PDA

Pogledati punu verziju : Kozara - noćno skijanje



bobo
17.02.2006, 12:54
Bio u srijedu naveče, čuo da rade po noći (5 dana u sedmici), nazovem lika, provjerim da li rade tu noć i odlučim da probam. Od Banja Luke 50 minuta lagane vožnje, otvaraju u 18:30 i rade do 21:30. Karta 12 KM. Nekome će da izgleda smješno ali kada apstiniraš 10 i više dana uhvati te kriza i onda je situacija - daj šta daš. Staza kratka ( 500 m ili malo duža) ali popeglana i sređena. Krug se napravi za 3 minuta, 2,5 minuta gore, 30 sec dole i tako 40 puta dok ne dosadi. Sve skupa 20 km spusta za malo manje od 3 sata. Noge su me boljele kao da sam bio na ozbiljnom skijalištu. U 23:00 istuširan pio vino i gledao TV. Da sam bio pametan išao bih i ranije. Od sada svake srijede. Ako ostane snijeg nako ovog jeb.... juga.

stekan
17.02.2006, 13:10
Ista priča i kod mene. Ja sam sa sinom (10 god.) bio gore po prvi put 7 dana prije tebe. Od Banjaluke do spomenika na Kozari nigdje snijega. Već smo mislili da smo otišli za džabe. Od spomenika do skijališta kao da smo pali na drugu planetu. Iskijali smo se iznad očekivanja (istina, krenuli smo sa veoma niskim očekivanjima).

david
17.02.2006, 13:53
Daj nemoj da zezate?!! NA Kozari skijaska staza?! Pa otkada prika?!

Kakvo je skijanje, jel ima guzve koliko je od spomenika?

Covece, ne bih nikad rekao da su gore pustili zicu.

Moram otici nema druge samo dajte malo vise info.....

bobo
17.02.2006, 15:13
Daj nemoj da zezate?!! NA Kozari skijaska staza?! Pa otkada prika?!

Kakvo je skijanje, jel ima guzve koliko je od spomenika?

Covece, ne bih nikad rekao da su gore pustili zicu.

Moram otici nema druge samo dajte malo vise info.....

Sve sam rekao, staza je oko 500 m, znači kreni gore sa tom spoznajom, tj. što Stekan kaže niskim očekivanjima, i biće O.K. Gužve je bilo u jednom intervalu od 4 minuta, čekalo se skoro 2 minuta na žici, popizdio sam, ipak sam navikao za ta tri sata da direktno dugačkim zavojem dižući snijeg i bacajući ga dole u šumu ulećem u onaj tor prije lifta i kačim se iste sekunde kada se spustim. Kao što rekoh u prethodnom postu, noge su me propisno boljele. Dobra priprema za 7 dana Jahorine u martu. Spomenik nisam vidio, bio je mrak.

stekan
17.02.2006, 15:28
Daj nemoj da zezate?!! NA Kozari skijaska staza?! Pa otkada prika?!

Kakvo je skijanje, jel ima guzve koliko je od spomenika?

Covece, ne bih nikad rekao da su gore pustili zicu.

Moram otici nema druge samo dajte malo vise info.....
Kažu da radnim danom bude 20-tak ljudi. Ja kad sam bio, bilo je možda čak i 30.

Staza je skroz korektna za "osjetiti skije". Nakon 5 godina redovnog skijanja u Austriji, ovo je smiješno za poređenje, ali kad me uhvati kriza (skijaški ovisnik), nakon sata skijanja (15-tak žica), opet sam izliječen.

Vidi se da se ljudi trude i svaka im čast.

Staza je možda kilometar udaljena od spomenika. Samo produži cestom i autom ćeš doći na vrh staze.

Grazer
19.02.2006, 21:48
bio sam preksinoc,na stazi je mozda bilo 10tak ljudi ali zato staza je dobro na nekim mestima pri dnu poledila,(posledicno puno proklizavanja i izgrebane skije)ipak kad se uzmu u obzir uslovi mislim da je to jedno dobro skijaliste,pogotovo za nocnu voznju

david
21.02.2006, 16:16
A od kada je ta staza u funkciji? Milsim, kada su je napravili uopste?
Nesto se nesecam da sam cuo od bilo koga da tu ima staza, pa me zato zanima...

I kako ide sezona, mislim, do kada se skija (kako je bilo prosle godine).

Znam da nije jahorina ili AT ali me ideja i lokacija bas iznenadjuju.
Ja sam cesto u Novome pa me zato to sve iznenadilo...

stekan
21.02.2006, 16:34
Mislim da je sve krenulo krajem osamdesetih. Ja sam tamo išao nekoliko puta prije rata.

Grazer
21.02.2006, 23:04
ma zica je napravljena prije rata,ja sam cuo sad informaciju i mislim da je istinita da planiraju uskoro da je produzuju za nekih 200do300 metara tako da bi to bila staza skoro od kilometra i za nesto tako blizu BL to bi biloooooooo!
Trenutno stanje--staza u jako ocajnom stanju,mislim da se ni vise nemoze skijati,led pri dnu i progledala na mestima,ne bude li bilo snega ove sedmice i to dobrog,gotovo je s kozarom za ovu sezonu:glavaozid :hair:
P.S. evo vam broj lika koji je glavni za zicu 065/567-650 i saznajte sve informacije iz prve ruke(lik je veoma iskren,nema muljanja)

admin
23.02.2006, 22:42
Bio u srijedu naveče, čuo da rade po noći (5 dana u sedmici), nazovem lika, provjerim da li rade tu noć i odlučim da probam. Od Banja Luke 50 minuta lagane vožnje, otvaraju u 18:30 i rade do 21:30. Karta 12 KM. Nekome će da izgleda smješno ali kada apstiniraš 10 i više dana uhvati te kriza i onda je situacija - daj šta daš. Staza kratka ( 500 m ili malo duža) ali popeglana i sređena. Krug se napravi za 3 minuta, 2,5 minuta gore, 30 sec dole i tako 40 puta dok ne dosadi. Sve skupa 20 km spusta za malo manje od 3 sata. Noge su me boljele kao da sam bio na ozbiljnom skijalištu. U 23:00 istuširan pio vino i gledao TV. Da sam bio pametan išao bih i ranije. Od sada svake srijede. Ako ostane snijeg nako ovog jeb.... juga.

U zelji da prikazem gde sve u BiH postoje mogucnosti za skijanje, odnosno bilo kakav ski lift, skupljajuci podatke iz raznih izvora, kreirao sam stranu "Ostali ski centri u BiH"
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/ostali_ski_bih.htm
na kojoj se nalaze podaci o skijalistima Kozara, Rogatica, Ranca, Rostovo, Fojnica, Sokolac, Starcevica . . .

Par godina unazad na strani nalaze se oskudni podaci o Ski liftu na Koazari, i svo vreme cekam da se javi neko ko zna vise detalja.
Iskoristicu poruke u ovoj temi kako bi postavio vise podataka o Kozari.
Molio bih ako neko ima i fotografiju staze i lifta da mi je posalje. Tada bi mogao ovom skijalistu da posvetim i posebnu stranu. . .

Nedavno mi se javo jedan posetilac sajta sa vestima i fotografijama da ski lifta na Starcevici vise nema ni u tragovima . . .

Ako neka zna vise detalja o stanju i na ostalim pobrojanim skijalistima neka se javi . . .
Pozdrav, Zoran, admin@skijanje.co.yu

Grazer
24.02.2006, 18:18
sto se tice starcevice tamo nema vise nista a sto se tice kozare,pitaj pa cemo reci sta znamo

oggy
24.02.2006, 23:04
Ja planiram sutra navece, ako bude radila zica (vrijeme zasad obecava) tako da ces ako bog da da dobijes nocne slike :)

oggy
27.02.2006, 12:38
Juce je proradila staza, pa sam sinoc bio. Unforcnatli, nista od slika, jer mi se baterija u aparatu zaledila pa doticni nije radio. Sto znaci da sam zadnje dvije zice izvukao vozeci kao po jajima da ne razbijem aparat, a bez ikakve koristi :rolleyes:

Utisci manje-vise kao kod svih, staza je po slobodnoj procjeni duzine kao tanjir Poljice na Jahorini, mozda mrvu duza, dakle nekih 600-700m; blaga, samo sa nekih 50m veceg pada pred samim liftom, uglavnom cak sam i ja sa svojim skijama sa R23 i bez platforme redovno izvozio cijelu stazu u karvu bez razvijanja samoubilacke brzine. Popeglana i dobro osvijetljena (doduse jedan manji dio na sredini je nesto slabije osvijetljen, ali je OK). Guzve nije bilo, ukupno nekih 20-30 ljudi, pa cekanja nema.

Sve u svemu, za potrebe zavaravanja gladi, bye-bye Vlasic, hello Kozara.

Sto se produzavanja staze tice, ja sam cuo pricu da je u planu da se probije jos jedna staza uporedo s postojecom, samo sa druge strane lifta.

stekan
27.02.2006, 13:25
...Sto se produzavanja staze tice, ja sam cuo pricu da je u planu da se probije jos jedna staza uporedo s postojecom, samo sa druge strane lifta.
Samo da ne bude kao sa pričom o novim Vlašićkim stazama i žičarama. Otkad znam za sebe, na Vlašiću će "iduće sezone biti nova staza i žičara". U posljednjih nekoliko godina je riječ žičara zamijenjena sa "dvosjed".

oggy
27.02.2006, 17:47
Pa posto je vec neko spomenuo produzenje staze, kazem sta sam cuo. A iskustvo me uci da ne vjerujem dok ne vidim :) A i kad vidim prvo provjerim da nije fatamorgana, nevidljiva pojava koja se cesto vidja u pustinji :D

Grazer
28.02.2006, 01:29
Juce je proradila staza, pa sam sinoc bio.
Utisci manje-vise kao kod svih, staza je po slobodnoj procjeni duzine kao tanjir Poljice na Jahorini, mozda mrvu duza, dakle nekih 600-700m; blaga, samo sa nekih 50m veceg pada pred samim liftom, uglavnom cak sam i ja sa svojim skijama sa R23 i bez platforme redovno izvozio cijelu stazu u karvu bez razvijanja samoubilacke brzine. Popeglana i dobro osvijetljena (doduse jedan manji dio na sredini je nesto slabije osvijetljen, ali je OK). Guzve nije bilo, ukupno nekih 20-30 ljudi, pa cekanja nema.
.

znaci staza radi jos uvek,sta je s ledom pri dnu,kad sam ja bio bio je jak da sam sve skije izgrebao

oggy
28.02.2006, 11:49
znaci staza radi jos uvek,sta je s ledom pri dnu,kad sam ja bio bio je jak da sam sve skije izgrebao

Nije radila nekoliko dana, tek je u nedelju proradila. Na led nisam nigdje naisao, bilo je snijega od cetvrtka navece tako da je vjerovatno prekrio led, a prilicno su dobro odradili posao sto se tabanja tice.

Ja odoh na Jahorinu danas pa do nedelje, nadam se da ce ostati nesto i kad se vratim, ovaj snijeg obecava :)

Grazer
05.01.2007, 00:50
Kakvo je sad stanje gore,ima li snega,kad planiraju pustanje u rad otisao bih malo da otvorim sezonu

stekan
27.04.2007, 15:36
Bijah (ovo je aorist) nedavno na Mrakovici, pa upratih (opet aorist) ova dva ratraka. Mislio sam da imaju samo jedan. Jedan od njih vuče i "frezu".
Šteta što ih protekle zime snijeg nije poslužio.
903
904

Sapa
27.04.2007, 15:45
Ma izgledaju mrak ti ratraci sa Mrakovice.:) Kolko li su stari? Nako od oka modeli iz 80-tih godina (retro sto bi rekli).
MOram ti reci da se divim kako ti ratraci po nasim centrima sluze po svoje stare dane.
Citam nedavno clanak o onoj njemackoj firmi koja pravi chuvene modele "Pisten Bully". Kazu zivotni vijek ratraka na gleceru (sezone od 9,10 mjeseci) je 5 godina, a u centrima u kojima sezona traje od decembra do aprila je zivotni vijek 10 godina. Vidis da nemaju pojma: pa ti ratraci po Bosni su brat bratu 20 godina stari.

stekan
27.04.2007, 15:53
Samo znam da je pretprošle zime staza uvijek bila "pod konac". Prošle zime je staza bila u pogonu samo 3 dana.

CrazyKong
27.04.2007, 16:06
Ma izgledaju mrak ti ratraci sa Mrakovice.:) Kolko li su stari? Nako od oka modeli iz 80-tih godina (retro sto bi rekli).
MOram ti reci da se divim kako ti ratraci po nasim centrima sluze po svoje stare dane.
Citam nedavno clanak o onoj njemackoj firmi koja pravi chuvene modele "Pisten Bully". Kazu zivotni vijek ratraka na gleceru (sezone od 9,10 mjeseci) je 5 godina, a u centrima u kojima sezona traje od decembra do aprila je zivotni vijek 10 godina. Vidis da nemaju pojma: pa ti ratraci po Bosni su brat bratu 20 godina stari.

Treba da vidis "ratrak" na Igristima.....kao lada Niva sa gusenicama :) ...ali i on nekako odradi posao...

Sapa
27.04.2007, 16:15
Svaka cast ratrak-Ladi-na gusjenice sto jos nije izdala! Pitam se koji ce centar u Sr, Cg ili Bih ikad moci kupiti jedan novi (ali stvarno novi) ratrak; kad se zna da je cijena najmanjeg modela "Pisten Bullyja" 200 iljade evri. Ono i nemora da bude novi, ako ima dobrih majstora dobro dodju i rashodovani, a 5 godina stari.
PS
A mene sto se tice mogu i da ih ukinu :)

:sm023:

Prije 5-6 godina sam svratio do Vlasica (ljeti) i napravio par slika jendog dibidus rashodovanog ratraka preko puta hotela ......(zaboravih ime, bio je u zalsonom stanju, dal je taj renoviran???), nesto cisto sumnjam da je taj ratrak mogo ponovo da se stavi u pogon, jel imaju neku masineriju na Vlasicu???

CrazyKong
27.04.2007, 16:39
nadjoh neku sliku na SM siteu

http://skimanijaci.com/component/option,com_gallery2/Itemid,26/?g2_itemId=36

Sapa
27.04.2007, 17:30
Lijepa slika Crazy - nostalgicno/romanticna. A ratrakic bash fini mali, veci i ne treba.....i nije ko lada na gusjenicama, bas je simpa.

Flexon
28.04.2007, 18:42
sapa oko kupovine novih ratraka
imam jednu dobru narodnu ali malo VULGARNU pa ako se nekome ne svidja
neka brise
jer toi je sve narod izmislio ja sam samo zapamtio
dakle
"ko ima masla i muda maze a ko nema nece ni pitu":dontknow:

ma pusti tu romantiku oko novih ratraka samo treba rehabilitovat
kakav T34 jal 55
pa da vidis kako se staze ravnaju
a znas koja bi to atrakcija bila CAT skijanje tenkom
sve ujednom ko ona svicarska cakija moze i lavine da obrusava
i osigurava sigurno skijanje u svim uslovima
toga se jos niko dosjetio nije
to bi islo ko vruca halva
a bilo bi masla za podmazivanje pite

Sapa
01.05.2007, 09:14
sapa oko kupovine novih ratraka

"ko ima masla i muda maze a ko nema nece ni pitu":dontknow:
ma pusti tu romantiku oko novih ratraka samo treba rehabilitovat
kakav T35 jal 55
pa da vidis kako se staze ravnaju
a znas koja bi to atrakcija bila CAT skijanje tenkom
sve ujednom ko ona svicarska cakija moze i lavine da obrusava
i osigurava sigurno skijanje u svim uslovima
toga se jos niko dosjetio nije
to bi islo ko vruca halva
a bilo bi masla za podmazivanje pite


Zvuci vise nego uzbudljivo.....al da ostavimo te T34,55,70,100 sprave u njihovim hangarima i na poligonima, netrebale nikome.
Dobri su i oni mali-miroljubivi,gusjenicari, ko taj Crazy-jev sa Igrista

Nego gdje izvlacis te slikovite poslovice?

Flexon
01.05.2007, 13:32
narod se sjeti svega samo treba slusati

Grazer
28.05.2007, 16:17
zna li iko ima li ikakvih planova da se nesto radi na stazi,o tome pricaju svake god da ce produzivati

stekan
29.05.2007, 10:54
S obzirom koliko im se isplatilo skijalište prošle zime, mislim da nema šanse da iko investira ni feninga.