PDA

Pogledati punu verziju : Kako do Bele reke 2 ?



Super Girl
15.02.2006, 15:53
Dakle,kako se najjednostavnije dolazi do ove staze?Gledala sam na raznim kartama i kako pretpostavljam trebalo bi od Gvozdca,tj vrha ove staze nekako se spustiti prema Ledenici(vodi li neki putic kroz sumu ili staza...ja se bas ne secam kako izgleda predeo),i onda nekako dalje do Bele reke 2 ...Da li je ova staza,ili put kroz sumu,ili sta vec vodi do tamo-obelezena,da se ne pogubim ako krenem sama?Ajd kome nije mrsko nek objasni.:confused: Hvala!

KOP_MANIA
15.02.2006, 16:20
Meni je najlakse od vrha gvozdca pa desno onom stazom i na vrhu bele reke 2.
Jes da im malo pesacenja al sta da se rad:kez: :kez: :kez:

ski dude
15.02.2006, 16:30
ili da se ujutro cim ustanes pomolis da rade ledenice(da je gvozdac u kvaru):kez: ,i samo se izvuces i eto te jos malo:ski:

Bojan87
15.02.2006, 16:32
183

Ovo je najbrzi put a pretpostavljam i jedini.
Znaci preko gvozdca, ledenice ( na slici je vrh ledenice i odatle ide spust ), zatim ide pesacenje ravnim delom do vrha bele reke 2.

Bojan87
15.02.2006, 16:34
Jel neko zna da li moze sa dna knezevih bara nekako da se stigne do belih reka.

ski dude
15.02.2006, 16:53
popnes se tanjirom skrenes desno i dalje znas:)

milos79
15.02.2006, 17:02
Dakle,kako se najjednostavnije dolazi do ove staze?Gledala sam na raznim kartama i kako pretpostavljam trebalo bi od Gvozdca,tj vrha ove staze nekako se spustiti prema Ledenici(vodi li neki putic kroz sumu ili staza...ja se bas ne secam kako izgleda predeo),i onda nekako dalje do Bele reke 2 ...Da li je ova staza,ili put kroz sumu,ili sta vec vodi do tamo-obelezena,da se ne pogubim ako krenem sama?Ajd kome nije mrsko nek objasni.:confused: Hvala!
Bilo je o tome dosta price u tredu Kopaonik sneg...

Kratko uputstvo, nemoj da seces ka Ledenici sa vrha Gvozdca, posto nikad ne radi, nego od vrha Malog Karamana, u pravcu strelice na tabli za Belu reku samo pravo 10-15min veslanja uglavnom blago uzbrdo i na vrhu si, tj. pocetku Bele reke. Inace u pitanju je put(staza) i na otvorenom je (nema sume, sem po koje drvo sa strane).

ngdavil
15.02.2006, 19:32
Dakle,kako se najjednostavnije dolazi do ove staze?Gledala sam na raznim kartama i kako pretpostavljam trebalo bi od Gvozdca,tj vrha ove staze nekako se spustiti prema Ledenici(vodi li neki putic kroz sumu ili staza...ja se bas ne secam kako izgleda predeo),i onda nekako dalje do Bele reke 2 ...Da li je ova staza,ili put kroz sumu,ili sta vec vodi do tamo-obelezena,da se ne pogubim ako krenem sama?Ajd kome nije mrsko nek objasni.:confused: Hvala!
Upravo kako ti je milos79 objasnio uz dodatak da imas 15-20 min solidnog veslanja:p. Kada se budes vracala, sa BR2(gornje) imas put kroz sumu do dna Gvozca(nizbrdo, uz ne bas siroku stazu).
Ne znam kakav si skijas ali BR2 je crna staza, cesto nesredjena i na jednom delu ima kamenja. Sto je mozda i vaznije najcesce je pusta, pa ti preporucujem da ne ides sama, iako si Super Girl;)
Zelim ti lepo skijanje:ski:

Stevs
15.02.2006, 19:40
Kada se budes vracala, sa BR2(gornje) imas put kroz sumu do dna Gvozca (nizbrdo, uz ne bas siroku stazu).


Ili kreneš da se vraćaš istim putem kojim si i došla samo što skreneš levo prečicom do Kneževskih Bara.

Ivan
16.02.2006, 00:43
bela reka 2 je za vikend bila neprohodna (skroz odnet sneg sa jednog dela), ne znam kakva je sad situacija.

moglo je da se zaobiđe kroz dubok sneg i žbunje, al' to baš nije za neiskusne :)

KOP_MANIA
16.02.2006, 09:04
Kako da smanjim sliku da mogu da je postavim posto je velika

CrazyKong
16.02.2006, 09:04
BR2 je bila nikad bolja juce :ok:
Naime juce sam posle dobrih 10-15 god skijao opet na BR2, zadnji put je staza bila skroz neuredjena sa kamenjem i terenskim skokovima i balvanima :confused: po njoj, tako da sam je sve do juce izbegavao u sirokom luku misleci da je situacija slicna. Nakon pohvala na forumu otisao sam da vidim na sta lici sad....i veoma prijatno se iznenadio....lepo uredjena staza bez mnogo ljudi doduse malo premekana ali to je posledica padavina od pre neki dan...

Guslanja ima jedno 10 min, nije mnogo strasno, pogotovu kada te saceka dobro sredjena staza.

Deo sa kamanjem, nije bas zgodan, ali uz malo vestine moze da se prodje...problem tog dela je sto je potpuno okrenut jugu i sunce ga greje celi dan tako da sneg brzo kopni i kamenje ostane da strci....dok se ne instalira sistem zasnezavanja mislim da ce taj deo uvek biti problematican.

Pogled....mislim da nema lepseg sa Kopaonika

U svakom slucaju mislim da je staza po konfiguraciji daleko najkvalitetnija na Kopaoniku i da apsolutno vredi i guslanja od 10 min i nerviranja na tih kamenitih 30 m, sve ono drugo sto mi je do sad bilo "najbolje" otislo je potpuno u drugi plan....

KOP_MANIA
16.02.2006, 09:07
Eto vidita da Crazy Kong kaze da ima pesacenja od 10 min a ne kao sto su neki pricali 30 min.

milos79
16.02.2006, 12:15
Eto vidita da Crazy Kong kaze da ima pesacenja od 10 min a ne kao sto su neki pricali 30 min.

Velika razlika je 5, 10 i 15min. Ti si pricao 5min., sto verujem da ni ova nasa "sampionka" u langlaufu iz Uzica ne bi uspela, 10min. moze ako si bas u kondiciji, a 15min. je daleko najrealnije vreme.

CrazyKong
16.02.2006, 12:21
Ajde da se vise ne prepirete...pesacenja ima 15 min, a otklizavanja na skijama 10 min...uredu ? :D
Poenta je bila, da je staza tako dobra :ok: da mi nije tesko da dva puta dnevno :hair: odguslam to parce

ai_ski
16.02.2006, 12:36
Crazy...

promeni nick u blue helmet:p :dziveli: :kez: :kez:

oddball
16.02.2006, 13:08
sa UN sa strane :D

@kop_mania:
u photoshop-u importuj sliku, idi na image size, postavi parametre, shift+s i sachuvaj pod novim imenom i novom extenzijom (mozda je najbolje .jpg)

ngdavil
16.02.2006, 14:10
Pogled....mislim da nema lepseg sa Kopaonika

U svakom slucaju mislim da je staza po konfiguraciji daleko najkvalitetnija na Kopaoniku i da apsolutno vredi i guslanja od 10 min i nerviranja na tih kamenitih 30 m, sve ono drugo sto mi je do sad bilo "najbolje" otislo je potpuno u drugi plan....[/quote]


Slazem se za pogled i kvalitet staze:ok:. Zaista neprevazidjen dozivljaj na Kopu! Jedine staze koje se po vidikovcu mogu meriti sa njom su, po meni, Gvozdac i Ledenice. Ono sto je posebno na njoj je i pogled sa zicare(uz "blagu" rotaciju glave unazad za 180 stepeni).
Ako se tome doda i osecaj da je staza samo tvoja i mogucnost da posle kamenjara se odmoris uz zrake sunca na stazi. Cool!!!:smoke::cool:
Definitivno njisplativije veslanje na Kopu:ok:.

Super Girl
16.02.2006, 23:19
Hvala svima na odgovorima.Na srecu,javio se Mladen da ce biti na Kopaoniku sa Miskom,pa cu im se pridruziti,mislim da ce tako biti najlakse da se ne izgubim negde na putu:kez:

Flow
17.02.2006, 02:08
Aha, onda OK ;)
ako su njih dvojica u pitanju nemoj brinuti, u sigurnim si rukama :D

Bata Bane
17.02.2006, 02:12
Aha, onda OK ;)
ako su njih dvojica u pitanju nemoj brinuti, u sigurnim si rukama :D


Ha ha ha ha ha:D :kez:

Flow
18.02.2006, 21:44
Pssssst Bane !
Marketing & advertising bre :D