PDA

Pogledati punu verziju : Kop - stanje na putevima



DRAGON
11.02.2012, 14:55
Pošto vidim da ima dosta pitanja ovih dana oko stanja na putevima prema Kopaoniku, a jako malo odgovora, evo teme u kojoj bi se mogle postavljati informacije...


Autoput je u petak bio potpuno očišćen i suv, ali od Kragujevca prema Kraljevu već nije tako. Ima konstano utabanog snega na kolovozu, a situacija je još gora dalje prema Ušću i skretanju ka Jošaničkoj Banji.

http://www.dodaj.rs/f/M/j0/3OiVm4Br/10022012368.jpg

Mi smo iz Kraljeva krenuli u subotu pre podne, kada je bas izgledalo da će to biti velika avantura.

Put se konstano čisti i širina je dovoljna da se mimoiđu dva autobusa bez problema, ali kada krene uspon prema Kopu potrebno je imati sve četiri dobre zimske gume ili lance. Usput ima dosta onih koji nude usluge postavljanja lanaca...

http://www.dodaj.rs/f/1i/ay/30NlVsZH/11022012377.jpg

Pošto imam nove Dunlop Winter Sport 3D, izašao sam gore bez najmanjeg problema, gume su neverovatno dobre, bukvalno nisu proklizale niti jednom, šibao sam trećom, ponekad samo u drugu...:ok:


Sve u svemu, preko Jošaničke Banje može kolima bez frke, ali samo sa dobrim zimskim gumama i lancima u gepeku za svaki slucaj.

http://www.dodaj.rs/f/k/qd/1bv6WP7V/11022012379.jpg

jopopo
11.02.2012, 18:09
Pošto imam nove Dunlop Winter Sport 3D, izašao sam gore bez najmanjeg problema, gume su neverovatno dobre, bukvalno nisu proklizale niti jednom, šibao sam trećom, ponekad samo u drugu...:ok:
+1
Provereno fenomenalna guma, trošim istu :ok:

Pet@r
12.02.2012, 21:00
Danas solidan put preko Rudnice. Cisti se konstantno, tako da se padavine i ne osecaju bas toliko. Medjutim treba drzati kvalitetno odstojanje jer ima svakakvih kombia koji stanu na sred uzbrdice, ne pokusavajuci se skloniti sa strane. I onda ne pomazu uvek ni najkvalitetnije gume.

LakiS
14.02.2012, 08:25
Pozz svima,
juce smo iz Novog Sada dosli na Kopaonik. Autoput je od Novog Sada do otprilike Lapova bio skroz cist, nadalje su leva i desna traka bile potpuno pod snegom dok je srednja traka bila mestimicno pod snegom. Od Cicevca do Krusevca je put pod snegom, solidno ociscen, skoro do asfalta. Od Krusevca do jezera Celije put je isto solidno ociscen, malo suzen. Sve u svemu do Razbojne je ok, od Razbojne preko Brusa pa sve do jarma je borba. Suzen put, lose ociscen , mekanog snega na putu, kolotrazi( kanali- u trenucima ko da sam vozio lokomotivu, ni levo ni desno nego kuda kanal ide).
Iz Novog Sada smo krenuli oko 11.30, u Kljuncu (kafana izmedju Brusaa i Brzeca) smo
bili oko 16. Do gore nam je trebalo jos oko pola sata, lance nismo stavljali, forester ih nevoli :).

Pet@r
04.03.2012, 23:01
Danas delimicno vlazan kolovoz preko Rudnice. Na nekim mestima blagi odroni.

neo031
18.03.2015, 13:59
Evo da vaskrsnem malo temu, ne videh ni jednu "svežiju" koja se bavi putevima prema Kopu.
Zanima me da li je neko išao na Kopaonik preko Ivanjice? najviše me zanima deonica od Ivanjice do Ušća, jer za sve ostale koliko toliko mogu da nađem neki info :sm021:

plageton
18.03.2015, 14:21
Evo da vaskrsnem malo temu, ne videh ni jednu "svežiju" koja se bavi putevima prema Kopu.
Zanima me da li je neko išao na Kopaonik preko Ivanjice? najviše me zanima deonica od Ivanjice do Ušća, jer za sve ostale koliko toliko mogu da nađem neki info :sm021:
Preko Ivanjice? Izvini, a odakle?

sev
18.03.2015, 14:42
Jeste da ti je pitanje malo alternativno ;), ali evo ti odgovor: taj put od Ivanjice, preko Studenice, do Ušća je mali brdski putić koji zimi ne može biti sigurna varijanta. Od ispred Studenice put postaje širi i noviji, sve do Ušća. Računaj na celoj toj deonici prosek brzine od 40kmh i ne idi kada je sneg. Ipak, sve je asfalt, solidnog kvaliteta za Srbiju.

neo031
18.03.2015, 15:07
Preko Ivanjice? Izvini, a odakle?

Zamisli, ne žive svi u Beogradu i Novom Sadu, ima nas i u drugim delovima Srbije :sm004:

Konkretno, idemo iz Užica, i osim preko Kraljeva, imamo opciju preko Lučana (tu varijantu nisam preterano razmatrala, cca 175 km), zatim preko Ivanjice ( cca 160 km) i preko Sjenice (cca 205 km). Dužina puta ne znači uvek i da je nešto najbolji izbor. Putovanje planiramo u letnjem periodu tako putevi neće biti blokirani zbog snežnih padavina, a i navikli smo na highlanderske varijante tako da ne očekujemo auto strade :sm021:
Sem toga, nije nam imperativ da stignemo što pre, već volimo da prođemo putevima kojima nismo išli i da vidimo nešto novo :)

sev
18.03.2015, 18:29
U tom slučaju bićete veoma zadovoljni varijantom Ivanjica-Ušće. To nam je jedna od lepših varijanti za vožnju motorem, upravo iz istih razloga koje navodiš ;).

plageton
18.03.2015, 20:52
Zamisli, ne žive svi u Beogradu i Novom Sadu, ima nas i u drugim delovima Srbije :sm004:


I pomislio sam da pitanje ima smisla ako ga postavi samo neko ko je iz Užica. Zamisli, ne znaju svi da si iz Užica ako ti to ne napišeš.

neo031
18.03.2015, 21:53
Nisam pitala koji je put najbliži, nego kakav je pomenuti deo puta, ali nema veze... niko nije bio zlonameran :sm004:
Ali simptomatično je da većina ljudi u virtuelnom svetu za onog sa druge strane tasature pomisli da je iz Beograda. Znam da kad god sam davala neki oglas
vrlo često bi pitali "mogu li da dođem da, vidim, preuzmem, probam..." a da pre toga uopšte ne pitaju odakle sam, kao da su svi po defaultu iz BG ;)
Odoh u off, ali barem svi Užičani znaju sada kakav je put preko Ivanjice :sm019:

wlad
18.03.2015, 22:43
Plageton, simp(tom)atičan mladić iz Beograda :sm021:

Korisna stvar na forumskom profilu je polje "Location", tako drugi znaju odakle ste..

ftj
19.03.2015, 16:55
Napisala je 031 u nadimku :)

Verujem da je bolje da mesaju da si iz bga nego kad te pitaju kako je 'u užicama' :)

neo031
19.03.2015, 17:00
:sm022::sm022::sm022:

Nemoj molim te da raspravljamo "o Užicama" , ako treba, ima da se preselim u BG :glavaozid

Ali da se vratimo temi, ako je još neko išao do Kopa a da to nije preko Kraljeva (npr. preko Sjenice), neka podeli iskustva :)

sev
19.03.2015, 21:09
Preko Sjenice, od Užica imaš sledeće varijante:

1. Užice-Kokin Brod-Nova Varoš-Sjenica-Pešter, sve odličan put. Onda Pešter-Novi-Pazar loš put, serpentine, loš asfalt, zimi zaboravi. Leti može. Kroz Pazar dugačko smaranje, dalje rutinski do Raške i na Rudnicu.

2. varijanta od Kokinog Broda (do K.B. kao pod 1), pa onda levo preko brane i onda preko Mučnja do Ivanjice (tj. do Prilika, pa do Ivanjice). Onda od Ivanjice, preko Javora i Sjeničkog jezera do Sjenice. Dalje isto kao pod 1. Po meni, ovo je ultimativna ruta, kroz najlepše predele Srbije (predivni Mučanj, posle Javor, pa čuveni meandri Uvca - sve divno). Sve je asfalt, osim skretanje do meandara Uvca, ali to ne moraš ako nećeš...

3. Najultimativnija avanturistička tura - kao pod 2) do Ivanjice, pa kreneš ka Studenici (put za koji si originalno pitala i koji sam ti objasnio ranije), pa odmah iza Ivanjice kreneš ka Goliji. Na Goliji, malo ispred i onda iza Golijske reke, ide makadam prve klase (prolazi bilo koji auto). Izlet na Jankov kamen (jedan od najviših vrhova Srbije, a najviši vrh Golije, odakle imaš 360stepeni pogled na sve strane). Nazad na makadam i izbijaš na put Sjenica - Novi Pazar, pa dalje kao pod 2).

Eto, to ti je sve u tom kraju. Kao što sam napomenuo, radi se o jednom od dva najlepša dela Srbije (po meni i najlepšem, drugi je predeo Stare planine i Homolje), svaka ruta valja, izbor zavisi od vremena na raspolaganju, ličnih afiniteta, društva i vozila.

Srećno i pitaj ako nešto nije jasno, uglavnom znam svaki metar...

Pozdrav iz BG ;).

Cobra
19.03.2015, 21:49
Taj put je milina Bozija. Ja sam njim isao i zimi, a ljeti je milina. Od Ivanjice do Usca, je poslednjih pet-sest godina dobro sredjen, tako da je iz Uzica i najbliza i najbrza varijanta.

neo031
19.03.2015, 22:47
Hvala vam puuuuno na zaista detaljnim i korisnim smernicama kako da put do Kopa bude što lepši i zanimljiviji :sm004:

dekiprevoz
06.12.2015, 21:23
Preko preČe naokolo bliŽe!!!!