PDA

Pogledati punu verziju : Najbolji hotel na Kopaoniku.



Igi
10.02.2012, 15:21
Pozdrav svima,

Planiram da sredinom Marta sa porodicom posjetim Kopaonik i jako mi je bitno da odaberem najbolji hotel za njih. U pitanju je supruga i dvoipogodisnja cerka. Oni ce najvise vremena provoditi u hotelu pa mi je bitno da hotel ima sto vise sadrzaja (spa, bazen, igraonice, radionice i sl.). Cijena nije presudna. Takodje, ne bi valjalo, a to opet nije presudno, da hotel bude predaleko od staza (zbog mene).

Posto nikada nisam bio na Kopaoniku, ne znam ni polozaj hotela ni koji sve hoteli postoje, pa me interesuje vase misljenje. Ono sto cujem od ljudi iz Podgorice je hotel Grand, ali sve mi se cini da oni ni za jedan drugi ne znaju.

Pretpostavljam da snijeg sredinom Marta nece biti problem :)

skrimke
10.02.2012, 15:58
Grand je najluksuzniji hotel na Kopu i tamo ima svasta od tih spa, fitness, kuglana, bilijar sala sadrzaja, a mislim da ima i decija igraonica. Nalazi se odmah iznad doline sportova, sto je mozda cak i najbolja moguca lokacija. Takodje, za pohvalu je i vila Nikola koja se nalazi nesto dalje od Granda, ali samim tim je i cena povoljnija.
Konaci, Jat apartmani, Jugobanka, to su sve mesta na odlicnim lokacijama i relativno pristupacnim cenama. Vecina njih ima i sajtove koji imaju i cenovnike i mogucnost rezervacije, tako da eto, uzivaj u potrazi.

Bata Bane
10.02.2012, 17:50
I bre pa sta pitas, ako pare nisu problem onda svakako Grand, mada ja znam jedan bolji u Austriji, ako pare vec nisu problem:sm004:

ninic
10.02.2012, 18:06
....a mozda i ispadne jeftinije u Austriji!

Vise muzike za manje para!

Igi
11.02.2012, 00:13
Hvala svima na odgovorima!

Austria nije opcija da se ide ovoga puta, zbog toga i pitam za Kopaonik.

Ako neko ima jos neki predlog osim Granda, rado cu ga saslusati!

chaghaboo
11.02.2012, 11:08
Igi, na Kopaoniku hotele koji imaju sve sadržaje koje tražiš možeš da nabrojiš na prste jedne ruke. Kada u jednačinu dodaš i udaljenost hotela od staze onda se izbor dodatno sužava pa nemoj da očekuješ drugih predloga. Grand ili eventualno Angela, i to ti je to.

wlad
11.02.2012, 18:39
Nemoj da ideš u Angelu, sve u krugu Konaka je sada sranje zbog onog mesta Exit - tuku muziku od 23 uveče do 2-3-4 ujutru - basovi cepaju u celim Konacima.. I tako već 3 godine i baš ih briga, navodno je taj lokal Exit privatan (ne rentira od Koleta) pa rade šta im se hoće/može.

Zato, ako tražiš sve to imaš izbor Grand, i eventualno Klub A.

jijang
11.02.2012, 18:48
Ako hoces nesto manje,a dobro.ali izvan centra.U Brzecoj pogledaj Hotel Ozon.za moj ukus to je to,pogotovu ako im najavis u rezervaciji da hoces saunu,bazen,imaju neki mali spa.Cuo sam da je i Hotel Junior u Brzecoj pristojan.To ti je sve u podnozju planine,moras da se penjas da bi skijao,moze zicom,ali ja vise volim kolima.
I da,naravno,sto su ljudi vec rekli: Ne grantujem da je to sto budes platio zaista vredno te cene:)

andrijapajic
12.02.2012, 18:41
Mi smo pre 2-3 sezone bili relativno zadovoljni u klubu A. Ima bazen i djakuzi, bila je igraonica i neki kafici. Nista preterano u principu, ali okej lokacija i znaci igraonica zbog sestrinog klinca. Nestto mi se cini da u osnovnoj ceni Grand i nije mnogo skuplji a daje vise. I tu je bila neka igraonica, ranije sa nekim bezveznim radnim vremenom, ne znam kako je sada. Kumovi su odlicno recimo prosli u JAT apartmanima za male pare, klinka od 6-7 godina je sprtala hodsnicima malo, a ima i restoran, bilijar sala, i sl, pa im nije bilo dosadno nimalo!

Igi
13.02.2012, 20:19
Hvala jos jednom svima na komentarima.

Zbog posla, nismo u mogucnost da idemo prije 17 Marta, a danas smo zvali i odradili rezervaciju 17-24 Mart.

Interesuje me da li u tom periodu ima dovoljno snijega? Mislim da poslije zadnjih padavina ne bi trebalo biti problema, ali ne znam kako je gore bilo prethodnih godina.

Tadija_91
13.02.2012, 20:23
Ne brini se za sneg sve dok je minus makar nocu ;)

Igi
13.02.2012, 20:35
E pa ne znam da li je uobicajeno na Kopaoniku da je minus nocu krajem Marta :)

Tadija_91
13.02.2012, 20:47
Jeste, bez brige, bice snega skoro sigurno
Evo slike sa kraja marta 2010 :D

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/40320_1597623979225_1194757602_31786566_17351_n.jp g

milos_pg_91
13.02.2012, 21:07
Hvala jos jednom svima na komentarima.

Zbog posla, nismo u mogucnost da idemo prije 17 Marta, a danas smo zvali i odradili rezervaciju 17-24 Mart.

Interesuje me da li u tom periodu ima dovoljno snijega? Mislim da poslije zadnjih padavina ne bi trebalo biti problema, ali ne znam kako je gore bilo prethodnih godina.

Taman si ubo ovaj BIG SNOW FESTIVAL, sto se ove zime odrzava na Kop-u:) Bice ljudi, full.. :) Mada ne znam koliko to volis i koliko ti odgovara:) .. A snijega mora biti, valjda..

Disco
14.02.2012, 12:03
Mi smo bili u hotelu Srebrna lisica za sretenje 2011. Vrlo vrlo pristojan hotel. renoviran, apartman ko u Konacima. Par kreveta mala kuhinjica sto sa 4 stolice. Sve novo cisto. Dole u prizemlju velika bar sala. Ima nekoliko plazmi, vrte se sportski kanali, ljudi sede igraju karte pijuckaju opustaju se. Kod recepcije jos par separea gde moze da se bleji. U podrumu salon zabave. Bilijar sto, pikado, ima i igraonica za malu decu...Nema spa i bazena ali eto, za pristojnu cenu i vrlo pristojan smestaj, i jos u centru. Mi smo imali polu pansion, mada je i rucak mogao da se doplati. Uvek dva jela na meniju, super klopa sve po redu od supe do dezerta... Topla preporuka. Inace Rtanj ne menjamo ni za sta, al eto, ovde smo se slucajno zatekli pa nam ni impresije nisu lose. http://www.srebrnalisica.rs/

Sve najbolje o/

Misk0
20.02.2012, 14:08
I mi smo bili prosle nedelje, inace moja cerka ima 5 godina ali su zahtevi slicni. Odseli smo u hotelu Klub A.

Sto se celodnevne zabave tice, imaces malo problema jer nema mnogo toga za decu. Igraonica postoji u Grand-u ali nije deo hotela vec se placa, mislim da je bilo 500 dinara za 2 sata. Lepo je sredjena i radi, cini mi se od 10 do 24. Obicno imaju 2-3 vaspitacice koje se igraju sa decom. Mozes doci do nje ili kroz hotel pored kuglane ili spolja, pored kafea Stefan Braun.

Ako ti supruga voli zimu, iznajmite sanke blizu staze (znam za 2 servisa u hotelu Jugobanka, Lux-Stiv i jos jedan, ne secam se imena) ili Beosport koji je bas u dolini. Mi smo iznajmili opremu u Lux-Stivu i uzeli sanke nekoliko puta na krace pa nam nisu ni naplatili.

Dobra ideja, bar da oraspolozis ostatak porodice je da se nadjete u jednom od kafea za rucak, taman i tebi pauza. Mi smo uglavnom isli u Aveniju, super sendvici, dobra usluga i pristojne cene.

Od prodavnica imas 2 vece, Maxi i IDEA u okviru Konaka koji su 10 minuta hoda od Granda i trebalo bi da imaju sve sto moze da ti ustreba a cene su sasvim normalne.

wlad
22.02.2012, 13:04
Što se tiče zabave za decu (nezavisno od smeštaja) postoji i igraonica na prvom spratu iznad recepcije hotela Angela, ali radi samo popodne/uveče.
(plaća se termin, ne po satu)
Od restorana gde možeš da napraviš pauzu za ručak a da neskijaši mogu da dođu bih preporučio Bonđorno (blizu početne stanice KGB)...

akole
22.02.2012, 19:32
E pa ne znam da li je uobicajeno na Kopaoniku da je minus nocu krajem Marta :)

Obično sam išao nedelju pre nego što je ova tvoja koju si izabrao.
Kako koje godine recimo 2009 bilo je snega u izobilju. Slika u prilogu je od 19.03.2009 pre čišćenja. Naravno očistio sam dve večeri pre polaska a onda sam platio na polasku nisam mogao ponovo...
Bilo je i da ga ima samo na stazama sve ove posle do sada recimo.
2006 taj period otprilike je isto bio sa dosta snega dok je prošle godine u tom period snega bilo samo na stazama...


To je baš varljivo

Slika u prilogu je od 19.03.2009

Bratko
12.03.2012, 19:42
Htedoh da se upoznam sa šefom kuhinje u Klub A hotelu :dziveli:...
Čovek pravi bahanalije, ili sam ja navikao na spartanski zimski odmor :cool:. Sve što smo potrošili tokom dana na stazama, uveče smo trostruko vraćali na večeri :sm022:...nisam znao da sam toliko loš karakter :smoke:.
Inače hotel ima odličnu lokaciju, svoj parking (kola se parkiraju kao sardine, ostavi se ključ na recepciji), bazen, jakuzzi, skijašnicu. Sobe su korektne, ništa specijalno. Osoblje više nego ljubazno. Preporuka.

pailhead
15.03.2012, 17:07
Mart ume da bude dobar sa snegom. Te 2009, poslednje ili pretposlednje nedelje, sedam dana je padalo, a planina bila prazna.

pailhead
15.03.2012, 17:10
Ja ne idem po skupim smestajima, mlad sam, i gledam da sto vise dana nabijem na snegu, tako da nemam iskustva sa boljim hotelima na kopu. Ali, prijatelj, iz Izraela, vrlo imucan, ima, i znam da je gledao da na svaki moguci nacin izbegne Grand kad mu je dolazila ekipa. Jedan tip, sto ima gomilu nekih nocnih klubova po Tel Avivu, i brdo novca, cak je sam izrazio zelju da ne idu u grand, jer je bio, i bilo mu bezveze. Bio sam kod njega jednom u hotelu A, i meni se svidela soba (ali u poredjenju sa rtnjom gde sam ja bio :)), mislim, ako se ono moze nazvati sobom posto je bilo ogromno. Mislim da su najvise vremena proveli u toj vili nikola, ako je to ono direktno pored puta, visoka zgrada.