PDA

Pogledati punu verziju : Kafići i restorani na SP



skiBGD
08.02.2012, 21:59
Hteo bih da pitam da li ima nekih kafica i restorana (makar jedan,kakav takav) na stazama stare planine.pozz :sm021:

Roman
08.02.2012, 23:04
Kafic se nalazi u podnozju cetvoroseda Konjarnik. Jedna brvnara, sa veselim personalom i jos veselijim gostima (bar je tako bilo prosle godine). Mislim, ali samo mislim, da su sem pica imali i sendvice. Cene su bile vise nego prihvatljive. Zatim imas kafance u planinarskom domu gde mozes i da klopas takodje su cene povoljne a odmah pored i hotel EPS-a. To je malo zavucenije, moras malo lang-lauf kroz sumarak posto se upravnik skijalista jos uvek nije setio da napravi direktan put dotle. Doduse mozes i sa vrha Suncane kroz sumu a ako si free-ride uzivaces...
A ozbiljna kafana ti je u selu Crni Vrh, to ti je cetiri kilometra pre Konjarnika, kod ,,Zdrme,, odlicna klopa sa sve pastrmke a moja preporuka - BELMUZ.

skiBGD
09.02.2012, 15:10
e hvala :sm021:

vlada019
26.12.2013, 21:39
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/11/2014-copy.jpg

Jedinstvena prilika za sve skijaše da proslave Novu godina na jednoj od staza na Staroj planinu - u restoranu Plaža koji se nalazi u samom centru novog Ski centra Babin zub na Staroj planini – Sunčanoj dolini.

Uživajte u proslavi najluđe Novogodišnje noći u prijatnom zimskom ambijentu i snegom okruženim planinskim vencima Stare planine.
Restoran etno kuhinje ,,Plaža,, Vam pruža nezaboravan pogled na najviši vrh Istočne Srbije Midžor (2169 m.).Prepustite se dobrom raspoloženju i uživajte uz prelepi planinski ambijent restoran ,,Plaža“ koji Vam za samo 2900 dinara nudi nezaboran doček Nove 2014 godine uz extra provod na Krovu Srbije.

U cenu je uračunat (besplatan) autobuski prevoz na relaciji Knjaževac – Babin zub – Knjaževac


Uz sve to hrana i piće u neograničenim količinama (švedski sto) uz muziku DJ Rale .



Sledećeg jutra u novoj 2014 godini uživajte u skijanju i zimskim čarolije u potpuno novom ski centru Stara planina.Organizator za sve zainteresovane goste obezbeđuje adekvatan smeštaj za sve dane praznika uz prethodnu najavu i rezervaciju.
- Ne propustite i reprizu dočeka Nove godine 2 i 3 januara 2014, ulaz slobodan – mogućnost organizovanog prevoza i prenoćišta uz prethodnu najavu i dogovor sa organizatorima.


Detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/docekajte-novu-2014-godinu-na-staroj-planini/)

vlada019
26.12.2013, 21:45
Što se tiče smeštaja ima ga u Plninarskom domu (6.krevetna soba - 6.000 din, apartmani u selu Crni vrh i sl..)..Cena prenoćišta se kreće oko 1000 din..
Moguć organizovan prevoz iz drugih gradova.

Dobrodošli na Staru planinu :):dziveli:

ioannes65
01.12.2015, 10:37
Nije se puno promenilo ...Kafic na vrhu Konjarnika Plaza , kafic na polazu Jabuckog Koliba do kraja, onaju podnozju Konjarnika ne radi .

Milan9
31.12.2018, 18:27
I dalje isto, kad krene neko nevreme i napuni se jedini kafic jedino da se stane ispod nekog drveta i da se moli bogu da ubrzo stane nevreme... Bitno da ce da grade teniske terene i da su napunili smestajne kapacitete...

Roman
03.01.2019, 14:38
Zadnja informacija koju imam je da je Fica zakupio i kafic u podnozju Konjarnika... to bi ipak rasteretilo guzvu u Plazi

mickeu
03.01.2019, 16:36
Samo jos da proradi Konjarnik. Rekli su mi iz SS da planiraju za vikend da puste Suncanu i Konjarnik. Rekli su mi jos da montiraju sidra na Suncanoj????

Roman
05.01.2019, 08:33
@mickeu@
Nije tema za ovde, ali hajde... godinama nisam uspeo da shvatim zasto rade naopako, a znam da su ljudi koji rade tamo izuzetno vredni i nije bas da neznaju kako se radi. Apsolutno se od strane Skijalista Srbije ne dozvoljava nikakva inicijativa na lokalu, sta god su predlagali ili hteli da urade, unaprede skijaliste stopirano je iz JP

Roman
05.01.2019, 08:34
I to je to...:dontknow:

mickeu
16.01.2019, 15:40
bio sa cerom od 02-05,01, malo na skijanju. radila gondola i posle 2 dana i babin zub.
zbog toga smo bili osudjeni na koriscenje kafica kod polazne stanice gondola, na zalost....
naravno da i ove godine nije radio wc, bar ne onaj zvanicni u kaficu...
naravno da meni nije bio problem, ali cerki od 10god....
i naravno pitaj ja tipa koji radi u kaficu zasto i ove godine ne radi wc, sta je problem, kaze mi ne moze da radi kada ga koriste njih 1000, a od toga pola nisu gosti kafica. I verovatno je u pravu, jer drugih wc-a nema, bar ne da ja znam. Platimo ski pass, ali bez prava odlaska sa staze za potrebe....
nisam mogao da ocutim tipu iz kafica i kazem mu, "odgovori cu na to sto si mi rekao, ali ti se nece svideti, ne smem da drzis kafic bez wc, to ti ni jedna sanitarna inspekcija ne bi dozvolila. s druge strane, u pametnim kaficima, wc moze da koristi svako ko ima fiskalni racun iz tog lokala"....
Nema potrebe da pisem da za cetiri dana nisam dobio ni jedan jedini fiskalni racun... a saku pomfrita placao 200din....

Milan9
16.01.2019, 21:12
Bitno da na svakoj izjavi po 4 5 funkcionera pricaju kako razvijaju staru planinu, kako su im puni kapaciteti i kako ce da grade teniske terene kule i gradove... u pravu si prijatelju bolje da naprave nekoliko wc a i jos neku stazu... Koliko se secam pre neku godinu je na izlazu iz gondole bilo postavljeno 2 3 wc a...

Roman
21.01.2019, 00:06
@mickeu@
E mickeu nasmejao si me do suza, izvini sto se smejem ali trebalo bi da znas da taj kafic ili koliba nema ama bas ni jednu dozvolu za rad... i niko im nista ne moze. To su podigli na divlje i tako sljakaju do dan danas, tako da ih bas zabole da li im radi wc ili se neko zali na nesto... tuzno ali je tako

mickeu
21.01.2019, 17:43
Romane, u pravu si....
a posto nemamo gde, mi svi slozni idemo tamo i gundjamo...
umesto da se nekada slozimo i kazemo necemo tamo dok ne srede wc i fiskalne...
voleo bih da znam gde su sada sve one silne inspekcije da malo izadju i oni na stazu...

Roman
22.01.2019, 10:27
Cak su jednom i bili zatvoreni... mislim da je trajalo dva dana. I nastavili da rade kao da nista nije bilo. Ruku na srce neko stoji iza njih jer posle toga rade bez ikakvih problema :bootyshak

mickeu
23.01.2019, 07:45
a onda nam smeta restoran na Pancicevom vrhu, a ne vidimo ovaj nama ispred nosa...

mickeu
23.01.2019, 07:47
bilo bi lepo kada bi, kako se to kaze, NADLEZNI malo i skijali, a ne samo da nas nasankavaju....
gde je sanitarna i finansijska inspekcija...
Gospodo inspektori, ajde malo radite svoj posao i nama koji placamo skipass omogucite normalne uslove...

mickeu
24.01.2019, 08:58
Ko o cemu, baba o ustipcima, a ja o wc u kaficu:)
Sta mi je poslao Rukovodilac Odeljena za inspekcijske poslove iz Knjazevca.
Naravno da me je uputio na Republickog turistickog inspektora



http://mtt.gov.rs/download/Pravilnik%20MTU%20SKIJALISTA.pdf

Roman
25.01.2019, 12:06
Uffff... nije mi jasno zasto ti je poslao pravilnik o min uslovima za skijaliste? :sm022:Greskom ili te nije razumeo...

mickeu
25.01.2019, 17:06
kaze doticni gospodin da su za sve nadlezni republicki inspektori....
a oni valjda ne skijaju

Roman
25.01.2019, 21:03
A za privatni smestaj zaduzeni opstinski... jbg tako treba

mickeu
26.01.2019, 07:54
nadam se da ima jos skijasa i onih koji nisu skijasi, a koji su nezadovoljni uslugom kafica, prvenstveno wc i fiskalni racun.

moje misljenje da ih treba prijaviti, ne da im se zatvori kafic, jer je on potreban skijalistu i korisnicima, vec ih naterati da ispune neophodne uslove za ugostiteljske objekte.
ajde da mi uradio svoj deo posla, a posle cemo lako da prozivamo vladu i ostale...
i da setamo:)

Roman
29.01.2019, 08:46
@mickeu@
Svakako je potreban i kafic i wc. Kome i gde prijaviti?

Roman
29.01.2019, 08:46
Da li neko zna da li je proradio kafic na pocetku Konjarnika?

Milan9
29.01.2019, 11:18
Pre 10 ak dana kad sam bio nije radio..

Roman
29.01.2019, 20:48
@Milan9@
Steta... ja sam imao dojavu da je Fica uzeo u zakup ali ocigledno nije tacno. Steta taj mi je omiljeni, nadam se da ce jednom proraditi, ipak bi rasteretio onu guzvu u "Plazi"

mickeu
30.01.2019, 17:45
izvini Romane nisam bio na forumu par dana.
kome prijaviti, inspekciji, republickoj.
tako mi je bar napisao Inspektor iz Knjazevca

Roman
03.02.2019, 14:06
Radi kafic na pocetku Konjarnika, znam iz prve ruke... evo sedim u njemu:-)

Roman
04.02.2019, 13:33
Ubrzano se sredjue unutra a i wc radi... inace u ponudi isto kao i u Plazi pomfri, pica, palacinke...