PDA

Pogledati punu verziju : atomic 1018



tataratira
14.02.2006, 10:37
Intersuje me sledeće....

skije su Atomic 10,22, na njima bili Centro 412
sada treba da postavim 1018 koji srećom (ili nije bitno) idu na druge rupe
u ploči iznad skije...kod demontiranja starih vezova jedan šaraf je izašao sa plastičnim navojem oko sebe i mislim da se u istu rupu ne može zavrnuti šaraf a onda me opet buni to što ne vjerujem da čitav vez drži ta plastika
jer mi se čini da samo par milimetara šaraf uđe u skiju, ako uopšte i uđe
nisam siguran jer se ne vidi, pretpostavljam po šarafu koji sam izvadio

popodne idem u servis tako da ne planiram ništa sam raditi nego me zanima da li ja na te skije nakon toga mogu montirati neki treći vez, jer ovaj planiram nakon sezone prebaciti na neke novije skije, naravno GS11 ili SL 11

i još ako ima neki link na stariju opremu Atomic-a jer ne mogu na nadjem nigdje na Internetu manual za ovaj vez a ima podešavanje na prednjem vezu izbacivanja zadnjih vezova pa mi to malo nejasno jer ne provaljujem sistem na kome radi, a i varijabilna zone me malo buni :dontknow: pa ako neko zna da to malo pojasni bio bih mu zahvalan

hvala :ski:

stekan
14.02.2006, 11:52
Nadam se da si takmičar i u odličnoj formi. Taj vez je SAMO ZA TAKMIČARE i ima DIN skalu od 10 do 18. Ja na taj vez ne bih stao ni po koju cijenu.


...a ima podešavanje na prednjem vezu izbacivanja zadnjih vezova pa mi to malo nejasno jer ne provaljujem sistem na kome radi, a i varijabilna zone me malo buni :dontknow: pa ako neko zna da to malo pojasni bio bih mu zahvalan

hvala :ski:
Podešavanje na prednjem vezu koje spominješ nema veze sa zadnjim vezom već definiše tvrdoću prednjeg veza kog padova unazad, tj. otvaranje prednjeg veza na gore.

Varizone je opcija da se kompletan vez može pomjerati naprijed-nazad na skiji. Isprobaj različite položaje u vožnji i ostavi onaj na kojem te skije najbolje slušaju. Ja volim kad su mi vezovi što bliže sredini skije.

Nemoj se ljutiti, ali na osnovu tvojih pitanja pretpostavljam da nisi takmičar i bojim se da ćeš svoje noge izložiti velikom riziku sa ovim vezovima.

tataratira
14.02.2006, 13:22
ja sam poslednje skije, prije ovih, kupio tamo negdje prije 90tih
tada RC G titanium C i Marker M48 titanium, i sa nekih 80 kg držao sam ih uvijek na 12 (činimi se da je to max)
tako da nisam u toku sa novim inovacijama u skijanju pa me nije stid da pitam što ne znam, a sigurno ih nisam kupio da mi neko zavidi na njima u redu...dalje, mislim da je bolje držati DIN skalu na pola nego na max(imam 95 kg sa tendencijom rasta + max. moguća brzina)
a ove vezove koje sam skinuo sam držao na 12 i opet su me svaki dan bar po jednom izbacili na terenskom skoku ili pri mokrom snijegu ili kada poprečim skije kod iznenadnih kočenja...koliko to nervira možeš i sam pretpostaviti...dalje, ovaj vez je manje podložan oštećenjima pri padu
ili svakodnevnoj upotrebi a Atomic Beta Race 10'22 svakako zaslužuje ovakav vez a namjeravam da ga držim na DIN 13 protiv uroka :kez:
hvala za objašnjenju oko izbacivanja prednjeg veza a za vriabilnu zonu sam znao u čemu je fol ali mi nije jasno da li se i zadnji
pomjera sa prednjim vezom ili se mora našarafati nakon pomjeranja prednjeg (ima šaraf na sredini koji fiksira ploču po kojoj klizi vez pa mi se čini da se zadnji ne pomjera kada se namješta ta varijabilna džidža

tokom godina zaradio sam mnoge uspomene na spektakularne padove
a najočitiji je ovaj rez na usni http://www.tataratira.fotopic.net/p17532417.html :hair:
nakon toga, par lomova ruke, spustio druga na ramenima
sa vrha Ogorjelice i na kraju dok je silazio sa mene
padnemo obojica na moju ruku :dontknow: i kvrc...

nogu nikada nisam slomio ali evo dobre prilike :ski:
volim da izađem u 9 ujutro na vrh i da se trkam sam sa svojom sjenom
na praznoj stazi, ove skije su namjenski kupljene baš za taj period od 9-10h a za period nakon toga čekam da kupim nakon sezone neke pitomije skije, mada volim kada sam totalno iscrpljen nakon dana skijanja, bez toga propade mi dan

nadam se da ćeš doći sa Popom na Jahorinu da se upoznamo i na stazi

stekan
14.02.2006, 13:59
Prvi vikend u martu sam na Jahorini. Znaš li ima li noćnog skijanja gore? Od sutra do petka sam poslom u Sarajevu, ali ne mogu preko dana na planinu.


...ali mi nije jasno da li se i zadnji
pomjera sa prednjim vezom ili se mora našarafati nakon pomjeranja prednjeg (ima šaraf na sredini koji fiksira ploču po kojoj klizi vez pa mi se čini da se zadnji ne pomjera kada se namješta ta varijabilna džidža

Kod varizone-a se pomjera i peta sa prednjim vezom. Vezani su metalnom trakom. Zavrtanj koji spominješ služi podešavanju dužine đona.

Ja sam kratko vrijeme koristio Race 614, koji ima slabije opruge od tvog veza, a sve ostalo je isto. Kad me je prvi put izbacio bez razloga, i to samo par dana nakon što sam ga počeo koristiti, skinuo sam ga i na SL:9 montirao Tyroliju. Ni jedna Tyrolija (samo sam njih koristio) mi to nije nikad uradila u posljednjih 20 i kusur godina. Nikad nisam vez imao podešen jače od 8,5.

inskk
14.02.2006, 14:20
Prvi vikend u martu sam na Jahorini. Znaš li ima li noćnog skijanja gore? Od sutra do petka sam poslom u Sarajevu, ali ne mogu preko dana na planinu.


Na Bjelasnici imas nocno svakog dana od utorka do subote, zaboravi Jahorinu po tom pitanju. Bjelasnica je bliza, nocu preko Krupca ti treba 20 minuta do centra grada...

@Tataratira

Najbolje provjeri u dobrom servisu oko tog veza i flexa, moja preporuka Sport Box u Villa Park-u, koliko ja znam sve te stvari su se umnogome promjenile od M48 do danas, bez obzira sto su oznake na skali iste.

tataratira
14.02.2006, 14:42
evo završavam posao i odo u servis u Lorisovoj zgradi, nemam frke sa ispadanjem skija, nije mi drago kada padnem da se kližem do pola staze
pa opet uzbrdo pola staze po skije, nemam čime zakočiti :ok:

Atomic stvarno ima problema sa vezovima, ove sezone sam se napadao ko snijeg, mislim da i malo snijega ispod pancerice zna praviti mnogo veće probleme nego na ostalim vezovima, u prosjeku svaki dan izbacilo me najmanje jednom a bilo je i o tri pada dnevno...zabrinuo sam se pa
se nadam da ću tome stati u kraj

hvala na odgovorima

stekan
14.02.2006, 15:34
Na Bjelasnici imas nocno svakog dana od utorka do subote, zaboravi Jahorinu po tom pitanju. Bjelasnica je bliza, nocu preko Krupca ti treba 20 minuta do centra grada...
Zahvaljujem. Skoknuću do Bjelašnice. Nekad davno sam često išao tamo, a sa društvom smo odsjedali u apartmanima koji su se nalazili prije Famosa sa desne strane ispod ceste.

tataratira
15.02.2006, 07:02
Zahvaljujem. Skoknuću do Bjelašnice. Nekad davno sam često išao tamo, a sa društvom smo odsjedali u apartmanima koji su se nalazili prije Famosa sa desne strane ispod ceste.

eh, i ja sinoć iz servisa na Bjelašnicu tek ono ne rade, navodno mjenjaju sajlu neku.....nije mi palo na pamet da nazovem:(

inskk
15.02.2006, 09:17
Zahvaljujem. Skoknuću do Bjelašnice. Nekad davno sam često išao tamo, a sa društvom smo odsjedali u apartmanima koji su se nalazili prije Famosa sa desne strane ispod ceste.

Dobrinja (ili pored aerodroma) - Lukavica - Krupac - Bjelasnica

idealno je biti gore oko 18.30, tako da ti do 21.30 bude sasvim dosta skijanja. Poslije toga Benetton kuca...

Apartmani su na istom mjestu, jedino sto su potpuno novi:D

inskk
15.02.2006, 09:17
eh, i ja sinoć iz servisa na Bjelašnicu tek ono ne rade, navodno mjenjaju sajlu neku.....nije mi palo na pamet da nazovem:(

Pusti sad Bjelasnicu, sta bi u servisu?

tataratira
16.02.2006, 07:08
Pusti sad Bjelasnicu, sta bi u servisu?

sve super, juče bio na Jahorini do zadnje žice, bio dan iz snova a staze
malo manje sređene nego inače...vez držim na 12 i jurcao sam maksimalno
i bez problema ikakvih, variozona je super fora i sve u svemu prezadovoljan sam

pop67
16.02.2006, 12:59
sve super, juče bio na Jahorini do zadnje žice, bio dan iz snova a staze
malo manje sređene nego inače...vez držim na 12 i jurcao sam maksimalno
i bez problema ikakvih, variozona je super fora i sve u svemu prezadovoljan sam
Veruj mi da je meni draze sto si zadovoljan vezom i sto si provalio kako se podesava!Nisam mogao da ti se javim pre,jer sam stalno po planinama,i stvarno sam se umorio,ako se moze umoriti od skijanja,doduse ja se umaram od puta!Pozdrav,POP:dziveli:

tataratira
16.02.2006, 13:32
ja vidim ne odgovaraš na PP pa mi bilo glupo da se zahvaljujem
ali u svakom slučaju hvala što si to odnio do mojih tamo i naravno da sam zadovoljan vezom a posebno bojom :ok:


a kada smo se mi već sve dogovorili, odem na skijanje prošli vikend
tek ono ispada cipela iz starih Centro 412, kontam podešavanje neko tek ono kriva zadnja lopatica veza, razvaljeno od pada po mojoj procjeni jer je radio, doduše imao sam od početka problema sa njima ali je bio funkcionalan, sada više nije...sreća pa ovom momku iz Hr treba samo jedan vez, ako mu se uklopi dezen

pop67
16.02.2006, 13:39
ja vidim ne odgovaraš na PP pa mi bilo glupo da se zahvaljujem
ali u svakom slučaju hvala što si to odnio do mojih tamo i naravno da sam zadovoljan vezom a posebno bojom :ok:


a kada smo se mi već sve dogovorili, odem na skijanje prošli vikend
tek ono ispada cipela iz starih Centro 412, kontam podešavanje neko tek ono kriva zadnja lopatica veza, razvaljeno od pada po mojoj procjeni jer je radio, doduše imao sam od početka problema sa njima ali je bio funkcionalan, sada više nije...sreća pa ovom momku iz Hr treba samo jedan vez, ako mu se uklopi dezen
Evo prilike da se okupimo 4.03. i da skijamo zajedno uz testiranje VOLKL-a!Pozdrav,POP:dziveli: