PDA

Pogledati punu verziju : staze na Kopaoniku koje na rade



duleKG
13.02.2006, 23:28
Zasto tacno ne rade ove tri staze jel zbog bombi ili zbog cega, jel su oni nesto cistili i tako to.

Misko
14.02.2006, 00:16
Verovatno mislis na trio krcmar, struga, ledenice?

Krcmar zbog nato-a (tj. ostatka kasetnih bombi)

Struga nikad nije ni radila (nije mi jasno sto su je pravili)

Ledenice kad rikne gvozdac puste je, staza radi ali gore ima kretena koji su nesto istripovali u svojoj glavi pa zbog toga ne radi

Bojan87
14.02.2006, 00:19
17 - struga, postavljena zica tipa sidro ali nikada nije proradila, a trenutno stanje je da su ostali samo stubovi.
18 - ledenica, zicara ispravna i radi kada crkne gvozdac, staza na ledenici se povremeno sredjuje
19 - krcmar, zica radi i nije ostecena prilikom bombardovanja, ali je zato staza puna kasetnih bombi ( tako barem kazu ).Ako bude srece krcmar bi sledece sezone trebao da proradi.

Stevs
14.02.2006, 08:42
17 - struga, postavljena zica tipa sidro ali nikada nije proradila, a trenutno stanje je da su ostali samo stubovi.
18 - ledenica, zicara ispravna i radi kada crkne gvozdac, staza na ledenici se povremeno sredjuje
19 - krcmar, zica radi i nije ostecena prilikom bombardovanja, ali je zato staza puna kasetnih bombi ( tako barem kazu ).Ako bude srece krcmar bi sledece sezone trebao da proradi.

Na stazi Struga postoji zica. Pricao sam sa par ljudi i neki tvrde da je zicara u ispravnom stanju dok drugi da su seljaci skinuli motor :)

Ledenice su potpuno ispravne i koriste se iskljucivo za izvlacenje skijasa kada Gvozdac ne radi. Staza se ove godine redovno tabala.

Krcmar staza nije pod kasetnim bombama (mozda samo manji gornji deo). Problem je usek Doboka Krcmar tj. Stara Duboka na kome ima zaostalih kasetnih bombi. Krcmar bi uprincipu mogao da radi kada bi se ogradio na isti nacin kao i Duboka jer sustinske razlike nema no za to niko gore nema hrabrosti i volje.

david
14.02.2006, 12:00
[quote=Stevs]Na stazi Struga postoji zica. Pricao sam sa par ljudi i neki tvrde da je zicara u ispravnom stanju dok drugi da su seljaci skinuli motor :)

Struga je vrhunska staza, stvarno odlicna a informacija u vezi nje je sledeca.

Genex je napravio tu stazu, postavio stubove itd. Onda se pojavio baja, seljak tu iz kraja, cija je to njiva. Doneo sve papire i tu je bilo natezanje itd. Onda kada je proslo natezanje oko uzurpiranje zemljista itd i dokazano da je ta parcela od tog cilagera, onda je on trazio neke silne pare da im to proda. Tu je zakocilo i tu stoji. I kaput. Nema dalje.
Grehota! Rezime price : Srbija.

duleKG
14.02.2006, 12:23
ok hvala
ma da su pametni tom seljaku , znas ti stevs u centralnoj kod nas u kg kako onaj nije hteo da da kucu nikako i trazio kao da prodaje hajat i na kraju zakon oduzima mu se i daje po trzisnoj vrednosti i dovidjenja ako neces moze kamion da ti udari u kucu, tako i ovom

ThE_MaN
14.02.2006, 12:49
Imam neku informaciju da su rešeni vlasnički odnosi tako da bi trebalo sledeće godine da proradi.

A sto se tiče vlasnika zemljišta, meni da je neko na zemlji napravio neki objekat ili šta već bez predhodnog dogovora tražio bih ogromne pare. A sa obzirom da je GENEX u pitanju koji dere narod i na kvarno otima zemlju neka mu traži i milion evra pa je malo.

Dule a to oko ekspoprijacije zemljišta je malo komplikovanije nego što misliš. Naime potrebno da je objekat koji se gradi na tom mestu od velikog strateškog značaja ili od velikog državnog interesa da bi se izvršila ekspoprijacija. Mada ni tada ne ide sve tako glatko.

Kako bi se bilo ko od nas osećao i ponašao da mu sutra dan neko bez pitanja u dvorištu ili na njivi, placu izgradi neki objekat ili šta već. A od izgradnje tog objekta se očekuju visoki prihodi. Ni kod babe nema džabe.

plageton
14.02.2006, 13:01
ok hvala
ma da su pametni tom seljaku , znas ti stevs u centralnoj kod nas u kg kako onaj nije hteo da da kucu nikako i trazio kao da prodaje hajat i na kraju zakon oduzima mu se i daje po trzisnoj vrednosti i dovidjenja ako neces moze kamion da ti udari u kucu, tako i ovom

To se zove nacionalizacija i ona se radi u korist drzave. Sto bi drzava oduzimala (nacionalizovala) neciju zemlju da bi je dala Genexu? Na imovinske odnose se misli na vreme. To nije jedini takav slucaj na nasim skijalistima.
To je lepo sto mi volimo skijanje ali ne znaci da drzava treba da otima da bi se nama napravile staze. Pogotovu ne da bi dala Genexu koji ne drzi u funkciji ni one staze koje su mu na raspolaganju.

duleKG
14.02.2006, 14:41
ne cekaj nije nacionalizacija nego od strateskog znacaja , ako su mu nudili a 100% jesu neku razumnu cenu ne moze on sada da trazi mnogo puta vise i verovatno postoji zakon kojim se daje odgovarajuca cena i kraj, tako je bilo ovde na sred ulice kuca i nudili mu i vise nego lepe pare mogao je da sazida novu kucu ali on se pravio pameta i na kraju su mu platili trzisnu cenu

ngdavil
14.02.2006, 17:55
Naravno da moze i treba da dobije vise kinte od trzisne cene. Zemljiste u Srbiji je ionako bagatela! Cena je: trzisna+naknada za to sto ce da to zemljiste eksploatisu, tj da beru kintu od njega. Uvek postoji i varijanta da se parcela ustupi na koriscenje, uz odgovarajucu naknadu, na npr 100god.

U vezi sa Krcmarom sam cuo razlicite price. Na samoj stazi nema bombi, ali je problem sto skijasi a pogotovo borderi vole da seku kroz sumu. Tamo, navodno, ima zaostatka kasetnih.
Drugu verziju sam cuo od jednog instruktora iz Genexa ove godine. Kaze da im se kao ne isplati da jos tamo gube na struji, gorivu za ratrake... Tako im se nebi povecao broj skijasa, tj PRIHODI, vec samo RASHODI.

Kako god bilo, ne nadam se skorom otvaranju Krcmara. Nazalost. Ono sto ocekujem od Kopa za narednu sezonu je da cena ski pass-a probije famoznih 100Eura.

Misko
14.02.2006, 18:45
Kako god bilo, ne nadam se skorom otvaranju Krcmara. Nazalost. Ono sto ocekujem od Kopa za narednu sezonu je da cena ski pass-a probije famoznih 100Eura.

To je neminovno, jer pod 1) stize jos jedan 4tvorosed, pod2) stizu topovi, i pod 3) dosta ljudi preko koju su videli kop su fascinirani (doduse Kop je lep i treba :) )

Bojan87
14.02.2006, 19:58
Imam neku informaciju da su rešeni vlasnički odnosi tako da bi trebalo sledeće godine da proradi.

Pa ta zica skoro da i ne postoji. Koliko sam cuo ta zica nema motor nema sidra a mozda nema ni sajle. Mozda tu jos nesto fali posto sa nje skidaju delove za druga sidra.

Ako je ta informacija tacna onda super.

Stevs
14.02.2006, 20:40
Pa ta zica skoro da i ne postoji. Koliko sam cuo ta zica nema motor nema sidra a mozda nema ni sajle. Mozda tu jos nesto fali posto sa nje skidaju delove za druga sidra.

Ako je ta informacija tacna onda super.

Sajla stoji. Evo slike:

http://www.ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/imagepages/image149.html

Sidra su najmanji problem da se postave. Moje lično mišljenje je da je žica funkcionalna.
Inače sa vrha Bele Reke II postoji prosečena prečica ka Strugi koja je između ostalog i predviđena za prolazak tabača.

ski dude
14.02.2006, 20:40
sto se tice ski passa vise od 100eur. ok ako ociste krcmar,prorade struga i ledenice,novi isklopivi cetvorosed na dubokoj 1(ne bi skodilo ni na 2.) ako to ne odrade onda cao zdravo kopaoniku:mad: ,osim mozda u vikend varijantama,jer kao sto mnogi rekose sa malo vise od 100eur. u austriji mozes...:deal:

ski dude
14.02.2006, 20:43
Sajla stoji. Evo slike:

http://www.ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2026.Jan%20-%204.Feb%202003/imagepages/image149.html

Sidra su najmanji problem da se postave. Moje lično mišljenje je da je žica funkcionalna.
Inače sa vrha Bele Reke II postoji prosečena prečica ka Strugi koja je između ostalog i predviđena za prolazak tabača.

ako se ne varam ovo je slika iz 2003.:dontknow: ,mozda je sad uklonjena sajla ko zna:dontknow:

Stevs
14.02.2006, 21:27
ako se ne varam ovo je slika iz 2003.:dontknow: ,mozda je sad uklonjena sajla ko zna:dontknow:

Ima je i na slikama iz 2004te, a čini mi se i na jednoj slici iz 2005e mada bih verovatno uočio da sajla fali i to uslikao :) Na leto ove godine planiram da idem tamo peške tj. do vrha Struga pa će biti detaljnih informacija :)

duleKG
14.02.2006, 21:53
Stevs odusevljavas ne sa slikama svaki put kada ih pogledam
Mnogo ti dobro slike ispadaju. Nastavi samo

Bojan87
14.02.2006, 22:34
Znaci samo treba da stave sidra, malo prokrce sumu gde je zarasla, utabaju stazu i skijanje moze da pocne.

Stivs jel znas koliko staza postoji za strugu ( jel postoje sa obe strane zice ili samo sa jedne ).

ngdavil
14.02.2006, 22:52
Znaci samo treba da stave sidra, malo prokrce sumu gde je zarasla, utabaju stazu i skijanje moze da pocne.

Stivs jel znas koliko staza postoji za strugu ( jel postoje sa obe strane zice ili samo sa jedne ).
Samo sa jedne. Sa druge strane zice je suma.

Stevs
14.02.2006, 23:01
Stevs odusevljavas ne sa slikama svaki put kada ih pogledam
Mnogo ti dobro slike ispadaju. Nastavi samo

Fala ;) Imam preko 500 fotografija iz protekle dve nedelje ali nikako da stignem da postavim sve fotke...

Stevs
14.02.2006, 23:04
Znaci samo treba da stave sidra, malo prokrce sumu gde je zarasla, utabaju stazu i skijanje moze da pocne.

Stivs jel znas koliko staza postoji za strugu ( jel postoje sa obe strane zice ili samo sa jedne ).

Ne postoji ni jedna. Ako ikad budu napravili biće sa desne strane gledajući prema vrhu. Koliko sam ja video nema nešto puno prosecanja. Inače svake godine tu ljudi i skijaju. preseku sa vrha BR II pa grebenom do vrha Struge...

Stevs
14.02.2006, 23:06
Mene iskreno mnogo više zanima gde će ići 5ti četvorosed s'obzirom da su ugovorili 5 četvoroseda, tri znamo gde su, četvrti će ići na Duboku I, a peti? Isto tako me mnogo više zanima kada će se krenuti sa realizacijom novih staza (ski liftova) na potezu Gobelja - Kriva reka.

Bojan87
14.02.2006, 23:12
Na TV kopu sam da ce u narednih 2-3 godine postaviti stari karaman na potezu krive reke kao i da ce pretpostavljam zitu duboka 1 takodje premestiti na tu lokaciju. To bi bilo idealo jer svi znamo da je ta strana zaklonjena od vetra i sunca, a staze mogu da budu kategorije crvene i crne.

Stevs jesi li ti cuo nesto o tome?

bojo
14.02.2006, 23:52
Mene iskreno mnogo više zanima gde će ići 5ti četvorosed s'obzirom da su ugovorili 5 četvoroseda, tri znamo gde su, četvrti će ići na Duboku I, a peti? Isto tako me mnogo više zanima kada će se krenuti sa realizacijom novih staza (ski liftova) na potezu Gobelja - Kriva reka.

Iz cacanskih izvora: Duboka 2

ski dude
15.02.2006, 00:16
mada mozda ne bi bilo lose da se 5ti postavi na krcmar,sta mislite o tome:smoke:

Bojan87
15.02.2006, 11:25
Oni razmisljaju da li uopste da puste krcmar zbog male posete a ti kazes da postave cetvorosed.Ipak moje misljenje je da cetvorosed tu nije potreban ta zicara je jako brza i uvek je radila u najvecoj brzini, a pritom ima i medju stanicu. Tako da je i postojeci dvosed sasvim dovoljan

ski dude
15.02.2006, 13:30
krcmar mozda postane hit staza posto ce biti pustena posle 7god.:dontknow: ,a i po tudjim pricama imam utisak da je to najbolja staza na kopu pa zato se mozda puno ljudi sruci tamo:)

Bojan87
15.02.2006, 14:03
Ali samo da znas da tamo cak duva i jaci vetar nego na suvom rudistu, tako da je vrh staze konstantno pod ledom ( gore nego na suvom rudistu ). Bas zbog toga su i napravili medju stanicu, jer nakon nje ide otvoreni deo gde se prosto sledis ( nesto kao na centru ).

Zbog toga ljudi je izbegavaju

ski dude
15.02.2006, 14:05
ne znam za ostale ali meni ne smeta jak vetar :yay: samo da nije magla:( :glavaozid

Bojan87
15.02.2006, 14:17
Ja znam da kada sam ja bio na toj stazi smrzo sam se tako da posle sat vremena nisam osecao prste na rukama i nogama i jedva sam pricao.

ski dude
15.02.2006, 14:27
zato lepo nabavis grejace i resen problem:) :ski:

milos79
15.02.2006, 14:48
Ali samo da znas da tamo cak duva i jaci vetar nego na suvom rudistu, tako da je vrh staze konstantno pod ledom ( gore nego na suvom rudistu ). Bas zbog toga su i napravili medju stanicu, jer nakon nje ide otvoreni deo gde se prosto sledis ( nesto kao na centru ).

Zbog toga ljudi je izbegavaju
Ma medjustanica je napravljena jer je donji deo prilicno strm i tezak i mnogo ga ljudi ne skija, a takodje i sto je to prevojna tacka, pa je na tom mestu prirodno da stub bude sto je nizi moguci, a zicara je ionako dosta dugacka.

Gornji deo je za mnoge ljude koje znam najbolji iz mnogo razloga, siroka staza, sa dosta sunca, nije mnogo strmo i mnogo je dobro da se vozi malo desno kroz sumu izmedju zice - uvek bilo mnogo rastresitog snega.

Gore uopste ne duva toliko, jer zica ne izlazi na sam vrh, vec je delimicno zasticena Pancicem, tj. situacija je mnooogo bolja nego na Suvom rudistu. A ni leda nema mnogo.
Verovatno si bio u nekom mnogo losem periodu, pa ti je ostala u losem secanju, a zica je fenomenalna.

I naravno da bi bio pravi bum kad bi je ponovo otvorili, al za sada mozemo samo da se nadamo...

Bojan87
15.02.2006, 15:01
Sto se tice staze mislim da je to najbolja staza na kopaoniku, a kada sam bio na njoj bilo je losije vreme i duvalo je ko ludo.

bojo
15.02.2006, 21:11
mada mozda ne bi bilo lose da se 5ti postavi na krcmar,sta mislite o tome:smoke:

Krcmar [deo staze] vise nije u sastavu Srbije a sve te price oko kasetnih bombi su malo postale dosadne:mad: ,da je bilo volje bombe bi bile uklonjene... Mi smo ih za vreme rata aktivirali,tj ne mi vec iskusni pirotehnicari i to pored mnogo znacajnijih objekata a ne na stazi u sred planincuge... Krcmar je nekada bio,sada mozemo da ga sanjamo,sve je to u rukama politicara a oni,kao sto nam nisu ni doneli dobro nece nam nikada ni doneti...jos malo pa ces kao nekada morati da budes clan partije da bi u odredjeno vreme mogao da skijas na pojedinim stazama...:couto:

E tako vam je to braco po snegu...

ski dude
15.02.2006, 21:19
samo jedno mogu da kazem krcmar je u srbiji:deal: :deal: :deal: ,pogledaj malo bolje mapu srbije,mozda granica prolazi preko pancica ali zica se zavrsava nekih 50m pre,takodje tacno znam ljude koji su se bavili time da li je krcmar u srbiji(bez kosova) i jeste:deal:

Stevs
15.02.2006, 22:20
Krcmar [deo staze] vise nije u sastavu Srbije a sve te price oko kasetnih bombi su malo postale dosadne:mad: ,da je bilo volje bombe bi bile uklonjene... Mi smo ih za vreme rata aktivirali,tj ne mi vec iskusni pirotehnicari i to pored mnogo znacajnijih objekata a ne na stazi u sred planincuge... Krcmar je nekada bio,sada mozemo da ga sanjamo,sve je to u rukama politicara a oni,kao sto nam nisu ni doneli dobro nece nam nikada ni doneti...jos malo pa ces kao nekada morati da budes clan partije da bi u odredjeno vreme mogao da skijas na pojedinim stazama...:couto:

E tako vam je to braco po snegu...

Krčmar je u stastavu uže Srbije. Ako malo bolje pogledaš videćeš da je nov radar odmah iznad Krčmara i da je on na teritoriji uže Srbije. Granica ide sa druge strane Pančića i prolaze tik pored Suvog Rudišta i to tako da je rudarsko okono 2/3 na Kosovui Metohiji, a 1/3 u užoj Srbiji. Vrh Kosova i Metohije je negde u visini Treske. Sve u svemu kako god okreneš sve do Nebeskih Stolica ne može da prođe granica. Iskreno čak i da sve ovo ne znam verujem da sigurno ništa ne bi pravili na teritoriji Kosovai Metohije. Ipak ima neko ko mislili i o tome ma koliko se nama činilo da smo neodgovorni.

Što se tiče čišćenja kasetnih bombi po tvojoj priči ispade da je i Bačište na Kosovu? Njega su očistili ovog leta, a Krčmar će po svoj prilici sledećeg kako je Dinkić i najavio.

ski dude
15.02.2006, 22:23
zivi bili pa videli:D

bojo
15.02.2006, 23:10
Krčmar je u stastavu uže Srbije. Ako malo bolje pogledaš videćeš da je nov radar odmah iznad Krčmara i da je on na teritoriji uže Srbije. Granica ide sa druge strane Pančića i prolaze tik pored Suvog Rudišta i to tako da je rudarsko okono 2/3 na Kosovui Metohiji, a 1/3 u užoj Srbiji. Vrh Kosova i Metohije je negde u visini Treske. Sve u svemu kako god okreneš sve do Nebeskih Stolica ne može da prođe granica. Iskreno čak i da sve ovo ne znam verujem da sigurno ništa ne bi pravili na teritoriji Kosovai Metohije. Ipak ima neko ko mislili i o tome ma koliko se nama činilo da smo neodgovorni.

Što se tiče čišćenja kasetnih bombi po tvojoj priči ispade da je i Bačište na Kosovu? Njega su očistili ovog leta, a Krčmar će po svoj prilici sledećeg kako je Dinkić i najavio.

Svaka ti cast sto provodis dosta vremena na Kopaoniku ali iskreno receno neznas bas sve!!!

Sto se Dinkica tice ja zivim u ovoj zemlji 29 godina i takvih gluposti i budalastina sam se naslusao od politicara da mi je od njihovih obecanja vise muka...
Ako hoces veruj mu kao sto su svi verovali svakom cobaninu koji nam je pricao da ce nam kad on dodje na vlast cvetati ruze....

Ucestvovao sam u ratu i to na vaznom mestu i bio sam prisutan prilikom ciscenja terena od kasetnih bombi tako da ta tvoja prica sa Bacistem nema veze sa zivotom!!! Nije isto razminirati vojni objekat,naseljeno mesto i obicnu sumu tj livadu...

Sto se tice Krcmara i toga da je deo staze na Kosovskoj teritoriji mozda gresim a sto se bombi tice to sam sigurno u pravu,dodji kod mene i pokazacu ti komad tj oplatu kasetne bombice...
Ciscenje Krcmara je cist politicki potez i to sa skijanjem nema nikakve veze,kada bude bilo malo nekog interesa,politickog ili ekonomskog Krcmar ce proraditi...Tj kad necija sekretarica otvori krcmu i tamo...
Tako stoje stvari bratac,drugacije nikako!

bojo
15.02.2006, 23:13
Pa ko jos normalan u ovoj zemlji veruje nekom politicaru???
I to jos Dinkicu?

Stevs
15.02.2006, 23:33
Svaka ti cast sto provodis dosta vremena na Kopaoniku ali iskreno receno neznas bas sve!!!

Ucestvovao sam u ratu i to na vaznom mestu i bio sam prisutan prilikom ciscenja terena od kasetnih bombi tako da ta tvoja prica sa Bacistem nema veze sa zivotom!!! Nije isto razminirati vojni objekat,naseljeno mesto i obicnu sumu tj livadu...

Sto se tice Krcmara i toga da je deo staze na Kosovskoj teritoriji mozda gresim a sto se bombi tice to sam sigurno u pravu,dodji kod mene i pokazacu ti komad tj oplatu kasetne bombice...
Ciscenje Krcmara je cist politicki potez i to sa skijanjem nema nikakve veze,kada bude bilo malo nekog interesa,politickog ili ekonomskog Krcmar ce proraditi...Tj kad necija sekretarica otvori krcmu i tamo...
Tako stoje stvari bratac,drugacije nikako!

Bojo ne mislim da znam sve jer da znam ne bih učestvovao na forumu:) ali veruj i ti meni jer od kad sam rođen imam vojsku u kući, živim u vojnim zgradama, oko mene samo vojna lica i sl;)

Stevs
15.02.2006, 23:36
Pa ko jos normalan u ovoj zemlji veruje nekom politicaru???
I to jos Dinkicu?

Pazi ja ga ne mirišem ni najmanje ali on reče pre dve godine ide četvorosed na Karaman Greben i dobrisno KGB, prošle reče idu dva nova četvoroseda i dobismo PV i MK, a ove godine reče Duboka i čišćenje Krčmara...Sad živi bili pa videli :)

Stevs
15.02.2006, 23:46
Ucestvovao sam u ratu i to na vaznom mestu i bio sam prisutan prilikom ciscenja terena od kasetnih bombi tako da ta tvoja prica sa Bacistem nema veze sa zivotom!!! Nije isto razminirati vojni objekat,naseljeno mesto i obicnu sumu tj livadu...


Koliko ja znam vojni objekat na Pančiću je razminiran i u funkciji je, a to može golim okom da se vidi tako da razlike između Krčmara i Bačišta u vlasničkom statusu nema ali zato u pristupačnosti ima i to ogromne.

Koliko je priča oko kasetnih bombi opasna govori samo jedan podatak da su kod Bačišta posle skoro 7 godina našli bombu tik uz put koji je korišćen sve ovo vreme.

Stevs
16.02.2006, 00:06
Evo i par slika koje sam lično crtao pre dve godine čini mi se:

Misko
16.02.2006, 00:19
Pa ko jos normalan u ovoj zemlji veruje nekom politicaru???
I to jos Dinkicu?

Ma naravno da niko normalan u ovoj zemlji nikom ne vreruje al covek stavio 3 4tvoroseda, i time zadobio moje poverenje za sad e sad pitanje koliko kosta isklopiv a koliko obican 4tvorosed?

ski dude
16.02.2006, 14:57
hmmm gledajuci stevs-ove slike mislim da ne bi bilo lose na onaj bedjirovac da se postavi neka zica i prosece staza:rolleyes: ,kolko sam primetio moze staza da ide do dna duboke:dontknow:

ski dude
28.02.2006, 18:12
malo pre na tv sam slusao intervju nekog direktora GENEX kopaonik,covek je rekao da ce iduce god. pored nwog 4 seda na duboci da ce se takodje POKUSATI vracanje stare duboke i jos jedne staze(pored te stare duboke,nije krcmar):) .Znaima me jel jos neko cuo za to:dontknow:

Max
02.03.2006, 13:40
hmmm gledajuci stevs-ove slike mislim da ne bi bilo lose na onaj bedjirovac da se postavi neka zica i prosece staza:rolleyes: ,kolko sam primetio moze staza da ide do dna duboke:dontknow:

...mozda da se poveze i struga sa krcmarom. koliko se dugo zadrzava sneg tamo?

ski dude
02.03.2006, 15:26
...mozda da se poveze i struga sa krcmarom. koliko se dugo zadrzava sneg tamo?

pa ne znam bas da li je izvodljivo:dontknow: ,mislim da je ipak prevelika udaljenost:deal:

Stevs
03.03.2006, 00:02
Evo linka sa ovog foruma iz 2004te ga sam započeo temu o razvoju ski centra Kopaonik:

http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?p=932

Slobodno iznesite svoje misljenje...

Nemanja Jakovljevic
13.03.2006, 02:47
Dodjoh ja sa skijanja... informacije od radnika genexa:

Sledeca sezona:

4-sed duboka2
2-sed duboka1
Velika je verovatnoca za krcmar da se pusti....


Informacija posle poduze svadje sa nekim od direktora (dir. Radovanovic nije bio tu, a ni dir. Cupovic ili tako nesto, pa me je sekretarica prvog povezala sa trenutnim.... konkretno zalio sam se sto su mnogo gasili zice bespotrebno, sto suvo rudiste nije radilo uopste, kao ni crna duboka, kao ni struga, ledenice, krcmar..... trazio sam pare nazad, al ljudi koji su nadlezni za tako nesto nisu bili tu) Ledenice nisu bezbedne, ali ih upale samo kad trebaju da se izvuku ljudi sa gvozdaca i samo tada..... za strugu je rekao da ne zna zasto je uopste uvrstena u sklop instalacija.... uglavnom ja sam pucao na to kako se reklamiraju sa 22 zice, a nigde ti ne kazu da od toga 3 nikada ni ne rade.... uglavnom receno mi je ako dvosedi moraju da se gase na 15m/s zbog bezbednosti, ali oni pustaju to i do 17-18..... za neuredjivanje staza jednostavno kaze nisu mogli da stignu..... ma broooka mrzi me da kucam sve sto sam im zamerio ove godine....

wlad
13.03.2006, 22:03
Znam da na Kopu duva vetar često, ali u principu Kop tu nije neki izuzetak, retke su planine gde ne duva vetar ;).

Naime, odem pančićem na vrh i duva solidan vetar, a komentari skijaša i žičmena na drugim mestima je u najmanju ruku kao da duva uragan, gase tanjire i sl. A skijao sam na drugim mestima gde je duvali 2x-3x jači vetar bez problema (i sedečnice i ostale).

Stevs
17.03.2006, 16:53
Što se tiče struge bio sam na njoj pre par dana. Žica komplet stoji kao i elektro-motor i mogao bih da se kladim da je ispravna:)

ski dude
17.03.2006, 22:00
jel to znaci da bi mogli uskoro da je puste(ako su reseni pravno-imovinski odnosi):dontknow:

Bojan87
18.03.2006, 17:06
U sredu sam skijao na beloj reci i pritom sam primetio da je struga u super stanju. Elektro motor je tu sajla je kompletna, a jedino sto fali jesu sidra, ali valjda to nije problem. Ali mislim da je trenutno problem zica na beloj reci koja je u stanju raspada. Ja recimo nisam mogao da spustim ogradicu tako da sam "leteo " sve do vrha bele reke 2.

Nemanja Jakovljevic
18.03.2006, 17:33
Meni se to na beloj reci jednom desilo... stvar je bila u tome da je valjda bilo mnogo hladno pa da se kao zalepila i zaledila ogradica za ram... intervencija stapom (kao polugom) je uspela....

ski dude
19.03.2006, 14:12
meni se ove god. na duboci 2 desilo da nisam mogao da dignem zastitu jer se onaj gumeni tocak iskrivio:mad: ,na kraju su morali da gase zicu i da me skidaju:D :glavaozid

Stevs
20.03.2006, 13:40
meni se ove god. na duboci 2 desilo da nisam mogao da dignem zastitu jer se onaj gumeni tocak iskrivio:mad: ,na kraju su morali da gase zicu i da me skidaju:D :glavaozid

Ugasila se sama kad si oborio granicnik :kez:

ski dude
20.03.2006, 16:31
Ugasila se sama kad si oborio granicnik :kez:

ili bi mi neko u povratnom pravcu seo u krilo:D :glavaozid ,pa da ukace da nesto nije u redu:)