PDA

Pogledati punu verziju : stavljanje tagova na bordove



oddball
11.02.2006, 19:23
da li to neko radi i gde???
nebitno da li je shtampa u pitanju ili lik koji ima airbrush i voli to da radi (za kintu, naravno). samo za pojedince, tj jednu dasku.
tagovi su slike ili grafiti, ako neko ne zna :D

ThE_MaN
14.02.2006, 00:38
Vrlo prosto možeš i sam da odradiš tako nešto.

1. Nađeš Logo ili šta već hoćeš na NET-u sa što manje boja najbolje 1 ili dve boje u logu može i više ali za prvi put je dovoljno i 2 boje. Ako znaš rad u Corel-u ili Ilustraoru i sam odradiš logo ili već... Naravno može i u Photoshopu ali je bolje da budu vektori. Zatim odeš do neke farbare kupiš samolepive tapete (u željenim bojama) ako hoćeš da praviš stiker ili sprejeve u koliko bi želeo da ošpricaš logo na bord lil već šta. Isečeš tapete na A4 ili A5 i ubaciš u štampač i odštampaš sa zadnje strane sliku ali pri štampi odabereš mirror štapu. Ili ukoliko imaš vektorsku sliku oduzmeš boje logoa i štampaš samo ivice ili ti outline tek da može da se vidi linija. Potom isečeš skalpelom parčiće nalepnice koji su ti potrebni i zalepiš na bord koji si predhodno očistio od masnoće. Sasvim je prihvatljivo bilo koje sredstvo za pranje stakala. I kreneš sa lepjlenjem.

2. U slučaju da hoćeš logo da naneseš sprejem sve je potpuno identično do lepljenja logoa na dasku. Najbolje koristiti običan samolepivi papir jer se lako sklanja za razliku od samolepivih tapeta. Isečeš logo skalpelom i lepiš delove logoa tj. mesta koja nećeš da farbaš bojiš. Zatim sprejem prđeš preko nalepnice i posle par minuta skineš samolepiv papir. ukoliko je papir sa jačim lepkom moraćeš da sačekaš da se boja lepo sasuši.

Ukoliko si manje vičan sečenju logoa nađeš sliku za stiker najbolje opet da bude vektorska ali ne mora. I odeš kod prvog firmopisca ili ko već ima kater i iseče ti logo. Ako nećeš da se bakćeš ni sa lepljenjem daš mu kintu da ti zalepi i to je to.

Neverovatne slike mogu da se urade na ovaj način. Nalepnice su postojane i štite bord ili šta već od ogrebotina itd. Naravno samo na mestima gde se one nalaze.

oddball
14.02.2006, 12:45
znam to, tako sam i uradio, ali je problem shto je slika velika da bi se radila chetkicom. shablon sam vetj nalepio na dasku i stavio osnovnu boju i sushio fenom (boja se bolje uhvati za podlogu ako se sushi toplim vazduhom). problem je u tome shto sada moram da shmirglom poravnam ofarbanu povrshinu i air brushom nanesem zheljenu boju. imam ja air brush ali mi je ortak sjebao dihtung pa propushta vazduh pri prskanju na mestu gde to ne bi trebao da radi.

Tek-FLo_abc
24.03.2006, 19:25
ak ote jos zanima imam drugara koji je nadaren za taj street art...

oddball
28.03.2006, 14:24
ako mi bude trebalo, javljam ti
10x :ok:

NSboarder
27.10.2006, 23:19
neka mi neko samo kaze kako se postavljaju slike, tj. koji url ta se ukuca da bih mogao da saljem slike sa svog kompa?, a onda imam jedno pitanje u vezi sa pravljenjem logoa na boardu, a to prati i lepa slicica koju sam danas napravio.
misim trebace mi savet da li to uopste moze da uspe, da ne upropastim board za dzabe :)