PDA

Pogledati punu verziju : Smestaj na Kopu?



aurora
19.01.2012, 23:20
Da li je neko boravio u hotelu Putnik ili apartmanima Srbija sume? Ogranicena sam budzetom, a ne bih da propustim ovoliki sneg:). Vidim da je suncana dolina sada povezana sa sistemom zicara sto je svakako dobro.

macak011
19.01.2012, 23:42
Ma ko da je bitno, idi gde god, bitno je da je cisto i da ima tople vode. Staze izgledaju fenomenalno :)

Inace, poslednji put sam bio u Putniku 24.3.'99. Zajeban datum, jel' da? :D
Tad je bilo sasvim solidno, ne verujem da je danas gore, moze da bude samo bolje...

bozza
20.01.2012, 00:05
putnik je ok, imas one lux apartmane i sobe koje su renovirane i one su super, klopa je skroz ok, regularne sobe su pristojne i ciste, nema greske

aurora
20.01.2012, 01:29
Pa ne znam da li su slike koje se mogu naci za Putnik slike standardnih ili lux soba. Cena za 7 nocenja je 210e pp. Kad pogledam druge cene to je ok. S druge strane su ti apartmani koji sa ishranom u Putniku takodje pp kosta oko 140e. Navodno da su dvokrevetni apartmani potpuno renovirani. Al ne mogu naci bilo kakav komentar o tom smestaju.

ftj
20.01.2012, 03:12
Bio sam prosle godine 2 noci u nerenoviranim apartmanima i kao sto rekose ljudi sve je pristojno i hrana je vrlo dobra. Jedina mana je sto su se svi zalili da im je hladno u sobi, sad nisam siguran da li je u pitanju losa izolacija ili grejanje ali ja se smrzoh.

bančilo
20.01.2012, 07:37
U Srebrncu ima mesta koliko hocete.

IvanQ
20.01.2012, 09:10
Bio sam prosle godine 2 noci u nerenoviranim apartmanima i kao sto rekose ljudi sve je pristojno i hrana je vrlo dobra. Jedina mana je sto su se svi zalili da im je hladno u sobi, sad nisam siguran da li je u pitanju losa izolacija ili grejanje ali ja se smrzoh.
Poneses vrecu i nema zime :D

peras
20.01.2012, 10:15
Potpuno nebitno. Ne ides da bi uzivala u lepom apartmanu, nego ces uci u njega da se istusiras i prespavas. Vazno je samo da je grejanje dobro i da imas kupatilo, a sve ostalo...

aurora
20.01.2012, 10:30
Idem samo zbog skijanja. Vazno mi je da je grejanje dobro, da ima tople vode i da je cisto. Sve ostalo je manje bitno.

ftj
20.01.2012, 10:38
Onda bolje pronađi neki privatni smeštaj jer čisto sumnjam da su popravili grejanje od prošle sezone.

macak011
20.01.2012, 10:41
Ma ponesi malu kvarcnu ili kalorifer u krajnjem slucaju, posebno ako ides kolima. Mislim da je drugi smestaj daleko skuplji, nisam siguran.

aurora
20.01.2012, 11:16
Pa koliko sam uspela naci Putnik je 210e 7 nocenja sa svedskim stolom dorucak i vecera. Gledam nesto u tom cenovnom rangu. Sve ostalo sto sam nasla je dosta skuplje. Ako neko ko je cesto na Kopu ima neki predlog neka javi.

macak011
20.01.2012, 11:52
Mislim da za razliku u ceni mozes da kupis dosta grejalica i jos da ti ostanu zauvek :D
Na zalost, ne idem cesto, ali ono sto sam skoro pitao bio je app u vili Bjanka, 100e dnevno za period skolskog raspusta! Uzas! Sada je cena pala sigurno bar na 70-80e, ako ne i manje, nisam pitao, ali 7x toliko je previse, ako ides sama...to su 4 krevetni app i to samo ako ima slobodnih mesta, dakle nema ni klope za te pare... Ja sam se ove sezone tiho odlucio za Tornik... :)

Snowman
20.01.2012, 13:19
Ja sam sticajem lepih okolnosti(stigla beba), primoran da zimujem na Kop-u i to gore u centru. Ranijih godina sam za vikend varijante nalazio OK smestaj u naselju za pristojan novac, ali sam sada prvi put posle X godina gledao cene apartmana u centru i ne mogu da verujem. Jedino sto sam pored Putnika nasao da je podnosljivo je Nebeska stolica 3, novoizgradjen objekat pored hotela Olga dedijer. Lokacija je prihvatljiva, cena podnosljiva. Evo linka http://www.nusbg.com/zimovanje/nebeskastolica.html

aurora
20.01.2012, 19:29
Na sajtu infokop sam nasla dosta pozitivnih komentara za hotel Putnik. Cena mi odgovara, al cu jos da vidim. Ovo sve u centru je iznad mog budzeta.

wlad
20.01.2012, 19:56
@Snowman: proveri da li ima mesta u JAT apartmanima, jeftiniji su od Nebeskih stolica a prednost je da si bliži konacima/prodavnicama i restoranima.

Problem sa Nebeskim stolicama je transport od/do smeštaja (motorne sanke, koje prevoze samo prtljag) - u slučaju male bebe moraš da ideš pešice, nije strašno ali je lakše ako možeš da priđeš kolima.

Cene na Kopaoniku (izuzev par izuzetaka) su užasne, to je verovatno i razlog zašto JAT apartmani idu na prodaju, JAT apartmani su trn u oku ostalima na planini koji ubijaju sa cenama.

peras
21.01.2012, 00:39
kragujevacko odmaraliste- 7 dana, pansion, 140e po osobi u dvokrevetnoj sobi

akole
21.01.2012, 00:54
Još jedna preporuka za Jat iz ličnog iskustva u zadnih 6-7god.
Jedne godine, na početku sezone decembar, bilo je malo problematično grejanje ali smo dobili grejalicu i to je bilo dovoljno.
Nažalost ovo je poslednja sezona po ovim cenama kada mangupi i to prodaju više u centru neće biti smeštaja po normalnim cenama..
Po meni je Jat za porodice sa bebom sasvim prihvatljiv.

I Rtanj je ok ali to se mora baš rano rezervisati..

ucesnik
31.01.2012, 15:10
I ja sam obzirom na malo dete plus jos jednim uskoro prinudjen da idem na Kop. Isao sam u Angellu i smorio se nevidjeno. Da li neko zna ima li kuca da se rentiraju? Ali mislim samo na centar, ne bih u vikend naselje.

Prava kuca za 5-6 soba. Imam prijatelje sa decom, da se smestimo svi plus bejbi siterke.

Sto se tice ishrane da li neko zna moze li se napraviti deal sa nekim restoranom da se tamo ruca, nesto kao dnevni meni.

Cini mi se da je kuca sa nekom semom za hranu mnogo bolje nego da imas AI sa gomilom lose hrane i skucenom sobicom.

wlad
31.01.2012, 20:55
Restoran u JAT apartmanima (Boing ili sl. ;)) je jeftin da ti ne treba dnevni meni - nego biraš. Ne mislim na švedski sto (koji imaš isto u ponudi) nego a-la-karte ;).
Interesantno je da kada uđeš u JATov restoran uvek ti nude švedski sto (vole tako ;)), a u stvari ako poručiš supu+jelo+piće izađe te isto ili jeftinije od švedskog stola - pa sam ja uvek preferirao a-la-karte u JAT apt.. Naravno taj restoran možeš da koristiš i ako nisi gost JAT apartmana..

Ivan Bgd
31.01.2012, 21:25
I ja sam obzirom na malo dete plus jos jednim uskoro prinudjen da idem na Kop. Isao sam u Angellu i smorio se nevidjeno. Da li neko zna ima li kuca da se rentiraju? Ali mislim samo na centar, ne bih u vikend naselje.

Prava kuca za 5-6 soba. Imam prijatelje sa decom, da se smestimo svi plus bejbi siterke.

Sto se tice ishrane da li neko zna moze li se napraviti deal sa nekim restoranom da se tamo ruca, nesto kao dnevni meni.

Cini mi se da je kuca sa nekom semom za hranu mnogo bolje nego da imas AI sa gomilom lose hrane i skucenom sobicom.

Sad sam bio u www.vilabojana.rs (http://www.vilabojana.rs) iznad Granda. Na samoj stazi Karaman Greben. Imas od 2+1 do 10+3 apartmane( ovaj ima dnevni boravak sa celom stranom u prozorima i kaminom i galerijom za kartanje, 2-3 kupatila, soba)
Bio sam sa porodicom u 4+1 i sve je extra.
Klopa u Alo Alo restoranu u konacima je odlicna i mislim da imaju taj dil.(imaju u meniju tu opciju)
Mada ja preferiram uvek isto na skijanju meso(rostilj) i telecu corbu dok klinci picu.
:sm018:

chaghaboo
31.01.2012, 22:20
Pa koliko sam uspela naci Putnik je 210e 7 nocenja sa svedskim stolom dorucak i vecera. Gledam nesto u tom cenovnom rangu. Sve ostalo sto sam nasla je dosta skuplje. Ako neko ko je cesto na Kopu ima neki predlog neka javi.

Prethodni vikend sam bio gore i mogu da preporučim Montanu (http://www.montana.rs/). U pitanju je novoizgrađena planinska koliba u vikend naselju. Čisto je i uredno, momci koji to drže su fenomenalni i maksimalno predusretljivi a što se tiče grejanja kao u švedskoj sauni je. I u majici kratkih rukava je toplo. Klopa je odlična, čak mese hleb i domaće pite a obroci su kad se dogovorite. Cena za 2krevetne i 3krevetnu sobu je 20€, a za 6krevetnu 17€ po osobi. U pitanju je polupansion, pri čemu stvarno nema nikakve potrebe za dohranom. Dnevna soba je sa kaminom, a tu su i veliki LCD TV sa brdom filmova, razne knjige i Play Station, a osećaćete se kao da ste došli kod prijatelja koji imaju vikendicu. Drugačije od svega gde sam do sada odsedao na Kopaoniku u najpozitivnijem smislu. Moja srdačna preporuka.

A što se tiče prevoza iz vikend naselja postoji mogućnost da se ide kombijem, taksijem ili sopstvenim prevozom. Parking kod terena radi i plaća se 200din ceo dan, mi smo tako išli.

Gazza
01.02.2012, 00:30
Ima li neko iskustvo sa smestajem u kompleksu Kraljevi cardaci? Termin od 18.3. koji mi odgovara je 30 eura za polupansion sa neogranicenim koriscenjem SPA centra i besplatnim prevozom na skijaliste preko dana i uvece do centra.

ninic
01.02.2012, 23:09
evo nove teme....


ukoliko ste culi,videli ili imate bilo kakve informacije o pristojnom smestaju u centru Kopaonika ili vikend naselju po nekoj realnoj ceni iznesite to ovde!

na infokop.rs ima milion vila,apartmana,svega i svacega po skroz opicenim cenama!
za sobicak od 10kvadrata sa mini kuhinjicom i kupatilom se trazi 60E !
jeste nerealno ali potraznja je veca od ponude pa im se moze....

dakle,pozitivna,negativna iskustva,cene,preporuke,sve ono sto bi koristilo ljudima koji se spremaju na put...!!!

Shusha
02.02.2012, 01:21
Tiha noc ti je OK, jako lepo, cisto toplo ima svoj parking, mislim da je oko 40-50 eur za apartman u kome mogu cetvorica da spavaju!

Pet@r
02.02.2012, 10:03
I ja sam obzirom na malo dete plus jos jednim uskoro prinudjen da idem na Kop. Isao sam u Angellu i smorio se nevidjeno. Da li neko zna ima li kuca da se rentiraju? Ali mislim samo na centar, ne bih u vikend naselje.

Prava kuca za 5-6 soba. Imam prijatelje sa decom, da se smestimo svi plus bejbi siterke.

Sto se tice ishrane da li neko zna moze li se napraviti deal sa nekim restoranom da se tamo ruca, nesto kao dnevni meni.

Cini mi se da je kuca sa nekom semom za hranu mnogo bolje nego da imas AI sa gomilom lose hrane i skucenom sobicom.

Alo, alo ima tu opciju. Mislim da je odnos cena/kvalitet solidan. Sve preporuke.

jopopo
02.02.2012, 13:21
evo nove teme....


ukoliko ste culi,videli ili imate bilo kakve informacije o pristojnom smestaju u centru Kopaonika ili vikend naselju po nekoj realnoj ceni iznesite to ovde!

na infokop.rs ima milion vila,apartmana,svega i svacega po skroz opicenim cenama!
za sobicak od 10kvadrata sa mini kuhinjicom i kupatilom se trazi 60E !
jeste nerealno ali potraznja je veca od ponude pa im se moze....

dakle,pozitivna,negativna iskustva,cene,preporuke,sve ono sto bi koristilo ljudima koji se spremaju na put...!!!
Super ti je ideja, samo pored navedenog mora se segmentirati tip smeštaja i karakteristike. Recimo:
- Prostranost, nivo higijene, higijena kupatila, opremljenost kupatila (da li ima sapun, šampon, peškiri i koliko), opremljenost kuhinje (da li ima makar kuvalo za vodu, rerna, mikrotalasna itd.), da li dihtuje sve dobro, da li grejanje dobro i na čemu se greje (etažno, TA, norveški i sl.), parking obezbeđen, ako je ND ili PP kvalitet hrane tj izbor hrane (da li ima kafa za doručak i da li je samo turska) itd.

Možda nešto i vredi platiti veći iznos ako je kvalitet smeštaja bolji.

Nekom je pobrojano možda smešno ali nije isto kada imaš 16, 26 ili 36 godina, kada si sa drugarima, devojkom ili porodicom, kada dete/deca imaju jednu ili više godina.

Ivan Bgd
02.02.2012, 14:26
[quote=chaghaboo;64198]Prethodni vikend sam bio gore i mogu da preporučim Montanu (http://www.montana.rs/).

e, brate M. omasio si me za 1 vikend
ides li za Sretenje negde ?
Ja odo preko ski busa u susednu Srpsku zemlju.
:sm018:

chaghaboo
02.02.2012, 16:52
e, brate M. omasio si me za 1 vikend
ides li za Sretenje negde ?
Ja odo preko ski busa u susednu Srpsku zemlju.
:sm018:

A prvobitno je trebalo da dođem vikend ranije, i tačno bi se videli, ovako ostaje za neki drugi put...

ninic
02.02.2012, 19:02
Super ti je ideja, samo pored navedenog mora se segmentirati tip smeštaja i karakteristike. Recimo:
- Prostranost, nivo higijene, higijena kupatila, opremljenost kupatila (da li ima sapun, šampon, peškiri i koliko), opremljenost kuhinje (da li ima makar kuvalo za vodu, rerna, mikrotalasna itd.), da li dihtuje sve dobro, da li grejanje dobro i na čemu se greje (etažno, TA, norveški i sl.), parking obezbeđen, ako je ND ili PP kvalitet hrane tj izbor hrane (da li ima kafa za doručak i da li je samo turska) itd.

Možda nešto i vredi platiti veći iznos ako je kvalitet smeštaja bolji.

Nekom je pobrojano možda smešno ali nije isto kada imaš 16, 26 ili 36 godina, kada si sa drugarima, devojkom ili porodicom, kada dete/deca imaju jednu ili više godina.

slazem se ali nemoguce je izvesti kategorizaciju,naravno da dobre stvari treba platiti,nije mi krivo kad me neko ''odere'' ali da to stvarno vredi ali me vredja kada mi neko nudi APARTMAN od 15 KVADRATA,pritom kaze da je to za cetiri osobe i da ima dva kreveta na razvlacenje U ISTOJ SOBI!!!! alo,jel to apatman?

pogledaj pojedine ponude,stvarno je bruka!

dakle,zelim da ljudi iznesu i pozitivne i negativne strane objekata u kojima su boravili....

na primer ja sam rezervisao vilu koja je ''na tri kilometra od centra''! realno je bila 6 kilometara daleko...
ili ona fora,''na 5 minuta voznje''!!!!
za 5 minuta mozes da predjes 7-8 kilometara!

vredi lep smestaj platiti malo vise ali za sobicu sa kupatilom u nazovi vili u centru dati 60 evra je previse!:glavaozid

jopopo
02.02.2012, 22:32
Pa to je srž, pogodio si a ja zaboravio da napišem... Apartman je nešto što ima odvojenu kuhinju a studio kada je sve izjedna. Baš to ljudi treba da napišu, znači: Piše apartman a u stvari je studio ili piše za 6 osoba a realno se smesti 5 odraslih ili 4 odraslih i 2 deteta.

Na to sam mislio kategorizacija, znači realan opis i to što kažeš pozitivno ili negativno tj šta je laž!

Cenim ja komentare u stilu "super klopa" ali šta je to super? Ja ne jedem salame tj suhomesnato, beli hleb i još neke stvari a možda je baš to nekome super dok ću ja ostati gladan :) Treba opisati realno i detaljno ako nekoga ne mrzi. Mene ne, evo idem sutra u Kraljeve Čardake na vikend pa ću da detaljno opišem po povratku

macak011
02.02.2012, 22:39
Ja ne jedem salame tj suhomesnato, beli hleb i još neke stvari a možda je baš to nekome super dok ću ja ostati gladan :)

Vala, ost'o bi gladan - evo bas sam spakovao 400 gr pecenice da imam za skijanje, ihihihi - a ja cak ne bi ni smeo to da jedem, kukuuu... :sm022:

aurora
03.02.2012, 16:43
Evo i ja da iznesem svoje utiske :)
Bila sam u hotelu Putnik 8 dana i uzivala. Usluga je za svaku pohvalu! Polupansion - svedski sto - zaista hrana je za cistu desetku! Hotel jeste nekih kilometar od centra, ali ove godine radi zicara Suncana dolina i postoji ski put do hotela. A za onoga ko ne zeli da iz hotela izadje na skijama na stazu, postoji i organizovan prevoz do centra. Meni licno je vise prijala ova prva varijanta :)

HAMAN
03.02.2012, 16:57
Dali neko ima iskustva sa hotelom Nebeske stolice 1.Rezervisao bih od 18.2.
Prepostavnjam da gore nemoze kolima,posto nebi uplatili polu pansion zanima me kakva je hrana u restoranu hotela.
Ako neko moze da mi pomogne u vezi ovog hotela, unapred Hvala.

dzoni_ski
03.02.2012, 17:12
@ haman
Bio sam u nebeskim stolicama ne znam koji broj pre jedno 5 godina i smestaj je bio fenomenalan.Za hranu ne znam a stvari svojih gostiju prebacuju motornim sankama valjda tamo od pocetka starog dvoseda centar:sm004:

macak011
03.02.2012, 17:26
Ja sam nekoliko godina unazad bio u Treski, kod Kostica - sobica cista, uredna, ima tople vode, gadno za parking, jos gadniji uspon peske od parkinga do same vile jer ne moze kolima da se pridje zbog uskog puta/nagiba/leda i snega, ali uvek bilo cenovno povoljno. Kazu ljudi da je klopa super, ne znam jer sam uvek jeo u centru, ni ne stignem kuci na klopu - dok dodjem kuci ima da crknem, a to nije opcija, hehe. Prosvercujem suhomesnato u sobu, cedevita, pti-ber, lap-top i to mu je to... :D

bozza
03.02.2012, 18:50
Smestaj u nebeskim stolicama nije nista posebno ne oceku previse ali zato klopa je bogovska i vredi svaku paru. Bio gore pre dve god u januaru

jopopo
05.02.2012, 23:23
Evo bio 3 dana u Čardacima pa da podelim utiske:
- Što se tiče usluge od recepcije, konobara i osoblja svi maksimalno predusretljivi i ljubazni. Sve pohvale!
- Standardna soba je ok, nije mnogo komforna, francuski ležaj i dva stočića, mali LCD (valjda 22") ali postoji i dnevni boravak sa ugaonom garniturom, solidno velikim garderoberom. Posteljina prvoklasna. Udobno, toplo (norveški radijatori), osvetljeno lepo, LCD (valjda 37"). Tu je i mini bar i kuvalo. Cene mini bara pristojne.
- Kupatilo je dovoljno veliko, moderno opremljeno, tečni sapun, šampon i kupka, fen za kosu, debeli peškiri (mali i veliki po osobi), bade mantili, sobne papuče.
- Spa centar se sastoji od bazena sa posebnom kazom sa mlaznicama (kao đakuzi), temperature vode je bila 32 stepena, tu su još sauna, ruska banja, tapidarijum, slana pećina (dobro za disajne puteve) itd. Posebno se naplaćuju usluge masaže i nege tela. Sve u svemu sve je novo i urađeno po standardima, sve preporuke.
- Kvalitet i izbor hrane je odličan. Za doručak je izbor iz menija, postoje desetak jela od kačamaka, popare, raznih vrsta i oblika jaja, slanina pa do mekika (trouglastih koje su odlične) u kombinaciji sa slatkim ili slanim dodacima. Uz doručak sleduje jogurt, mleko, čaj, bela kafa. Kafa ne sleduje, plaća se. Ako vam se ništa ne sviđa možete se sa kuvarom dogovoriti šta da spremi. Za večeru sleduje jedna od dve vrsti krem čorbi zatim izbor od 6 jela (recimo, sarma, musaka, vešalica, pljeskavica, ražnjići, gulaš, paprikaš, pastrmka i sl.) a sve praćeno vrelom lepinjom sa susamom, salata i poslastica na kraju.
- Ski bus vozi minimum 5 puta dnevno (9:00, 9:30, 10:30 itd), treba oko 20min do Konaka a po potrebi mogu se grupe organizovati i zatražiti vanredni prevoz na recepciji.
- Skajašnica centralna sa prostim policama za odlaganje ski opreme.
- Parking za auto obezbeđen.

- Pušenje u sobi zabranjeno (po zakonu) ali se u kupatilu moglo kroz ventilaciju osetiti da naš narod ne preza od kršenja pravila.

Ako vas zanima još nešto pitajte, imam i neke slikice smeštaja, hrane i SPA centra pa ako ste zainteresovani kažite.

eroberto
10.01.2014, 19:19
Ja mislim da cu da idem u ovaj apart hotel cena 80 evra za trosobni apartman po danu. Ide nas 7 to je oko 12 evra po glavi jedino mi skupo ovo hrana ako nije svedski sto 14 evra

drazenpfc
13.01.2014, 14:13
Koja je najpovoljnija varijanta za smjestaj za jednu noc, dvije osobe?

ibane
13.01.2014, 21:00
Koja je najpovoljnija varijanta za smjestaj za jednu noc, dvije osobe?
Gore u "centru" tesko da ces da nadjes smestaj za jednu noc. Mozda u vikend naselju. Mislim da ti je najpovoljnija varijanta Bele reke u Brzecu. Bio pre par godina isto tako na jednu noc. Cena je bila 9 eura i to sa doruckom ako se ne varam. A mozda i bez. Ne secam se.

Kecman
15.01.2014, 19:37
Pozdrav svima.
Interesuje me da li neko ima skorije iskustvo sa Clubom A, nailazim na svakakve komentare a nikad tamo nisam boravio..

Peja01
15.01.2014, 20:12
Pozdrav svima.
Interesuje me da li neko ima skorije iskustvo sa Clubom A, nailazim na svakakve komentare a nikad tamo nisam boravio..
Klub A ima odličnu hranu za 4*, soba u kojoj sam bio ima neku čudnu kosinu iznad kreveta 3*, osoblje veoma ljubazno i prijatno 5*. Sve u svemu dobar hotel.:ok:

Misk0
15.01.2014, 20:21
Pozdrav svima.
Interesuje me da li neko ima skorije iskustvo sa Clubom A, nailazim na svakakve komentare a nikad tamo nisam boravio..

Usluga je super, stvarno se trude, hrana je sjajna, bazen radi, imas igraonicu za decu koja nije velika ali je dovoljna za sat tu i tamo, parking za goste i ako si pametan ostavis im kljuceve jer napakuju kola da ne mozes da verujes. Sobe su dosta velike, u stvari ima vecih i manjih, mi smo uvek bili u vecim.

Od losih strana, stvarno mu treba renoviranje, pogotovo su kupatila stara ali su cista tako da nije neki problem. Drvenarija je dotrajala ali su recimo duseci u krevetima dobri, uvek sam dobro spavao. Sve sobe, do sada, su bile sa vratima izmedju koja su zakljucana, ali ako su ti komsije bucne, nije bas prijatno. Mislim da su jedino apartmani renovirani, te slike su im na sajtu ali nismo nikad bili. Sobe su im u istom stilu ali ne ocekuj previse.

Nama odgovara cena + sve ove dobre stvari, lose nam jos uvek ne smetaju dovoljno da bi placali 50%+ vise kod Koleta

Eto za sad a ti pitaj ako te nesto konkretno interesuje.

Kecman
15.01.2014, 21:24
Hvala na brzim odgovorima :)
U principu, luksuz i neki ekstra uslovi vezani za sobu mi nisu prioritet, dokle god je cisto, peskiri itd..
Jedino taj problem sa zvucnom izolacijom, cuo sam da su manje sobe bolje sto se toga tice, ali buduci da nemam klasicnu smenu (nedelja) nego od ponedeljka ne znam na sta cu da naletim..
Hvala jos jednom na informacijama :dziveli:

trendo
01.02.2014, 22:35
Hoce li neko napisati koju rec o JollyKop Mountain Vilage
pozitivno, negativno, utiske i sl.

Ikar
01.02.2014, 22:53
Hoce li neko napisati koju rec o JollyKop Mountain Vilage
pozitivno, negativno, utiske i sl.

Ja sam zadovoljan. Isao sam 2 puta. Uvek vikend varijanta. Jednom prošle i jednom ove godine, bas proslog vikenda. Cena za jednu noc bila 30 EUR plus taksa turisticka 100 RSD po osobi. Apartman ima 2 sobe, 1 francuski i 2 moj će na razvlacenje. Imaš posteljinu i peškire. Čisto i toplo. Mini kuhinja opremljena sa 2 ringle i mikrotalasna pecnica i frizider. Udaljeno nekih 6 km od centra kopaonika. Nadam se da sam pomogao

ninic
02.02.2014, 00:05
Ja sam zadovoljan. Isao sam 2 puta. Uvek vikend varijanta. Jednom prošle i jednom ove godine, bas proslog vikenda. Cena za jednu noc bila 30 EUR plus taksa turisticka 100 RSD po osobi. Apartman ima 2 sobe, 1 francuski i 2 moj će na razvlacenje. Imaš posteljinu i peškire. Čisto i toplo. Mini kuhinja opremljena sa 2 ringle i mikrotalasna pecnica i frizider. Udaljeno nekih 6 km od centra kopaonika. Nadam se da sam pomogao

30e najam apartmana ? imas li neki link?

Ikar
02.02.2014, 07:19
30e najam apartmana ? imas li neki link?

Isao preko booking.com i prošle i ove godine. Budi uporan i ako imaš datum pretrazuj svakoga dana. Možda odmah nadjes slobodan apartman ali ako i nema slobodnih Desava se da neko otkaze rezervaciju, ili rezervise ali zaboravi da uplati u predvidjenom roku i onda ostane slobodan apartman.

http://www.booking.com/searchresults.en-us.html?sid=5c62b62e12293fad7f56f479eb64dfa8;dcid= 1;checkin=2014-02-08;checkout=2014-02-09;dest_id=900049427;dest_type=city;do_availabilit y_check=on;hh=275713

Sinisha
02.02.2014, 13:38
Hoce li neko napisati koju rec o JollyKop Mountain Vilage
pozitivno, negativno, utiske i sl.
Moje iskustvo je pozitivno.
Bio sam u decembru, jedno nocenje, apartmani pretopli i sve sto treba od neophodnih elemenata i opreme je tu. Rezervisali preko booking.com.
Sto se tice nedostataka, jedino sto je meni smetalo je los internet wifi signal u apartmanu, ali imao sam bekap varijantu pa mi nije bio problem.
Generalno mi smo bili vrlo zadovoljni onim sto smo dobili za tu cenu.

Mozda gresim ali JollyKop ima vise od jednog objekta za smestaj, pa ne znam da li smo mi bili bas u "mountain village "...

ibane
02.02.2014, 17:00
Trendo pogledaj ovo:

http://www.jollytravel.com.mk/zimuvanja.htm

drazenpfc
04.02.2014, 13:41
interesuje me misljenje o Vili Milmari...
da li se nalazi odmah pored puta?

soba je 62e, sto nije skupo, a izgleda bas pristojno...
dolazim kolima, pa mi nije problem sto nije smjestaj blizu staze...
pa ce se parking platiti :) (koliko se placa onim krvnicima za parking?)

Pejamachine
04.02.2014, 13:46
Milmari je odmah pored puta..
oni ti imaju i svoj prevoz do staze tako kola ne moras ni paliti...

adwarf
04.02.2014, 14:57
Ja sam u poslednje 2 godine boravio vise puta tamo i u skoro svim varijantama njihovog smestaja i imam samo reci hvale. Koliko ih hvalim, pomislice da radim za njih. :) Ili ce mi dati popust. ;) Odmah su pored puta i imaju parking za 7-8 automobila, prevoz do gore, kao sto je vec receno, imas organizovan, 4-5 puta dnevno u oba pravca, a ako je veca ekipa ili bilo sta iskrsne nije problem i da voze van termina ili uvece, po nekoj smesnoj ceni tipa 300-400 din za pun kombi. Sobe su odlicne, sve je novo, toplo, sve potrebne elemente, aparate i ostalo imas, cisti se i menjaju se peskiri (ako ih ostavis u kupatilu) svaki dan. Ima i neka opcija uplate klope u njihovom restoranu, ali nisam korsitio. U hotelu koji je nekih 1km nize (kod Kraljvih cardaka) imas bazen i spa, koji je za goste hotela besplatan, a za goste vile msm 50% jeftiniji.

drazenpfc
05.02.2014, 10:34
Ipak sam se odlucio za Vilu Mina, http://vilamina.webs.com/

adwarf
05.02.2014, 14:07
Vila Mina ima, po meni ubedljivo najbolju lokaciju na Kopaoniku, uz vilu Paraglajder koja je do nje. U Paraglajderu sam bio vise puta, u Mini nisam, ali koliko sam cuo od ljudi, prilicno je dobro sredjena, s tim da su cene malo jace. U svakom slucaju, lep, topao i relativno nov smestaj na idealnoj lokaciji (bukvalno skijama stanes ispred kuce i na njima se spustis na zicu ujutru). Nema greske, ako ti cena ne igra neku ulogu.

clive
05.02.2014, 14:21
+1 za Paraglajder

Sinisha
06.02.2014, 18:18
Mozete li mi preporuciti neki kafic/restoran u vikend naselju ili ako tamo nema, onda u centru koji ima dobar WiFi internet, a moze da se zabode par sati u istom i na miru radi na laptopu.

Prosli put sam imao problema sa netom u samom smestaju, a net preko mobilnih provajdera je bio nikakav... Pa da nadjem sebi bekap varijantu.

plecko
06.02.2014, 21:53
jel bio neko u hotelu "Olga Dedijer" ?

Gazza
07.02.2014, 09:33
U Olgi Dedijer neces ostati gladan niti ces se smrznuti. Za ostalo ne znam sta da kazem. Ne znam koliki si konformista ali hotel je prilicno ruiniran. Ne znam da li je poslednjih godinu-dve nesto poboljsano. Ni lokacija nije neka pogotovo posle demontaze centra. U blizini je Kragujevacko odmaraliste koje je otprilike istog nivoa a jeftiniji im je pun pansion nego polu u Olgi.

plecko
13.02.2014, 23:00
Ni lokacija nije neka pogotovo posle demontaze centra.
znači ima dosta da se nose skije ?

YIBLEX
14.02.2014, 09:07
U Olgi Dedijer neces ostati gladan niti ces se smrznuti. Za ostalo ne znam sta da kazem. Ne znam koliki si konformista ali hotel je prilicno ruiniran. Ne znam da li je poslednjih godinu-dve nesto poboljsano. Ni lokacija nije neka pogotovo posle demontaze centra. U blizini je Kragujevacko odmaraliste koje je otprilike istog nivoa a jeftiniji im je pun pansion nego polu u Olgi.

Kragujevacko, pun pansion za 1750 din u 4krevetnim...ako neko ima informacije da bolje opise stanje tamo nek napise

macak011
14.02.2014, 09:30
znači ima dosta da se nose skije ?

Ima. Putem, nekoliko stotina metara, sve do zice malo jezero. Mozes precicom kroz livadu gde je bio polaz Centra ali ako je dubok sneg, nadrljao si. Bolje putem do konaka. :ok:

Marselo
14.02.2014, 19:57
Kada ima dovoljno snega (i kad radi Suncana dolina), iz hotela predjes ulicu i popenjes se uzbrdo 30 metara, stavis skije i spustis se do Suncane doline. Jos lepse i lakse je za povratak, kad teoretski mozes da udjes sa skijama u skijasnicu.

Da se ogradim, davno je bilo kad sam poslednji put to uradio, ali sam kao klinac uvek ulazio sa skijama u skijasnicu (sto bi rekli ski-in ili ski-out?)

Ako se dobro secam, ka Konacima kad se ide dosta je krace da se popenjes putem ka tehnickoj bazi i izadjes na pola Malog Jezera.

U hotelu sam bio poslednji put pre vise od 10 godina i ne znam kako je sada, ali mislim da je i dalje bolji od Kragujevackog odmaralista. Mozda sam malo sentimentalan jer me vezu mnoge uspomene iz detinjstva na taj hotel.

Nadam se da sam malo pomogao svima koji razmisljaju da se smeste u Olgu Dedijer.

eroberto
27.02.2014, 15:25
Ja bih pohvalio Kragujevacko odmaraliste mi smo prezadovoljni, kao prvo hrana je bila cisto domaca od pasulja sa rebarcima (nisu stedeli rebarca) paprikasa , slatki kupus , sarme, do pizze, pljeskavice, pecena jaja za veceru. Za dorucak hot dog, eurokrem sa hlebom, hleb u jaje. itd jedina poenta je da idete kad su individualni gosti posto deca prave buku
mislim da cena od 1850 dinara po osobi povoljna jedini nedostaci su soba je zaista mala i kreveti na sprat ali ok i nema zavese u kupatilu pa kad se tusirate sve pliva. a opet sreo sam ljude koji opet sest puta odlaze tamo svake godine. (Kao sto bih i ja ) jer sa viskom para mislim da je 1000 dinara po osobi povoljnije od olge didijer nego bilo gde mozete da odete na odmranje na drugo mesto npr ako ne skijate svaki dan uzmete onu kartu 5-7 dana skijanje mozete da odete u milmare na kupanje u vikend naselje 1500 dinara welness spa sve u fulu novo otvoreno. Da samo da dodam jeste da ima i skijasnica sa bravicama , ali je malo daleko da se setate, tako do staze. Pa lepo se dogovorite da vam cuvaju opremu za nzm 500 dinara ih castite i to je to bas na samoj stazi gde se kupuje ski pas u centru. To je to mislim da sam svima pomogao

vlastem
27.02.2014, 20:49
Ljudi, ako bi se nekim slučajem desilo da padne neki sneg, da li mislite da je realno da bele reke rade za izvlačenje bar, i može li se tim žicama nekako doći do lakšeg dela skijališta..
Elem, nađoh tamo neku pristojnu vilu kod same žice, ali pošto sam ja skijaš sa malo iskustva (dve sezone) a i samnom ide početnik od tek 3-4 dana na snegu, koliko je realno da se sa tih žica ode na neku lakšu stazu, i kako se vratiti a ne polomiti noge :)

Hvala...

marsi
27.02.2014, 22:54
moze da se dodje do knezevih bara, ima malo pesacenja ali nije strasno... sto se povratka tice mozete nazad zicarom, ne morate niz stazu/e. sa druge strane veliko je pitanje dal ce pustati zicare iako padne sneg.

plecko
02.03.2014, 22:30
Da samo da dodam jeste da ima i skijasnica sa bravicama , ali je malo daleko da se setate, tako do staze. Pa lepo se dogovorite da vam cuvaju opremu za nzm 500 dinara ih castite i to je to bas na samoj stazi gde se kupuje ski pas u centru. To je to mislim da sam svima pomogao
ako sam te dobro razumeo u ovom delu tvog opisa kažeš da u centru postoji neka skijašnica gde mogu da se ostave skije do sledećeg jutra ?

eroberto
05.03.2014, 10:30
Da to je bilo gde. gde izdaju skije sa njima treba da se dogovorite za 500 dindzi ali pre ce prihvatiti onaj iz kamp prikolice u ceentru kod ski pas u centru

plecko
10.03.2014, 13:45
ljudi dajte mi broj od Kragujevačkog odmarališta...ne mogu nikako da ga nađem na netu...

akole
10.03.2014, 14:07
http://www.sumadijasajam.rs./sadrzaj_sajam.php?recordID=22
google je čudo

legga
10.03.2014, 14:52
036 5471 150
036 5471 231

plecko
10.03.2014, 21:48
niko se ne javlja na ova dva broja...jel ima neki mobilni ?

legga
10.03.2014, 22:23
034 300 370
034 301 845
034 301 846
Ovo su brojevi telefona Sumadija sajma u Kragujevcu koji je vlasnik objekta na Kopaoniku. Pozovi ih pa pitaj za smestaj.

akole
11.03.2014, 00:39
niko se ne javlja na ova dva broja...jel ima neki mobilni ?
Imaš na onom linku mobilni od pomoćnika direktora, šefa prodaje i teh sekretara
http://www.sumadijasajam.rs./sadrzaj_sajam.php?recordID=22

plecko
11.03.2014, 12:07
hvala svima... na kraju sam se uvalio u Srebrnac za 2400din-pp

sonesone
06.01.2015, 18:13
Pozdrav,raspitivao sam se za smestaj u konacima 5 noci,od 12.1.2015,trazili su mi 430e,to mi deluje mnogo,jel gresim ili ne? Kolika je cena otprilike u tom terminu za apartman 2 kreveta?unapred hvala.

ninic
06.01.2015, 20:48
Pozdrav,raspitivao sam se za smestaj u konacima 5 noci,od 12.1.2015,trazili su mi 430e,to mi deluje mnogo,jel gresim ili ne? Kolika je cena otprilike u tom terminu za apartman 2 kreveta?unapred hvala.

pa pogledaj infokop,nisu ti konaci jedini smestaj u centru.

Davidian
12.01.2015, 13:44
Pozdrav. :) Potrebna mi je mala pomoc, pronasao sam super povoljan smestaj u centru Kopaonika za 10 nocenja, ali od 01.03.2015. do 11.03.2015.
Sada ako moze neko da mi kaze koliko je pametno uplatiti za ovaj smestaj? Jer ne znam da li ce biti snega, meni je potrebno samo nekoliko staze da rade, ne ocekujem da rade sve. Sta vi mislite?

Ivan Bgd
12.01.2015, 13:48
ako se skijalo u aprilu 2014. moci ces verovatno I u martu ove godine na par staza sigurno.

poz

munja
12.01.2015, 14:46
@Davidian

od 1983. godine, vecinu termina sam na Kopaoniku skijao u periodu 25/26 .Februar do 15/16. Mart,(ne svake godine redovno ali barem 10-12 puta) kako koje godine....
Jedino sto ti mogu reci da nikad nije omanuo termin, naravno nekad sa vise nakad sa manje snega, ali se ne secam da neka staza odnosno zica nije radila, osim Belih reka.

Desavalo se naravno da kada je malo toplije vreme i ojuzi ali pre podne do 11.30-12 h bude odlicno skijanje, kasnije su staze znale biti mekse i pomalo rasturene ali se solidno skijalo.

Bilo je godina kada je u tom terminu bilo poprilicno velikog snega, a moje iskustvo je da je to jedan od termina kada je moguce skijati u odlicnim uslovima...
Nadam se i ove godine da ce da ''potrefi'' vreme...

Davidian
12.01.2015, 20:21
Hvala puno na odogovrima, stvarno ste mi bili od velike pomoci drugari. :)

YIBLEX
13.01.2015, 10:24
U potpunosti se slazem sa Munjinom konstatacijom. Da kazem, ovako pausalno, da sam u poslednjih 10 godina sigurno 7-8 puta skijao u terminu 15 Feb-08 Mart(3-7 dana). Od toga 6-7 puta na Kopu. Snega je skoro uvek bilo dovoljno, kao i lepog vremena. Ne secam se da sam izgubio neki dan, mozda jedan....Dakle poslednje dve nedelje Februara i prva Marta, na naki nacin obecavaju i skijanje i uzivanje. Naravno da to nije sigurno ali su sanse daleko vece nego u drugim terminima. Kasniji termini u Martu mogu da donesu meksi sneg ili bljuzgu, ili da neke zice ne rade usled nedostatka skijasa

soprano
18.02.2015, 15:54
Ljudi ako ima neko neku preporuku za smeštaj neka javi.... Sledeće nedelje 3-4 dana 2 osobe... Hvala :-)

pajche
18.02.2015, 17:51
probaj ice hill. dosta ga hvale

munja
24.02.2015, 10:20
...ima li neko skorije iskustvo (zadnje 2-3 god.) iz Nebeskih Stolica 2. Prvenstveno kakvi su app. tj sobe, cistoca, kvalitet kreveta, grejanje i dr, a na kraju i hrana...

neo031
03.07.2015, 19:40
Ako nekoga bude interesovalo kakav je smeštaj u Jolly Kop apartmanima, za početak evo nekoliko fotografija, a za detalje me slobodno možete kontaktirati putem PP.
Ja sam boravila tokom letnje sezone, tako da za informacije o organizovanom prevozu do staza i sl. nisam baš kompetentna ali za sve ostalo samo izvolite :sm021:

1.
http://www.dodaj.rs/f/G/a8/1mBYD8Vq/img6895.jpg
2.
http://www.dodaj.rs/f/2V/j9/38ljd7vP/img6899.jpg
3.
http://www.dodaj.rs/f/14/1g/1NyVpDSD/img6900.jpg
4.
http://www.dodaj.rs/f/3a/10I/3h5ZEoCX/img6903.jpg

daneN
14.12.2015, 22:54
Ima li ko iskustva sa Spa Zoned?

Maki007
20.12.2015, 22:52
Prodajem smestaj u cetvorokrevetnom apartmanu u Nebeskim stolicama (apart-hotel na samoj stazi) od 10.01.2016, 7 dana.
Od aranzmana moram odustati iz privatnih razloga.
Aranzman je uplacen u agenciji.
Zainteresovani neka se jave porukom.

Grazer
20.11.2019, 12:00
Malo sam vremenom ogranicen pa pitam direkt. Molim za misljenje i iskustva o hotelu Kraljevi cardaci? Koliko je daleko od prve zice, kakav je za porodicu s malom decom (4-5 godina), mane i prednosti. Isao bih porodicno za NG. Hvala

neo031
20.11.2019, 13:56
http://www.kopaonik.rs/vikend-naselje-kopaonik/

Prva žica je Sunčana dolina, i po ovoj tabeli udaljena je 3,4 km. Ja nisam najbolje skapiraja gde će biti parking u vikend naselju odakle žica ide do Sunčane doline. Onda će svakako biti bliže, ali mislim da opet ne dovoljno blizu da može peške da se ide.

sev
20.11.2019, 16:15
Daleko (ne može ni u ludilu peške), ok hotel, ok za porodice, korektna, čak dobra hrana, očajan parking (kada sam zadnji put bio, odustao sam posle toga upravo zbog haosa oko parkinga)

Mordred
20.11.2019, 21:50
Ja sam bio prošle godine za novu godinu u privatnom apartmanu u Kraljevim čardacima. Parkirao sam se ispred i nisam pomerao auto tih dana. U jutarnjim satima na svakih 30 minuta ide autobus do parkinga kod staze Malo jezero. Kada se jedan autobus napuni pre vremena polaska, ubacuju drugi bus. U blizini staze Malo jezero imaju i skijašnicu sa ski rentom. Ne sećam se u koliko sati je išao poslednji bus sa parkinga dole kod Konaka, ali na njega mora da se dodje malo ranije, jer bude gužva. Generalno nismo imali problema sa odlaskom na stazu i povratkom sa iste.

Pošto smo bili u privatnom apartmanu, nismo imali plaćenu hranu i pansionski restoran je bio totalni promašaj za ishranu, ali smo već drugog dana prešli u alacart restoran do ulice koji je sasvim OK. U pansionskom restoranu nema dovoljno mesta za onoliki kompleks, Rumuni su u hordama, stalno neko čeka na mesto...
Najveća mana smeštaja u čardacima je što kada se vratiš u smeštaj, nema gde da se izadje da se prošeta. Mi smo uveče išli taksijem do centra i Rtnja, mislim da je bilo 1000 dinara po pravcu.

U nekoliko navrata je kompleks ostao bez struje. Nekada su prebacivali na agregat za minut, a jedno veče nije bilo struje više od sat vremena.

Nemam neke posebne zamerke na Čardake, ali nisam ih više gledao.
Ako sada rezervišeš, možda još uvek ima mesta u Srebrnoj lisici. Dosta porodica sa decom. Skoro, pa na stazi. Klopa je odlična. Uveče može da se prošeta do centra. Smeštaj ima svoje mane, ali odličan odnos plaćenog i dobijenog.

wlad
20.11.2019, 23:54
Generalno, ako ima mesta, bolje sa decom da ideš u "centar", zbog sankanja / kliskanja, izlazaka, šetnje i sl.
A naravno i zbog skijanja, jedina mana "centra" je veća cena, sve ostalo je bolje od vikend naselja.

sev
21.11.2019, 09:34
Srebrna lisica je fenomenalan izbor za decu, pogotovo ako bi ljudi da gaje male sportiste, a ne velike skorojeviće. Puna preporuka!

Grazer
23.11.2019, 00:04
Hvala vama svima na informacijama i naravno da bih i ja birao razlicite lokacija ali kada sam nazvao agenciju i rekoa Kop za NG, samo su mi kraljeve cardake ponudili kao slobodne tako da nakon svega pricatong definitivno odustajem. Predaleko od staza i pre osamljeno.

Mordred
23.11.2019, 15:01
Grazer, ako tražiš smeštaj sa hranom, teško da ćeš na stazi da nađeš nešto cenovno prihvatljivo. Ako ti odgovaraju i apartmani, pa za hranu da se organizujes posebno, pogledaj last minut na Infokop. Tako smo mi prošle godine završili u Čardacima za vrlo pristojan novac. Još nam čovek da dodatni dan džabe, jer je bila rupa izmedju nas i sledećih gostiju.

neo031
16.10.2020, 14:59
Jedno pitanjce za vas redovne na Kopu ( a da nemate sopstvenu nekreninu gore :-D ) , koja je realna cena smeštaja u centru ( studio, apartman...) za 4 osobe u martu mesecu? Predstojeća sezona je vrlo nepredvidiva po svim osnovama, ali bih ipak da napravim neku kalkulaciju. Svi predlozi i sugestije su dobrodošli :-)

gio
16.10.2020, 17:55
Realno je onoliko koliko platiš. [emoji3]
Mislim da je u centru od apartmanskih smeštaja najpovoljniji jat. Imaš na njihovom sajtu cenovnik za novu sezonu pa bi mogla prema tome da poredis druge objekte.

Mala digresija: Ja lično ne znam sta da mislim o sezoni. Možda bude gužva na kopu jer verovatno neće moći da se ide nigde napolje. A opet mozda ce manje ljudi ići na skijanje zbog straha od zaraze. Priznajem da i ja nisam načisto šta raditi. U tom svetlu, još nisam uplatio pomenuti jat u kojem sam bio 7 puta u poslednjih 8 sezona.

donthinktwice
17.10.2020, 12:43
Mislim da je veeelika kocka bilo sta platiti unapred. Bilo smestaj, bilo skipass. Neverovatno je kako se svi prave blesavi na pitanje sta ako zbog nepredvidjenih okolnosti ne bude skijanja. JAT sam zvao - nemaju definisan odgovor na "sta ako"

Mi cemo definitivno cekati last minute. Na danasnji dan jos uvek ne mozemo u Italiju i Austriju. U Sloveniju mozemo, BiH takodje, ne znam za Bugarsku. Ja sam juce krenuo da saljem upite za Italiju, ali vise od cene me interesuje politika refunda

adriano
17.10.2020, 17:52
Ja sam ovih dana kontaktirao sa par hotela. Situacija je da neće uzimati veliki avans kao do sada, avans će biti do 30%. Na ulasku u hotel radiće se obavezno merenje temperature, u slučaju nekih znakova virusa novac se vraća i to je to. Biće maximalne mere preduzete. Dakle, novac se vraća samo u slučaju pozitivnog testa na koronu.

neo031
18.10.2020, 12:25
Iskreno, ja sam vlasnicima aparmana ili sezonskim zakupcima imam u najmanju ruku jako čudno iskustvo.
Činjenica je da su letovanje i zimovanje dva potpuno različita koncepta, ali mi je malo čudno da kada je zimovanje u pitanju na Kopu kao da ne postoji first minut ponuda. Neretko smo letovanja bukirali još u novembru i decembru, znači bar pola godine ranije, i uvek dobijali solidan popust. Kada je Kop u pitanju, u septembru na više od pola upita nisu hteli ni da se udostoje odgovora. A i mimo toga, veoma mali broj njih je predusretljiv da uđe u neku konkretnu komunikaciju sa nekim ko je zainteresovan za njihov objekat za izdavanje. Znači, mnogi ne odgovore, a mnogi pošalju haiku odgovor, kao da uopšte nemamju neku želju da izdaju to šta nude. Ili je možda Kop specifičan pa ima manje smeštaja od potražnje pa očekuju da se i mole i plate papreno? Konkretno, mart mesec je ok za skijanje, ali tada nema raspusta, nema praznika, i verujem da se na većini skijališta sezona svodi na vikend varijante. Znači, u martu nije isto da li neko dolazi na nedelju dana, od petka do nedelje ili će neko možda doći od ponedeljak do četvrtka! Shodno tome bi i cena najma trebalo da bude različita, ili barem ja tako mislim. Na nekoliko upita što sam poslala niko nije pitao za broj dana, samo pošalju cifru i završe priču. A cifra prava sitnica, 80-100e. I to za 80e su nam nudili studio za 4 osobe koji je parametar za klasustrofobiju, jer kada se otvore ležaji namenjeni za spavanje nema gde noga da se spusti. Za 100e su nam nudili app zaista na top lokaciji, dovoljno prostran, a opet opremnjen negde u Titovo vreme. Ne kažem da mora da bude moderan, ali ako neko u martu za app traži 100e verovatno je za raspust i za Sretenje maltene duplo skuplje, tako da za prihod od jedne sezone može takoreći nov apartman da sazida a ne da renovira postojeći. Ja malo odužih, čitsto da uporedimo iskustva. Na celu ovu moju priču još kada se uzme u obzir totalna neizvesnost zbog trenutne situacije, potpuno mi je čudno da niko nema sluha da ponudi neki popust nama koji smo eto ludi da bi rizikovali uplatu avansa za mart mesec. Kako stvari stoje, većina sa obe strane će čekati poslednji momenat da se prilagodi situaciji.
I malo digresije... Sećate se svi openinga do pre nekoliko godina kada je popust na Ski pass bio 70%? U to vreme je bila takva jagma za bilo kakvim smeštajem, bilo u centru bilo u vikend naselju, kao da je u pitanju jek sezone. Ali zato prošle godine kada je popust bio samo 30% i kada jedva da je bilo snega za 3 staze u dolini sportova, smeštaj se nudio bagatela pa opet je Kop bio skoro prazan!

veljadj
18.10.2020, 20:04
Bio sam na tom openingu kada je bio popust 70%,dva dana sam skijao a putovao iz Vrnjačke banje jer tamo imam apartman.Ne mogu vam reći koliko me je izgradnja gondole obradovala...

gio
18.10.2020, 22:43
Ja ne mogu da pričam za strane zimske turističke regije ali kod nas slabo šta ima smisla. Tako vec godinama smeštaju na Kopaoniku zacepe cene na početku sezone, većina objekata ne prima goste koji nisu na 7 dana tamo a onda krejm decembra počnu sa nekakvim snizenjima za kraj januara. To radi i jat pa su tako prošle ni pretprošle zime u decembru počeli sa akcijom za poslednju nedelju januara, popust 30%. To je inače nedelja u kojoj mi obično idemo pa pratim cene. E, ove godine im je redovan cenovnik kao proslogodisnji sa tom akcijom.

Što se tiče cena smeštaja na Kopaoniku, sobe veličine solidnog predsoblja se rentiraju za pare koje si navela. Iole bolji smeštaj je papreno skup (za moj ukus) a i neki ne tako pristojni drže nenormalnu cenu. Hoteli sa pp su van cene koju želim da platim (ovi bolji i van onoga što mogu da platim) tako da nema mnogo izbora.

Vikend naselje ne razmatram. Jednom sam bio za vikend i nekoliko puta u poseti prijateljima koji su odsedali dole. Sasvim dovoljno od mene.

donthinktwice
19.10.2020, 10:04
Prosle sezone je bio pun infokop lastminute ponuda za januar i februar sto je pre bilo nevidjeno i sto mi govori da su se malo preracunali. Naravno i hiperprodukcija smestaja ima ulogu.

Ove korona sezone su moguca dva scenarija

1. da se pravimo da je sve ok, ljudi ce da nagrnu u turisticke centre kao letos, nece biti kreveta, parkinga, guzve u redovima i na stazama ce biti epske. Vlasnici smestaja ce dobro proci, a mi cemo ovde da pljujemo i psujemo
2. bice ogranicenja u nekom obimu, manjem (ogranicenje rada kafica npr) ili vecem, mozda i zatvaranje skijalista sto licno ne verujem da ce se desiti.

neo031
22.10.2020, 10:52
Zahvaljujući internetu i lako dostupnim informacijama mnoge ponude za smeštaj na Kopu se nude preko Bookinga i ostalih sličnih sajtova i aplikacija. Obzirom da sam u početnom postu tražila lična iskustva za cene u martu mesecu, evo nekih koje se nude preko ove aplikacije, pa možda neko iskoristi sve blagodeti ovog zlatnog doba. Iako je u Srbiji dinar zvanična valuta, mnogi vole da sve preračunaju u evre kako bi mogli da uporede sa ponudama u svetskim ski centrima. Sajtovi koji nude aranžmane u inostranstvu mahom u cenu uračunaju i ski pass. Ovde to nije slučaj, u pitanju je usluga ND, konkretno u trajanju od 4 noćenja za porodicu 2+2 u periodu od 10. do 14. marta.
Pa u evrima to zvuči ovako:
Grand za navedeni broj osoba u datom terminu je oko 2.110 € ( dnevno oko 520 € )
Hotel Grey nudi i popust za bukiranje preko aplikacije, tako da je cena izuzetno pristupačna!
Bez popusta je oko 1.630 € ( dnevno oko 410 €) a sa popustom oko 1.320 € ( dnevno 330 €)

17751

17752

stekan
22.10.2020, 12:27
..Pa u evrima to zvuči ovako:
Grand za navedeni broj osoba u datom terminu je oko 2.110 € ( dnevno oko 520 € )
Hotel Grey nudi i popust za bukiranje preko aplikacije, tako da je cena izuzetno pristupačna!
Bez popusta je oko 1.630 € ( dnevno oko 410 €) a sa popustom oko 1.320 € ( dnevno 330 €)

Noćenje i doručak za porodicu sa dvoje djece 520/410/330€ dnevno? Bez ski passa, ličnog masera i poklonjenih skija? Jel' to cijela nacija poludjela od kad je dobila penkalo od Trampa?

neo031
22.10.2020, 12:31
Zabava miliona je tek kada vidite ponudu za navedene hotele u trajanju od nedelju dana u toku raspusta :sm019:




17753

stekan
22.10.2020, 12:59
OK, ovo nije za skijaše. Ovo je za ekipu koja se "snašla", koja sebe doživljava elitom i koja želi da vidi i da bude viđena. Među njima ima i dobrih skijaša koji odu da se iskijaju po Francuskoj i Austriji, a onda sa porodicom, preskupim autom, šminkerskim skijama i obučeni u Bogner idu na Kop da se malo pokažu, pri čemu uvijek poznanicima naglase gdje su odsjeli. Lično poznajem nekoliko takvih pojedinaca kojima je destinacija Termag na Jahorini (osim ako nije šta novo ekskluzivnije niklo gore).

wlad
25.10.2020, 16:31
Ne razumem zašto gledaš ponudu u Grandu i Greju, samo ti je trebalo još da pogledaš u Gorskom (čija izgradnja je koštala 25 miliona eura) i novom "Arapskom" hotelu (za koji je samo jedna kuhinja plaćena preko milion eura) ? Gledate ekskluzivan smeštaj (za naše prilike) i onda se "čudite" što je cena velika..

Zašto ne pogledate npr. JAT Apartmane ? Smeštaj u okolnim vilama (Nikola, Bjanka itd.) tj. nešto za normalne ljude :D
(pre nekoliko godina je i Srebrna Lisica imala OK cene)

neo031
25.10.2020, 16:44
Ma ko gleda ponude u tim hotelima, samo sam podelila info jer mi je i ta ponuda iskočila prilikom osnovne pretrage (lokacija i termin), pa sam screen podelila više u domenu "zanimljivosti" jer verujem da većina ne bukira smeštaj tog tipa. Definitivno je na Kopu fatalno slovo G, Grand, Grey, Gorski...

Gazza
30.10.2020, 13:05
Nije me odavno bilo na Kopaoniku, skoro celu deceniju sem na dva dana dva puta. ove godine zbog ove korone bicu izgleda primoran ako se nesto epohalno ne promeni. Ne znam kakva je situacija sa smestajem gore mada vidim iz par poslednjih postova da je jako tesko naci smestaj koji nije na 7 dana. Meni je iskreno gore tri dana skijanja maksimum i sve preko toga mi je dosadno tako da me zanima ima li kakve sanse izmoliti nekoga u Jatu da izda apartman na 3-4 noci? U obzir dolazi samo centar zbog neskijasa iako znam da u Brzecu to ne bi bio problem ali ovaj mi put ne odgovara. Ima i onaj Nikola ako se dobro secam pored Jata i jos neki cenovno pristupacni apartmani. Moze li se ista od toga iznajmiti na manje od sedam dana?

ibane
30.10.2020, 17:20
Nije me odavno bilo na Kopaoniku, skoro celu deceniju sem na dva dana dva puta. ove godine zbog ove korone bicu izgleda primoran ako se nesto epohalno ne promeni. Ne znam kakva je situacija sa smestajem gore mada vidim iz par poslednjih postova da je jako tesko naci smestaj koji nije na 7 dana. Meni je iskreno gore tri dana skijanja maksimum i sve preko toga mi je dosadno tako da me zanima ima li kakve sanse izmoliti nekoga u Jatu da izda apartman na 3-4 noci? U obzir dolazi samo centar zbog neskijasa iako znam da u Brzecu to ne bi bio problem ali ovaj mi put ne odgovara. Ima i onaj Nikola ako se dobro secam pored Jata i jos neki cenovno pristupacni apartmani. Moze li se ista od toga iznajmiti na manje od sedam dana?
Ne, osim ako zbog korone nešto ne promene. JAT se obično proda još krajem leta. Zadnjih nekoliko godina termin koji je sredinom januara, zakupe klubovi iz CG i to ceo hotel. Ista je priča i sa ostalima što se tiče toga ako hoćeš manje od 7 noćenja. Čak neće ni da pomeraju za subotu da ti počne aranžman jer je uglavnom svima početak smene u nedelju. To je moglo na kraju sezone ako ima slobodan apartman pa da ti neko izda ali su znali onda da povećaju cenu npr. za +30% ako si kraće od 7 noćenja. Može da se desi zbog korone da se nešto promeni ili možda ubodeš neki last minute da je nekom ostao prazan apartman za taj termin. Niko još uvek ne može da predvidi šta će i kako će da bude.

marbik
31.10.2020, 18:51
Ja sam 7 dana bio gore zadnji put pre 20 godina, sve posle po 3-4 dana i uvek nadjem. Sad ima puno privatnih apartmana po vilama/Konacima i uvek se nadje. Booking/infokop/instagram.

Miroslav1
31.01.2021, 14:35
Zdravo, jel moze neko info za smestaj na Kopu u centru ili u vikend naselje...?

Za troje ljudi, iz Makedonije smo, planiramo 18-21 fevruari iki 25-28 fevruar.

Hvala unapred na pomos.

gio
31.01.2021, 22:41
Moj predlog jat apartmani. U centru.

bbK1ng
02.02.2021, 13:35
Takođe preporuka za JAT apartmane. Za troje ljudi odgovara D tip apartmana.

Ja bih inače izbegao 25-28. feb, pošto se 26-28. održavaju FIS trke pa će deo skijališta biti zatvoren.

lexinho021
02.02.2021, 16:57
Moze li se ovako kasno pronaci smestaj u njima, ja sam cuo price da to bude bas rano rasprodato, doduse nisam nikad ih kontaktirao

gio
02.02.2021, 17:48
Trebalo bi da moze ali ovo je specifična sezona, treb aih zvati, to ne košta ništa. [emoji3]

Zuba1970
10.02.2021, 13:12
Ja sam zvao Jat za pocetak marta dvokrevetni apartman i nema nista slobodno. Ostaje sledeca sezona. Danas moram da javim na posao za preostale dane godisnjeg odmora.

bbK1ng
10.02.2021, 19:04
Moze li se ovako kasno pronaci smestaj u njima, ja sam cuo price da to bude bas rano rasprodato, doduse nisam nikad ih kontaktiraoMi smo prošli ponedeljak rezervisali 3 dana od srede. Bilo je slobodnih onih D apartmana (tehnički za 4ro).

Nije mi ličilo da je puno.

Za mart ne znam, ali vidim da je neko probao i da nema dvokrevetnih. Tih inače ima malo. Najviše imaju ovih D. Za 3 osobe su odlični.

Zuba1970
11.02.2021, 09:32
Meni taj (0+1) za jednu/dve osobe odgovara jer idem sam. Tako je i kada idem na more na zalost. Nista ostaje sledeca sezona.

donthinktwice
11.02.2021, 10:48
Moje iskustvo je da JAT prve dve, tri nedelje marta ni ne prodaje samostalno. To tradicionalno zakupe 3-4 agencije pa one (pre)prodaju. Kazace ti i na recepciji koje su to agencije pa probaj da zoves njih.

wlad
11.02.2021, 12:30
Kopaonik je pun, i biće do kraja sezone, tako da treba gadjati Brzeće (sutra se otvara gondola) ili Tresku...

Zuba1970
11.02.2021, 13:16
Naletoh na InfoKOP sajtu na jednu agenciju. Pokusacu...

lexinho021
14.02.2021, 21:51
Kakav je put do tih smestaja u/na Treski? Parking mesta? Nisam nikad bio u tom delu vikend naselja

Miroslav1
14.02.2021, 21:53
Imam rezervaciju u Komita, ali po svega ne mogu da idem, radi privatne stvari.
Rezervacija je za od 17-20.02, sreda - subota.

Jedna trokrevetna i jedna dvokrevetna soba.

Ako hoche neko, pishite za da mu kazem na sopstvenik da ja otkazujem ali neko drug ce da dodje.

wlad
14.02.2021, 23:41
Kakav je put do tih smestaja u/na Treski? Parking mesta? Nisam nikad bio u tom delu vikend naselja

Celo to naselje neko zove “Vikend Naselje” (novije ime) a neko “Treska” (brdo iznad naselja), tako da je sve to isto. Celo naselje je veoma razudjeno...

lexinho021
15.02.2021, 00:44
Mislio sam na te smestaje koji su blize zici treska (pretpoatavljam da je to ka brdu i uzvisenije), a dalje od glavnog puta kojim se prolazi kroz celo naselje. Posto nisam bas vican vozac po lose ociscenim planinskim putevima (vojvodjanin 😂 + mali gradski auto)

wlad
15.02.2021, 09:44
A, nisam shvatio da misliš na sidro Treska..

Samo “kompleks” “Sunčani Breg” je na dnu te instalacije, nema ništa drugo tamo nezavisno od toga a da možeš da dodješ do sidra.

Do tog dela ima asfaltni put koji se čisti, mali parking na dnu žice.

lexinho021
27.02.2021, 12:29
President kop u vikend naselju, zna li neko kakav im je prilaz od puta koji ide kroz celo naselje do smestaja? Izgleda ce biti padavina sledeci vikend pa da znam sta da ocekujem

Super Girl
10.03.2021, 17:57
Molim vas za info-ojadicu firmu za par dana na Kopaoniku, pa ne mogu da biram smestaj-moram biti u Putniku. S obzirom da cu morati da prisustvujem i seminaru vremena za skijanje ce biti samo u nekim pauzama, a hocu maksimalno da ga iskoristim. Koliko je blizu Putnika prva najbliza staza-da li je to Suncana dolina, da li mogu u pancericama i opremi do zicare ili imam dosta da pesacim i vucem opremu? Ili mi je pametnije da iznajmim opremu u centru kod Stiva, da ne bih vukla opremu od Putnika do prve staze? hvala u napred!

YIBLEX
11.03.2021, 10:00
Hotel je povezan ski putevima sa Suncanom Dolinom, tako da nemas problem.

Grazer
24.10.2021, 21:17
Ima li neko iskustva s Hotelom MujEn Lux? Banjalucke ski skole organuzuju u januaru porodicna skijanja na Kopu a tu bi trebao biti smjestaj na bazi PP pa me interesuje prevashodno kakav je hotel, sobe, klopa i kakav je za djecu? Vidim i da je hotel podosta udaljen od centra Kopa (tu mislim na deo gde je Grand hotel itd) pa me interesuje ima li se sta raditi u i oko hotela u vecernjim satima? Restorani, suvenirnice, setnja s klincima itd?
Rekli su nam da imamo organizovan prevoz od hotela do poligona kod zice Malo Jezero tako da ne moram paliti auto do zica.

ExBaker
31.10.2021, 17:48
Ja sam prije 20-ak dana prespavao u Mujen Luxu. Bar ovo sto sam vidio je solidno, ima bazen i spa, bilijar, suvenirnica je u planu, apartmanskog je tipa. Sjedio sam sa vlasnikom i pricali smo o narednoj sezoni/ama. Planirano je da gondola iz Vikend naselja ide neposredno od hotela. Sto se tice restorana, ogroman je i sigurno je posjecen, a samim tim je i klopa sigurno ok. Bila je u dolasku jedna poveca grupa ljudi oko seminara, rade taj kongresni tip van sezone. Ove godine planiraju prevoz sopstvenim kombijima u 5 termina tokom dana do cMalog jezera, posto nisu bili zadovoljni ljudima koji su vozili za njih ranije.

Danko1977
15.11.2021, 21:15
POzdrav, Može koji info o Kopu....buduci da nam je iz Hrvatske postalo nesigurno planirati skijanja u austriji, italiji itd, ove godine se ide na ex-yu skijanje-proputovanje. Krecemo s Jahorinom, gdje je sve manje više jasno. Zanima me Kopaonik i skijanje od 02.01.-7 dana.

Zanima me kakvo je neku uobičajeno stanje s rentanjem prevenstveno apartmana, također nismo fokusirani isključivo na Kopaonik, htio bi i Šapku i možda STaru planinu vidjet.

Cijene su na Kopu koliko vidim izneneđujuče paprene? Jel moguće da se teško nađe apartman za 800+ eura, za npr 6 osoba? Koji su djelovi skijališta sve na stazi?

veljadj
15.11.2021, 22:31
Sve imaš ovde.
https://www.infokop.net/pocetna/index.php

Mila
16.11.2021, 20:57
Cijene su na Kopu koliko vidim izneneđujuče paprene? Jel moguće da se teško nađe apartman za 800+ eura, za npr 6 osoba? Koji su djelovi skijališta sve na stazi?

Ovo sam se i ja pitala?! Ne znam u čemu je razlika, ali meni preko bookinga izlaze tako skupe cijene, da sam pomislila da se nešto pobrkalo sa rezultatima? :sm006: Da li na Kopaoniku postoje neki apartmani na stazi ili blizu staze (ne snalazim se baš sa onim mapama, ali recimo tamo gdje piše Karaman greben), a da dnevni najam za jednu porodicu ne prelazi 100e?

extaza
16.11.2021, 21:02
Ovde imate veliki broj apartmana u centru, cene 90-140€ po noćenju za maksimalno 4 osobe, za veći broj osoba i za apartmane sa dve odvojene spavaće sobe cena ide i do 200€ po noćenju
https://instagram.com/apartmani_kopaonik_smestaj?utm_medium=copy_link

Mila
16.11.2021, 21:08
https://instagram.com/apartmani_kopaonik_smestaj?utm_medium=copy_link pogledajte ovde, jeftinije od bookinga
Hvala na odgovoru.
Još jedno pitanje. Kakva je stvar sa parkingom u centru Kopaonika? Ako se uzme smještaj dalje od centra kolika je otprilike cijena parkiranja blizu staze?

extaza
16.11.2021, 22:20
Parking se naplaćuje 500-600 din po danu ili 3000 din za 7 dana, dok je cena za parking mesto u garaži 1900 din.

gio
16.11.2021, 22:46
1900 je dan u garaži, da ne bude zabune.
U centru (skoro) gde god da ste nije daleko od staze.
Parkinga i nema preterano ali svakako će se naći neko mesto. Sigurno je da će morati da se plati tih 3000 - 3500 za nedelju dana. Na infokop sajtu ima zaista puno smeštaja i podeljen je po lokaciji.
Ja lično preferiram centar i godinama idem sa porodicom u jat. Do staze je mala uzbrdica, nekih 150m pa silazak niz stepenice na plato odakle imate žičare.
Jat je među povoljnijim objektima.
Obratite pažnju da je u Srbiji ove godine školski raspust od nove godine do 23.1. pa je to, uz sredinu februara kad je oko 15. državni praznik, najskuplji period.

Mordred
16.11.2021, 22:56
Hvala na odgovoru.
Još jedno pitanje. Kakva je stvar sa parkingom u centru Kopaonika? Ako se uzme smještaj dalje od centra kolika je otprilike cijena parkiranja blizu staze?

Ako si negde blizu staze, a smeštaj nema svoj parking, planiraj da platiš kao što je navedeno u prethodnim porukama.

Ako uzmete smeštaj u vikend naselju, opcija da svakog dana dodjete kolima može da bude neprijatno skupa i da se svakog dana gubi vreme na tražnje parkinga. Nekada i bezuspešno.
Iz vikend naselja dosta smeštajnih kapaciteta ima svoj autobus/kombi prevoz u određenim terminima. Jedne godine sam to koristio, neplanski odlazak za novu godinu, svuda gužve, a taj prevoz je ispao prilično ok. Samo poštuješ termine, dodješ 5 min ranije i nema problema.

Mila
16.11.2021, 23:12
1900 je dan u garaži, da ne bude zabune.
U centru (skoro) gde god da ste nije daleko od staze.
Parkinga i nema preterano ali svakako će se naći neko mesto. Sigurno je da će morati da se plati tih 3000 - 3500 za nedelju dana. Na infokop sajtu ima zaista puno smeštaja i podeljen je po lokaciji.
Ja lično preferiram centar i godinama idem sa porodicom u jat. Do staze je mala uzbrdica, nekih 150m pa silazak niz stepenice na plato odakle imate žičare.
Jat je među povoljnijim objektima.
Obratite pažnju da je u Srbiji ove godine školski raspust od nove godine do 23.1. pa je to, uz sredinu februara kad je oko 15. državni praznik, najskuplji period.

Da, da, shvatila sam da je dan toliko. Ok je cijena parkinga.

Ja sam gledala te JAT apartmane, ali mi djeuju skupo. Jer kad uđem na slike, enterijer mi izgleda kao iz "Policajac sa Petlovog brda",da li oni nisu apdejtovali slike ili je zaista tako. Inače, nemam problem sa zastarjelim namještajem dok god je čisto i nije skupo. Ali za ovo meni izbacuje cijenu od preko hiljadu eura, samo za smještaj :dontknow:

Razmišljam možda i o Jahorini ili Borovecu, moram da iščitam sve teme.

gio
17.11.2021, 07:26
Jat jeste malo outdated po pitanju nameštaja ali je čist i pristojan. Što se tiče cene, najbolje je pogledati na njihovom sajtu. Nisam upamtio kolika je vaša grupa, ono sto jeste malo veće cene je doplata za polupansion koja je 2150 dinara dnevno po osobi. Ako je dvoje odraslih i dvoje dece (do 12 godina imaju 50% popusta na taj pp) to je 55eur dnevno doplate, nije uopšte malo. Zato mnogo gostiju jata placa samo smeštaj.

wlad
17.11.2021, 13:34
JAT je ove sezone značajno podigao cene.

gio
17.11.2021, 15:17
Slažem se ali nisam siguran da u centru ima smeštaj koji je povoljniji od njih. Mislim, možda i ima ali nisam istraživao detaljno za ovu sezonu.

Danko1977
17.11.2021, 15:47
Hvala za informacije svima, malo sam dobio bolju sliku. Molim još info gdje ima (ukoliko ima) osim tog centralnog djela gdje je JAT smještaja uz stazu?

Danko1977
17.11.2021, 15:49
Jedne godine sam to koristio, neplanski odlazak za novu godinu, svuda gužve, a taj prevoz je ispao prilično ok. Samo poštuješ termine, dodješ 5 min ranije i nema problema.

To su npr. Kraljevi Konaci? To mi izgleda zanimljivo!

ibane
17.11.2021, 15:55
Evo pa uporedite:

http://www.jatapartmani.com/images/cenovnici/zima2021.pdf

Tu pored je i vila Kopaonik i oni imaju svoju garažu i super je jer iz garaže ima lift i iz kola ubaciš u lift, iz lifta u apartman i ćao zdravo :). Vlasnici vile Kopaonik su i vlasnici vile Zvončica koja je iza hotela Grand. Cenovnik za obe vile imate ovde:

http://www.vilakopaonik.com/cenovnik/

Inače obe vile su skorije gradnje, moderan dizajn, čito i toplo.

gio
17.11.2021, 17:18
Hvala za informacije svima, malo sam dobio bolju sliku. Molim još info gdje ima (ukoliko ima) osim tog centralnog djela gdje je JAT smještaja uz stazu?Samo da pojasnim, jat nije uz stazu. Nije daleko (ima malo uspon pešačenje) ali nije uz stazu. Pogledaj na Google maps, kad zumiras počne da se pojavljuje pin i naziv smeštaja i vidiš koji je baš uz stazu. Naravno, nisu svi smeštaji na maps-u ali možeš steći utisak o tome gde je šta.
Na prvu loptu, baš uz stazu su mina, plan je tu odmah. Od hotela Grey, grand, gorski, nebeske stolice, srebrna lisica... Ne ulazim u cenu tih hotela.

Danko1977
17.11.2021, 19:28
Samo da pojasnim, jat nije uz stazu. Nije daleko (ima malo uspon pešačenje) ali nije uz stazu. Pogledaj na Google maps, kad zumiras počne da se pojavljuje pin i naziv smeštaja i vidiš koji je baš uz stazu. Naravno, nisu svi smeštaji na maps-u ali možeš steći utisak o tome gde je šta.
Na prvu loptu, baš uz stazu su mina, plan je tu odmah. Od hotela Grey, grand, gorski, nebeske stolice, srebrna lisica... Ne ulazim u cenu tih hotela.

ok, 180m je je i vise nego ok, i sve sto je u dometu na noge je uz stazu….nas je 6, 1 familija, u principu auto ne bih palio, i ski bus je ok,kao i vikend naselje, cijene mi se čine prihvatljivije dosta. Nažalost smo ograničen školskim praznicima 26.12.-09.01.

Zuba1970
17.11.2021, 20:38
Samo da ne urade kao kada su u Martu stopirali autobus koji vodi od vikend naselja do centra zbog pandemije. Ja sam tada bio na Kopaoniku i bilo je opcija smestaj u vikend naselju ali sam ipak uzeo last minute u Jat-u.

Mordred
18.11.2021, 10:09
To su npr. Kraljevi Konaci? To mi izgleda zanimljivo!

Kraljevi Čardaci. Pansionski restoran je prilično tesan. Nisam siguran koliko je pogodan za 6 osoba.
Mi smo otišli nekoliko puta, tesno, nizak plafon, s obzirom na veliki broj gostiju, prosto mi je neverovatno da je hrana uvek hladna. Ali zato je a la cart restoran, do ulice, na nivou. Za preporuku. Opet, za šestoro, trebalo bi planirati budžet.

Mordred
18.11.2021, 10:33
Na prvu loptu, baš uz stazu su mina, plan je tu odmah. Od hotela Grey, grand, gorski, nebeske stolice, srebrna lisica... Ne ulazim u cenu tih hotela.

Mina je stvarno na extra lokaciji, ujutru pogledaš kroz prozor i vidiš žicu koja kreće da se vrti. Tamo sam bio februar 2012, kad je ono baš zatrpalo i bilo mnogo hladno.
Zbog magle smo vrteli samo po centru, nigde nikoga. Ako zatreba, udješ u svoj smeštaj na 10 min i opet si na stazi, samo koliko ti je potrebno da se obuješ.

Srebrna Lisica je sada već polako u opadanju kvaliteta smeštaja, jer već godina se ne ulaže u nju, ali je koncipirana kao porodični hotel i verovatno prva preporuka za porodice sa decom. Cene prihvatljive, hrana odlična. ALI ukoliko ne radi Sunčana dolina ili ako nema prirodnog snega na putu, ne može se reći da je na stazi. I ako je u neposrednoj blizini.
Jedne godine smo od 7 dana, 4 dana potrefili neko takmičenje na Malom Jezeru, pa je izlazak na stazu bio veći problem nego povratak.

Kad smo kod Lisice, ispod je Župa. Prošle godine sam bio tamo 2-3 dana, fin smeštaj, hrana prihvatljiv, ali ne sećam se cene. Izlazak na stazu kao Lisica + nekoliko desetina metara lagana uzbrdica do glavnog puta. Za povratak se to vozi na skijama. Ako ima snega, naravno. Mada ga tu uvek ima više, nego na glavnom putu pored.

Od smeštaja na stazi, Rtanj na Malom Karamanu.
Nove sobe su im extra, ali i cene su u skladu sa tim.
Klopa generalno odlična, samo je nekako bezveze nabacaju, ne piše šta je šta, a to bar nije problem da reše.
Za ovu godinu još nisu izbacili cenovnik, već samo daju info telefonom. Kao da ispipavaju tržište, a na Booking su roknuli 160-185eur dan za dvokrevetnu sobu 😬
Možda je toliko bilo i prošle godine, ali žena platila, pa nisam ni siguran koliko je bilo... Rtanj je malo cimanje za večernji odlazak do centra, ko želi tako nešto. Mada u garaži u centru uvek ima mesta uveče, a Rtanj ima dosta svog mesta za parking.

lvujosevic
09.10.2022, 20:09
Pozdrav svima, imao bih jedno pitanje.

Da li je neko bio u hotelu srebrna lisica, kakva je hrana i da li su sobe tople? Takodje, da li je hotel blizu samog centra, tj. koliko je potrebno da se peske dodje do centralnog platoa?

Hvala unapred na odgovoru :)

wlad
10.10.2022, 07:23
Ja sam bio davno (pre 8-9 godina) pa ne znam da li je i dalje relevantno.. Smeštaj je dobar, naravno sobe tople, hrana se ne sećam. Lokacija za skijanje je odlična (odlazak i povratak na / sa staze je preko staze Malo Jezero) do samog centra / Konaka možeš da prošetaš ili okolo asfaltom ili direktno niz Malo Jezero dole izbijaš na hotel Gorski...

lvujosevic
10.10.2022, 09:24
Hvala,

Znam da je ok sto se tice skijanja jer je blizu ski lift, ali ovo mi je bilo bitno da je centar blizu peske, jer supruga i sin ne skijaju jos.

wlad
10.10.2022, 20:42
Na Kopaoniku bilo gde u centru je dobra lokacija.. Samo su nijanse u pitanju....

veljadj
12.10.2022, 21:05
Bio sam ja u Lisici u decembru prošle godine.Sobe su tople i čiste možda je vreme za neko renoviranje ali ništa strašno.Hrana fantastična,doručak i večera švedski sto,obilno,kvaliteno,usluga domaćinska,osoblje ljubazno,skijašnica sa servisom na ulazu u hotel.Što se tiče skijanja Licica je na fantastičnom mestu,iz skijačnice na skijama se spustiš na Malo jezero a u povratku u hotel takođe na skijama sa staze Sunčana dolina pravo u skijašnicu.Problem možeš imati sa parkingom kao i svuda na Kopaoniku ali iznad hotela prema Sunčanoj dolini ima ogroman parking koji se ne plaća.Od mene svaka preporuka za Srebrnu lisicu.Ako te još nešto zanima tu sam...

lvujosevic
12.10.2022, 21:31
Hvala puno,

Trenutno razmisljamo izmedju nekoliko hotela, ali izgleda da ce lisica biti nas izbor za ovu godinu.

Hvala jos jednom i pozdrav

mladja04
21.11.2022, 00:31
Bliži se početak skijanja. Jeste li obezbedili smeštaj?

gio
21.11.2022, 01:16
Ja sam klincu rezervisao nedelju oko sretenja u neb.stolice.
Ide sa društvom. Nek mu je sa srećom oko gužve.
Porodično ovih dana rešavam ali Italiju druga polovina januara a kop će me videti samo vikendom pa ću to rešavati od prilike do prilike.
Na infokopu po komentarima se širi priča da konaci neće raditi. Nisam zvao nikoga od tih što drže apartmane u konacima pa ne znam šta se dešava tamo.

zex
26.11.2022, 13:56
Da li je istina da Konaci nece raditi ove sezone? Navodno im je iskljucena struja.

veljadj
27.11.2022, 17:52
Postoji rasprava na Infokopu,da se ne prepisujemo ovde.

Zuba1970
11.01.2023, 05:31
Posto bih isao sam dobio sam odgovor iz samih Nebeskih stolica da ima slobodna soba par dana posle sretenja, polupansion. E sad to je vikend verovatno ce biti krkljanac zbog praznika. Mada postoji mogucnost i pocetkom Marta (skuplje je jer je preko agencije). Samo se nadam da ce bar da bude snega. Jer ovo sto se desava sa padavinama ove godine nije normalno. Kada sam bio 2021. snega je bilo do 1. Maja koliko ga je napadalo.

mladja04
12.01.2023, 12:37
Kada ima snega i radi gondola dobar izbor je Brzeće, besplatan parking a smeštaj kod gondole, jeftinije od centra, skijapnica ili renta kod gondole, hrana i restorani jeftiniji, prodavnica jeftinija, za 12 minuta ste na Malom karamanu :-) :):ok:

wlad
13.01.2023, 00:17
Da li je sada parking kod gondole besplatan? Ranijih godina su ga naplaćivali kao i gore 500din/dan (od ove sezone je gore u centru 700din/dan).

Za prodavnice nisam siguran da su jeftinije u Brzeću, u centru Maxi i Idea imaju iste cene kao i bilo gde (kao i PlanetBike, BeoSport itd.) a zna se da su manje prodavnice uvek skuplje od ovih većih lanaca...

mladja04
14.01.2023, 14:22
Parking kod gondole se plaća, koji je pod nadležnošću Bruske opštine. Smeštajem u apartmanima koji su blizu gondole ostavljate kola na besplatnom parkingu bez potrebe da idete kolima na skijanje!

Zuba1970
17.02.2023, 14:37
Ja na zalost necu moci da odem na Koponik i nastavim ucenje skijanja. Majka mi polomila ruku i operisana je. Brinem o njoj i ne mogu da je ostavim samu na nedelju dana. Tako da i ovu kao i prethodnu godinu (korona) nisam iskoristio. Valjda cu imati vise srece sledece godine. Mada niko mi nije kriv sto nisam na vreme naucio da skijam.

Vlada85
12.07.2023, 14:47
S obzirom da mi je ovo prvi post, veliki pozdrav svim forumašicama i forumašima :ok: Da li neko može da mi predloži/podeli neki kontakt u Olgi?! Pisao sam im na neki gmail, ali za sada nema odgovora. Šta znam, možda ga ni ne koriste :)

Zorica83
17.07.2023, 13:23
Ja mislim da su oni taj gmail ugasili ili promenuli, ali ne znam zasto :dontknow: (https://talismani.rs)

Vlada85
17.07.2023, 17:34
Hvala Zorice svakako za info. Pokušaću ovih dana da okrenem neki od brojeva kojih ima po netu, pa ću videti da li će se iko javiti :)