PDA

Pogledati punu verziju : Pomoc oko izbora skija



footballfactory
10.02.2006, 22:07
Skijam petnaestak godina,rekreativno,uvek sam iznajmljivao skije,a sad bih uzeo jedne,na kraju sezone,kad su najveca snizenja.Koje bi mi preporucili,koje sada kostaju oko 200-300eura,pretpostavljam da ce za mesec dana biti 100-150 koliko sam spreman da izdvojim.Znaci samo skije,cipele sam vec kupio. Pozdrav,i hvala unapred na pomoci

Misko
11.02.2006, 11:31
Ronaldinho :) , sto vise podataka das o sebi i o nacinu kako skijas i sta bi zeleo od skija dobices precizniji odgovor, znaci prvo navedi koliko si visok, tezak, sta vise volis da vozis (dubok sneg, staze, pomalo od svega...) i cemu tezis (kratki zavoji, brza voznja....), i navedi koje cipele si uzeo.

footballfactory
13.02.2006, 12:44
Visok sam 186cm,tezak oko 90kg +- :) Vozim iskljucivo staze,klasican rekreativac,nista specijalno,uzeo bih neke solidne skije koje cu da vozim narednih par godina,cimanje mi je stalno da iznajmljujem.Cipele su Salomon Xwave 10.0

stekan
13.02.2006, 13:17
Uz takve pancerice ne idu bilo kakve skije :ok:.

Moja preporuka:
1. Head c260i ili i.c160 (stara oznaka)
2. Fischer RX6
3. Atomic SX9

Puna cijena navedenih modela je vani oko 400 Eura. Prije mjesec dana je kolega kupio u Austriji nove prošlosezonske Head i.c170 (Intersportova verzija i.c160-ke) za 220 Eura. Kad vrati PDV izaći će ga ispod 200 Eura.

Sa bilo kojom od navedenih ćeš biti više nego zadovoljan dugi niz godina.

Dužina max. 170cm ili prva niža, tj. 163 (Head), 165 (Fischer) 160 (Atomic).

footballfactory
13.02.2006, 19:46
Stekan,hvala puno na pomoci.Do sad sam uglavnom vozio Atomic,i bio sam vrlo zadovoljan,pogledacu ovaj model.Ako neko moze na p.m. da mi napise gde mogu u BG da pogledam ove skije,u kojim radnjama?

Pozdrav

daki
13.02.2006, 20:09
Beosport - Sava Centar nivo parkinga

Misko
14.02.2006, 00:07
Vozim iskljucivo staze

Sad mi jasno zasto ti se svideo Atomic. :ok:

footballfactory
17.02.2006, 21:59
Danas sam slucajno naisao u Merkatoru na Fischer CX R17,valjda je ta oznaka,trenutno su 17000din.Kakve su ove skije?

footballfactory
20.02.2006, 13:39
Jel moze neko da mi pomogne,samo da mi kaze kakve su ove Fischer,za dva dana idem na Kop

stekan
20.02.2006, 14:22
Mora negdje pored oznake CX biti i brojna oznaka modela, npr. 2.2 ili 4.4 .

Ako je oznaka 2.2, tad je skija namijenjena početnicima i "tanjim" rekreativcima. Evo te skije u dvije izvedbe boja: http://www.fischerskis.com/en/products_ski.php?parent=1005

footballfactory
20.02.2006, 15:00
A,ako je 4.4? Cini mi se da je pisalo 4.4

stekan
20.02.2006, 15:35
4.4 je OK za rekreativca koji nema sportskih ambicija tj. koji ne skija brzo.

ibane
27.02.2006, 18:53
Cao svima....treba mi pomoc oko izbora skija i pancerica.....skijam jos odavno sa nekim pauzama ali aktivno zadnje 3 godine.......prosle godine sam imao oko 30-tak dana na snegu a ove do sada oko 20-tak....vozio sam Atomic C3 i Salomon Performa 5 pancerice.....mislim da mi treba bolja i tvrdja daska jer sam znatno poboljsao tehniku.....visok sam 177cm i tezak 77kg......skijam odlicno-dobro.....mogu da posaljem nekom na mail 1-2 kratka klipa da vidi kako skijam i mnogo lakse mi pomogne oko izbora opreme......idu snizenja tako da bi mi svaka informacija i gde mogu da nabavim opremu dobro dosla.....inace sam iz Nisa i idem skoro svake nedelje na Kopaonik tako da mogu i tamo da kupim opremu
Pozdrav svima i unapred hvala

Misko
27.02.2006, 19:30
Cao svima....treba mi pomoc oko izbora skija i pancerica.....skijam jos odavno sa nekim pauzama ali aktivno zadnje 3 godine.......prosle godine sam imao oko 30-tak dana na snegu a ove do sada oko 20-tak....vozio sam Atomic C3 i Salomon Performa 5 pancerice.....mislim da mi treba bolja i tvrdja daska jer sam znatno poboljsao tehniku.....visok sam 177cm i tezak 77kg......skijam odlicno-dobro.....mogu da posaljem nekom na mail 1-2 kratka klipa da vidi kako skijam i mnogo lakse mi pomogne oko izbora opreme......idu snizenja tako da bi mi svaka informacija i gde mogu da nabavim opremu dobro dosla.....inace sam iz Nisa i idem skoro svake nedelje na Kopaonik tako da mogu i tamo da kupim opremu
Pozdrav svima i unapred hvala

Sta si jos od skija vozio sem Atomic-a C3? daj jos neki info gde i sta vozis, znaci vise off road ili staze, brzina takodje volis li skokove, helikoptere....

Sto se tice pancerica tu ti lako mogu pomoci, probao sam Salomon performa pancerice tu neki flex oko 50 to je jako jako slabo, sad imam salomon x-wave sa flexom 90, i to mi je na granici ne bi mi skodio ni jaci (tvrdi flex) znaci gledaj neki ako ti salomon odgovara sa felexom od oko 100. Meni su Salomon super pancerice.

amater
27.02.2006, 19:37
moj savet ti je recimo kada se odlucis npr za Fischer RX6 odes na skijanje, potrazis gde iznajmljuju bas te skije iznajmis ih na jedan dan i vidis kako ti odgovaraju i ako je to to kupis.

ibane
28.02.2006, 18:40
Da najbitnije stvari vam nisam rekao.....mislio sam da ce neko hteti da mu posaljem klip pa da vidi kako skijam......sto se tice pancerice imam sire stopalo, visok ris, jeke-punije listove i gazim na unutra........video sam da postoje pancerice kojima to sto gazim na unutra odnosno nagib stopala moze da se ispravi ali neznam kako to funkcionise....bilo kog prodavca da kojeg sam pitao nije znao da mi kaze kako bih to mogao sam da namestim i jel postoji neka metoda koja moze precizno ili barem priblizno to da odredi(ili u nekom servisu).....jer onda zasto da kupujem ako ne koristim.......hteo bih da kupim neku pancericu sa tvrdjim flex-om........sto se tice skija volim da skijam na uredjenim stazama ili ti to tako nazovi (ako Gvozdac moze da se kaze da je uredjena staza gde ratrak nije prosao 100 godina) i brzu voznju.....probao sam Volkl R1 skoro i mislim da je tvrdja daska nego moja i bolje mi lezi.......posebno sto je tog dana bilo -17C i staze su bile tvrde.....mislim da mi treba jos tvrdja daska jer na strmijim delovima je podrhtavala........sto se tice toga da iznajmim skije koje su od ove sezone to nisam video kod nas jedino u Planet bike-u ali imaju slabije modele.....u Banskom ima Fischer-ov servis i prodavnica gde mozes da iznajmis sve modele od ove godine.....njihovo geslo je TRY and BUY....dodjes, probas, vidis sta ti odgovara i kupis.....ako mi jos kazete gde su snizenja i koje su cene vi ste carevi :)
Pozdrav

plageton
01.03.2006, 14:39
Tek od prosle godine vozim karving daske (Head MPulse 5.70, 170 cm). Imam jak utisak da su mi skije nemirne na hupserima, nemirnije nego ranije "klasicne" (Rossignol, slalomski model). Imam 75 kg, visok sam 191 cm. Mozda je stvar i u tehnici voznje, nekad se vozilo stapom u vrh hupsera, pa zaokret oko njega, danas stapovi manje rade. Moje pitanje je da li "bezanje skije" (a volim zustriju voznju, bez obzira na uslove na stazi) znaci da bi mi trebala tvrdja daska. Ili je problem u necem drugom (npr. mogao bih da poradim na tehnici :) )
Zahvalan sam na savetu

milos79
01.03.2006, 16:04
Tek od prosle godine vozim karving daske (Head MPulse 5.70, 170 cm). Imam jak utisak da su mi skije nemirne na hupserima, nemirnije nego ranije "klasicne" (Rossignol, slalomski model). Imam 75 kg, visok sam 191 cm. Mozda je stvar i u tehnici voznje, nekad se vozilo stapom u vrh hupsera, pa zaokret oko njega, danas stapovi manje rade. Moje pitanje je da li "bezanje skije" (a volim zustriju voznju, bez obzira na uslove na stazi) znaci da bi mi trebala tvrdja daska. Ili je problem u necem drugom (npr. mogao bih da poradim na tehnici :) )
Zahvalan sam na savetu

Tehnika za hupsere je u dlaku ista kao sto je bila i pre, dakle stap o vrh hupsera.
Karv daske bi trebalo da budu nesto mirnije na hupserima zbog brzeg prebacivanja s kantne na kantnu. Opet pitanje kako vozis hupsere, izmedju njih ili preko vrhova?

Head MPulse 5.70 je srednji rekreativni All-mountain model radijus 16m, sto je ok isto kao i duzina od 170cm, ali malo je sira u struku (posto je u pitanju kompromis izmedju staze i free-ride-a) 70mm pa je to mozda uzrok nestabilnosti.
Ako ti "beze" pri veleslalomskim zavojima na stazi, verovatno su ti potrebne cvrsce daske, mada i drugi faktori mogu imati uticaj (lose kantne, nedovoljno oslanjanje na kantnama u zavojima-npr. samo na jednu, previsok polozaj tela...)

ibane
04.03.2006, 19:30
Dobro momci, nisam vam valjda dao tezak zadatak :)? Barem neka mala pomoc oko izbora modela pancerica.

Pozdrav

Misko
05.03.2006, 04:43
Dobro momci, nisam vam valjda dao tezak zadatak :)? Barem neka mala pomoc oko izbora modela pancerica.

Pozdrav

Pa ja pokusah (post 14)

target
07.03.2006, 20:37
pozdrav drustvo

Nabavio sam neku opremu pa bih vas zamolio da mi kazete nesto o njoj dali je dobra.
Skije Volkl unlimited r1 duzine 168 cm,vezovi marker rental.
Ako je neko probao voleobih da cujem misljenje a platio sam ih oko 110e.

pozdrav

pedja5
08.03.2006, 18:44
Da li su dovoljno dobre skije orion twin tip 170cm sa marker M 10.1 eps vezovima. U pitanju je rekreativno - penzionersko skijanje. Da li da uzmem sa lifterom ili bez. Cena bez liftera je oko 7500, a sa njim 8600. Ne trazim previse od skija.

SkiBata
09.03.2006, 15:01
Poštosam te „opomenuo” zbog postavljanja posta u pogrešnu rubriku, evo da ti ja prvi prozborim koju o daskama, iako nisam ni blizu nekakvog experta za te stvarti. BTW, nema ljutiš za opomenu.:ok:
Daklem, taj voelkl unlimited R1 bi trebalo da je po svemu, ako sam ja dobro uspeo da zaključim, jedna sasvim solidna skija. Na žalost, nemam mnogo iskustva sa karving skijama, ali nekoliko SKI MANIJAKA ima te daske, i čini mi se da su više nego zadovoljni njima. Ako me pamćenje služi, Stevan „jaše” jedne, pa ti možda on može pomoći. Uglavnom, dobra daska za ne preterano zahtevne skijaše, vozi se relativno lako, bolje po sređenim stazama, malo teže off. Vez je sasvim OK. Ne znam sada kakvo je tvoje znanje, tehnika, koje su ti ambicije i sl. ali, ako ti treba daska za opuštenu rekreativnu vožnju i ne previše ludovanja, onda imaš upravo to. Laički rečeno, mislim da nije početnička, ali nije ni nekakav racing model. Zlatna sredina. Čini mi se da je o voelklu već ranije bilo reči na ovom sajtu, pa probaj malo sa search opcijom, možda pronađeš još koji detalj.

Poz,

stevan
09.03.2006, 19:41
Ako me pamćenje služi, Stevan „jaše” jedne, pa ti možda on može pomoći.

Nisam ih licno vozio, samo sam vrlo blizak sa nekim ko jeste:D Mislim da je Symon kupio takve, a dosta ljudi ih je ove sezone isprobalo jer ih je Planet Bike rentirao, tako da je najbolje da se neko od njih ukljuci u diskusiju. Znam da je to jedan od nizih Voelklovih modela, a koliko sam iz prica i sa staze (gledajuci) zakljucio, dosta je mekana i upravljiva, ali nije za hupsere ili led. Ne bih dalje analizirao, posto ih nisam licno probao:dontknow:

Kada ti planiras da ih :ski: testiras?

Symon
09.03.2006, 20:10
Pojma nemam sta da kazem o Volkl R1 ja ih imam ali sam ja skijas rekreativac.Imao sam Fisher pre njih ali 170 cm sto je za mene predugo.Onda sam uzeo gore spomenute R1 ali 160,cini mi se da su nesto sporije i lakse ulazim u zavoje sto meni odgovara.Sta bi rekao neki zahtevniji skijas ne znam za mene rekreativca su :ok:.I da, ja ih nisam nabavio tako povoljno mene su kostale 140eura. Ne verujem da sam nesto puno pomogao sigurno je da bi Stekan mogao nesto vise reci o njima,on je pravi poznavalac opreme.Pozdrav

amater
09.03.2006, 23:19
Ovo R u R1 znaci da je skija namenjena RENTIRANJU.
To verovatno podrazumeva da je neki nizi nivo znanja ili sta vec.
Nove AC1 si na sajmu sa vezovima mogao nabaviti za 210E, a one su u slicnoj klasi ali to opet zavisi od toga kakav si skijas.

Ali 110E je 110E :ok: i za te pare se nisi zezno.

stekan
10.03.2006, 08:50
Ovo R u R1 znaci da je skija namenjena RENTIRANJU.
To verovatno podrazumeva da je neki nizi nivo znanja ili sta vec.
Nove AC1 si na sajmu sa vezovima mogao nabaviti za 210E, a one su u slicnoj klasi ali to opet zavisi od toga kakav si skijas.

Ali 110E je 110E :ok: i za te pare se nisi zezno.
Ispravno.

Rekreativac koji voli laganu vožnju će biti vrlo zadovoljan. Takav i onako bježi od leda.

footballfactory
11.03.2006, 12:08
Planiram da uzmem Fischer RX4,oko 15000din su,bez vezova,jel to OK cena? Ako ih je neko vozio,kakva su iskustva?