PDA

Pogledati punu verziju : Gerlitzen ili Bad kleinkirchheim?



emulinda
13.01.2012, 17:22
Molim vas da nam neko pomogne... U dilemi smo... Nismo neki skijasi, ali zelimo da postanemo :)... Da li Gerlitz ili BKK?... Sta je po vama bolje, blize, povoljnije... Hvala unapred!!!

stekan
13.01.2012, 19:22
Na BKK sam skijao jedan dan, a na Gerlitzenu preko 200. Gerlitzen nema banje, butike i trgovine, dok BKK ima.
Siguran sam da ima skijaša koji preferiraju BKK. Ako ništa drugo, kod kuće će izjava "bio sam na BKK" izazvati zavist, a na "bio sam na Gerlitzenu" će pitati "a gdje je to?".
Danas je dan na Gerlitzenu bio prekrasan, ali je oko 13:00 počeo jak vjetar. Juče sam povrijedio koljeno (istegnuće tamo nečeg) pa danas i sutra pauziram sa skijanjem, iako doktori rekoše mirovanje 7 dana.

trendo
13.01.2012, 23:56
istegnuće tamo nečeg......doktori rekoše mirovanje 7 dana.

to tamo nesto moze biti mnogo zaj...no
ako vec nemas nameru mirovati kako doktori kazu
onda nije lose koristiti steznik sa rupom
i skilati prolizgavanjem a izbegavati karving koi vise opterecuje kolena
ali to i sam znas

podvodni
14.01.2012, 02:18
Nismo neki skijasi, ali zelimo da postanemo :)

Rekao bih da je Gerlitzen nešto bolja opcija za početnike nego BKK...

mikomikic
14.01.2012, 09:44
Stekane,jesi li pao ili samo zaboljelo?

stekan
14.01.2012, 10:11
Pri povelikoj brzini mi otklizala vanjska (lijeva) skija, desna "zakantala" i uz rotaciju sam pao na leđa. Vez izbacio, ali me koljeno žestoko zaboljelo. Otišao u Villach u državnu ambulantu na pregled i konstatovali istegnuće tetiva. U ambulanti sam ukupno proveo 35 minuta uključujući prijemnu proceduru i pregled kod dva doktora sa snimanjem rengenom između pregleda. Savršena organizacija, svi raspoloženi, sve uvezano informatički, najnovija oprema, svi pričaju odličan engleski, nema čekanja. Isto k'o u Banjoj Luci, al' kad bi se za***avali. Račun šalju poštom na kućnu adresu pa isti nosim na plaćanje osiguravajućoj kući gdje sam uzeo putno osiguranje (sa bonusom za skijanje).

Jesmo u :sm023: ali možda nekome bude korisna informacija o medicinskoj pomoći.

gevara
14.01.2012, 16:44
I "off" je nekad koristan...
Želim brzo ozdravljenje i prijatan ostatak odmora.

Pozdrav

Bata Bane
14.01.2012, 18:20
Molim vas da nam neko pomogne... U dilemi smo... Nismo neki skijasi, ali zelimo da postanemo :)... Da li Gerlitz ili BKK?... Sta je po vama bolje, blize, povoljnije... Hvala unapred!!!

Mozda ce me Steva grditi:dontknow:, al ja sam za BAD

boris
14.01.2012, 21:47
Mozda ce me Steva grditi:dontknow:, al ja sam za BAD
Znao sam Bakiiii:sm018:

stekan
15.01.2012, 19:36
Mozda ce me Steva grditi:dontknow:, al ja sam za BAD

To znam i da ne kažeš. I to je dobro. Šta bi bilo kada bi svi voljeli iste stvari?

Danas skijao bRez problema, ali bez jurcanja. Prednje vezove popustio za 1 "zub".

emulinda
15.01.2012, 21:47
HVALA ljudi svima... Mislim da cemo ici u BAD... Jos jurimo smestaj... Ali, kako god, HVALA!!!

Symon
16.01.2012, 12:14
Kad se vratiš utisci obavezno...

farmaceut
16.01.2012, 14:00
Za neskijase ili losije skijese, mislimda je Gerlitzen bolji izbor. A i lakse je doci (maltene na autoputu, 1h manje voznje od BKK).

Inace, BKK mi se nije nesto toliko svidjeo, starije i relativno spore zice, dio prema St. Oswaldu je sa novijom infrastrukturom i tu mi je OK.
Naravno, ovo je samo relativna procjena u odnosu na neka druga okolna skijalista (Nassfeld, Turracher ?), daleko od toga da je lose, te da se necete i u BKK ekstra naskijati!

Bata Bane
16.01.2012, 23:34
HVALA ljudi svima... Mislim da cemo ici u BAD... Jos jurimo smestaj... Ali, kako god, HVALA!!!

Sva preporuka za ovaj mali hotelcic


http://www.dalnig.at/

Bata Bane
16.01.2012, 23:37
To znam i da ne kažeš. I to je dobro. Šta bi bilo kada bi svi voljeli iste stvari?

Danas skijao bRez problema, ali bez jurcanja. Prednje vezove popustio za 1 "zub".

Ti znas da sam ja emotivno vezan za BAD:bootyshak
i polako bre ne jurcaj niz stazu:sm017:

stekan
17.01.2012, 07:29
Ti znas da sam ja emotivno vezan za BAD:bootyshak


I ja sam emotivno vezan za Gerlitzen, ali nakon jučerašnjeg skijanja na Katschbergu ću morati preispitati tu vezu.

P.S. Par filozofskih pitanja:
- da li vrijedi generalno pravilo da za bolje skijaše trebaju strmije staze?
- može li se niz vrlo strmu stazu u realnim uslovima (sa ostalim skijašima na stazi) voziti čisti karving?

Milos011
17.01.2012, 08:35
I ja sam emotivno vezan za Gerlitzen, ali nakon jučerašnjeg skijanja na Katschbergu ću morati preispitati tu vezu.

P.S. Par filozofskih pitanja:
- da li vrijedi generalno pravilo da za bolje skijaše trebaju strmije staze?
- može li se niz vrlo strmu stazu u realnim uslovima (sa ostalim skijašima na stazi) voziti čisti karving?

Prvi odgovor: NE (možda važilo ranije...)

Drugi odgovor: DA (pitanje je da li može..... e pa može.... ali nije preporučljivo)

wetmila
17.01.2012, 13:14
HVALA ljudi svima... Mislim da cemo ici u BAD... Jos jurimo smestaj... Ali, kako god, HVALA!!!


probaj Chalet am Sonnenweg, odlični apartmani, blizu staze. Naravno vožnja pouzbudljivoj Klamerici (Franc Klamer staza) je pod obavezno.

boris
17.01.2012, 16:02
I ja sam emotivno vezan za Gerlitzen, ali nakon jučerašnjeg skijanja na Katschbergu ću morati preispitati tu vezu.

P.S. Par filozofskih pitanja:
- da li vrijedi generalno pravilo da za bolje skijaše trebaju strmije staze?
- može li se niz vrlo strmu stazu u realnim uslovima (sa ostalim skijašima na stazi) voziti čisti karving?
Sto se mene tice odgovor je jedinstven, veliko NE.
Meni je velika i do sada ne ispunjena zelja da se medju prvima spustm niz Grand Risu.Mada sam posetio Alta Badiu bar 5-6 puta da sada mi to nije poslo za rukom. Tako da praktikujem sistem- sto kraci zavoj i sto blize ivici staze;).
P.S.
Malo me ponese do Italije al ne mari...

LAKI SKI BOY
17.01.2012, 23:12
I ja sam emotivno vezan za Gerlitzen, ali nakon jučerašnjeg skijanja na Katschbergu ću morati preispitati tu vezu.

P.S. Par filozofskih pitanja:
- da li vrijedi generalno pravilo da za bolje skijaše trebaju strmije staze?
- može li se niz vrlo strmu stazu u realnim uslovima (sa ostalim skijašima na stazi) voziti čisti karving?

Da li mislis na Katschi ili Aineck,jer su to dve potpuno razlicite stvari????Po katalagu Katschberg ima 70 km staza,a od toga ja mislim da Ainecku pripada barem 50 km ako ne i vise....Kada bi genijalci sa Jahorine sproveli u delo ono sto su uradili Austrijanci na Katschiju i ogradili sa onim drvenim ogradama staze Jahorina bi imala barem 100 km staza.Ne znam da li znate da granicna linija izmedju regije Koruska i regije Salzburg prolazi tacno izmedju Ainecka i Katschija,Pa posto Koruska ima malo skijalista ona je od Katschija napravila ime vece nego sto je skijaliste samo,a u Salzburgu o Katschiju necete ni cuti,a o Ainecku cete cuti pohvale i to sa pravom,jer je Aineck fenomenalan.Krajnje je vreme da se ova dva skijalista potpuno razdvoje a ne da se Katschi slepa uz Aineck.

oggy
18.01.2012, 00:03
Haman kao da ti je Katschi djecu pojeo :) Dva brda jedno do drugog, sta imaju pobogu da ih razdvajaju. Ja se ne sjecam koje je koje, ono gdje im je onaj A1 je meni malo bolje sto se tice staza al je transport na onom drugom koliko se sjecam bolji.

skiman
18.01.2012, 06:41
Sto se mene tice odgovor je jedinstven, veliko NE.
Meni je velika i do sada ne ispunjena zelja da se medju prvima spustm niz Grand Risu.Mada sam posetio Alta Badiu bar 5-6 puta da sada mi to nije poslo za rukom. Tako da praktikujem sistem- sto kraci zavoj i sto blize ivici staze;).
P.S.
Malo me ponese do Italije al ne mari...

:sm011::sm011::sm011:

skiman
18.01.2012, 06:42
Da li mislis na Katschi ili Aineck,jer su to dve potpuno razlicite stvari????Po katalagu Katschberg ima 70 km staza,a od toga ja mislim da Ainecku pripada barem 50 km ako ne i vise....Kada bi genijalci sa Jahorine sproveli u delo ono sto su uradili Austrijanci na Katschiju i ogradili sa onim drvenim ogradama staze Jahorina bi imala barem 100 km staza.Ne znam da li znate da granicna linija izmedju regije Koruska i regije Salzburg prolazi tacno izmedju Ainecka i Katschija,Pa posto Koruska ima malo skijalista ona je od Katschija napravila ime vece nego sto je skijaliste samo,a u Salzburgu o Katschiju necete ni cuti,a o Ainecku cete cuti pohvale i to sa pravom,jer je Aineck fenomenalan.Krajnje je vreme da se ova dva skijalista potpuno razdvoje a ne da se Katschi slepa uz Aineck.

Ja sam mislio, da je granica dolina Lungau....:sm006:

wetmila
18.01.2012, 12:39
Granica je kod nadvožnjaka na kojem je traka koja vodi do Ainecka. Niko ne odvaja Kačberg od Ajneka, već je to jedno skijalište, bez obzira što su na dve strane i u različitim pokrajinama. Važno je da ski pass važi za nekoliko ski centara, pa neka svako bira šta mu je lepše. Staza Ajnek je prava poslastica (naročito Diretissima), kao i A1. Bez obzira što su staze na KAčebrg strani na nekim mestima razdvojene ogradama, odlične su i ja sam na njima uživao od 2008 pet puta (jednom sedam a potom po jedan dan). Grosek Špajerek je takođe odlično skijalište i nadam se da su mnogo dobili postavljanjem gondole iz St. Mihaela. Oberatuern je daleko veća šminka od Kačberga, ali vredi ga proći zbog toga što su staze razdvojene i za jedan dan može da se obrne čitav krug oko skijališta. Uzgred, kačberg je 2008 proglašen za najbolje skijalište u istočnim Alpima (ili tako nekako) za sve u vezi sa skijanjem i oko skijanja. Već oštrim rubove za mart i posetu Lungo/Lungau regiji - opet, ali sada celu nedelju. :ski::yay:ps Ovo je sasvim druga tema u naslovu, ali su me ponele emocije:sm022:

bobo
18.01.2012, 18:08
Prošle godine sam skijao u Katchbergu i rekao sam sebi da ću se tamo vratiti kada naprave pristojan transport iz dna na vrh Aineck-a, mislim i na jednu i na drugu stranu. Kao da su se naslušali kritika pa su ove godine dio koji je pokrivalo sidro zamjenuli gondolom. Još da zamjene onaj dvosjed i trosjed biće to prva liga, po meni za sada nije.
Pošto je totalni off topic dodaću i to da sam tamo za 10 EUR uradio najbolji servis na skijama, ikada.
Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.

wlad
18.01.2012, 18:32
Sve zavisi kako se definiše "ful karving" ;), ako ga definišemo tako što odradimo karving zaokret bez da sneg iza "pršti" (da samo rubovi rade posao - da nema (pro)klizavanja) onda mislim da je vrlo teško voziti ful karving vožnju po strmim stazama.

Takvim skijanjem bez otklizavanja (što bi trebalo da je definicija karvinga) praktično ne postoji usporavanje i u slučaju crnih staza bi značila da bi posle nekog vremena brzina iznosila 200km/h :D.

Baš danas sam na stazi (sa žičare) gledao trening takmičara, naravno proklizavaju iako prave karving zaokrete - kao i svi takmičari u svetskom kupu.

Da bi se vozio ful (čist) karving, tj. izvodili zaokreti bez imalo proklizavanja potrebni su idealni uslovi: pripremljena staza, malo ljudi na istoj ;) a u zavisnosti od nagiba potrebna je i proporcionalno široka staza :ok:

S' obzirom da ni u SK ne voze čist karving, možemo doći do zaključka da je moguće voziti karving i po crnim stazama ali sa otklizavanjem dovoljnim da se održava neLudačka brzina :D.

stekan
18.01.2012, 20:01
Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.

Dakle, žene otpadaju.

Da se bar djelimično vratimo temi, evo pogleda na Gerlitzen sa Turrachera:
8646

Postoji realna šansa da je vrh u pozadini Triglav.

skiman
19.01.2012, 06:52
Prošle godine sam skijao u Katchbergu i rekao sam sebi da ću se tamo vratiti kada naprave pristojan transport iz dna na vrh Aineck-a, mislim i na jednu i na drugu stranu. Kao da su se naslušali kritika pa su ove godine dio koji je pokrivalo sidro zamjenuli gondolom. Još da zamjene onaj dvosjed i trosjed biće to prva liga, po meni za sada nije.
Pošto je totalni off topic dodaću i to da sam tamo za 10 EUR uradio najbolji servis na skijama, ikada.
Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.
Treba tehnika i kondicija.....ne samo muda....:sm021:

skiman
19.01.2012, 06:56
Dakle, žene otpadaju.

Da se bar djelimično vratimo temi, evo pogleda na Gerlitzen sa Turrachera:
8646

Postoji realna šansa da je vrh u pozadini Triglav.

Nije (on bi trebao biti malo više desno, kako si slikao)....al može da bude to Kepa ili jedan izmed vrhova oko Korenskog sedla (dakle iznad Kranjske Gore)...

hogar
19.01.2012, 14:41
Mogućnost ful karvinga u punoj brzini na strmoj stazi (Face, Gradn Risa, slalom u Šladmingu, Diretisima..) je uglavnom u direktnoj proporciji sa veličinom muda vozača.

Treba tehnika i kondicija.....ne samo muda....:sm021:

U pravu ste obojica...
Velika muda su svakako potrebna da se odlučiš na ulazak u race veleslalom / super G po nekoj primamljivoj :) crnoj stazi, a mogućnost srećnog izlaska iz iste je kao što reče Skiman direktno zavisna od dobre fizičke pripremljenosti, dobre tehnike, ali i od dobre opreme...
Nedostatak muda te zaustavlja na vrhu padine, a nedostatak jednog od ova 3 parametra (kondicija/tehnika/oprema) vodi direktno u zaštitnu ogradu, a u gorem slučaju u sanke i helikopter...

farmaceut
19.01.2012, 17:53
Rucak i pogled sa poslednje staze u St.Oswald (pri gondoli) na BKK. Dosta lijepa tura za cjelodnevnu konzumaciju.

bobo
19.01.2012, 19:55
Treba tehnika i kondicija.....ne samo muda....:sm021:

Jbg, to se valjda podrazumjeva, inače bi bi bilo kao u onom vicu ".. što se k..čiš kad ne znaš da letiš?!"

trendo
19.01.2012, 22:59
kod nas umesto 'muda' upotrebljava se izraz 'gaz' t.j. dupe
e to se vec zove kompromis

hogar
20.01.2012, 02:59
Rucak i pogled sa poslednje staze u St.Oswald (pri gondoli) na BKK. Dosta lijepa tura za cjelodnevnu konzumaciju.

Na vrhu gondole (Nockalm) je plava staza sa najljepšim položajem koji sam igdje vidio: Tanjiraš sa stazom od nekih 600-700 m na suncem obasjanom vrhu (čak i kad je magla dole u BKK - ST.O. dolini) na blizu 2.000 m. Ako vam je ljepša polovina početnik možete je ostaviti tu da se sunča i skija dok se vi cijeli dan lomatate duž okolnih staza...

skiman
20.01.2012, 07:07
Jbg, to se valjda podrazumjeva, inače bi bi bilo kao u onom vicu ".. što se k..čiš kad ne znaš da letiš?!"

Tačno...đabe tebi muda, kad češ se razbiti ko pi.....a:smoke: