PDA

Pogledati punu verziju : Sta mislite o BLIZZARD XO5 skijama



shadow
09.02.2006, 23:11
Sta mislite o BLIZZARD XO5 skijama, i moze li neko da mi objasni za sta služi TERMO GEL na skiji?

Danas sam kupio ove skije, neki su mi rekli da su sasvim solidne skije a stvarno sam ih dobio po OK ceni tako da nisam mnogo razmisljao....

Grazer
10.02.2006, 00:51
koliko si ih platio? ja ima blizzard x-sport skiju i vise nego da sam zadovoljan,tvoj model je allaround sport model ali ne preterano brz,srednje brzine,namenjen za sve terene i tipove staza mada ce se najbolje ponasati na uredjenim stazama ,za prosecne skijase ali mislim da si dobro izabrao,uopste blizzard ima jako dobre skije ali ljudi jos se loze na "poznate" marke pa ga ignorisu a sto se tice termo gela neznam tacno ali mislim da to ima veze s fleksibilnoscu skije

stekan
10.02.2006, 09:13
XO5 je solidna allround skija za prosječnog rekreativca.

Thermo Gel je ona mekana naljepnica ispred vezova koja "hvata" vibracije skije. Moje je skromno mišljenje da je to više trgovački fazon, a činjenica je da za iduću sezonu nema ni jednog modela sa Thermo Gel-om. Izmislili su novu foru koja se zove IQ.

Kod Blizzarda riječ Thermo se koristi više od 20 godina i ranije je označavao skije koje su bile rađene sa bimetal efektom, tj. na nižim temperaturama je skija bila trvđa i imala naglašeniji luk (odignutiji srednji dio kad je skija položena na ravnu površinu). U to vrijeme je Blizzard bio jedna od najjačih marki skija.

BROJ 1
10.02.2006, 11:43
Koliko ja znam ta xo5 skija spada u nize rekreativne modele,sto ce reci da je odlicna za slabije rekreativce.
Koliko si je platio?

shadow
10.02.2006, 15:25
Da ja sam gledao na hrvatskom sajtu o skijanju ova skija je svrstana u kategoriju nižih rekreativnih skija, mada ja lično mislim da su im granice za kategorije mnogo stroge i da ima nekih modela skija koje oni svrstavaju u niže rekreativne a svi ostali u srednje rekreativne.

A skije sam platio 15 000....
Evo već sutra ću imati priliku da ih probam na Kopu pa javljam utiske.
Hvala forumašima na odgovorima....