PDA

Pogledati punu verziju : Pamporovo



ALPENGIRL
08.02.2006, 04:01
dvoumim se izmedju PAMPOROVA i JAHORINE !!!
a treba sto rpe da odlucim...

ima li ko iskustva....savet ?

Skijala sam u BANSKOM, tmao mi je super....
a nisam do sada bila ni na JAHORINI na u PAMPOROVU...

hvala & pozz,

Misko
08.02.2006, 13:24
Pa ako nisi bila ni na jednom od ta 2 onda ti je svejedno, bice ti lepo za sta god da se odlucis, eci peci i sta ispadne.

plageton
08.02.2006, 16:45
Idi u Pamporovo pa da nam pises kako je tamo :) , na Jahorini manje-vise svi znamo:)

ski dude
08.02.2006, 17:11
dvoumim se izmedju PAMPOROVA i JAHORINE !!!
a treba sto rpe da odlucim...

ima li ko iskustva....savet ?

Skijala sam u BANSKOM, tmao mi je super....
a nisam do sada bila ni na JAHORINI na u PAMPOROVU...

hvala & pozz,

ja ne znam sta se dvoumis:dontknow: ,idi u pamporovo:yay:

Petar
15.02.2006, 23:40
Pamporovo definitivno...ja tamo vec 12 godina za redom skijam, i prezadovoljan sam. Sve je super, ako nekoga zanima bilo sta neka napise pa cu ja odgovoriti.

oddball
16.02.2006, 09:13
pa naravno da nas zanima:
1). staze
2). cene <ski pseto, mehane, kafitji, klubovi>
3). hoteli
4). provod
5). trajanje putovanja
6). vreme
7). notjno skijanje
i smisli josh neshto :D

Petar
16.02.2006, 13:41
Ajde da pocnem...
1. Ima sada nesto manje od 40km staza, ove godine su otvorili 3 nove cini mi se, i to potpuno nove (raskrchili su shumu). Staze su sredjene skroz lepo, hupsera nema puno, leda takodje (osim kada ima bas malo snega, ali postoje topovi pa nadoknadjuju). Teze su nego na Kopaoniku (sa tim uporedjujem posto kapiram da je vecina ljudi bila tamo), i to podosta (crvena Pamporovo = Crna Duboka npr).
2. Ski pass za 7 dana je ~100E (zavisi od agencije preko koje idete, tj. da li imaju neki popust ili ne). Mehane, kafici, klubovi jako jeftino (pica + sok + palacinke = 5-6E.)
3. Hotela ima svakavih, po meni najbolji u odnosu cena-kvalitet je Hotel Perelik (3 ili 4 zvezdice, zavisi od prospekta do prospekta, zvanichno ima 4), i 7 nocenja kosta 260E, polupansion, shvedski sto, nema chega nema na stolu. Od jeftinijih hotela preporuka za Hotel Prespa i od najjeftinijih preporuka Hotel Bor (Prespa oko 200E, Bor oko 150-160E).
4. Provod odlichan, ako znash gde da izadjesh, mada moram priznati da je ove godine bilo manje ljudi (ili vishe Engleza...a oni nisu ljudi :), pa je bilo malo loshije shto se toga tiche, ali sasvim prihvatljivo. Preporuka Dak`s bar u hotelu Snezhanka (odmah pored Perelika), u njemu uvek ima ljudi, muzika je ok, pica su jeftina, kokteli itd...
5. Putuje se oko 14-16h do tamo, autobusom.
6. Vreme je mnogo dobro, zato shto je Pamporovo udaljeno od Egejskog mora vazdushnom linijom nekih 40 km i moze da se po vedrom vremenu vidi sa vrha tornja Snezhanka (TV toranj, 2000m n.m) i klima je jako dobra, u vecini sluchajeva je sunchano vreme.
7. Nocno skijanje postoji, ali se placa poseban ski pas za to, i mislim da nije vredno, nikada nisam probao.
Eto...to je otprilike to, ako nekoga zanima josh neshto pitajte.

Misko
16.02.2006, 13:52
Pamporovo definitivno...ja tamo vec 12 godina za redom skijam, i prezadovoljan sam.

pobogu Petre sto 12 god za redom pa da je bolji od St. Moritza 12 god za redom dosadi?

Petar
16.02.2006, 21:17
Pa kao neka tradicija, shta znam. Meni nije dosadio, mada ne verujem da cu sledece godine ici, jer prelazim na fax, a i dogovori su da se ide negde drugde konachno. Isto drushtvo ide vec nekih 8-9 godina + novi ljudi uvek, i tako...

Nevena:)
02.01.2010, 22:47
Da li biste mogli da mi kazete da li ce u Pamporovom biti snega od 9.januara do 16.januara? jer ja sam vec sev rezervisala i nzm da li da odustanem jer ako ne bude snega...nece biti ni skijanja.....:sm006:

wlad
02.01.2010, 23:26
Možda Milanče može da pomogne?

http://www.youtube.com/watch?v=9XxB9Wn73Dw

SRB_PI
18.02.2010, 09:49
беше некад..... :'(

sunCica
29.12.2010, 10:52
Interesuje me, da li ima privatnog smeštaja na ili u blizini Pamporova? Jel zna neko, kakve su cene? Kako mogu da stipim u kontakt itd.? Imam u februaru i martu puno odmora od 5 dana i ne isplati mi se da rezervišem smeštaj na 7 danai budem samo 5 dana a mislim da je blizu i da bih mogla kolima tamo.

jopopo
30.12.2010, 18:14
Ako se rešiš kolima imaš oko 700km tj 4 sata preko Niša i Dimitrovgrada do ulaza u Sofiju. Zatim možeš oko Sofije a možeš i kroz Sofiju, nećeš mnogo uštedeti na vremenu, to je još 30-45 minuta, zavisi od doba dana i gužve, slično je kao kroz Beograd. Kad izađeš iz Sofije pravac Plovdiv a to je još jedan sat auto putem. Od Plovdiva još sat vremena. Znači oko 7 sati bez pauza. Usput je i skijalište Čepelare koje je jako zanimljivo kada nije gužva.

sunCica
30.12.2010, 20:21
Pa dobro nije baš tako blizu, evo i po via michelin kažu 7h 30min
http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDIxOTMxMGNORFF1T0RBMU 56ST1jTWpBdU5EZzBNRFk9&strDestLocid=31NDM0MXQxMGNOREV1TmpVek56TT1jTWpRdU5 qZzRNelU9&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=30/12/2010&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6


U svakom slučaju interesuje me da li se tamo može naći kakav privatan smeštaj, da je blizu skijališta?

SRB_PI
18.01.2011, 10:23
ја сам на Пампорову био и ломио ногу, сад сам био једно вече у некој дискотеци- ВИП, избегавајте, деру кожу... ;)

SRB_PI
10.01.2012, 20:21
Pamporovo ko ski centar nudi jednu crnu stazu koja je mozda 800 m i par crvenih... puno problema sa starim zicarama i po nekad problem sa novim cetvorosedom... previse uskih staza za pocetnike, a u odnosu na obliznje Chepelare skuplje za 20-30% ;)

jedina prednost sto ima dosta Ruskinja, al to vec nije skijanje :D

Moron
23.01.2012, 21:53
Bio sam na Pamporovu prošle i ove godine i mogu svima da preporučim. Cene umerene ( mislim na hotel i ishranu ), vanpansionski nije baš "džabaluk", skijanje je odlično, a gužve na žicama nisu značajne. Od staza, ove godine su ( ako se dobro sećam ) radile 3 crne, nekoliko crvenih, plavih, i jedna zelena ( možda zajedno 10-ak staza ). Od toga, imaju jedno 3 staze dužine od ili preko 3 kilometra, što je fantastično ( meni je najdraža jedna crno-crvena od 3,5 kilometara ), tako da još jednom SVIMA PREPORUČUJEM. Jer, šta mi vredi što je ukupna dužina ( zbir ) svih staza 30 ili 40 km, ako su pojedinačne staze oko 1 km ili tu negde.

hehad
15.01.2014, 22:13
Pozdrav iz pamporova. Jeste toplo, i nema snega, ali 13 od 14 staza radi pod veštakom, kao i sve žice, i skijanje je super. Jedina mana je sto se posle 14 skroz raskvasi, ali ako dodjete do 10, bude baš finog skijanja.

hehad
09.10.2014, 00:09
Ja se, dragi drugari, opet spremam za pamporovo...Nekako nam najpitomiji za klince, a bude i lepog skijanja za nas. Ove godine menjamo hotel, probaćemo apartmane u hotelu Orpheus...

dedinac
11.02.2018, 13:44
Od 28.1.-04.2.2018. smo bili u Pamporovu. Poslednji put sam tamo skijao 1990.godine. Veoma lepo koncipirano skijaliste pre svega za skijaše. Ukupna dužina staza je kao u Banskom, s tim što su zelene i plave staze za nijansu uže. Iako sa malo prirodnog snega staze su držal od prve do poslednje vožnje. Prosto neverovatno da nije bio hupsera i leda. Možda na to utiče blizina Egeja. Gužve na liftovima ne postoje,jednom nam se deslio da čekamo 5 minuta. Sve instalacije vode ka vrhu odakle kreću sve staze.Na 8 km.od Pamporova je skijalište Meči Čal koje ima jedan četvorosed koji opslužuje pet staza crvenih i plavih. Ski pas važi za oba skijališta a ski bus je besplatan i vozi na 15 minuta.
Smeštaj je bio u hotelu Finlandia na bazi polupansiona, perfektan. Ski pasove smo kupovali u predprodaji po ceni od 115eura odrasli i 75 eura deca. Cene na stazama kafe od 2-4leva,pivo 3-5leva, pice 10-13leva. Sve u svemu odlično skijalište za porodice i prave skijaše.

ibane
19.11.2019, 10:31
Da li u cenu skipasa ulazi i noćno skijanje ?

MadMike82
19.11.2019, 13:40
Koliko sam video u nekom od ranijih postova, posebno se placa nocno, ako nije od tada nesto promenjeno.

ibane
19.11.2019, 16:45
Za malog gledam da uzmem komplet: renta ski komplet + ski skola 4 sata i noćno skijanje + ski pas. Baš tako piše. A za odrasle piše samo skipas a nigde se ne spominje noćno skijanje. Ako se dodatno plaća da li neko zna koliko je pošto ja što sam tražio nisam uspeo da nadjem.

petarpan
12.02.2020, 08:33
https://www.youtube.com/watch?v=F65ww6ZJpOs

bbK1ng
22.01.2021, 12:09
Da li je neko razmatrao Bugarsku ovih dana?
Možda i bio, pa da podeli utiske kako izgleda organizacija zbog korone.

Mi razmatramo Pamporovo kao alternativu Kopaoniku za februar.

Pokušavam da sa mapa utvrdim koji od hotela ima ski in/out. Ima li neko konkretan predlog?

Boogieman
20.02.2022, 18:51
U ski centru Pamporovo smo skijali 3 ski dana (13-15.2.) za Sretenje 2022. Ski uslovi su bili idealni, jer je temperatura bila u blagom minusu, vreme sunčano ili umereno oblačno bez vetra, dok je na skijalištu bilo preko metar snega (zvanično 160 cm).
Što se tiče samog skijališta, ono se zvanično sastoji od 5 ski centara od kojih su prva 4 povezana sistemom žičara, dok je peti (Meči Čal, udaljen 10 km od Pamporova prema Plovdivu), povezan besplatnim ski shuttle busom koji sa parkinga ski centra 2 Malina polazi na svakih sat vremena I još staje I na parkingu ski centra 1 Avtogara .

Ski centar 1 Avtogara 1570 m
U suštini ski centar je za izvlačenje I povezivanje na skijalište. Fiksni četvorosed je žičara koja izvlači skijaše u centar skijališta – ski centar 3 Studenec. Ovde ima jedna kratka plava staza broj 7 dužine 1054 m koja se može skijati, ali da bi se ona startovala mora se preći put I skidati skije, što je čudno urađeno. Ovde nikad nema gužve ni na četvorosedu ni na stazi, pa je deo pogodan za početnike ili za zagrevanje. Ovaj deo skijališta ima parking gde je pogodno parkirati za skijaše koji dolaze u Pamporovo iz pravca Čepelara I Plovdiva da se ne zavlače dublje u gužvu. Takođe, ovde je I stanica shuttle busa za Meči Čal koji stiže 10 minuta od polaska sa početne stanice ski centra 2 Malina.


Ski centar 2 Malina 1475 m
Ovaj deo skijališta je pravi raj za zahtevnije skijaše. Staze 3 i 4 koje opslužuje fiksni četvorosed i staza 5 koja silazi na stari rasklopivi trosed počinju kao crne i posle se pretvaraju u crvene. Sve vreme idu kroz šumu, široke, severno orjentisane, bez gužve i dobro se drže tokom celog dana. Jedina velika mana je što stara žičara trosed na kojoj se sve staze završavaju ne može da podrži toliki broj skijaša i stvaraju se gužve, pa je potrebno trosed hitno zameniti najmanje šestosedom ili još bolje gondolom x 10. Malo pre troseda je stari jednosed na kome nema gužve, pa se on može koristiti da se ne bi čekalo na trosedu, mada je jednosed spor i vodi do centra Studeneca 1650 m, tj. ne ide na Snežanku, pa se odatle mora dalje kombinovati sa jednim od 2 četvoroseda na kojima u špicu takođe može biti izvesnog čekanja.


Ski centar 3 Studenec 1650 m
Ovo je centralni deo skijališta gde je I najveća gužva, gde je najviše I kafića, ugostiteljskih objekata I ski rente. Iz centra jedan rasklopivi četvorosed izvlači direktno na Snežanku I iznad koga ide crna staza 2 koja je najstrmija staza na skijalištu. Međutim, može se napraviti lepa duža I manje zahtevna kombinacija polukružno zelenom stazom 6 ili kombinacijom staza 1 a – 1 I 6 Ili čak I dalje produžiti skroz do kraja do dna ski centra 2 Malina što je duga I lagana vožnja od čak 4 km što I ujedno predstavlja najdužu kombinaciju staza na skijalištu. Ovde čak ima I deo koji je trasiran na južnu stranu, staza 9 dužine 2405 m, ali dvosed koji je opslužuje ne radi, pa taj deo nije u funkciji što je velika šteta, jer je snega bilo dovoljno i za skijanje na južnoj strani


Ski centar 4 Stoykite 1470 m
Prelep deo koji ide na drugu (zapadnu) stranu skijališta i kad se on odskija oseti se veličina I disperzivnost skijališta. Sastoji se iz plave staze koja se u jednom delu razdvaja na dve: 12 I 12 a impresivne dužine od 3638 m (12) I 3591 m (12 a). Jako duge plave staze odlične za zagrevanje ili za predah od zahtevnijih staza. Staze opslužuje novi šestosed sa haubom (ispostaviće se jedini šestosed na celom skijalištu), pa nema čekanja na polaznoj stanici


Ski centar 5 Meči Čal 1155 m
Ovaj izdvojeni ski centar nalazi se iznad Čepelara (na putu ka Plovdivu) i obuhvaćen je zajedničkim ski pasom koji obuhvata I besplatan shuttle bus koji ide na svakih sat vremena. Ski bus vas dovozi do samog četvoroseda i vožnja traje 20-25 minuta.Stiže se jako brzo I komforno, jer u ski busu nema gužve I ide po redu vožnje-tačan je. Isplati se doći I skijati 2-3 sata dnevno ovaj deo skijališta jer je u njemu najveća visinska razlika (1155 m-1873 m), dok se centralnom crvenom stazom sa 3 crna dela I 3 obilaska oko istih dužine oko 3 km može voziti neprekidno oko 10 minuta što zvuči nestvarno. Ovaj deo ima i stare staze koje nisu u funkciji a u planu su da se osposobe (na ski mapi piše: in progress). Kad se one budu dodale moglo bi se ceo dan skijati na ovom skijalištu, ali I bez njih je sasvim zanimljivo. Idealno za široke zaokrete, nema gužve, osećaj kao da ste na svom privatnom skijalištu.


Krenuli smo sa namerom da vidimo preostali od 3 najveća Bugarska ski centra, ali smo se prijatno iznenadili, dobili smo mnogo više nego što smo očekivali. Duge I dobro pripremljene staze idu kroz prelepu šumu, dobro orijentisane sa dosta prirodnog snega, sve instalacije izlaze na tv repetitor na vrhu Snežanka 1926 m, ali od njega idu na sve strane što mu daje osećaj veličine skijališta. Zanimljivo je takođe da na Rodopskim planinama šuma ide jako visoko, sve do 2000 m za razliku od naših skijališta, nema golog dela na vrhu, već je sve ušuškano I zaklonjeno od vetra što je velika prednost. Ski centar koji je nama najdalji i medijski najmanje eksponiran, pa je naših ljudi tamo malo, što je velika šteta.
Jedino u čemu Pamporovo zaostaje (u odnosu na Bansko pogotovo) su ulaganja u vertikalni transport koja su, s obzirom na veliki broj skijaša neophodna. Takođe, obeležavanje staza nije na najvišem nivou, obeleženi su samo počeci staza I raskrnice I to može mnogo bolje. Ski pas je poskupeo I sada (2021/2022) iznosi 75 leva (4500 rsd) čime se izjednačio sa Banskim I Borovecom, a da pritom za ovu ski sezonu nije ništa uloženo u instalacije. Sve ostalo je iznad očekivanog, naročito dužina, pripremljenost I konfiguracija

Boogieman
20.02.2022, 19:08
https://www.skijanje.rs/forum/blob:https://www.skijanje.rs/e671bf29-cf66-41d2-a488-0587d7bd1941