PDA

Pogledati punu verziju : Expozim 2011



Milos011
12.12.2011, 11:48
Pošto niko nije pisao utiske o expo zimu mislim da je red da nešto prokomentarišem.

Naravno, kao i svake godine većina nas ide na expo zim prvenstveno da bi se sreli sa neki poznatim ljudima pa tek onda da bi kupovali opremu.

Ove godine, moram da priznam da je expozim prevazišao sva moja očekivanja. Bio je najgori do sada. Prvo što je organizovan u hali 4 pa je sve bilo skučeno i nabijeno u manji prostor. Nije postojala mogućnost da izađeš, odneseđ neki deo opreme do kola i ponovo uđeš. Cene nove kvalitetnije opreme su uglavnom bile takve da bi i čovek sa prosečnom platom iz SUI zaobišao većinu štandova. Polovna oprema je dobra samo za one koji bi da neki deo opreme zamene za klince...

A o "popustima"... evo moj primer. Kupio sam ćerki pancerice "Roces" u Planetbike-u za 11.170 RSD, a posle u kutiji nađem karton sa zalepljenom cenom od oko 10.500.

Nemanjus
12.12.2011, 11:56
A šta reći o Gori i Fischeru rc4 world cup sc od 88.000 rsd?

Ovo je neka standardna cena na ebay-u, trenutno:

http://www.ebay.de/itm/FISCHER-RC4-WORLDCUP-SC-PRO-RC-4-Flowflex-Z12-Mod-2012-/180770992904?pt=Sport_Skisport_Skier&hash=item2a16ca7308#ht_3387wt_1185

:sm018:

CrazyKong
12.12.2011, 12:02
pa moraju ljudi nesto i da zarade :glavaozid
Nego, ja ove godine nakupovao i izmenjao kao nikada...:dontknow:

Novo nisam ni gledao previse...vera mi ne dozvoljava da za skije dam preko 200e a za te pare nama ono sto bi ja hteo... :sm022:

Tucko
12.12.2011, 12:48
Kad vec pomenuste Goru, zanimljiva je bila i cena proslogodisnjeg modela Fisher Soma Viron 95 od 33.000 dinara, te iste pancerice su pre samo 30 dana prodavali za 195 Eura. Definitivno je Expo-Zim postao mesto tipa buvljak sa najvisim cenama, ali je sve na jednom mestu pa se lovi u mutnom.

dzoni_ski
12.12.2011, 12:51
Ja sam bas naisao na suprotno.Npr Nordica fire arrow f3 koja u americi kosta 599$ kod nas je 39990 din sto me je veoma prijatno iznenadilo kao i jos neke pance.Naravno da ima i stvari koje su dosta skuplje kod nas, kao uglavnom sve...Sto se tice expozima mnogo sam razocaran ali MNOGO:dontknow:

Rossignol 8s
12.12.2011, 13:49
Nazalost moram se sloziti sa Milosem011. Posmatrao sam Bogner jakne od 235.000 pa se pitam gde se to nosi ?
Jedino sto sam nasao je bio neki duks (tkz drugi sloj - microfleece) za oko 15e.
Srecom pa nisam imao previse potrebe za kupovinom.

ShanDoo
12.12.2011, 13:55
imam jedno pitanje. Na "standu" PlanetBike-a je bio kao neki test(ili tako nesto) sa cekicem. Da li neko moze tacno da mi objasni sta je to bilo posto nisam bas najbolje svatio.

montoya
12.12.2011, 15:28
imam jedno pitanje. Na "standu" PlanetBike-a je bio kao neki test(ili tako nesto) sa cekicem. Da li neko moze tacno da mi objasni sta je to bilo posto nisam bas najbolje svatio.

http://www.elanskis.com/en/technology/amphibio.html

Objašnjenje Elan Amphibio tehnologije.

montoya
12.12.2011, 15:30
Ocena sajma od 1 do 10. Pa 4.

shoo_
12.12.2011, 16:19
Dosao na sajam da kupim skije, ali se uspostavilo da su u Intersportu cene Elan skija bile nize nego na standu PB, kao Fischer koje su bile jeftinije nego one na standu Gore. Ja sam recimo prosao jeftinije za 4000 dinara.

Sajam po meni nikad gori, malo izlagaca, cene napumpane, o polovnoj opremi i da ne govorim.

plageton
12.12.2011, 16:30
Meni je sajam bio baš dobar. Išao sam da vidim šta ima novo, i video sam da ima štošta novo. Tome valjda sajmovi i služe. Video sam i neke stvari koje su bile čak i jeftinije nego prethodnih godina (verovatno lager) i pristojan izbor prateće opreme.

A što se Bognera tiče, takođe se radujem da ga vidim, jer me podseti da i u Evropi postoje džiberi isto kao i kod nas.

sev
13.12.2011, 11:49
Realno, Sajam je bio jako los.

Ne pamtim kada je bio manji (jos od vremena Sajma na DIF-u, verujem da je sada bio možda i najmanji).

Tržište je jako malo i samim tim su i cene nepovoljne. Na žalost, to znači da većina nas sve više kupuje napolju, a samim tim je tržište još manje => negativna povranta sprega.

Jedino što sam kupio bio je neki Mamut flis (sa kao 50%;) popusta imao je tek jedva korektnu cenu, ali ajde...).

Za ženu smo tražili jaknu i pantalone, bukvalno nema ništa. Ili low-end ili ludilo i uvreda mozga u Velvetu... Jbg, to je naša realnost danas.

Truch2
13.12.2011, 13:13
A što se Bognera tiče, takođe se radujem da ga vidim, jer me podseti da i u Evropi postoje džiberi isto kao i kod nas.
:sm017: lol :sm021:
Haha, igrom slucaja sam upoznao jednog takvog koji je na Expo-u prosle godine , svojoj debeloj zeni kupio onog seljackog orla sa Smarowski kristalima za cca 150-200 000 RSD, ne secam se tacno..Najskuplje se uvek proda( kao i na sajmu automobila), ali sta cemo sa srednjom klasom i srednjmo cenom(koja kod nas ne postoji)

*Chuvajte se preterano niskih cena koje su kod nas MNOGO jeftinije nego preko. Proverite da li je to original( windstoperi od 20-50e, jakne od 50-100e Mammut, North Face, Fisher, Atomic, Colmar,Rossignol, Billabong... od skoro i Quiksilver i O'Neill)i nemojte to da kupujete na tezgama, kod "shanera" ili kod Onih iz Zarkova(zaboravih ime firme). To su sve kopije i to dobre kopije :sm022:

Takodje, mnogo nashih "zastupnika" valja robu sa greskom, drugu klasu, skije sa testa za koje cute da su sa testa, ili BILO STA sto ima u stock-u. To je vrlo cesto tesko djubre, koje mi kupimo po pristupacnoj ceni prilagodjenoj nasem trzistu.

Ipak neki su uspeli da iskopaju i dobre stvari, odlicne Tecnica pancere za male pare, jeftine Volk daske i brdo vrhunskih fejk tehnickih ski charapa :sm003:

designbvr
13.12.2011, 16:05
[/QUOTE] brdo vrhunskih fejk tehnickih ski charapa :sm003:[/QUOTE]


I ja se nakupov'o tih carapa,
inace vuku se po Limundu, Kupindu, Kupujemprodajem
vec nedeljama za 350 din, ima i budala koji se cenkaju za 450din
a imaju kupi odmah za 350 din :sm022:, ja ipak hteo da iG prvo "pipnem"

Flexon
13.12.2011, 16:36
bas me interesuje ti sto prave kopije koriste li adekvatan materijal?

plecko
13.12.2011, 21:40
daj mi link s limunda ili kupinda da vidim kakve su

Truch2
14.12.2011, 00:20
dobar deo tih charapa su originali sa greshkom, dve leve, zenski broj 42-46???, greska u materijalu, ili tkanju...ali ima i onih gde se "iz aviona" vidi da je materijal tesko njesra

designbvr
14.12.2011, 07:53
dobar deo tih charapa su originali sa greshkom, dve leve, zenski broj 42-46???, greska u materijalu, ili tkanju...ali ima i onih gde se "iz aviona" vidi da je materijal tesko njesra


Bas kao sto je Truch2 napisao, moras da voZis racun sta uzimas,
evo ti linak kojji sam nas'o na brzaka:
http://www.limundo.com/Clan/marijakostic/SpisakAukcija
ako malo potrazis ima valda jos prodavaca,
mislim da su wedze i quechua malo kvalitetnije od lange i technice i dr. :dontknow: