PDA

Pogledati punu verziju : TUI ranking, 15 najboljih !?!



designbvr
11.12.2011, 12:22
Kako jedan veliki turoperater ocenjuje EU skijalista:

http://blog.tui.at/die-top-15-skigebiete-europa/

:dontknow:

SnowBeliever
11.12.2011, 12:50
Uffff...dobro je bio sam u 3 od 15, a imam jos par koji su mi pod "must skiing" ;op

Tadija_91
11.12.2011, 18:10
Ipak Ischgl nije No 1 :)

Sapa
11.12.2011, 20:33
Ipak Ischgl nije No 1 :)
Ma dobro to, a kako nema Jahe i Kopa ni listi? u pitanju je evropska arogancija i pristrastnost.:P
Salu na stranu, Tui je multinational, ali ipak originalno svapska firma; lista je oke,ali mislim da bi dosta pomenutih destinacija zaobisao, bas zato sto su na listi TUI-a. :)
sretan sam sto u ovom top 15 nema nekih mjesta koje ja upravo preferiram, i nek tako ostane.

designbvr
12.12.2011, 09:49
Ma dobro to, a kako nema Jahe i Kopa ni listi? u pitanju je evropska arogancija i pristrastnost.:P
Salu na stranu, Tui je multinational, ali ipak originalno svapska firma; lista je oke,ali mislim da bi dosta pomenutih destinacija zaobisao, bas zato sto su na listi TUI-a. :)
sretan sam sto u ovom top 15 nema nekih mjesta koje ja upravo preferiram, i nek tako ostane.

Druze iz zemlje lala, slazem se apsolutno,
ovo je bilo vise da vidimo kako "ONI" to dozivljavaju

Sapa
12.12.2011, 19:18
Druze iz zemlje lala, slazem se apsolutno,
ovo je bilo vise da vidimo kako "ONI" to dozivljavaju

Ma ne, lista je oke, i vecina pobrojanijh mjesta su u svakom smislu kompletne turisticke destinacije, vrh vhrova, i sto se skijanje i apres skijanja tice i smjestaja i ovog i onog...
neka sa te liste, meni smetaju jer je teziste na apres ski i gomili turista koji su tu vise da horgaju i lumpuju nego da se spustaju stazama, kao gerlos saalbach isl. previse buke i krljkljanca za moj ukus (mada opet kazem skijanju tamo ne fali nista, a mnoga imaju i odlicnu opstu atmosferu).

designbvr
12.12.2011, 19:57
Malo se i sa godinama menjaju parametri ;)
sta je O.K. a sta cool :cool:,
a i za gomile apres "skijasa" ima resenja, ides u kontra terminima,
bar sam ja tako obilazio dobar deo ovih
sada se smestim malo izvan, i onda uvece u setnjicu

Sapa
12.12.2011, 20:16
ma kazem ti, bozesacuva da bih ja hulijo na tu listu i te destinacije, ali imam ja neka svoja mjestasca na koja cu otic bez razmisljanja i koja mi nisu oke nego bas cool. ovo gdje se skuplja sav narod ja ne volim, cisti licni razlozi i neki moj ukus, nikom ne bi savjetovao da zaobidje bilo sta od tih 15tak skijalista.

plageton
12.12.2011, 22:47
A šta biste rekli o tome da među 15 nema nijednog francuskog skijališta, ako ne računamo Šamoni? Sve ja Austrija-Švica-Italija-Nemačka, i Sijera Nevada koja se probila na poslednje mesto?

SnowBeliever
12.12.2011, 23:14
ja se ne slazem da je uopste u top 15 usao zell am see/kaprun...prosle godine sam bio, i mogu reci da mi se uopste ne svidja skijaliste, ni kitzsteinhorn kao glecer ni zell am see....jedino sto je plus sto kaprun ima malo urbaniju ekipu i ima onako ok lepa mesta za izlazak, sto mi nije toliko bitno kao same staze

andrijapajic
13.12.2011, 00:17
Pa nemci pravili spisak :)

SnowBeliever
13.12.2011, 00:29
pa i to sto kazes...austrijanci bi to napravili kako treba..... :op

Sapa
13.12.2011, 20:48
A šta biste rekli o tome da među 15 nema nijednog francuskog skijališta, ako ne računamo Šamoni? Sve ja Austrija-Švica-Italija-Nemačka, i Sijera Nevada koja se probila na poslednje mesto?
pa dobro logicno, osim chamonixa, francuska skoro da nema ski centre sa apresski ugodjajem i dobrom atmosferom. ovo je spisak pravljen za prosjecnu germansku (mahom porodicnu) publiku koja zeli 'gemutlichen ambiente' , a to francuz ne nudi, znaci ne zadovoljavaju sve kriterijume da bi usli u top.

designbvr
13.12.2011, 20:52
pa dobro logicno, osim chamonixa, francuska skoro da nema ski centre sa apresski ugodjajem i dobrom atmosferom. ovo je spisak pravljen za prosjecnu germansku (mahom porodicnu) publiku koja zeli 'gemutlichen ambiente' , a to francuz ne nudi, znaci ne zadovoljavaju sve kriterijume da bi usli u top.

Otkud to znas ? ;)

Sapa
13.12.2011, 20:58
Otkud to znas ? ;)

pa ne znam, pretpostavljam :P

Tadija_91
13.12.2011, 22:04
jes da sam samo jednom svratio u ovo mesto, ali stvarno nije losa atmosfera i skijanje sa 2600 kad se zavrsi zurka u 6,7 :)
http://www.youtube.com/watch?v=WBznMqpGRPc

SnowBeliever
13.12.2011, 23:02
:yay:aaaa...xtra...svidja mi se vec..hehe...jes da je muzika malo komercijalna za moj ukus, posta ja elektroniku i slusam...ali ipak ovo je skijanje i kao sto ti kazes 2600m, to totalno menja stvar...skakao bi ko lud....:sm019:

wlad
13.12.2011, 23:41
Narkomani bre :sm004:

plageton
14.12.2011, 14:03
Narkomani bre :sm004:

Vala da znaš. :)

Bio ja tamo. Mislim, treska, ovo na klipu još i nije kako zna da bude. Al ja pobego odma, mator sam ja za te tolike gužve. Glavna je fora što se ribe, a i muški skidaju goli. To jest ne baš skroz goli nego krenu pa gde se ko zaustavi. Ako neki dan prođe bez striptiza računa se da je pukla žurka.

Al mislim da to zatvaraju u 18.

plageton
14.12.2011, 14:06
pa dobro logicno, osim chamonixa, francuska skoro da nema ski centre sa apresski ugodjajem i dobrom atmosferom. ovo je spisak pravljen za prosjecnu germansku (mahom porodicnu) publiku koja zeli 'gemutlichen ambiente' , a to francuz ne nudi, znaci ne zadovoljavaju sve kriterijume da bi usli u top.


A, to i hoću da kažem. Rang-lista pravljena za turističku klasu, sa posebnim osvrtom na skijališta koja austrijske agencije imaju u ponudi.