PDA

Pogledati punu verziju : Skijanje i diskus-hernija



Lan-Mi
06.02.2006, 00:21
Moze li mi neko reci da li je imao iskustva sa skijanjem i sa diskus hernijom. Meni je puk'o diskus 2000. godine i od tada se lomim da ponovo proskijam.

VRAGODO
06.02.2006, 17:48
Od 1992.god veliki problemi sa L4/L5 i S5/S6 a skijam svake zime bar 25 dana. Ima bolova ali nekih posebnih problema nemam. S obzirom da se bavim i lovom više problema imam po dolasku iz lova nego sa skijanja. Možda je sve ovo indivudaulno i ne bih želio da vam dajem "lažni" podstrek. Konsultujte svog ljekara. Definitivno ako odlučite da skijate neka bude bez skokova i čuvajte se svih padova. Snowbord je nezgodniji od skija.

ngdavil
15.02.2006, 20:58
Moze li mi neko reci da li je imao iskustva sa skijanjem i sa diskus hernijom. Meni je puk'o diskus 2000. godine i od tada se lomim da ponovo proskijam.
U diskus herniji dolazi do nagnjecenja korena zivaca, sto prouzrokuje bolove razlicitih intenziteta, koji se mogu siriti i u donje ekstremitete. U zavisnosti od stepena povrede, terapija podrazumeva u najblazem stadijumu mirovanje a u tezim oblicima operativni zahvat.
Inace, oseticete(kao bol) sve sto budete radili a da vam ne prija. Svakako da nagli pokreti, podizanje tereta, skokovi, truckanja vasoj kicmi nece prijati.
Jako je bitno da, ukoliko imate visak kilograma, regulisete tezinu.
Obavezno se konsultujte sa lekarom specijalistom koji ce vam dati najbolji savet na osnovu vase klinicke slike.
Saveti sa foruma i iz stampe nisu adekvatna zamena za preporuku lekara koji je upoznat sa vasim zdravstvenim stanjem.
Pozdrav