PDA

Pogledati punu verziju : HOTEL LION - Bansko



Janica
05.02.2006, 23:17
Dragi ljubitelji skijanja,uplatila sam krajem februara hotel Lion u Banskom. Da li neko ima iskustva iz ovog hotela i ako bi hteo da ih prenese. HvalaJedva cekam skijanje!

Bata Bane
05.02.2006, 23:21
Dragi ljubitelji skijanja,uplatila sam krajem februara hotel Lion u Banskom. Da li neko ima iskustva iz ovog hotela i ako bi hteo da ih prenese. HvalaJedva cekam skijanje!


Ja licno nisam bio ali svi moji prijatelji koji su bili tamo kazu do ja.. , dobar izbor

Janica
05.02.2006, 23:23
Hvala bata Bane, bas se radujem? :yay: Da li si ti bio u Banskom?

Bata Bane
05.02.2006, 23:33
Hvala bata Bane, bas se radujem? :yay: Da li si ti bio u Banskom?


Bilo je u planu ove zime, medjutim bio je Kop, Zabljak, Jahorina, pa sutra opet Kop i 3. Marta idem u Francusku. Bansko iduce zime ako Bog da.
Ali svi kazu da je super posto staze odrzavaju u stilu Austrijanaca

Janica
05.02.2006, 23:34
Sada sam videla da ima kamera u Banskom, tek sam se ukljucila u forum. Sutra cu da pogledam. :ok:

Pozdrav svim skijasima :yay: od svetske prvakinje :ski:

yves
06.02.2006, 04:27
Vidimo se u Banskom krajem februara!!!

Milan NS
06.02.2006, 12:08
Ja idem u subotu 11.februara u taj hotel.
Hvataj link : http://www.hotelslion.com/index_bansko.php
:ok:

Janica
06.02.2006, 19:21
Milane, hvala za sajt, ja sam gledala neke druge ali bas ovaj nisam imala.

Deluje mi hotel nekako osrednje, a ima 4*? Sta ti mislis?
Ja sam uzela PP, nisam mogla da nadjem ND, a bila je odlicna cena 205E.

Ja idem 25.02., hoces li da pises o utiscima cim se vratis? :yay:

:ski: pozdrav

adwarf
06.02.2006, 19:44
205E za 7 pp-a??? Ako sam dobro razumeo, onda je to dzaba? Koja je agencija u pitanju?

Janica
06.02.2006, 19:56
205E je bilo za ND, ali su prodali, kasno sam se setila :confused:
Posle sam nasla taj isti hotel za 280E + prevoz + neka taksa (7-10E u zavisnosti od agencije).

Janica
06.02.2006, 19:57
280E je za PP

Milan NS
07.02.2006, 08:24
Milane, hvala za sajt, ja sam gledala neke druge ali bas ovaj nisam imala.

Deluje mi hotel nekako osrednje, a ima 4*? Sta ti mislis?
Ja sam uzela PP, nisam mogla da nadjem ND, a bila je odlicna cena 205E.

Ja idem 25.02., hoces li da pises o utiscima cim se vratis? :yay:

:ski: pozdrav

Drugar je bio u njemu u decembru.On mi ga je i preporučio.
Hotel je potpuno nov i nisu stigli da ga izreklamirau i ponude pravim agencijama tako da su rešili da ovu sezonu rade sa promo cenama.
Za one koje zanima taj hotel :
12.02.-19.02.06.
Polupansion
cena :
255 evra

Bez cene prevoza !

Evo linka : http://www.kompasnovisad.co.yu/

Čim se vratim šaljem utiske, photke i preporuke...:ok:

Milan NS
20.02.2006, 08:26
Janice nisi se prevarila.
Hotel je super. Potpuno nov. Sobe su ogromne za hotel sa 4 zvezdice.
Hrana je odlična.
SPA centar u hotelu (suna, džakuzi,parno kupatilo, bazen) su besplatni za goste hotela.

Janica
20.02.2006, 10:03
Milane, hvala sto si se javio sa utiscima. Bas mi je drago za hotel :yay:

Napisi jos par reci, da li si koristio bazen: da li je voda hladna kao sto to obicno biva, da li hotelski bus vozi do gondole ili neki drugi, i kakve su staze: opisi malo ako ti nije tesko :)

pozdrav

Milan NS
20.02.2006, 11:43
Gondola je nova za 8 ljudi.
Ujutro je malo gužva na gondoli ali kolika god da je gužva za 10 minuta si u kabini, provereno 7 dana.

Hotelski mini bus te vozi od skijašnice do gondole i nazad.
Taj bus ima svaki hotel sem Kempinskog i SAMO iz kampinskog ne mora da se pešači do gondole ili da se koristi bus.

Bazen, temperatura vode 27-28 C.
Sasvim ok.
Ako ti je hladna, a ne može biti, zagreješ se u sauni ili parnom kupatilu, pa na masažu:smoke:

Cene su svuda ali svuda jeftinije nego npr. na Kopu.

Preporuka : Uz ski pass kupi i osiguranje (jedna evro po danu) jer u slučaju povrede, angažovanje gorske službe i prve pomoći kao i prevoz gondolom na dole će te , ne dao bog, izaći oko 200 evra.:deal:

Obavezno odskijaj stazu TOMBA :ok:

Janica
20.02.2006, 15:03
Citala sam da se ta staza zove po Tombi jer ju je on otvorio. Da li je mnogo strma, uporedi je sa nekom na Kopu.

Kazu da ima i staza da se u povratku vratis bez gondole? Da li je to tacno? Kakvo ti je bilo vreme, nadam se suncano :ski:

oddball
20.02.2006, 18:32
pa, generalno mozes da se cenjkash za ono shto bugari drze. ski staze drze austrijanci a sa njima cenkanje ne postoji, iako budari rade.

larson
20.02.2006, 20:49
zna neko nesto o hotelu olimp:yay:

Janica
20.02.2006, 20:58
Znam da je bio u ponudi 140 E i da ima 3*. Znaci pristojno.

Milan NS
21.02.2006, 08:10
Janice, postoji staza kojom možeš da se vratiš do banskog bez gondole ali je ona u pojedinim deonicima prilično ravna pa je potrebno "veslati".

Vreme je bilo super. Pomalo čudno, izađeš gore na 2600 metara a ono tišina , sunce i nigde oblaka, a temp. -6

Sve ovo za ski pass što je napisano je tačno. Nemoj se zezati i uzmi regularan ski pass za strndžere. kada prođeš sa bugarskim pali se crveno svetlo pa passomatu (sa strendžere se pali zeleno) i ako ne znaš bugarski, ode ski pass.

Janica
21.02.2006, 11:55
Hvala Milane, tako cu da uradim. Mislis li da je bolje onda vratiti se gondolom? A ono mi se mnogo svidja kako si opisao vrh, mir, sunce, sneg, nema nista lepse. :ski:

Dule
23.02.2006, 18:48
Janice, postoji staza kojom možeš da se vratiš do banskog bez gondole ali je ona u pojedinim deonicima prilično ravna pa je potrebno "veslati".

Vreme je bilo super. Pomalo čudno, izađeš gore na 2600 metara a ono tišina , sunce i nigde oblaka, a temp. -6

Sve ovo za ski pass što je napisano je tačno. Nemoj se zezati i uzmi regularan ski pass za strndžere. kada prođeš sa bugarskim pali se crveno svetlo pa passomatu (sa strendžere se pali zeleno) i ako ne znaš bugarski, ode ski pass.

Bio sam U Banskom za Novu god. i mogu vam reci da nisam provalio da se pale razlicita svetla kada su ski pasovi u pitanju. Nesto nisam video ni obavestenje da ima razlicitih cena za bugare i strance. Jedino sto sam video je da ljudi koji sede u kucicama non stop bulje u monitor na kome ispada vasa slika svaki put kada ulazite. Slikaju za sve preko 2 dana, tako da veoma lako mogu da vas provale na sedeznicama, a to vam je start posle gondole, gde god posli.
Jeli neko stvarno uspeo da uzme skije za dz. uz 6dnevni ski pas. Sta treba i gde se uzima? Kakava je oprema? Ovo pitam posto planiramo ponovo da idemo negde od 4. marta

Janica
06.03.2006, 11:54
Vidim da ste svi vredni i vec ste preneli utiske iz Bulgarije i Banskog.
Pa da i ja napisem par reci kako smo se mi proveli koji godinama
znamo samo za Kopaonik i izgleda da nam je
tek sada doslo iz :bootyshak u :obrvajedn !!!

Gore pomenuti hotel LION je otvoren ove sezone. Sve je novo. Sobe su izuzetno velike i komforne (na sta mi skijasi i nismo bas navikli). Kupatilo divno, veliko, novo, cisto. Peskire menjaju svaki dan ako vi tako zelite, bacite ih dole, i dobijete ciste. Jedino oni koji su zeleli na bazen i u tursko kupatilo (ulazi u cenu) su uzimali bade mantil za 7 dana i platili 5 leva. Masaza se dodatno placa, ja sam isla na foot masage koja kosta 30 min = 30 leva, ali je bas uzivancija (ko voli).

Hrane u restoranu je bilo dosta, jedino mi se cini da je prilagodjena Englezima koji su najbrojniji gosti ovog hotela, sto bi se reklo kontinentalna, bez ikakvih bugarskih dzakonija (koje oni imaju ali ih nisu nesto spremali). Iza Engleza idu Rusi i Grci, pa onda mi - Srbi. S obzirom da se ceo svet klanja Englezima nismo primetili da su prema nama drugaciji, naprotiv. Bilo je vrlo zabavno s njima pricati nasim jezikom, moze da se sporazume. Ko voli engleski, moze i tako. Do gondole se ide mini-busom, svaki hotel ima svoj red voznje.

Odmah do LIONA je hotel PERUN, koji je bio skuplji 20-30E, ali zato ima bogatiju i raznovrsniju hranu, i bazen na otvorenom, kao i Kempinski (najskuplji). Na 12 km od Banskog je luxuzan kompleks KATARINO SPA, najbolji od svih, bazen napolju na 42C, aroma terapije, a sve ista cena kao LION koji je blizu gondole. Njihov autobus ide non-stop. Kome nije do nocnog zivota ovo je uzivanje. Mada, nocni zivot nije toliko zastupljen. Imaju mehane koje lice na nase kafane, nesto nocnih barova.

Sto se tice ski-passa, mi smo ih uglavnom kupovali od Bugara koji su preprodavali. Znaci, svaki dan novi. To se na kraju pokazalo kao dobro jer 2 dana nisu radile zice zbog jakog vetra, kazu da je gore duvalo 30m/sec, sto mi dole nismo primetili jer je ta 2 dana bilo suncano i toplo. Cene ski-passa su iste za sve, nije jeftinije za bugare, osim za njihove studente. Mi smo kupavali ski-pass od njihovog studenta koji je placao celodnevni 25 leva i nama je prodavao po toj ceni, inace je na salteru 50 leva, i bez problema smo se vozili sa tim bugarskim ski-passom.

Bansko nije selo kao sto smo mislili, vec mali gradic. Zbog toplog vremena, i gradjevina koje se zidaju na svakom cosku, ima blata po ulicama. Putevi su losi, sa rupama, ali to ce verovatno na kraju popraviti. Englezi kupuju apartmane u Banskom, prica se i o jos jednoj gondoli.

Kupili smo borov med sa sve sisarkom unutra i kosta 100 dinara :yay:
Ima i dosta suvenira, bugari su cuveni po tkanim i keramickim proizvodima rucno radjenim, znaci hand made.

Opsti utisak, VRLO DOBAR, odose Bugari u Evropu, a mi :dontknow:

Na stazama popodne ima hupsera, u toku dana ne ravnaju staze, to je zamerka. Na zicama se ne ceka. Svi kafici gore imaju vrlo pristojne toalete, dobru uslugu.

Ja sam uradila 500 fotografija, ako postavim neke, napisacu site.

I da, moze slobodno da se ide kolima, mnogo je brze nego busom!

Pozdrav svim skijasima i pravac Bansko :ski:

Janica
06.03.2006, 12:06
Postavila sam novi avatar, iz Banskog.

Na njemu je slika staze Tomba - donji deo :ski:

hehehe
06.03.2006, 12:10
Izgleda super sve sto si napisala, ali ne rece koliko je to u eurima, suma-sumarum, po jednom odraslom?
Ima li staza za pocetnike?

Pozdrav

Milan NS
06.03.2006, 12:54
Jesam li te slagao u nečemu Janice ?
Nadam se d ati je bilo OK...

Janica
06.03.2006, 15:04
Milane, hvala, bio si u pravu! :yay:

Nama se svidela ona staza broj 1 kojom se vracas. Ako je malo tvrdja staza spustom se bez zadrzavanja dolazi do gondole. To smo svakodnevno koristili. Ta staza je divna :ski:

Za: hehehe, pisali smo o cenama u ranijim postovima. Nisi procitao sve :deal:

Cena za LION koju sam ja platila je 280E bez prevoza (po osobi). Kompas je imao nize cene, ali nisam na vreme videla. Milan je isao sa njima.

Inace je bila cena i 205E nocenje sa doruckom, ali sam zakasnila, vec su prodali kada sam se ja setila :(

Milane, da li si obilazio i druge hotele? Ja sam isla u Perun, Strazite i Orphey. Najgori je Orphey, iako svi imaju **** a najbolji Perun.

Naravno i Kempinski je de lux, ali 500E za 7 dana. Saznala sam da lanac Kempinski u Minhenu kosta isto toliko ali za jednu noc!

hehehe
06.03.2006, 15:10
propustio sam, verovatno...

hvala ti.

Janica
06.03.2006, 15:10
Ima staza za pocetnike, lice na Karaman greben na Kopaoniku, i tu ima dosta ski-skola. I mislim da ima jos jedna koja je bas za decu pocetnike. Znaci, za svakog ponesto.

Za hehehe, na mojoj slici se vidi najstrmija, crna staza - Tomba.
Sada kada gledam i ne deluje tako strmo :obrvajedn

Misko
06.03.2006, 15:40
Milane, hvala, bio si u pravu! :yay:

Nama se svidela ona staza broj 1 kojom se vracas. Ako je malo tvrdja staza spustom se bez zadrzavanja dolazi do gondole. To smo svakodnevno koristili. Ta staza je divna :ski:

Za: hehehe, pisali smo o cenama u ranijim postovima. Nisi procitao sve :deal:

Cena za LION koju sam ja platila je 280E bez prevoza (po osobi). Kompas je imao nize cene, ali nisam na vreme videla. Milan je isao sa njima.

Inace je bila cena i 205E nocenje sa doruckom, ali sam zakasnila, vec su prodali kada sam se ja setila :(

Milane, da li si obilazio i druge hotele? Ja sam isla u Perun, Strazite i Orphey. Najgori je Orphey, iako svi imaju **** a najbolji Perun.

Naravno i Kempinski je de lux, ali 500E za 7 dana. Saznala sam da lanac Kempinski u Minhenu kosta isto toliko ali za jednu noc!

Pa sta ja znam skupo sve u svemu, pa ispade francuska malte ne jeftinija :kez: ako je 205 sa doruckom samo smestaj, prevoz jos 50 ski pass ajd da kazem 100, to je 350, toliko je i francuska.

hehehe
06.03.2006, 15:46
Pa sta ja znam skupo sve u svemu, pa ispade francuska malte ne jeftinija :kez: ako je 205 sa doruckom samo smestaj, prevoz jos 50 ski pass ajd da kazem 100, to je 350, toliko je i francuska.

Pa da cekamo ekipu da se vrati iz Francuske sa utiscima...
A onda, Boze zdravlja, sledece godine... VIVE LA FRANCE!!!

Janica
06.03.2006, 17:12
I ja bih rado isla u Francusku ili jos bolje u Austriju (kazu svi da su oni bez premca), ali za 350E nisam videla ponudu ni u jednoj agenciji?! Ako nesto vise znas o tome, napisi.

Misko
06.03.2006, 18:29
I ja bih rado isla u Francusku ili jos bolje u Austriju (kazu svi da su oni bez premca), ali za 350E nisam videla ponudu ni u jednoj agenciji?! Ako nesto vise znas o tome, napisi.

http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=382

evo, otislo je dosta ljudi sa foruma, videcemo kakvi su utisci kad se vrate pozdrav.

Janica
06.03.2006, 22:14
Prvo mi je radio upload slike pola sata, a onda nista :glavaozid


Kakvi su hoteli u Francuskoj za te pare? Sa koliko su *?

larson
06.03.2006, 22:41
ja sam na dial up-u i imam poprilicno los protok pa mi je uploadovao brzo,moras da pazis kolika ti je slika,imas tamo velicine koje moes da uploadujes,a za francusku,ne znam tacno za zvezdice,ali jedan poznanik je otisao sad,7 dana,mislim 3 * ND,sve sa dzeparcem 550 eur,toliko je i bansko,naravno mozes ti da poneses i 1000 eur dzeparac,ali ovo je dovoljno

larson
06.03.2006, 23:05
verovatno si zaboravila da kliknes na "submit reply"....kad uradis upload zatvoris taj prozor i onda kliknes na submit reply

Misko
07.03.2006, 01:45
@larson iako sam da svako kaci sta oce nemojmo praviti Carton Network od foruma

@JanicaKo da je bitno sa koliko su * bitno je da je toplo da ima uvek tople vode i da je cisto, a mislim da drugacije ne moze u france

Janica
07.03.2006, 09:24
Nije bitno koliko je * , pogotovo na skijanju kada si ceo dan van sobe, ali mi je prosto nemoguce da cene budu iste u Fr i u Bugarskoj. Pa tamo je samo ski-pass vec skuplji a da ne pricam o ostalom.
Znaci, pretpostavljam da za 4* u Bugarskoj, u Fr dobijes 3* i to verovatno ND a u Bg PP? Verovatno je tako? Po meni nemoguce je da je Fr=Bg ili Austrija =Bugarska. Opet, sve zavisi od tipa smestaja, cula sam da u Austriji ima apartmana za 4-6 koji su povoljni s cenom.
Necega se odreknes da bi nesto drugo dobio, sve zavisi sta ko trazi na :ski:

Misko
07.03.2006, 14:38
Nije bitno koliko je * , pogotovo na skijanju kada si ceo dan van sobe, ali mi je prosto nemoguce da cene budu iste u Fr i u Bugarskoj. Pa tamo je samo ski-pass vec skuplji a da ne pricam o ostalom.
Znaci, pretpostavljam da za 4* u Bugarskoj, u Fr dobijes 3* i to verovatno ND a u Bg PP? Verovatno je tako? Po meni nemoguce je da je Fr=Bg ili Austrija =Bugarska. Opet, sve zavisi od tipa smestaja, cula sam da u Austriji ima apartmana za 4-6 koji su povoljni s cenom.
Necega se odreknes da bi nesto drugo dobio, sve zavisi sta ko trazi na :ski:

Sta da ti kazem sem da nisi dovoljno informisana, npr. u Livignu ti je skipass 120evra, Livingo je inace odbio da se ski kup vozi kod njih, da im izgradnja novih hotela i visak turista ne pokvari tradicionalni ambijent, inace ski centar izgleda da se smrznes, imas slicnih primera koliko god hoces. Ovo za france/austiju naravno da nisu hoteli ali ja mislim da je u pitanju jos bolja stvar > privatni apartmani, tu nema zvedica imas srednje i full, u srednjim imas sve za 99% korisnika, u full idu jakuzii, saune, teretane, ko zna sta jos al to kosta naravno, al kome normalnom tako nesto je neophodno da nemoz' da izdrzi 7dana skijanja bez istih.

Janica
07.03.2006, 16:12
To su ohrabrujuce informacije, da se za iste pare ide u France/Austria
Da li te apartmane nude nase agencije ili ne? Ako nemaju u ponudi znaci moras sve sam da zavrsavas?

Misko
07.03.2006, 18:40
To su ohrabrujuce informacije, da se za iste pare ide u France/Austria
Da li te apartmane nude nase agencije ili ne? Ako nemaju u ponudi znaci moras sve sam da zavrsavas?

Ja ti dadoh onaj link na kome sve ima, ali izgleda to nema ko da cita, da skratim rade i nase agencije, i da ponovim otislo 10+ ljudi sa ovog foruma, kako je tamo, reci ce nam kad se vrate.

larson
07.03.2006, 21:34
daj opet taj link ako te ne mrzi

Janica
07.03.2006, 22:55
Evo http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=382

Citaj brze :deal: dok te Misko nije izgrdio (kao mene :eek: )


inace :couto:

Janica
03.01.2007, 13:20
ja sam htela opet ove godine da idem u Lion, ali niko nema mesta, kazu
rasprodato :sm022:

pa sada jurim neki drugi hotel, nasla sam mountain paradise, kazu prva
sezona, zna li neko nesto? :ski: :sm018: