PDA

Pogledati punu verziju : Zna li neko dugorocnu prognozu za Bansko?



lotlorijen
04.02.2006, 20:10
tacnije zanima me period od osamnaestog ovog meseca pa dve nedelje...............
:confused: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

ski dude
04.02.2006, 23:54
tacnije zanima me period od osamnaestog ovog meseca pa dve nedelje...............
:confused: :dontknow:

i mene zanima veruj mi:D (jer sam tad tamo),ali dugorocne prognoze za planine preko 2000m su sulude:deal: :(

lotlorijen
05.02.2006, 15:55
jedva cekam da odem nadam se da ce biti snega

ski dude
05.02.2006, 17:33
jedva cekam da odem nadam se da ce biti snega

bice bice:) ,ako ne tu su topovi:yay: :yay:

lotlorijen
05.02.2006, 20:10
nas dvoje ide sigurno ali mozda broj bude i veci..... jos cetvoro se mozda pridruzi
u svakom slucaju vidimo se tamo

ghost
08.01.2007, 08:26
Ako neko ide u Bansko ovih dana neka pise utiske, pratio sam vremensku prognozu i najavljuju visoke temp :( za narednih 10ak dana.
Nadam se da je to za mesto (900 mnv) a ne za skijaliste gde bi temperatura trebala biti 3-7 stepeni niza.
Ajde pisite utiske, ocajnicki mi treba sneg za pocetak februara...

oddball
08.01.2007, 13:53
bansko je extra, bio sam 3 puta, od toga 2 puta prosle godine.
za sneg ne brini, idi na www.banskoski.com i baci pogled na web kameru.
ako te jos nesto interesuje vezano za bansko slobodno pitaj

ghost
08.01.2007, 14:45
bansko je extra, bio sam 3 puta, od toga 2 puta prosle godine.
za sneg ne brini, idi na www.banskoski.com (http://www.banskoski.com) i baci pogled na web kameru.
ako te jos nesto interesuje vezano za bansko slobodno pitaj
Hvala Oddball na recima ohrabrenja. Bio sam u Banskom 1997 i 2002. Vec tada sam uvideo koliko napreduje skijaliste, takodje neki moji prijatelji idu skoro svake godine tamo i cujem od svih da je extra. :ski:
Ono sto me brine jeste temperatura, posto sam 2002. doziveo znatnu oskudicu snega, istina tada nije bilo (toliko) topova, ali bez obzira, prirodni sneg je onaj pravi.
Koliko se secam, nocni zivot je slab, ne znam kakva je situacija sada?
Da se razumemo, u Bansko idem zbog skijanja , ne zbog provoda, ali ako ima nesto, sto da ne...:dziveli:

oddball
08.01.2007, 23:44
ja sam bio u par klubova. meni najbolji i ubedljivo najopušteniji bio je basecamp koji se nalazi na kilometar od pošte u pravcu bolnice. iz nekog razloga je proglašen za bordersko mesto iako sam video i skijaše. većinom je ekipa do 30-ak godina koja tu izlazi. ok je ambijent, cena pića možda najbolja u banskom i može se čuti sve od komercijalnog house-a do hc-a. drugi na listi mi je klub (mislim da se zove) oxygen jer potseća na underground na kalemegdanskoj tvrđavi, sličan je sa muzikom ali je malo nabudženiji sa cenama. verovatno zato što se nalazi desetak metara od samog šetališta (lošija verzija knez mihajlove). treći na listi je amnezija, nalazi se u samom centru, muzika ume da bude lošija ali zato opaljuju po ušima. važna napomena za amneziju: obavezno obratiti pažnju kada konobarice naplaćuju piće, vole samoinicijativno da otšrafe cenu. računaju na to da si stranac i da si pijan pa da nećeš provaliti. jedna je pokušala da mi naplati džin-tonik 9 leva (4.5 evra), ali sam joj na bugarskom engleskom objasnio da na tu foru ne može da farba srbe ;) . pošto nas je u toj turi bilo oko petnaestak rasturali smo se u ekipe, pa smo se pri povratku u apartmane sastajali u tom klubu oko 3-4 ujutru, izblejali još malo i onda palili na spavanje. u ostalim je ništa posebno, zavisi kako se zadesi. ume da bude extra, ali često se dešava da je bez veze.
iako smo se vraćali kasno u apartmane bili smo prvi na gondoli i poslednji koji su se vraćali sa staza. odmorio sam se tek kada smo se vratili u bgd.

vassoni
10.01.2007, 12:08
Well, Evo ti najsvezijih informacija iz Banskog.Snega imas otprilike 30-tak cm.Od staza radi malo sta, a ono sto valja (Tomba) je mnogo zaledjena tako da od uzivanja u voznji nema nista.Skijanje samo rano ujutru ,posle 10.30 sve staze progledaju tako da kamenja ne moze da se vozi. PREDLOG:Iznajmiti opremu ,daske ili bord(ko sta voli) chisto da ne bi unistili svoju kao pisac ovih redova.Sto se tiche prognoze snega ni u najavi sledecih 15-tak dana pa je pametnije odloziti odmor za sredinu februara.Guzva na stazama je uobichajena iz prostog razloga sto radi malo staza.Web camere su laz jer su montirane tako da ti daju sliku kako je sve super i snega u izobilju.Veruj mi u pozadini cvetaju ljubichice :)) S'obzirom na vremensku prognozu bolje ponesi japanke i peshkir.Ja palim u Bud u subotu pa ce te imati izveshtaj i odatle ,ali vremenska prognoza je pogubna i za taj deo Austrije.
SVIMA PUNO SNEGA U NAREDNOM PERIODU I UZIVAJTE U SKIJANJU.

ghost
15.01.2007, 15:12
Imam sveze inf iz Banskog (iako nisam tamo), kazu da snega ima jedva, da topovi rade pa je skijanje jos nekako... ali pitanje je do kada jer ako se pogleda prognoza do 20.jan vidi se samo sunce i temp so 14c :sm008: , odnosno oko 2-6 na skijalistu (moja procena).
' ocu sneg :sm017: !

oddball
15.01.2007, 17:59
http://wwwa.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&loccode=EUR|BG|BU001|BANSKO
evo, probaj ovde, oni su kao najprecizniji. po ovome tek 24 januara pašće sneg.
pričao sam sa jednim momkom pilotom koji mi je objasnio da su promene u atmnosferi prečeste i da se ne mogu precizno odrediti na duže periode. piloti metereološke izveštaje dobijaju za svega par sati unapred. razlog takvog stanja je ljudski faktor koji utiče na prirodu.

SpongeBob
16.01.2007, 12:25
http://wwwa.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&loccode=EUR|BG|BU001|BANSKO (http://wwwa.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&loccode=EUR%7CBG%7CBU001%7CBANSKO)
evo, probaj ovde, oni su kao najprecizniji. po ovome tek 24 januara pašće sneg.
pričao sam sa jednim momkom pilotom koji mi je objasnio da su promene u atmnosferi prečeste i da se ne mogu precizno odrediti na duže periode. piloti metereološke izveštaje dobijaju za svega par sati unapred. razlog takvog stanja je ljudski faktor koji utiče na prirodu.


Ovaj sajt nema preciznu prognozu zato sto on gleda najblizi grad i za Bansko to je Blagoevgrar a za Borovec to je Sofija tako da ovo vreme nije precizno. Ja sam proverio na jednom drugom sajtu i predvidjaju lepe padavine za nedelju posle izbora.

Evo ga link za narednih 7 dana:
http://www.arl.noaa.gov/ready-bin/javaanim.pl?id=GFS&mdl=grads/gfs/europe&file=panel2&nplts=31&width=800&height=700

A evo ga link za od 7 do 14 dana od danas:
http://www.arl.noaa.gov/ready-bin/javaanim.pl?id=GFS&mdl=grads/gfslr/europe&file=panel2&nplts=17&width=800&height=700

Pogledajte ovo pa sami zakljucite.

piv975
16.01.2007, 17:01
Ja ne razumeme te slike sa nekim bojama. Jel plava boja znaci da ce biti ili nece biti snega? Tamo pise da je to pritisak????

SpongeBob
16.01.2007, 17:38
Ja ne razumeme te slike sa nekim bojama. Jel plava boja znaci da ce biti ili nece biti snega? Tamo pise da je to pritisak????

Te boje su padavine u mm a to je otprilike 1mm kise=1cm snega. U gornjem desnom uglu imas legendu koliko padavina je koja boja!

piv975
16.01.2007, 20:30
Hvala ti,
jel to znaci da ce biti snega uskoro na Banskom?

ghost
18.01.2007, 11:06
Hvala ti,
jel to znaci da ce biti snega uskoro na Banskom?
Piv975 ajde pisi utiske cim se vratis... bilo bi jos bolje kad bi pisao iz nekog internet kafea, koliko se secam, bio je jedan blizu poste, sada ih ima sigurno vise.
Hvala....:sm018:

piv975
18.01.2007, 12:50
Ja idem 26. uvece, stiuzem 27. a prvi dan skijanja bi trebao da bude 28.

Javicu se, ako ne pre onda kad se vratim.

piv975
19.01.2007, 09:51
http://wwwa.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|BG|BU001|BANSKO&metric=1

ghost
07.02.2007, 10:15
Prognoze se dosta razlikuju od sajta do sajta, mada se ocekuju neke padavine za vikend (10-11. febr). Ima li neko neku informaciju o vremenu za narednih 10ak dana?

ghost
07.02.2007, 10:17
Prognoze se dosta razlikuju od sajta do sajta, mada se ocekuju neke padavine za vikend (10-11. febr). Ima li neko neku informaciju o vremenu za narednih 10ak dana?
:ski: