PDA

Pogledati punu verziju : Grossglockner - Heiligenblut - produženi ski vikend 27-29. januar



sunCica
18.11.2011, 15:36
Opet ja imam puno pitanja? Kakav je centar, žice, staze? Koliko sam videla na mapi, staze bi trebalo da su dugačke i većinom crvenkaste. Pisalo se ovde i o onoj gondoli koja vuče kroz tunel. Jel radi to? Smeštaj bi trebalo da je blizu, ali ja nikad nisam bila u Au (i u Fr sam bila samo jednom, a ove godine nastavljam da osvajam Fr skijališta), ne znam ni kako to izgleda? Noćni život, klizanje, šta imaju tamo?

Mislim da skibus daje jako dobro cenu za trodnevno skijanje tamo. Prava poslastica za nas koji smo se tek ispilili kao skijaši i ambiciozno krenuli u osvajenje ski centara, a i za one ozbiljnije da nas lepo preslišaju šta smo naučili, a šta sve nismo.

Grazer
18.11.2011, 16:44
Bijo sam ja u tom centru. Sta da ti kazem.

Smjestaja na stazi nemas vec su svi smesteni u heiligenblut pa odozdo ide gondola do medju stanice. Posto je to jedini put do gore zna biti guzve na gondoli. Ima i cesta do te medjustanice ali nemojte se penjat autom dotle zato sto je cesta pravi led.
Tu ima par zica koje se razdvajaju levo desno kao i ta famozna gondola tj. vozic koji ide kroz planinu. Tu su i restorani i apreski kafici (2 kafica). Staze i nisu nesto preterano siroke, progoto pri dnu su jako uske. Gore prema vrhu je free za kroz dubok snjeg. Ako ostanete na apreeskiju onda moracete zvati taksi da dodje po vas da vas spusti dole.
Po meni najbolje staze su s druge strane planine tj kad prodjes tunelom s onu stranu.
To je jako malen ski centar s jako puno skola za skijanje tj jako puno djece bude.
Inace je poznat u AT kao mesto gde se ide uciti bordati.

Sto se jezika tice tu se pravi steyersko kärtnerski prica, to nije ni gramaticki nemacki i malo ko zna engleski tako da ne znam kako ce te se sporazumjevati s lokalcima i ostalo. Nije to bas internacionalni ski centar.

Na vrhovima ti duva takav vjetar da se nije moglo bez maske biti gore.
Nocnog zivota nema, to je malo selo i sve su familijarne kuce hoteli, mislim da kod ulaza u gondolu ima jedan pravi hotel.

U ovakvom centru 3 dana skijanja u pravu ekipo moze proci. Ovo ostalo se ne isplati. Iskreno nije ovo centar da ides da skijas. Ima daleko boljih. Ja sam isao cisto sto sam morao jel nas je skola bordanja tu vodila i sad kad znam nikada ne bih sam otisao tamo. Ima daleko boljih centara u AT

sunCica
18.11.2011, 17:17
Fala ti ko bratu, a ja se zaletela ko blesava.

wetmila
18.11.2011, 18:31
Ski centar je mali i dobre staze su na strani skijališta do koje se stiže kroz tunel, a naročito je dobra staza na vrhu, ali do nje vuče sidro koje je jaaako nezgodno - daleko je staza od žice..., ali je staza odlična. Mesto je jako lepo, priroda, ali je dosta za dva, tri dana. Mislim da vredi probati. Možda je bolje biti negde u okolini i tada otići u Heiligenblut na jedan dan i to kada je vreme lepo. U temi sličnog naslova smo pisali o ovom ski centru.

sunCica
18.11.2011, 20:02
Hvala ti puno, malo sam se pokolebala posle Grayerovog posta. U pitanju j produzeni vikend tako da verujem da cu otici tamo samo ako budem mogla da se lepo iskombinujem sa poslom. Ako nista ne uspeva vadim umnjak i uzimam bolovanje.

sunCica
19.11.2011, 08:46
Pogledala sam kako oni stoje sa cenama i za te pare za koje oni nude valja otići tamo, pa makar morala umnjake da vadim.

wetmila
19.11.2011, 10:46
:yay:,:dziveli: i lepo se provedi. A pre svega vežbaj, popravi kondiciju i biće :ski:

ftj
19.11.2011, 16:29
Ukoliko je povoljna ponuda za 3 dana ce biti super.

sunCica
19.11.2011, 18:23
Mislim da je ponuda po svojim performansama (odnos cena : skijaški centar) ODLIČNA. 3 dana je realno malo ali dovoljno zato što je centar mali (jasno se vidi da nije kao FR MEGASKIJALIŠTA)., ali ipak je to AT. Zato je i cena izuzetno primamljiva. Evo računala sam koliko me izađe 3 dana skijanja na Krvavecu, Popovoj Šapki, Kopaoniku, i stvarno je samo za nijansu skuplje, a ipak je to viša klasa skijališta. Ma idem nema tu šta!!! Centar je vrlo primamljiv, možda gore duva, ali gde ne duva na vrhu? Skupljam se već sa ekipom (sve moje drugarice - zaljubljenice u skijanje su me odmah pitale jel treba sutra da se odnese rezervacija) i biće to neverovatno dobro zezanje :sm019:i još jedno novo skijalište. :ski:

Grazer
19.11.2011, 19:40
Ako idu samo drugarice ima li mesta i za nas koji nismo drugarice pa da se druzimo gore :) :)

sunCica
19.11.2011, 23:23
Ako idu samo drugarice :) :)
Ne idu samo, ide u muški deo ekipe. One su rekle: "Ok, idemo kad uplaćujemo, bolje da požurimo?!", a oni: "Pa dobro, videćeno, polako ... ajd razmisliću ...". I posle mi obde na forumu kažu kako devojke nisu toliko raspoložene za skijanje, pa je ne znam kakve to vi poznajete, samo šta reći krem de la krem ženskog amaterskog skijanja će biti tamo :sm004:

penzos
20.11.2011, 00:08
Suncice, jako neobicno selo. Smesteno izmedju dve strasno strme litice, veoma stara crkva, tako da je Heiligenblut (sveta krv) cilj i za mnoge hodocasnike. Oko crkve groblje gde su svoj mir nasli brojni alpinisti koji su stradali na obliznjem Grosglokneru. Nekoliko hotela, najskuplji intersport koji sam video u svom zivotu, par picerija/restorana, apres-ski "pecurka" gde se pevaju alpske popevke do najdalje 20h.

Heiligenblut je takodje poznat medju skijasima po dosta losem vremenu. Licno sam imao solidne dane osim jednog, a tada sam shvatio i zasto ima takvu reputaciju-jedva sam video vrhove sopstvenih skija.

Iz samog centra sela krece gondola. Silazak na medjustanici omogucava skijanje na nekoliko kracih staza (sidra), koje dobro dodju za loseg vremena, ili odlazak podzemnim vozicem/gondolom na drugi (istocni) deo planine gde ima nekoliko dobrih duzih staza povezanih 4-sedom i sidrom koje vuce na najvisu tacku skijalista (2900mnv)

Ukoliko odete do vrha gondole imate izbor skijanja prema podnozju spletom crvenih i plavih staza zanimljive konfiguracije, ili odlazak na treci (zapadni) deo skijalista sa dve plave staze (jos jedna gondola i sidro). Sve u svemu meni se dopalo. Nikada nisam video guzvu, ni na stazama niti na zicarama.

penzos
20.11.2011, 00:31
Bilo je onih koji su me odvracali od Heiligenbluta, ali ja sam bio sasvim zadovoljan. Mislim da deklarisana kilometraza od 55km staza odgovara stanju na terenu, tako da je za vikend sasvim dovoljno. Skrenuo bih vam paznju da se sami skijaski tereni ne vide iz sela, tako da nije zgoreg da pogledate web kamere, pre nego sto izadjete iz kuce. Ukoliko ne budete imali pristup internetu, na polaznoj stanici gondole projektuju sliku, pa obratite paznju na to.

penzos
20.11.2011, 00:36
https://lh5.googleusercontent.com/-1zozYGBT8Ig/S1LzYRcxnzI/AAAAAAAACFg/is-WlEcd_5w/s640/heiligenblut%252520035.JPG

penzos
20.11.2011, 00:39
Ovde se sa centralnog dela planine vide staze na delu na koji se dolazi tunelom. Obratite paznju na staze koje krecu od vrha...
https://lh3.googleusercontent.com/-x9BIdStGelA/S1Ly-enHThI/AAAAAAAACFg/yShTcqeTXhg/s640/heiligenblut%252520026.JPG

penzos
20.11.2011, 00:42
Trece brdo, na Vasoj mapici, skroz levo
https://lh3.googleusercontent.com/-EmYfFjmh6qo/S1LzgJRcvFI/AAAAAAAACFg/NTvEKKiOgXI/s640/heiligenblut%252520037.JPG

penzos
20.11.2011, 00:44
https://lh6.googleusercontent.com/-hI-CB2KchZI/S1LyJJnf9gI/AAAAAAAACFg/x-cU6zJfugM/s640/heiligenblut%252520021.JPG

penzos
20.11.2011, 00:45
https://lh3.googleusercontent.com/-Auv60koH-6Q/S1LxPNNUZRI/AAAAAAAACFg/pIEydZwoqhg/s512/heiligenblut%252520050.JPG

penzos
20.11.2011, 00:48
Suncice, nadam se da ce Vam ovo biti od pomoci. Posto slike govore vise od reci slobodno mi posaljite privatnu poruku rado cu Vam poslati jos fotografija i odgovoriti na sve sto Vas zanima

sunCica
20.11.2011, 09:16
Suncice, nadam se da ce Vam ovo biti od pomoci. Posto slike govore vise od reci slobodno mi posaljite privatnu poruku rado cu Vam poslati jos fotografija i odgovoriti na sve sto Vas zanima

Hvala, hvala! Obratiću se za još info ako budem išla tamo. Moram priznati posle Grazerovog posta malo sam se pokolebala, ali na slikama vidim da je to jako dobro i čak odlično skijalište za 3 dana skijanja.

makijato65
23.11.2011, 01:58
OK, evo i ja da se uključim pošto takođe planiram da idem na ovu trodnevnu turu tamo. Ok shvatio sam odprilike šta je u pitanju, samo ako moše jedno malo pojašnjenje. Šta podrazumevate pod "malo skijalište", mislite na mesto ili na staze? 55 km staza nije uopšte tako malo, mislim nije ko u Francuskoj ali nije ni malo pogotovo za 3 dana skijanja. I kakve su težine staze? Vidim da su uglavnom crvene ( što bi trebalo da bude onako skijanje za opuštanje i dušu).
Ako je malo mesto to nije ni toliko bitno idem da se skijam a ne šetam po gradu :). Valjda ima neka prodavnica restoran i sl.?
P.S. Sunčice vidimo se u busu :)
Ako još neko ima neku fotku bio bih zahvalan,

sunCica
23.11.2011, 08:19
http://www.youtube.com/watch?v=xI1Thx-GYHQ&feature=related

Star ali jako dobar snimak, lepo se vide staze.

ftj
23.11.2011, 10:25
makijato: malo u smislu da se celo skijalište može temeljno obići za 1 dan što kad uporediš sa 3 doline stvarno jeste malo.

boris
23.11.2011, 10:32
http://www.youtube.com/watch?v=xI1Thx-
GYHQ&feature=related

Star ali jako dobar snimak, lepo se vide staze.

To je lep snimak ali susjednog Kals-Matrei skijalista.Jako je blizu Heiligenblut-a.:ok:

penzos
23.11.2011, 10:42
@ sunCica: Ovaj snimak Vam je iz Grosglokner resorta Kals-Matrei, a ne iz Heiligenbluta.

@ makijato: Nema crnih staza da znate. Cini mi se da ima jedna oznacena, ali je ona kratka, nije ni toliko strma, a crna je valjda jedino zato sto je ostavljaju neuredjenu. Najtezi deo na skijalistu je (iako je oznacen crveno), poslednjih...mozda 100-nak metara ispod gondole skoro u samom selu. Dosta strmo i tvrdo zbog veceg procenta vestackog snega. Mislim da vam nece biti dosadno. Crvene staze su dobre, relativno dugacke, zanimljive konfiguracije i sigurno bi neke od njih bile oznacene kao crne u Srbiji. Ono sto nekima smeta (meni licno ne) je da staze cesto "vise", odnosno da imaju nagib na jednu stranu. Plave su isto dobre, zanimljive staze, nisu dosadne. Pogledacu da li imam jos nekih slika manje licne, a vise skijaske prirode da ih okacim.

sunCica
23.11.2011, 10:50
Mislim da vam nece biti dosadno. Crvene staze su dobre, relativno dugacke, zanimljive konfiguracije i sigurno bi neke od njih bile oznacene kao crne u Srbiji. Ono sto nekima smeta (meni licno ne) je da staze cesto "vise", odnosno da imaju nagib na jednu stranu. Plave su isto dobre, zanimljive staze, nisu dosadne. Pogledacu da li imam jos nekih slika manje licne, a vise skijaske prirode da ih okacim.
:yay::yay::yay:

penzos
23.11.2011, 10:50
Posto nose kacige i naocare, valjda "ne ugrozavam privatnost svoje dece" :sm006:. Ohttps://lh6.googleusercontent.com/-xXWLSL3Nsdk/S1Lz7IJroTI/AAAAAAAACFg/Mg_g2BBjyGg/s576/heiligenblut%252520046.JPGvo na najvisoj tacki (2900)

penzos
23.11.2011, 10:51
https://lh3.googleusercontent.com/-OYCr3A3OmQw/S1LyjQNTu1I/AAAAAAAACFg/n_S7ix4HPGY/s512/heiligenblut%252520069.JPG

penzos
23.11.2011, 10:52
https://lh4.googleusercontent.com/-Dg5bRroTX5k/S1LyaccssqI/AAAAAAAACFg/fqSS2gDVho8/s512/heiligenblut%252520065.JPG

penzos
23.11.2011, 10:53
https://lh4.googleusercontent.com/-4WJDHQsfUGg/S1LxkXZosPI/AAAAAAAACFg/78lvhyfbZ4c/s512/heiligenblut%252520054.JPG

penzos
23.11.2011, 10:54
https://lh4.googleusercontent.com/-fFTQ818yR40/S1Lxo4o6tTI/AAAAAAAACFg/wHQYbwegtqo/s576/heiligenblut%252520009.JPG

penzos
23.11.2011, 10:56
https://lh5.googleusercontent.com/-v836ZV3Ud2U/S1LzVNz2BII/AAAAAAAACFg/Zb-CjFmFg6I/s512/heiligenblut%252520076.JPG

makijato65
23.11.2011, 23:36
Hvala svima.......

vlax
28.11.2011, 20:28
Takođe, Heiligenblut će i mene gledati ove sezone, početkom januara.
Jedino me brine nedostatak snega, mada prognoze govore da će prvi sneg pasti krajem ove nedelje.
Pozdrav !!

sunCica
28.11.2011, 20:39
prenesi utiske, molim te! Svi pišu o lošim utiscima i manama putovanja, kao što izreka i kaže "dobar glas se daleko čuje a zao još dalje". Nadam se da ćeš se lepo skijati tamo i da će se ljudi zainteresovati i da će u skibusu uspeti da realizuju putovanje.

vlax
28.11.2011, 20:56
Ok, nema problema.
Utisaka će biti, verovatno pozitivnih, budući da sam pročešljao internet i deluje mi OK, Austrija je to...

penzos
29.11.2011, 15:15
Ne zaboravite da je Heiligenblut skijaliste na kome mozete da proverite on-line svoju skijasku "kilometrazu" i savladanu visinsku razliku. Zato ubacite odmah broj ski-pasa ili ga zapisite ako niste on-line, a mozda ima i onih koji ne vracaju karticu da bi uzeli kauciju od 3-5E.

http://www.skiline.cc/home

vlax
01.12.2011, 19:20
Imam par pitanja za penzos-a.
Ima li u Heiligenblutu još mesta za rentiranje opreme sem Intersporta, budući da su kod njih kako vidim cene više nego paprene ?
I interesuje me postoji li zatvoreni bazen ili neka spa varijanta u Heiligenblut-u ? Ja sam rezervisao smeštaj u Dollach-u, a objekat ne poseduje ni bazen ni saunu.
Unapred zahvalan !!

penzos
01.12.2011, 19:58
Secam se da je skupa renta. Evo cak sam i racun nasao u svojoj arhivi. Decji komplet (skije, pance, stapovi) je pre dve godine bio 74E (6 dana). Kacige imaju svoje. Isto to sam prosle godine platio 58E u Italiji. Ove godine idem u Kals i iznenadio sam se da je renta puno jeftinija nego u HB-u. Ne znam kolika je to uteha, ali oba para skija i oba para pancerica su bile ganc nove. U blizini ovog intersporta (preko puta, pa uz stepenice, odmah pored gondole), se nalazi jos jedna manja sportska radnja koja ima i rentu...ali se ne secam vise zasto smo se ipak odlucili za Intersport. Secam se da renta u Intersportu radi na principu samoposluzivanja. Na jednom monitoru ukucas ime prezime, drzavu, i ime hotela ili kuce u kojoj si smesten, visina, tezina, skijaski nivo. Posto Srbije nema na listi, majstor koji inace govori samo nemacki (da ne kazem austrijski), mi je 'ladno rekao da slobodno stavim da sam iz Svajcarske!!! Najbolji deo je sto niti uzimaju neki dokument, niti kreditnu karticu. Neko ko ima samo malo sanerskog u sebi, za razliku od mene, bi znao to da iskoristi...

penzos
01.12.2011, 20:09
Mislim da spa centar nema. Secam se da ima bazen, u blizini centra (crkve). Meni je to vise licilo na neki lokalni sportski centar.

marko.popovic
09.12.2011, 11:16
Kada ides u Kals? Pisi obavezno ovde po povratku. Jako zanimljivo izgleda, pa me zanimaju utisci iz prve ruke.

penzos
09.12.2011, 16:24
Kada ides u Kals? Pisi obavezno ovde po povratku. Jako zanimljivo izgleda, pa me zanimaju utisci iz prve ruke.

Lako cemo za utiske samo da padne sneg :confused:

vlax
13.12.2011, 19:49
Heiligenblut 08.12.2011. 40-50 cm snega

http://www.youtube.com/watch?v=C_6e3jcjT_U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=aGfNfUGhlGo&feature=related

sunCica
28.12.2011, 08:57
Sada već vrlo verovatno da će biti realizovano putovanje (prema nezvaničnim informacijama iz skubusa)!!! Jedva čekam, ide odlična ekipa!!!

vlax
15.01.2012, 20:53
Evo, juče sam se vratio iz Heiligenbluta sa šestodnevnog skijanja, i kao što sam obećao prenosim utiske.
Idilično mestašce, lepo i uređeno, okruženo planinskim masivima. U samom mestu nalazi se nekoliko samoposluga, prodavnica suvenira, sportske opreme i kafića a na stazama se nalazi par barova i restorana. Cene u samoposlugama približno kao kod nas, možda nešto malo skuplje, a u lokalima pivo 0,5l od 3 do 3,5 eur, čaj, kafa i sokovi od 2 do 2,5 eur, jeger 3 eur itd.
Gužve nema ni na stazama ni na gondolama i liftovima. Snega ima dovoljno, a što se vremena tiče od 6 dana skijanja dva su bila sunčana i topla, a ostali tipično januarski oblačno, sneg, gore malo magle. Vetar može da predstavlja problem na vrhovima Schareck 2600m i Hochfleis 2902m, prekida rad gondole pri jakim udarima. Jedan dan nije radila gondola prema Schareck-u i lift na Hochfleis-u, vetar je bio 90km/h.
Ja sam najčešće koristio staze od Schareck-a do međustanice Rossbach 1752m koje su prostrane i široke. Od Rossbach-a do doline (početne stanice) je uska staza na pojedinim mestima dosta strma, nezgodna za početnike.
Sve u svemu bilo je odlično i toplo preporučujem svima da posete Heiligenblut.

vlax
15.01.2012, 21:22
Evo i slika

vlax
15.01.2012, 21:33
Još malo slika

sunCica
17.01.2012, 08:20
Volela bih da overim i ovo skijalište, ali nešto me koleno zeza pa ne znam šta ću i kako ću!

shoo_
30.01.2012, 18:34
Nadam se da ce neko ko je bio preko Skibusa na produzeni vikend napisati svoje utiske...

Grazer
30.01.2012, 19:40
Gledajuci ove slike bude se secanja. Dobri partyi su bili tamo :)

sunCica
30.01.2012, 22:34
Nadam se da ce neko ko je bio preko Skibusa na produzeni vikend napisati svoje utiske...

TEŠKO! Eto, ja nisam bila, imala sam neke druge obaveze i teško da će neko o tome napisati šta, ali probaću da nagovorim ćelavog.

djolea
30.01.2012, 23:49
Mesto poznato po tome da se tamo uci snowboard? Ajoj, pa da nije bilo Zokija, Zoki-Dekija, Marka i jos nasih bordera, stvarno ih je veoma malo. Iako bordera ima oko 5% ukupne populacije na zapadu, ovde ih nijsam video ni 2%, sa sve nabrojanim.
Skijaliste je puno strmih staza, cija je jedina mana sto uglavnom imaju prelomnice i sto su za moj ukus preuske. A da su dugacke, dugacke su, da su strme, strme su.
Odlicno za vikend +.

Baksuzzz
30.01.2012, 23:51
Put je bio ok, standarno ~10 sati voznje busom. Krenuli smo oko 20:30 u cetrvrtak a u petak oko 9:45 vec smo bili na stazi. Ima malo cimanja stvari od busa do hotela, mada je mnogo teže u povratku to vratiti nazad u bus :sm004:
Hotel tj. hostel je omladinska fora, 4 i 5 krevetne sobe sa krevetima na sprat, gde je wc zajednički a u okviru sobe imate malu tuš kabinu. Za 2 noći može se preživeti, jedino može biti nezgodno parovima, ali zato unapred tražite malo bolji smeštaj. Nisam video ali sam čuo da ima i boljih soba tako da se raspitajte. Doručak klasičan švedski sto, a večeru možete doplatiti ako želite.
Od hotela do gondole imate jedno 5-10 minuta pešačenja, zavisi od forme i koliko brzo možete da se popnete u pancericama uz stepenice. :sm004:

E sad, sto se tice skijanja:
2 dana nas je pratilo sunčano vreme, trećeg dana su oblaci i sneg prekrili selo i donji deo staza ali je na gornjem delu staza bilo sučano.
Staze su bile sređene i držale negde do 2 popodne, a nakon toga usled prolaska skijaša i bordera na pojedinim mestima bi se progledale pa je bilo otklizavanja kome kantne nisu bile naoštrene (meni) :glavaozid
Uglavnom sve staze su mogle da se voze celi dan, ali kao što su ljudi već rekli pri dnu može da bude malo nezgodno manje iskusnim skijašima (sužene su i malo strmije)
Po meni najbolja staza za one koji žele da "peglaju" tehniku i da uče preporuka je plava staza broj 8. Do nje mogu i početnici da dođu, iz gondole u gondolu, pa možete i velikom gondolom (panorama) dole, i odatle na osmicu. Jeste da koristite sidro na gore, ali se isplati, staza je ispeglana, široka i nije strma, imate i neki restoran na sredini (nisam svraćao), idealna za obuku. Čak i ako se nalazi u dolini, staza je osunčana, a i nije mnogo opterećena jer malo ljudi ima volju da se toliko cima za plavu stazu, ali verujte vredi.

To je uglavnom to, za prvi put preko skibusa mogu da kažem da je bilo odlično, čak sam i na posao mogao da stignem u ponedeljak :sm022:

Baksuzzz
30.01.2012, 23:54
Još slika. Mahom su od nedelje, čisto da vidite da je i tada bilo sunca :sm021:

Baksuzzz
31.01.2012, 00:00
I još malo

shoo_
31.01.2012, 10:09
Ne bi valjda trebalo da bude problema sa snegom pocetkom marta, ja bih tad isao :)

vlax
05.12.2012, 20:12
I ove godine Heiligenblut Grossglockner od 12.01.-19.01. uz SnowTrex.
http://www.snowtrex.ie/austria/grossglockner/moertschach/gasthof_post/accommodation.html?popup=1

Grazer
05.12.2012, 23:40
Mesto poznato po tome da se tamo uci snowboard? Ajoj, pa da nije bilo Zokija, Zoki-Dekija, Marka i jos nasih bordera, stvarno ih je veoma malo. Iako bordera ima oko 5% ukupne populacije na zapadu, ovde ih nijsam video ni 2%, sa sve nabrojanim.
Skijaliste je puno strmih staza, cija je jedina mana sto uglavnom imaju prelomnice i sto su za moj ukus preuske. A da su dugacke, dugacke su, da su strme, strme su.
Odlicno za vikend +.

Da je omiljeno mesto bordera to stoji i ima odlicne pocetnicke staze za ucenje ali da je centar pun strmih staza to bas nije istina niti da su sve uske. Ima par uskih staza (od vrha do dna gondole npr) ali ne bas toliko.
Za vikend super a s pravim drustvom moze i na duze

wetmila
14.12.2012, 17:50
Lepo skijalište, ali mislim da je vikend puna kapa.

Snowman
21.01.2013, 03:59
S'obzirom da Ski Bus nije uspeo da organizuje grupu, nas trojica smo u solo reziji organizovali produzeni vikend.
Trodnevni ski pass je 100 eura i smestaj za 3 noci u apartmanu od 60m2 za 3 osobe je 216 eura, tako da ce akcija da kosta slicno kao sto bi preko udruzenja, s'tim sto imamo 3 umesto 2 spavanja pa to malo podize ukupan trosak, kao i malo skuplji put ali nista strasno imajuci u vidu dosta veci konfor.

Odlucili smo se za ovo mesto, jer je relativno blizu, ima lepu visinsku razliku i kako svi kazu super freeride terene. Takodje nije izvikano, pa nije ni tako jako sa cenama.

Nadam se da ce biti OK, report stize u po nedelji.:yay:

chmix
18.12.2013, 14:51
Moze taj report :) ?

Grazer
18.12.2013, 17:15
I ove godine Heiligenblut Grossglockner od 12.01.-19.01. uz SnowTrex.
http://www.snowtrex.ie/austria/grossglockner/moertschach/gasthof_post/accommodation.html?popup=1

De malo vise o ovome snowtrex-u? Kakav je sajt, sta je to?

Snowman
19.12.2013, 14:11
Može report. Jeste sa skoro godinu dana zakašnjenja, ali evo report-a.
Sve u svemu, meni je to bilo jedno od najboljih skijanja. Proveli smo tri sjajna dana krajem januara prošle godine. Stigli smo na 20-30cm novog snega i na sunčanih -7c. Idealka.
Selo je jako malo, veoma slatko. Ima jedan manji market, u kome mogu da se nađu osnovne potrebštine, do duše po malo jačim cenama za Austriju, par restorana, lepa crkvica i to je to. Postoji besplatna podzemna garaža, na nekih 50-100m od polazne stanice gondole i uvek ima mesta, bar je tako bilo tada, a gađali smo vikend.
Smeštaj smo našli preko zvaničnog sajta http://www.gross-glockner.at/en/winter/accomodation/list, kuća se svala Hous Marina. Stvarno odličan smeštaj na 2-3km od gondole. 70m2, 2 spavaće sobe, sa po 2 kreveta, full kuhinja sa dnevnom sobom. U suterenu je bila sauna i stoni tenis. 3 osobe, ukupno oko 60-70 eura dan, za stvarno dobar konfor.
Što se tiče skijanja, stara, ali pristojno brza gondola diže iz sela do međustanice, odakle se može ići na oko 2600m vrh Shareck, odakle se spuštaju čini mi se 3 duge, ali uske, crvene staze do međustanice, a može se nastaviti i skroz do podnožja, gde se hvata ukupna visinska razlika od 1300m (ima baš da se vozi). Jedna staza sa Shareck-a vodi na drugi vrh, koji je oko 2400mnv, sa koga idu 2 kratke, ali simpa staze, koje se nastavljaju na super freeride rutu.
Od međustanice glavne gondole se može ući u podzemni voz koji kroz tunel starog rudnika soli vodi na drugu stranu planine, gde četvorosed vuče na oko 2500mnv, a posle sidro na najviši vrh od oko 2900mnv, odakle opet 2 duge, uske, crvene staze vode na dole.
Staza i žica nema puno (oko 50km), ali su duge i sa ogromnom visinskom razlikom.
Ono što je najbolje od svega su označene freeride rute. Ko voli teren i dubog sneg, ovo mesto je stvarno vrh! Sve je obeleženo, tako da nema šanse da se završi na litici, a visinske razlike su oko 1000m, po dubukom snegu.
Ima par kafana, nisu mnogo skupe, najbolja je kod četvorosedne žičare na drugom kraju planine, gde se stiže vozićem. Baš u austrijskom stilu, sa domaćim speijalitetima i točenim pšeničnim pivom.
Što se tiče Heiligenbluta, mišljenja su skroz podeljena, a posle trodnevnog boravka tamo mi je jasno i zbog čega.
Ko voli kilometre i kilometre širokih upeglanih staza, Tirolski apre ski, gužvu, ovo mesto nije za njega.
Ko voli mirnu, alpsku atmosferu, sa gomilim vrhunskog freeride-a, to je pravo mesto.

chmix
20.12.2013, 00:31
Zahvaljujem na report-u :)

vlax
09.01.2014, 15:10
De malo vise o ovome snowtrex-u? Kakav je sajt, sta je to?
Izvini što kasnim sa odgovorom, nisam skoro posećivao forum.
Nemački tur-opetrator, pretežno svi aranžmani su sa ski pasom, rezervišeš online preko sajta , plaćanje se može vršiti karticom ili deviznom doznakom, nakon izvršenog kompletnog plaćanja pošalju ti vaučer za smeštaj i vaučer za ski pass na email. Ja sam prethodne dve sezone išao preko njih (Heiligenblut Grosglockner), smeštaj je bio ok, kao i hrana.
Uz svaki aranžman imaš detaljan opis šta je sve uključeno u cenu.
Moja preporuka, cene su im odlične.
Ako ćeš da kreneš u subotu 11.01. imaš SKI Amade, 7 dana ALL sa ski pasom za 299eur :yay:
http://www.snowtrex.rs/austria/muehlbach_am_hochkoenig/hotel_heinrichshof/accommodation.html?code=6814

ili Kitzbühel 7 dana polupansion sa ski pasom za 299 eur :yay:
http://www.snowtrex.rs/austria/kitzbuehel_alps/pass_thurn/pension_hollersbach/accommodation.html?code=6814

Pozdrav !!

Chaki
02.02.2014, 20:21
Jel planira neko preko Skibusa u martu da ide?