PDA

Pogledati punu verziju : Ski pass upola cene



admin
02.02.2006, 01:58
Od 11.02. da 04.03.2006. Ski pass na Jahorini 50% jeftiniji, ali samo za goste hotela Bistrica. Umesto 140 KM sada ce kostati 70 KM (oko 36 EUR).

Ovo je dobra vest za skiajse, ali ce sigurno izazvati gnev ostalih hotela i objekata koji prodaju smestaj na Jahorini. "Olimpijski centar Jahorina" gazduje skijalistem i sistemom zicara a takodje i hotelom "Bistrica", i cini se da koristi svoj monopolski polozaj u odnosu na ostale kako bi popunio svoje smestajne kapacitete.
Bilo bi postenije prema ostalima da su snizili cenu boravka u svom hotelu, a da je cena ski passa ista bilo gde da ste smesteni na Jahorini. Ovo objasnjavaju time da im je zbog nedavnog uvodjenja PDV-a mnogo jednostavnije da obore cenu ski pasa nego da u svojim racunarima menjaju program z obracun cene smestaja u hotelu. Meni ipak i ovde lici da ima malo vise racunice, jer uvek je generalno manje ljudi koji koriste ski pas od onih koji koriste smestaj, odnosno na planini borave i neskijasi.
Na Jahorini izgleda da vlada panika kako ce izgurati sezonu do kraja. Aranzmani se jako slabo prodaju. Hoteli su poluprazni. Otpusta se sezonska radna snaga. To se vidi po tome sto je za ovo smenu koja je u toki u hotelu Kosuta dat popust u vidu platis 6 boravis 7 polupansiona. I najam opreme je jeftiniji, platis 5, koristis 7 dana.
U hotelu Bistrica se, po ranije utvrdjenom cenovniku, za boravak od 11.02.2006. povecava cena boravka sa 69 na 77 KM. Neke agencije da bi privikle goste i dalje aranzmane prodaju po nizoj veni od 69 KM. Agencije daju i 50% popusta na autobuski prevoz do Jahorine, umesto 20 - kosta 10 EUR.
Sedmodnevni boravak jedne osobe u hotelu Bistrica (polupansion) sa ski pasom i prevozom sada ce kostati sa svim popustima ~ 291 EUR. Puna cena bi bila ~ 360 EUR.
Svima na Jahorini predstoji teska borba da privuku goste i spasu sezonu. Ponuda smestaja je jako velika pa se ocekuju da i ostali povuku poteze na privlacenju gostiju pre svega obaranjem cena.
Jedna od otezavajucih okolnosti je sto deca za ulazak u BiH moraju imati pasos ili biti u pasosu roditelja, odnosno deca nemaju licnu kartu kojom bi presla granicu. Zbog pasoske kontrole se i autobusi na granici zadrzvaju i po sat vremena.
Mozda nije bez znacaja danasnje pustanje u rad novog cetvoroseda "Pancic" na Kopaoniku. Mnoge ce mozda to opredeliti da ove zime odu pre na Kopaonik nego Jahorinu . . .

Da li neko pamti da su se prodavali "Ski vikend" aranzmani pocetkom februara???
Kako da Jahorina spase ovu zimsku sezonu?????

CrazyKong
02.02.2006, 09:10
Izgleda da im se polako vraca sve ono sto smo im zamerali na ovom sajtu....
Prvi put posle duzeg vremena i meni Kopaonik izgleda privlacniji nego Jahorina (uzimajuci u obzir sve ove pozitivne izvestaje sa Kopaonika)...ili se samo varam...

Misko
02.02.2006, 09:56
Ja mislim da mozda malo preteruju, Djole i ja ubismo se trazeci smestaj i posle tek 5-6 pokusaja nadjosmo ;), sad kad smo bili pre 5 dana. Znaci ima slobodnog al daleko od toga da je sezopna toliko ugrozena, uvece kad smo izasli, Board prekrcat nemoz da udjes kolika je guzva svi kafici rade i ima svuda ljudi, ja mislim da je problem sto su nikle sijaset vikendica i da se ljudi odlucuju za tu varijantu, jer je uvek drasticno jeftinija a u nekim slucajevima i poprilicno bolja (komfornija).

Misko
02.02.2006, 09:57
Sto se tice poredjenja sa Kopom ici cu na Kop na nedelju dana, pa cu posle opet na Jahorinu tako da cu dati presek gde je bolje, pozdrav.

dancerka
02.02.2006, 12:58
Sedmodnevni boravak jedne osobe u hotelu Bistrica (polupansion) sa ski pasom i prevozom sada ce kostati sa svim popustima ~ 291 EUR. Puna cena bi bila ~ 360 EUR.



uuuu pa to extra

ne znam kakav je hotel
al' ako je dobar - ponuda stvarno :ok:

kuka loznica
03.02.2006, 09:27
E ja sam u Bistrici od 11.02 i tacno je to.Rekli su nam u agenciji da je samo u tom periodu t.j. smeni ski -pass u pola cene.Aranzman bez puta izadje 310 evra po osobi.Inace hotel je pun i jedva da smo dobili dvokrevetnu sobu,pa mi nije jasno to da je sezona propala..

Arijel
03.02.2006, 10:33
Stvarno treba biti lud pa platiti 300E po osobi za boravak na Jahorini! I uz sve to paziti da se ne ispadne iz zicare u toku voznje....
:confused:

Misko
03.02.2006, 11:11
Inace hotel je pun i jedva da smo dobili dvokrevetnu sobu,pa mi nije jasno to da je sezona propala..


Isto sam i ja svojim ocima video gore. Ja ne znam zasto ljudi misle da je Jahorina pukla ove godine???

pop67
03.02.2006, 11:29
Isto sam i ja svojim ocima video gore. Ja ne znam zasto ljudi misle da je Jahorina pukla ove godine???
Pa zato sto je pukla,a Admin ti je objasnio sta se tacno desava!

pop67
03.02.2006, 11:42
Od 11.02. da 04.03.2006. Ski pass na Jahorini 50% jeftiniji, ali samo za goste hotela Bistrica. Umesto 140 KM sada ce kostati 70 KM (oko 36 EUR).

Ovo je dobra vest za skiajse, ali ce sigurno izazvati gnev ostalih hotela i objekata koji prodaju smestaj na Jahorini. "Olimpijski centar Jahorina" gazduje skijalistem i sistemom zicara a takodje i hotelom "Bistrica", i cini se da koristi svoj monopolski polozaj u odnosu na ostale kako bi popunio svoje smestajne kapacitete.
Bilo bi postenije prema ostalima da su snizili cenu boravka u svom hotelu, a da je cena ski passa ista bilo gde da ste smesteni na Jahorini. Ovo objasnjavaju time da im je zbog nedavnog uvodjenja PDV-a mnogo jednostavnije da obore cenu ski pasa nego da u svojim racunarima menjaju program z obracun cene smestaja u hotelu. Meni ipak i ovde lici da ima malo vise racunice, jer uvek je generalno manje ljudi koji koriste ski pas od onih koji koriste smestaj, odnosno na planini borave i neskijasi.
Na Jahorini izgleda da vlada panika kako ce izgurati sezonu do kraja. Aranzmani se jako slabo prodaju. Hoteli su poluprazni. Otpusta se sezonska radna snaga. To se vidi po tome sto je za ovo smenu koja je u toki u hotelu Kosuta dat popust u vidu platis 6 boravis 7 polupansiona. I najam opreme je jeftiniji, platis 5, koristis 7 dana.
U hotelu Bistrica se, po ranije utvrdjenom cenovniku, za boravak od 11.02.2006. povecava cena boravka sa 69 na 77 KM. Neke agencije da bi privikle goste i dalje aranzmane prodaju po nizoj veni od 69 KM. Agencije daju i 50% popusta na autobuski prevoz do Jahorine, umesto 20 - kosta 10 EUR.
Sedmodnevni boravak jedne osobe u hotelu Bistrica (polupansion) sa ski pasom i prevozom sada ce kostati sa svim popustima ~ 291 EUR. Puna cena bi bila ~ 360 EUR.
Svima na Jahorini predstoji teska borba da privuku goste i spasu sezonu. Ponuda smestaja je jako velika pa se ocekuju da i ostali povuku poteze na privlacenju gostiju pre svega obaranjem cena.
Jedna od otezavajucih okolnosti je sto deca za ulazak u BiH moraju imati pasos ili biti u pasosu roditelja, odnosno deca nemaju licnu kartu kojom bi presla granicu. Zbog pasoske kontrole se i autobusi na granici zadrzvaju i po sat vremena.
Mozda nije bez znacaja danasnje pustanje u rad novog cetvoroseda "Pancic" na Kopaoniku. Mnoge ce mozda to opredeliti da ove zime odu pre na Kopaonik nego Jahorinu . . .

Da li neko pamti da su se prodavali "Ski vikend" aranzmani pocetkom februara???
Kako da Jahorina spase ovu zimsku sezonu?????
Admine ako se secas u decembru mesecu nakon povratka sa Jahorine sam pisao da cenama Jahorina ide u pravcu Kopaonika i da ce im se to vratiti,a ti i ja smo bili na otvaranju zimske turisticke ponude u Bistrici jos krajem Oktobra i tada se moglo naslutiti sta ce se dogoditi ove sezone kada su politicari pricali o razvojnom programu za planinu.To je bio uvod u slobodno formiranje cena i rezultat je ovo ...A da ti odgovorim i na pitanje da li se secam da je neko morao da reklamira svoju ponudu u februaru,OD KADA ZNAM ZA JAHORINU u normalnim uslovima(ne u ratu)reklama nije bila potrebna ni u martu a kamo li u sred sezone,ipak prolaze kopaonicki sindrom,a taman su pokupili skijase poput mene nezadovovoljne ponudom na Kopu,a ono sada su ih malte ne brze izgubili nego sto su ih dobili.
I na kraju Jahorina nemoze da spase ovu sezonu u smislu da bude u malom plusu,ali mozda ako celni ljudi Olimpiskog Centra pod hitno smanje cene u proseku 25% i na smestaj i ski pass,za koliko su ih povecali u odnosu na proslu godinu,mozda ali mozda budu blizu pozitivno-negativne NULE.
PS Ti poznajes celne ljude i znas koliko su puni sebe i koliko misle da su veliki....dalje NO COMENT....:dziveli:

stekan
03.02.2006, 11:50
PS Ti poznajes celne ljude i znas koliko su puni sebe i koliko misle da su veliki....dalje NO COMENT....:dziveli:
Prijedlog: Hajde da skupimo pare da ih pošaljemo na neko zapadno skijalište da vide da je svaka planina "ljepotica", ali da druge planine imaju još nešto drugo osim ljepote. Brzo će shvatiti koliko su mali. U stvari, vjerujem da oni to već znaju, samo misle da mi ne znamo.

pop67
03.02.2006, 12:00
Prijedlog: Hajde da skupimo pare da ih pošaljemo na neko zapadno skijalište da vide da je svaka planina "ljepotica", ali da druge planine imaju još nešto drugo osim ljepote. Brzo će shvatiti koliko su mali. U stvari, vjerujem da oni to već znaju, samo misle da mi ne znamo.
Hajde da se organizujemo i damo prilog da bi ih poslali gde ono rece...ma nek idu u ...kada se ovako ponasaju!
Pozdrav za tebe STEKANE !

Misko
03.02.2006, 12:02
Ljudi ja sam licno bio na Jahorini pre nedelju dana, trazili smo smestaj kao iglu u plastu sena, ako u prvih 6 hotela/pansiona/koliba/motel/stavec u koje smo usli da pitamo kazu da je sve puno (i to u najslabijem periodu sezone) ja ne razumem gde je pukla? I jos smo kod nekih cimali da zovu svoje rodjake/partnere i opet nista bas smo se iscimali da nadjemo smestaj i sezona pukla ha ha, pa gore je nikad punije.

p.s. u kafice bukvalno ali bukvalno nemoz da udjes, na Ogorjelici kecu i na Praci se ceka u redu 2-3-4min, kao sto se uvek i cekalo, znaci gore je sve sasvim normalno.

p.p.s. Naravno po slikama sam video da jahorina nemoz da se poredi sa zapadnim ski centrima po mnogo cemu.

pop67
03.02.2006, 12:21
U sezoni na Jahorini kada jsu kapaciteti puni na Ogorjelici 1 zna biti guzva i da se ceka po10min,na Ogorjelici 2 skoro isto a kada nema guzve,pa jasno je...
Bata Bane otisao na Jahorinu i usao u TERMAG covek i uzeo sobu...
Privatni smestaj jeste popunjen ali zato sto je ponuda po hotelima visoka pa zato nije bilo mesta....
Turisticka ponuda jedne planine nije ponuda za 2 noci vec nesto mnogo ozbiljnije,a u vecini slucajeva smestaj se i ne moze naci zbog toga da se pojedim ne isplati da menjaju posteljinu i peskire za 2 dana ...
Omladina iz Sarajeva i Pala u sezoni dolazi na Jahorinu zbog nocnog zivota koji je mnogo bogatiji u odnosu na njihovu sredinu u zimskoj sezoni,pa zna da napravi laznu sliku posecenosti...
Za dva dana nije moguce napraviti detaljnu sliku posecenosti pa cenim da je i neozbiljno to i ciniti....

vlada
03.02.2006, 12:37
Izgleda da im se polako vraca sve ono sto smo im zamerali na ovom sajtu....
Prvi put posle duzeg vremena i meni Kopaonik izgleda privlacniji nego Jahorina (uzimajuci u obzir sve ove pozitivne izvestaje sa Kopaonika)...ili se samo varam...
[quote=marketu]Ovim bi hteo da obavestim sve sa foruma da ne nasedaju na lepotu prikaza app Markovic - Jahorina prezentovanu na netu jer osim sto lepo izgleda spolja iznutra je budjav, prljav, smrdljiv i prevashodno ako uzimate app za dvoje mali, kao da su supu za drva preuredili za spavanje, a ostali su jako jako prljavi i lose grejani


UPOMOC!!! UPOMOC!!! UPOMOC!!!:eek:
Jao, jao, :glavaozid ja sam rezervisao najveci apartman kod Markovica, za nas osmoro. Sad ste me potpuno ubedacili. Meni su gazde rekle da smo mi uzeli najluxuzniji, za 8 osoba, koji je kao dobar. Nasa procena je bila da ako otprilike 4 kuce na Jahorini imaju web site, da se radi o emancipovanijim i preduzimljivijim ugostiteljima od drugih, te da je smestaj sigurno pristojan, sto potvrdjuju i slike. Dajte mi molim vas sve informacije koje imate o ovom apartmanu, sto pre, ASAP, mi veceras iza ponoci krecemo na Jahorinu.
...a vec smo kaparisali sa 200 eura apartman, nema nazad...:dontknow:

da li je iko bio bas u ovom velikom apartmanu - JAVOR, mozda on nije tako los, utesite me...:eek:

Misko
03.02.2006, 14:17
U sezoni na Jahorini kada jsu kapaciteti puni na Ogorjelici 1 zna biti guzva i da se ceka po10min,na Ogorjelici 2 skoro isto a kada nema guzve,pa jasno je...
Bata Bane otisao na Jahorinu i usao u TERMAG covek i uzeo sobu...
Privatni smestaj jeste popunjen ali zato sto je ponuda po hotelima visoka pa zato nije bilo mesta....
Turisticka ponuda jedne planine nije ponuda za 2 noci vec nesto mnogo ozbiljnije,a u vecini slucajeva smestaj se i ne moze naci zbog toga da se pojedim ne isplati da menjaju posteljinu i peskire za 2 dana ...
Omladina iz Sarajeva i Pala u sezoni dolazi na Jahorinu zbog nocnog zivota koji je mnogo bogatiji u odnosu na njihovu sredinu u zimskoj sezoni,pa zna da napravi laznu sliku posecenosti...
Za dva dana nije moguce napraviti detaljnu sliku posecenosti pa cenim da je i neozbiljno to i ciniti....

Pope mi nismo ni stigli da kazemo koliko ostajemo odgovor je uvek bio nema praznih soba! Nebitno dal za 2 ili 22 dana. Ako treba da se ceka 10+ u redu to onda nije skijanje samo neka Bog da da ovako ostane. Parkinzi puni, da ne bude zabune, registracija BG, NS, HN, hrvatske, bosanskih je jos i najmanje. Sto se tice cena opet niste u pravu mi smo u centru centra na stazi zlatna zita/rajska dolina jeli za 5km (2.5€) cevape u restoranu po osobi, doduse manja porcija al restoran, za 25 evra smo se rasafili u ognistu (corbe, pica, salate i teletina ispod saca, znaci 12€ po osobi), sto je pristojno. Ponavljam ovo je za najslabiji period u toku skijaske godine, svi znamo da su aranzmani najjeftiniji krajem januara i da je tad najmanje ljudi (doduse kraj decembra ne racunam)

Sto se tice Termaga jasno je sto je nasao sobu mi isto bili i pitali rekli ljudi lupam 150km noc (ne verujem da sam mnogo omanuo), mi samo rekli vazi i okrenuli se

Inace sto se tice Bistrice i ovog popusta ona je ta koja je na gubitku, jer izgradise se hoteli, ko trazi najfenserskiji smestaj ima boljih, ko trazi bolji za manje pare ima i to plus milion vikendica, koje ce godinom za godinom preuzimati goste od hotela, iz milion razloga.

p.s. Mozda ustvari i ima manje ljudi nego lupam predhodne ili predpredhodne al to 10% max, daleko od toga da je sezona pukla.

p.s.s. Sto se tice 2 dana i da nije moguce dati pravu sliku, ti si poslednji put bio prosle godine ako me secanje dobro sluzi tako da ne znam sta si ovime hteo da kazes da si ti merodavniji, ne kapiram???

pop67
03.02.2006, 16:36
Pope mi nismo ni stigli da kazemo koliko ostajemo odgovor je uvek bio nema praznih soba! Nebitno dal za 2 ili 22 dana. Ako treba da se ceka 10+ u redu to onda nije skijanje samo neka Bog da da ovako ostane. Parkinzi puni, da ne bude zabune, registracija BG, NS, HN, hrvatske, bosanskih je jos i najmanje. Sto se tice cena opet niste u pravu mi smo u centru centra na stazi zlatna zita/rajska dolina jeli za 5km (2.5€) cevape u restoranu po osobi, doduse manja porcija al restoran, za 25 evra smo se rasafili u ognistu (corbe, pica, salate i teletina ispod saca, znaci 12€ po osobi), sto je pristojno. Ponavljam ovo je za najslabiji period u toku skijaske godine, svi znamo da su aranzmani najjeftiniji krajem januara i da je tad najmanje ljudi (doduse kraj decembra ne racunam)

Sto se tice Termaga jasno je sto je nasao sobu mi isto bili i pitali rekli ljudi lupam 150km noc (ne verujem da sam mnogo omanuo), mi samo rekli vazi i okrenuli se

Inace sto se tice Bistrice i ovog popusta ona je ta koja je na gubitku, jer izgradise se hoteli, ko trazi najfenserskiji smestaj ima boljih, ko trazi bolji za manje pare ima i to plus milion vikendica, koje ce godinom za godinom preuzimati goste od hotela, iz milion razloga.

p.s. Mozda ustvari i ima manje ljudi nego lupam predhodne ili predpredhodne al to 10% max, daleko od toga da je sezona pukla.

p.s.s. Sto se tice 2 dana i da nije moguce dati pravu sliku, ti si poslednji put bio prosle godine ako me secanje dobro sluzi tako da ne znam sta si ovime hteo da kazes da si ti merodavniji, ne kapiram???
Misko nemam ja nameru sa tobom da diskutujem,o merodavnosti jos manje a sam si rekao da ste dosli do TERMAGA i okrenuli se,pa pametnjakovicu koliko hotela ima na Jahorini sa slicnim cenama koje nose zvanicnu turisticku ponudu na Jahorini,ovde se o tome prica a ne o socijalnom smestaju i 10 upola slukom,i zaista necu vise da reagujem na tvoje gluposti...

Misko
03.02.2006, 20:06
Misko nemam ja nameru sa tobom da diskutujem,o merodavnosti jos manje a sam si rekao da ste dosli do TERMAGA i okrenuli se,pa pametnjakovicu koliko hotela ima na Jahorini sa slicnim cenama koje nose zvanicnu turisticku ponudu na Jahorini,ovde se o tome prica a ne o socijalnom smestaju i 10 upola slukom,i zaista necu vise da reagujem na tvoje gluposti...

Sa cenama kao Termag nijedan. Koji socijalni smestaj, bili smo u sobi sa 600 satelitskih kanala, cisto da nemoz da bude cistije, temp od 25C, tople vode nonstop koliko god hoces ispod nas kafic Lavine na 50m ogorjelice, sa prozora gledas u ratrake kako peglaju po celu noc.... kakva crna socijala, bruka smestaj, tako da ne znam sa kojom socijalom si me ukrstio. Sto se tice 10 upola s lukom cevape svi klopamo, pa sam zbog toga napisao o tome, cisto da se tekne uvid u cene. Ja ne znam sta sam to napisao a da su gluposti?

p.s. post#6 Covek lepo kaze bio gore i napisao da je jedva nasao dvokrevetnu sobu u Bistrici, i sad neko ko nije bio ove godine pricao o sezoni i popunjenosti i sta ti ja znam cemu vec, a mi koji smo bili pricamo gluposti??? Gde je tu logika???

patak
03.02.2006, 20:54
bio sam na jahorini od 22.-28.01 u pansionu sport. cena 40 km noćenje sa doručkom, u hotelu je bilo slobodnih mesta. na žicama popunjena svaka 3. korpa, čak kada je magla i svi se spuste na praču, čekanje na žici 2 min. ovo se odnosi na radne dane, vikendom je bila veća gužva , čekalo se od 1-3 minuta zavisno od žice.

tataratira
09.02.2006, 09:39
Stvarno treba biti lud pa platiti 300E po osobi za boravak na Jahorini! I uz sve to paziti da se ne ispadne iz zicare u toku voznje....
:confused:


imaš strah od letenja? :ski:

neka nama Jahorine ko radničko odmaralište, što manje JetSet-a bolje za skijaše

Arijel
09.02.2006, 11:10
neka nama Jahorine ko radničko odmaralište, što manje JetSet-a bolje za skijaše

pa to upravo i ja kazem - ali, kao i za svako radnicko odmaraliste 300E je mnooogoo para.

Dakle, definitivno treba biti lud pa to platiti :)

bari91
09.02.2006, 11:30
Na Jahorini ima priblizno 2500 kreveta te stoga je guzva jedino moguca i ima je samo u dane vikenda a i tada se to moze osetiti jedino na Poljice dvosedu i na Praci.I ta tzv." guzva" je izmedju 10,5 i 1h. a sto se tice da li je sezona "pukla" evo ja zadnjih sedam dana sam pokusavao da nadjem neki smestaj za prijatelje i jedva smo nasli trokrevetnu sobu(za 18.02) u starom Peggy-u iako licno znam dosta vlasnika kuca i hotela.Uglavnom je sve rezervisano do 11.03.Naravno uvek ima otkaza pa samim tim i mogucnosti za smestaj ali ovih dana je malo teze.
Imam jedno pitanje:Sta fali 10 upola sa lukom i gde u BG ili NS mozes da pojedes to isto a da je priblizno ukusno kao "gore"? Ko kaze ,ja castim.:yay: I jos nesto,da li stvarno mislite da na skijanje idu oni koje ovde neko ruzno nazva "socijala" ili svi moramo da idemo u "Termag" da bi mogli da kazemo da smo bili!?

tataratira
09.02.2006, 12:10
pa to upravo i ja kazem - ali, kao i za svako radnicko odmaraliste 300E je mnooogoo para.

Dakle, definitivno treba biti lud pa to platiti :)


Mislim da je to subjektivno koliko je ko spreman platiti bilo šta u životu
Meni je svaki dan sunca na Jahorini kao sa reklame Mastercarda...priceless, zar bi se bolje proveo da je uštedio 100 evra ?
prošla smejna je imala najbolje vrijeme i uslove skijanja u zadnjih nekoliko godina a bila je najmanja posjećenost, i teta na kiosku za ski-pass se žalila
kako je odron od smjene ali dogodine i onako ulaze bankari i vlastelini tako da me to nimalo ne sekira, samo da prvo prave žičare pa onda i hotele