PDA

Pogledati punu verziju : Borovec (fotografije)



bojan
15.10.2005, 16:39
Hajde da pocnem pricu o Borovecu. Evo linka na kome sam stavio sve fotografije koje sam slikao januara 2005. Naparite oci sa ovom planinom visokom 3000 metara pa cu vam kasnije pricati detalje

http://members.lycos.co.uk/infinity2703/borovec

wlad
15.10.2005, 17:36
Ova mi se dopala :D.

http://members.lycos.co.uk/infinity2703/borovec/slides/DSCN0604.html

oddball
15.10.2005, 18:44
phuu.. zlo i naopako :) :) :)

Bata Bane
15.10.2005, 20:35
Do mudiju lepo, lepo

pop67
15.10.2005, 20:38
JAKO LEPO :) :p

wolf
15.10.2005, 21:14
Hajde da pocnem pricu o Borovecu. Evo linka na kome sam stavio sve fotografije koje sam slikao januara 2005. Naparite oci sa ovom planinom visokom 3000 metara pa cu vam kasnije pricati detalje

http://members.lycos.co.uk/infinity2703/borovec


Pozdrav prijatelju
evo i ja da se malo prikljucim ljubiteljima snega i ski-brzina.
moja poruka glasi DAJ TE MI DA SKIJAMMMMMMMMMMM :D

bojan
16.10.2005, 22:21
Grad na oko 1.300m; Danju ziv, uvece ziv, nocu ziv; Gomila restorana, kafica, pabova (english) prvenstveno zbog britanaca kojih je najvise od svih posetilaca; 3 cetvorosedeznice koje su brze do jaja, desetak liftova i jedna gondola. Ski staze se pruzaju cak do 2.600-2.700 metara. Moguce je spojiti oko 7km jedno spustanje od vrha do dna gondole. Cuvena stvar je nocna staza duz cele cetvorosedeznice. Ski pass za strane turiste je oko 130e za 7 dana a za nas iz SCG ko je dolazio organizovano preko agencije dobio ga je za 90e. Smestaj i klopa mu dodju otprilike kao kop ili jahorina. Radilo je i 6 ski topova koji su drzali uvek sredjenu tu jednu najvazniju stazu na cetvorosedeznici. Za 2006. su obecali znacajna prosirenja, dosta novih topova i sedeznica, stazu duz gondole koja ce biti 11km duga!

Sve u svemu, dosta dobro. Ali fali joj nesto bosanskog smeka...

pop67
16.10.2005, 22:56
Druze kako napreduje Jahorina za 29.11.,a bogami i Borovec nije da se cuti,nije daleko ti imas iskustva sa mestom,pa mozda ne bi bilo lose da malo pogledamo agencijsku ponudu,a?
Pozdrav,POP

oddball
17.10.2005, 12:36
...pa mozda ne bi bilo lose da malo pogledamo agencijsku ponudu,a?...
Pozdrav,POP

moj bi predlog bio da se nekako sami organizujemo: bukiramo mesta preko neta u privatnom smestaju, vidimo da li mozemo da se samo organizujemo sa prevozom (ako ne, Bane Difovac je uvek tu koji je Bog i Batina u BG :) ) i tako prodjemo jeftinije. agencije uzimaju i do 50EUR po osobi (mene i ortaka su otsrafili za po 32 EUR). a ako mislite da je suvise rizicno da se sami organizujemo, opet pitamo Baneta koji ce nam ustedeti bar po 20 EUR.

2d2f
18.10.2005, 19:58
jel to bata bane ?

oddball
19.10.2005, 11:23
ne, nije to bata bane, ovo je jedan drugi bane koji vodi te ture do bugarske. mislim da se cak ni ne skija.

ai_ski
20.10.2005, 14:55
Ko nije bi nema pojma sta je propustio...
Mene ove godine naprzili na Bankso... :o

Vidimo se tamo...

Bata Bane
20.10.2005, 16:52
Za Bansko je vec pao delimican dogovor sto se tice Manijaka.

Jebote sto lepo zvuci kad ti neko kaze da si bog i batina a :D

CrazyKong
20.10.2005, 16:59
A da nije Bane "Piroćanac" koji se pominje u iskustvima ljudi koji su isli u Bugarsku proslih godina ?

oddball
21.10.2005, 00:15
A da nije Bane "Piroćanac" koji se pominje u iskustvima ljudi koji su isli u Bugarsku proslih godina ?

ja mislim da je bas taj!!!

ai_ski
21.10.2005, 16:21
Jel postoje jos neki uslovi za uclanjenje osim dobre volje???


Za Bansko je vec pao delimican dogovor sto se tice Manijaka.

Jebote sto lepo zvuci kad ti neko kaze da si bog i batina a :D

CrazyKong
21.10.2005, 16:57
Nema uslova, osim Popu 100 EUR za cip :D

Ma kakvi uslovi, ovo je sve zamisljeno kao krajnje neformalna grupa zaljubljenika u skijanje.
Bitno je druzenje, razmena iskustava i informacija, zajednicka skijanja.....
Za sada smo imali dva sastanka i dogovoreno je otvaranje sezone na Jahorini (kraj Novembra) i nedelja u Banskom (sredina Januara), uspust smo se i uniformisali, kupili ski jakne, logo je u pripremi i trebalo bi da bude odstampan na jaknama u toku sledece nedelje....

U al se ja raspisao....ma uostalom idi na pocetak thread-a pa vidi o cemu se radi :)

nEsHa
03.11.2005, 22:36
Da li neko moze da mi kaze svoje iskustvo ako ga ima u vezi ovog smestaja ?
Deluje mi OK, islo bi nas sestoro, i koliko sam shvatio svaki bungalov ima po 3 odvojene spavace sobe itd... Sve u svemu ako neko zna kakav je stvarno smestaj neka javi....

Milanoco
04.11.2005, 20:27
Broj 1 na Borovetsu su vile Alpin (u sastavu hotela Alpin). Nalaze se na samoj stazi.

www.alpin-hotel.bg

nEsHa
05.11.2005, 08:11
Da video sam za Alpin, cak je to bilo ono sto nam je prvo zapalo za oci, medjutim radi se o ceni. U vilama ALpin moze da nas stane cetvoro i cena po glavi izadje preko 300 eura ! (sa doruckom u hotelu). A Borosport koji je isto u samom centru nedalako od ovih vila (gledajuci po mapi sa interneta) nas izadje svega 175 eura po glavi ali za sest osoba (ima 3 odvojene spavace sobe, trpezarija , kuhinja.. itd) bez dorucka. Po slikama se vidi da nije ni blizu kao Alpin, ali isto tako deluju jako lepo.
Medjutim voleo bih da cujem od nekog ko je vec tamo bio kakvo je licno iskustvo.

dzonka
18.12.2005, 12:41
gledajuci ove slike, nisam bas stekao utisak da su staze bas-bas sredjene. da li gresim?

ski dude
18.12.2005, 22:03
gledajuci ove slike, nisam bas stekao utisak da su staze bas-bas sredjene. da li gresim?

ne gresis veruj mi:glavaozid

dzonka
22.12.2005, 15:34
pa sto onda svi toliko hvale bansko?!

adwarf
22.12.2005, 15:40
Ovde se prica o Borovecu ako se ne varam. I slike su odande

ski dude
22.12.2005, 18:16
za bansko znam da su sredjene super,dok za borovec tu i tamo:deal:

dzonka
23.12.2005, 14:20
Ovde se prica o Borovecu ako se ne varam. I slike su odande

moja greska! izvinjavam se! bansko je bolje od boroveca, jel?

ski dude
23.12.2005, 16:07
Nego sta:yay: ,mada ni borovec nije los:dontknow: .Bolji je od Kopa sigurno:kez:

ski dude
23.12.2005, 20:13
al mi se sad ide na borovec boga ti:kez: :glavaozid

oddball
23.12.2005, 20:15
neces se zeznuti sigurno, u bugarskoj na sva tri ski centra je dojaja

ski dude
23.12.2005, 20:28
nisam jedino bio u pamporovu tako da ne znam kako je tamo:dontknow:

Max
25.12.2005, 13:30
koliko je bezbedno da se ode u Borovec kolima(mislim na kradju i parking)? Cuo sam da se izdaju apartmani koji se nalaze u brojnim pabovima i privatnom smestaju. Zna li neko nesto o tome? Pozdrav svima

ski dude
25.12.2005, 17:40
Najveci rizik tamo su lazni policajci koji imaju "isprave"(nekad cak i prave) i mogu ladno da izmisle ogranicenje na putu ili u najgorem slucaju da te zaustave usred neke vukojebine i da te pokradu:hair: !!!(desilo se mom poznaniku).Ja ti predlazem da se drzis autobusa ili na ulazku u BUL da drpis neke Bugarske tablice:kez: :glavaozid

oddball
25.12.2005, 17:56
to jeste tacno. put autobusom duze traje ali je mnogo bezbednije i ne moras mnogo da brines. zabodes se u sediste i kuntas :)

dzonka
25.12.2005, 20:00
cuo sam da na ulazu u bugarsku, imaju table na kojima se obavestavaju putnici da jedino stanu policiji koja vozi odredjene automobile (mislim da su astre), i da nisu obavezni da stanu ostalim "policajcima". to su uradili upravo iz razloga laznih policajaca. ja tamo nisam nikada bio, ali mi je to rekao prijatelj koji je isao prosle godine u borovec.

admin
26.12.2005, 18:46
Agencija FILIP TRAVEL vozi za Bugarske ski centre autobusom ili mini busom, nezavisno od toga da li ste kupili kod njih aranzman ili ne . . .

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/filip_travel_m.gif (http://www.filip.co.yu/)

yt7sif
26.12.2005, 18:55
pazi brate to je tamo ziva ciganija vodi racuna da te nepokrdu ili da ti maznu auto

girl_from_nowhere
27.12.2005, 18:26
Idem uskoro preko Argus tursa u Borovec u hotel Olymp i interesuje me kakva su vasa iskustva sa ovim hotelom?I moze li na skijaskim stazama i da se sanka ili su rezervisane samo za skijase?Hvala

ski dude
27.12.2005, 20:32
SKI staze sluze za SKIjanje tako da ti nije preporucljivo da se sankas pogotovo na prometnijim stazama,a u borovecu ima dosta brdasca za sankanje koliko se secam:rolleyes:,a ti odluci.

dzonka
29.12.2005, 01:25
... moze li na skijaskim stazama i da se sanka ili su rezervisane samo za skijase?Hvala

:) :) :) :) :)

oddball
29.12.2005, 12:20
...moze li na skijaskim stazama i da se sanka ili su rezervisane samo za skijase?...
ako vec ides na planinu probaj skije i bord. nije tako tesko nauciti a osecaj je mnogo bolji. sankanje mozes i ovde na brdascetu pored kuce.

ski dude
29.12.2005, 15:25
Do jaja je osecaj takodje ako bi se spustijo sa sankama bez kocenja na primer niz Belu Reku 2:rolleyes: :couto:

p.s.prva jelka bi bila tvoja:kez: (iz iskustva):glavaozid

dancerka
06.01.2006, 15:22
Idem uskoro preko Argus tursa u Borovec u hotel Olymp i interesuje me kakva su vasa iskustva sa ovim hotelom?I moze li na skijaskim stazama i da se sanka ili su rezervisane samo za skijase?Hvala

kad se vratiš, obavezno napiši neki komentar o hotelu Olymp
baš ovih dana tražim neki odgovarajući hotel a taj mi se čini
sasvim ok

moju sestru interesuje da li postoji kombinacija
da ide 3 dana u školu skijanja i 3 dana u školu board-a

ako neko zna :ok:

BTW, one fotke kidaju

Misko
06.01.2006, 17:38
kad se vratiš, obavezno napiši neki komentar o hotelu Olymp
baš ovih dana tražim neki odgovarajući hotel a taj mi se čini
sasvim ok

moju sestru interesuje da li postoji kombinacija
da ide 3 dana u školu skijanja i 3 dana u školu board-a

ako neko zna :ok:

BTW, one fotke kidaju

Cao Dancerko, sto se tice skole skijanja naravno da postoji takva kombinacija moguce je samo da ce je malo skuplje platiti, mada ako na istom mestu rentira i skije i board mozda ostvari popust zbog 6 dana.

girl_from_nowhere
08.01.2006, 19:49
Hello!Evo ja se juce vratila sa Boroveca.Bila sam prvi put i odusevljena sam, puna prelepih utisaka.U zivotu na tako malom mestu nisam videla toliko ljubaznih ljudi...i toliko erotik barova:)Snega je bilo vise nego dovoljno, mnogo ljudi, centar koji je prelep, mali a ima svega(sem jogurta, hleba i poste:))Sto se samog hotela Olymp tice, ok je.Ja sam bila u sobi bez balkona, cisto je, spremacice dolaze svaki dan, menjaju peskire, ciste i sta im je vec posao, klopa je super, i dorucak i vecera su po principu svedskog stola.Ja koja sam uzasno izbirljiva mislila sam da se bas i necu vratiti u Bg punog stomaka, ali sam se prevarila.Ima svega za svaciji ukus.Hotel je lep, veliki, ima bazen, teretanu, saunu, nocni klub, sportsku salu, stoni tenis...Meni je najbitnije bilo da je cisto.Jedina, ali bukvalno jedina zamerka u hotelu je sto u sobi imaju tus, al nema dole one kadice, nego se tusiras na plocicama.Mada pretpostavljam da lux sobe imaju i to.A inace hotel se nalazi na vrhu jedne ski staze i do centra ti treba 5-10 minuta.A inace, isankala sam se ko nikad.Nije mi jasno sto je nekolicina ovde bila toliko protiv sankanja na ski stazama?Tamo se niko nije bunio, a prava je uzivancija spustiti se do podnozja na sankama, a posto sam bila samo 8 dana nije bilo vremena da naucim da skijam(na zalost) ali sam i te kako zadovoljna.Tako da sve u svemu, toplo preporucujem i Borovec i Olymp!ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.A imam i ja jedno pitanje...Da li je neko bio u hotelu Flora?Ovako mi spolja izgleda lepo, cak lepsi i od Rile i Samokova, a sa 3 zvezdice je, nalazi se na, po meni, odlicnom mestu, preko puta centra, tiho je, a opet u centru.Nisam ga videla u ponudi agencija pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa njim?

Bata Bane
08.01.2006, 19:53
Erotik barova:ok: :ok: :obrvajedn

Misko
08.01.2006, 20:05
Jedina, ali bukvalno jedina zamerka u hotelu je sto u sobi imaju tus, al nema dole one kadice, nego se tusiras na plocicama.

Nema kadice? Pa ja tu ne bih mogao onda da odsednem :kez: :D :kez:

ski dude
15.01.2006, 22:07
istina je da u 30% hotela u borovetsu nema kadica:glavaozid ,dont know why dont know how:dontknow:

ai_ski
18.01.2006, 14:46
Ja sam bio u tom hotelu..

Hotel je potpuno OK, i imaju kadu :ok: :ok: :ok:

Nesto su gradili oko njega kada sam bio poslednji put (prosle godine) tako da sad vise nemam pojma u kakvom je statusu.

U sutini... kolko para tolko muzike... Jedini zez je sto orman deli sobe (tamo gde je orman, nema zida)... Pa cujes komsiju kada hrce...


Da li je neko bio u hotelu Flora?Ovako mi spolja izgleda lepo, cak lepsi i od Rile i Samokova, a sa 3 zvezdice je, nalazi se na, po meni, odlicnom mestu, preko puta centra, tiho je, a opet u centru.Nisam ga videla u ponudi agencija pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa njim?

topp
30.01.2006, 20:55
drustvo pali li ko za vikend u bugarsku?! ja krecem u petak i ne znam zasto sam toliko nestrpljiv, mozda zbog WOLFovih fotki, testiranja novih daski ili neceg treceg... :yay:

Flow
31.01.2006, 08:49
Malo se kasno ukljucujem u ovu diskusiju, ignorisao sam je do sada, ali kako je nestalo materijala za citanje...

Da skratim, licno nisam zadovoljan BoroveZ ski centrom, ali to je ipak samo moje skromno misljenje, svako treba da ode i vidi. Bio sam tamo tacno pre 12 meseci...

Sto se Argusa tice, jer vidim da se i oni provlace kroz poruke, bili su vise nego prijatno iznenadjenje obzirom na njihov renome "jbg, shit happens..." - sve je bilo OK, od organizacije do njihovog coveka na planini koji nam je uvek bio available...

Smestaj...
Ako nemate dovoljno za RILU ne ocajavajte - daleko manji hotel ALPIN ce vam pruziti sve osim bazena sa staklenim krovom; vile ALPIN su sjajan izbor takodje, tu sam bio smesten i svaka preporuka za njih - nalaze se odmah iza hotela, zasebna su celine sto znaci da nemate nekih obaveza prema kucnom redu, postoje sa i bez saune, novogradnja - i sto je mnogo vaznije, na 30m su od prvog 4seat-a :)

Ima i slika, ako je neko zainteresovan...

Grazer
31.01.2006, 11:14
Malo se kasno ukljucujem u ovu diskusiju, ignorisao sam je do sada, ali kako je nestalo materijala za citanje...

Ima i slika, ako je neko zainteresovan...

Hajde posalji,zanima me borovec