PDA

Pogledati punu verziju : Skijanje u Francuskoj, potrebni cimeri ^^



Kajzla
27.10.2011, 10:36
Ja idem prvi put u Francusku, pun mi kufer i Srbije i njenih "gorostasnih" planina :) Jos sam u 2 godine imao 2 operacije, propale mi 2 zime i treca jer nije bilo snega .... Tako da sam ove godine bio resen da ne ostajem ovde i ne molim Boga da bude sneznih padavina kada uzmem Godisnji odmor.
Elem, preko ski-busa sam uplatio aranzman za 3 Doline i idem (Han) Solo :D Rasporedjen sam u cetvorokrevetni apartman, cena je 280e i na programu spajanja sam. Prijavio sam se za period 07.01 - 14.01. u Orelle-u. Ostavio sam mogucnost ukoliko ne ispunim uslov da bude popunjen apartman, da me prebace za period 14.01 - 21.01. Pomozite mi da se ne usmrdim i ove zime u raspaloj Srbiji ^^

Ivan Bgd
27.10.2011, 10:42
Ja idem prvi put u Francusku, pun mi kufer i Srbije i njenih "gorostasnih" planina :) Jos sam u 2 godine imao 2 operacije, propale mi 2 zime i treca jer nije bilo snega .... Tako da sam ove godine bio resen da ne ostajem ovde i ne molim Boga da bude sneznih padavina kada uzmem Godisnji odmor.
Elem, preko ski-busa sam uplatio aranzman za 3 Doline i idem (Han) Solo :D Rasporedjen sam u cetvorokrevetni apartman, cena je 280e i na programu spajanja sam. Prijavio sam se za period 07.01 - 14.01. u Orelle-u. Ostavio sam mogucnost ukoliko ne ispunim uslov da bude popunjen apartman, da me prebace za period 14.01 - 21.01. Pomozite mi da se ne usmrdim i ove zime u raspaloj Srbiji ^^

Ma opusti se, momci iz skibus-a to sve extra zavrse.
Tako sam ja prosle sezone i sve je bilo OK.
Ne moras ti da trazis cimere, ima nas dosta takvih solista.
:dziveli:

Kajzla
27.10.2011, 10:49
Verujem ti tebra, nego stvarno ne zelim da mi propadne jos jedna zima :)

Milanpop
27.10.2011, 17:07
3. puta sam preko SkiBusa isao u Francusku solo i bilo sva tri puta super. 1. put sve extra skijasi ( u sobi) , 2. put, pa u zivotu nisam vise popio alkohola nego tada ( to je bila bas paklena ekipa, Veliki pozdrav za Bronsona), 3.put sve stariji momci i to svi solo ma extra jos se cujem sa nekima og njih :ski:

Kajzla
27.10.2011, 23:22
Super onda :) Nisam ja ni sumnjao, nego sam baksuz povodom zimovanja, pa reko zlu ne trebalo :D

andrijapajic
09.11.2011, 11:32
I ja planiram Orelle 7-14. januara, cekam neke pare ovih dana pa idem da uplatim, tako da ce nas bitii :)

Kajzla
12.11.2011, 22:35
Ql :) A 21. novembra idem da operisem lakat, da i to zavrsim pre zime, pa da nesmetano uzivam :)

Kajzla
21.12.2011, 14:15
Danas isao da uplatim ostatak za aranzman i rekose mi da se skupilo nas cetvoro. :)

DRAGON
21.12.2011, 14:38
Pazi da se ne izgubis u Tri doline jer kompleks ima oko 600 kilometara staza...:sm018:

sunCica
21.12.2011, 15:45
Ja sam tako prosle godine krenula u FR, preležala silne povrede i prelome i odlučila se da idem. Bilo mi je dosta svega, više nikoga nisam mogla ni da čekam, ni da molim, posle 27 godina skijanja na Kopu krenula sam solo u Francusku.


Izbor centra:
Pošto nisam baš najbolji skijaš izabrala sam prvo neku manju planinu sa kraćim stazama i sa drvećem. Nisam htela da me šok belina i samo sneg, kamen i led.

Što se društva tiče:

Bila mi je frka oko toga, ali sam glumila da sam preterano QL. Kod vodiča sam se u autobusu raspitala s kim sam u sobi i tako je sve počelo. Momci iz ski busa su napravili sjajnu kombinaciju i imala sam super društvo, a tamo sam srela još neke poznanike (ljude koje znam iz totalno neke druge price). Ljudi se nekako na skijanju vrlo brzo zbliže, jer svi idu sa isti ciljem skijanje i skijanje i skijanje i tek je u drugom planu zezanje i ostalo. Ekipa se tako dobro sastavila da sam u toku iste sezone s istom ekipom otišla još dva puta na skijanje (treći put smo se promašili baš za malo). Ekipa se proširila preko leta (60% ljudi koji leti voze rolere zimi skija), sad sam već deo velike ekipe i u najjavi već imamo 3 skijanja.

Kajzla
21.12.2011, 23:22
@Dragon ... upalicu navigaciju :P
Salim se, potrudicu se da ne zaboravim na gondolu za vracanje :D Gledao sam neki istripovan film kada troje skijasa zaglave na zicari i izedu ih vukovi dok su pokusavali na razne nacine da pobegnu odatle ^^.
Inace, vozim bord, znam pokoji trik ali nisam se preterano bahtao sa trikovima, vise sam freeride fazon. Samo speed, dok ne zaledi suza u oku nisam nista uradio :) Meni je prioritet voznja, a posle sve ostalo. Mnogo sam se uzeleo i jedva cekam da ubacim cipele u vezove i da se otisnem niz neku strminu :) A 6. se blizi polako ali sigurno ...

Lynx
22.12.2011, 23:34
... posle 27 godina skijanja na Kopu krenula sam solo u Francusku ... Pošto nisam baš najbolji skijaš izabrala sam prvo neku manju planinu sa kraćim stazama i sa drvećem.


Kako divna preporuka za Kop :sm021:

sunCica
23.12.2011, 01:03
Kako divna preporuka za Kop :sm021:

DA je bolja ne bi valjalo!!!:cool:

Alias
23.12.2011, 11:31
Ja sam tako prosle godine krenula u FR, preležala silne povrede i prelome i odlučila se da idem. Bilo mi je dosta svega, više nikoga nisam mogla ni da čekam, ni da molim, posle 27 godina skijanja na Kopu krenula sam solo u Francusku.


Izbor centra:
Pošto nisam baš najbolji skijaš izabrala sam prvo neku manju planinu sa kraćim stazama i sa drvećem. Nisam htela da me šok belina i samo sneg, kamen i led.

Što se društva tiče:

Bila mi je frka oko toga, ali sam glumila da sam preterano QL. Kod vodiča sam se u autobusu raspitala s kim sam u sobi i tako je sve počelo. Momci iz ski busa su napravili sjajnu kombinaciju i imala sam super društvo, a tamo sam srela još neke poznanike (ljude koje znam iz totalno neke druge price). Ljudi se nekako na skijanju vrlo brzo zbliže, jer svi idu sa isti ciljem skijanje i skijanje i skijanje i tek je u drugom planu zezanje i ostalo. Ekipa se tako dobro sastavila da sam u toku iste sezone s istom ekipom otišla još dva puta na skijanje (treći put smo se promašili baš za malo). Ekipa se proširila preko leta (60% ljudi koji leti voze rolere zimi skija), sad sam već deo velike ekipe i u najjavi već imamo 3 skijanja.

SunCico, ti si moj idol:)

Meni je poslednje dve godine baš problematično da pronađem društvo za skijanje, uspela sam nekako, ali ove godine nema šanse. A obavezo hoću na skijanje. U skibusu su mi rekli da je ta situacija uobičajena i da oni tada sklope ekipu za jedan apartman od ljudi koji idu solo, ali nikada ne znaš sa kime ćeš da završiš; ti si imala sreće ali to ne mora uvek da bude tako. Da li oni spajaju ljude sličnih godišta, ili imaju u vidu da li si muško ili žensko, ili uopšte i nemaju kriterijume pa to rade hronološki, kako se ko prijavi? Da li možeš da ih zamoliš da budeš npr. u 2- ili 4- krevetnom apartmanu, da to ne bude baš 8-krevetni? Meni u stvari ne bi uopšte smetalo da budem sa nepoznatim ljudima u nekom lepom, komfornom apartmanu, ali ako su to stvarno minijaturne spavaonice, tu svako svakome smeta čak i ako je poznata ekipa u pitanju, pa još ako ima samo jedno kupatilo, a više od 2 žene u istom apartmanu...:) Kako ste se organizovali po pitanju hrane, jeste li zajedno spremali ili svako za sebe?

U koji si ti ski centar išla i kako ti se dopao? Ja isto nikada do sada nisam bila u Francuskoj, ali dobro skijam tako da mi se čini da mi sva skijališta odgovaraju, mada ne bih baš odmah u 3 doline, bolje neko manje za prvi put.

Na kraju, da li ima nekoga ko bi išao na skijanje u martu a da nema društvo?

sunCica
23.12.2011, 11:47
SunCico, ti si moj idol:)

Fala fala:sm011:

[/QUOTE]




U koji si ti ski centar išla i kako ti se dopao? Ja isto nikada do sada nisam bila u Francuskoj, ali dobro skijam tako da mi se čini da mi sva skijališta odgovaraju, mada ne bih baš odmah u 3 doline, bolje neko manje za prvi put.


U Isoli

Ma bez brige i samo opušteno!!!

designbvr
23.12.2011, 15:35
Pa sta bi sa odgovorom za ONO u sredini,
cini mi se da je poanta cele pisanije i bila da joj odgovoris
na ONO sto je naj vise zanima :glavaozid

Kajzla
23.12.2011, 15:47
@Alias
Bitna je volja, a kada izgoris od zelje za skijanjem onda pristajes na sve uslove :P
Salu na stranu, ja sam se odmah odlucio za cetvorokrevetni apartman i bio prvi koji je uplatio u tom terminu. Tek sam pre 3 dana saznao da je ispunjen apartman i da su jos uplatili neki decko i 2 devojke. Dakle, nema superiornosti polova, borci za zenska ili muska prava udaljite se sa teme :) Meni nije problem, ziveo sam sam 2 godine kao podstanar i imao 2 razlicita cimera u tom periodu, a dobro je poznato da i zene umeju da budu aljkave, tako da nema tu pravila ... Opet kontam da se ljudi koji idu na zimovanje vode istim principima i razmisljanjima, tako da ne verujem da je ikada bilo nekakvih konflikata u slicnim situacijama.
Ne bih znao kako uparuju ljude koji idu solo, ali ne verujem da imaju neke posebne kriterijume ... Moja pretpostavka je da je taj decko uplatio isto kao i ja solo, a da su te 2 devojke verovatno drugarice koje su uplatile zajedno aranzman.
Dosta ljudi skija u martu, tako da mislim da ces naci vec neko drustvo za skijanje :)

macak011
23.12.2011, 15:49
Kad devojka devojci kaze da je sve ok, onda nema tu cile-mile, sve su se razumele, kad ti kazem! :D

Kajzla
23.12.2011, 15:50
Da, posto jedem 4, 5 puta dnevno u Grcku sam nosio letos skoro celu torbu hrane, tako da cu nositi i tamo definitivno :) Imaju mini stisnjene sunke po 400g, tunjevine, spagete i tako te zajebancije koje mogu da istrpe dug put, a moze lepa klopa da se napravi od tih produkata ^^.

Alias
23.12.2011, 15:59
@Alias
Bitna je volja, a kada izgoris od zelje za skijanjem onda pristajes na sve uslove :P
Salu na stranu, ja sam se odmah odlucio za cetvorokrevetni apartman i bio prvi koji je uplatio u tom terminu. Tek sam pre 3 dana saznao da je ispunjen apartman i da su jos uplatili neki decko i 2 devojke. Dakle, nema superiornosti polova, borci za zenska ili muska prava udaljite se sa teme :) Meni nije problem, ziveo sam sam 2 godine kao podstanar i imao 2 razlicita cimera u tom periodu, a dobro je poznato da i zene umeju da budu aljkave, tako da nema tu pravila ... Opet kontam da se ljudi koji idu na zimovanje vode istim principima i razmisljanjima, tako da ne verujem da je ikada bilo nekakvih konflikata u slicnim situacijama.
Ne bih znao kako uparuju ljude koji idu solo, ali ne verujem da imaju neke posebne kriterijume ... Moja pretpostavka je da je taj decko uplatio isto kao i ja solo, a da su te 2 devojke verovatno drugarice koje su uplatile zajedno aranzman.
Dosta ljudi skija u martu, tako da mislim da ces naci vec neko drustvo za skijanje :)

Pošto i ti ideš solo, aj javi kada se vratiš kako je sve ispalo po tom pitanju.

Kajzla
23.12.2011, 16:03
Roger that :)

sunCica
23.12.2011, 16:10
Pa sta bi sa odgovorom za ONO u sredini,
cini mi se da je poanta cele pisanije i bila da joj odgovoris
na ONO sto je naj vise zanima :glavaozid

Joj odgovorila sam ali sam ga izgleda greškom isekla.

1) HRANA u početku smo svi jeli svoje, dok su trajale zalihe, ali oko zajedničke klope sve je počelo sa kuvanjem supe (svi su poneli supu). Supu smo jeli svi i okupili se oko supe. Već se na poslednjoj žici dogovorimo kuju ćemo i onda je i spremanje išlo u etapama. Nisam kuvala sve ja nego ja skuvam,, posle odem na tuširanje, a oni dokuvaju i taman sve bude spremno na vreme.Hleb smo isto delili s tim što su se tipovi koji su bili sa nama u sobi solidarisali i kupovali uvek još hleba. Oko klope smo se vrlo lako složili, pa smo i pravili neke zajedničke večere, svako da malo ili iz torbe, ko nema ništa da priloži dokupi nešto i bez frke. Moj savet je da bi sve bilo opušteno da se ipak ponese neka klopa, posle će se sve srediti. Znači kuvanje po dogovoru!!!

2)EKIPA
Momci iz busa se trude da uklope godište i pitaju one koji su na spajanju da li mogu da ih stave u sobe sa osobama suprotnog pola. Mene su recimo stavili u sobu s jednim parom i sa još jednim tipom i super smo se slagali. Mada je bilo malo nervoze pri izlasku kad je trebalo da očistimo sobu.

Većina ljudi ide na fazon da se sve nosi sem hleba, sireva i mlečnih proizvoda.
Nadam se da sam sad u celini odgovorila na postavljeno pitanje. Nemoj da se brineš sve će biti skroz QL!!!

Kajzla
24.12.2011, 15:33
Ja sam u Grcku nosio i sir i jogurt :D Za divno cudo nisu se pokvarili i tamo je imao frizider u sobi tako da je sve ostalo sveze do poslednjeg dana :) A hleb ima tost hleb&kifle koji inace samo jedem i moze da traje opusteno 7-10 dana ... :)
Meni je hrana mnogo veliki trosak, zato se bas detaljno pripremam kada idem na neki put da ne bih u inostranstvu trosio bez veze na hranu. Iskreno, ne znam ni kakve su cene tamo sto se hrane tice ... Ali posto je to turisticki komplex, ne verujem da je neka priblizna cena kao ovde ... mislim da je za nekih 20-30% sigurno skuplje.
Ne bih da zvucim kao skrtica ali za moju ishranu mi treba 150e za 2 nedelje u Srbiji i to da sam spremam. Tamo ce mi trebati 150 za 6 dana ako se budem hranio po restoranima :)

SnowBeliever
24.12.2011, 16:54
Jeste lepo kad se ponese...ali opet sa druge strane meni je lepse probati nesto sto nema kod nas...a toga ima dosta....gde god da odes u alpe neces pogresiti sa kupovinom sireva, pa jos i suhomesnatih proizvoda....e sad za francusku ne mogu da pricam jel nisam jos bio(videcemo u januaru kako to sve izgeda ;op ) a sto se tice austrije, prosle godine islo nas 5, i dali smo svi po 50eura i to nam je bio zajednicki budzet za klopu, i mogu da kazem da nismo u nicem oskudevali, cak stavise, kupovali xtra stvari, sireve, onaj cuveni tirolski speck(prsutu) koja je nenormalno dobra, pice ama svasta nesto, i cene u austriji su skroz ok, mnogo namirnica je jeftinije nego kod nas....

Kajzla
24.12.2011, 17:17
Sirevi se moraju probati :D Neko vince i tako to ... ;) Te stvari se podrazumevaju. U svakom slucaju od viska glava ne boli :P

sunCica
24.12.2011, 17:46
....gde god da odes u alpe neces pogresiti sa kupovinom sireva.... VAIstinu!
Evo mog iskustva što se Francuske tiče (snabdevala sam se u njihovom lancu SHERPA)

VINO:
Kupiti tamo, oko toga nema promašaja i najjeftinje roze je pitko i slatko i savršeno!!! (jedva čekam)


MLEČNI PROIZVODI:
Istina, oko sireva nema greške, a nisu ni skupi čak su povoljniji nego kod nas, naročito pavlake, mazalice itd. Imaju neku pavlaku, krem sir koji ima 0% masti i koji nije skup, planiram da se satirem od njega. Nisam primetila, a nisam ni tražila da li imaju jogurt, ali mislim da imaju nešto slično.

SUHOMESNATO:
Suhomesnato nismo kupovali, bili su nešto skuplji nego kod nas, a i to smo sve poneli od kuće (u svakoj zemlji suhomesnato je različitog ukusa, u mađarskoj je malo masnije i slanije, u rusiji mlečno, neslano i svaka zemlja meni ima neki svoj ukus tako da ja nisam raspoložena da eksperimentišem kad je suhomesnato u pitanju). Donela sam kući neki komad mojima iz Fr na poklon i bilo je previše suvo i slano, tako da ću to nositi od kuće.

HLEB:
Beli hleb kupujemo tamo, svoje zrbevlje koje jedem za doručak nosim od kuće.

VOĆE I POVRĆE:
Sveže voće i povrće im je skupo, ali ima onog manjeg kvaliteta koje je i po nekoj razumenoj ceni. Poneću sigurno par kilograma pomorandži gore i verujem da ću kupiti tamo par zelenih salata, jer ne mogu da ih nosim odavde. Voće i povrće je skupo!!!

JAJA, KONZERVE I OSTALO:
Jaja koštaju isto koliko i kod nas, konzerve su skuplje tako da ću poneti kozerve tunjevine i skuše, nosim supe u kesici, nosimo špagete. Kafu isto nosim odavde.


Sad tu se moje situacija malo razlikuje jer se svi mi koji smo u sobi znamo. Ja kao jedina devojka u sobi nosim, ali ne nameravam da jedina upotrebljavam sunđerčić, krpu, mali reklamni deterdžent za sudove, mali zejtin (ponekad ima toga u apartmanu, ostane od prethodnih gostiju, ponekad nema). Poneću i mali šampon za kosu, pošto sam u sobi sa još 3 tipa sa aerodinamičnim frizurama pa ne mogu da očekujem od njih da nose šampon, mada će poneti sve ostalo (kaladont, sapun, neku kupku i za mene)! U fazonu sam da nosim i tiganj za palačinke.

Za one koji putuju solo oni ipak moraju da kupuju i nose sve od kozmetike, a oko tih gluposti u sobi tipa sunđer, deterdžent za sudove, sapun, šećer, so, toalet papir, zejtin, velika tegla nutele je najbolje da se dogovorite na licu mesta.


ZA PAR SATI ĆU SE UPUTITI PUT TEMPA, U SNABDEVANJE a u petak odoh da :ski:

Kajzla
24.12.2011, 19:18
A sta oni imaju tamo od posudja ? Meni treba nesto za kuvanje jaja, pecenje mesa i kuvanje spageta :)
Uvek nosim sa sobom kada idem negde kupku i sampon omiljenog mirisa :D Imam ipod 30gb koji mi sluzi samo kada idem na neku putovanja jer ponesem i zvucnike od kompa, cisto da ne bude monotono, a i karte su uvek tu dobrodosle :) Ipak ce da se smraci rano, a kontam da je bolje kada se napravi neka dobra atmosfera na gajbi nego da se bleji na recepciji ili za sankom ... :)

sunCica
24.12.2011, 21:46
Mislim da bi opremljenost kuhinje trebalo da zavisi od apartmana do apartmana, ali da su svi u suštini isti. Npr. naš je imao sve od šerpi i lonaca (mala, velika, duboka, čajnik), tanjiri, pribor, čaše, šolje imali smo šporet, frižider, mikrotalasnu, ali bez grila (znači bila je malo starija pa nismo mogli ništa da pečemo već samo da zagrevamo), dok su recimo komšije imale i mašinu za sudove i mikrotalasnu sa grilom. Pošto je Isola mala i ima samo jedan kafić u kome je gužva, blejali smo po sobama uglavnom, jedni bleje, drugi pričaju vicece i jure ribe po drugim sobama, treći igraju karte (tu sam i ja). Mislim da je blejanje u sobi NAJJAČA na zimovanju.

Dovoljno se preko dana nakupim zime, pa sad treba još da se smrzavam uveče. Ma nema panse, sad idemo u Tinj pa možda i izađem par puta, ali bre ja ni u BGD ne izlezim, šta da tražim tamo uveče, a još idem s dečkom. Ajd da idem solo pa još da izlazim, ali ovako nema šanse, ja na skijanje u Fr idem penzionerski (spavanja+skijanje)! Kop je već druga priča, mada sad ako radi Gvozdac biće manje izlazaka!

SnowBeliever
24.12.2011, 22:08
od tebe sunCice, ocekujem kad se vrnete iz tinja, da me obavestis otprilike kakva je snabdevenost kunije bila, posto pretpostavljam da si isto u Home Club apartmanima...da znam sta da nosimo a sta ne....cisto onako otprilike....

sunCica
24.12.2011, 22:14
A ne ja sam tamo ja mislim isto val Calret ali mislim da nije Home club! A možda i jeste skroz do žice je. Imaćeš izveštaj još dok sam tamo.

SnowBeliever
25.12.2011, 00:41
e moguce... home club je u onom la lavachet ili tako nekako ...

admin
01.01.2012, 01:00
http://www.skijanje.rs/assets/ski-centri/francuska/espace-killy-tignes-val-d-isere/tignes/tignescitymaps3.jpg

Home club je na ovoj mapi u kvadratu A3 pod brojem 87.

Detaljnije:
http://www.skijanje.rs/ski-centri/francuska/espace-killy-tignes-val-d-isere/tignes/

somiiii
30.11.2012, 18:19
Jel neko zainteresovan za opening u risoulu? drustvu ne odgovara termin a cena je skroz ok...

Alias
03.12.2012, 11:31
somi, nadam se da ćeš naći društvo za taj termin, ja u decembru ne mogu zbog posla. Meni su potrebne cimerke/ri za prvu nedelju posle Nove godine. Da li ima nekoga ko bi išao u ovom terminu a da nema društvo?

sunCica
03.12.2012, 14:50
Cela moja ekipa ide u Sierre Chevaliere prve nedelje posle NG preko skibusa, vrlo rado bi te povezala sa njima, ekipa je velika, možemo i da se upoznamo na expozimu. Posle se obično organizujemo pa delimo prevoz, nalazimo smeštaj za Kop ili SP.