PDA

Pogledati punu verziju : 10 naj zescih ski-lifotva!



Sapa
24.10.2011, 19:51
drustvance iz 'unoficialnetworks' je ovako sastavilo top listu svjetskog vertikalnog transporta

http://unofficialnetworks.com/whos-ski-lift-world-41734/

ponado da sam se da sam koristijo barem pola iz top10, ali je ispalo je da sam bio samo u jednom jedinom. zivot kratak a jos toliko zica kojima bi se trebalo provozati, zadnja sa liste mi je ipak naj veca zelja, sto zbog nostalgije, sto zbog terena ispod zice :sm022:

Tadija_91
24.10.2011, 21:15
Dzaba ovo kad tu nisu Savin kuk 2 i Piribreg :P

Sapa
24.10.2011, 21:37
Dzaba ovo kad tu nisu Savin kuk 2 i Piribreg :P
ja. to si u pravu :P

wlad
24.10.2011, 22:34
Ih, pa kad su listu pravili Ameri, stavili su 7 od 10 sa svog kontinenta ;).

plageton
27.10.2011, 11:23
To Amerikanci isfuravaju svoje američke tripove. Jedina žica koju bih izdvojio u svom životu jeste Leissieres express u Val d'Izeru. To je četvorosed ili šestosed, ne sećam se i zanimljivost je da uopšte ne postoji staza koja odgovara toj žici. Ona samo služi za prebacivanje preko planine. Taj trenutak kada žica se domogne vrha i otvori pogled naniže i počne da se spušta je nešto na šta ne možeš da se navikneš koliko god puta da si prošao. A zamislite kako je tek onima koji ni ne znaju šta ih čeka i pošli su tuda u svom blaženom neznanju. To je luđe od luna-parka.

oggy
27.10.2011, 15:10
Ima slicna zica u Alpe d'Huez, kad se prebacujes prema Auris-u. Isto tako vozi dole "u rupu" ali nije bas toliko zajebana :)

Grimani
27.10.2011, 17:39
Ima slicna zica u Alpe d'Huez, kad se prebacujes prema Auris-u. Isto tako vozi dole "u rupu" ali nije bas toliko zajebana :)
to bi bila ova zica?
(http://skijanje.rs/forum/showpost.php?p=58638&postcount=6)

Tadija_91
27.10.2011, 20:10
to je les deux alpes, a ogi je pricao o alpe d'huezu ;)

Sapa
27.10.2011, 21:42
To Amerikanci isfuravaju svoje američke tripove. Jedina žica koju bih izdvojio u svom životu jeste Leissieres express u Val d'Izeru. To je četvorosed ili šestosed, ne sećam se i zanimljivost je da uopšte ne postoji staza koja odgovara toj žici. Ona samo služi za prebacivanje preko planine. Taj trenutak kada žica se domogne vrha i otvori pogled naniže i počne da se spušta je nešto na šta ne možeš da se navikneš koliko god puta da si prošao. A zamislite kako je tek onima koji ni ne znaju šta ih čeka i pošli su tuda u svom blaženom neznanju. To je luđe od luna-parka.

pa dobro, americki izbor pa prema tome i gomila americkih liftova u top 10; vjerujem da su izostavili mnoge spektakularne liftove.
ovaj izbor nije pravljen na osnovu stepena spektakularnosti okolisa iznad kojeg zice prolaze, nego na osnovu stepena 'kultnosti' terena na koji izvoze skijase; jackson hole, mad river glen, la garve, aquille du midi... i ostala sveta mjesta za freeride.

zloglasni
27.10.2011, 23:07
Bravo konacno je neko razumeo svrhu liste