PDA

Pogledati punu verziju : Supruga / partner i skijanje



Panzer
22.10.2011, 10:27
Jedno hipotetičko pitanje:
Čovjek je navikao da ide sa suprugom na skijanje. Skijaško znanje približno, pa su se uglavnom mogli pratiti na stazama, osim u poslednjoj sezoni gdje se ipak pokazala razlika u brzini / intenzitetu.
E sad, čovjek se razvede i traži novu ženu.
Da li birati novu ženu tako da:
1. Već zna da skija, i to solidno
2. Zna slabo da skija
3. Ne zna da skija, ali hoće da uči
4. Ne zna da skija i ne interesuje je nikad da nauči
Naravno da to neće biti osnovni kriterij pri izboru :), ali me interesuje što mislite ;)

stekan
22.10.2011, 11:01
*, 1, 4, 3, 2

* = najveći miraz

ExBaker
22.10.2011, 11:18
Kupis race skije zeni:)

oggy
22.10.2011, 11:38
0. Instruktorka, em ti naucis skijati, em joj uvalis djecu, posto nisi upoznat sa pedagoskim metodama :D

Panzer
22.10.2011, 11:54
0. Instruktorka, em ti naucis skijati, em joj uvalis djecu, posto nisi upoznat sa pedagoskim metodama :D

Vidiš toga se nisam sjetio :smoke:
A što mislite da imate tazbinu negdje u Villachu, Insbrucku ili barem Ljubljani?

Milanpop
22.10.2011, 13:42
Kakav si ti kralj. a da predjes u pede.. :sm018:

Panzer
22.10.2011, 13:43
Što, treba ti partner koji zna da skija? :sm018:

milos_pg_91
22.10.2011, 15:40
Što, treba ti partner koji zna da skija? :sm018:

ha ha ha.. Dobra fora :)))

mladja22
22.10.2011, 15:46
pa najpametnije je da se covek ne zeni, na stazi uvek moze da se nadje neka razvedena D

Sapa
22.10.2011, 20:48
Jedno hipotetičko pitanje:
Čovjek je navikao da ide sa suprugom na skijanje. Skijaško znanje približno, pa su se uglavnom mogli pratiti na stazama, osim u poslednjoj sezoni gdje se ipak pokazala razlika u brzini / intenzitetu.
E sad, čovjek se razvede i traži novu ženu.
Da li birati novu ženu tako da:
1. Već zna da skija, i to solidno
2. Zna slabo da skija
3. Ne zna da skija, ali hoće da uči
4. Ne zna da skija i ne interesuje je nikad da nauči:sm017:
Naravno da to neće biti osnovni kriterij pri izboru :), ali me interesuje što mislite ;)


ovo nije hipotetiticki nego iz iskustva; covjeka koji se razveo i ne pada mu napamet da trazi zenu koja skija ; sto bi neko ko je ''bio i vidijo'' ponovo prolazijo kroz iste faze, nadji partnera da radite stvari koje sa bivsom zenom/partnerom nisi ni u snu sanjao da radis, uzivaj u zivotu i posveti vrijeme sebi; na skijanje sam, samo za svoj ceif ili sa rajom. to pogotovo ako pocnes da zivis zajedno sa nekim, onda upravo moras ostaviti prostora i vremena za sebe. a ako nemas cvrstu/ozbiljnu relaciju onda nema veze, mozes iz fazona i sa relacijom jednom na skijanje
:sm019:
ps
u maternu, jeR ovo ski forum ili bracno/seksualno savjetovaliste :D

Panzer
22.10.2011, 21:17
Dobro bračno, ali zašto seksualno? :sm011:


na skijanje sam, samo za svoj ceif ili sa rajom

Ima toga, ali nije loša ni varijanta da ljepša polovina onako turistički obilazi skijaške centre, pravi doručak ujutro i večeru u apartmanu dok se ti ne vratiš sa skijanja ;). Onda za naveče imaš društvo nekoga ko je, je li, odmoran :sm011:, za razliku od tebe.
Ima li iko takvo iskustvo?
Inače, predlog 4 mi je zasada favorit

Sapa
22.10.2011, 21:22
pa to sa kuvanjem je oke, ako trazis domacicu za novog partnera(ali onda mozda bolje da povedes mamu). ha hebo te, cuj neko ko je navece odmoran, pa ti poslje intenzivnog dana skijanja nisi nizasta ;)


Dobro bračno, ali zašto seksualno? :sm011:


eto zasto seksualno :D

Panzer
22.10.2011, 21:31
E nosi te đavo, ismijah se. Vidi, ne mora biti baš domaćica ali je bitno da ne zna skijati. A da voli malo da putuje, vamo - tamo.
Jesam šovinista.
Mada, ko zna, dok ti skijaš možda njoj bude dosadno pa si nađe drugu zabavu ;).
Ne znam, ipak izgleda najbolje sa rajom...
Šta bi sad rekao Milanpop, kako bi se LGBT populacija ponašala u ovom slučaju? :sm011:

wlad
22.10.2011, 21:49
A dobre teme, vidi se da je off-season :D

Pa da ja ubacim malo off-topica ;), ima jedna izjava SRB političara koja je prigodna za ovaj trenutak (lepše zvuči njegova nego original :sm021:):

"Don't mix frogs and grandmothers"

:dziveli:

Milanpop
23.10.2011, 10:08
I bre sto se zakuvalo
Pa vidi sa Linzi ili Tinom da li su slobodne, a bice i nesto vise kesa za tebe, boli te uvo.
Mada dobra muska ekipa je ipak smrtonosna kombinacija za skijanje

Panzer
23.10.2011, 15:37
Linzi... hm.... ko zna.
Pa jeste sa ekipom najbolje, ali se često desi da nije lako svima uklopiti termine i slično. Ima wlad pravo, don't mix...

sunCica
24.10.2011, 14:59
Ja sam za odgovor pod 4. (ne zna da skija i ne interesuje je nikad da nauči), onda kad odeš na skijanje na miru skijaš, mada se cela stvar komplikuje ako imate klince, onda je bolja opcija pod 0. (instruktorka kojoj uvališ decu) :ski:

Dok je kod mene recimo situacija obrnuta, mora biti skijaš (da mi pravi društvo uvek i svuda) i poželjno je da je bolji od mene (da se ne zamara mnogo da može pre i posle da mi nosi skije).

trendo
24.10.2011, 16:18
mislim da ispunjavam tvoje kriterije ali zalim srecno ozenjen

Milanpop
24.10.2011, 17:04
I ja takodje ispunjavam sunCicine kriterijume ali sam slobodan :sm021:. Sto se mene tice mozemo se odmeriti u Cervini u decembru

sunCica
24.10.2011, 17:29
Mesto je popunjeno!

djolea
24.10.2011, 22:09
Šta je tu problem, SKIJAŠI, umorni ste od skijanja ceo dan, a uveče...?

Panzer
24.10.2011, 23:31
dobro došao djolea, čudna je družina skijaška na ovom forumu... bješe jednom jedan, mislim vassoni ili tako nešto, koji je ubjeđivao ljude da su na skijanju noćne aktivnosti bitnije od dnevnih...

sunCica
24.10.2011, 23:52
Joj pa na skijanju ima više muvanja nego na moru, ljudi skroz gore odlepe, svi su totalno euforični. Pre svega mislim da ima više konkretne akcije, jer nema šetanja, držanja za ruke itd.(ej bre ladno je!!!) nego odmah se prelazi na stvar (mada to nije pravilo :sm011:).

Skijanje je jako dobro mesto za smuvati tipa, jer generalno ima više skijaša nego skijašica, pa je izbor veći, a manja konkurencija nego u gradu.

wlad
24.10.2011, 23:58
Oćeš da kažeš Panzeru da se preorjentiše? :sm004: (pod 5.)

sunCica
25.10.2011, 00:05
Nikad nije kasno. Ima to dobrih strana:
1)Nosi svoje skije, a može i tvoje
2)Ne kuka oko WC-a

Ima ih sigurno još nego ne mogu da se setim sad mada ipak devojke koje skijaju su jedinstvene i najbolje, a i one na bordu su Ok!!!

Panzer
25.10.2011, 00:18
pa dobro, ako može Milanpop mogu i ja...:D
djevojke koje skijaju su oke, ali supruge koje skijaju...

Sapa
25.10.2011, 01:05
pa dobro, ako može Milanpop mogu i ja...:D
djevojke koje skijaju su oke, ali supruge koje skijaju...
pa jesam ti odma reko.

:smoke:

oggy
25.10.2011, 11:11
Cekaj, kako znaju ovi kandidati da bolje skijaju od suncice, trebalo bi organizovati neke kvalifikacije...

skiman
25.10.2011, 14:04
Jedno hipotetičko pitanje:
Čovjek je navikao da ide sa suprugom na skijanje. Skijaško znanje približno, pa su se uglavnom mogli pratiti na stazama, osim u poslednjoj sezoni gdje se ipak pokazala razlika u brzini / intenzitetu.
E sad, čovjek se razvede i traži novu ženu.
Da li birati novu ženu tako da:
1. Već zna da skija, i to solidno
2. Zna slabo da skija
3. Ne zna da skija, ali hoće da uči
4. Ne zna da skija i ne interesuje je nikad da nauči
Naravno da to neće biti osnovni kriterij pri izboru ali me interesuje što mislite

Hehehe....dobri ste....:sm011: al ono ša bih imao:dontknow:...toga nema....al kad več pitate, onda bi to bila neka instruktorica skijanja-ljepotica (nisam još sreo), koja ume sa decom, ne gnjavi, zna da odvozi GS zavoj kod pune brzine, da kuva, ume u krevetu, ne gnjavi kad zaglaviš sa prijateljima, razume se u fudbal, surfanje....ali takve nema...:bootyshak

Sapa
25.10.2011, 17:27
Hehehe....dobri ste....:sm011: al ono ša bih imao:dontknow:...toga nema....al kad več pitate, onda bi to bila neka instruktorica skijanja-ljepotica (nisam još sreo), koja ume sa decom, ne gnjavi, zna da odvozi GS zavoj kod pune brzine, da kuva, ume u krevetu, ne gnjavi kad zaglaviš sa prijateljima, razume se u fudbal, surfanje....ali takve nema...:bootyshak
br1. hebo te fudbal. pa nes sa zenom o fudbalu, zato valjda imas musko drustvo da tupis uz rakiju i pivo.
br2 jako sam znatizeljan, sta tebi u sadasnjoj relaciji od svega ovoga gore nabrojanog (a nabrojo si za anale) naj vise nedostaje, ako izuzmemo fudbal???(aj budi iskren, necemo dalje da sirimo) :D

Sapa
25.10.2011, 17:35
skiman[/B];58604]Hehehe....dobri ste....:sm011: al ono ša bih imao:dontknow:...toga nema....al kad več pitate, onda bi to bila neka instruktorica skijanja-ljepotica (nisam još sreo), koja ume sa decom, ne gnjavi, zna da odvozi GS zavoj kod pune brzine, da kuva, ume u krevetu, ne gnjavi kad zaglaviš sa prijateljima, razume se u fudbal, surfanje....ali takve nema...:bootyshak

licno bi bio prezadovoljan sa ovim boldovanim,
ovo sve ostalo mi ne treba; kuvam i sam, instruktorka ?? (ne sto sam dobar, nego koji ce mi da me neko koriguje dok uzivam, nisam mazohista), sa decom ja znam naj bolje, a platim instruktorku da odradi svoj dio posla, surfanje nije moj fah, a fudbal je teski koks. ;)

sunCica
25.10.2011, 17:41
... i da možete da pričate o kolima ...

Sapa
25.10.2011, 17:52
... i da možete da pričate o kolima ...

e to imas vec pravo, za nas oldfashionable tipove koji ne koriste navigaciju, partnerica koja umije da cita auto-karte bi bila prilicno praktican rekvizit. :D

Tadija_91
25.10.2011, 18:38
...toga nema....al kad več pitate, onda bi to bila neka instruktorica skijanja-ljepotica (nisam još sreo), koja ume sa decom, ne gnjavi, zna da odvozi GS zavoj kod pune brzine, da kuva, ume u krevetu, ne gnjavi kad zaglaviš sa prijateljima, razume se u fudbal, surfanje....ali takve nema...:bootyshak
Jel neko spomenuo Tinu Maze? :dontknow: :sm019:

Panzer
25.10.2011, 19:00
ova tema kako je krenula, izgleda da će se još neko razvesti :)
Znam za jednog kandidata :sm021:
Ili će ovi mlađi dobro razmisliti prije onog "da".
Ono Sapino boldovano potpisujem :smoke:

wlad
25.10.2011, 19:02
Samo možda suprotnim redosledom :D
(ne gnjavi, ume u krevetu, lepotica)

skiman
26.10.2011, 06:59
br1. hebo te fudbal. pa nes sa zenom o fudbalu, zato valjda imas musko drustvo da tupis uz rakiju i pivo.
br2 jako sam znatizeljan, sta tebi u sadasnjoj relaciji od svega ovoga gore nabrojanog (a nabrojo si za anale) naj vise nedostaje, ako izuzmemo fudbal???(aj budi iskren, necemo dalje da sirimo) :D

Ništa od toga.....ja to imam...i ako bih još jednom pokušao to naći-birao bih po tim kriterijima.....eh, al onda toga nema....:sm011: Dobro si me proćitao:hair:

skiman
26.10.2011, 07:00
Jel neko spomenuo Tinu Maze? :dontknow: :sm019:
Ne ume se decom....:sm011: i previše je egocentrična....:smoke:

Sapa
26.10.2011, 18:46
Ne ume se decom....:sm011: i previše je egocentrična....:smoke:

i to bi joj oprostijo, i da ne zna da kuva, da ne zna da skija i da se ljuti kad zaglavim...i jos mnogo toga vise, samo da odemo 10 dana zajedno na more :P

sunCica
26.10.2011, 22:42
Kad smo već kod toga ... ipak je Julia moja omiljena.
http://olympicgirls.net/sport-girls/JuliaMancuso3.jpg

Ipak bih ja sa mojim ćelavim na more i na skijanje obavezno, pa ne trpim ga ja džaba celo leto, nego da me nauči da bolje skijam ... :ski:

djolea
27.10.2011, 00:45
Nocne aktivnosti na skijanju nisu bitnije od skijanja i nikako ne smeju dovoditi njegov kvalitet u pitanje.
Nije bitno dal ume, vec da voliiiii. Da sama nosi svoje skije, to se podrazumeva:)

sunCica
27.10.2011, 07:28
Nocne aktivnosti na skijanju nisu bitnije od skijanja i nikako ne smeju dovoditi njegov kvalitet u pitanje.
Nije bitno dal ume, vec da voliiiii. Da sama nosi svoje skije, to se podrazumeva:)

Amin :sm017::sm017::sm017:

ogi86
27.10.2011, 17:08
Svaka cast za temu, ulepsavate mi dane svakim novim postom!!! Jos uvek nisam u situaciji da se ukljucim u polemiku ali pazljivo skupljam informacije!!! ;-)

sunCica
27.10.2011, 19:37
Druže Ogi86,
nadam se da će čitanje zaključaka ove naše polemike pozitivno uticati na neke kriterijume pri tvom izboru. Moraš naći skijašicu ili borderku (i one su ok, vole sneg, a i
lako nose svoju dasku,)

djolea
28.10.2011, 00:28
Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...sa ĆELAVIM

sunCica
28.10.2011, 12:55
Ne, ne, ne, ne prvo je otišla onda sam tamo upoznala ćelavog ...

Panzer
28.10.2011, 13:13
već vidim kako se pola ljudi s ovog foruma pred sezonu šiša naćelavo... :sm019:

sunCica
28.10.2011, 13:21
već vidim kako se pola ljudi s ovog foruma pred sezonu šiša naćelavo... :sm019:

Misliš "AERODINAMIČNA FRIZURA"?!:ok:

Grimani
28.10.2011, 13:59
Ima i drugih metoda :D za one malo manje odvazne, lazna cela (http://www.thefancydresswebsite.co.uk/products/mens-clowns-and-comedy-wigs/2611/fake-bald-head.html). :)))))))))
Da podelim iskustvo u vezi zene/devojke mozda dobijem neki savet od ovih par bracnih(u ovom slucaju predbracnih) savetnika :D
Pocelo je pre 4 god zavrshilo se pre pola, shmrc. Imala je zelju da nauci da skija, savladala je to i to prilicno dobro. U pocetku nisam smeo da se razdvojim od nje posle je bilo opustenije (cak mi je nosila skije 2 puta kad nisam bio pri sebi )medjutim mnogo downside stvari...Pa poslednje skijanje sam morao da tempiram samo kad je njoj odgovaralo, ispalio sam ekipu i tako to. Sad sam o5 Han Solo (Listen (http://www.youtube.com/watch?v=HU2ftCitvyQ)) :yay:
Zakljucak svega bi bio, devojka/zena na more a ti na planinu(tu se slazem sa vecinom) cak i da ti samo kuva na zimovanju ipak joj mesto nije u toj kuhinji :P ahahha kapiram ni u toj ulozi keve. Shalu na stranu realno planina je trip za svoj gusht, da skijash i da se zajebavash sa drustvom. Nema vremena za sentimentalnosti...:cug:

sunCica
28.10.2011, 16:15
Znači moja veza sa aerodinamičnim je osuđena na propast? Upoznali se na skijanju, smuvali se na skijanju mesec dana kasnije, družimo se i najčešće se radi o nekom sportu koji je letnja zamena za skijanje? :(

Milanpop
28.10.2011, 16:52
Na zadnjem skijanju, sto sam bio, upoznao sam muza i zenu ski instruktori ( u Les 2 Alpes). Sad njihovu pricu nisam cuo tako da neke detalje ne mogu ni reci ali da postoji postoji i to bas su zaljubljeno delovali ( imaju izmedju 35 i 40 god)

sunCica
28.10.2011, 18:17
Shalu na stranu realno planina je trip za svoj gusht, da skijash i da se zajebavash sa drustvom. Nema vremena za sentimentalnosti...:cug:

Šalu na str. ne kapiram zašto jedno mora da isključuje drugo? Jeste kao zbog godišnjeg odmora, ali npr. možeš sa ženom na odmor, a sa društvom na vikend ili obrnuto. Kad ja ne mogu zbog posla aerodynamic ide sa ekipom, moraju se naći neki kompromisi u životu pa čak i kad je skijanje u pitanju!

wlad
28.10.2011, 18:45
već vidim kako se pola ljudi s ovog foruma pred sezonu šiša naćelavo... :sm019:

A neki ne moraju ni da se šišaju :sm021:

Grimani
28.10.2011, 19:06
Šalu na str. ne kapiram zašto jedno mora da isključuje drugo? Jeste kao zbog godišnjeg odmora, ali npr. možeš sa ženom na odmor, a sa društvom na vikend ili obrnuto. Kad ja ne mogu zbog posla aerodynamic ide sa ekipom, moraju se naći neki kompromisi u životu pa čak i kad je skijanje u pitanju!
Sama Planina iskljucuje drugo :D
U ovom slucaju prihvatanje kompromisa nije bilo obostrano pa verovatno odatle i lose iskustvo...
@wlad
a neki ni da se briju.

Sapa
28.10.2011, 22:44
Da podelim iskustvo u vezi zene/devojke mozda dobijem neki savet od ovih par bracnih(u ovom slucaju predbracnih) savetnika :D
Pocelo je pre 4 god zavrshilo se pre pola, shmrc. :
to ti je ko i sa skijama, koristis, one izgube elasitcnost, ostete im se kantne i...promjenis, ja uvjek kazem (za nove skije): u zdravlju ih podero, mnogo boljih i ljepsih promjenio, ni nokat te ne zabolio. ;)

sunCica
29.10.2011, 00:32
Nemojte bre da ste tako negativni. Alo bre!!! Šta sad su žene krive što u svakome od vas čuči skijaški talenat i što ne skijate više od 20 dana godišnje. TO NIJE TAČNO! Da se vama stvarno ide vi bi išli i da vas one stvarno jako vole, one bi razumele da ponekad želite da odete sami. Tako stvari stoje i nemoj da mi se sad tu neko izvlači da nije išao na skijanje zbog žene ili devojke. A najbolje je kad povedeš i ženu i ekipu, kad je žena super član ekipe, kad je ekipa gotivi!!! O da, to je vrlo moguće i može i to da se desi.

Panzer
29.10.2011, 00:39
A najbolje je kad povedeš i ženu i ekipu, kad je žena super član ekipe, kad je ekipa gotivi!!! O da, to je vrlo moguće i može i to da se desi.

Baš da je vrlo moguće... Koliko super članova imamo na ovom forumu? Ne računajući našu drugaricu :ok:

Max
29.10.2011, 02:27
Baš da je vrlo moguće... Koliko super članova imamo na ovom forumu? Ne računajući našu drugaricu :ok:
Imam ja, samo ove sezone svi pauziramo jer očekujemo dopunu skijaške ekipe i to u sred januara. :ok:
P.S. Možda negde odem na ski opening :sm011:

sunCica
31.10.2011, 23:05
Ne mogu da verujem da nije uskladila taj datum sa ski sezonom.

Max
31.10.2011, 23:09
Ne mogu da verujem da nije uskladila taj datum sa ski sezonom.
Jedna ski sezona u svakom slučaju mora da se žrtvuje :dontknow:

sunCica
31.10.2011, 23:19
To je apsolutno netačno, ako se recimo beba rodi početkom novembra može se ići na skijanje u martu, februaru ali samo u lokalu (Kopaonik, blage kratke staze, smeštaj blizu skijališta) i to sa recimo bakom ili tetkom pa blagoslovena mama i ona mogu da skijaju na smenu. Imam sistem BRE, samo realizacija projekta će sačekati.

djolea
03.11.2011, 00:48
I bre MAX, pa dobra organizacija je najbitnija i ništa se ne mora žrtvovati. Skijanje ne sme da trpi! Lepo te je SunCica ukorila, a moram i ja za loš termin:):glavaozid

Nego kad te devojka 18. abgusta na +40 nervozno pita gde ćemo za NOVOGODIŠNJE skijaške praznike, shvatiš da je ONA TA!!!:sm017:

sunCica
03.11.2011, 07:03
Nego kad te devojka 18. abgusta na +40 nervozno pita gde ćemo za NOVOGODIŠNJE skijaške praznike, shvatiš da je ONA TA!!!:sm017:

Mala je malo poranila, ali ok