PDA

Pogledati punu verziju : Andorra - ski centri



Igi
19.10.2011, 14:59
Zna li neko vise detalja o ski centrima u Andorri?

Planiram ove godine posjetu upravo zbog skijanja i bordanja pa bih se rado naoruzao informacijama iz prve ruke...

wlad
19.10.2011, 16:04
Ne znam da li je neko lično sa foruma skijao u Andori. Ja mogu da ti prenesem par "utisaka" iz biblije o skijaškim centrima koju lično (između ostalog) koristim kada gledam detalje i ski centrima ("where to ski and snowboard").

Nekada je Andora važila za jeftinu destinaciju, djuti-free & poreski raj. Sada to i nije baš jeftina destinacija tj. to se promenilo u poslednjoj deceniji. Što se tiče ski passa košta oko 213eura za 6 dana.

Postoje tri oblasti/ski centra:

- Arinsal: orjentisan za početnike, staze od 1150 do 2560m, 63km staza;
- Pas de la Casa: orjentisan za početnike & srednje skijaše, staze od 1710 do 2560m, 193km staza;
- Soldeu: ovo im je bio omiljeni deo za skijanje, staze od 1710 do 2560m, 193km staza;

Kao što sam pomenuo gore, nekada je Andora bila jeftina, a sada je skuplja od Italije i Austrije a ski ponuda ne može da se poredi. Pa tako i primer ski passa od 213eur/6 dana, to je cena ski passa u FR/AT/IT mega ski centrima..

Gledajući mape skijališta čini se da plave staze preovladavaju sa trećinom crvenih, dakle zabavno za početnike & porodice sa malom decom. Po slikama i priroda i mesta deluju veoma lepo & idilično.

Ovo je post iz treće ruke, znam da to nisi tražio, ali pretpostavljam da neće biti mnogo komentara iz prve ruke pa rek'o da pomognem malkice.

Igi
19.10.2011, 16:17
Nije bitno koja je ruka po redu, ukoliko savjeti dolazi iz prave ruke :)

Hvala puno!

Ivan Bgd
03.11.2011, 14:06
Zna li neko vise detalja o ski centrima u Andorri?

Planiram ove godine posjetu upravo zbog skijanja i bordanja pa bih se rado naoruzao informacijama iz prve ruke...

Bejah ja pre mnoooogo godina, ali bejah klinac osnovac i pogledi na svet su bili drugaciji.
Avionom do Barselone i onda busom do Andore.
Samo se secam da je snega bilo u izobilju i sve mi staze bile nekako siroke i cini mi se da nisu bile strme jer se ne secam da sam bio odusevljen istim.
Austrija mi je bila strmija i uzbudljivija. ( Do Andore sam skijao po Austriji) Ali sad bih uvek prvo birao Francusku.

Dakle Andora je sto bi Wlad rekao lepa za pocetnike.

Pozdrav
:sm018: