PDA

Pogledati punu verziju : Ostecena kantna!!!



LiquidCocaine
19.10.2011, 05:55
Cao ljudi treba mi mala pomoc nisam se ranije imao ovakav problem da kazem tacnije dobio sam Head skiju kupljenu u Austriji stanje bukvalno nova ali ima problem na jednom delu je kantna bukvalno isecena 2-3mm nema je jednostavno.Interesuje me da li moze da se sredi to i kako ?

stekan
19.10.2011, 07:21
Možda i nema potrebe da se sređuje. Davaj slike.

Flexon
20.10.2011, 00:41
za 2-3 mm cisto iz radoznalosti bih to napunio kalajem za lemljenje pa da vidim kako ce da drzi i izbrusio
znam da je potencijalno glupa ideja ali je relativno jeftino i lako uradivo:sm022:

mladja22
20.10.2011, 14:36
nece kalaj da drzi dugo D , mora da se skine toliki deo ruba sa neke druge izlomljene skije, da se skloni malo plastike pa se malim srafoviva ali bas malim stegne za skiju i zalepi dobrim lepkol , pa da se tek onda vtati i zalepi parce plastike, i to samo moze neki bolji servis da ti odradi, da bi ti drzalo kako valja,,,,,,ima na internetu par klipova na tu temu,,,

Flexon
20.10.2011, 16:04
znam da ima klipova n a tu temu ali me je bas zanimalo koliko bi dugo drzao kalaj mada ja nebih nista dirao za 3 mm

Grimani
20.10.2011, 20:08
Slazem se sa Flexon (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=818)-om u potpunosti, kalaj(pitanje je sta ce biti sa tim, bash me interesuje) ili u krajnjem slucaju neki var pa brushenje(oprezno sto se varenja tice, ovu opciju bi izbegao ali ako mora onda nek ide zivot...) ili cak kao sto Stekan (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=5)kaze nemoj nista dirati i daj neku sliku. Malo je 3mm medjutim pitanje je gde se nalazi ostecenje.
U Srbiji ti niko nece odraditi zamenu/krpljenje kantne i nemoj dzabe da se zaludjujes sa tim. Negde preko ukoliko pronadjesh radnju koja ce to da odradi trazice ti izmedju 30-60 ojra za taj poduhvat i naravno 48 sahata.
Primera radi u ValTho ima samo jedna radnja koja bi mogla to da odradi i to je Zenith ski shop...
Sebi sam promenio parche kantne stim sto u tom slucaju sam otkinuo nesto preko 10 cm iste. Za to mi je bilo potrebno: Parce klizne povrshine kupljeno u France/5 ojra(15cm x 10cm), masakrirana skija Elan rc cup :D, shrafovi na kojim sam glave kasnije obrusio, epoksidni lepak, stega i nesto preko 48h...na nesrecu tu skiju slabije koristim ali iskreno trud se isplatio...
Josh samo nesto, u tvom slucaju postoje dve varijante unistenja skije. da se izvitoperi klizna povrsina i naravno da ti se odlomi kantna...

wlad
21.10.2011, 00:03
U Srbiji ti niko nece odraditi zamenu/krpljenje kantne i nemoj dzabe da se zaludjujes sa tim.

Ima servisa kod nas koji servisiraju rubove. Meni se desilo na jednoj skiji (pre 4 godine) da mi je pukao rub od jakog udarca (u skijaškom žargonu "izvaljen rub"), otkinuo se jedan kraj i iskrivio - prema unutra - jedno 3cm u dužini. Sređeno je sve u servisu (i ne sećam se uopšte da je bila neka značajna suma u pitanju - to će da ti rade serviseri ako si redovna mušterija) i vidi se samo ako znaš gde je to bilo i zagledaš se detaljno, evo traje taj rub još uvek i prolazio je i oštrenja kol'ko oćeš... Siguran sam da zavisi kakvo je oštećenje, tj. ima li pomoći.

E sad za 3mm ruba, ja to isto ne bi dirao ništa, ali daj sliku pa će biti još jasnije.

LiquidCocaine
22.10.2011, 21:32
EVO SLIKE

http://www.speedyshare.com/files/30872221/Fotografija0095.jpg

wlad
22.10.2011, 21:51
... dobio sam Head skiju kupljenu u Austriji stanje bukvalno nova...

Na ovoj slici ne izgleda kao (bukvalno) nova skija :dontknow:

Ajde slikaj sa macro-zoom samo taj odvaljen deo ako ti nije teško.

LiquidCocaine
23.10.2011, 03:48
Videcu da slikam interesuje me dal ovo moze da se sanira ili da skidam vezove i bacam ovo u kantu

zloglasni
23.10.2011, 19:06
Stavi ovu skiju na desnu nogu i ova ivica ce biti spoljna i ne bi trebalo da ti prave neke vece probleme.Probaj dan dva tako pa ako primecujes da grca onda je opravljaj ili bacaj (u zavisnosti od cene).Ovo u svakom slucaju ne deluje kao gotovo nova skija

stekan
23.10.2011, 19:28
Koliko vidim, na tom mjestu je bilo ozbiljno oštećenje koje je neko zakrpao. Rubnici su, osim isječenog dijela, vraćeni malo više ka kliznoj podlozi, jer nisu " u liniji" (tanka crvena linija). Na kliznoj plohi se vidi svjetliji dio koji je krpan (između plavih linija).
Imam utisak da je skija upeglana voskom koji nije ostrugan, te da zbog toga klizna ploha ne izgleda ravna.
7563

Ako je ostatak skije u dobrom stanju, prethodni savjet o desnoj nozi je najbolje rješenje.

Flexon
23.10.2011, 22:25
na prvi pogled mi ne izgleda bas kao 3mm a isto tako ne izgleda mi kao skija vrijedna neke znacajne investicije
ja bih licno uzeo turpiju i zaoblio osteceni dio kantne da ne zapinje ili da zapinje sto manje
i obiljezio bih skije da se zna tako da mi ta kantna uvijek bude na vanjskoj strani i rijesen problem:cug: