PDA

Pogledati punu verziju : Vremenska prognoza 2011/2012



SnowBeliever
20.09.2011, 09:45
Sta mislite kolege skijasi-borderi, kakava ce nam predstojeca sezona biti? Prosla je bila, ne ponovila se, a opet 2010a cini mi se sasvim ok...valjda ce i ova biti dobra... S obzirom da se vec oglasio Powder Alarm sa 80cm svezeg snega na Hintertuxu, skoro 100cm Passo Stelvio, i oko 60 Kitzsteinhorn.... Nadajmo se....

stekan
20.09.2011, 12:05
Ako padne puno snijega i ne otopi se, mislim da će sezona biti odlična. :dziveli:

SnowBeliever
20.09.2011, 20:50
vala dosta je i ovo smorno leto trajalo...vreme je da se okrene temperatura u kosrist nas skiajasa :op

wlad
20.09.2011, 20:53
Samo niske temperature i velika količina padavina i nema da brinemo :sm021:

milos_pg_91
20.09.2011, 21:26
Samo neka ove godine Rusi ne najavljuju ekstremno niske temperature kao prosle zime i bice ok :sm022:

Tadija_91
21.09.2011, 01:42
cujem da se prica da ce zima biti nikad hladnija :D

Jelka
21.09.2011, 13:49
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/sezona.php

Ivan Bgd
21.09.2011, 13:58
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/sezona.php

nema sta, sve su rekli :sm022:

bas dugo nije bilo neke mecave ( bar na Kopu):glavaozid

:sm018:

SnowBeliever
21.09.2011, 22:07
cujem da se prica da ce zima biti nikad hladnija :D

axa, indijanci vec celo leto seku drva...ora da nam predstoji stvarno ledena zima... :dziveli:

amater
21.09.2011, 22:59
kao i svake godine što pogađaju.

ExBaker
03.10.2011, 21:10
Izgleda da se nesto lijepo sprema za vikend...http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-kopaonik/eta/11/3166753/0/meteogram
:dziveli:

SnowBeliever
03.10.2011, 23:37
da da ..... i za austriju je slicna prognoza, ja bi sledece nedelje trebao na jedan dan do Hintertuxa...mada tamo nema ''leta'' sto bi rekao nas narod

sunCica
06.10.2011, 12:27
Molim te Bože daj da rade Gobelje .... Bele reke i nemoraju (ima kamenja)

Savke
08.11.2011, 14:17
Bogami ovo leto se oduzilo..treba da idem u saalbach za novu godinu pa me interesuje da li ima snega tamo u to vreme nesto brinem sobzirom da pratim tamo kamere uzivo i trenutno nema ni trunke snega..ne znam kakva je prognoza ali za sad ne izgleda obecavajuce.

SnowBeliever
08.11.2011, 20:11
za ski centre koji su do 2000m, je sad rano da se govori...ali poznavajuci austrijance, nema sanse da ce dozvoliti da za novu godinu budu zelene staze....ako i ne bude padao sneg, valjda ce u novembru i decembru da padnu temperature...i oni odmah pale topove...tako da ti ne bih savetovao da se jos sad brines...cudna su sorta austrijanci :op

pre par godina sam pricao sa covekom u Kitzbuehelu,koji radi u Bergbahn-u, kazu da njima i nemora da pada prirodni sneg jel je kitzbuehel malte ne pokriven 90% topovima, plus jos mi je rekao, da su tako jedne godine u decembru bie izrazito niske temperature, te da su to iskoristili da nabacaju svuda vestacki sneg, koji je kasnije kad padne prirodni, izvanredan temperaturni izolator, i mnogo se sporije topi prirodni sneg, kad je ispod njega vestacki...

mada da ne prija ovaj topli novembar nama skijasima, to stoji.. :oppp

Panzer
23.11.2011, 18:42
Dobro, hoće li više padati snijeg ove godine? Ja sam nešto planirao početkom decembra otvarati sezonu, ali minusa ni za lijek :sm008: A ni padavina.

andrijapajic
23.11.2011, 23:38
Za CG ne znam, znam ono sto ja redovno pratim:

Beograd

1. Sezonska prognoza najavljuje hladnu ali suvu zimu. Znaci, ne mnogo snega.

2. Mesecna za Beograd kaze da bi sneg mogao da se desi 27-30 novembra i 6-13 decembra.

3. 10 dnevna prognoza kaze da u Beogradu od 26. novembra do 2. decembra nece biti padavina, znaci, nece biti ni snega iako uslove u vidu pogodne temperature postoje, mada na granici, oko 0 i +, i kada bi pala neka pahuljica ne bi se bitno zadrzao taj sneg!

* ostaje nam da se nadamo sredini decembra, ali tada svakako odoh na Krvavec, mada bi bilo lepo da malo padne da se zagrejemo za planinu :)


Kopaonik

4. Nema mesecna za Kop, ali ima za Zlatibor, obicno je slicno ili koji stepen niza. temperature ce biti pogodne za sneg, ako nista, da pocnu sa vestackim zasnezavanjem. to je teorijski, u praksi, ako je otvaranje sezone 9.12, oni ce verovatno d apocnu sa vestackim tog dana popodne...

5. Ni Kop ni Zlatibor nece videti neki sneg bar do pocetka decembra

6. kako se nad juznim delom Srbije i dalje sudaraju topla vazdusna masa sa mediterana, i hladna masa sa Istoka, dok hladan vazduh ne prevlada za ocekivati je da cak u Beogradu padne sneg dok Kop i Zl i dalje budu zeleni nekoliko dana! Cak iako postoji oblacnost, jos neko vreme ce pre doneti kisu nego sneg.

Za 10-15 dana mogao bih izvrsim ocenu i rekapitulaciju ovoga, pa da vidimo sta nam dalje predstoji...

ShanDoo
28.11.2011, 14:20
a da li neko zna sta je sa Zlatiborom??? Da li ce tamo biti snega za novu godinu i kada ce poceti da osnezavaju staze. Cinimi se da su najavili pocetak rada 1. decembra ali cenim da nece da krenu do Nove godine.

andrijapajic
28.11.2011, 19:20
Ako se na Zlatiboru oslone na prirodni sneg, bice tanko skijanje za novu godinu, ali nadam se iskreno da ce od sredine decembra imati uslove za osnezavanje :)

ShanDoo
28.11.2011, 19:33
Cenim da ce polovinom decembra da padne sneg , ako nista bar da se temperatura spusti ispod nule. Koji su uslovi za vestacko osnezavanje???

dzoni_ski
28.11.2011, 19:38
Mislim da temperatura mora da bude -3 ili niza

SnowBeliever
28.11.2011, 20:31
mislim da je minimalno potrebno -3'C.... makar su mi tako rekli na ski stazi Kraljevica u Zajecaru

ShanDoo
28.11.2011, 20:48
da li mora da bude ispod prirodni sneg ili ne???

SnowBeliever
28.11.2011, 21:00
ne mora, pa na kopaoniku je cini mi se vec pocelo osnezavanje pre 2 dana...
e sad jedna interesantna prica, koju su mi ispricali ljudi koji rade u Bergbahnu u Kitzbuehel-u...naime pre par godina, ako se ne varam tacnije 2009e u decembru je u Tirolu bilo jako hladno u decembru, ali nije pao sneg, oni su to naravno iskoristili da debelo nabacaju vestak, jel kazu kad posle padne prirodni sneg preko vestackog, vectacki istovremeno sluzi kao odlican temperaturni izolator, pa se prirodni sneg mnogo sporije topi... iskusno nema sta

dzoni_ski
28.11.2011, 21:12
Ne samo hladna zemlja da bude.Pa vidi kamere po stranim skijalistima sad kad nema snega svi prave vestak:yay:

wlad
28.11.2011, 21:19
Veštački je uvek poželjan kada se pravi podloga, lako možete videti na zapadu da na početku sezone kada pada sneg (mećava) da im u isto vreme rade topovi. "Mešanjem" snega sa veštačkim se pravi tvrđa podloga, tabači mogu bolje da sabiju sneg i taj beton koji se napravi kao podloga im traje posle do aprila (uz naravno novi prirodni & veštački sneg).

Takođe je već bilo o svemu ovome na forumu, pa i o tome da kada pada sneg da se mnogo bolje zadržava kada pada na već*postojeću podlogu (da se dobar deo snega koji pada na zemlju "potroši" da se napravi podloga). Zato i jeste jako važno da se na početku sezone napravi dobra podloga koja će izdržati ako naiđe "kriza" (visoke temperature), da izdrži do novog sledećeg snežnog talasa (da novi sneg padne na stari - a ne na zemlju).

To su valjda i kod nas do sada shvatili ;), samo treba sačekati povoljnu dugoročnu prognozu (da ne prave sada 30 cm podloge pa da naiđu +10c temperature 10 dana - pa da džabe troše akomulacije ;)) pa da se izroka tih 30 cm snega i čeka prirodni preko njega...

SnowBeliever
28.11.2011, 22:03
upravo tako

milos_pg_91
28.11.2011, 23:31
Pa osnovni uslov je niska temperatura, da bi uopste poceli vjestacko zasnezivanje.. oko nule i nize..

Grazer
28.11.2011, 23:34
Bome snjega ni u ljeljama. Sunce sija i niske temperature. Bojim se da se ne nacekamo sa skijanjem

barrcode
30.11.2011, 10:24
malo duža prognoza (meteo France, engleski metoffice, nemački wetterzentrale) kaže hladni talas sa padavinama tek oko Božića (po Gregorijanskom kalendaru).
i dalje se ne usuđujem da bukiram smeštaj za prvu nedelju januara.
žalim one koji su uplatili season opening na očigledno promašenoj investiciji.

čak je i Obertauern odložio početak .

skiman
30.11.2011, 12:47
Pa osnovni uslov je niska temperatura, da bi uopste poceli vjestacko zasnezivanje.. oko nule i nize..

A relativna vlaga vazduha? Temperatura vode?.....dečki nizka temperatura nije sve...bilo bi to prosto ko pasulj...:sm011:

https://sites.google.com/site/snegnaredisi/home/pogoji-za-umetni-sneg

još više (al se treba malo potrudit sa jezikom) http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?p=47209

sasacg
30.11.2011, 14:00
Ovo izgleda gore nego prosle sezone,i ako sam mislio da gore ne moze :(

Tadija_91
30.11.2011, 18:30
Bio sam na Torniku juce, sve je spremno za sezonu, samo se ceka da se steknu uslovi za pravljenje snega ;)
Opsirnija reportaza malo kasnije ;)

andrijapajic
30.11.2011, 18:43
zvuci realno, mada racunam da ce do tada biti dovoljno hladnoce da za openinge (ali stvarno, ne kao ovi nasi samo za slikanje) nagrnu vestacki da se ne brukaju :D

ShanDoo
30.11.2011, 19:34
bilo bi lepo da na Torkino otvore sezonu pre Nove godine.

Tadija_91
01.12.2011, 13:57
evo kako je to izgledalo gore pre 2 dana ;)
http://www.skijanje.rs/vesti/tornik-pred-pocetak-ski-sezone/

andrijapajic
02.12.2011, 02:25
> relativna vlaga vazduha? Temperatura vode?.....dečki nizka temperatura nije sve...bilo
> bi to prosto ko pasulj...:sm011:

Naravno da nije jednostavno, mada to ne znaci da necu pokusati da napravim masinu za vestacko osnezavanje mog dvorista :) Polovina decmbra, -4 ili -5 je otprilike ok za vestacko zasnezavanje. Temperature vode u akumulacijama je verujem dovoljno niska, verovatno izmedju 2 i 5 stepeni, nece da osnezavaju toplom vodom. Ostaje problem vlaznosti (max 70% koliko se secam), ali nece valjda iti non-stop navucena maglustina neka.

skiman
02.12.2011, 06:56
> relativna vlaga vazduha? Temperatura vode?.....dečki nizka temperatura nije sve...bilo
> bi to prosto ko pasulj...:sm011:

Naravno da nije jednostavno, mada to ne znaci da necu pokusati da napravim masinu za vestacko osnezavanje mog dvorista :) Polovina decmbra, -4 ili -5 je otprilike ok za vestacko zasnezavanje. Temperature vode u akumulacijama je verujem dovoljno niska, verovatno izmedju 2 i 5 stepeni, nece da osnezavaju toplom vodom. Ostaje problem vlaznosti (max 70% koliko se secam), ali nece valjda iti non-stop navucena maglustina neka.
Kad dajem link, onda ga treba pogledat.......ako nisi, ovde imaš nacrte...

http://www.shrani.si/f/1J/CF/3hn8Q7GT/snezni-top-z-notranjim-m.pdf

SnowBeliever
03.12.2011, 16:57
A kakva ideja, top za sneg u rucnoj izradi, A osnezavanje svog dvorusta, andrija pa ti si genijalac....ako budes stvarno to pravio....to se mora vudeti... Haha... Ali i dalje ne verujem, genijalna ideja....

skiman
03.12.2011, 20:10
sto da ne...kod nas imaju takvi momci svoj forum i vrlo rado pokazuju šta umeju njihove sprave iz kučne radinosti...:yay:

Sapa
03.12.2011, 20:49
Naravno da nije jednostavno, mada to ne znaci da necu pokusati da napravim masinu za vestacko osnezavanje mog dvorista :) .

taman da usrecih Deda Mraza, da ima gjde da aterira, ako nastavi sa ovom oskudicom snjega :) (a valjda ce se i tebe sjetit sa nekim extra bonusom kao malim znakom paznje).
nego, snjeg stize ovaj vikend u sjeverne i zapadne alpe, u vecim kolicinama, od ponedeljka ozbiljnije padavine, pa onda opet od srijede cetvrtka...:sm019:

SnowBeliever
03.12.2011, 21:11
valjda ce pasti stvarno....krajnje mu je vreme..... stvarno ovaj celzijus se k*rci maximalno....danas u bgu 13 stepeni...uzassss....

ExBaker
05.12.2011, 20:30
http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-zlatibor/eta/11/1938267/0/meteogram
E ako je vjerovati meteorolizima, konacno vrijeme za optimizam.Snijeg za vikend.

SnowBeliever
05.12.2011, 21:17
lepe vesti stizu i iz austrije, Hintertux je prijavio sneg kao i cini mi se Val Thoren u fr

Grazer
06.12.2011, 10:21
u banja luci je nocas celu noc padao

ExBaker
06.12.2011, 11:36
U Pljevljima na mom selu rekose da ga ima preko 20cm

oggy
06.12.2011, 11:42
Konacno... Saas-Fee za vikend! :)

SnowBeliever
06.12.2011, 11:57
Konacno se zabelela i srpska skijalista, bacite oko na web kamere...mislim da je Zlatibor cak i bolje prosao nego Kop, bas me interesuje kada ce poceti da rade...

Grazer
06.12.2011, 12:09
citam da se ovaj sneg nece dugo zadrzita posto se od vikenda ocekuje opet rast temperatura

Tadija_91
06.12.2011, 12:18
Konacno... Saas-Fee za vikend! :)
samo se ti igraj sa zivotom:awm2:
:sm017:

Sapa
07.12.2011, 23:48
Konacno... Saas-Fee za vikend! :)

Prijateljski savjet; mjenjaj destinaciju.
u ovom trenutku top mjesto za pudera u Svici, je Flumsberg ;)
Schneebericht: Schnee: pulver; Menge: 45 cm ;
br2 Santis (to ti je malo daleko) a 3 ipak Verba, stipu Saas Fe ovaj vikend.
ps
a jos Flumsa jedva sat vremena vozom od Zuricha; tako, ja ne bih 2x razmisijo.

Sapa
08.12.2011, 00:01
za sretnike medju nama koji ovaj vikend mogu da se otisnu na skijanje u sjevero-zapadni dio Alpi narednih dana ocekuje se 30-70 cm, lokalno i do 1 metar u sljedecim oblastima: Beaufortain, Chablais, Aravis, Belledone, Vercors, Tarentaise, Glanerland, Unterwallis, Vaud, Berner Oberland, Voralberg, Brengenzerwald.

oggy
08.12.2011, 01:13
Saas-Fee je vec bukiraT par dana ranije tako da cu ipak tamo. A na Flumserberg se ne isplati preko vikenda, direktna linija vozom od centra do polazne stanice gondole, pa se cijeli Cirih tamo sjati, samoubistvo, jos prvi dan sezone... G'heimtipp za vikende u blizini je Hoch-Ybrig ;)

milos_pg_91
12.12.2011, 16:00
Kad ce taj snijeg kod nas:(((

Tadija_91
12.12.2011, 16:14
aj da ne ureknemo, ali kako stvari stoje za vikend moze da bude veselo :)

Sapa
12.12.2011, 19:33
.. G'heimtipp za vikende u blizini je Hoch-Ybrig ;)
a Braunwald?
ma kad si u Zurichu, smjesno je i pricat o daljini, 101 mini, a super skijaliste na sat vremena, a garantujem da ces se navuc na manje, centre u Valisu. Poslje dobrih padavina, a blizu mega ski-centara, to su pravi gheimtipp.(npr Les Marcottes, pa Lotschental, pa super st. bernard, koji zvuci super,al ga niko ne zna ni na mapi naci... :)) ) a posto si ti sad tamo lokalaccc, valjda ces i ti nama ovdje prijaviti neke bisere koje usput otkrijes.

oggy
12.12.2011, 22:06
Braunwald jos nisam testirao, malo je dalje (bar vozom, auto nemam), a na toj udaljenosti su vec Engelberg i Andermatt. Ali dobro, bice valjda ove godine ;) Do kraja januara mi vazi godisnja karta za vozove po Svici, tako da su zasad meta najdalji centri od Ciriha. Vidis, Super St. Bernard, u najavi je strahovit dump za vikend, tako da... :)

oggy
13.12.2011, 20:26
Eto ti vraga, Super St. Bernard su zatvorili prosle godine....

http://lesuper.ch/demain.php

Sapa
13.12.2011, 21:04
Kako ba? posto, to je SUPER centar sa tacno dvije zice :D, oni to ja mislim cesce i otvaraju samo vikendom, tu se o rentabilnosti i ne prica, jer nema nista osim kucice za karte i kafanice; a posto ce da bude taj strasan dump ako je otvoreno, onda ce u zadnji momenat da prodju heli'opterom da pobacaju plasticni ekploziv, da lokalni brko moze da kresne zhicu u subotu oko 09:00. de ti to provjeri, zovnider onaj dienst pa vidi. to je freeride sa velikackim F.

oggy
14.12.2011, 11:30
Ma da, djeluje pravo hardcore, ono La Grave tipa, samo malo nize i veci hardcore ;) al izgleda da su definitivno zatvorili, koliko moj francuski vrijedi, nekakva komisija im je zabranila rad - doduse, i to je jos jedan hardcore poen ;). A vidjecemo, Valais ili Graubunden vjerovatno ovaj vikend...

Sapa
14.12.2011, 17:00
Nevjerovatno, bez veze, b.m ti selo; Ja komsije i g....a. ko da je neki nash, mozda je bio konflikt oko medje :D, Spomeno bi mu sad krave, al necu zao mi domacih zivotinja.

Sapa
15.12.2011, 23:37
Sutra snjezna oluja u zapadnom djelu alpi,epicentar savoja, Isere, berner oberland i valis, od subote staje oluja ali nastavlja da pada, u ovom trenutku top 3 skijalista sto se svjezeg pudera tice; Chamonix i la Rosière, u fr i Champex-Lac u Shvici. Dobre padavine se ocekuju i u Voralbergu, ali vecinom su francuske i svajcarske alpe hot ovih dana. ocekuje se od 30 do mjestimicno 80cm svjezeg snjega.

Sapa
15.12.2011, 23:57
zadnja info the best place: porte du soleil chatel. razlog? ocekuje se oko 50-70cm svjezeg, a zbog oluje moguce je skijati u shumi, sto na otvorenim padinama nece biti moguce....uh, do danas sam jos bio hladnokrvan na novi snjeg, sad poceo neki nemir u stomaku....''hocu kuci'' :((

Sapa
16.12.2011, 00:00
@oggy...ko sto vec napisah za chatel, vazi i za druge predjele, trazi nize i sa sumskim pojasom ;) sretno!

SnowBeliever
16.12.2011, 00:13
interesantno za portes du soleil...mislim da je skijaliste do 2000m ili nesto malo preko...

Sapa
16.12.2011, 00:25
pa ima 2400, ali nema veze, granica snjega se spusta na oko 1500mnv. inace nema boljeg skijanja od oko 2000mnv, velike visine se traze samo kad snjega ima slabo i u kasno proljece ;)

SnowBeliever
16.12.2011, 00:42
tako je...nego zadnje ove 2-3 sezone su malo bile kriticne pa zbog toga

Sapa
16.12.2011, 21:35
A vidjecemo, Valais ili Graubunden vjerovatno ovaj vikend...
valis i berner oberland neces pogrijesiti ni jedno ni drugo, danas kasno ispregledo neke web camove isprepado se :hair: to su vec metri snjega na pojedinim lokacijama u valisu,
sinoc sam spomeno top 3 po kolicnin snjega, danas pogledo web cam od onom mog La Rosire u Savoji; epski, strasni sud, zavejalo selo, mislim da sutra nece ni otvorit zice, posto...
inace u svim pomenutim regijama je opasnost od lavina 5/5..tako, pamet u glavu i stay safe sto bi rekle kolege sa bbc-ija.
sa ovim nivoom opasnosti nemas sta trazit van staze, mada i staze ce biti odlicne za 'face shots', jer ovo niko nemoze da uredi, kolko nanosi.
:sm019:

SnowBeliever
16.12.2011, 22:21
eto...heheh....a kukali smo svi pre metar dana kako ce biti kriticna sezona u alpima....

Sapa
16.12.2011, 22:32
7996

''negdje u Savoji'' danas popodne....:sm022:

ps
ja mislim da nije toliko napadalo, nego ovi francuzi metar i zhilet pa se stvara iluzija da ga ima dosta :P

dzoni_ski
16.12.2011, 22:34
A bice ga jos(snega):yay::yay::yay:

oggy
17.12.2011, 14:25
Danas mudro nisam nikud otisao, sve pozatvarano :) Em sto pada, em sto duva, strasni sud. Za sutra ipak nisam mogao odoliti, Leysin (na drugu stranu brda od Portes du Soleil), danas isto zatvoreno ali 70km/h na vrhu pici, za nadati se da ce sutra pustiti nesto...

patak
18.12.2011, 11:52
Ja se danas vratio iz Val Thorens. Od 7 dana tamo provedenih, skijao otprilike 2.

SnowBeliever
18.12.2011, 12:01
uf uf uf :o( ....sta vam se desilo sa ski pasom, jel bio neki povracaj...?

sunCica
18.12.2011, 12:06
Tako malo snega?! Ne mogu da verujem, ali ipak naravno ti si bio na licu mesta naravno da ću poverovati!

SnowBeliever
18.12.2011, 12:15
ma bre ja mislim...da nisu skijali zbog prevelike kolicine snega i mozda zbog jakih vetrova, sudeci po tome sta se desavalo u alpima zadnjih par dana....

oggy
19.12.2011, 11:47
sa ovim nivoom opasnosti nemas sta trazit van staze,

Kako nema, sto bi jedan moj drugar reko: "vi bas trazite guzici cepa" :sm022:

Bio juce, radila jedna zica, ujutru je bilo jos skoro pa i suncano, poslijepodne opet pocelo da mete. Po slobodnoj procjeni napadalo je bar 30cm, mada se ne bih iznenadio i da je vise. Na sve strane tragovi, ja se disciplinovano suzdrzavao jedno vrijeme, al dzaba, skije brze od pameti, te poslijepodne zastranih. Ali dobro, picio sam kroz sumu, tako da bi trebalo da je relativno safe - bar sam se tako tjesio.

Uglavnom ovo nastavlja da pada kao nenormalno, ko je ove sedmice na skijanju (a nije mu zatvoreno skijaliste zbog vjetra), mogu samo da zavidim.

Sapa
19.12.2011, 14:41
Kako nema, sto bi jedan moj drugar reko: "vi bas trazite guzici cepa" :sm022:

Bio juce, radila jedna zica, ujutru je bilo jos skoro pa i suncano, poslijepodne opet pocelo da mete. Po slobodnoj procjeni napadalo je bar 30cm, mada se ne bih iznenadio i da je vise. Na sve strane tragovi, ja se disciplinovano suzdrzavao jedno vrijeme, al dzaba, skije brze od pameti, te poslijepodne zastranih. Ali dobro, picio sam kroz sumu, tako da bi trebalo da je relativno safe - bar sam se tako tjesio.

Uglavnom ovo nastavlja da pada kao nenormalno, ko je ove sedmice na skijanju (a nije mu zatvoreno skijaliste zbog vjetra), mogu samo da zavidim.

superrrr, ihaaaj, pa naravno u sumi se moglo...a sto se bezbjednosti u sumi tice, relativno i varljivo ;)
ps
moj izvor ne grijesi u procjeni; konkretno sam pricao o petku/suboti i naravno otvernim padinama da se nema sta trazit van staze, mnoge destincije nisu ni startovale vertikalni transport, zbog previse snjega..., jeR sam ti odma reko porte du soleil?
iduci vikend opet jovo na novo.

Sapa
19.12.2011, 17:59
iduci vikend opet jovo na novo.

Kako bi ja rado da budem taj Jovo :(

oggy
19.12.2011, 18:32
jeR sam ti odma reko porte du soleil?
iduci vikend opet jovo na novo.

Fakat jeRsi, ozna sve dozna... samo sto je tu jos parametar smjestaja, ne da mi se bas ustajati u 5 ujutru da bih u 9 bio na pisti, a ni placati 100 i kusur frankova za 'otel, tako da ganjam hostele... U Leysinu nadjoh edan mnogo ubav, sto bi reko tovarish Stevo, nazalost zatvara se ovo ljeto - naci tebra, otkad sam dos'o, sve te kul furke pozatvarase (St. Bernard i sl).

Iduca stanica Vars/Risoul sa usatim stvorovima...

Sapa
19.12.2011, 20:18
o - naci tebra, otkad sam dos'o, sve te kul furke pozatvarase (St. Bernard i sl).Iduca stanica Vars/Risoul sa usatim stvorovima...

'naci tebra; pike svajcarske :)
'naci ides i ti sas ekipom cetvoronoznih uvo-striga-repo-mlata, haj neka, nek vam druid aspirinx daruje jedan nikad vidjeni dump 31og januara, i onda 1 janura rano ujutro nek pusti sunce da rastjera oblake...

oggy
19.12.2011, 21:38
Neko mi poslao ovo (http://frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&idnovost=15868), pa sam bio pod utiskom ;) A iz tvojih usta u aspirinixove usi...

Sapa
19.12.2011, 22:38
ovo (http://frontal.rs/index.php?option=btg_novosti&idnovost=15868), ...
:sm023:
''Сацам звао Видару реко има на те веу сериа о теби рањени орао а кумара патос'' :sm017: :D
ps
a sa ako ti kaem da sam pantelu upozno i da mogu potvrditi da je covjek psihijatrijski slucaj, ali nije jadan los. Inace svaka druga recenica pocinje sa: ''Moj Kum...'' ma kaki svaka druga, jednostavno sve pocinje i zavrsava sa moj kum...postedi cu daljih detalja, depresivno je :confused::

Sapa
06.01.2012, 20:19
svima koji danas/veceras putuju u pravcu Savoje, ali i drugih oblasti u Alpima, sretan put! mnogi prevoji su zatvoreni zbog (ne)vremena, ovih dana se ponegdje ocekuje i do dva metra svjezeg snijega ;)

milos_pg_91
31.01.2012, 12:25
Ako se obistine prognoze, moci cu i u Podgorici da skijam sjutra, preksjutra.. :))

milos_pg_91
01.02.2012, 18:14
Ako se obistine prognoze, moci cu i u Podgorici da skijam sjutra, preksjutra.. :))
Krenulo je!! :)) haha

Lynx
01.02.2012, 19:03
Ja koji god model da pogledam vama dole sledi ili potop ili zatrpavanje, kako gde, u svakom slučaju odvaljivanje! Vidi mapu! :hair: Javi kako je prošlo.

http://www2.wetter3.de/Animation_00_UTC_05Grad/180_24.gif

milos_pg_91
01.02.2012, 19:49
Samo neka zatrpa!!:) Javljam sve:)

milos_pg_91
01.02.2012, 21:45
Ljudi, ne pamtim ovakav snijeg u Podgorici, mogu misliti kako gore pada!

Lynx
02.02.2012, 23:42
Ako se obistine prognoze, moci cu i u Podgorici da skijam sjutra, preksjutra.. :))

Ja sam mislio da se šališ, kad ono...

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1121/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE+%D0%B4%D0%B0%D0%BD% D0%B0/1038376/%D0%82%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%9B%D0%B8+%D0%BE%D0%BD+ %D0%B0%D1%98%D1%81.html :sm019:

Jelka
03.02.2012, 17:22
Ljudi, ne pamtim ovakav snijeg u Podgorici, mogu misliti kako gore pada!

Boga mi, kako je krenulo ti ces jos malo da klizas na zaledjenom moru :D

milos_pg_91
03.02.2012, 17:30
Boga mi, kako je krenulo ti ces jos malo da klizas na zaledjenom moru :D

Crna Gora je paralisana, bukvalno!:)

Lynx
06.02.2012, 20:13
@milos pg 91

Imaš li informaciju koliko je snega palo na vašim planinama ovih dana? Prema onoj mapi što sam okačio, pošto se automatski menja, u trenutku kad sam je postavio predviđali su do ove srede oko 130 cm/mm snega/kiše (ako uzmemo najčešći odnos 10:1) širom CG. Ovakvi uslovi za zatrpavanje kakvi su sad se ne poklapaju baš često.

milos_pg_91
07.02.2012, 01:06
Oko 2ipo metra na planinama ima..

ExBaker
09.02.2012, 19:35
E dzaba sve prognoze,ono kad oce da zatrpa zatrpa.Ovo niko nebi mogao da prognozira.Brinuli smo se oce li biti snijega a sad se brinemo ocemo li moci skijati od prevelikog snijega!!!:dontknow:

milos_pg_91
10.02.2012, 20:12
Opet pada fino i u Pg.. bice CG sjutra opet blokirana, tacno vidim :) ...

Grazer
10.02.2012, 23:15
mogu misliti kako oni neradnici na ski centrima trljaju ruke 8citaj jahorina).
Ovo im spasilo i produzilo sezonu. ja vec drugi vikend odgadjam odlazak zbog velikih hlandoca i snjega

ExBaker
11.02.2012, 02:56
Sad dodjoh iz grada,ljudi u Podgorici je opet pao snijeg ima ga do iznad clanka.Nevjerovatno!

Panzer
11.02.2012, 08:37
Jesmo se fino dogovorili da ne izlaziš do kasno... :sm021:
Kojih članaka, preko pola metra ga ima i još pada. Apsolutni rekord od kako se mjeri. Opet ništa za ovaj vikend, jedino mi pade na um uzeti skije i niz Ljubović.

ExBaker
11.02.2012, 09:44
Jesmo se fino dogovorili da ne izlaziš do kasno... :sm021:
Kojih članaka, preko pola metra ga ima i još pada. Apsolutni rekord od kako se mjeri. Opet ništa za ovaj vikend, jedino mi pade na um uzeti skije i niz Ljubović.
Sta da radim kad su zena i djeca zaspali oko 11 a napolju snijeg pada li pada.Ajde reko ako bude potrebno kakvoj nevjestoj podgoricanki da se auto izveze iz snijega;).
Salu na stranu,ovo je za nevjerovati!

ExBaker
11.02.2012, 10:23
Sa sajta republickog hidrometeoroloskog zavoda


11.02.2012. Visina snijega u 7h
(u cm)
ZABLJAK: 185
PLAV: 130
SAVNIK: 125
KOLASIN: 119
ROZAJE: 101
CETINJE: 94
B.POLJE: 84
NIKSIC: 82
PLJEVLJA: 70
PODGORICA: 52
ULCINJ: 6

Mislim da je do sad napadalo jos 10cm

milos_pg_91
11.02.2012, 13:25
Nocas Ljubovic ili Gorica definitivno.. Samo da poranimo, bice guzve!!:)

ftj
12.02.2012, 09:54
Gde je barrcode da nam objasni kako je ova hladnoca i sneg zbog globalnog zagrevanja?

Lynx
16.02.2012, 14:48
Ovi otkad su im skresali budžet baš nemaju šta pametnije da rade http://i.ikimg.com/m/images/smilies/rotf.gif

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/307248/NASA-istrazivala-ledeni-talas-u-Evropi-Mraz-nam-dolazi-iz-Rusije

trendo
16.02.2012, 16:05
Ovi otkad su im skresali budžet baš nemaju šta pametnije da rade http://i.ikimg.com/m/images/smilies/rotf.gif

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/307248/NASA-istrazivala-ledeni-talas-u-Evropi-Mraz-nam-dolazi-iz-Rusije

Mislim da amerikanci mnogo vise obracaju paznju na meteorologiju kao nauka nego evropejci, ili evropljani.
Mozda zato sto tamo jedna drzava izdvaja mnogo vise sredstava nego ovde jedan kup od drzavica, jer kada bi evropske zemlje mnogo vise obracali paznju na meteorologiju kao bitna nauka onda ne bi ne toliko iznenadzivale klimatske promene.
A poenta tog meteorologa je veoma bitna. Talas i jeste bio sibirski i sada bi trebalo se istrazivati mnogo vise oko toga da bi smo bili spremniji u buduce.

Lynx
16.02.2012, 19:54
Načelno se slažem sa tvojim rezonovanjem, nego čitam kako je svemirska agencija radila istraživanje meteoroloških pojava i došla do zaključka da se radi o poznatoj klimatskoj šemi. Pa već nedeljama na svim tv stanicama se priča da nam je hladan talas došao preko Rusije, ništa nam novo nisu otkrili ovi naučnici iz mighty NASA-e. A i otkako su im prsli svemirski programi i skresan budžet postali su meta sprdačine pa je u tom duhu bio i moj komentar.

Nema ni svrhe porediti koliko oni izdvajaju za istraživanja i ostali, ne bi me čudilo da njihova NOAA, koja je zadužena za istraživanja atmosferskih prilika i ostalog a ne NASA, ima veći budžet nego naše države zajedno.

milos_pg_91
16.03.2012, 09:36
Krecu veliki plusevi ovih dana, ode nam snijeg :(

gevara
01.04.2012, 09:05
Snijeg u Banjoj Luci, staze se rade... :)