PDA

Pogledati punu verziju : Kronplatz



average
20.08.2011, 20:49
Interesantno je da nema teme o Kronplatzu na forumu. Odlucio sam se da porodicno skijanje u januaru mesecu bude bas na ovom fenomenalnom skijalistu, pa tim vece cudjenje sto niko nista nije pisao...

100 i nesto km staza, povezanost sa Alta Badiom, u sastavu Ski Dolomite-a, na raspolaganju ako ste kolima, nebrojeno mnogo skijalista, blizu je Sella Ronda. Nijedno sidro, nijedan tanjir, preovladjuju gondole, jedno od tri skijalista gde prave vestak i kada je temperatura u plusu, staze za sve kategorije skijasa...dve crne po skoro 5km duzine

Verovatno da ima nekoga da je bio pa da prenese jos neko iskustvo

Milanpop
21.08.2011, 08:19
average
Bio drugar, sve reci hvale. Relativno se brzo stigne ali..... Smorile ga gondole. Ima ih previse pa stalno je morao da skida skije sa pancerica a ja to licno ne verovatno mrzim. Staze tvrde, perfektne ali kantne moraj biti ostre ko skalper

average
21.08.2011, 10:26
Nije da gondole nisu smor, slazem se. No bolje od sidra, tanjira i spore (stare) sedeznice. Dosta sam istrazivao, cini mi se da je u ovo skijaliste ulozeno neverovatno puno novca i da je mozda jedno od najmodernijih u Evropi. No zanima me svakako i misljenje nasih forumasa, mozda se sazna jos sto-sta iz prve ruke

Grimani
21.08.2011, 15:21
Igluski (http://www.igluski.com/italy/kronplatz_r25671)

midwest
21.08.2011, 16:59
Bio sam tamo ove godine, jako sam zadovoljan... Smjestaj je bio u Olangu (Valdaori)... Po meni, velika prednost Kronplatza je sto ima dovoljno staza za razne profile skijasa, pa onda nikom nije dosadno na porodicnom skijanju... Od nenormalno ravne dugacke plave staze, do finih i dugih crnih...

Jako je popularan u Hrvatskoj, vidim da ides u januaru, pa ako pogodis "hrvatski tjedan" gore ce ih biti bas puuuuno.... Pogledaj tu (http://www.skijanje.hr/skijalista/italija/clanak/kronplatz?id=12382)

Mene gondole ne smaraju, cak stavise, odmaraju....

wlad
22.08.2011, 01:16
Kada je jako hladno i duva vetar (a to nije retka pojava na skijanju ;)), gondola mu dođe kao melem :D

@average: "povezanost sa Alta Badiom"??

Pretpostavljam da je OK za porodice/početnike, po cenama ski passa vidim da je isti kao i ostali koji se nalazi u Sella grupi. Od ovih što su povezani čini mi se da Alta Badia ima najviše plavih staza - ako se gleda za porodicu.

Tadija_91
22.08.2011, 01:47
Ne znam za vas, al meni vise prija da sedim i da se smrzavam nego da stojim na toplom.

average
22.08.2011, 01:56
Prvo da ne ispadne da zapitkujem a sve znam o Kronplatzu :). Jedno je kada nesto pise a drugo kada mi neko od vas kaze dobro je - nije dobro

@ wlad

Ima staza koja se zove Piculin, tu ima neka skibus veza da se ode do Alta Badie

http://52532513.it.strato-hosting.eu/kronplatz/flash/pistenplan2010en.swf

Huh, nas bas ima dosta, nas dvoje, plus troje dece od kojih dvojici ne mogu da dokazem da se ne skija samo na crnim stazama, plus klinca od 3 i po koji ce prvi put na skije. Dakle, koliko sam skapirao, svi bi trebali da budu zadovoljni, obzirom da nas ima svakakvih skijasa :D

@ midwest

skijanje.hr mi i jeste dalo "gas" da se odlucim za Kronplatz, a sto se njihovog tjedna tice to je nebitno

Ja sam se odlucio za St.Vigil koji je prakticno jedino mesto do koga dopiru staze pa sam iskopao apartman koji je na 50 metara (ako ne lazu) od staze. Opet, to nije predaleko skijaliste, nesto oko 800 km od bgd-a: hteo sam u Italiju ove godine, izmedju Val Gardene, Passo Tonale-a i Kronplatza, ovo mi se nekako ucinilo najboljim resenjem

wlad
22.08.2011, 11:29
@tadija: razlika je da u ovim gondolama možeš da sediš (ili normalno ili polusedeći položaj), tj. u kabinama ne možeš, a u gondolama možeš...

@average: OK, mislio sam da su se možda u međuvremenu stvarno povezali.

Svakako ne možeš da pogrešiš, sve su to odlična skijališta. Val Gardena i nije za početnike najbolje rešenje, ili da idu na Alpe di Suise pa onda svi tu moraju da skijaju na praktično sve plavim stazama (i zanemare "glavni" deo Gardene) ili da se skija na Val Gardena strani koja baš i nije za početnike najsrećnije rešenje. Kao što sam pomenuo od kruga mi se čini najbolje rešenje (za početnike) Alta Badia ali to je druga tema ;).

skiman
22.08.2011, 14:14
Pa San Vigilio ti je zbilja najbolji izbor, pogotovo još ako si zbilja 50 metara (prepostavljam od staze Miara)....ali (uvjek je tu ali)....ne u hrvatskom tjednu (jer je tada zbilja gužva-bio jednom na gostovanju-samo smo se okrenuli i pići nazad u Alta Badiu)...dobro, ako si došao da se družiš i da popiješ i tulumariš onda je to OK...ali ako si doašo na skijanje, onda ti je bolji izbor neki drugi termin. U vezi sa Alta Badiom i u vezi Sella Ronde..može svakako ali na Sella Rondu preko Piculina i dalje avtobusom do Alta Badie....ne znam mnogo bolje je ići kolima, reskirati par l goriva i nemaš problema oko povratka...inaće zna biti čupavo doćepat zadnji avtobus (pogotovo ako niste super skijaši)...

average
22.08.2011, 18:35
@ wlad

Da, to me je i odbilo od Val Gardene: morao bih sasvim da se zrtvujem zbog porodice i idem na dosadno brdo, a to bas i nije lepo sa njihove strane, da mi upropaste skijanje. :) Ovako, i vuk sit i ovce na broju

@ skiman

Na zalost, nisam nasao adekvatan apartman blizu Miare (tu su skoro sve hoteli a posto nas ima puno, bilo bi preskupo) vec na drugoj strani, ali mi se druga plava staza spusta do apartmana pa ide lift (gondola) do Miare. Snaci cemo se nekako :P

Ne idem zbog tuluma svakako, a nismo bas ni u situaciji da biramo - zbog skole. I mi se ravnamo prema zimskom raspustu i naravno - prema ceni.

Puno hvala za ovu sugestiju oko Alta Badie, ako kazes da je bolje ici kolima - ici cemo kolima :)

I jos jedno pitanje: posto cu sa ovim mojim klincima - indijancima dva dana malo da skitam na neko drugo skijaliste - gde da ih utrosim najpametnije? Val Gardena, Alta Badia ili nesto trece - da, obilazak Sella Ronde je obavezan i on ulazi u ta dva dana. Gde jos? Nema ogranicenja po pitanju tezine staza, ali uopste ultimativno ne trazim teske staze, trazim lepo skijanje

Hvala :)

wlad
22.08.2011, 20:04
Obiđi Sella Ronda prvo (npr. kreneš od Corvara-e u smeru "kazaljke na zidu" ;)), pa onda pošto ćeš "očešati 4 doline" onda odlučiš gde ti je najbolje - namerno kažem "očešati" pošto sella ronda tura samo očeše te centre - ne vidiš "meso" :).

Možda da se drugi dan parkiraš u La Villa, pa probaš crnu i crvenu varijantu Skimanove omiljene staze, a sa tog vrha na drugu stranu imaš i plave i crvene pa iznad Corvare nekoliko plavih i crvenih. Ako si za "crnu" akciju onda se parkiraj u Arabi, tu pored skijanja po crnim/crvenim možeš da napraviš izlet do Marmolade (fantastičan pogled + skijaš) ili do Sass Pordoia (fantastičan pogled + ako želiš offpiste kroz ambis :)). I na kraju možeš (ali ti je put duži) i do Val Gardene, parkiraš se u St Christinai i onda na jednu stranu probaš Secedu, a na drugoj strani Sasslong, Campinoi i Dantercepies...

average
22.08.2011, 20:36
Puno ti hvala Wlad na iscrpnim informacijama. Nisam dorastao off piste skijanju, mozda za sezonu-dve :)

P.S. Gran Risa je bese omiljena Skimanova staza? :)

wlad
22.08.2011, 20:57
Da, da, sada ti samo preostaje da nabaviš kremu za sunčanje :sm004:

Što se tiče Pordoia sa tog vrha se 95% ljudi vraća kabinom a ne offpiste rutom :D
(ne postoji uređena staza)

Panzer
22.08.2011, 21:03
Da se i ja malo uključim. Bio sam samo jednom u Val Gerdeni, 6 dana, obišao Selu. Malo sam više kritikovao razuđenost same Val Gardene i činjenicu da se moraš više voziti ako si smješten na jednom kraju doline. Generalno, sva skijališta koja sam prošao su odlična, a najbolja mi se čini Arraba. Skimanova Gran Risa mi se učinila podosta strma, a nisam nekako imao priliku da je probam.
Svakako valja probati Saslong, dio oko Campnoi-a i Danterpecies, ali paziti da se ipak ne provede vrijeme samo u obilasku. Mene je to zeznulo prva tri dana, jer je tokom obilazaka bilo dosta gužvi na ovim "spojnim" stazama. Na Seli takođe može biti gužva, ali se definitivno isplati proći.
MIslim da loše ne može biti - vrijeme je uglavnom sunčano, meni je falilo malo više prirodnog snijega, ali ok. Moram priznati da je priprema staza bila odlična, osim na Saslongu u popodnevnim satima kada se, zbog mase skijaša, napravi dosta ledenih ploča (čak više na crvenom nego na crnom Saslongu).
Kronplatz - imam dosta prijatelja koji tamo idu baš zbog porodičnih varijanati - sa djecom koja slabije skijaju i puni su hvale. Ne znam koliko dugo vozi bus do Alta Badie?

average
22.08.2011, 23:36
Ne znam za vas ali meni sve nesto milo oko srca kada vidim da u dva dana neka tema postane aktivna :P Docekati ne mogu...

Definitivno, Dolomiti zaista pruzaju mnogo: ne znam koliko sam iscitao o raznim skijalistima ali ovakva grupa skijalista jednih nadomak drugih, retko se srece. Da nisu finansije u pitanju, dve nedelje bi bilo taman da se obidje sve sto treba da se obidje. Ali ko zna, treba valjda ostaviti nesto i za drugi put

wlad
23.08.2011, 00:34
Samo lagano, gustirajte sada Kronplatz i zagrebite ostala, a sledeće godine ponovo :). Mi smo do sada išli u 3 od 4 dela koja se nalaze na krugu, sledeći put četvrta (Canazei)..

Ta regija definitivno ne može da se prečešlja za 6 dana, ni za 26, ali vremena barem imamo, samo još strpljenje da nas posluži :D.

skiman
23.08.2011, 07:47
Puno ti hvala Wlad na iscrpnim informacijama. Nisam dorastao off piste skijanju, mozda za sezonu-dve :)

P.S. Gran Risa je bese omiljena Skimanova staza? :)

Jeste...al samo ujutro tamo do 10.30/11.00....popodne (na povratku) je to još samo rodeo:smoke:....al generalno najbolje staze za mene su u Arabbi...:sm011:...tamo i najviše skijam...:sm018:

wlad
23.08.2011, 10:27
Već sam negde pomenuo na forumu, ali da ponovim, za Dolomite/St Anton: najbolje (3d) mape, skijanje, šetnje, smeštaj i sl.

Reality Maps 3D (http://www.realitymaps.de/en/3d-online/download-3d-viewer.html)

Rezolucija je na fantastičnom nivou, vidi se svaki potočić :), vredi pogledati..

average
05.12.2011, 01:45
Da li je vremenski moguce u jednom danu odraditi sledece: krenuti rano ujutru do La Ville, odskijati Gran Risu. Nastaviti kolima do Corvare i ukljuciti se u obilazak Sela Ronde: kad se spusti niz Dantercepies popeti se odatle gondolom do Saslonga, spustiti se jednom, vratiti se nazad gore gondolom i nastaviti sa obilaskom Sela Ronde? Odskijati Sela Rondudo kraja dana, tacnije vratiti se u Corvaru...

Hteo bih odsustvo sa Kronplatza zbg porodice da skratim na jedan dan: znam sve, reci cete bolje idi u Arabbu, ali Sella Ronda, Saslong i Gran Risa su mi onako, target za ovo zimovanje :)

Sto se tice Reality Mapa, ono je sjajno

skiman
05.12.2011, 07:57
Da li je vremenski moguce u jednom danu odraditi sledece: krenuti rano ujutru do La Ville, odskijati Gran Risu. Nastaviti kolima do Corvare i ukljuciti se u obilazak Sela Ronde: kad se spusti niz Dantercepies popeti se odatle gondolom do Saslonga, spustiti se jednom, vratiti se nazad gore gondolom i nastaviti sa obilaskom Sela Ronde? Odskijati Sela Rondudo kraja dana, tacnije vratiti se u Corvaru...

Hteo bih odsustvo sa Kronplatza zbg porodice da skratim na jedan dan: znam sve, reci cete bolje idi u Arabbu, ali Sella Ronda, Saslong i Gran Risa su mi onako, target za ovo zimovanje :)

Sto se tice Reality Mapa, ono je sjajno

Da....moguče je ako si dobar skijaš.... :ok:

average
05.12.2011, 09:29
Hvala Skimane, nadam se da jesam za toliko :)

Gledao sam i Saslong i Gran Risu na youtube, mada tu ne moze da se stekne bas pravi osecaj o tezini: svakako da nisu lake ali malo sire i ne sme biti problema

skiman
05.12.2011, 09:46
Gran Risa...preporučujem rano ujutro...:ok:Youtube ne daje realnu sliku....ali nije nikakav problem, ako ti koliko toliko ide na skijama...ali ako si početnik, e onda si na mukama, mada i ti siđu nekako dole...:sm011: (za te više preporučujem da idu dole po desnoj stazi(crvenoj))

average
05.12.2011, 09:51
Ne, ne, nisam pocetnik, pa ne bih se zaletao tek tako. Vozimo crne, to nije problem, no i od crne ima crnje pa moram da pitam :D

Da, tako sam i zamislio, da se u pola 9 ujutru nacrtamo na Gran Risu. Ajde jos jedno pitanje kada sam vec navalio: zbog gorepomenutog plana, koliko ima odatle do Corvare? Da li da idemo skijajuci do tamo, ili da se ipak vratimo dole i idemo kolima - bas da bi stigli sve ono sto smo zacrtali?

skiman
05.12.2011, 09:55
Kolima od donje postaje do Corvare ti je nekih 5-6- km...tako da bi ja odskijao do Corvare, pa onda na Sella Rondu...ali računaj da na donjoj postaji kasiraju parking....:smoke:

wlad
05.12.2011, 15:05
Gran Risa...preporučujem rano ujutro...:ok:Youtube ne daje realnu sliku....ali nije nikakav problem, ako ti koliko toliko ide na skijama...ali ako si početnik, e onda si na mukama, mada i ti siđu nekako dole...:sm011: (za te više preporučujem da idu dole po desnoj stazi(crvenoj))

Ta crvena je fantastična isto, uživanje + dužina :ok:

@average: možeš sve da odradiš na skijama, ali nemoj da praviš neke duže pauze ako ćeš da ideš i na Gran Risu, Selu Rondu i Sasslong (Saslong i Gran Risa nisu na Sela Ronda "putu" - moraš da odeš sa njega do Saslonga [ne mnogo] a Gran Risa je malo podalje od Sela Ronde [ne previše - ali treba vremena da dođeš do nje od Corvare]). Malo se izvozaj a onda sledeće godine se smesti negde na "putu" da možeš to k'o čovek da iskijaš :). Inače ako ideš u smeru kazaljke na zidu ;) u SR krug (što se preporučuje) nećeš se uopšte spustiti niz Dantercepies/Cir stazu (samo ćeš se popeti tom gondolom).

jovicki
05.12.2011, 19:42
Kron od 18.12. do 25.12.!!!!

Pitam se da li mozda i Sas35bgd mozda ove godine skija tamo??

average
06.12.2011, 11:59
Hvala wlad i skiman...

Dobro je da ste mi rekli da idem u smeru kazaljke, ja bi se ladno zaputio kontra smerom, zato sam am i pominjao Danterpieces stazu. Koliko shvatam, nema pauze za kafu i mora da se zuri poprilicno da bi se sve stiglo :) Ovi moji klinci ce lako, sta cu ja...

Nista, sad mi ostaje da studiram 3d maps i da vidim kojim putem do Corvare...sad mi je Wlad dao gas da prodjem i crvenu Gran Risu :)

Ovi Dolomiti su cudo koliko vidim...naravno, sledece godine cu negde drugde u toj regiji, jer stojim pri tome da uvek treba probati nesto novo a u ovom regionu tesko da moze da se pogresi. Mada, ne zaboravimo da je i Kronplatz sam po sebi fantastican: nema bas puno centara sa 5 crnih staza a Hernegg i Sylvestre su po 5 km duge...sto rece wlad, 26 dana bi mi trebalo sve da obidjem

skiman
06.12.2011, 12:52
Hvala wlad i skiman...

Dobro je da ste mi rekli da idem u smeru kazaljke, ja bi se ladno zaputio kontra smerom, zato sam am i pominjao Danterpieces stazu. Koliko shvatam, nema pauze za kafu i mora da se zuri poprilicno da bi se sve stiglo :) Ovi moji klinci ce lako, sta cu ja...

Nista, sad mi ostaje da studiram 3d maps i da vidim kojim putem do Corvare...sad mi je Wlad dao gas da prodjem i crvenu Gran Risu :)

Ovi Dolomiti su cudo koliko vidim...naravno, sledece godine cu negde drugde u toj regiji, jer stojim pri tome da uvek treba probati nesto novo a u ovom regionu tesko da moze da se pogresi. Mada, ne zaboravimo da je i Kronplatz sam po sebi fantastican: nema bas puno centara sa 5 crnih staza a Hernegg i Sylvestre su po 5 km duge...sto rece wlad, 26 dana bi mi trebalo sve da obidjem

Ja sam več više od 10 godina u regionu SuperskiDolomiti, a još nisam sve obišao...ove godine je plan da posetim San Martino di Castrozza na jedan dan (ili možda još koji centar)...:sm011: Kad budeš u Corvari, ti se samo drži smera prema Passo Gardenana (vrhu imaš onda stazu i gondolu Dantercepies)-znači držiš se desno i ne ideš smer Boe/i dalje prema Arabbi...

wlad
06.12.2011, 14:52
Dobro je da ste mi rekli da idem u smeru kazaljke, ja bi se ladno zaputio kontra smerom, zato sam am i pominjao Danterpieces stazu. Koliko shvatam, nema pauze za kafu i mora da se zuri poprilicno da bi se sve stiglo Ovi moji klinci ce lako, sta cu ja...

Nije problem toliko brzina skijanja i žurenje koliko to što zna da bude gužva na tom putu pošto je to "transferzala" ;). Ako si u nekom terminu kada nema gužve onda lagano možeš da pređeš celu SR rutu, ali obično ljudi usput svrate i negde (kao ti prema Saslongu i Gran Risai) pa se onda to otegne ;). Pogotovo kada vidiš šta sve obilaziš (a to što vidiš da obilaziš je samo delić onoga što je "iza brda" :D) onda zna da se otegne (ako poželiš da se još negde usput spustiš).

Nije važan toliko smer u kom ideš, evo ti skiman predlaže obrnuti smer ;), tim obrnutim smerom ćeš naravno mnogo brže stići do Saslonga, ali ako ideš ceo krug onda ti je svejedno :).

average
06.12.2011, 15:39
Pa mozda je i bolje tim prvim putem dok su noge jos u dobrom stanju, Saslong bas i nije dobar odabir kada noge pocnu da izdaju krajem dana. A takodje, u boljem je stanju sigurno oko 11 nego u 3 popodne...

skiman
07.12.2011, 06:51
Pa mozda je i bolje tim prvim putem dok su noge jos u dobrom stanju, Saslong bas i nije dobar odabir kada noge pocnu da izdaju krajem dana. A takodje, u boljem je stanju sigurno oko 11 nego u 3 popodne...

Ovo stoji 100 %:yay:

wlad
07.12.2011, 12:39
Stoji da je bolje da ideš zbog Saslonga obrnutim smerom :). Saslong je inače OK i popodne, nije razrovan, jedino što donji deo bude u ledenim pločama, očigledno "betoniraju" stazu pa drži k'o smrt babu ;).
Teško je porediti staze, ali mislim da je Gran Risa strmija staza, kod Gran Rise je mnogo izraženije kada dolaziš pošto se ona više "iskopa" u toku dana. Pošto ćeš tim smerom ići ispod Dantercepies idi desno na crnu "verziju" (Cir) - to je jedna od najlepših staza na Superdolomitima!

Dve staze koje se krajem dana na Superski delu najviše iskopaju su (po mom iskustvu): spust sa Marmolade i (još gore) sa vrha Arabe (Porto Vescovo). Ovaj drugi zna da budu džombe preko kolena - ali je pravo uživanje skijati po tome - za lošije skijaše prava noćna mora ;).

skiman
07.12.2011, 14:15
Stoji da je bolje da ideš zbog Saslonga obrnutim smerom :). Saslong je inače OK i popodne, nije razrovan, jedino što donji deo bude u ledenim pločama, očigledno "betoniraju" stazu pa drži k'o smrt babu ;).
Teško je porediti staze, ali mislim da je Gran Risa strmija staza, kod Gran Rise je mnogo izraženije kada dolaziš pošto se ona više "iskopa" u toku dana. Pošto ćeš tim smerom ići ispod Dantercepies idi desno na crnu "verziju" (Cir) - to je jedna od najlepših staza na Superdolomitima!

Dve staze koje se krajem dana na Superski delu najviše iskopaju su (po mom iskustvu): spust sa Marmolade i (još gore) sa vrha Arabe (Porto Vescovo). Ovaj drugi zna da budu džombe preko kolena - ali je pravo uživanje skijati po tome - za lošije skijaše prava noćna mora ;).

Jeste, Gran Risa je strmija i zato se preporučuje, da se ona prevozi prva...sve ostalo oko Marmolade i Porta Vescova više nego stoji...:sm018:

average
26.12.2011, 22:31
Jos 11 dana...vreme stoji a godine prolaze :)

jovicki
27.12.2011, 21:31
Da znas da imas sta da cekas :ok: Upravo se vratili sa Kronplatz-a. 6 dana fenomenalnog vremena, sunce, sneg, besprekorno pripremljene staze i skijanje za sve novce. :ski:

Bili smo smesteni u Riscone-u, Hotel Tannenhof, 100m od gondole koja vodi na plato Kronplatza. Sjajan hotel, za svaku preporuku, sobe prostrane, ciste besprekorno, sa balkonom i pogledom na Brunico, hrana izvanredna, wellness takodje. Hotel ima i svoj shuttle koji vozi do i od gondole na svakih 5 min da ne moras ici u pancericama :sm019: Naravno, najbitnije je izuzetno povoljna cena u akcije ski premiere, do 24.12.

Sto se tice samog skijalista, zaista sam bio prezadovoljan, jos nigde nisam video tako pripremljene staze, verovali ili ne, gotovo da nema razlike u 9 i u 15h30!! Verovatno je tome pogodovalo i konstantni minus od 8 do 10 stepeni kao i svakodnevnih 5-10 cm novog snega koji je cinio da svaki dan skijamo po pravom puderu :sm019: Staze su 80 posto plave, po meni sjajne, nikako preravne, siroke i pogodne za brzo skijanje, tek nekoliko crvenih od kojih bih izdvojio Col Toron prema St. Vigiliu kao i onu sa Piz de Plaies do samog St. Vigilia i dve crne prema Risconeu, Sylvester i Herneg dugacke, strme, tjs. crne u pravom smislu te reci! Svi liftovi su novi, 90% su gondole, brze, mnoge sa grejanim sedistima, ostalo su 6osedi sa vizirima tako da je pravo zadovoljstvo vozikati se unaokolo :-) Sve ostalo je besprekorno, ski rent, depo na vrhu, ski skola za mog klinca,

U svakom slucaju, porodicno skijaliste za svaku preporuku i maksimalno uzivanje zagarantovano!!

average
29.12.2011, 00:13
Hvala Jovicki na sjajnom izvestaju...

Da ne ispadnem nezahvalan ali sve sam to znao :). Nema sta nisam iscitao, analizirao, procenjivao, sve aspekte moguce - i dosao do zakljucka da je to savrsen izbor a da nije predaleko za put. Pa dovoljno je reci 22 gondole i vestak u plusu, kud vise...

Ja ne verujem da ce me zadesiti bas tolika sreca obzirom da ce sigurno biti vise skijasa u tom periodu pa tesko da ce staze drzati bas tako dugo. No dobro...

Ja sam odabrao St Vigil, jedino mesto do koga se moze spustiti skijama, pa mi je tako apartman na 50 metara od staze. Tu je i skolica za najmladjeg, troipogodisnjeg clana, ta staza koja se spusta je skolska plava od 2km (Miara) za ove koji moraju jos da uce, a ima i za nas ponesto :)

skiman
29.12.2011, 08:01
St.Vigilio di Marebbe (otuda dolaze Manuela i Manfred Moellgg, te Aleksander Ploner- poznati reprezentativci u skijanju Italije) je zbilja dobar izbor...mi smo bili par godina smešteni u apartmanu Rosa Alpina (u zgradi je ski škola).....i sin mi je napravio prve skiajške zavoje baš na Miari.....lepe uspomene....kasnije prerasli Kronplatz i izabrali novo destinaciju u susedoj dolini Badia ...:sm011:

average
29.12.2011, 10:50
Skimane, neka moja porodica jednog dana dostigne deo vaseg umeca na snegu i bicu prezadovoljan

Pa cemo i mi onda u Badiu :D

iggydrum
29.12.2011, 14:00
@Jovicki: Hajde napravi paralelu izmedju Kronplatza i Val Gardene. Hvala

jovicki
31.12.2011, 00:57
Kronplatz i VG su blizu, nalaze se u istoj regiji Dolomita ali su definitivno dva potpuno razlicita skijalista. Svako pojedinacno ima svojih prednosti ali bez pogovora, radi se o vrhunskim ski centrima.

Zbog impozantnih kamenih vrhova Sella Ronde i Sassolungo, vizuelni dozivljaj je svakako lepsi u VG, veca raznovrsnost staza, blizina Sella Ronde, Arabe i Marmolade kao i znatno povoljnije cene su neke od prednosti VG. Sa druge strane, infrastruktura i u VG i u AB je dosta losija i starijeg datuma u odnosu na Kron, tako da se neretko mogu sresti guzve, npr. na zicari koja iz Ortisei vodi na Secedu, svaki dan sam cekao i do 20min. Medjutim, kada se popnes gore, pogled oduzima dah, meni je to mozda i najlepsi planinski scenario a i staza do Santa Cristine je fenomenalna. Takodje na liniji Sella Ronde su ceste guzve i u VG a i u AB. Meni licno je to frustrirajuce i te delove sam izbegavao. Takodje i Alpe di Siusi ima stare liftove i vikendom je guzva na stazama blize Ortisei-u. Salva i Santa Cristina su malena mesta bez sadrzaja, samo smestaj dok je Ortisei prelep gradic, kao sa Coca-Cola reklama, sa svim sadrzajem, ukljucujuci i gradski bazen.

Kronplatz je vise porodicno skijaliste, bolje povezano, sa daleko novijom i modernijom infrastrukturom, bez ikakvih guzvi. Mi smo bili sada, za vikend Bozica po Gr. kalendaru, kada je sve bilo puno a nigde ne cekas ni minut! Mnogi su spominjali da su gondole dosadne, skidanje skija zamorno, sto jeste istina, medjutim, T je konstantno bila oko -10 i iako je stalno bilo suncano, po takvoj zimi gondole su melem. A svaka je remek delo, brze, tople, mnoge sa grejanim sedistima. Ima i nekoliko 6-oseda sa vizirima sto se uklapa u sliku perfektne infrastrukture. Ipak, izbor staza je daleko raznovrsniji u VG, jer su na Kronu su 80 posto plave staze a tek nekoliko crvenih i crnih. Meni licno su jako lezale te plave staze, nisu preravne kao plave u Alta Badii, gde cesto moras koristiti stapove za gurku i misice, super su za brzi spust, koji su dok sam ja bio tamo i vozili clanovi mlade Ita rep. na stazi Belvedere-Marchner. Brunico je lep gradic, posebno oko Bozica zbog Christmas marketa, dok su ostala mesta u krugu Krona mala kao i ona u VG. Po meni je svejedno gde ce se odabrati smestaj, ni jedno mesto ne nudi ski in/out a i svakog ide gondola na vrh. San Vigillio je mozda najlepse ali i najskuplje a gde god da si smesten opet moras skije u ruke pa do Miare peske jer staze ne ulaze u selo. Od Miare do Piz de Plaies ide poveznica Bronta, iznad samog sela i pogled je sjajan. Sa druge strane, San Vigillio je i najudaljeniji od platoa Kronplatza pa do vrha moras da promenis cak 4 lifta dok iz Olanga, Perche i Risconea ide direktno gondola.

Ski pass je isti, ski rent, Ski skolica, cene u restoranima na skijalistu su gotovo identicne u VG, AB i Kronu tako da u principu svak bira po nekom svom kriterijumu. U svakom slucaju, za koje god od ova tri skijalista da se odlucite, sigurno necete pogresiti.

jovicki
31.12.2011, 01:14
Evo i nekoliko slika :ski:

skiman
31.12.2011, 06:29
Gužve na Kronplatzu u HR tjednu su bile jedan od razloga promjene destinacije...Kronplatz lijepo porodično skijalište, ali mi više odgovaraju staze u okrugu Sella Ronda (pogotovo Arabba)...:sm011:

average
01.01.2012, 19:33
Jedno pitanje sto se snabdevanja tice...gde mogu da nadjem neki dobar supermarket u St. Vigillu ili okolini? To je naravno vrlo vazno pitanje :)

Posto stizemo u subotu oko 2-3 popodne, dok se smestimo, nadam se da mozemo da se snabdemo istog dana, pretpostavljam da rade do 6...

skiman
02.01.2012, 06:08
Dok smo išli u San Vigilio kupovali smo namirnice u Hoferu/Lidlu u Lienzu.....ali to je nama bilo uzput (ne znam kojim putem vi idete)...inače imaš u Brunecku više hipermarketa, tako da predlažem , da tamo kupite stvari....inače u San Vigiliu ima jedno 2-3 trgovine, ali su male i skupe (štite svoje proizvode iz regiona Sud Tirol nenormalno)... :sm008:

average
02.01.2012, 14:43
Hvala Skiman na informaciji!

I mi cemo preko Lienza ali bojim se da smo pretovareni stvarima i da nema gde igla da stane :D Tako da cemo onda da ostavimo stvari u apatmanu, pa u Bruneck u nabavku. Hvala jos jednom

average
09.01.2012, 22:42
Iako sam uvek za promenu u smislu pronalazenja neceg novog, interesantnog - mislim da ce moja porodicna destinacija za skijanje i ubuduce biti Kronplatz i San Vigilio. Ne znam sta bi covek vise od ovoga mogao da pozeli

Za solo varijante promene svakako, ali za ovu vrstu odmora gde mora biti zadovoljen citav niz razlicitih parametara, ovo je jednostavno savrsena destinacija. Ovo bi bili neki prvi utisci nakon dva dana sjajnog skijanja a svakako da pripremam i malo detaljniji raport po povratku

I da, moram da dodam opasku za 80 posto plavih staza sto rece Jovicki. Danas sam vozio Piculin i Ertu - dve crne staze sa ove strane San Vigilia, na dnu Piculina je bus za Alta Badiu. Izuzetno ozbiljne staze, sa nagibima u pojediim delovima od 75 odnosno 73% - narocito Piculin koji vazi za najostriju stazu ovde. Ako to nije dovoljno, ne znam sta je...a sutra su na redu Sylvester i Hernogg - crne duzine skoro 5 km. Kronplatz ima cak 5 crnih staza sto ne nudi bas puno skijalista...

wlad
09.01.2012, 23:48
Možda ponavljam pitanje, išao bih možda u martu sa decom do Kronplaca pa me interesuje koje je najbolje mesto za smeštaj što se tiče skijanja, da li postoji ski-in/out smeštaj u nekom od mesta kod Kronplaca? :dziveli:

skiman
10.01.2012, 08:08
Iako sam uvek za promenu u smislu pronalazenja neceg novog, interesantnog - mislim da ce moja porodicna destinacija za skijanje i ubuduce biti Kronplatz i San Vigilio. Ne znam sta bi covek vise od ovoga mogao da pozeli

Za solo varijante promene svakako, ali za ovu vrstu odmora gde mora biti zadovoljen citav niz razlicitih parametara, ovo je jednostavno savrsena destinacija. Ovo bi bili neki prvi utisci nakon dva dana sjajnog skijanja a svakako da pripremam i malo detaljniji raport po povratku

I da, moram da dodam opasku za 80 posto plavih staza sto rece Jovicki. Danas sam vozio Piculin i Ertu - dve crne staze sa ove strane San Vigilia, na dnu Piculina je bus za Alta Badiu. Izuzetno ozbiljne staze, sa nagibima u pojediim delovima od 75 odnosno 73% - narocito Piculin koji vazi za najostriju stazu ovde. Ako to nije dovoljno, ne znam sta je...a sutra su na redu Sylvester i Hernogg - crne duzine skoro 5 km. Kronplatz ima cak 5 crnih staza sto ne nudi bas puno skijalista...


Ima toga još...bez brige....:yay:

average
11.01.2012, 22:37
U pravu si ipak Skimane...malo su se slegli utisci, sve je i dalje super ali treba uvek ici dalje. Sutra je na redu Sela Ronda, krece se ujutru u pola 8 za La Villa na Gran Risu, pa posle Saslong i tako :D

Vozio juce Sylvestre i Herrnegg - prvopomenuta mozda i ne spada u jake crne ali Herrnegg je ozbiljna crna staza. Neki hrvat je valjda potaknut idejom da od cerke napravi novu janicu ladno dete od 7 godina izveo na tu stazu. Dobro da sam zakocio jer je klizala pord mene, pa da ne preteram ali dobrih 150 metara naglavacke. Nije mi bilo dobro...na srecu, nista se desilo nije

skiman
12.01.2012, 13:38
U pravu si ipak Skimane...malo su se slegli utisci, sve je i dalje super ali treba uvek ici dalje. Sutra je na redu Sela Ronda, krece se ujutru u pola 8 za La Villa na Gran Risu, pa posle Saslong i tako :D

Vozio juce Sylvestre i Herrnegg - prvopomenuta mozda i ne spada u jake crne ali Herrnegg je ozbiljna crna staza. Neki hrvat je valjda potaknut idejom da od cerke napravi novu janicu ladno dete od 7 godina izveo na tu stazu. Dobro da sam zakocio jer je klizala pord mene, pa da ne preteram ali dobrih 150 metara naglavacke. Nije mi bilo dobro...na srecu, nista se desilo nije


Tako ti je to "kod nas".....:sm011::sm008: BTW evo ti jedna iz Gran Rise od mog sina, kad je imao 11 godina (dobro tu su i čerka i na kraju žena)...http://www.youtube.com/watch?v=RTaud6Bcuew&feature=related Sad več znaš o kojem djelu staze pričamo....

Attention
13.01.2012, 14:33
poz ljudi
da li mi neko moze dati neki kontakt ili sajt apartmana u Bruniku ili okolini (do 10tak km)
zahvaljujem

cazo22
13.01.2012, 19:16
http://www.apartmentsanvigilio.com/index.php?page_id=1050&lang_id=3
http://www.residencesora.com/dev/inverno.php?LANG=cr
http://www.runcac.it/nw1/en/pakete/winter.php
http://www.erika-sanvigilio.it/prezzi_inverno_e.htm

traži ponude,izgleda da nije gužva:sm018:
http://www.sanvigilio.com/en/offers/dolomiti-super-sun/84-0.html

cazo22
13.01.2012, 19:30
Možda ponavljam pitanje, išao bih možda u martu sa decom do Kronplaca pa me interesuje koje je najbolje mesto za smeštaj što se tiče skijanja, da li postoji ski-in/out smeštaj u nekom od mesta kod Kronplaca? :dziveli:
kažu san vigilio je najbliži stazama,apartmani su od 50m pa naviše

wlad
14.01.2012, 19:26
Hvala cazo22, znači San Vigilio, da li neko ima da preporuči apartmane u ovom mestu na tih 50m od staza/gondola? :ok:

Tucko
15.01.2012, 13:28
Juče smo došli sa Kronplatz-a gde smo sa društvom (tri porodice) imali 6 dana odličnog skijanja po savršeno sunčanom vremenu. Bili smo smešteni u mestu Pieve di Marebbe apartmani "LaPli" (www.lapli.com) sa garažom za sva naša vozila, boksom za grejanje pancerica i prostorom za odlaganje skija. Apartman je udaljen 4km od gondole Miara koja se nalazi u San Vigilio pored koje se nalazi parking (4 eura dnevna karta) kao i ski-rental sa pristojnim cenama i dobrom opremom. U rentalu postoje i boksovi gde se može ostavljati oprema. Ukoliko niste spremni da plaćate parking na prevoju "Passo Furcia" postoji i besplatan parking. Skijalište je odlično, staze su dobro pripremljene, bez ijednog kamenčića, ali zbog velikog broja skijaša ("hrvatski tjedan") oko 13h se pojavljuju hupseri na najfrekventnijim stazama. Najbolja staza je Silvester (br1) staza je crna sa ne toliko velikim ali konstantnim nagibom dužine 4 km. Zanimljiva staza je takodje Ried koja je najduža oko 7km i pretstavlja kombinaciju ravnih delova i nagiba karakterističnih za crvene staze. Sa samog vrha idu plave staze 5, 6 ,7 ,8 ,9 i 10 koje pokrivaju ceo gornji plato i potom se prostiru na različite strane skijališta. Po mom mišljenju staze bi mogle biti bolje obeležene ali se svakako niko neće izgubiti na skijalištu. Celo skijalište je pokriveno gondolama što je zanimljivo ali samo prva 2 dana, posle toga postaje dosadno skidanje skija posle svakog spuštanja. Cene u restoranima su različite moja preporuka je kiosk pored restorana "Lorenzo" na vrhu istoimene gondole, kao i "Furcia center" u podnožju gondole "Pre da Peres". Na skijalištu 90% skijaša nosi kacige koje su obavezne za decu do 14 godina. U samom centru San Vigilio-a se nalazi odlično snabdevena prodavnica "SPAR" .

average
16.01.2012, 18:46
Hvala cazo22, znači San Vigilio, da li neko ima da preporuči apartmane u ovom mestu na tih 50m od staza/gondola? :ok:

http://www.christophorus-residence.com/en/information/index/1-0.html

Ja sam bio ovde, u samom centru mesta: nije bas jeftino ali je savrseno. Sve je automatizovano, beskrajno cisto, skijasnica najbolja koju sam video. Rezervisao sam jos u avgustu mesecu...merio sto puta, i presekao. Ponavljam, jeste skuplje od proseka ali je mnogo lepo i nalazi se na savrsenoj poziciji

average
16.01.2012, 18:51
@skiman

Odgledao sam voznju tvog sina jos ranije, barem nekoliko puta :)

Sto se Gran Rise tice...sjajno! Savrsena staza, zaista. Saslong sam vozio oko 2 popodne, vec je bila dobro razvaljena a ja umoran, pa sam se samo"spustio"

Sella Ronda... pa dobro, nije bas za pocetnike kako sam ocekivao...ima tu par sasvim solidnih crvenih na putu. Snega tanko ima...moram priznati da mi se vise dopala podloga na Kronplatzu nego na turi oko Sellaronde

wlad
16.01.2012, 20:30
Average, hvala na informaciji! Primetio sam da ljudi retko ostavljaju podatke o smeštaju gde su bili na skijanju - ne znam razlog ali je tako :).

average
17.01.2012, 00:33
Nije mi jasno zbg cega, valjda da im neko ne bi ukrao termin :D

skiman
17.01.2012, 09:19
Nije mi jasno zbg cega, valjda da im neko ne bi ukrao termin :D

:sm011: Pa jeftin apartma je loterija u Alta Badii.....:smoke:

skiman
17.01.2012, 13:25
@skiman

Odgledao sam voznju tvog sina jos ranije, barem nekoliko puta :)

Sto se Gran Rise tice...sjajno! Savrsena staza, zaista. Saslong sam vozio oko 2 popodne, vec je bila dobro razvaljena a ja umoran, pa sam se samo"spustio"

Sella Ronda... pa dobro, nije bas za pocetnike kako sam ocekivao...ima tu par sasvim solidnih crvenih na putu. Snega tanko ima...moram priznati da mi se vise dopala podloga na Kronplatzu nego na turi oko Sellaronde


Evo ti nešto sveže sa Gran Rise......tek toliko da se vidi koiko brzo voze vrhunski atleti.... Ja im uvjek skidam kapu na snazi i umječu, te hrabrosti...

http://www.youtube.com/watch?v=41_2myesXD4&feature=g-crec&context=G282e1f2RCGXQYbcTJ33by92tdBKbRncTsqDv1hIMf D_RusF1zJiE

average
17.01.2012, 16:34
Majko moja...

jedina moja slicnost sa ovim bajom je u tome sto imamo iste stapove :D

Attention
24.01.2012, 12:44
Postoji li mogucnost ako se uzme ski pass za Kronplatz da se recimo doplati za alta badiu ili neko drugo mjesto u sklopu Dolomiti superski ako ocu tamo da odem? razlika je cini mi se 4e dnevno

average
26.01.2012, 20:18
Razlika je 15-ak evra kada se uzima 6-dnevni ski pas

Attention
27.01.2012, 09:57
znam za razlike ali me interesuje ako npr uzmem ski pass samo za kronplatz a odlucim jedan dan da odem do alta badie, da li mogu sa tim ski pasom koji sam uzeo samo za kplatz pa da doplatim odredjenu sumu ili moram odma da kupim ski pass za dolomite za svih 6 dana recimo?

skiman
27.01.2012, 10:54
Mislim, da ta varianta ne postoji....uzmi dolomitisuperskipass i skijaj 1-3 dana na Kronplatzu, a 3 dana svaki dan u drugi ski centar....

Attention
13.03.2012, 15:35
Kronplatz me nije odusevio toliko kao prosle godine Nassfeld. Mozda zbog prevelike temperature koja je bila cak i do 15stepeni poslednji dan. Definitivno da je mnogo lose sto ima toliko gondola. Kao sto rekoh bilo je pretoplo pa jos kad se onako zagrijan odje u kabinu uhhh pakao. Smjestaj nam je bio u Pfalzen/Pfalzes kako vec ko voli i mnogo je dobar bio za 27e. Cak smo i saunu imali :)
Sve u svemu nije lose, da je malo hladnije bilo e onda bih bio pun utisaka a ovako... do sledece godine :)
ako nekome treba neka info,slika, video:P tu sam ;)

sasacg
13.03.2012, 16:45
Slika treba uvek :ok:

Attention
15.03.2012, 09:00
evo malo slicica :)

Attention
15.03.2012, 09:01
i jos malo:)

sasacg
15.03.2012, 09:39
Lepo,lepo...Hvala na slikama :ok:

Neverovatno sa skoro da nema uopste snega van staza :eek:

Attention
15.03.2012, 13:36
A bilo je poslednji dan 15 stepeni u San Vigiliu i na toj strani nije bilo uopste snijega mimo staze mada je samo crna staza prema Piculinu bila losa mada meni nije ni takva smetala :)
mada skoro svaka suncana strana je bila bez snijega van staza a sto se tice samih staza,drzale su do 11-12, neke i duze i mogu misliti kakve su kad je temp u minusu :)

skislopes
02.02.2014, 15:44
Moze li neko da mi kaze utiske ako je odseo u ovim apartmanima ili zna nekog ko je bio? :)

http://www.residencesora.com/dev/index.php

marbik
11.01.2015, 10:49
Evo ja sam upravo bio sa jos troje ljudi u Sori. Sto se mene tice sve pohvale. Lokacija je San Vigilio di Marebbe, sami apartmani se nalaze jedno 300-500m van sela, ne mogu da procenim jer smo kolima bili. Van apartmana preko puta ulice odmah se nalazi bus stanica odakle vas bus za 5min dovede direktno ispred gondole Miara odakle se penjete na Kronplatz direktno. Ko hoce tu gde je Miara vuce gondola i na drugu stranu brda, Piculin, odakle kad se spustitie prkeoputa mozete da uhvatite bus za Alta Badiu i odete na sella rondu.

Ipak ovo je malo cimanje ako se tako radi jer morate da jurite da ne omasite u povratku neku konekciju/bus. Za Sellu mi smo kolima isli. 3x smo skijali Kron i 3x Sellarondu. Po meni San Vigilio je mnogo bolja lokacija od Brunika/Riscone jer ako ste kolima, na oko 12km vam je Bruniko da odete da se prosetate, a na oko 17km je Corvara gde se parkirate za 4eur/dan (kolima treba 20-30 min max) i odakle direktno bez ikakve bojazni da jurcate zbog konekcije mozete da vozite Sellarondu. Mi smo jedan dan uradili crvenu Sellu, drugi dan vozili Arabba/Marmolada i treci Alta Badia. Sa te strane onda vam se zaista isplati Dolomiti superski ski pass. Ako ste u Bruniku/Riscone treba jedno 45-50 min do Corvare kolima sto je malo cimanje, ali izvodljivo. Bruniko je jako lep, al mrtav uvece pa ako hocete da se prosetate tamo ili odete na bazen (cron4) sasvim je dovoljno da kolima odete iz San Vigilio do Brunika, to je 15 min.

Sami apartmani su ko na slikama, skroz ok, uredno i cisto, veoma toplo. Mi smo imali 2 spavace sobe, dnevnu, jedno kupatilo, terasu. Jozef koji dal radi tu ili je vlasnik vam svako jutro donese hleb i mleko ako zelite, nemate cimanje za to. Ima i parking, dole je skijasnica, lokacija je idealna. Gradic je isto jako lep, ima i super pub Bus Stop, par pizzeria, Spar, sve je tu. Za cenu koja je jako povoljna svaka preporuka zaista, mislim da ne treba dalje traziti. Inace u kuci smo bili iskljucivo mi i komsije iz Hrvatske koji cini mi se tu dolaze bas dugo tako da lako dobijete i ostale info koje vas zanimaju.

sas35bgd
27.09.2015, 15:54
Rezervisali i uplatili Kronplatz u januaru 2016
Par dana smo gledali (nas 3 familije) u kom mestu da nadjemo apartman i odlucili smo na osnovu cene smestaja. Mesto Gais- 5km od Brunica a 9 od zicare. Smestaj apartman za 3 osobe 420 evra a za 4 560,00, Veliki apartmani, ovaj za 4 osobe sa 2 spavace i 2 kupatila.
Nisam siguran za odlazak na gondolu da li smo izabrali dobru lokaciju. Naime, iz Gaisa se da bi stigao do zicare za Kronplatz prolazi kroz ceo Brunico, i moze da bude guzva pa da traje dugo.
Ne znam da li se placa parking-verovatno da. A ski bus je dzabe. Ne znam ni kakve su guzve na parkingu kod gondole za Kron platz iz Brunica, da li se mora doci pre 9h??<

sas35bgd
07.02.2016, 09:06
JUce se vratili iz Kronplatza
Odlicno skijanje, mesto Gais odlican odnos cene i kvaliteta za smestaj-Udaljeno samo 10minuta od gondole. POred gondole imaju 2 parkinga. Onajh koji je uz sam ulazak u gondolu-4 evra dan i 50m dalje, ne placa se
Skijaliste ima sasvim dovoljno staza i plavih i crvenih i crnih. Na samom skijalistu samo 2-3 cetvorosedeznice-Ostalo gondole. Uglavnom smo gledali da koristimo te sedeznice da ne bi skidali skije posle svakog spusta
Skipass za 6 dana je 270 evra (Uzeli smo Dolomitiskipass) Jedan dan smo kolima otisli do Cortine DAmpezzo (oko 1h) Cortina je vrh skijaliste.
Jedan dan otisli do Corvare i skijali Marmoladu. POgled sa Marmolade je izvrstan, ali smo mi imali vreme vrlo suncano sa temperaturom +10C pa su staze bile lose-Verovatno je mnogo bolje kad je bolje vreme za sneg
Jovicki,hvala jos jedanput. Ja sam na skijanje krenuo a da nisam pogledao ni gde idemo...Dok smo bili na skijanju, u par navrata nam je napravio plan skijanja za sledeci dan i drzali smo se tog plana
Inace, uobicajeno misljenje je da je Kron mesto gde su Hrvati vecina na skijalistu. Mi smo izgleda bili u periodu kada nismo sreli nijednog nigde (30.01-06.02). Jedinu malu grupicu Hrvata sreli smo na Cortini D Ampezzo. Za to vreme nasih smo sreli bar 5-6 grupica na skijalistu i isto toliko automobila u Brunicu
https://www.youtube.com/watch?v=hbKj94nh4PM
i jedan video sa Cortine https://www.youtube.com/watch?v=Q9mv3znEJ7U

adwarf
23.09.2016, 23:42
https://www.youtube.com/watch?v=wkRdU3qTIJg

Grazer
06.10.2017, 15:37
U januaru bi trebali u Kronplatz, dve porodice s trogodisnjim djecacima koji ce poceti i da skijaju. Opcije su nam za smestaj u Riscone ili u San Vigilio di Marebbe. Vidim da i jedan i drugi imaju stazu za sanjkanje. Ima li jos nesto na osnovu cega bih se odlucio za jednjog od njih? Koji je bolji?

Grazer
06.10.2017, 19:04
Moze li neko vise informacija o mestu Riscone? Trgovine, restorani, za vecernje setnje? Jel ima nocno skijanje na Kronplatzu? Ako da, gde? Jel postoji nocno sanjkanje? Moze li vise informacija o Snow parku u Risconeu?

jovicki
07.10.2017, 08:46
Grazer, San Vigillio je šarmantnije mesto ali moja preporuka je svakako Riscone i to iz više razloga.
Prvo Riscone je samo 2km od Brunica, koji je prelep Alpski gradić sa svim sadržajima, šetališnom zonom, buticima, restoranima, marketima, ogromna prodavnica dečijih igračaka.. Naravno, ski bus iz Riscona ide na svakih 15 min i besplatan je.
Drugo, u Risconu je i odličan gradski aquapark sa toplom vodom i toboganima za klince a i plivačkim bazenom za odrasle. Ima i bazen za bebe. sve je novo i jako čisto.
http://www.cron4.it/index.php?lang=en Mnogi smeštaji u Risconeu imaju ugovor sa njima pa je ulaz besplatan. Mi smo redovni gosti hotela Tannenhof, koji Vam najtoplije preporučujem i u njihovu cenu je uključena i dnevna karta za Aqua park.
Treće, iz Risconea čak dve gondole idu na sam plato Kronplatza, na 2300mnv koji je ogroman, veličine dva fudbalska terena, po meni jedan od najlepših i najsadrzajnijih u Alpama. Ima nekoliko restorana, prelep pogled, idealan je i za neskijase i za malu decu a tu je i ski skolica. Iz San Vigillia ne vodi gondola direktno na plato I do njega mogu doći samo dobri skijasi jer se mora promeniti nekoliko liftova do gore.
ostavio sam ti i poruku na visitors messages pa ako te jos nesto zanima, pitaj.

Grazer
08.10.2017, 12:53
Riscone definitivno, vidim i ja da je najbolje lociran.

wlad
30.10.2017, 16:26
Početak osnežavanja na Kronplacu :)

16190

ExBaker
22.03.2018, 00:08
Elderly ekipa iz Tg ide ujutro da closira sezonu. Natjera nas dobra prognoza. Zamolio bih forumase za preporuku kad su u pitanju izlasci, restorani i radnje opreme, posto je kraj sezone. Mi cemo se adekvatno, nadam se, oduziti slikama.[emoji4]

Buda
22.03.2018, 01:06
Elderly ekipa iz Tg ide ujutro da closira sezonu. Natjera nas dobra prognoza. Zamolio bih forumase za preporuku kad su u pitanju izlasci, restorani i radnje opreme, posto je kraj sezone. Mi cemo se adekvatno, nadam se, oduziti slikama.[emoji4]

Ristorante Bar Pizzeria Christl

Panzer
23.03.2018, 01:08
Evo nas u Riscone, poslije putesestvija od 18 sati [emoji23]. Preko vilusa snijeg, pokvario se podizac stakla na autu, a1 zatvoren, vjetar obarao kamione...
Sad malo rakijamo pa cemo vidjeti sutra...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/753d810929140897198f62ed36dbceae.jpg

Panzer
27.03.2018, 00:38
Zatvorismo sezonu sa dva dana skijanja na Kronplatzu i jednim na 3 Zinner (Sexten, 3 Cinne, o tome u posebnoj temi).
Iako je počelo proljeće, temprature u finom minusu, sunčano, a snijega dosta, tako da smo uboli pravi tajming.
Kronplatz je ispao odličan, iako smo se prvi dan smorili sa gondolama.
To mu je i najveća mana - postoje samo 3 šestodjeda, koji prevaljuju po 200 - 250 m nadmorske. Ostalo su sve gondole. Kada gondola prelazi preko 400 - 500m to je OK, ima smisla. Ali ljudi, oni su stavljali gondole svuda, pa i tamo gdje se prelazi po 200m nadmorske, što stvarno smara. Ko da je neki Dilparić imao dil s ovim dobavljačima gondola. Posebno onaj dio prema Piculinu, tu smo se najviše smorili. Piculin je super staza, strma sa lijepim prelomnicama - nikad nismo takvu skijali, nešto poput Cira u Gardeni, samo strmija. Ali je nisko, vrh na nekih 1600 m, pa je kvalitet snijega bio lošiji.
Kad smo se navalili na ovaj dio što se spušta u Riscone počeo je fun. Super staze, dugačke crne - crvene sa 2200 na 950 nadmorske, peglanje. Moj favorit je staza br. 1 (Sylvester, u varijanti 1R možda i najbolja staza koju sam skijao do sada).
Prvi dan smo odradili 60km staza, sa 25 žica, drugi 68 km sa isto 25 žica (nismo išli ka Piculinu).

Bili smo smješteni u Riscone-u, super apratman za 250 € 3 noći nas trojica, 60m2 sa dvije spavaće i krevetom u dnevnoj. Autom 3 minuta do gondole. Za svaku preporuku:
http://www.app-gasteiger.it/de/index.html.
Parking ispred gondole se plaća 2e dnevno. Ski servis u podnožju - 27 € mali, 32 € veliki.

Restorana ima baš dosta, cijene su korektne (kobasice sa pomfritom 7 - 8 €, bečka 13. bombardino 4, pivo 3 - 5...) mada variraju od restorana do restorana. Ima, čini se, i Apre ski ponude ali nismo stigli baš probati. Napravili smo jednu šetnju Brunicom, koji je super i gledali neke đevojke kako skakuću na početnoj gondole pri kraju skijaškog dana. Nisu bile loše. Ali mi umorni.
E da, putovali smo tamo rekordnih 18 sati. Nazad korektnih 12.
Sve u svemu ocjena je da je Kronplatz bolji od Nassfelda, malo lošiji od Schladminga - možda poput Snow space-a (Flachau). Uglavnom - preporuka.


16689

16690

16691

ExBaker
31.03.2018, 12:08
Zatvorismo sezonu sa dva dana skijanja na Kronplatzu i jednim na 3 Zinner (Sexten, 3 Cinne, o tome u posebnoj temi).
Iako je počelo proljeće, temprature u finom minusu, sunčano, a snijega dosta, tako da smo uboli pravi tajming.
Kronplatz je ispao odličan, iako smo se prvi dan smorili sa gondolama.
To mu je i najveća mana - postoje samo 3 šestodjeda, koji prevaljuju po 200 - 250 m nadmorske. Ostalo su sve gondole. Kada gondola prelazi preko 400 - 500m to je OK, ima smisla. Ali ljudi, oni su stavljali gondole svuda, pa i tamo gdje se prelazi po 200m nadmorske, što stvarno smara. Ko da je neki Dilparić imao dil s ovim dobavljačima gondola. Posebno onaj dio prema Piculinu, tu smo se najviše smorili. Piculin je super staza, strma sa lijepim prelomnicama - nikad nismo takvu skijali, nešto poput Cira u Gardeni, samo strmija. Ali je nisko, vrh na nekih 1600 m, pa je kvalitet snijega bio lošiji.
Kad smo se navalili na ovaj dio što se spušta u Riscone počeo je fun. Super staze, dugačke crne - crvene sa 2200 na 950 nadmorske, peglanje. Moj favorit je staza br. 1 (Sylvester, u varijanti 1R možda i najbolja staza koju sam skijao do sada).
Prvi dan smo odradili 60km staza, sa 25 žica, drugi 68 km sa isto 25 žica (nismo išli ka Piculinu).

Bili smo smješteni u Riscone-u, super apratman za 250 € 3 noći nas trojica, 60m2 sa dvije spavaće i krevetom u dnevnoj. Autom 3 minuta do gondole. Za svaku preporuku:
http://www.app-gasteiger.it/de/index.html.
Parking ispred gondole se plaća 2e dnevno. Ski servis u podnožju - 27 € mali, 32 € veliki.

Restorana ima baš dosta, cijene su korektne (kobasice sa pomfritom 7 - 8 €, bečka 13. bombardino 4, pivo 3 - 5...) mada variraju od restorana do restorana. Ima, čini se, i Apre ski ponude ali nismo stigli baš probati. Napravili smo jednu šetnju Brunicom, koji je super i gledali neke đevojke kako skakuću na početnoj gondole pri kraju skijaškog dana. Nisu bile loše. Ali mi umorni.
E da, putovali smo tamo rekordnih 18 sati. Nazad korektnih 12.
Sve u svemu ocjena je da je Kronplatz bolji od Nassfelda, malo lošiji od Schladminga - možda poput Snow space-a (Flachau). Uglavnom - preporuka.


16689

16690

16691Ih!Tacno me podsjeti na potencijal nase Bjelasice ovaj Kronplatz. Jedna platforma sa koje na sve strane idu zice i staze, taman kao sto bi kod nas moglo prema Beranama, Bijelom Polju, Mojkovcu i Kolasinu. Ali to je ipak naucna fantastika.

Tipovali smo odavno ovo skijaliste i cekali dobar tajming da ubodemo minus i sunce. Obzirom na period godine ispalo je vise nego odlicno. Jes nas put u dolasku smorio, ali smo pri ljepoti staza vrlo brzo zaboravili tih 18 sati putovanja. Dosta ljudi nam kaze da smo potpuno nenormalni sto prevalimo 2500km za 2.5 dana skijanja, ali mnogi sto citaju ovaj tekst shvataju sustinu.

Elem, sta reci o Kronu sto vec nije receno. Nema puno. Staze nevjerovatno siroke, dosta raznovrsne i par crnih ono bas po meraku. Ne toliko strme koliko kvalitetne zbog konstantnog nagiba, duzine i dobre pripreme. Broj 1 i 4 koje idu sa vrha ka Risconeu su da se Kron ne zastidi bilo kojeg skijalista mnogo poznatijeg. Piculin je odlican ali dosta kraci i u ovo doba godine losiji zbog manje nadmorske visine. Sto se ostalih staza tice za preporuku je prema Perchi staza 5-17-16 koja je najduza, raznovrsna i sa finom zavrsnicom crne kategorizacije. Staze 21 i 22 u kombinaciji sa sestosjedom koji vuce na vrh su dobra opcija za odskijati nekoliko puta, kako zbog ljepote tako i zbog manje guzve i ne smaranja sa gondoloma. Najsiri dio su staze 11 i 12 na kojima moze da se ide lijevo-desno pri kojoj god zelite brzini bez opasnosti da vas neko ili vi nekog polupite. Plavih staza je dosta, ima veliki veliki broj dijelova na kojima mogu skijati najmladji i oni skromnijeg skijaskog znanja, ali utisak za njih frendli skijalista narusavaju vec izvikane gondole. Ako razlog nije neki Dilparic onda samo moze biti vjetar, kojeg srecom nije bilo sem malo prvi dan. Nama se najmanje svidio dio prema Sorafurcii zbog losijeg kvaliteta snijega i najmanje nadmorske visine.

Nismo bas puno primijetili skijasa sa exYu, predpostavljam zbog datuma. Inace ima dosta Madjara, Poljaka, Ceha...Generalno dobro skijaliste, prema nasim prostorima lijepo pozicionirano i pi kvalitetu smjesteno taman kako Panzer opisa.

Par obecanih fotografija.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/15207d0292eedda4840c130583839b40.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/45624e08fc2c9d16b228aab33095941a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/cd9e31509be816e6dee3a0abdc7e957d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/ca9ec8d867064c1bf80565db3efea367.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/44c63528fa6b3f7a57e27969eecbd861.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/60e52dcf99263b74196e55152ab2a35c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/d39b0f96a27290274419d7f9f8de27b6.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180331/4fb70b23e87f4a541522d5673c47f2ac.jpg

Panzer
22.01.2020, 21:19
Ovogodišnji obilazak Kronplatza je bio sa familijom. To mi je prvi odlazak na zapad u family varijanti, nakon Kopaonika i mjerkao sam koje skijalište bi nam najbolje odgovoralo, s obzirom da kćerke (dvije) uglavnom skijaju plavo - crvene staze, a ostali bi rado imali neke druge sadržaje - poput lijepog grada ili nekih bazena.
Kad sam sve to sabrao (i oduzeo) - izbor je pao na Kronplatz.
Bitno drugačiji doživljaj skijališta, od onog kada idem s drugarima ili sam. Gondole, koje su me smarale, sada su baš imale smisla. I ostali sadržaji, koje nismo razmatrali prije, sada se uklapaju dobro, tako da se Kronplatz pokazao kao vjerovatno najbolje skijalište za familije, od ovih bližih.

Plus:
- Dosta plavih staza (ali i crnih, kada djeca pauziraju :cool: )
- Lijepo vrijeme
- Moderne i brze gondole
- Bazeni Cron4
- Restorani na stazama
- Grad Brunicko

Minus:
- Neke baš kratke staze koje pokrivaju gondole
- Parking kod gondole u Risconeu 4 € dnevno (ili se parkirati na donji dio, koji je podaleko a put sa ledom)

Sve u svemu, odličan boravak, malo duži put od Podgorice, ali OK ako se pauzira usput i još ponešto obiđe..

17545
Sylvestre, spust u Riscone

17546
Dio prema Piculinu

17547

17548
Bazeni Cron4