PDA

Pogledati punu verziju : Ide nova sezona...gde na prvo skijanje?



average
11.08.2011, 15:01
...i verujem da i mnogi od vas kao i ja sam, ne mogu da docekaju. Pripremilo se i nesto nove opreme tokom letnjih popusta pa je nestrpljivost tim veca.

Porodicno skijanje je vec rezervisano za januar i tu dileme nema - medjutim, ko ce izdrzati do tada? Lomio sam se da vec tokom avgusta odem na neki od glecera ali kada pogledan live webcams cak i sa Hintertuxa koji je skoro uvek dobar, smorim se. Realno, nije za (dobro) skijanje...otprilike, treba sacekati makar oktobar. E tu i jesu dileme...gde?

Naravno, samo glecer pa me po tom pitanju zanimaju neka vasa iskustva iz tog perioda. Molltaler mi se ne ide jer koliko mogu da zakljucim, malo staza ima. Na Kaprunu sam bio i OK mi je, samo me zanimaju vremenske prilike u to doba - da li se recimo skija u proseku samo do Alpin centra ili moze i do donje gondole?

Znam, najsigurniji je odlazak na glecere u Tirolu, ali to je realno i par stotina kilometara u jednom pravcu dalje pa je mozda malo previse za verovatnih 4 dana skijanja ...imate li neki dobar savet za sredinu/kraj oktobra meseca?

chaghaboo
11.08.2011, 16:27
A šta je sa tim ranim rezervacijama skijanja, preko koga već sad rezervišete ski aranžmane za dolazeću zimu?

Čuo sam da i kod nas počinju sve više da se rade te rane rezrevacije skijanja i da to ima svoje povoljnosti, ali ne vidim da je iko od agencija/udruženja izbacio ponudu.

wlad
11.08.2011, 19:53
Hintertux :), ako ideš 4 dana tim pre se isplati :ok:

Mi planiramo u oktobru otvaranje sezone tamo, naravno videćemo kakvo će vreme biti pa kada bude dobro idemo..

average
11.08.2011, 22:07
@ chaghaboo

Pa preko interneta :) Toliki apartmani na raspolaganju, jes da malo zaboli da po povratku sa letovanja treba da das neki novac za rezervaciju, ali barem je u ovim momentima (skoro) sve raspolozivo. Najgore je kad u novembru/decembru shvatis da je sve sto ti se dopada vec zauzeto

@ wlad

Bio :)

Ako vec treba toliki put da se prevali, mozda bolje neki Stubai ili Soelden? Daleko od toga da je Hintertux los, sta vise. Problem je samo sto nisu svi raspolozivi u smislu: pao je sneg, palimo sutra. Moramo nekako da odradimo termin unapred pa zato i pitam kakva je prosecna situacija u oktobru

chaghaboo
12.08.2011, 09:41
@ chaghaboo

Pa preko interneta :) Toliki apartmani na raspolaganju, jes da malo zaboli da po povratku sa letovanja treba da das neki novac za rezervaciju, ali barem je u ovim momentima (skoro) sve raspolozivo. Najgore je kad u novembru/decembru shvatis da je sve sto ti se dopada vec zauzeto

Ok, hvala. Pretpostavio sam da se radi o net rezervaciji, a ponadao sam se da je možda neki od operatera počeo da nudi first minute ski aranžmane, kao što to rade u drugim zemljama...

ftj
15.08.2011, 08:59
Zermatt? Video sam neke ekstra povoljne ponude doduše čini mi se da su za decembar.

Milanpop
15.08.2011, 16:58
@ ftj
Jel mozes malo detaljnije o tim ponudama za Zermatt inace ne znam kako se to rezervise preko neta pa ako moza mala pomoc

average
15.08.2011, 18:34
Zermatt? Video sam neke ekstra povoljne ponude doduše čini mi se da su za decembar.

Skocio svajcarac :D

Uh, to mi je rana taj Zermatt - bio na Cerviniji, dosao do vrha, ali zermatt nije radio. Iskreno, predaleko, ima mnogo do tamo...

oggy
16.08.2011, 10:55
Za ljetnji period, ako radi samo glecer na Cermatu, ne bih preporucio - ukupno ima jedno 1km "zaoprave" staze, ostalo je gotovo ravno, i ako temperatura predje preko nule, ne gine "veslanje". Vise se isplati doci samo zbog pogleda. Zimi nisam bio, nadam se da cu ove godine ispraviti tu gresku :D

ftj
16.08.2011, 14:31
Pričamo o zermattu u oktobru/novembru. Što se tiče letnjeg skijanja kaprun je zatvoren, jedino je ostao hintertux ali po utiscima vidim da je to više mučenje nego skijanje. Ko hoće pravo letnje skijanje nek ide u Čile/Argentinu(avionska karta do Santjaga oko 1,500-2000 eur i sedmodnevni aranžman oko 1000e).

http://www.skifun.rs/slike/ski-opening_cervinia_srb.jpg 300e 7 dana ali za uplate do 15.8 što je prošlo. Ovo mi se čini ekstra povoljno za zermatt s tim da je ovo neka promotivna akcija.

"u dogovoru sa zicarom za ovo putovanje obezbedili smo 150 mesta po promotivnoj ceni - platite skipas Cervinu 6dana/ Zermatt dobijate GRATIS!"

Milanpop
16.08.2011, 17:52
Ovaj Zermatt bi mi lego ko Budali šamar

ftj
17.08.2011, 01:19
Sad gledam na sajtu http://www.zermatt.ch/en/page.cfm/lifts_and_pistes/prices cena 6odnevnog skipassa je 371 CHF(trenutno 325e) tako da mi nije jasna ova ponuda za 300e smeštaj i ski pass za červinju i zermatt to mu dođe kao krađa.

plageton
23.08.2011, 11:33
Ne gledaj Cermat, gledaj Červiniju.

Milanpop
23.08.2011, 20:54
Nazvao sam ih i pitao zasto ne pise lepo ski pas i za Zermatt ali mi odgovorise da ski pas je internacionalni i da vazi za obe ski regije tako da je ovo ubedljivo najbolja ponuda sto se tice skijanja na tim skijalistima. A izgleda da cu i ja tako na otvaranje sezone

ftj
29.08.2011, 14:18
Izgleda da ću definitivno na otvaranje sezone u cerviniu sa ski pasom koji uključuje zermatt. Inače kad se kupi international skipass u červinji obuhvata i zermatt, s tim da početna(prva) stanica ne sme biti u zermattu a cena takvog skipassa na licu mesta je 220e a kada se kupi u zermattu je 423 CHF(~360e).

Ko je bio može li mi reći koliko je cimanje ići žicom od červinje do zermatta da bi se skijao i da li se takvo cimanje isplati?

Milanpop
29.08.2011, 20:33
ftj
Pa vidi mapu skijalista, meni ne izgleda nesto specijalno cimanje. Kao i svako drugo veliko skijaliste, s tim sto kada se popnes na najvisi vrh Cervine bukvalno ti je ispred nosa zicara koja ima najvisu izlaznu tacku u evropi

sunCica
30.08.2011, 11:40
Ide nova sezona i ja mislim:
1. U pripremi sezone valjalo bi kupiti ski kuče za Kop po promo ceni u decembru.
2. Pa onda proslaviti godinu Novu u Auronu (ako ništa atraktivnije ne ponude dotle).
3. Posle je poželjno svratiti u Orelle (taman dok ne počne letnji semestar).
4. U februaru ne propustiti ni jedan vikend i proveriti kako je na Staroj planini i obići Kopaonik.
5. Pa ako Bog da zdravlja da se uzme bolovanje u aprilu i taman ode u Tinj to bi bilo savršeno.
6. Onda bi kao šlag na tortu došlo da se sklopi ekipa i obiđe L2A glečer u julu.

sunCica
30.08.2011, 12:25
Ide nova sezona i ja mislim:
1. U pripremi sezone valjalo bi kupiti ski kuče za Kop po promo ceni u decembru.
2. Pa onda proslaviti godinu Novu u Auronu (ako ništa atraktivnije ne ponude dotle).
3. Posle je poželjno svratiti u Orelle (taman dok ne počne letnji semestar).
4. U februaru ne propustiti ni jedan vikend i proveriti kako je na Staroj planini i obići Kopaonik.
5. Pa ako Bog da zdravlja da se uzme bolovanje u aprilu i taman ode u Tinj to bi bilo savršeno.
6. Onda bi kao šlag na tortu došlo da se sklopi ekipa i obiđe L2A glečer u julu.

Uh umalo zaboravih valjalo bi za Sretenje otići negde s busom ili na Borovec ili Bansko.
Za mene će biti najmanje 20 dana skijanja (možda i naučim da skijam :sm021:), a ovo ostalo su sve želje i čestitke ...

Grazer
31.08.2011, 10:48
Ljudi ja toliko prizeljkujem odlazak na skijanje da zadnjih par dana ja stalno sanjam skijanje. Ludim lagano :sm021:

Gde cu ove god. nemam pojma ali nadam se da cu parirat prosloj kad sam imao preo 20 dana.
Mislim da jedino fixno idem u italy jedno 10 dana. Ostalno standard, Vlasic, Kupres i nocno Kozara. Mislim da necu navracat do Jahorine mada sve je moguce

ftj
31.08.2011, 12:27
Totalno te razumem. Ja sam danas bukirao cerviniu&zermatt za 10.12. i odbrojavanje počinje.

Panzer
01.09.2011, 10:54
5. Pa ako Bog da zdravlja da se uzme bolovanje u aprilu i taman ode u Tinj to bi bilo savršeno.


E ako ti ovo čita neki šef... :)

sunCica
01.09.2011, 14:39
E ako ti ovo čita neki šef... :)

Meni je najiskrenije jako žao što moj šef ovo neće pročiti, jer kad bi on znao koliko ja volim skijanje i koliko bi mu bila zahvalna za tih par slobodnih dana značilo (ukršta se obično sa uskrsom pa mi fali svega par dana) i koliko bi ja produktivnije radila posle tog skijanja, POSLAO BI ME NA SKIJANJE, a ne da moram da dramim ludilo.:)

pailhead
03.09.2011, 21:53
Ja ostajem u CA izgleda do januara (na praksi sam, mogao bihi duze, ali hocu opet u italiju na polu sezonu). Ako bog da, otvoricu sezonu za bozic na mammothu, jer se krcka neka organizacija, a voleo bih da odem negde i na lake tahoe.

Panzer
04.09.2011, 13:28
Nešto mjerkam Obertauern. Otvara (najčešće) drugom polovinom novembra. Vidjećemo, kakvo vrijeme bude - nije glečersko skijalište, ali jeste malo visočije.

zloglasni
05.09.2011, 01:20
Ja ostajem u CA izgleda do januara (na praksi sam, mogao bihi duze, ali hocu opet u italiju na polu sezonu). Ako bog da, otvoricu sezonu za bozic na mammothu, jer se krcka neka organizacija, a voleo bih da odem negde i na lake tahoe.

Ako mozes izbegni heavy hitters-e u kaliforniji za vreme praznika

pailhead
05.09.2011, 02:53
otvoren sam za sve predloge

zloglasni
06.09.2011, 00:15
ako mora za praznike onda u jutu ALTA-SNOWBIRD bi trebalo da je najsigurniji izbor sto se tice guzve,konkretno bio sa za novu god i nije bilo redova

zex
15.09.2011, 11:47
Hintertux :), ako ideš 4 dana tim pre se isplati :ok:

Mi planiramo u oktobru otvaranje sezone tamo, naravno videćemo kakvo će vreme biti pa kada bude dobro idemo..

Mogu li da vam se prikljucim? :) Mislim, imam svoj prevoz samo mi treba drustvo za predsezonu jer moje skijasko drustvo ne razmislja o skijanju dok ne vidi sneg napolju ili bar dok ne zahladi :D

sunCica
15.09.2011, 13:02
Do nove godine ću vežbati karvanje na rolerima i mislim da ću probati onu traku na Adi ali tek kad krenem sa pripremama za sezonu, moje prvo skijanje je NG u Tinju!!!

wlad
15.09.2011, 13:46
Mogu li da vam se prikljucim? :)

Poslao sam ti PP :)

ledenjak
17.09.2011, 19:07
Od kraja septembra tj ovih dana i pocetkom oktobra pocece sa radom gotovo svi austrijski gleceri, Pitztal, Kaunertal, Stubai itd. Jesu daleko ali ce biti kao i uvek top spremni za skijase, jedino sto je ceo ovaj period uglavnom rezervisan za klubove i timove koji se spremaju za takmicarsku sezonu pa je svuda veci deo staza zatvoren. Ko voli nek izvoli na Passo Stelvio (ITA) tamo je i sada extra, daleko bolje od Hintertuxa sto se tice visine snega, daleko i mozda malo skuplje ali u svakom slucaju blize i jeftinije od SWI. http://www.passostelvio.com/ita-webcam.php

ftj
19.09.2011, 09:30
Od jutros na Kaprunu Hejsel. -5'

http://en.kitzsteinhorn.at/news/livecam.htm

SnowBeliever
19.09.2011, 10:58
Opa..veselo....ja cu mozda za neke 2 nedelje na dan ili 2 na Hintertux....jedva cekam....imam neke obaveze u Kitzbuhelu pa taman jos nekih 100tinak km do tux-a.... Nikad tamo nisam bio, time je i radost veca

wlad
16.10.2011, 14:02
Snow alerti pristižu ;), od četvrtka kod nas zatopljavanje a na alpima zahladnjenje sa snegom. Pa tako je za četvrtak najavljeno 77cm novog snega na Hintertuxu (uz temperature do -15c) a 79cm novog snega na Pitztaleru (uz najnižu temperaturu od -20c :sm021:). Petak isto pada (16cm novog snega) a onda ko može posle toga da ode uz narodnu "more Marko ne ori drumove" :D :dziveli:

Na Dolomitima su juče bili "suvi" sa snegom ali počinju da ga prave :ok:

7545

average
16.10.2011, 22:01
Pozdrav sa Kapruna od zacetnika threada... :)

Lepo :D

Jeste da radi svega nekoliko staza ali dobro je za pocetak, u sredu se najavljuje jos 30-ak cm a dan posle temperature i do -20 C

wlad
18.10.2011, 13:21
Super, pa ajde dok si tamo ili kada se vratiš da ostaviš veći komentar sa slikama..

skiman
18.10.2011, 13:56
Lepo, lepo.....al predstoje još slatke brige (zakasnjelo leto)......od 30.10.-5.11.2011 predstoji još surfanje u El Turu/Egipat:sm011:, a tek onda počinjem razmišljati o skijanju......:sm018::yay: Al nebojte se...stići ću jas vas...

Grazer
19.10.2011, 11:57
Ja cim padne odoh na Kupres ili kozaru. Zavisi ko prvi otvori sezonu. Pa onda na vlasic. Ski vikendi su uvek opcija samo da je dobro drustvo a januar rezervisan za 7 dana raja.

Alias
26.09.2014, 12:12
Evo izvukoh ovu temu iz naftalina pošto se bliži nova ski sezona :) Mene ne zanima samo prvo skijanje, već ovako, generalno, da li ste odlučili gde ćete na skijanje ove zime? Da ne otvaram za dažbe novu temu, mislim da možemo ovde o tome...

Ja sam celu prethodnu sezonu potpuno preskočila u svakom smislu iz raznoraznih razloga (ne znam ni da li je, koliko i gde bilo snega), ove bih definitivno na skijanje, ali nisam još odlučila gde, mada najverovatnije bude Francuska.

Gde ćete vi?

dzoninho
26.09.2014, 12:31
U Francusku naravno :) U 3 doline... Ajde sa nama? :)

sunCica
26.09.2014, 12:38
Najverovatnije u 3D,ali prvo skijanje videcu Krvavec SLO ili Kop otvaranje sezone

average
26.09.2014, 21:06
Val Gardena, decembar, za početak - a posle kako Bog da

alpinista
27.09.2014, 18:36
Bitno je biti spreman,a kad padne ... ce da vidimo :ski:

Misk0
27.09.2014, 22:20
Bitno je biti spreman,a kad padne ... ce da vidimo :ski:

drago mi je da nisam jedini, ostala mi 4 termina na traci, svaki ponedeljak u oktobru :ok:

dzoninho
27.09.2014, 23:08
Vucko tata :)

alpinista
28.09.2014, 11:37
Vucko tata :)


:sm022::ok:

FreeRider
30.09.2014, 20:21
Otvaranje sezone na Bjelasici u januaru . Jos tri mjeseca cekanja...

ibane
30.09.2014, 23:19
Samo :sm022:?

Ivan Bgd
01.10.2014, 08:53
taman za fizicke pripreme
:)

Alias
01.10.2014, 10:58
Ne bih ove godine u 3D, pošto sam samo jednom bila u FR malo bih da obiđem manja skijališta pre nego što završim na 3D do kraja života :) Mislim, tako kaže većina ludi koji su bili u 3D - kada jednom odeš tamo sve ostalo ti postane bez veze :)

Gledam šta ima od aranžmana u FR u martu, druga polovina, pa ću nešto od toga.

Grazer
02.10.2014, 10:24
Ove sezone mislim da ce biti malo ili nista skijanja :sm008:

Supruga treba da se porodi oko nove godine :ski: :sm019:

Grimani
02.10.2014, 11:21
Ove sezone mislim da ce biti malo ili nista skijanja :sm008:

Supruga treba da se porodi oko nove godine :ski: :sm019:
u istom smo sosu a kupio sam nove skije...

@Alias
svako skijaliste ima svoju draz i nebi se nosio tim da ima to jedno iza kojeg sva ostala postaju bez veze. :D
Nisam bio u ValTho par godina i mislim da cu ove godine ako uslovi dozvole da bash tu odem na otvaranje sezone i overu novih skija pocetkom decembra.

Grazer
02.10.2014, 15:59
u istom smo sosu a kupio sam nove skije...

@Alias
svako skijaliste ima svoju draz i nebi se nosio tim da ima to jedno iza kojeg sva ostala postaju bez veze. :D
Nisam bio u ValTho par godina i mislim da cu ove godine ako uslovi dozvole da bash tu odem na otvaranje sezone i overu novih skija pocetkom decembra.

Kod mene da stvar bude losija, njoj sam kupio nove skije, dao 400eur za njih i hteo da joj ih poklonim za novu godinu. Kako ce se sad sokirati kad poklon za porod budu nove skije :sm021:

Grimani
02.10.2014, 16:23
Kod mene da stvar bude losija, njoj sam kupio nove skije, dao 400eur za njih i hteo da joj ih poklonim za novu godinu. Kako ce se sad sokirati kad poklon za porod budu nove skije :sm021:
Sebi skije od 500+ i njoj poklon dva mushkarca :)

ibane
02.10.2014, 23:05
Pa nek vam je sa srecom @Grazer i @Grimani :dziveli:. Pa da bude sve vise malih skijasa :ski:. A za skije cete lako. Ako se porodi oko NG vec marta moze da proba nove skije makar i na jedan dan :sm004:.