PDA

Pogledati punu verziju : Sharpening fail



average
07.04.2011, 19:03
Ne bih NIKAKO zeleo da ovo neko shvati kao atak vec samo kao iznosenje negativnog iskustva. Krajem januara u skladu sa obavezama koje su sledile, smatrao sam da je sezona za mene zavrsena. Cuo sam mnogo lepih reci o masini Borisa Strela koju sam i sam video na ekspozimu, te sam pozeleo da odnesem skije na takav, superkvalitetan servis i odlozim ih do sledece godine. Naravno, to sam i uradio, bio odusevljen onim sto sam video, kompletnim procesom obrade skije, itd...zapakovao skije u futrolu sav srecan

Prosle nedelje medjutim iskrsla je mogucnost da odem na nekoliko dana na Hintertux, naravno, sansa se ne propusta, skije spremne, krecemo. Vozimo celu noc, stizemo u 10 ujutru i pravo na stazu! Krecemo, ne mogu da se sastavim, klizam se, ne mogu da uhvatim kantnom stazu nikako, kao da prvi put stajem na skije. Potpuno promasen dan, ljutim se na sebe sto mrtav umoran skijam, krivim sebe, noge (skije) ne slusaju ama bas nikako. Imam dobre i NAOSTRENE skije, nije do toga...bacam macice u vodu

Naspavao se, stigao je novi dan - puni elana odlazimo ponovo na stazu. Rezultat isti! Kazem drugarima da me ne cekaju, nerviram se...popijem pice, opet na stazu, spustam se niz crvenu, jeste malo ledenu ali nista posebno. Kolena u stranu, klizam 5 metara nizbrdo, da li je moguce da sam zaboravio da skijam? Nisam Bog zna kakav skijas ali znam da je u januaru iz moje perspektive to bilo sjajno a sada kao da se plugom spustam i ne mogu da ukocim. Pomisljam vec da se sledeca dva dana samo suncam i da kazem zbogom skijanju. Jer, mislim da imam skockane skije i da je problem u tome sto sam zaboravio kako se skija !?

Poslednja sansa, dajem skije prijatelju da on proba a ja ga gledam odozdo sa Fernerhausa...covek se spusta kao devojcica, kaze, skije su ti tupe kao kasika, ne mogu im nista, ne mogu da skrenem a brze su na izlasku iz krivine, ovo je da pogines. Pitam se kako je moguce...

Poslednja stvar, odnosim skije u servis na samoj stazi, cekam 10 minuta, penjem se zicarom na vrh, krecem...i skijam normalno, kao da sam preko noci postao "onaj stari"

Eto, samo iznosim iskustvo, nikoga ne kritikujem, niti kukam za datim parama na ostrenje - kukam na dva promasena dana na ovoj prelepoj planini kriveci sebe bez razloga ikakvog. Napominjem, pre nego sam odneo skiju na servis bila je sjajna, ali eto, rekoh da to odradim onako kako valja, da bude pod konac za sledecu sezonu

Ivan Bgd
07.04.2011, 20:05
Kod nas ne vredi uvek ''koliko para toliko muzike''.

Zato se posle ostrenja testira noktom rubnik i tu odmah vidis.
Stvarno greota 2 dana!!!:awm2:
Zato drugi put ne sumnjaj u sebe.
Trebao si malo da probas off piste, tamo bi mogao da skreces:sm022:
Pozdrav
:sm018:

Nemanjus
08.04.2011, 08:53
Možda je neko i postavljao link, ali nije na odmet:

http://topservis.hr/index.php?page=Rijec-servisera

Grimani
08.04.2011, 09:28
Realno kad radim servis odmah pokazem koliko su ostre i naravno objasnim da i taj sam zna kako da proveri(kao sto rece Ivan, noktom)...okacio sam negde i sliku mislim u temi odrzavanje skija, nesto...
naravno rucno radim servis...;
http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4892
sad kod rucnog treba koristiti hromirane i dijamantske turpije al to je vec druga prica...