PDA

Pogledati punu verziju : Da li neko zna nesto o sledecim modelima skija???



SnowBeliever
27.03.2011, 21:19
Drugar mi je trenutno u austriji, pa je nasao neku rasprodaju skija, e sad mi je samo poslao sms sa modelima skija, toliko je za sada saznao posto je nedelja, sutra ce mozda imati vise informacija... rec je o sledecim modelima

- Atomic D2 VF
- Atomic Cloud 7 (za ove mislim da su zenske, koliko sam izguglao)
- Salomon 24 Daytona Power Line

koje bi bile najbolji izbor, za neku naprednu slalom voznju na stazama...poz i hvala unapred

stekan
27.03.2011, 23:19
Hmmm, tri Atomica. Ne pratim njihove modele, ali D2 VF je naziv serije. Nedostaje broj modela (npr. 74). Ovo drugo jeste ženski model. Ako bih morao uzeti Atomika, uzeo bih ovog trećeg na kojem piše Salomon.

P.S. Ne očekuj da su prvi i treći jeftini ni na rasprodaji.

SnowBeliever
27.03.2011, 23:23
hvala....tako i ja nekako razmisljam...mada sam inace najvise raspolozen za Fischer Progressor 10+ C-Line nisam je probao, ali sam cuo sve najbolje o ovoj skiji....sta ti mislis...?

ski&sun
28.03.2011, 20:55
Fischer progressor je sjajna skija za naprednog rekreativca. Ja je vozim vec 2 sezone i odusevljen sam/prezadovoljan! Preporuka za Fischer.
Ali imaj u vidu da ti je i ovaj Salomon odlican. Neces pogresiti, sta god od ova dva modela da uzmes!
Poz

stekan
28.03.2011, 21:15
Progressor 10+ je za uređenu stazu vrh vrhova za vrlo dobrog do vrhunskog rekreativca. Nema boljih. Šteta što mi iz vjerskih razloga ne odgovaraju.

macak011
29.03.2011, 09:01
Ma desetka je cista desetka! :ok:

Buda
29.03.2011, 15:32
I devetka je čista desetka :)

SnowBeliever
29.03.2011, 23:26
tnx.... i ja sam nekako za ovu 10ku najvise raspolozen....videcu sta ce drugar da mi izbode po austriji...ako je on sad ne nadje, ja idem u septembru pa mozda tada...

stekan
30.03.2011, 07:12
tnx.... i ja sam nekako za ovu 10ku najvise raspolozen....videcu sta ce drugar da mi izbode po austriji...ako je on sad ne nadje, ja idem u septembru pa mozda tada...

U ski industriji trenutno vlada tuga pregolema. Proizvođači skija proizvode samo ono i onoliko koliko se do aprila naruči od trgovaca i ni jedan par preko toga, a trgovci naručuju samo ono za šta su sigurni da će se prodati u toku sezone (informacija od čovjeka koji naručuje robu za nekoliko velikih sportskih trgovina u Austriji). Posljedica je to da je po prodavnicama trenutno ostao vrlo bijedan izbor (zaključak nakon obilaska svih trgovina u Villach-u), a tako je i na eBay-u već više od dvije godine.

wlad
30.03.2011, 10:08
U novembru u InterSportu u Kaprunu je bio solidan izbor prošlogodišnjih modela i dužina. Pa tako su top modeli aktuelne sezone bili oko 700eur, a prošlogodišnji (top) modeli 350-400eur. Pored gradskog Intersporta (koji je cela zgrada sa 4 sprata) postoje i na gornjoj stanici gondole (sa istim cenama, ali naravno manji) tako da možeš na "stazi" da kupiš skije i odma voziš :ok:

SnowBeliever
30.03.2011, 11:59
E ovako, nasao mi drugar Fischer Progressor 9+ nove za 400 eura, i Salomon 24 Daytona(cenu jos ne znam, sli je negde slicna), sta je po vama bolja skija, za naprednijeg skijasa ???

macak011
30.03.2011, 12:51
Pa sad.. Nikad nisam voleo salomon skije, iako postoje vec 20 godina. Ne kazem da su lose, daleko od toga. Po geometriji su tu negde ako se ne varam, za nijansu veca krivina kod salomona pa se verovatno lakse vode u kraci zavoj, jedino sto nemam pojma kakve su kantne na salomonu - fiser je tu bez premca, po mom misljenju. Za duze zavoje i vecu brzinu mislim da je u ovom slucaju devetka cista desetka, hehe! Vez je bez sumnje dobar, ali opet sam uvek vise voleo tiroliju i marker od svih ostalih.. mislim da koje god odaberes, neces pogresiti, ali kao sto neko rece, ja biram fischer jer mi salomon vera ne dozvoljava! :sm022:

SnowBeliever
30.03.2011, 12:59
joj...u kakvoj sam nedoumici, nemate pojma....pa i ja sam vise fiserovac, ako pazarim ovu 9ku, to bi mi bila 3 fischer skija...e sad posle tvog posta sam 70:30 u korist fischera

P.S. jel i ova 9ka kao i stariji model ima taj neki dupli radius 17/13, to sam citao ya model iz 08/09 na skijanje.hr, na nekom njihovom testu...i kakva su iskustva sa ovim duplim radiusom

macak011
30.03.2011, 15:48
Mislim da je vec neko na forumu pisao o tzv "duplim" ili visestrukim radijusima - ukratko, marketinski trik, kao i rupa na vrhu i repovi na skiji, hrapava povrsina skije, frequency tunning i slicne fiserove fore. Naravno ima i drugih proizvodjaca sa slicnim "tehnickim izumima" koji navodno poboljsavaju vozne osobine na naucno (ne)dokazani nacin... Radilo to ili ne radilo, fischer ide da se smrznes! :)

stekan
30.03.2011, 15:49
P.S. jel i ova 9ka kao i stariji model ima taj neki dupli radius 17/13, to sam citao ya model iz 08/09 na skijanje.hr, na nekom njihovom testu...i kakva su iskustva sa ovim duplim radiusom

Da, ima. Kad se nagneš naprijed voziš na 13m radijusu, a naginjanjem nazad je radijus 17m. Šalim se. Iskustva ljudi sa skijom su fenomenalna, a iskustvo sa promjenjivim radijusom ne može niko dati, kao ni za iskustva sa ostalim više-manje marketinškim tehnologijama. Usput, i ovaj Scott sa donje slike ima dual radius, šta god to značilo.

Vezano za moja ranije spomenuta vjerska ograničenja, ona se svode na vjeru da sebi mogu nabaviti odličnu novu skiju za manje od 250 EUR, što kod Progressora 10 nije slučaj.

macak011
30.03.2011, 16:00
kod mene je malko drugacije: ja sam veran fischeru! :) Slazem se da je nova desetka ili devetka skupa, ja vozim polovnjake i zadovoljan sam.. ;)

SnowBeliever
30.03.2011, 17:49
pa evo meni drugar nasao Progressor 9+ za 400 eura, nova naravno(ima cak i za 300 eura polovna)ali mislim da je razlika mala, pa sam se odlucio za novu...oni imaju foru da sve skije koje im ostanu ne prodane, daju but zasto, jel sledece godine im stizu novi modeli....

bilo kako bilo...ocekujem sms poruku trenutno od drugara da li ih je pazario...obavesticu vas...

Buda
30.03.2011, 19:05
Vozim 9+ preko 30 dana imam je godinu.Moj utisak je da se skija zaista ponaša drugačije kada se opterete vrhovi bez obzira na tvrdnju mnogih od vas. Što se tiče modela za proteklu sezonu smatram da je to isti progresor kao i iz 2009/20010 samo drugačije ofarban :dontknow:
Inače ja sam je platio prošle godine(sa 13 vezom) krajem februara na ebay-u 350e a za toliko sam je nedelju dana kasnije video na sniženju u intersportu u Zell am See-u i još taxfree nazad ,lepota.

SnowBeliever
30.03.2011, 20:49
e pa upravo sam saznao da sam i ja postao vlasnik 9ke...javio mi je drugar, uspeo je da obori cenu sa 400 na 350 eura, plus taxfree oko 46 eura, ispade na kraju 300 eura progressor 9+ :ski:
e sad treba docekati sledece skijanje i isprobati skiju...jaooo, sad jos veca muka, kad ce pasti sneg

stekan
30.03.2011, 21:01
Svaka čast! Kao što Buda reče, ni na eBay-u je ne možeš uloviti jeftinije. Nego ti lijepo idi po nju i isprobaj na licinom mjestu.

Flexon
30.03.2011, 21:07
cestitam na kupovini ovo je pravo vrijeme za nabavku sada slijedni faza cekanja na probu:dontknow:
nego stekane dole na slici stoje samo scott skije jeli to znaci da si nedaj boze ostao na jednom paru skija ili si definitivno prosirio horizonte na 90plus:ok:

stekan
30.03.2011, 21:25
:sm023:

nego stekane dole na slici stoje samo scott skije jeli to znaci da si nedaj boze ostao na jednom paru skija ili si definitivno prosirio horizonte na 90plus:ok:

Horizonti su definitivno prošireni. Dynastar je još tu, ali kad krećem na skijanje, proces odlučivanja "šta ponijeti" u posljednje vrijeme traje vrlo kratko, tako da je Dynastar ove sezone slabo omirisao snijeg (iako je skija fenomenalna).
Scott ima na snijegu preko 20 dana, a rubnici još ne pokazuju potrebu za oštrenjem. Ni ja ne bih vjerovao kad bih ovo pročitao, ali je fakat. Skija je jednostavno cura za sve. Curetina i po. Evo je u akciji (posljednji vrlo strmi dio je bio sa ledenim pločama): http://www.youtube.com/watch?v=KG_DcDbYUsw

SnowBeliever
30.03.2011, 21:26
hvala na cestitkama....ma isao bi ja po skije u austriju, da nisam vec ispucao bonus za ovu godinu, ja se pre 2 nedelje vratio iz kapruna.... jedino sto postoji sansa da idem u septembru do austrije, pa bi mozda do Hintertuxer Gletcher-a...znam da njega reklamiraju kao da je jedini glecer u austriji koji garantuje 365 dana skijanja...pa videcemo...

Flexon
30.03.2011, 21:36
ovaj snimak najbolje pokazuje mogucnosti sirokoh skija sto se uredjenih staza tice a ko nije mogao vidjeti led pod skijama sigurno je mogao da cuje
to je ono sto ja pricam vec godinama 90 plus je buducnost
i stekane od svih tvoih snimaka ovaj mi djeluje najopusteniji i tehnicki najjaci
vidi se da si uzivao:dziveli:

SnowBeliever
30.03.2011, 22:35
evo da se zna castio sam se i ja Signature-om

Buda
31.03.2011, 01:41
Kad smo već kod nabavke za malo da pazarim atomic hawx 120 fleks i to za
50 % popusta plus porez nazad.
Polovinom marta smo prošli neslavno na Slovenačkim skijalištima tj. tog dana otišli u Ljubljanu pošto je bila kiša na Krvavcu i naleteli na sniženje u intersportu u nekom tržnom centru.Hawx 120 je bio snižen sa 439 e 50% ali na moju žalost 28,5 mi je za malo velika a 28 nisu imali odnosno nije ostalo od protekle sezone.
Fisher progressor sa fleksom 110 mi nije odgovarao a bila je moja veličina .
Pancericu moram pazariti za sledeću sezonu jer mi je na dalbelu koji imam otišao uložak na peti.
Ako neko naleti na nešto povoljno flex 100-120 tu sam :)

SnowBeliever
31.03.2011, 02:05
a sad kad si ti spomenuo pancerice...jel ima neko iskustva sa Fischer Soma Progresor 130 flex... i naravno koliko im se krece cena... trenutno imam, vec 2 sezone Atomc B-Tech, to je neki od osnovnijih modela, kupio ga u metrou, i cipela mi je neverovatno udobna, topla, sve same pohvale...jedino sto mi se desi ponekad da mi se malo peta podigne... e sad ne lezi vraze, sa opremom nikad kraja, sad kad mi stizu nove skije, odmah pomislio da sa trenutnom pancericom, ne mogu da izvucem maximum iz skija...ili se mozda tripujem.... a i sve te tehnologije u nabudzenijim pancericama mi zvuce interesantno, pogotovo ova fora V-Position...hmmmm

Ivan Bgd
31.03.2011, 09:22
a sad kad si ti spomenuo pancerice...jel ima neko iskustva sa Fischer Soma Progresor 130 flex... i naravno koliko im se krece cena... trenutno imam, vec 2 sezone Atomc B-Tech, to je neki od osnovnijih modela, kupio ga u metrou, i cipela mi je neverovatno udobna, topla, sve same pohvale...jedino sto mi se desi ponekad da mi se malo peta podigne... e sad ne lezi vraze, sa opremom nikad kraja, sad kad mi stizu nove skije, odmah pomislio da sa trenutnom pancericom, ne mogu da izvucem maximum iz skija...ili se mozda tripujem.... a i sve te tehnologije u nabudzenijim pancericama mi zvuce interesantno, pogotovo ova fora V-Position...hmmmm

To sa petom mozes da sredis kod boot fitera za oko 20eur za uloske iznad pete ili sa novim foot bed-om koji se pravi samo za tvoje stopalo + ulosci iznad pete oko 85 eur ( cene iz Tinja) i onda stopalo nema da mrdne ni malo.
Jedino ako ti ne odgovara i flex onda menjaj.
Meni je pravo mucenje kada treba da pazarim novu pancericu, a i bolje da za te pare skijas 7 dana vise:dziveli:
Sta ako ti se pokazu ne tako udobne ko stare i onda patis za starim a bacio pare(7 dana skijanja).

Pozdrav
:sm018:

SnowBeliever
31.03.2011, 09:54
apsolutno si u pravu...vise sam onako pitao...za sleedecu sezonu sigurno ne kupujem nove pancerice...a za kasnije cemo videti...hvala u svakom slucaju...

macak011
31.03.2011, 11:03
Moj drugar je ove sezone pazario rc4 wc 95 pro sa flexom tipa 130, nesto veliko...kaze da su lude! Pre toga je vozio head, a inace vrlo agresivan vozac, bivsi takmicar, sada trener, pritom tezak 100 kila. Ja teram fischer viron 95, takodje soma-V i to su mi vec druge fischer pance sa V pozicijom. Obozavam ih! Od kad imam fischera na nogama, kolena me ne bole posle skijanja. Ne znam da li je zbog njih ili ne, ali mene su uvek bolela kolena na kraju skijaskog dana, da ne pominjem da ranije po povratku kuci sa skijanja ne prestajem da mazem kreme bar jos par dana..

Ja sam probao stariju progresorku, crno-bela, mislim da je 110 flex, ne secam se, rental, u kombinaciji sa 10+ i to je za mene bila dobitna kombinacija: dakle rental cipela, a toliko udobna i "taman" kako treba, rental daska, zaljubio se u prvih pet zavoja... To mi je bilo prvo skijanje ove sezone, na jedan dan, vrlo brzo sam cr'ko, otisao totalno nepripremljen, ali je vredelo svaki sekund! Daska i cipela za pravo uzivanje na stazi!

Inace, svaka cast za kupovinu, nek te sluze sa srecom! Sad u napad na fischer cipele! :)

SnowBeliever
31.03.2011, 21:22
evo da javim stigla 9+ doduse proslogodisnji model, ali kao sto neko rece, valjda je ista skija u pitanju kao i najnoviji model, samo sto je drugacije prefarbana.... izgleda opako... e sad jedino su imali 170 duzinu, ja sam do sada vozio 165, mislim da mi nece biti problem, Visok sam 178, i oko 95 kila... imam tezine da je guram :op

stekan
31.03.2011, 21:30
Ni 175cm ti ne bi bilo predugačko. Moda vrlo kratkih skija je na izdisaju. Sve današnje skije su u svim dužinama lako upravljive , ali nisu sve u svim dužinama stabilne pri većoj brzini.

SnowBeliever
31.03.2011, 21:33
Brcao Stekane...heheh...sad mi je lakse...sad samo da nam padne sneg jos

P.S. Evo kako izgleda skija u potpisu, .... bas takva

macak011
01.04.2011, 09:22
Posto mi duzina odgovara, ove cu ja da bocnem viljuskom! Da ih cuvas i redovno mazes! I nemoj guja da te ujede da ih teras preko dzombi! :sm019:

SnowBeliever
01.04.2011, 10:24
haha...naravno... uvek sam redovno odrzavao skije, tu su najbolji majstori iz SaltoM-a...

iko
11.04.2011, 12:40
U novembru u InterSportu u Kaprunu je bio solidan izbor prošlogodišnjih modela i dužina. Pa tako su top modeli aktuelne sezone bili oko 700eur, a prošlogodišnji (top) modeli 350-400eur. Pored gradskog Intersporta (koji je cela zgrada sa 4 sprata) postoje i na gornjoj stanici gondole (sa istim cenama, ali naravno manji) tako da možeš na "stazi" da kupiš skije i odma voziš :ok:

To je Intersport Brundl. Jako dobra prodavnica. Ako neko ide sada za uskrs ili prvi maj na Kaprun, moze uhvatiti u ovoj prodavnici veoma dobre popuste.

Kao sto je Stekan rekao, problem je u tome sto su proizvodjaci ski opreme ceo rizik za zalihe prebacili na prodavce. Proizvode samo ono sto je naruceno do kraja marta. Prodavci da bi se zastitili narucuju samo onu robu (i kolicinu) za koju su sigurni da ce prodati.

SnowBeliever
23.10.2011, 11:59
Evo samo da potvrdim pricu oko Progressor 9+ Bio sam 18.oktobra na hintertuxer gletscheru. Sta reci o skijama....posto sam prethodno ovde u BGu uradio, kako neki kazu nulti servis, podesio vezove.... sledilo je pravo uzivanje. U prvih mozda 15ak 20ak minuta, sledila je mala borba sa skijama, mada na to sam navikao, dok vosak malo legne, i dok naravno skapiras malo skiju koju prvi put vozis. E posle toga su mi se jednostavno pojavile sine na stazi...nije bezala ni milimetar...bas sam odusevljen, kako za sitniji slalom, tako i za brzu voznju... i samo da napomenem, da fischerov dual radijus sistem, uopste nije prazna prica...stvarno se primeti razlika, kad malo skiju gurnes napred iz kolena, tada proradi ovaj manji radius, e sad bi mozda sledeca investicija bila nove pancerica...ali mozda, posto su mi ove preudobne... :op
evo i jedan klip da podelim sa vama....

http://www.youtube.com/watch?v=rCuBiLxpGVI

Milanpop
23.10.2011, 13:54
SnowBeliever (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=2755)
I kakva je skija ( detaljan opis ponasanja na stazi, eventualno i van staze). Rekao si da je precizna , da li zamara, koliko upija neravnine a koliko tvoja kolena, koja je duzina skija, radijus znam da je vrijabilan, tezina ( tvoj osecaj koji imas kada ih nosis)

SnowBeliever
23.10.2011, 23:33
Pazi, ne mogu jos precizno da pricam o skiji, kupio sam je proletos, a tek sam je pre neki dan odvozao, a bio sam samo na jedan dan na hintertuxu...ono sto sam primetio...je da mora malo tvdje da se vozi, znaci nema zezanja, nego mora da se stisne...e sad ne mislim bas bukvalno ono da ti otpadnu kolena...ali trazi malo tvrdju voznju...ostrija je...i koliko mi se cini da ok upija neravnine...van staze je nisam probao jos... duzina je 170, ja sam visok negde oko 177 cini mi se da ne umara mnogo, apsorbuje skroz dobro vibracije cak i na tvrdjem snegu (citaj: ledu) sve u svemu...za jedan dan skijanja...mislim da sam napravio pravi izbor...sad cekam da i kod nas malo zabeli, a onda mart pa nadam se ponovo austrija

Buda
24.10.2011, 03:12
Evo samo da potvrdim pricu oko Progressor 9+ Bio sam 18.oktobra na hintertuxer gletscheru. Sta reci o skijama....posto sam prethodno ovde u BGu uradio, kako neki kazu nulti servis, podesio vezove.... sledilo je pravo uzivanje. U prvih mozda 15ak 20ak minuta, sledila je mala borba sa skijama, mada na to sam navikao, dok vosak malo legne, i dok naravno skapiras malo skiju koju prvi put vozis. E posle toga su mi se jednostavno pojavile sine na stazi...nije bezala ni milimetar...bas sam odusevljen, kako za sitniji slalom, tako i za brzu voznju... i samo da napomenem, da fischerov dual radijus sistem, uopste nije prazna prica...stvarno se primeti razlika, kad malo skiju gurnes napred iz kolena, tada proradi ovaj manji radius, e sad bi mozda sledeca investicija bila nove pancerica...ali mozda, posto su mi ove preudobne... :op
evo i jedan klip da podelim sa vama....

http://www.youtube.com/watch?v=rCuBiLxpGVI
Nemoj Štekan da ovo pročita a sigurno hoće :)Moj je utisak isto takav ali se kosi sa pravilima matematike (a možda i ne,nisam expert) a možda Stevo nekad i stane na tu skiju i proba da optereti vrhove pa da prokomentariše. Mnoge teorije koje su se vekovima učile se iz dana u dan dokazuju kao netačne pa zašto ne i ova :)))

stekan
24.10.2011, 07:26
Števo već ima skije sa dual radiusom (Scott Punisher). I fenomenalne su. Da li zbog dual radijusa ili su skije same od sebe dobre, to niko nikad neće saznati.

SnowBeliever
24.10.2011, 11:00
ma ja mislim da dual radius definitivno nije prazna prica...