PDA

Pogledati punu verziju : Elan / Volkl test skija



wlad
18.03.2011, 12:00
U subotu 19. marta i nedelju 20. marta ce se u organizaciji Planet Bike-a i pod pokroviteljstvom MK Mountain Resort-a, održati ski i snowboard test novih modela ELAN i VOLKL skija i snowboard-ova za sezonu 2011/2012.

Test ce biti održan na Kopaoniku, na platou ispred hotela Grand Hotel & Spa.

Test ce pocinjati u 10h a završavati se u 15h, oba test dana.

Gosti testa su Elanova tehnicka demo ekipa.

Pozivamo sve ljubitelje zimskih sportova da nam se pridruže i probaju u realnim uslovima – na snegu, modele za sledecu godinu.

Atrakcija testa će biti najnoviji Elanov projekat AMPHIBIO. Strucnjaci procenjuju da je AMPHIBIO po značaju ravan revolucionarnom uvodenju carving skija, izuma koji su takode kreirali Elanovi inženjeri.

AMPHIBIO koncept predstavlja posebno levu i desnu skiju, koje se konstrukcijski razlikuju. Koncept dodatno olakšava skijanje, posebno u fazi početka novog zaokreta.

AMPHIBIO je već pobrao najelitnije svetske nagrade za kvalitet proizvoda i dizajn. Dizajnerski je proizvod osmislila renomirana kuca Porsche Design Studio.

Više detalja na http://amphibio.elanskis.com

Pored AMPHIBIO, moci cete da testirate i nove freestyle i freeride skije, rocker snowborad-ove kao i po prvi put touring skije.

Da biste mogli da uzmete skije ili snowboard i testirate ih, neophodno je da organizatoru pokažete na uvid i kao depozit ostavite (za vreme dok je skija ili snowboard kod vas) dva lična dokumenta sa fotografijom.

Vidimo se na snegu!

Planet Bike tim

Grimani
18.03.2011, 12:33
http://www.youtube.com/watch?v=w4Lk81aZBJ4

Flexon
18.03.2011, 15:16
zajebi amfibije olypus je skija na koju treba baciti oko

Grimani
18.03.2011, 15:27
taj zehon flexon :)

plecko
19.03.2011, 10:51
http://www.youtube.com/watch?v=w4Lk81aZBJ4
a i cena će im biti lepa, ako sam dobro razumeo oko 700 evra :eek::hair:

oggy
19.03.2011, 11:29
Atrakcija testa će biti najnoviji Elanov projekat AMPHIBIO. Strucnjaci procenjuju da je AMPHIBIO po značaju ravan revolucionarnom uvodenju carving skija, izuma koji su takode kreirali Elanovi inženjeri.


Cekaj, zar nije Waveflex bio posljednja revolucija jednako znacajna (ili znacajnija) od carving skija? :D

Grimani
19.03.2011, 12:31
oko 700 ove najskuplje al to je klasika....
@oggy
sad ti je i amfibija i waveflex u jednom....hehehe....inace sve je revolucija samo pitanje je sta je real thing.
ma taj waveflex nema veze sa karvingom vise ima veze sa gibkosti skije, to ti je kao da imas tvrdu a meku skiju i to nije nista novo. reaguje skija na podlogu. neki pricaju da je to kao neki radius koji je promenljiv al to je cista glupost za waveflex. izmedju ostalog vidi se i na samoj skiji kako je talasasta i moze da se provali funkcija toga po tome..

aurora
20.03.2011, 18:05
I je l' bio neko na testu? Utisci? :)

milos_pg_91
20.03.2011, 18:30
I mene zanimaa, jel probao ko sa foruma Amphibio? ;)

stekan
20.03.2011, 19:15
Napravio u januaru dvije žice sa Waveflex 14 i bio vrlo zadovoljan. Odlična skija. I moćno izgleda.
7120

wlad
21.03.2011, 00:01
Pa ti si ih naopako "nazuo" ;)

stekan
21.03.2011, 07:13
Pa ti si ih naopako "nazuo" ;)

Menščini da nisam.

ExBaker
21.03.2011, 08:00
:sm023:Koje su ti ovo pance?

wlad
21.03.2011, 11:42
Menščini da nisam.

Šalim se povodom "sistema" da su asimetrične skije, pa da to može da se desi ako ne gledaš (npr. iznajmiš skiju a nemaš pojma o revolucionarnom sistemu ;)).

stekan
21.03.2011, 14:50
:sm023:Koje su ti ovo pance?

Salomon X-Wave 9, flex 100, veličina 48 2/3 (31)


Šalim se povodom "sistema" da su asimetrične skije, pa da to može da se desi ako ne gledaš (npr. iznajmiš skiju a nemaš pojma o revolucionarnom sistemu ;)).

Na jednoj piše L, a na drugoj R. Nisam probao da ih zamijenim, ali sam siguran da bi se osjetilo u vožnji. Uzdužni profil rubnika je asimetričan, a i iskošenost talasa i valova na gornjoj površini sigurno uzrokuje laganu torziju skije prilikom savijanja, a posljedica je da unutrašnji rubnik boje drži od vanjskog. Da li to sve zaslužuje riječ "revolucija", pitanje je na koje vjerovatno Gadafi zna odgovor. Kako god, skija je vrh.

Sapa
21.03.2011, 16:49
Da li to sve zaslužuje riječ "revolucija", pitanje je na koje vjerovatno Gadafi zna odgovor. Kako god, skija je vrh.

dobarrr:ok:

bozza
21.03.2011, 22:34
probao to sto su izneli na testiranje, definitivno najbolja skija elan slx, skija ujeda kako ide, prvog dana testiranja im digli cetiri para skija pa su u nedelju izneli samo deo opreme, do onih twintip-ova nije se moglo doci svi se hvatali za njih a bilo samo 2 para, volkl mantra i elan chainsaw, drugar probao mantru kaze da je odlicna skija

wlad
21.03.2011, 23:41
Neverovatno da i pored dva dokumenta koja su tražili - da su "otišla" 4 para skija. Kako je to kod nas običaj, predlažem organizatorima da pored dokumenta slikaju digitalnim aparatom "skijaše" koji uzimaju opremu (bez naočara i kapa) :dontknow:

Sećam se da su iz BeoSporta prošle godine bili i previše paranoični (tražili 500eura, i porodicu kao taoce) ali neverovatno je koliko opreme nestaje.

Sa druge strane ne bi trebalo da budu na gubitku, ako ćemo pravo oni tu test opremu dobijaju besplatno od proizvođača tako da je jedini gubitak koji imaju to što ne mogu posle da "utope" tu opremu u pola cene (što realno i nije gubitak ;)).

dejan
22.03.2011, 00:30
I ja probah nekoliko skija do kojih sam mogao da dodjem, od elana sl race-165cm, slx-165cm i waveflex 14-168cm koja deluje najkvalitetnije (spolja) od ove tri skije, sve tri skije su odlicne; od volkl-a racetiger sc-165cm lagana skija i odlicno drzi, racetiger sl speedwall-165cm, odlicna skija, precizna, drzi fantasticno, prenosi sve neravnine, trazi dosta snage u nogama i zdrava kolena i cini mi se dosta tvrdja od recimo slx ili racetiger sl PS i za kraj posebno mi se svidela iako mi se cini da na testu nije bila popularna (moja sreca jer sam mogao mirne duse da je vozim 40- tak min.) RTM 80 176cm R17.8, veoma lagana skija- laksa od ac30 iz 09 g., brza i agilna, lako se prebacuje sa rubnika na rubnik, rubnici su veoma dobro drzali na solidno tvrdim jutarnjim stazama u subotu. Za lopove sam tek sada cuo i valjda iduce godine nece normalan svet biti uskracen testa zbog nekolicine maloumnika. Ljudi u organizaciji testa su bili korektni i predusretljivi (dovoljan je bio jedan dokument sa slikom), kao i gosti iz slovenije.