PDA

Pogledati punu verziju : Izgubljena skija prilikom pada...



BROJ 1
24.01.2006, 13:09
Dugo sam razmisljao da li da postavim ovu temu i gde,pa evo...
Pre par godina bio sam sa drugarom na Kopaoniki i skijali smo po dubokom snegu gde je on pao i skija mu je otisla ispod snega i vise je nije nasao cak su mu pomagali i ovi iz GSS-a.

Zanima me da li ste i Vi imali slicne situacije i da li neko na kraju sezone te skije sakuplja i gde bi ih moglo potraziti???

Hvala

ThE_MaN
24.01.2006, 13:59
Mene su neki Grci zamolili pred novu godinu 24 ili 25.12 da im pomognem da nađu bord. Kako kazaše spustili su bord na sneg i zapričali se kada su se okrenuli bord je već bio na putu niz stazu. Naravno nismo našli bord a inače bio je iznajmljen.

ski
24.01.2006, 14:55
Neko ga je nasao pre vas

ThE_MaN
24.01.2006, 16:38
Najverovatnije nije jer se uputija u pavcu šume.

wlad
24.01.2006, 17:44
Pretpostavljam da taj bord od Grka nije imao stopere / lovilice ;).

Primetio sam da dosta bordera nema nikakvu zaštitu od "bežanja" borda, iako je to veoma opasno za sve na stazi.

To što je nekome nestala skija u dubokom snegu je veoma čudno, pretpostavljam da je bio "pršić", ali ipak je čudno da niste uspeli da je pronadjete.

BROJ 1
24.01.2006, 21:19
To se desilo pri vrhu pancica,kada se skrene desno prema dubokoj.Da bio je taj prsic od snega,trazili smo je zajedno sa gss-om sigurno dva sata i nista.

ski dude
24.01.2006, 23:20
ja sam zagubio skiju u borovecu,tacnije mi je odletela u sumu.:kez: Tad sam se ubio najbolje u zivotu, to jest picio sam niz stazu na ledjima sa jednom skijom:glavaozid .Na kraju me je zaustavilo drvo:glavaozid .Kasnije skiju mi nije padalo napamet da trzim:D posle onoga sto sam preziveo.

p.s. pored drveta je bila stencuga:couto:

djceko
24.01.2006, 23:53
ja sam isto jednom u kranjskoj gori u dubokom snegu izgubio jednu skiju, ali sam je srecom nasao posle pola sata kopanja:obrvajedn

inace, mozda su cak veci problem sto se toga tice stapovi:ski: recimo ako ti padnu sa zicare u neku neprohodnu sumu

ThE_MaN
25.01.2006, 01:03
Meni lično je bord uvek vezan za nogu. Vozim step-in vez i nikada mi noga nije ispala iz veza. Ali što je sigurno sigurno je, za svaki slučaj uvek sam vezan za bord sigurnosnom trakom. Ne daj boze da nekog pokupi skija ili bord na stazi. Najbolje je kad završe u šumi.

Misko
28.01.2006, 21:11
Vozim step-in vez i nikada mi noga nije ispala iz veza.

koji board koji vez? Vidim ovima na Durmitoru step in izlece kako oces (u pitanju su race bordovi i burton step in cini mi se)

jovanitZa
28.01.2006, 21:51
ja vozim burton step-in i nikada mi srecom noga nije ispala :p

marinko rokvic
29.01.2006, 02:44
meni je skija bez kocnica bjezala 5 puta :)
stalno me neko hvatao po stazi : izvini da nije ovo tvoja skija :))), ili se sa gss i jos 3 druga spustam u maglu u sumi i stojimo na po 5m jedan od drugog i sa crvenim naocarima se jedva vidimo.loodilo
ali to je bilo davno, sad vozim board, i ni iz jednog veza mi nikada nije ispala noga(iznajmljivao sam godinama razne tvrde i meke vezove).

BROJ 1
29.01.2006, 14:17
meni je skija bez kocnica bjezala 5 puta :)
stalno me neko hvatao po stazi : izvini da nije ovo tvoja skija :))), ili se sa gss i jos 3 druga spustam u maglu u sumi i stojimo na po 5m jedan od drugog i sa crvenim naocarima se jedva vidimo.loodilo
ali to je bilo davno, sad vozim board, i ni iz jednog veza mi nikada nije ispala noga(iznajmljivao sam godinama razne tvrde i meke vezove).
NADAM SE DA NIKOGA NIJE UBILA TA TVOJA SKIJA:smoke:

ThE_MaN
29.01.2006, 22:56
koji board koji vez? Vidim ovima na Durmitoru step in izlece kako oces (u pitanju su race bordovi i burton step in cini mi se)

Vez je Rossignol Step-In-System za razliku od Burton-a RS S-I-S vezovi imaju metalnu sipku koja je pričvšćena za đon čizme ili ti integrisanau đon. I prilikom stavljanja noge u vez šipkica se zaključava na samom vezu. Kod burton-a su u đonu napravljene četiri rupe ovalnog oblika (da ih tako nazovem) i prilikom zaključavanja poluge iz veza ulaze u đon čizme.

Nije problem u vezu već u vozaču koji ne proveri (ili nezna) da li je vez zaključan kako treba pre nego što krene niz stazu. Ali to je već druga priča.

Ispadanje step in vezova se događa najčešće ako se zaključa samo jedna strana čizme na vezu a druga ostane slobodna ili ti u prevodu neznanje ili nemarnost. To ti je otprilike kao kada bi stao na skiju i pri tome obratiš pažnju da ti samo upadne prednji deo (prsti) na pancerici u vez a peta ostane ne zaključana tj. ne čuje se klik i kreneš niz stazu. Samo je pitanje kog trenutka će vam ispasti noga iz veza.

marinko rokvic
30.01.2006, 09:40
nije nikog ubila, obicno padaju kad je staza jos prazna ili odlaze u sumu po magli... valjda tako vise vole. nemam pojma :)
u svakom slucaju skijao sam 1 dan u posljednjih 10 god, tako da vise nemam problema :) sad vozim dasku, a na skije jedva da smijem da stanem uopste !?! nemam pojma