PDA

Pogledati punu verziju : SKI osiguranje u Nemackoj



graovic
04.03.2011, 13:21
pozdrav svima,

ovih dana sam sluzbeno u Nemackoj (Minhen), pa sam resio da odem za vikend do Garmisch Partenkirchen-a. E sad posto sam ovde sluzbeno nisam kupio ski osiguranje u Srbiji, ima li neko preporuku koja je najbolja varijanta ovde za kupovinu osiguranja. Posto koliko vidim niko od nasih osiguravajucih kuca nema mogucnost kupovine osiguranja online.. :(

Sapa
04.03.2011, 15:35
jesi vec gledao na sajtu skicentra u koji ides? vjerovatno je i tamo moguce zakljuciti 'ski osiguranje' u trenutku kad kupujes skipass. nebi trebalo da kosta vise od par evra po danu.

graovic
04.03.2011, 16:20
jesi vec gledao na sajtu skicentra u koji ides? vjerovatno je i tamo moguce zakljuciti 'ski osiguranje' u trenutku kad kupujes skipass. nebi trebalo da kosta vise od par evra po danu.

gledao sam na zvanicnom sajtu, i toga na sajtu nema. Tako da ostaje da se nadam da ima, a videcu na licu mesta.

oggy
04.03.2011, 19:23
Ja sam u Austriji pitao na par mjesta, blijedo su me gledali :dontknow: U Fr je standardna praksa...

graovic
04.03.2011, 21:12
Ja sam u Austriji pitao na par mjesta, blijedo su me gledali :dontknow: U Fr je standardna praksa...

videcemo sutra sta ce da kazu. Gledam za online kupovine, ali svi sajtovi su samo za gradjane eu. :(

akole
05.03.2011, 01:14
Imaš li obično osiguranje?
Malo ko to sada kupuje, možda postoji varijanta da neko odavde doplati razliku?

macak011
05.03.2011, 01:31
Pa mora sigurno da ima putno osiguranje, ali pitanje je sta ono sve tacno pokriva, jer je u pitanju sluzbeni put.. Ili to nema nikakve veze?? Mozda se samom kupovinom ski pasa dobija neka vrsta osiguranja? Idi bre lepo skijaj i opusti se, hebes to, nece valjda, pu-pu, daleko bilo... :ski:

macak011
05.03.2011, 01:51
evo ga:

Insurance

This is not compulsory but many people do have ski insurance to protect themselves and others. Some private medical policies will cover sports injuries – check with the insurer.

Ski insurance can be bought through the National Skiing Association in Germany, Deutscher Skiverband (http://www.ski-online.de/1905-regexp_%DCbersicht%20DSV-Versicherungen,srt_10%2C11%2C9%2C6%2C,rdm_5.htm).

kompletan tekst je ovde (http://germany.angloinfo.com/countries/germany/ski.asp)

:dziveli:

Sapa
05.03.2011, 18:47
znas sta je problem, da bi se osigurao preko ski saveza, moras prvom postati njegov clan, a to je minimalno 25 evra za godinu, a vjerovatno 40e. pa tek onda mozes da zakljucis samo osiguranje. ma online osiguranje kod bilo koga je naj jednostavnija opcija, ali mes' cini da svi traze da budes gradjanin EU.

graovic
05.03.2011, 22:41
Danas uspesno prosao dan na skijanju, iskijao sam se za sve pare. Staze odlicne uprkos toplom vremenu i tome da sneg niije padao 3 nedelje. Sto se tice osiguranja, kad sam pitao na salteru gde se prodaje ski pass bledo su me gledali. Medjutim kad sam iznajmljivao opremu, pitaju lepo oces ski osiguranje. I to je nekih 6 e za dva dana. Pomisim super to sam zavrsio, izadjem na stazu i skapiram da je ovo osiguranje mozda samo za opremu :))) ali me mrzelo da opet idem do saltera posto je guzva prilicna. Na kraju sam skijao opusteno kao da ga imam :) suta novi dan skijanja, pa cu ujutru da pitam na sta se odnosi ski osiguranje :).

A da, imam standardno putno osiguranje, gde pise svrha putovanja: poslovno :))

jopopo
06.03.2011, 00:28
Nigde ne piše, standardno može da bude i poslovno i turističko i sve. Ako imaš i Ski osiguranje onda piše "dodatak 50%". Inače u Srbiji možeš kupiti ski osiguranje on-line ili telefonom poručiti pa platiti po dostavi ali je problem što je isporuka na teriritorij Srbiji i moraš da potpišeš osiguranje kako bi važilo. Znači ne možeš da otputuješ pa naknadno poručiš a i malo je bezveze, nema logike, jel da?

wlad
06.03.2011, 08:48
Npr. Delta-Generali traži da si u državi (Srbiji) kada zaključuješ osiguranje..

macak011
06.03.2011, 09:26
Srbi-ja, srbi-ja!! :)

graovic
08.03.2011, 00:01
samo da javim da je sve super proslo, nije bilo srecom potrebe da se proverava da li sam kupio ski osiguranje za opremu ili za mene :)

evo i par slika sam okacio na fb-u, ako vas interesuje kako izgleda Garmisch Partenkirchen Zupsprize. Na zalost nisam imao baterije u fotoaparatu da slikam Garmisch Classic, inace odlican ski centar..

http://www.facebook.com/album.php?aid=288911&id=823223328&l=27349a2b92

macak011
08.03.2011, 08:50
E, bas je lepo, svaka cast za slike! Pravi dan za uzivanje! :)

stekan
11.03.2011, 23:34
Kakvo li osiguranje ima ovaj nesretnik što se danas skršio na Turracheru? Vjerujem da ovaj transport i tretman nisu jeftini.
7002
7003

graovic
13.03.2011, 00:02
Ja se nadam da je imao kakvo takvo, u suprotnom mislim da bi trazio da ga ostave gore

pailhead
17.03.2011, 15:38
Ja sam otisao u italiju autobusom zbog opreme, i u lasti su mi ponudili 2 nedelje besplatnog putnog osiguranja sa njima. Delta generali, a posto sam ionako hteo da uzmem kod njih pomislio sam da je to to i ostao samo na tome. Za skijanje sam uzeo ono koje su mi ponudili uz ski pas i koje vazi godinu dana.

Imao sam prehladu za koju su bili potrebni antibiotici i otisao sam kod doktora. Sad se ispostavilo da do 100e moram sam da pokrijem, a niko mi to nije rekao, dok je vrlo konfuzno napisano u odredbama. I dalje ne mogu da rastumacim.


Nije mi jasno posto u ovom slucaju, ja sam na gubitku, ali i delta je na gubitku, jer meni je moglo nista da se ne desi, a njima bih dao novac za polisu. Ovako nit sam njima dao novac za polisu, niti cu ikad imati posla sa njima jer se osecam prevareno. Koja je onda poenta ovakve promocije?

wlad
17.03.2011, 16:17
Nigde nisam pročitao, pošto se nisam (iskreno) ni interesovao za detalje osiguranja, ali sam čio nekoliko puta iz raznih izvora da do 100eur sam plaćaš. Znači onu pokrivaju od 100 do 35000 (ili sl.) eura. Verovatno je u pitanju (kao i sva računica osiguravajućih kuća) statistika, ima mnogo tih troškova do 100eura pa to izbacuju iz pokrivanja ;).

pailhead
17.03.2011, 16:58
Kod ovih normalnih ti pokrivas troskove do 100e bez njihove obaveze da ti pokriju. Dakle moras ti da platis ali ce ti biti refundirano. Tako mi je prosle godine kod uniqe bilo. Odnosno, oni su cak trebali da mi plate posto je bilo preko 100e, ali navodno zato sto je privatna klinika i nemaju ugovore sa njima nisu mogli, te sam i mimo ugovora morao sam da platim. Posle toga su mi refundirali sve, nisu oduzeli tih 100e.


Kad sam zvao sad obican call centar (posle 20 minuta cekanja), rekli su mi da ipak imam pravo i na to ispod 100e.

donthinktwice
18.03.2011, 16:47
Troskove do 100e placate vi na licu mesta, ali cuvate racune i posle vam osiguranje refundira novac. Za racune preko 100e zovete neki kontakt telefon. Sve to pise u polisi.

Moja devojka je u Fr pre par godina povredila ligamente tako da je morala da interveenise GSS. Dosli momci, pitali dali ima osiguranje, mi rekosmo da ima. Oni pozvali helikopter (da nije imala osiguranje vozili bi je sankama u koritu) i pravac ambulanta.
Epilog: troskovi snimanja, lekara i lekova iz apoteke oko 90e koje smo mi platili i koje su nam uz racune i dokumentaciju ovde refundirali u roku od 10tak dana. "Voznja" helikopterom je bila medju njima (osiguranjem i ski centrom) regulisana i placena. Posle smo iz nekih papira koje su nam slali saznali da je transport bio oko 800e.

Inace Wiener polisa je bila u pitanju. Od tada se samo god njih osiguravamo

pailhead
18.03.2011, 21:20
U ovoj polisi pise nesto o "fransizama" i ne placanju do 100e. Nisam stigao da podnesem zahtev, ali sam za svaki slucaj uzeo osiguranje kod uniqe. Dok ovo ne regulisem u moju korist ne vracam se delta generaliju.

trendo
18.03.2011, 23:30
U ovoj polisi pise nesto o "fransizama" i ne placanju do 100e. Nisam stigao da podnesem zahtev, ali sam za svaki slucaj uzeo osiguranje kod uniqe. Dok ovo ne regulisem u moju korist ne vracam se delta generaliju.

To sa fransizama izdaju neke osiguravajuce kompanije i kod nas, a to znaci (bar ovde u mk) da sa fransizom uplata je manja ali ovde pokrivas troskove do 150eura sam, dok bez fransize uplata je standard i pokrivaju se svi troskovi.
Ali osiguravajuca kompanija mora da te obavesti kakvo osiguranje ti prodaje, mada mali je broj kompanija koi prodaju sa fransizom

pailhead
19.03.2011, 14:10
Nisu me obavestili samo su mi rekli da imam besplatno putno osiguranje. Koja je uopste poenta toga kad sam ja mogao i da se ne povredim, a nisam dao novac delta generaliju. Da sam znao kakvo je otisao bih i kupio bih pravu polisu, a mnogo su vece sanse bile da oni tu budu na dobitku nego na gubitku.