PDA

Pogledati punu verziju : Arabba



wlad
28.02.2011, 20:40
Evo i posebne teme, pošto imaju i ostala mesta u sistemu Dolomiti SuperSki. Mislili smo da ove nedelje odemo negde u AT, ali u nekim centrima nije bilo mesta (rezervisali smo apartman 3 dana pred polazak) pa smo se odlučili (opet) za IT, prvi put Val Gardena, drugi put Alta Badia i sada je red da nastavimo u smeru "kazaljke na zidu" pa smo pronašli povoljno apartman u Arabbi.

Samo mesto je dosta malo, pozicija u samom mestu i nije toliko bitna, iz mesta sa jedne strane polazi jedna kabina i sa iste stanice i velika gondola, prekoputa polazi 4sed i tanjir. Arabba inače (po mojem nekom viđenju) ima na malom prostoru skoncentrisan najveći broj stmih staza (uglavnom su crne i crvene). Mi smo pronašli apartman na izlazu iz Arabbe (prema Canazei-u) od centra ima pešačenja ali je smeštaj ski-in/ski-out (stavljaju/skidaju se skije bukvalno na pragu kuće) i silazi se na pomenuti 4sed.

Ovaj put smo u dolasku testirali put preko IT, tj. Trsta, pa posle autoputem do blizu Cortina-e, a od Cortine do Arabbe se ide preko prevoja koji izlazi do 2200m, serpentine i za tih ~37km od Cortine do Arabbe treba oko 1:30h! Drugi pravac (koji ćemo definitivno koristiti u povratku) je preko Corvare i Lienza tj. Austrije, tuda smo išli do sada i mnogo je udobniji i lakši put. Ako se ide do Cortine definitivno je mnogo bolje preko IT (skoro do Cortine se dolazi autoputem).

Juče (prvi ski dan) je padao sneg :), do sada smo bili 2 puta po nedelju dana u SuperDolomitima i nikada nismo videli kako ovde pada sneg :), tj. uvek je sve bilo sunce. Juče su bile sređene staze ali vidljivost nije bila najbolja - ali smo se dobro iskijali - on piste.

Danas smo izašli na stazu, ceo dan je padao isto sneg, ali je sinoć palo oko 20cm snega tako da je većina staza bilo off-piste-like skijanje :ok:, osim par crnih koje su i jutros utabali (na njima je bilo oko 5cm svežeg preko). Tako da smo se danas iskijali pošteno po svežen snegu (ujutru se čula i eksplozija, tj, razbijali su neke lavine ;)). Na kraju dana su neke staze bile bukvalno u kraterima, sa vrha kabine parče staze "hupseri" su dolazili skoro do pojasa :eek:. Na monitorima kod žica je svuda pisalo da je avalanche risk high i da se ne izlazi van staza.

Za naredne dane su najavili sunce, tako da ću sutra da iskoristim "čist" dan posle padavina za offpiste (verovatno idemo do Marmolade).

Panzer
28.02.2011, 21:03
Kad mi neko, u posljednje vrijeme, od familije / prijatelja kaže: "E, vala i ti, samo ideš na to skijanje", ja im odgovaram: "Ih, nije to ništa kakvih ima..." :dziveli:
Put od Cortine - težak, nema priče. Arabu bih rado ponovo posjetio, posebno zato što sam propustio Marmoladu. Ali kasnije...
Idućih dana ide ljepše vrijeme, super što je palo snijega...

skiman
28.02.2011, 21:42
Evo i posebne teme, pošto imaju i ostala mesta u sistemu Dolomiti SuperSki. Mislili smo da ove nedelje odemo negde u AT, ali u nekim centrima nije bilo mesta (rezervisali smo apartman 3 dana pred polazak) pa smo se odlučili (opet) za IT, prvi put Val Gardena, drugi put Alta Badia i sada je red da nastavimo u smeru "kazaljke na zidu" pa smo pronašli povoljno apartman u Arabbi.

Samo mesto je dosta malo, pozicija u samom mestu i nije toliko bitna, iz mesta sa jedne strane polazi jedna kabina i sa iste stanice i velika gondola, prekoputa polazi 4sed i tanjir. Arabba inače (po mojem nekom viđenju) ima na malom prostoru skoncentrisan najveći broj stmih staza (uglavnom su crne i crvene). Mi smo pronašli apartman na izlazu iz Arabbe (prema Canazei-u) od centra ima pešačenja ali je smeštaj ski-in/ski-out (stavljaju/skidaju se skije bukvalno na pragu kuće) i silazi se na pomenuti 4sed.

Ovaj put smo u dolasku testirali put preko IT, tj. Trsta, pa posle autoputem do blizu Cortina-e, a od Cortine do Arabbe se ide preko prevoja koji izlazi do 2200m, serpentine i za tih ~37km od Cortine do Arabbe treba oko 1:30h! Drugi pravac (koji ćemo definitivno koristiti u povratku) je preko Corvare i Lienza tj. Austrije, tuda smo išli do sada i mnogo je udobniji i lakši put. Ako se ide do Cortine definitivno je mnogo bolje preko IT (skoro do Cortine se dolazi autoputem).

Juče (prvi ski dan) je padao sneg :), do sada smo bili 2 puta po nedelju dana u SuperDolomitima i nikada nismo videli kako ovde pada sneg :), tj. uvek je sve bilo sunce. Juče su bile sređene staze ali vidljivost nije bila najbolja - ali smo se dobro iskijali - on piste.

Danas smo izašli na stazu, ceo dan je padao isto sneg, ali je sinoć palo oko 20cm snega tako da je većina staza bilo off-piste-like skijanje :ok:, osim par crnih koje su i jutros utabali (na njima je bilo oko 5cm svežeg preko). Tako da smo se danas iskijali pošteno po svežen snegu (ujutru se čula i eksplozija, tj, razbijali su neke lavine ;)). Na kraju dana su neke staze bile bukvalno u kraterima, sa vrha kabine parče staze "hupseri" su dolazili skoro do pojasa :eek:. Na monitorima kod žica je svuda pisalo da je avalanche risk high i da se ne izlazi van staza.

Za naredne dane su najavili sunce, tako da ću sutra da iskoristim "čist" dan posle padavina za offpiste (verovatno idemo do Marmolade).

Ispod dvosedežnice i istoimene staze Portados imaš fantastične freeride terene...pogotovo sa desne strane ove slike (vide se tragovi gde trebaš da ideš-jako je stramo)..

wlad
28.02.2011, 22:25
Išli smo tim stazama, samo što ne koristimo 2sedečnicu pošto je spora - nego idemo gondolom pa srednjom crnom (fodoma) sve do dole :ok:

skiman
01.03.2011, 06:47
Išli smo tim stazama, samo što ne koristimo 2sedečnicu pošto je spora - nego idemo gondolom pa srednjom crnom (fodoma) sve do dole :ok:
...al je zato jako koristna, kad je na gondolama i funivii gužva....:ski:

wlad
01.03.2011, 23:25
Da, čak može sa nje da se preseče bočno van staze skroz do pont de vauz i nastavi ka Canazeiu, evo i slike od danas sa Portados žice:

6884

Evo jedne slike sa današnje offpiste ture sa Marmolade:

6885

Biće i video ali na srodnoj temi (freeride).

Evo i interesantne lokacije između Arabbe i Canazeia - Sass Pordoi, itekako vredne za posetiti - po vidikovcu može se porediti sa Marmoladom:

6886

a evo i upozorenja ako krećete da se spuštate prema dole (sa tog vrha ne postoji staza, samo offpiste "ruta"):

6887

wlad
07.03.2011, 21:50
U subotu popodne smo se vratili, skijali smo na Arabi (najviše), Korvari, Val Gardeni a poslednji dan smo išli i do Kortine. 3 dana snega i 3 dana sunca, samo jedan dan je bila slabija vidljivost, do ove posete nismo videli kako pada sneg na dolomitima (100% sunce).

Pišem ovaj utisak najviše zbog puta. Kada se ide od Kortine do Arabe postoji 3 puta:

1) kada se krene prema "gore" tj. Korvari ima posle nekog vremena znak za levo ka Marmoladi (tuda smo išli kada smo dolazili iz NS) - najviši je prevoj (oko 2200m) i najviše serpentina - u prevodu izbegavajte ovaj put (najkraći je).

2) preko Korvare, najduži put i zbog toga i najmanje serpentina.

3) sličan put kao 2, s' tim da kada se popnete na vrh prevoja ne ide se preko Korvare nego ima znak za Arabbu, ovaj put je kraći za skoro 10km od 2 i ima više serpentina - čini mi se da je ovaj put najbolji odnos rastojanja i "kompleksnosti" puta.

Ovo 1/2/3 može da interesuje nekoga ko ide sa Arabbe do Kortine na 1dnevno skijanje ili sl.

Kada se ide do Arabbe (preko IT), postoji i kombinacija (koju smo kasnije videli) da se ne ide do Kortine nego preko Belluno-a - to je možda dobitna kombinacija :dontknow:

U povratku smo išli preko AT (Lienza) i put je trajao 9h (Arabba -> Novi Sad), nismo pravili pauzu osim standardnih zaustavljanja na pumpama i granicama, ovo je i dalje najbolji put.

skiman
08.03.2011, 13:51
U subotu popodne smo se vratili, skijali smo na Arabi (najviše), Korvari, Val Gardeni a poslednji dan smo išli i do Kortine. 3 dana snega i 3 dana sunca, samo jedan dan je bila slabija vidljivost, do ove posete nismo videli kako pada sneg na dolomitima (100% sunce).

Pišem ovaj utisak najviše zbog puta. Kada se ide od Kortine do Arabe postoji 3 puta:

1) kada se krene prema "gore" tj. Korvari ima posle nekog vremena znak za levo ka Marmoladi (tuda smo išli kada smo dolazili iz NS) - najviši je prevoj (oko 2200m) i najviše serpentina - u prevodu izbegavajte ovaj put (najkraći je).

2) preko Korvare, najduži put i zbog toga i najmanje serpentina.

3) sličan put kao 2, s' tim da kada se popnete na vrh prevoja ne ide se preko Korvare nego ima znak za Arabbu, ovaj put je kraći za skoro 10km od 2 i ima više serpentina - čini mi se da je ovaj put najbolji odnos rastojanja i "kompleksnosti" puta.

Ovo 1/2/3 može da interesuje nekoga ko ide sa Arabbe do Kortine na 1dnevno skijanje ili sl.

Kada se ide do Arabbe (preko IT), postoji i kombinacija (koju smo kasnije videli) da se ne ide do Kortine nego preko Belluno-a - to je možda dobitna kombinacija :dontknow:

U povratku smo išli preko AT (Lienza) i put je trajao 9h (Arabba -> Novi Sad), nismo pravili pauzu osim standardnih zaustavljanja na pumpama i granicama, ovo je i dalje najbolji put.


Kad se vračam (i kad idem tamo) idem putem Lienz-Sillian-Tobblach-Cortina d' Ampezzo-Passo Falzarego-San Cassiano-La Villa-Badia....znači ima još jedna varianta....:sm011: na vrhu Passo Falzarego možeš skrenuti za Arabbu levo ili produžiti za La Villu i dalje Corvara-Passo Campolongo Arabba...

wlad
08.03.2011, 15:03
na vrhu Passo Falzarego možeš skrenuti za Arabbu levo ili produžiti za La Villu i dalje Corvara-Passo Campolongo Arabba...

Da, to je kombinacija 3 koju sam opisao (pravac Kortina-Korvara[tj. La Villa] pa na vrhu prevoja levo za Arabu). To je ujedno (čini mi se) i najbolja kombinacija kada se ide iz pravca Kortine..

Samo mi nije jasno ako ideš iz pravca Lienza zašto ideš preko Kortine za Badia kraj? (ja idem preko Brunico-a)

skiman
08.03.2011, 15:35
Da, to je kombinacija 3 koju sam opisao (pravac Kortina-Korvara[tj. La Villa] pa na vrhu prevoja levo za Arabu). To je ujedno (čini mi se) i najbolja kombinacija kada se ide iz pravca Kortine..

Samo mi nije jasno ako ideš iz pravca Lienza zašto ideš preko Kortine za Badia kraj? (ja idem preko Brunico-a)

Meni je brže i čini mi se i bliže...zna se dogodit, da izza Brunecka u ulazu u dolinu Badia, ima gužve...pogotovo kad je smjena :hair::sm011:

ftj
10.03.2011, 09:11
Vredi li ona staza od 12 km na marmoladi ili je to više turistički fazon pa je pola u spustu? Dolazim u subotu u alta badiu na 7 dana tako da ću jedan dan definitivno izdvojiti za arabbu.

wlad
10.03.2011, 13:32
Vredi, ne znam koliko ima km, ali sa vrha i ne moraš (i uglavnom ne voziš) do kraja staze. Da objasnim detaljnije, kada kreneš od Arabbe do Marmolade, treba ti 3 vožnje (iz arabe ideš gondolom do međustanice, i onda još dve sedečnice), e kada se spustaš do polazne stanice kabine (u stvari vožnja do vrha Marmolade su 3 vezane kabine) ti delom ideš tom dugom stazom - blažim delom, a onda kada sa vrha Marmolade ideš dole na tom blažem delu se priključuješ na sedečnicu sa kojom se vraćaš nazad za Arabu. Tako da ti pređeš celu tu stazu - ali u prvom prolazu (dok dolaziš) ideš zadnjim blažim delom, a kada se spuštaš voziš prvi strmiji deo.

E sad ;), zavisi od termina kada dođeš, pošto je ta ruta kada je lepo vreme dosta opterećena (ima dosta skijaša), a jedino se ide na Marmoladu ako je lepo vreme (da nema vetra i da je sunce) najbolje/najlepše je da odeš što ranije - kada nema previše skijaša. Ovo pogotovo važi za ne-baš-dobre-skijaše, pošto je spust relativno dug, nije zahtevan ako nije raskopan, ali ako dođeš kasnije u toku dana zbog "horde skijaša" koje prođu tuda zna da se dobro raskopa - pa ako neko nije vešt, nije naivno da prođe 5+km po džombama od pola metra :D.

Tura do Marmolade svakako vredi, i nije (samo) turistička.

Hint: posle druge kabine (kada se penješ naravno), na međustanici za treću nalazi se restoran sa jako lepim pogledom.. Naravno na vrhu je "pravi" vidikovac.

ftj
11.03.2011, 12:55
hvala na pojašnjenju.

Koji put mi preporučuješ do tamo preko Trsta, ili Lienza? Po viamichelinu putarine ispadnu nešto malo skuplje preko AT(6 eur ukupno u oba pravca) i sam put je 30 km kraći ali se vozi 670 km autoputem, dok preko Trsta se vozi 760 km autoputem ali michelin mi kao recommended iz nekog razloga daje preko AT?

U stvari sad vidim da preporučuješ preko AT pa me interesuje koji je razlog?

wlad
11.03.2011, 13:11
Do Kortine je OK put, kao što kažeš većinom autoput, od Kortine moraš da ideš na prevoj do Arabbe, i tu imaš tri puta.. Svaki ima serpentine ali je najblaži/najduži ako ideš preko La Villa/Korvara/Araba.

Preko IT, ako koristiš GPS proveri da li ima najnovije mape (ili ako koristiš papirnu mapu), pošto je tu završena spojnica autoputa, imaš negde na ovom forumu link na skijanje.hr članak o tome.

Generalno: vreme je isto za putovanje ali je za vozača opuštenija varijanta preko AT. Znači ZG/LJ/Karavanke/Villach/Lienz/Brunico/Corvara/Arabba - to je moj savet (ide se za 9h bez pauza, osim pumpe/granice), pa ti sam vidi šta ćeš :D.

Ako koristiš GPS, forsiraj rutu preko: Villach - Lienz, pošto Garmin "zna" da te od Villacha pošalje preko Hermagora do Brunico-a (umesto preko Lienz-a) a tamo je put (od Hermagora do Brunico-a) pravi planinski - negde je širok 3m i serpentine da ti se stomak preokrene ;).

ftj
11.03.2011, 13:22
Prošli put sam se iz nassfelda vraćao tim nekim serpentinama što me gps naveo i nisam mogao da verujem šta ljudi napraviše tamo??

Samo mi nije jasno kako je preko AT opuštenije ako preko IT ima više autoputa?

wlad
11.03.2011, 13:36
Te serpentine što sam ja pominjao je od Hermagora/Nasfelda zapadno iza njih... Pa opuštenije je zbog kraja puta, kada voziš 8h, bitan je taj poslenji 9ti sat ;), da li su serpentine velike ili ne - ali to je stvar ličnog ukusa... Kroz AT, iza Villacha voziš još jedno 30km autoputem a onda običnim, ali to ti je put kao i kada ideš za Hermagor, znači 100-110km/h, nije problem što nije autoput, ja više volim da vozim takvim putem nešto duže nego po krivinama na kraju. Jedino usporenje je sam prolazak kroz Lienz, ali i to se prođe brzo ako nije neka gužva.

Kada se vraćaš, druga je priča, lako je prvih 1h voziti po serpentinama a posle autoput ;).

To je sve naravno skroz subjektivno, nijedan put nije nešto naporan, pošto ne traje dugo (9-10h zavisi od pauza), i u pitanju su "finese", ali da ja biram, išao bi opet kroz AT ;).

ftj
11.03.2011, 13:41
ok to sam i pretpostavljao, ići ću preko AT. Što kažeš taj austrijski regionalni put je stvarno uživanje voziti.

Još me jedino malo brine temperatura koja će malo biti u plusu pa ću morati da se penjem na više vrhove.

Panzer
11.03.2011, 14:06
Pa opuštenije je zbog kraja puta, kada voziš 8h, bitan je taj poslenji 9ti sat ;)

Slažem se, u mom slučaju - 13-ti ili 14-ti sat. Generalno, kroz Dolomite autom je lijepo ali teško. Penješ se sa 1200 m (Cortina) na prevoje preko 2200 m, nije to toliko, ali je puta uzak. Do Cortine je OK.
Još jedna stvar - ni autoput nije svuda isti. Meni je favorit A1 do Zagreba - već kada se skrene od Bosiljeva ka Rijeci ograničenja su 110. Oko Trsta, iako ima novih dijelova, takođe nije sjajno. Iako je oko Villacha takođe često 110 ograničenje, meni su nešto ti AUT putevi draži.
E, Gavrilo, Gavrilo....

wlad
11.03.2011, 14:56
Mi kada smo išli preko IT, išli smo isto na ZG/LJ pa onda na Trst (nikakva Rijeka ;)).. I ako imaš negde ograničenje 110kmh (na autoputu), slobodno može da se ignoriše i vozi kao da je 130 ;), dok god se radi o autoputu, a ne ukrštanju / petlji ili sl.

BG-ZG autoput je najdosadniji put na svetu ;)

macak011
11.03.2011, 16:56
BG-ZG autoput je najdosadniji put na svetu ;)

mislis autoput "bratstva i jedinstva" ? :sm022: :sm021:

Panzer
11.03.2011, 19:23
I ako imaš negde ograničenje 110kmh (na autoputu), slobodno može da se ignoriše i vozi kao da je 130 ;), dok god se radi o autoputu, a ne ukrštanju / petlji ili sl.


Jeste, ali ako je ograničenje 130 onda možeš da voziš 150 odnosno 148 na tempomatu :smoke:.
BTW, mislim da smo jednom pomenuli, Zagreb - Ljubljana - Trst zahtjeva SLO vinjetu, a Rijeka - Trst ne

wlad
11.03.2011, 20:04
Pa jeste, traži vinjetu, ali je ja nikada nisam izbegavao :). Po pravilu sam uvek birao najudobniji put, a + u putnim troškovima nadoknadim u odmaranju :ok:

Sledeće godine ću najverovatnije uzeti godišnju SLO vinjetu, ako se ne varam košta 100e i važi od 1dec2011 do 1feb2013 (14 meseci) tako da važi 1.5ski sezonu...

Panzer
11.03.2011, 20:32
Čuj 14 mjeseci... Interesantno.
Ja sam poslednju godinu platio jedno 300 € samo za A1 autoput (do Zagreba, ili Rijeke), kada bi CRO imala vinjetu sigurno bih je uzeo. Za SLO - ako 4 puta u sezoni prođeš, to je po 15 €, a dvije sezone 120 €. Ipak nešto ne bih unaprijed...

wlad
11.03.2011, 20:45
Jos malo offtopica ;), jedan odmor koji uključuje prolaz kroz SLO je 8 dana pa dođe vinjeta 30EUR, ako za 1.5 sezonu odeš 4 puta na skijanje (a da prolaziš kroz SLO) to je već 120eur pa si "zaradio" 20eur, da ne pominjem stalno grebanje vinjeta posle puta :D. Sad, slažem se da to ne mora da se isplati, pogotovo ako se bude išlo u Tirol češće na skijanje (pošto iz NS ja za Insbruk idem preko BP/Beča)...

Naravno, idealno bi bilo da postoji 3mesečna vinjeta, ili ona koja traje 10 dana, ali su putari u SLO to lepo smislili :D

ftj
12.03.2011, 00:03
To sam i ja danas razmišljao, sledeće sezone definitivno godišnju vinjetu uzimam. Neverovatno kolko sam se navukao...

vlaicconne
12.01.2012, 21:13
Treba da idemo 28.01.2012 u Arabba. Rezervisali apartman ali jedan iz ekipe (od 3) mozda nece moci da ide. Da li je neko zainteresovan da upotpuni broj? Cena smestaja je 175EUR po osobi, prevoz autom?

wlad
09.02.2012, 23:27
Od ove sezone i na Arabbi snowpark :ok:

http://arabbasuperpark.com/2012/wp-content/uploads/2011/11/07.jpg

http://arabbasuperpark.com/2012/wp-content/uploads/2011/11/13.jpg

Više na arabbasuperpark.com

skiman
10.02.2012, 06:52
Od ove sezone i na Arabbi snowpark :ok:

http://arabbasuperpark.com/2012/wp-content/uploads/2011/11/07.jpg

http://arabbasuperpark.com/2012/wp-content/uploads/2011/11/13.jpg

Više na arabbasuperpark.com

..auuu, al če zato biti sin oduševljen....:yay:

Sapa
11.02.2012, 18:33
sin je neki cool, (nije se bacijo na tatu) :P jos ako se navuce na cuvene off piste terene oko arabbe...

skiman
12.02.2012, 06:46
sin je neki cool, (nije se bacijo na tatu) :P jos ako se navuce na cuvene off piste terene oko arabbe...

Pa nije baš tako....jedan dan gazi skiju na Gran Risi, a drugi dan se rastajemo i on ostaje sa drugim parom u snežnom kanalu...:smoke: A za off piste ide sa tatom (mada se tata muči sa race modelom-al ide)....:ski:

Sapa
12.02.2012, 13:47
Bravo Malisha! tako treba; a ti tata ko te sljivi kad neces da investiras u extra par offpiste skijica, nego nabadas sa tim cackalicama, to je bas steta.;)

skiman
13.02.2012, 07:42
:sm023:Tek toliko, da se vidi da i tata ume da se snađe u powderu (pa makar sa SL 12)....snimak je OK ali pošto sam tek kupio GO PRO kameru malo sam zajebo kut na kacigi, pa su tu samo vrhovi skija...ali ovako smo imali na Pohorju ovog vikenda (oko 70 cm novog powdera), a na stazama je juče napadalo nekih 30 cm na ratrakiranu podlagu.....

http://www.youtube.com/watch?v=t9hEKNH-RMQ&feature=g-upl&context=G2fd7e7aAUAAAAAAAAAA

Sapa
13.02.2012, 23:30
pih, 30cm cjelca, a ispod preparirana pista...ne racunam ko ozbiljan puder, to gre sa svakim skijicama, pa i sa atomicom sl ;)

valjda ce te sin dozvati pameti :D

skiman
14.02.2012, 06:44
:sm021:Pa nije bilo baš tako....početak (pored lifta) je u skoro metar finog pršiča.....tako da ne nešto na pamet.....samo je šteta što nisam bolje usmerio kameru.....u takvim uslovima može se sa race skijom sa lakočom.....u južini je to skoro pa nemoguče....:bootyshak

wlad
04.06.2012, 19:39
Pored prošlesezonskog iznenađenja u Arabbi u vidu snow parka ove godine prave novi sestosed na padini Porta Vescova što će još povećati kapacitet skijališta, iz slika nisam skontao baš gde će tačno kretati/izlaziti ali svakako još jedan 6sed mora povećati (već odličan) kvalitet skijanja u Arabbi :).

Novi lift se zove Carpazza, dužine je 1450m i kapaciteta 2400osoba/h, lift je već u fazi izgradnje, ne čekaju izgleda jesen da padne sneg pa da rade u poslednjem času :D.

9839
9840

wlad
04.06.2012, 19:41
I još par sličica sa gradilišta..

9841

9842

9843

nemijazz
26.02.2013, 20:36
Ove godine izbor je ponovo pao na Arabbu. Grupa od nas 14+ za desetak dana kreće put Dolomita. Iako sam skeptičan ipak da pitam: postoji li neka varijanta za popust na ski pass obzirom da nas je toliko (ili bez obzira na to). Ove godine je regularni 8-dnevni ski pass u nasem terminu bezobraznih 301 eura. Ranijih godina (2007-2010) se kretao izmedju 209 i 236.

skiman
27.02.2013, 06:54
Ove godine izbor je ponovo pao na Arabbu. Grupa od nas 14+ za desetak dana kreće put Dolomita. Iako sam skeptičan ipak da pitam: postoji li neka varijanta za popust na ski pass obzirom da nas je toliko (ili bez obzira na to). Ove godine je regularni 8-dnevni ski pass u nasem terminu bezobraznih 301 eura. Ranijih godina (2007-2010) se kretao izmedju 209 i 236.

Pokušaj......ali čisto sumnjam.....Jel to samo za Arabbu ili uzimate kartu Superskidolomiti??? :smoke:

CrazyKong
27.02.2013, 10:02
Ove godine izbor je ponovo pao na Arabbu. Grupa od nas 14+ za desetak dana kreće put Dolomita. Iako sam skeptičan ipak da pitam: postoji li neka varijanta za popust na ski pass obzirom da nas je toliko (ili bez obzira na to). Ove godine je regularni 8-dnevni ski pass u nasem terminu bezobraznih 301 eura. Ranijih godina (2007-2010) se kretao izmedju 209 i 236.

Gotovo sigurno postoje popusti za grupe...uobuicajeno je 5% na min 20 skipasova kupljenih. Najbolje da im pises mail.
Inace, da ste sacekali jos nedelju dana, mogli ste da uhvatite prolecnu promociju pa da 8dnevni ski pas platite kao 6dnevni.

nemijazz
27.02.2013, 16:39
Uvek smo i hvatali do sada prvu nedelju posezone (to je ove godine od 17. valjda) ali smo zakasnili sa rezervacijom apartmana tako da je prvi slobodan termin gde je bilo dovoljno mesta za sve nas bio ovaj od 9, sto je poslednja nedelja sezone i 15-ak posto skuplje. Nije da ne mogu da guglam ali je lakse ako neko vec zna adresu kome da pisem. Mozda i u nekom hotelu postoji varijanta za popust (ali verovatno samo za njihove goste). Nije da smo se stisli al sto da nemamo hleb i jogurt za dž. :-)

wlad
27.02.2013, 23:34
Ranijih godina (2007-2010) se kretao izmedju 209 i 236.

To je normalna cena za 6dnevni ski pass (zavisno od termina 210 - 240), vi ste verovatno ranijih godina hvatali neku akciju (SuperSun i sl.)...

plageton
28.02.2013, 15:26
Ove godine izbor je ponovo pao na Arabbu. Grupa od nas 14+ za desetak dana kreće put Dolomita. Iako sam skeptičan ipak da pitam: postoji li neka varijanta za popust na ski pass obzirom da nas je toliko (ili bez obzira na to). Ove godine je regularni 8-dnevni ski pass u nasem terminu bezobraznih 301 eura. Ranijih godina (2007-2010) se kretao izmedju 209 i 236.
U Madoni od 25. januara (ful ski pas za celu regiju) smo platili po 349 E za 10 dana.
Aj pa kad se vratiš da pišeš kako je bilo. Kakav je smeštaj, koliko ima do žice, šta treba odvoziti...

nemijazz
01.03.2013, 12:24
Aj pa kad se vratiš da pišeš kako je bilo. Kakav je smeštaj, koliko ima do žice, šta treba odvoziti...
Činjenica da mi je ovo četvrti odlazak u Arabbu govori o opštem utisku skijalista, a daje za pravo da sve sto te zanima mogu i odmah da podelim sa vama. Najbitnije stvari:
-kome je do bilo čega drugog osmim skijanja treba da zaboravi Arabbu, a kome je samo do skijanja treba da zaboravi sva druga mesta.
-Pored legendarnih i turistički dobro poznatih staza i mesta (Saslong, Gran Risa, Tofana, Marmolada....) postji obilje sjajnih staza i mesta sa manjom gužvom i vrhunskim kvalitetom.
Savet: ne gubite vreme na krug oko Selle, mnogo je bolje da odredite centar dnevnog skijanja, primera radi Gardena. Rani odlazak, celodnevno skijanje u Gardeni i tempiranje povratka da vas poslednja žica izvuče na prevoj iznad Arabbe, a onda obusten spust do apartmana sa obaveznim (ako ima dovoljno snega) udaranjem skijama o vrata.
-Poslednji 8. dan odjavljivanje u Cortini.

wlad
20.03.2013, 19:26
Evo jedne od danas :ok:

12185

wlad
21.03.2013, 17:37
Pogled ka padini Marmolade

12187

wlad
21.03.2013, 17:42
I još jedna pri spustu sa Marmolade

12188

macak011
21.03.2013, 17:46
Rani odlazak, celodnevno skijanje u Gardeni i tempiranje povratka da vas poslednja žica izvuče na prevoj iznad Arabbe, a onda obusten spust do apartmana sa obaveznim (ako ima dovoljno snega) udaranjem skijama o vrata.

Ova recenica, a posebno markiran deo mi odzvanja u usima svaki dan, pa cu ja ovu (b)Arabbu morati da posetim, kad-tad! :sm011: :ok:

@wlad, slike su d'umres :kez:

plageton
22.03.2013, 13:35
dobro je veoma sve ovo znati. A kakvi su apartmani, smeštaj? jesu više kao u FR ili više kao u AUT?

boris
22.03.2013, 16:23
Apartmani su baš onako italijanski :sm004:.Obično apartmane naplaćuju po broju popunjenih ležaja, tako da mi se često dešavalo da dobijem apartman od 50-60m2 za dve osobe. Sada u decembru smo u Colfoscu nas četvoro imali apartman sa dve spavaće sobe i sa dva kupatila...

wlad
22.03.2013, 18:45
@plageton: Francuski apartmani su jedinstveni ;), šalim se, ali po mom i iskustvu ljudi koje poznajem nikada nismo dobili apartman u Austriji i Italiji na koji bi se požalili (na bilo šta). Cene su šarenolike, i ima razlika, ali su svi odlični. Više moraš da gledaš poziciju da bi odabrao ski in/out, pošto je skijalište veliko i ima puno mesta koje se nalaze na njemu moraš znati da u nekim mestima imaš mali izbor ski in/out a u drugim je većina takvih smeštaja.

Sapa
22.03.2013, 21:18
Arabba, rekao bih freeride spaghetti western :) a wladove slike potvrdjuju kakav je to offpist potencijal. Stoji na mojoj 'wish listi'.

wlad
22.03.2013, 21:48
Napravili su novi 6sed u Arabbi koji baš pokriva jedan veoma interesantan offpiste deo (naravno pored žice ima i staza od ranije).. Jedina mana Dolomita je da dosta retko pada sneg pa je uglavnom stari sneg ne baš dobar za pravo uživanje.

Ali ako se ubode termin gde pada svež sneg tu onda ima bar dva dana uživanja.

Ja sam ove godine imao 7-8 pravih offpiste dana, po ceo dan van staze (veći deo u 3d) a prošle godine skoro ništa, tako da je ova sezona bila :ok: plus moram da (veoma) pohvalim Line SF Bacon, imam model od pre par sezona (uzeo je na kraju prošle sezone na velikom popustu) i pokazala se kao fenomenalna offpiste skija, neverovatno okretna/upravljiva i lagana skija za teren, nikada u životu nisam vozio lepšu skiju. Ovaj moj model je širi od aktuelnog Bacona pa nije najbolja za tvrdju stazu, može da se vozi lepo naravno ali umara na stazi zbog širine i težeg prebacivanja na stranu po tvrdoj podlozi, a vozio sam je danima i po stazi...

Peja01
31.01.2014, 10:49
Danas baš zavejalo u Arabbi. Izgleda da ni jedna staza ne radi. Snega ko u priči -3 m
http://www.arabba.it/index.php?page_id=1074&lang_id=3

wlad
31.01.2014, 10:57
Da, Arabba danas zatvorena, Alta Badia na 11% otvorenih staza.. Ali zato kada se smiri :yay: :dziveli:

Peja01
31.01.2014, 11:02
:ski::yay::ski::yay:

Peja01
13.02.2014, 16:36
Lavine u Marmoladi. Teško je oštećena sedešnica Capanna Bill, neki stubovi su srušeni, i još neke žičare u blizini. Nadam se da će biti lepo vreme za nedelju dana kada krećemo na skijanje.

gio
13.02.2014, 21:52
Čitam sad, neki dan lavina u Cortini, u podne, preko staze dok su bili skijaši na njoj. Sreća nema žrtava.
Čitam i da su na snazi zabrane za off-piste zbog velike opasnosti od lavina i da je negde 5 skijaša zaustavljeno od strane karabinjera i da su im naplatili kazne. Ne piše koliko eur.

Extreme
14.02.2014, 11:54
Nazalost, lavina je ipak zakacila dva skijasa koja su nastradala. Nije to retkost. Treba biti jako oprezan, pratiti uputstva ski centra ali i konfiguracuju staza i terena. Da ne bude od igračke plačka.http://skijanje.rs/forum/images/icons/icon6.gif

Peja01
21.02.2014, 12:51
Dan pred polazak :ski:

Panzer
24.02.2015, 16:03
Rezervisan apartman Marisa za pet noćenja, 1.5 km od centra Arabbe za petak veče, 27... 4 ili 5 dana skijanja, vidjećemo... :smoke:
Arabba, a bogami i Alta Badia, spremi se, dolazi ti ekipa odabrana.

ExBaker
24.02.2015, 23:13
Mislim da ni Val Gardena nece proci bez peglanja
:)

sev
25.02.2015, 03:04
Sve vam je to dostižno u danu. Do Val Gardene (centra) i ne morate, ali Saslong stazu obavezno... Takođe i Val di Fosu.

Panzer
25.02.2015, 08:01
Može može, bio sam ja jednom prije 4 godine, smješten u Ortiseiu.
Plan je odraditi 3 glavne ture (po danima):
1. Desni dio Arabbe (od četvorosjeda Burz), pa Alta Badia sav dio oko Gran Rise
2. Lijevi dio Arabbe, pa Marmolada
3. Okrenuti krug oko Selle + Val Gardena, sa naznakom na Cir i Saslong. Ne ići na Secedu.
Ostalo po nahođenju...

Prva dva dana su subota i nedelja a za vikend ne bismo trebali ići oko Selle, ne znam za Marmoladu. Vjerovatni ima gužve, jedva smo našli smještaj.

ExBaker
25.02.2015, 08:06
Za vikend ćemo prosto gledati da se navalimo tamo gdje najmanje naroda ima, nećemo kružiti oko Selle.

plageton
25.02.2015, 08:26
Izveštaj obavezno po povratku.

ExBaker
25.02.2015, 08:27
E sad, možda neko od stalnih posjetilaca ( Skiman, Wlad, Bata Bane... ) da nam kaže gdje da se skoncentrišemo da izbjegnemo krkljanac...
@plageton, to se podrazumijeva. Nosicemo sobom laptopove tako da se sa lica mjesta očekuje riport.

wlad
25.02.2015, 14:41
Videćete na licu mesta ;), po pravilu kada počne smena prvi sunčan dan je najveća gužva pošto svi krenu da idu na Marmoladu i/ili da prave SellaRonda turu :-)

A vi onda krenite u suprotnom smeru :sm021:

Arabba je meni najbolja, kada se ide u SellaRonda krug Arabba se uopšte ne skija - samo se prođe kroz nju. Najveća "mana" Arabe je što je veći deo "tranzitan" kabina/gondola se koristi za ove što idu u krug ;). Ali ima par žica koji nisu u krugu a gondola se koristi kada prođe "talas"...

Za Marmoladu ne morate da brinete, kada ste smešteni u Arabi vi možete prvom gondolom da odete ka Malga Ciapeli - pre svih ostalih (koji su smešteni u ostalim dolinama) i da budete na kabinama prvi i da se lepo iskijate pre svih :)

Ja bi vam tako i preporučio, da ako vam je prvi dan lep da odma "sabajle" odete ka Marmoladi tamo se skijate i onda vratite na Arabu pa tamo izvozate.

Gran Risa u AB je van SellaRonda "tokova", ali isto preporuka ranije dok su staze prazne - i uopšte na Dolomitima skijaši ne rane previše pa vam je najbolje da to vi radite - rano odete pa pauza od 1h kada se umorite...

Meni je uživanje da iz Colfoscoa prvom žicom odem na Cir i onda 3-5 spuštanja ideš sam - možeš da skijaš maksimalnom brzinom i da ne misliš na prelomnice :D

Panzer
25.02.2015, 16:56
Meni je uživanje da iz Colfoscoa prvom žicom odem na Cir i onda 3-5 spuštanja ideš sam - možeš da skijaš maksimalnom brzinom i da ne misliš na prelomnice :D

Već vidim kako Srećko sprema brzinomjer... wlad, ti si kriv ako mu uzmu vozačku dolje u Selvu

ExBaker
25.02.2015, 23:22
Skije na oštrenje noćas ostavljene, a prvi smo na stazama,definitivno!
@Wlad, zahvaljujemo.

ExBaker
02.03.2015, 21:03
Evo konačno se latih "pera" posle trećeg dana u sistemu Dolomiti super ski.
Stigli smo u petak veče oko 11 i 10 naveče u apartman, a krenuli tačno u 10 i 30 ujutro ispred moje zgrade u Bloku 5 u Podgorici. Napravili 3 fine pauze, od kojih je jedna bila duža (za ručak), tako da se može reći da smo brzo stigli na odredište. Išli smo preko Trsta, Pordenone, Beluno, Zoldo Alto i konačno naš apartman appartmarisa.it
Apartman je oko 70 kvadrata, sa dvije spavaće sobe i 2 wc-a, solidan. Zamjerke na loš internet, ostalo prihvatljivo, uključujući i cijenu - 92€ za nas trojicu. Udaljen je nekih kilometar i po do dva od centra Arabbe.
Gledali smo prognozu i odlučili da prvi dan idemo na Marmoladu. Ujutro u 7 budjenje,kafa, ja spremao doručak a Panzer i Srle pošli do Arabbe da snime gdje je free parking, prodavnica i gdje se kupuje ski pas. Bili smo, dakle, među prvima na gondoli. Pravac Porta Vescovo,pa onda žicama do Passo Padona, spuštanje po super vremenu do Malga Ciapelei onda penjanje na Marmoladu. Gore malo magle, ali ok. Onda spuštanje do Capanna Billa i nazad put Arabbe. Šta reći za ovaj dio skijališta? Staze su stvarno ok, možda malo više onih dosadnih uskih, što su više putevi nego staze,ali dijelovi kao što su crne staze 3 i 5 su za respect ( Fodom staza je puna skijaša, sa velikim nagibom, mislim da je preko 70%). Marmolada, nama onako. Nebih da me me pogresno shvate, ali da nije nadmorska visinatolika kolika jeste, po ja ne bih na nju išao posebno. Mislim da ima u ovom sistemu puno staza koje su bliže (lakše se do njih dolazi) i bolje (zanimljivije). Skijali smo znači skoro sve staze koje sesa Porto Vescova spuštaju u Arabbu, a onda se prebacili liftom ka Passo pordoi i otišli na Belvedere. Tu smo se baš razvalili nekoliko vožnji, super staze, sa nešto manje gužve nego na ovom dijelu ranije. Napravili smo pauzu u jednom od restorana po sredini. Cijene korektne. Pizza 7€, bombardier 4,5€, litar vode 3€. Maloje falilo da zaspemo, alise izborismo i krenusmo dalje. Onda otkriće dana.
Sa Belvedere vrha smo okrenuli na dio skijališta Val di Fassa.Nekoliko super širokih crvenih staza i jedna kratka crna. Tu smo se navalili i izrazvaljivali od skijanja. Osam liftova na relativno uskom reonu i široke odlično ispeglane i pregledne staze su za svaku preporuku. Onda sa jednim presjedanjem na četvorosjed, pravac parking Arabba. Odlično smo napravili izbor sa ovim dijelom Val di Fassa jer je jedan dio van kruga Selle, pa je samim tim tu bila manja gužva. Naveče posle tuširanja, nazad do Arabbe u restoran na večeru. Cijene solidne. Lazanje Bolonjeze 8,5€, litar crnog domaćeg vina 10€. Onda u pola 10 na spavanjac. Stigao umor.

ExBaker
02.03.2015, 21:15
Evo par slika, za sad. Sledeći dan smo bili u Alta Badii, pa samim tim će biti pisanu u toj temi.

ExBaker
02.03.2015, 21:51
Možda se neko neće složiti sa nama, ali u Arabbi nam zaista smeta veliki broj stajaćih gondola. Nekako brate poslije stajanja u redu nikako se čovjek neosjeća fino kad ide stajaćim autobus gondolama. Možda bismo staze vozili i više puta da nije tih gondola. Dok izađeš na Marmoladu ili Porta Vescovo da ti noge odpadnu u punoj kabini. Onda spuštanje niz stazu i ne bude onako kako ima čovjek kad sa sjedećih gondola ili sjedežnica sletiš.

wlad
28.10.2015, 21:04
Konačno su napravili lift koji direktno povezuje Porta Vescovo sa Monte Burz. Novi šestosed Arabba Fly rešava dosadašnji problem gde je moralo da se šeta i prelazi ulica u centru Arabbe..

15186

ExBaker
28.10.2015, 23:10
Odlična stvar!

sev
31.10.2015, 18:42
Odlična vest!

plageton
09.12.2015, 12:03
Drugari, šta umete da mi kažete o Malga Čapeli?

wlad
09.12.2015, 21:21
Iz Malge ;) kreće kabina (tj. tri vezane kabine) do vrha Dolomita - Marmolade. Čuo sam da u tom mestu postoji odličan kamp i da ga planinari koriste obilato. Inače je povezano sa ostatkom sistema Dolomiti SuperSki. Kada želiš da se popneš na Marmoladu prvo skijaš do Malga Ciapela-e pa onda hvataš kabine (mislim da je Malga na oko 1450mnv a kabine izlaze na 3270mnv) do vrha Marmolade, sa vrha možeš onda da skijaš opet do kraja ili da pred kraj hvataš sedežnicu i da se vratiš prema Arabbi...

plageton
09.12.2015, 22:33
Hvala Wlad, znači Marmolada je tu lokalno skijalište. Neću se vraćati prema Arabi, Malga Ciapela će biti adresa. :) Zato pitam.

wlad
10.12.2015, 11:41
Da, Malga Ciapela je podnožje kabine za Marmoladu, s' tim da ako uzmeš ski pass on (koliko ja znam) pokriva Arabbu-Marmoladu (to je jedna regija) a do Arabbe se relativno brzo stiže na skijama...

Na Google Mapama (https://www.google.com/maps/@46.4403692,11.8994055,14z) možeš videti kako idu žice.

Preporučujem da napraviš pauzu posle druge kabine u restoranu - popiješ pivo i uživaš u pogledu :dziveli:

plageton
10.12.2015, 22:48
Ski pas uzimamo Dolomiti superski ili kako se već zove. A pijem isključivo bombardino

http://https://bengalurudutyfree.files.wordpress.com/2014/12/bombardino.jpg?w=225&h=300

https://bengalurudutyfree.files.wordpress.com/2014/12/bombardino.jpg?w=225&h=300

:smoke:

wlad
10.12.2015, 23:13
Pa ako već uzimate ski pass za sve centre (1200km staza pokriva taj ski pass) onda je greota ;) da skijate samo Marmoladu :)

ExBaker
11.12.2015, 17:53
Teško da ćeš odoljeti da se zadržiš čak i u Arabi, a ne Marmoladi kad vidiš kakav je to raj na zemlji.

plageton
13.12.2015, 00:48
Pa ako već uzimate ski pass za sve centre (1200km staza pokriva taj ski pass) onda je greota ;) da skijate samo Marmoladu :)
Ne skijamo samo Marmoladu i Arabu. Nego me upravo zanimalo koliko su ostala skijališta pristupačna ako se žicama krene iz Malga Ciapele.

wlad
13.12.2015, 01:15
Arabba nije daleko, ali npr. Val Gardena je prilično daleko da se ode i vrati, može ali ne možete da obiđete VG dolinu ako idete skroz iz Malga Ciapele - da valja. Možete Arabbu, Alta Badia-u i sl.

A možete i kolima do npr. Cortine neki dan da odete...

nemijazz
13.12.2015, 23:26
Iz Ciapele ima i ski bus i do Civette 20-ak minuta, a onda od druge strane Civette tačnije od Pescula do Fedare takodje pa onda preko Cinque Torri i Passo Falzarega se popneš na Lagazuoi i onda stazom od nekih 12-ak kilometara se spustiš u dolinu Badie gde te čekaju konjske zaprege sa kanapima za koje se zakačiš i dovuku te do San Cassiana. Odatle se žicama i stazama preko Alta Badie i Arabe vratiš u Ciapelu. E to je tura za koju vredi živeti...

Panzer
15.12.2015, 01:11
Iz Ciapele ima i ski bus i do Civette 20-ak minuta, a onda od druge strane Civette tačnije od Pescula do Fedare takodje pa onda preko Cinque Torri i Passo Falzarega se popneš na Lagazuoi i onda stazom od nekih 12-ak kilometara se spustiš u dolinu Badie gde te čekaju konjske zaprege sa kanapima za koje se zakačiš i dovuku te do San Cassiana. Odatle se žicama i stazama preko Alta Badie i Arabe vratiš u Ciapelu. E to je tura za koju vredi živeti...

Vala baš.... :ok: Al' kreneš popodne da uhvatiš noćno na Civetti

Ikar
19.12.2015, 09:27
Ove sam slike dobio od ekipe koja je trenutno tamo. Snega nema. Samo 'bela reka'[emoji6]http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/19/24ff742c5921ea1de76ad3d7f2c9d404.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/12/19/e8fb994f5ed2048c528ab65dbbb4f107.jpg

Ikar
19.12.2015, 09:29
Evo jos parhttp://images.tapatalk-cdn.com/15/12/19/05bc958405fb645bdf6f2a4252c87b93.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/12/19/5e9c91594bcf35e515c0c552c8649438.jpg

plageton
21.12.2015, 13:31
Evo mi otpade Malga Ciapela za ovu godinu. :sm022:

Moja polovina ekipe se prekomandovala u Ortisei.

Tako da ću sad da se prebacim na temu Val Gardena. :)

Nego dok sam još ovde, ako iz Gardene nije realno dobaciti se Selom i voziti Arabbu i Marmoladu, pretpostavljam da važi i obrnuto, da je od Ortiseia žicama predaleko do Arabbe i Marmolade?

wlad
21.12.2015, 18:58
Može, nije problem, mi smo išli is Ortiseia do Marmolade.. U povratku ti je glavno da siđeš do VG doline (Wolkenstain-a / Selva Gardena) nije važno da dođeš baš do Ortiseia (ne moraš da se opterećuješ) pošto imaš jeftin ski bus koji se mota po celoj dolini - kroz sva tri mesta i ide stalno tako da ne moraš da misliš :sm018:

plageton
22.12.2015, 12:33
Dobro Wlad, mi ćemo da krenemo iz Ortiseija, pa ako zaglavimo negde usput, ti si kriv ;)

:dziveli:

nemijazz
22.12.2015, 22:18
Ja bi ti savetovao da koristis onaj bus kroz dolinu do Selve i u odlasku, tu hvatas prvu žicu na otvaranju i da ides preko Badie (čini mi se da je brže) da bi do Arabbe stigao sto ranije. To sve da bi izbegao nenormalnu gužvu koja zna da bude na dvosedu od medjustanice u Arabbi i na gondoli za Marmoladu, a koja je najveća izmedju 10:30 i 12:30. Bolje da to vreme provedeš na vrhunskoj neizrovarenoj stazi Marmolade nego smarajući se u redu. To da li ćeš stići je subjektivna stvar. Ovde ima ljudi koji su na skijama iz Arabbe išli do Kronplaza, Alpe di suisa, Civette, Cortine i stizali nazad a ima i onih koji i Sellu obilaze kolima.

skiman
23.12.2015, 07:43
sve to stoji (ako dolaziš iz smera Alta Badie)....uz to još gužva na Malga Ciapeli, koja ti uzme 1-1.5 stajanja u redu..bio, vidio, i nikad više neću to ponovit....:) Imam slike sa vrha Marmolade...it to je to....fučka mi se za "kao" lepe razglede i ultimativni must see....radijem si pronađem neku konkretnu stazu van Sella Ronde....i piči miki...:sm011:

plageton
23.12.2015, 09:42
Ja bi ti savetovao da koristis onaj bus kroz dolinu do Selve i u odlasku, tu hvatas prvu žicu na otvaranju i da ides preko Badie (čini mi se da je brže) da bi do Arabbe stigao sto ranije. To sve da bi izbegao nenormalnu gužvu koja zna da bude na dvosedu od medjustanice u Arabbi i na gondoli za Marmoladu, a koja je najveća izmedju 10:30 i 12:30. Bolje da to vreme provedeš na vrhunskoj neizrovarenoj stazi Marmolade nego smarajući se u redu. To da li ćeš stići je subjektivna stvar. Ovde ima ljudi koji su na skijama iz Arabbe išli do Kronplaza, Alpe di suisa, Civette, Cortine i stizali nazad a ima i onih koji i Sellu obilaze kolima.

Nisam ni znao da sa Selle uopšte stazama može da se priđe do Cortine i Kronplatza.

Ja i razmišljam, ako budemo išli na Marmoladu, možda je bolje sesti u auto i biti tamo što ranije?

skiman
23.12.2015, 10:05
Nisam ni znao da sa Selle uopšte stazama može da se priđe do Cortine i Kronplatza.

Ja i razmišljam, ako budemo išli na Marmoladu, možda je bolje sesti u auto i biti tamo što ranije?

ne bi bilo loše.....:yay:

nemijazz
23.12.2015, 10:59
Nisam ni rekao stazama nego skijama. Sve gore pomenute destinacije podrazumevaju kraća premošćavanja ski busevima. Ljubiteljima vožnje kolima do skijališta preporučujem Korušku i Istočni Tirol (top ski pass) kao jeftiniju, bližu, boljim i bržim putevima, kroz doline, povezanu regiju.

wlad
23.12.2015, 11:57
Plageton-e ja ti ne preporučujem da ideš od Ortiseia do Malga Ciapele kolima sabajle pošto put nije kratak, a onda si "osuđen" da skijaš manje-više samo na Marmoladi (pošto posle moraš da se vraćaš na isto mesto).

Gužve mogu da budu velike ako se ispuni neki od dva uslova:

- ideš u sezoni (kada je i svuda manje više gužva ;))

- kreneš kasno

Ako kreneš rano, pogotovo ako uhvatiš skibus do Selva Gardene (kako ti je predložio nemijazz) i odatle kreneš prvom žicom (Dantercepies) nemaš problema...

Važno: izbegavajte da idete u krug vikendima i na početku smene - svi žele da vide i to čudo pa onda nagrnu od jednom :D

U tim danima, kada dođete obiđite VG dolinu, sledeći dan npr. AB dolinu, jedan dan Arabba dolinu itd... Skijajući samo krug praktično ne vidite delove koje prolazite - očešete i zaobiđete celu AB i Arabbu.

plageton
24.12.2015, 11:37
Zapravo sam mislio kolima do Arabbe, ne do Ciapele, ali u svakom slučaju savet usvojen. :)
Tamo smo prve nedelje februara, znači ful sezona, znam, gužva. :dontknow:

A inače shvatio sam već da je glavno skijanje po dolinama, sama Sella Ronda u oba pravca je više prevozno sredstvo nego skijalište. :)

adwarf
24.12.2015, 14:36
Osim Cortine i Kronplatza, sve mozes da obidjes na skijama, ali ja to ne bih preproucivao. Bas kao sto kazes, pravo skijanje je po dolinama i jedino tako zapravo mozes da kazes da si obisao Dolomite. Ima na Sella Rondi par stvarno dobrih staza, ali u svakom od tih skijalista, najbolji su mi staze bile one van rute. Ogromna je regija i ako pokusasa da je obilazis na taj nacin, provesces dane vozeci se zicarama i na kraju ces shvataiti da si neke povezne staze i zice koje su oko tvog smestaja vozio po desetak puta u prebacivanju na drugu stranu, a da neke najbolje u drugim mrestima nisi ni posetio.
Moj savet, kola ili eventualno bus, po mogucstvu smestaj na nekoj od "centralnih" lokacija (Corvara, Colfosco, La Vila) i obilazak. Sa smestajem u tim mestima dobijas mogucnost da Alta Badiu, Val Gardenu i okolinu, pa cak i Arabu i Marmoladu obidjes bez kola, a za ostatak parkiras ispod gondole i ceo dan uzivas, bez cimanja sa prebacivanjem i vijanjem poslednjih zica.
U svakom slucaju, velika je steta da ne posetis bilo koje od skijalista na Sella Rondi kako treba, a takodje i Kroneplatz, koji je nesto dalje. Cortinu po meni mozes zaobici,ona je na mene ostvila najslabiji utisak od svih skijalista tamo.

skiman
25.12.2015, 06:40
dobro si rekao, da je tebi Cortina ostavila naslabiji utisak...recimo meni nipošto, jedino možda zbog starih naparava....ali dio skijališta izpod Tofane je meni vrh (Monte Cristallo ču posetit ove godine)....Isto važi i za Cinque Torri, a ni ni crvena iz Falzarega nije loša.....tako da svake oči imaju svog slikara...meni je Cortina obavezno jedan dan na skijanju....:sm011:

adwarf
25.12.2015, 16:15
Definitivno se slazem i mislim da su Dolomiti zbog toga jedna od najboljih regija u kojima sam skijao. Ogromno je, odlicno povezano i ima za svakog po nesto. I nasa grupa koja godinama skija zajedno nije mogla da se slozi oko ukupnog utiska i sta je kome bilo bolje tamo. Ali u svakom slucaju, nijanse su u pitanju i daleko od toga da je meni Cortina bila losa, ali je prejaka konkurencija skijalista u blizini :D

nemijazz
26.12.2015, 01:25
Cortinu nisu zaobilazili ni daleke 1956 god. kada su baš tu organizovali zimsku olimpijadu, pa ne činim to ni ja. Nekada je za nju bio rezervisan poslednji dan mog boravka u Dolomitima, a u poslednje vreme i prvi i poslednji. Malo je jedan. :cool: Stare instalacije, koje pretpostavljam namerno ne menjaju jer žele da bace akcenat na skijašku tradiciju, samo daju dodatni šmek ovom prelepom mestašcu kojim sam se oduševljavao još kao klinac dok sam gledao prenose i maštao da projezdim između one dve stenčuge.

Ipak, ovo je tema o Arabbi i treba pomoći Plagetonu koji se već gotovo 3 godine priprema za svoj odlazak u ovaj kraj. Toliko koječega ispisasmo, imaće čovek utisak da je već više puta bio, kad tamo stigne. Uvek je jeftinije koristiti tuđa iskustva, nego se voditi našom omiljenom devizom: ,,Neznanje je majka avanture“ :)

Empirijski je dokazano da se samo sa skijama (u rukama ili na nogama) od Arabbe i nazad, za dan može stići do:

Kronplatza:
Arabba – La Villa – Ski bus – Piccolino – S. Vigilio – Passo Furcia – Kronplatz i nazad istim putem

Cortine:
Arabba – S. Cassiano – Ski bus – Passo Falzarego – Lagazuoi - Cinque Torri (odavde mislim da ima ski bus do ostalih delova Cortine ali nisam iskusio) – Passo Gian (Fedare) – Averau – Lagazuoi – konjska zaprega – S. Cassiano – Arabba

Civette:
Arabba – Malga Ciapela – ski bus – Alleghe – Pescul – Zoldo Alto – Aleghe – ski bus – M. Ciapela – Arabba

Alpe di Suisi:
Arabba – Corvara – Selva – Saslong – S. Cristina – Seceda – Ortisei - Alpe di Suisi – Punta d' Oro – Saltria – Ski bus – Mont de Seura – Val di Fassa – Arabba

Kolima ili skijama stvar je ukusa, subjektivna. Ali, da li može samo sa skijama ? Može.

.

skiman
26.12.2015, 06:00
neka uzme u obzir, da u ovim uvjetima neke staze ne rade, tako sam siguran, da sistem Laguzoi-Cinque Torri (Grande guerra)nije povezan, tako da se ne možeš vratiti nazad preko Passo di Giau....i za sistem Cortina -Cinque Torri trebaju ti kola ili bus.....neka dobro sve pogleda i pita na licu mesta...

plageton
28.12.2015, 12:25
Ipak, ovo je tema o Arabbi i treba pomoći Plagetonu koji se već gotovo 3 godine priprema za svoj odlazak u ovaj kraj. Toliko koječega ispisasmo, imaće čovek utisak da je već više puta bio, kad tamo stigne. Uvek je jeftinije koristiti tuđa iskustva, nego se voditi našom omiljenom devizom: ,,Neznanje je majka avanture“ :)

Empirijski je dokazano da se samo sa skijama (u rukama ili na nogama) od Arabbe i nazad, za dan može stići do:

Kronplatza:
Arabba – La Villa – Ski bus – Piccolino – S. Vigilio – Passo Furcia – Kronplatz i nazad istim putem

Cortine:
Arabba – S. Cassiano – Ski bus – Passo Falzarego – Lagazuoi - Cinque Torri (odavde mislim da ima ski bus do ostalih delova Cortine ali nisam iskusio) – Passo Gian (Fedare) – Averau – Lagazuoi – konjska zaprega – S. Cassiano – Arabba

Civette:
Arabba – Malga Ciapela – ski bus – Alleghe – Pescul – Zoldo Alto – Aleghe – ski bus – M. Ciapela – Arabba

Alpe di Suisi:
Arabba – Corvara – Selva – Saslong – S. Cristina – Seceda – Ortisei - Alpe di Suisi – Punta d' Oro – Saltria – Ski bus – Mont de Seura – Val di Fassa – Arabba

Kolima ili skijama stvar je ukusa, subjektivna. Ali, da li može samo sa skijama ? Može.
.

:)
Dve godine me ekipa već ispaljuje za Dolomite i evo ove godine nisu uspeli ali su me ipak iz Arabe premestili u VG. Ali deo ekipe ipak ide u Arabu tako da valjaće njima da znaju ove stvari.

Šta je zapravo problem? Za tako veliku oblast malo je frustrirajuće ići samo šest dana jer moraš se pomiriti da ćeš jurcati okolo kao manijak i ipak nećeš stići baš sve da iskijaš kako treba, ili ćeš pak svesno da žrtvuješ neki deo skijališta i da ga ostaviš za neki drugi put. Za opušten doživljaj treba 10 dana. Ali 10-dnevne aranžmane je takoreći nemoguće naći, ako i nađeš, ta ponuda je toliko skučena da ne vredi ni gledati. Dve nedelje bi takođe bile primeren period, ali to bi onda ipak bilo preskupo.

jopopo
29.12.2015, 22:18
Kojim putem do Arabe? Zašto svi idu, kako vidim, preko Austrije i Toblaha kada je slična kilometraža kroz Italiju a duže se putuje auto putem? Računam na one koji dođu do Ljubljane na bilo koj način.

@plageton
Inače ja sam preko interneta slao upite i dogovorio smeštaj od 1.feb (ponedeljak) to 9 februara (utorak). Postoje objekti koji rade samo nedelja-nedelja ali sam našao par njih koji su bili fleksibilni sa datumom.

plageton
29.12.2015, 23:35
Kojim putem do Arabe? Zašto svi idu, kako vidim, preko Austrije i Toblaha kada je slična kilometraža kroz Italiju a duže se putuje auto putem? Računam na one koji dođu do Ljubljane na bilo koj način.

@plageton
Inače ja sam preko interneta slao upite i dogovorio smeštaj od 1.feb (ponedeljak) to 9 februara (utorak). Postoje objekti koji rade samo nedelja-nedelja ali sam našao par njih koji su bili fleksibilni sa datumom.

Koliko sam ja naučio lekciju, kada se putuje preko Italije na kraju puta je (od Kortine d'Ampeco) parče koje je naporno za vožnju, napornije nego kada se dolazi iz Austrije.

Znam da nije potpuno nemoguće naći aranžman koji podrazumeva 9, 10 ili 11 dana, ali taj zahtev toliko smanjuje ponudu da zaista ubija volju.

Postoji uglavnom stalno otvorena kombinacija za 10 dana u Madoni di Kampiljo, ali ne možemo stalno u Madonu. :)

nemijazz
30.12.2015, 11:51
Evo da rezimiram i puteve:

Ljubljana - Belluno - Agordo - Alleghe -Arabba
je po meni najbolja i najbrza varijanta (80-ak km van autoputa). Od Belluna se ide uglavnom kroz dolinu i put nije previše krivudav ni loš. Par kilometara je duži od onog preko Zoldo Alta ali neuporedivo lakši.

Ljubljana - Belluno (A27) - Longarone - Zoldo Alto - Arabba
najkraći put kroz Italiju ali najsporiji, najkrivudaviji i najsmaračkiji. Lepa je priroda i krajolici ali skuplja dara nego mera. Možda ako se prvi dan skija Civetta ali i to je bolje iz Alleghea.

Ljubljana - Belluno (A27) - Longarone - Cortina -Arabba
do Cortine je super, širok, (zna da bude gužve nekad) ali je od Cortine 40-50km smaranje. Bez obzira da li se od Falzarega ide pravo ili preko Badije. Po meni ta razlika je beznačajna. Preporučujem samo ako se skija prvi ili poslednji dan u Cortini.

Ljubljana - Karavanke tunel - Spittal - Lienz - Toblach - Cortina - Arabba
sa autoputem se pozdraviš u Spittalu i posle su dobri siroki i uglavnom brzi, kroz doline, austriski putevi ali ipak dvosmerni. Mi smo spavali u Lienzu i prvi dan skijali Cortinu pa je taj put imao smisla. U ostalim slučajevima nema.

Ljubljana - Karavanke tunel - Spittal - Lienz - Toblach - Bruneck - Arabba
nikada nisam prošao od Toblacha do Brunecka ali je to suviše mala deonica da bi mogla da utiče na konačni utisak. Po meni ovuda ima smisla ići ako se spava usput u Sloveniji ili Austriji i skija prvi dan Alta Pusterija ili Kronplatz. U ostalim slučajevima komotnija je prva varijanta (preko italije) . Ako je i malo kraći ili duži to je totalno nebitno.

TALINI
17.01.2016, 12:22
:dontknow:
:)
Dve godine me ekipa već ispaljuje za Dolomite i evo ove godine nisu uspeli ali su me ipak iz Arabe premestili u VG. Ali deo ekipe ipak ide u Arabu tako da valjaće njima da znaju ove stvari.

Šta je zapravo problem? Za tako veliku oblast malo je frustrirajuće ići samo šest dana jer moraš se pomiriti da ćeš jurcati okolo kao manijak i ipak nećeš stići baš sve da iskijaš kako treba, ili ćeš pak svesno da žrtvuješ neki deo skijališta i da ga ostaviš za neki drugi put. Za opušten doživljaj treba 10 dana. Ali 10-dnevne aranžmane je takoreći nemoguće naći, ako i nađeš, ta ponuda je toliko skučena da ne vredi ni gledati. Dve nedelje bi takođe bile primeren period, ali to bi onda ipak bilo preskupo.

TALINI
17.01.2016, 12:27
Slazem se ali nekad je moguce produziti boravak na licu mesta. Ako se potrudis sigurno ces uspeti i dobiti jos ta 4 neophodna dana. Budi uporan i srecno

plageton
17.01.2016, 23:38
Hvala na ohrabrenju, to i planiramo da uradimo. Mada smo se u međuvremenu sa Arabe preorijentisali na Ortisei. :)

ExBaker
18.01.2016, 10:38
Čisto FYI. Mismo se premjestili iz Landecka u Dolomite zbog vremena. Bili smo smješteni u blizini Ortisei-a. Preporuka kao početno mjesto. Prošle godine smo bili u Arabbi. Ubjedljivo najmanje snijega je u Arabbi i ubjedljivo najmanje staza otvoreno. Plus i to što je otvoreno nije nešto široko Bog zna koliko. Jedna od pozitivnih stvari u Arabbi je nova 4-sjedna žica koja ide preko ulice i nema potrebe da se tabana. O njoj je ranije bilo riječi u ovoj temi. Obzirom da smo skijali ranije Dolomite ove godine nam 3 dana nisu bila premalo. Jes da je moglo biti više dana, ali avaj, šta da se radi. Biće drugi put. Dolomiti su zakon. Sunce, sunce, sunce i minus.Divota!

wlad
17.09.2016, 14:46
Današnje stanje na Porta Vescovo:

15397

nemijazz
20.02.2017, 12:58
Ima li neko skorašnjih iskustava sa ski servisima u Arabbi? Neka preporuka?

Extreme
19.12.2017, 00:51
Bukirana Arabba za 13. Januar. Smestaj oko kilometar od centra, ap Marisa, nije ski in/out. Ima li saveta za parking ako se ne ide ski busom. Vidim da je ekipa iz CG vec overila ovaj ap.

ExBaker
19.12.2017, 16:46
Jesmo, pišem ti pp kad uhvatim vremena, danas su slave.

sev
20.12.2017, 09:01
Pišite o vde, biće korisno i ostalima...

ExBaker
20.12.2017, 23:26
16319
Evo improvizovana slika sa earth-a, vidiš pravac od apartmana ka Arrabi, vodi se ovim i ne možeš pogriješiti. Parking kod gondole za Porta Vescovo je solidan, nije puno velik, pa ako dođeš iole ranije nećeš imati problema da se besplatno parkiraš. Na suprotnoj strani je lift za Monte Burz, četvorodjed, nema pješaka preko 70m, tako da i tu možeš da se ušlepaš i kreneš. Obje žice su na krugu Selle. Kažem, ako dođeš ranije, jer mi smo svako jutro bili među prvim, a poslije vjerovatno bude gužvare. Sam apartman je prosjek, u poređenju sa Austrijom je dosta lošiji, ali je čisto. Gazdarica je Ladinka, imaju skijašnicu, koliko se mogu sjetiti neku mehaničarsku radnju ispod isto. Mi smo bili na strai kuće ka Arrabi i jedina veća zamjerka je loš signal interneta, ostalo prihvatljivo. Mislim da je nešto jače od kilometar i po do centra, pa sa autom nije neki problem, kako povratak, tako i odlazak. Ekipa iz Titograda je ovjerila apartman, istina, ali ne i u punom smislu riječi. Jedan od nas je pokušavao konobaricu iz jedne kafane ubijediti da prespava kod nas, da ne ide do Santa Fosce, ali su pokušaji, očigledno, završili samo na pokušajima.:)

wlad
21.12.2017, 01:37
@ExBaker: nije Arraba nego Arabba :ok:

Ono zbog čega još Arabba ima čari je što nije u Južnom Tirolu pa pričaju Italijanski a ne Nemački :)

Mi smo jednom bili u apartmanu "Giglio Rosso" (može se lako izguglati), sećam se da je cena bila OK (mi obično rezervišemo par dana ranije pa je moguće da je bila niža) a pozicija isto. Što se skijanja tiče skoro ski in/out (vraćanje na skijama, a odlazak šetnja 20-30m do staze) a da se ode do "centra" ima šetnje ali to nije važno (važnije je za skijanje da nema šetnje ;))...

ExBaker
21.12.2017, 17:02
@Wlad, hvala, nisam ni primijetio da sam pisao pogrešno, sad gledam da u ranijim postovima sve pravilno:) Krštenica, stari se...
Suštinu sam, valjda, potrefio:sm018:

designbvr
23.12.2017, 11:00
Ekipa iz Titograda[/B]

Me like :D

Extreme
24.12.2017, 21:00
Hvala za info. Plasim se da ce sto se overe tice situacija ostati nepromenjena. Snega ima na pretek a termin garantuje nisku frekvencu skijasa na stazama, sto garantuje overu ali staza do krajnjih mogucnosti. Po povratku sledi kratki info, mada je ovaj raj vec opisan mnogo puta.

nemijazz
15.01.2018, 10:31
...Jedan od nas je pokušavao konobaricu iz jedne kafane ubijediti da prespava kod nas, da ne ide do Santa Fosce, ali su pokušaji, očigledno, završili samo na pokušajima.http://skijanje.rs/forum/images/smilies/smile.png

Pomenuta konobarica je vise animir dama na koju su ispadali jezici mnogima. Albanka koja prica srpski, nista posebno,ali kad nema leba dobra je i proja. Ima par priča koje vrti a omiljena joj je ta da je nesto veceras mrzi da ide do Fosce, koja redovno pali, i onda joj plaćaju pića dok ona prede, sedi u krilu i umiljava se dok ne zatražis račun. Onda konji postaju misevi a kočije bundeve. :cool:
Može da te kosta mnogo vise nego bilo koji parking.

Extreme
13.02.2018, 20:50
Od 13. - 21. Januara bili smo u Arabbi. Apartmani Marisa korektni, kao sto je vec bilo reci. U nasem terminu svi apartmani su bili slobodni tako da nam je gazdarica bez problema produzila za jos jedan dan. Situacija na stazama sto se tice opterecenosti takodje odlicna. Radnim danima frekvenca skijasa sasvim prihvatljiva, vikendom pojacana. Staze Arabbe smo skijali svaki dan do 13 casova a onda kada misici pocnu malo da gore a skijasi iz ostalih dolina da popunjavaju staze, prelazili smo na okolna skijalista. Snega je bilo na pretek a temperature je bila u konstantnom minusu sto je takodje doprinelo da staze Arabbe budu u vrhunskom stanju celog dana. Fodoma skijana u 9 i u 16 casova pod istim uslovima. Od svih staza Arabbe staza Fodom bila je najmanje opterecena i kombinacija nove gondola i sedeznice za nju ali i za crnu peticu bila je dobitna tako da smo te staze najvise i skijali. Jedno jutro odvojeno je i za Marmoladu gde smo po savetima krenuli prvom zicom i vratili se vec oko jedanaest kada je vec znacajan broj skijasa stajao u redovima za kontra smer. Sa vidikovca Marmolade je zaista lep pogled dok je staza niz glecer korektna i nista vise. Lepo je ali se vise nismo vracali na tu stranu. Pored Arabbe skijali smo jos i Val di Fasu i Alta Badiu. U Val di Fasi smo skijali samo Belvedere koji mi se licno nije svideo. Taj concept staza koji se slivaju u jednu tacku sa srednjim/donjim delom zajednickim gde moras da se okreces kao kad ulazis na kruzni tok jer ne znas ko ce da te zvizne sa koje strane (jer niko nista ne gleda) nekako ne volem. Pet - sest staza vuku do oboda levka pa samim tim posto je zajednicki ski prostor ima mnogo vise skijasa na gomili. Najslabiji utisak. Alta Badia sa druge strane totalna opustencija, van Sela toka sa dosta staza za svakoga. Ipak samo dve crne i par crvenih daje karakter ovoj dolini. Valon je bio super narocito kad se nastavi do Campolongo pasa dok na zalost crna Gran Risa u par navrata razvaljena vec oko jedan i vrlo teska za skijanje. Samo smo tu naisli na izrazene hupsere. Dosli smo do vrha Danterpicesa i okrenuli natrag. Nismo hteli tek da se zapljunemo u Val Gardeni. Ipak ovo skijaliste zasluzuje duzno postovanje. Drugi put.
Naravno jedan ceo dan ostavili smo i za Cortinu. Krenuli smo po mraku iz Arabbe i kao sto je vec receno trebalo je dobrih sat vremena da stignemo tamo, ali bili smo prvi ispred vrata gondole za Faloriu sa jos jednom borderkom, dva skijasa i devojkom profi fotografom koja je poranila da uhvati koji lep snimak. To je na iznenadjenje bila i jedina ekipa koja se mogla videti na surovim crnim stazama ovog brda sve do podneva kada smo odlucili da predjemo na drugu stranu ka podruciju Tofane. Inace staze Falorije u dubokoj hladovini vrhunski preparirane i isprepletane, ranga staze Fodom, pruzile su nam maksimalan uzitak i skijanje kao na treninzima ski timova. Sve preporuke.:ok: Na drugoj strani druga prica. Mnostvo ljudi na raznolikim i suncem okupanim stazama Tofane. Olimpija de la Tofane je bila zatvorena i pripremljena za zenski spust i SG tako da je na zalost nismo odskijali ali smo zato spartali po ostalim okolnim stazama. Ipak utisak o ovom delu skijalista ostao je zbog nedostatka vremena nepotpun pa ce sledeceg puta Tofane biti prvi izbor u Cortini. Nakon setnje po simpaticnom centru koji se razlikuje od svih slicnih u okolini i vecere vratili smo se po mraku u Arabbu uspesno promasivsi vremesni primerak srne na putu. Sve u svemu filing je super. Dolomiti su zaista jedno kompleksno skijaliste gde svako moze naci mesto za ostvarenje svojih najskrivenijih skijaskih fantazija.
Sledi par slika :sm018:

Extreme
13.02.2018, 20:55
I jos malo:cool:

Extreme
13.02.2018, 20:58
Opis slika sledi...

Extreme
13.02.2018, 21:07
Opis slika:
Slika 1. Porta Vescovo
Slika 2. Olimpia de la Tofane - vrh
Slika 3. Zica za Marmoladu
Slika 5. Marmolada pogled sa vrha na start staze
Slika 6. Arabba crna 13.
Slika 7. Cilj SG na Olimpiji de la Tofane
Slika 8. Pogled na Valon - A.Badia
Slika 9. Alta Badia
Slika 10. Staza Fodom - Arabbba
Slika 11. Nocni polazak za Cortinu
Slika 12. Cortina
Slika 13. Passo Falzarego
Sliika 14. Cortina
Slika 15. Olimmpijska staza Falorija-Cortina
Slika 16. Olimpijska staza Faloria-Cortina -pogled na monte Cristalo

Panzer
13.02.2018, 21:23
Odlican post. Zazubice....
Kako mi je Merisa, jel ostarala? [emoji6]

Extreme
13.02.2018, 21:38
Odlican post. Zazubice....
Kako mi je Merisa, jel ostarala? [emoji6]


Ostarila dobro cuje ali jezik nije naucila:)
Koristili smo Google translate da joj objasnimo da nam nesto ispece u rerni. Onaj robotski italijanski kapira. Sta ti je tehnologija:cool:

ExBaker
14.02.2018, 18:20
A što vam se vrijeme dobro utrefilo!!!Ti Dolomiti su čudo!
Nije bilo kod Marise gužve ni kad smo mi bili. Mogla bi malo napraviti update jezika:sm021: a i apartmane malo osvjeežiti namještajem.
Svakako, zavidim na izboru skijališta i dobrom terminu.:cool:

Grazer
28.08.2018, 10:57
Zbog manjka skijanja prosle sezone ove godine sam maksimalno poranio. Bukiran je ski opening 12-16.12. smestaj u Arabbi, 200m od cetverosjeda Burz. Ceo jedan hotel je samo za nas iz BL, preko 50 ljudi ide. Uzeo ski pass Dolomiti superski. Nadam se da cu maksimalno iskoristiti vreme :)

FreeRider
28.08.2018, 16:19
Zbog manjka skijanja prosle sezone ove godine sam maksimalno poranio. Bukiran je ski opening 12-16.12. smestaj u Arabbi, 200m od cetverosjeda Burz. Ceo jedan hotel je samo za nas iz BL, preko 50 ljudi ide. Uzeo ski pass Dolomiti superski. Nadam se da cu maksimalno iskoristiti vreme :)Sa srećom, bravo!
Želim ti da uživaš u novoj ski sezoni.

Grazer
12.11.2018, 20:09
Ski opening se blizi (za mesec dana tacno), barem za mene a snjega nigde. Treba li da se brinem? :sm006:

Grazer
11.12.2018, 08:23
Nocas se krece pravac Arabbe. Javim se da podjelim utiske. Ima li iko od forumasa da ce biti u regiji u narednih 5 dana?

dzabu
17.12.2018, 19:15
Kakvi su utisci,ja sam u arabbi i dolimitima u januaru tako da je svaki savet dobrodosao :)

Grazer
18.12.2018, 10:28
5 dana Arabbe zavrseno, sezona otvorena. Ostavljam par komentara pa mozda nekome budu od koristi.
Isli smo iz Banja Luke putem Zg-Ljubljana pa malo u posjetu Trstu pa Pordenone - Conegliano- Langarone - Forno di Zoldo pa Arabba. Vratili smo se drugim putem tj sisli smo s planine drugim putem koji je daleko bolji i manje zavojit a to je Arabba-Cencenighe Agordino-Belluno-Conegliano-Pordenone pa dalje prema Ljubljani. Toplo preporucujem ovu drugu varijantu.
Sto se tice smjestaja, perfekcija. Smesteni na samoj stazi, polazna stanica zice Burz, ski in ski out u Residence Evaldo. Sauna, welnes, garaza, super cisto i toplo, sve preporuke. Svako jutro topla peciva pred vratima (ekstra placanje).
Sto se tice skijanja, sve ima svoje prednosti i mane. Skijanje u Arabbi odlicno, odlicne staze, uređene, tvrde. Definitivno za naprednije skijase posto su sve crveno-crne. Mana skijanja u Arabbi je hlad. Sve staze u Arabbi prema marmoladi su stalno u hladu a temperature su prosecno bile -10.
Arabba kao mjesto nula. Barem moje misljenje tako. U cjelom selu jedan super market koji je ujedno i suvenirnica. Jake cjene. Moj savjet, ponesite svoju hranu poa vam nista ne treba. Jos par sport shopova (2-3) i 2-3 restorana, nista vredno spomena. Navecer sve pusto. Inace radno vreme svega je do 18:30 ili 19:00, zavisi. Jedno vecer smo otisli do Corvare, daleko punija zivotom. Puno butika i trgovina, opasno skupih s high class brendovima, nisam primetio nikakve low budget shopove. U svemu tome smo nasli jednu jako povoljnu piceriju i sve preporuke za picu. Cjenu su od 8-11 eur za picu i 3-4 uer za veliko pivo. Mislim da je Pizzeria Fornella ali nisam 100% siguran.
Sellaronda se odskijala dva puta, po jednom u svakom smjeru i definitivno savjetujem na se ide u naranđastom smjeru, ne zelenom, bolja je povezanost i ljepse skijanje. Da li zbog tempa kojim smo skijali ili sta ali mislim da nema staze koju nismo prosli. Po aplikaciji na telefonu za 4 dana skijanja 200km staza smo prosli.
Za mene licno Alta badia regija je bila najbolja za skijanje pa potom dio Bellvedere. Inace te regije su stalno osuncane a staze fine i siroke. Vecinom crvene. Val gardena i Arabba su mi iste, stalno u hladu mada su staze u Val gardeni daleko blaze od arabbe. Dobre ali stalno hlad. Nazalost marmalada se nije skijala i ako je bila otvorena posto zica tj spojnica Arabba- Marmalada nije radila. Paso padon je bio zatvoren a otici autom do Malga Ciapela da se skija marmalada nije nimalo blizu.
Vreme je bilo suncano, za skijanje raj. Sve staze su topovima pokrivene, na onima na kojima se skija topovi rade noci, one koje se jos pripremaju, topovi rade 24h.

Grazer
18.12.2018, 10:44
16944169451694616947


Pogled iz spavace sobe apartmana

16948

Grazer
18.12.2018, 10:53
Da jos dodam da Gran risu nismo skijali posto je bila zatvorena za trening i za trku koja je vozena u nedelju. Prisao sam joj bocno, crvenom stazom i onda kad smo se penjali gondolom nazad video koliko je strma i uska. Steta sto nisam bio u prilici da ju probam

nemijazz
28.12.2018, 09:00
Subjektivan doživljaj je jako obojen objektivnim okolnostima.
U decembru kada je sunce najniže i kada je obično najhladnije i dan najkraći, severna orjentacija staza u Arabi (Porta Vescova strana) bude mana jer kako vise puta pominješ ceo dan su u hladu, slabije se vidi, studenije je...
U martu mesecu sunce je visoko, te staze više nisu u hladu, mnogo je toplije i severna orjentacija tih istih staza postaje njihova najveća vrlina, zato što su ravne kao piste i tvrde skoro ceo dan.