PDA

Pogledati punu verziju : Napukla pancerica Nordica Speedmashine 8



Pejamachine
24.02.2011, 22:31
10 dana nisu vozene,nikad ispod -10 - 15 celzijUSA.Flex je 100 i dobre bile.Ali pukle...:sm008: Kako ispraviti a ne kupovati nove?Evo neka slika pa procijenite...

hogar
24.02.2011, 22:55
Reklamacija trgovini gdje si kupio?
Jeste da je oštećenje mehaničko, ali ovako nešto prvi put vidim... Budi uporan i pokušaj ako imaš račun...

Pejamachine
24.02.2011, 23:17
Reklamacija trgovini gdje si kupio?


Probao ljubaznim putem al nista(nauka za sledeci put).Kaze popraviti ih ne umiju a pukla je kao od preniske temp:sm006:

Tadija_91
25.02.2011, 00:02
Ma da, mora da na uputstvu pise da se ne koriste na temperaturama ispod 10 stepeni :P
Koja je radnja u pitanju?
napravi im reklamu ;)

wlad
25.02.2011, 00:13
Brat je kupio (isto Nordica) cipele pre dve godine, otišli na skijanje i posle 6 dana skijanja - na poslednjem spuštanju pukne mu petni deo cipele koji drži vez. U povratku sa skijanja svratimo na NBGD kod zastupnika Nordicae, ispričamo, pokažemo - u prvom trenutku su počeli da "uvijaju" i "vrdaju", izmišljali neke razloge (ni ne sećam se svih, jedan od njih je da možda vez nije dobro bio podešen) i sl. Posle tih prvih 5 minuta razgovora postali smo "agresivniji" i objasnili da je očigledno falična cipela, pukla peta posle 6 dana skijanja - ne znam šta treba da radiš pa da se to desi. Vrlo brzo su priznali da nešto nije OK (onda su priznali da postoji mogućnost da se pojavio vazdušni džep u plastici i sl.) i da će zameniti - ali da nemaju isti model i istu veličinu trenutno na lageru. Mi smo ostavili cipele i oni su obećali da će poslati nove čim stignu (da će poručiti), posle 2-3 nedelje (ne sećam se tačno) stigao je novi par cipela poštom na kućnu adresu - tako da se na kraju sve lepo završilo... Možda nekome pomogne ovo iskustvo :dontknow:

Dakle, preporuka: reklamiraj kod predstavnika, ne u radnji kod koje si kupio, zato što to svakako mora da ide tim tokom (radnja, predstavnik, proizvođač - za reklamacije). Pošto se radi o Nordici kao i u našem slučaju, nalaze se na nbgd, neka zgrada blizu SC.

designbvr
25.02.2011, 09:26
Evo da probam ja da te posavetujem,
imao isti problem, ali sa prilicno starom
cipelom pre par godina, i kod mene (mog sina)
je pukla skroz u krug i nije bilo pomoci.:smoke:

Dosta skijasa (neiskusnih) otkopcava cipele
jos ispred kuce, hotela, apartmana, tj. napolju
sto je greska (po meni), pogotovo kada su
vrlo niske spolj. temperature i cipela pod ledom, treba uci unutra, u hodnik skijasnicu, apartman,
malo ocistis od leda, sacekas par minuta i tek onda odkopcavas pancerice i "CHepis" ih za izuvanje.
tako se plastika "otpusti" i trpi mnogo manje naprezanja !!!

Ovo je model star 2-3 sezone,
da li je grejana tu gde se na fot.2, vidi krug,
onda se mozda plastika ukrtila od grejanja ?!?

Sad predlog :

Probaj da za pocetak odes do ski servisa mada sumnjam, mislim da je bolja varijanta da odes kod onih
sto rade branike za kola, ovde u BG ih ima par koji stvarno prave cuda od razvaljenih branika, mislim da se cak radi i o istoj vrsti plastike PU (poliuretan), ali ne da ti prosto zavare naprslinu, treba da se uzvadi parce (kruzno) da se zaustavi "cepanje" pa da se ubaci novo.
Lepo to sve izgleda kad se kuca na tastaturi, ali bi dobar majstor to mogao da izvede.

E sad da li to moze u PG ? :dontknow: ? (sumnjam)

jopopo
25.02.2011, 09:41
@designbvr
Slažem se sa tobom za skidanje cipela ali samo u slučaju ako ti prva destinacija nije parking :) onda o toploj prostoriji možeš da maštaš.

Nisam stručnjak ali ova naprslina je na mestu gde mislim da problem nije izuvanje već kvalitet plastike na tom mestu.

Jel vozio neko kola u ski cipelama? :)

Grimani
25.02.2011, 11:07
@designbvr

Jel vozio neko kola u ski cipelama? :)
vozio moj drugar sa Divcibara do Valjeva neke salomon 120flex i kaze opustencija :/ nije normalan

Pejamachine
25.02.2011, 12:30
Kupio sam ih u elan u PG 2009-e.Predstavnika za Nordicu u CG mislim da nema tako da mi ostaje jedina opcija sa ovim autobranicima.

Iz mog vidjenja potrebno mi je samo da je malo "zavari" da se ona ne bi prosirila kao i da ne pusta vodu tuda a sto se tice estetskog izgleda to me i ne interesuje previse.Ako grijesim neka me neko ispravi

Mislim da mi je napukla u toku skijanja jer kad sam je obuo toga jutra nije bila napukla a na korpi sam vidio da je jeste.

designbvr
25.02.2011, 12:47
@designbvr
Slažem se sa tobom za skidanje cipela ali samo u slučaju ako ti prva destinacija nije parking :) onda o toploj prostoriji možeš da maštaš.

Nisam stručnjak ali ova naprslina je na mestu gde mislim da problem nije izuvanje već kvalitet plastike na tom mestu.

Jel vozio neko kola u ski cipelama? :)


Je's vala zaboravih na parking varijantu, ali moze i tu da se pomogne, OPREZ recimo :cool:, ova naprslina se nalazi na mestu gde skoljka trpi najveca naprezanja i prilikom skijanja (gibanja napr.nazad), i prilikom skidanja istih,
i ovde se radi o donjem (unutrasnjem) delu koji se vise chepi (trpi veci pritisak) i kod skidanja i kod skijanja od spoljnjeg na kome su kopce.

Sad jedino Pedja moze da razresi dilemu je'l se mLogo "bac'o na glavu" ili iG je nasilnicki skidao, ali to ne resava njegovo pitanje STA SAD ? da radi s'njima.

E, sad .... ima valda ko'god drugi (iskusniji/vestiji) da nesto doda ?!?

designbvr
25.02.2011, 12:51
Sad vidim da je odgovoreno u medjuvremenu STA SE DESILO

designbvr
25.02.2011, 12:54
Kupio sam ih u elan u PG 2009-e.Predstavnika za Nordicu u CG mislim da nema tako da mi ostaje jedina opcija sa ovim autobranicima.

Iz mog vidjenja potrebno mi je samo da je malo "zavari" da se ona ne bi prosirila kao i da ne pusta vodu tuda a sto se tice estetskog izgleda to me i ne interesuje previse.Ako grijesim neka me neko ispravi

Mislim da mi je napukla u toku skijanja jer kad sam je obuo toga jutra nije bila napukla a na korpi sam vidio da je jeste.


Ako ti "MALO ZAVARE" garantujem i potpisujem da se cepaju do dole (kraja) !!!

Pejamachine
25.02.2011, 14:04
Ako ti "MALO ZAVARE" garantujem i potpisujem da se cepaju do dole (kraja) !!!

Pa mislio sam da je cijelom duzinom pukotine zavare...Sta drugo da radim?

chaghaboo
26.02.2011, 12:22
Ako rešiš da ih zavariš kod ovih što rade branike, designbvr ima pravo, vrlo verovatno da će naprslina nastaviti da se širi do dna prilikom sledećeg korišćenja. Ali umesto da ti celo napuklo parče kružno iseku i ubace novo predložio bih pre da na samom dnu naprsline izbuše rupu, kako se ne bi širila dalje, a naprslinu zavare. Ne znam da li sam jasan, da se naprslina ne bi širila dovoljno je da se završi kružnom rupom i ta rupa će sama po sebi zaustaviti dalje cepanje, kao na slici koju šaljem. A onda ta rupica može da se zalije sa malo silikona da ne bi ulazila voda.

chaghaboo
26.02.2011, 12:36
Kad je reklamacija u pitanju, ne iz ličnog ali iz iskustva bliske osobe, obavezno nagazi predstavništvo Nordica-e. Oni sami vrlo verovatno da ti neće dati nove cipele, ali su u obavezi da makar proslede tvoju reklamaciju do same Nordica-e, o kojoj će zatim oni odlučivati. Ako su oni nevoljni da proslede reklamaciju, uradi dobre fotografije, detaljno opiši slučaj i šalji pravo na mail Nordica-e, sigurno da imaju neki mail kontakt za ovakve stvari.

Po meni je ovo očigledno greška u materijalu ili procesu pravljenja jer ovakve stvari ne bi smele da se dešavaju. A prijatelj je dobio nove cipele (nije u pitanju Nordica) baš tako što je preko predstavništva u našoj zemlji komunicirao direktno sa fabrikom.

Flexon
26.02.2011, 14:08
prije svega ne treba odustati od reklamacije
dosta ljudi sa ovih prostora prije nego kupe skije svrate na ovaj forum za savijet
prva stvar je postaviti negativnu reklamu za radnju u kojoj je kupljena sve sa adresom brojem telefona i imenima osoblja po mogucnosti
tako da buduci kupci znaju da treba zaobilaziti taj prodajni objekat u najsirem luku a moderator treba da zalijepi taj post na vrh da se zna i da je svima pred ocima
TGR je takvim postupcima prisilio proizvodjace i prodavace da drasticno promjene kurs sa oive strane bare a one prodavace koi su se povinovali
clanovi su debelo nagradili kupovinom njihove robe
e sada jedan praktican savjet na vrhu pukotine treba busilicom probiti rupu nekih 2mm kako bi se sprijecilo dalje prosirivanje pkotine pa tek onda pokusati sa zavarivanjem ali tek onda ako ne uspije zamijena

ps
na pancerici nema bilo kavog mehanickog ostecenja sto bi znacilo da se desilo prilikom udara o kamen ili slicno
znci da nema razloga da se pancerice ne zamjene jednostavno se radi o plastici loseg kvaliteta
jedostavno treba biti uporan
najbolji je primjer na tgr sta se desilo sa salomon turnim cizmama i koi je pritisak kolektiv stavio na njih....

stekan
26.02.2011, 14:17
Imadoh nekada davno Kronos pancerice sa 5 kopči, a neću ih nikada zaboraviti jer su imale najveći nagib koji sam ikada vidio (noge uvijek u čučnju). Jednog vrlo hladnog dana na Jahorini sam pri većoj brzini naletio na grbu, da bih tek u redu za dvosjed primjetio ovakve pukotine sa obe strane pancerice. Savijem jako pancericu i paf: osta đon između vezova, a ostatak se odvojio i ostao na nozi.

Osnovni problem ove pukotine je što se nalazi na dijelu koji je pod najvećim naprezanjem u toku skijanja tj. savijanja prema naprijed. Bilo kakvo zavarivanje neće dugo trajati. Treba ganjati garanciju. Od ove pancerice više nema vajde.

designbvr
26.02.2011, 16:46
Evo i Stevo ima isto iskustvo sa Jahe ko' i ja (da nije do planine :smoke:),
Verovatno bi najj..... bilo da ode (Pedja) do prodavca istih i sl., ....ali posle dve godine :smoke: pogotovo u PG,
Posto se meni javilo iz njegovog pitanja da bi ipak NESTO da uradi tako je i isao moj predlog,
E sad resenije problema, sa busilicom ce skoro sigurno da zaustavi pucanje ALI mislim da ce ONO sto bude zavareno da ZVACE i ponovo da se otvori iz tog razloga ipak ostajem pri svom predlogu da se izvadi kruzno parce kol'ko mora i da se ubaci (parce branika :sm011:) slican ili isti materijal (recimo od nekih starih crnih pancerica) UPRAVO da bi se sila ili naprezanje na tom mestu rasporedilo na vecu povrsinu a i znutra moze da se dodatno (dolepi/zavari) parce neke tanje plastike veceg precnika od izvadjenog parceta.
Sto se varenja tice, moze to i na druge nacine (ketonima, ind.acetonima i dr. nitro razgradjivacima) da se spaja skoro na molekularnoj osnovi) probao licno sa nekim vrstama PU, PE, CLT, plastika ali na zalost samo na ravnim povrsinama, tako da mislim da u NASEM slucaju pomaze samo VARENJE.
Jesam postavio di'agnozu i terapiju :sm022:svaka mi cast, ali to je samo moj PREDLOG !

Flexon
26.02.2011, 17:41
prodavac je sigurno u stanju da kod nordica-e dobije zamjenu za pancerice
u pitanju je iskljucivo ne zainterenovanost prodavaca ovdje je se desilo bezbroj puta da produkt bbude zamjenjen i tri godine kasnije
jer ipak ovo je nesto sto nije smijelo da se desi
prodavac je u najmanju ruku mogao da ponudi musterji nove pancerice po nabavnoj cijeni ako nista drugo
mislim da ovo nije pravi nacin za tretiranje musterija:sm008::sm008::sm008::sm008::sm008:

Pejamachine
26.02.2011, 18:35
Prodavnica dje sam ih kupio nalazi se u PG,nekadasnji Intersport sada se zove ELAN.Nalazi se u profesorsoj zgradi.Da podgoricani znaju.
Za sve kupce toplo preporucujem TEMPO,nalazi se u zgradi lepe kate,tamo mi nije bilo pancerice za moju nogu inace bi ih tamo i kupio.

Sto se tice trenutne situacije,cijenim sva misljenja ali misljenja sam da ako zamijenim cijeli dio sa nekim dijelo auto branika da ce me tu zuljati.Zato mislim da cu probati sa rupom a gore da zavarim i dodatno ojacati var nekom mini kopsom ili slicno.Improvizovati cu nesto.

Za garanciju,niti imam racun a i kupio sam ih mislim ima 2 godine.Tako da ne zelim da se prepirem sa njima a oni su me sigurno izgubili kao musteriju.

Vama hvala na predlozima i savjetima,javicu kako je sve to ispalo

salto
27.02.2011, 00:12
Resenje postoji.
Izvadi ulozak , zatim burgijom 1-1,5mm izbusi sa jedne i druge strane duz pukotine na rastojanju od 1cm rupe tako da predjes pukotinu 2cm po duzini.Rupe busi paralelno sa leve i desne strane pukotine na udaljenosti od pukotine 5-7mm.U prodavnici ribomaterijala nabavi strunu (kevlarski kanap ne najlon) debljine 0,35mm.Uzmi deblju iglu za sivenje i zalomi joj , malo , vrh (da se ne obogaljis) i malo je zakrivi.Nabavi dvokomponentni lepak (po mogucstvu u crnoj boji) trebace ti za dve operacije.Tankim slojem pokusaj da ubacis dvokomponentni lepak u pukotinu (da spreci prodiranje vode), zatim iglom dvostruko zasij rupe u svim polozajima ( popreko ,unakrsno i duzno) i dobro zategni. Brzovezujucim lepkom , moze i superlepak, zatopi konac i plastiku sa spoljne i unutrasnje strane cipele i sacekaj dvadesetak minuta da se osusi,Dvokomponentnim lepkom premazi fini sloj i pokrij konac.Fenom za kosu zagrej nekoliko minuta i ostavi min.24 casa da se lepak dobro osusi.
speed 8 flex 100 je jako dobra cipela i ovo nikako nije trebalo da se desi.
Vecu glupost od temperaturnog faktora pucanja nisam jos cuo.
Samo dve varijante postoje : lose ubrizgavanje plastike,i vrlo moguce, velika praznina koju pravi spusteni ris tako da se izaziva prelomno gibanje pancerice (jednom recju velika cipela).Obzirom da se radi o velikom flex-u t.j veoma debelom zidu plastike iskljucio bih i drugu mogucnost .Proverite da li se pravi veliko ulegnuce na zdravoj pancerici na istom mestu prilikom jakog potiska kolenom na cipelu, ukoliko cipela "potone" postoji sansa od pucanja cak i na njoj .
nadam se da sam bar malo pomogao.

designbvr
27.02.2011, 08:20
Eto, covek koji zna ( mislim da je to ON :) ) ima konkretan predlog, samo nema predloga sta sa reklamacijom, prodavcem, dobavljacem, zastupnikom :smoke:

ExBaker
27.02.2011, 10:08
Prodavnica dje sam ih kupio nalazi se u PG,nekadasnji Intersport sada se zove ELAN.Nalazi se u profesorsoj zgradi.Da podgoricani znaju.
Za sve kupce toplo preporucujem TEMPO,nalazi se u zgradi lepe kate,tamo mi nije bilo pancerice za moju nogu inace bi ih tamo i kupio.

Sto se tice trenutne situacije,cijenim sva misljenja ali misljenja sam da ako zamijenim cijeli dio sa nekim dijelo auto branika da ce me tu zuljati.Zato mislim da cu probati sa rupom a gore da zavarim i dodatno ojacati var nekom mini kopsom ili slicno.Improvizovati cu nesto.

Za garanciju,niti imam racun a i kupio sam ih mislim ima 2 godine.Tako da ne zelim da se prepirem sa njima a oni su me sigurno izgubili kao musteriju.

Vama hvala na predlozima i savjetima,javicu kako je sve to ispalo


Nema leba od tih iz Elana, vjeruj mi. Ne znam sto kod njih kupi(mada bi ti se to moglo desiti da si kupio bilo dje). Ako uporedis njihove cijene ili bilo sta drugo sa INtersportom u Nk ili sad ovim u Gintasu,nebo i zemlja.
Mene ako pitas ne igraj se i kupi sad na popustu u Intersportu u Gintasu na rate pancerice. Ipak je pukla na mjestu dje je opterecenje veliko. Pogledaj i Stevovo post. Nemoj nikako odustati od reklamacije i maltretiraj ih koliko idje mozes. Kao sto ti neko i ranije savjetova, obavijesti i Nordicu sa nekim slikama bolje rezolucije i naglasi da ces se "pohvaliti" sta se desilo.

salto
27.02.2011, 11:30
Neretko zamenim vozenu cipelu kada se pogresi i broj a kamoli ovo.Cipela ide u rentu a covek ode zadovoljan. Kolegama dajem veliki minus .Ali svako ima svoju politiku prodaje.
Nadam se da ce mi administrator oprostiti jer ovo nije reklamiranje nego pomoc.
Nordica je jako dobar brend i radim ga skoro petnaest godina, tako da mi ovakav ekces nikako ne prija.Pogotovo na cipeli koju sam pored svih cipela i ja vozio.
Mali savet cu vam dati, pogledajte da li je model koji kupujete verifikovan u zvanicnom katalogu nordica.com,nekada vam modeli izgledaju "isto" ali i postoje modeli koji su malo manje "isto" pa jeftinije ustvari bude skuplje.Na zalost dao sam vam rebus koji morate sami da resite, jer bi se neko mnogo gadno naljutio.( beast 10 original 190e -cicak traka samopodesavajuca - istegljiva + canting ) (beast x10 van kataloga 170e-cicak traka obicna -manje 35e, nema canting -manje 25e) a "jeftinije" 20e.

draskonesh
27.02.2011, 11:35
Pisi direktno Nordici,,,,,,,meni su se naocare,dioptrojske Silhouette dosle dve godine koriscenja pocele da se gule na par mesta!!!
Otisao kod prodavca istih i dobio odgovor, kao posle dve godine zaboravi na ista pametno!
Ja lepo napisao mail direktno fabrici u Austriju u kom sam napljuvao skrnave naocare od 250 eur i dan posle zovu me direktni zastupnici!
Posle tri dana ja sam nosio nove naocare i dobio sva moguca izvinjenja!!!
Samo ti pisi Nordici!

ExBaker
27.02.2011, 11:41
[quote=salto;55505]Neretko zamenim vozenu cipelu kada se pogresi i broj a kamoli ovo.Cipela ide u rentu a covek ode zadovoljan. Kolegama dajem veliki minus .Ali svako ima svoju politiku prodaje.

Vjeruj da nisam nikad cuo da je neko u toj Elanovoj prodavnici bilo sta zamijenio iako su reklamacije kao sto vidis vise nego opravdane.Ja ne kupujem nikad kod njih.

gevara
27.02.2011, 11:49
Probaj informaciju potražiti i u "Intersport"-u, prilično su "zvaničan" prodavac mnogih brendova, pa i "Nordic"-e. Samim tim bi trebali biti bolje upoznati i sa procedurama vezanim za garantne uslove, kao i sa kontaktima...

ExBaker
27.02.2011, 11:58
Negativna stvar je sto nemas fiskalni racun uz koji ti je reklamacija validna kod prodavca. Nemas se sto zaliti Intersportu jer po toj logici bi mogao ponijeti u bilo koju radnju koja Nordicu prodaje. Pokusaj ti zvanicno da se fabrici obratis.

gevara
27.02.2011, 15:11
... Nemas se sto zaliti Intersportu jer po toj logici bi mogao ponijeti u bilo koju radnju koja Nordicu prodaje. Pokusaj ti zvanicno da se fabrici obratis.

"...informaciju potražiti..."

Pozdrav.

Pejamachine
27.02.2011, 17:27
Pa tamo svratih slucajno,rekoh ajde da vidim.Kad vidim njih po cijeni od 160e.Probao,pasuju mi nozi i sve al i tad mi se cinilo da ta plastika nije kvalitetna jer kad oslonim koljeno naprijed culo se kao neko skripanje.Pitao na ovom istom forumu u vezi toga kad kazu da je to normalno.I ajde ja ih eto kupim.I evo puknu.
Otpisao sam ih ja vec,sad cu ih reparirati i probati na jahorini dal ce puknuti opet.Za sledecu sezonu gledacu nove da kupim,sta mi drugo preostaje.Bice dobro :)

ExBaker
27.02.2011, 18:18
"...informaciju potražiti..."

Pozdrav.
Parafrazirao, nisam citirao. Nadam se bez ljutnje?:sm017:

gevara
27.02.2011, 19:18
... Nadam se bez ljutnje?:sm017:

Ma neeee...
Čovjeku je dosta tog problema, pa još mi trebamo da...
Želim mu zamjenu novim, jer nikako se otrgnuti utiska da nema "vajde" od servisiranja. Jer, sigurnost i zdravlje na prvom mjestu.
:ok:

Pejamachine
03.03.2011, 20:36
Evo nesto sam napravio od nje,nadam se da ce posluziti za jos "neku" voznju.
Pukotinu sam cijelom duzinom zavario i sa unutrasnje i sa spoljasnje strane,a na dnu pukotine izbusio rupu promjera 3mm.Na kraju rupu sam zasilikonisao i to bi bilo to.Esteticki ruzno ali to mi je najmanja briga.Ovo cu i ismirglati malo cisto radi estetike.
Misljenje mi je da var nece izdrzati dugo ali nadam se da ce rupa zaustaviti dalje sirenje pukotine.
Slika kako je to sve ispalo:

wlad
03.03.2011, 21:58
Javi rezultate posle par dana skijanja...

chaghaboo
03.03.2011, 22:29
E pa majstore svaka čast, ako ti ovo potraje ne časi časa nego odma otvaraj servis u Pg :ok:

Pejamachine
03.03.2011, 23:53
E pa majstore svaka čast, ako ti ovo potraje ne časi časa nego odma otvaraj servis u Pg :ok:

xaxa pravo da ti recem ne nerviram se mnogo.Ako potraje odlicno ako ne (kao sto nece) bice neke nove.
Jedan je zivot da bi se nervirao oko pancerica.Idem bas sjutra na jahorinu pa javljam koliko ce puknut..:)

Pejamachine
08.03.2011, 13:23
E pa ljudi,skijao dva dana na jahorini,opterecivao je maksimalno al pancerica ni da cuje.
Otvaram servis :-)

milos_pg_91
08.03.2011, 14:12
hehehe, ja sam zivi svjedok! ;)