PDA

Pogledati punu verziju : Kupovina skija? novo vs polovno



vuca
24.01.2011, 16:20
Pozdrav svima,

Pretpostavljam da je na ono sto cu pitati vec negde odgovoreno, ali ko zna gde, pa se nadam da ce neko moci ovde da mi odgovori na ono sto me interesuje.

Skije koje sam koristio do prosle godine su otisle u penziju. Bile su neke fisher, polu carving, iz 2001, 2002. god ... Sad sam u procesu kupovine skija, ali imam nekoliko dilema.

Prva je da li uzeti nove ili polovne. Obzirom da mi trebaju na nedelju dana (mozda jos koji jednodnevni izlazak) godisnje, ne znam da li vredi davati 150, 200, 250 evra za skije. Za te pare cu 5, 6 godina bez problema iznajmljivati opremu, pa cu da unistavam tudje a ne svoje :)

Drugi i veci problem je, kakve skije da kupim (nebitno da li se na kraju odlucim za nove ili polovne). Konkretno, vrlo malo su mi jasne oznake i karakteristike dasaka, ovaj fakror, onaj faktor, radijus, jedno drugo ... ?
Skijam dosta dugo, niukom slucaju nisam pocetnik, ali nisam ni neki profesionalac. Recimo da sam visi srednji nivo sto se umeca tice. Volim cesto da se pustim u neko ludovanje, skakanje i sl, mada ne previse, jer ako sa svojih 100 kg ljosnem nece moci da me skupe :)

Sve sto znam je da mi visina od 170 odgovara (probao neke skije sa rente), a visok sam nekih 190 cm


Dakle, kakve skije da trazim, meke, tvrde, ovakve, onakve ili prosto da uzmem neke na 170 koje mi izgledaju ocuvano (ako uzimam polovne) i da zavrsim posao?

I jos jedna stvar, koliko je realno ok platiti za daske sa vezovima ne starijim od par godina (recimo 3 max)? 30, 50, 100e ?

hvala unapred!

plageton
24.01.2011, 17:07
[quote=vuca;53468]Pozdrav svima,

Prva je da li uzeti nove ili polovne. Obzirom da mi trebaju na nedelju dana (mozda jos koji jednodnevni izlazak) godisnje, ne znam da li vredi davati 150, 200, 250 evra za skije. Za te pare cu 5, 6 godina bez problema iznajmljivati opremu, pa cu da unistavam tudje a ne svoje :)

/quote]


Dakle, ovo je pitanje "da li je iznajmljivanje bolje od kupovine i zašto".

Nisi ni primetio da si već sam sebi dao odgovor. Ako hoćeš hoćeš da "uništavaš" skije, onda, da, bolje je da ih iznajmljuješ. Ali ako hoćeš da voziš, onda razmisli da kupiš nove.

Biraj neke sa srednjim brojem između 70 i 75 (srednja širina daske). Radijus između, recimo, 14 i 18. Vodi računa samo da ne budu premekane jer nisi lagan.

Bićeš zadovoljan.

vuca
24.01.2011, 18:00
Mmm pa ne mislim da ih unistavam vozeci ih po betonu, prosto se skije grebu, habaju, udaraju i sl i to sam podrazumevao pod unistavanjem :)

Sa srednjim brojem cega? Za sta je oznaka to izmedju 70 i 75 sto preporucujes?

sasacg
24.01.2011, 18:02
Sirina struka tj sredine skije

chaghaboo
25.01.2011, 12:09
Sve skije imaju tri oznake koje označavaju širinu skije na repu, u struku i na vrhovima. Te brojke se nalaze negde na samoj skiji i obično u formi tri broja, npr. ovako: 112/66/97, a što konkretno znači da su na vrhu široke 112, u struku 66, a na repu 97mm. Što je izraženiji taj luk, odnosno što je veća razlika između širine u struku i na vrhovima/repovima to će radijus (odnosno zaokret) koji skija prirodno pravi biti manji, i obrnuto što je luk manje izražen to će skija praviti veći radijus pri zaokretu.

Radijus je takođe predstavljen negde na samoj skiji, obično piše npr. R15, što znači da skija prirodno pravi zaokret od 15m, pri čemu naravno radijus direktno zavisi od geometrije skije (širine repa, struka i vrha). Imaj u vidu da u tom konkretnom slučaju prirodni radijus skije jeste 15m, ali da ti naravno manipulisanjem skija prilikom vožnje možeš da utičeš da taj radijus bude manji ili veći. Naravno, treba odabrati što približniji radijus svom stilu vožnje. Lakše ćeš i tečnije voziti skiju R15 ako praviš zaokrete od 15 do 18m, nego da skiju od R12 nateraš u luk od 21m (ovo je samo plastičan primer kako bi razumeo o čemu se radi).

Ako hoćeš da voziš slalom (uski i česti zaokreti) uzećeš neku skiju koja ima izraženo uzak struk u odnosu na repove i vrhove. Ako hošeš skiju koja pravi veće zaokrete izabraćeš neku čiji je struk širi. Kao što ti je plageton preporučio, sa strukom 70-75 ćeš najverovatnije biti zadovoljan, jer ima i skija užih u struku sa izraženijim slalom karakteristikama i onih širih, pa mu ovo dođe neka vrednost sa kojom najverovatnije nećeš pogrešiti.

Što se tiče dužine skije, ove nove karving kažu treba da budu između brade i nosa. Duža skija je stabilnija pri bržoj vožnji, ali to čisto da znaš kao informaciju jer ne verujem da za rekreativno skijanje tih 10 cm (od brade do nosa) igra značajnu ulogu. Pre bih se, da sam na tvom mestu fokusirao na geometriju skije u zavisnosti kakvu vožnju želim.

Tvrdoća ne postoji u sistematizovanom obliku, pa ne možeš nikako upoređivati ne samo različite proizvođače već ni modele istog proizvođača, barem ne na osnovu neke univerzalne skale. Najbolje kada nađeš neku skiju koja ti po ceni i geometriji odgovara pitaj ovde na forumu za konkretan model pa će ti neko ko je imao prilike da je vozi reći svoje iskustvo.

vuca
25.01.2011, 15:51
changaboo - Hvala ti na iscrpnom odgovoru. Sad mi je dosta stvari jasnije i mislim da znam sta otprilike hocu ako sagledam cinjenice koje si napisao i moje zelje i mogucnosti sto se same voznje tice.

stvari otprilike stoje ovako ...
- duzina - 170 cm (probao tu duzinu, odgovara mi, dok su moje stare skije bile 15ak cm duze i cesto mi se desavalo da gubim kontrolu - "lete" mi vrhovi)
- poslusacu savet za sirinu struka - znaci 70 - 75
- radijus - recimo nesto oko 16, 17m


E sad, kako prepoznati kvalitet skije? Recimo da sam nasao nesto polovno, sa odgovarajucim karakteristikama, dopadljivom bojom i tim sitnicama, ali ne znam da li je jezgro drvo, plastika, pamuk ili nesto peto. Da li je skija od onih "kvalitetnih" iz Metroa i Tempa, da li je bila u renti ... ?

Bratko
25.01.2011, 16:48
...E sad, kako prepoznati kvalitet skije? Recimo da sam nasao nesto polovno...ali ne znam da li je jezgro drvo, plastika, pamuk ili nesto peto.
http://www.skijanje.hr/oprema/skije/clanak/vodic-kroz-odabir-skija?id=12578
Ako recenzije konkretnog modela nema ovde, onda na Google.

chaghaboo
25.01.2011, 17:17
stekan:
Oznaka R15 je radijus skije, tj. radijus bočnog ruba skije na ravnoj podlozi, a radijus zavoja zavisi od nagnutosti skije u odnosu na podlogu i može biti značajno manji od radijusa skije, jer se u zavoju skija savija. Skija sa radijusom 15 m neće lakše praviti zavoj radijusa 15 m, već će lakše praviti kraće zavoje (pričamo o karving zavojima bez otklizavanja repova).


Suština jeste ista, a to je da skija koja ima manji R će lakše praviti kraće zavoje od one sa većim R, međutim samo pojašnjenje koje sam dao jednostavno nije tačno, na šta mi je pažnju skrenuo stekan.

Hvala stekane :ok:

chaghaboo
25.01.2011, 17:31
Ako si se odlučio za kupovinu polovnih skija na šta bi obavezno trebao da obratiš pažnju i čak da ti posluži kao diskvalifikacioni parametar je stanje rubnika (ili kantni). Može taj model koji nađeš da ti odgovara i geometrijom i kvalitetom i bojom ali ako su kantne loše bacio si pare. Kantne se troše vremenom, tako da je poželjno da budu što manje istrošene kako bi ti skije duže trajale. Tako je ortak kupio super skije ali nisu izdržale ni dva oštrenja pa je u suštini bacio pare.

Koja je normalna debljina kantni kod novih skija u mm stvarno nemam pojma, ako neko tačno zna neka napiše, a ako ne idi u radnju sa novim skijama pa pogledaj na licu mesta.

Kakav je kvalitet konkretnog modela, kao što reče Bratko, jedino možeš naći u recenzijama po netu. skijanje.hr je jedan od foruma, a evo ti još par adresa:
http://worldofskiers.org/
http://www.epicski.com/
http://www.realskiers.com/
http://www.ski-review.com/
http://www.sportsgearguide.com/index.asp

U tim recenzijama ćeš često naći pored kvaliteta i neku indirektnu preporuku za koji nivo skijaške veštine i kakvo skijanje se preporučuje određeni model.

vuca
25.01.2011, 18:08
hvala na ovim linkovima, posluzice svrsi :)

Gile
28.01.2011, 00:40
Pozdrav svima! Novi sam ovde. Skijam 7-8 godina, rekreativac sam. Moje skije su vec za penziju. Resio sam da kupim nove i drug mi je preporuci neke Rossignol sa tezistem pomerenim ka sredini uz obrazlozenje da su manevri olaksani. Sta je u pitanju i da li su iste kao i obicne carving skije? Da li vredi kupiti takve skije? Spadam u kategoriju naprednih rekreativaca i skijam 10-15 dana godisnje (mozda ukradem jos po koji ski vikend). Hvala na pomoci.

stekan
28.01.2011, 08:23
Vjerovatno tvoj drug misli na TPi2 sistem montaže vezova kod Rossignol-a kod kojeg bez alata proizvoljno pomjeraš vezove duž "šine" na skiji. Potpuno isti sistem (sa istim vezovima) se kod Dynastara zove Fluid. Jednako se sa pomjeranjem vezova može igrati na Head i Fischer skijama (RailFlex sistem), kao i na Blizzard skijama (IQ sistem). Pitaj druga na šta je konkretno mislio. Usput, od svih proizvođača skija Elan ima vezove najviše pomjerene naprijed.

marko.popovic
28.01.2011, 14:50
Evo ako moze jedno pitanje koje je ipak vezano za ovu temu. Ako bi iskusnije kolege mogle da posavetuju: Ja imam stav da skije ne bi trebalo kupovati dok neko ipak do neke mere ne unapredi svoje znanje, pa da zna šta želi od svojih skija. Ako bismo skijaško znanje bilo kog pojedinca rangirali ocenama od 1 do 10, koji je nivo po VAMA pravi da se ulaže u skije?I za pancerice sam sačekao neko vreme dok nisam procenio da će mi flex 100 odgovati duži period.Tako bih želeo i sa skijama da postupim, da ne žurim u želji da imam sopstvene skije, nego da se strpim koliko je potrebno i da izvučem maximum iz te kupovine(da u pravom momentu kupim prave skije shodno svom nivou i da mogu da zadovolje moje želje i kada mi se skijanje unapredi-a onda te da menjam tek za x godina kada ću, nadam se, biti expert).
Nadam se da nije bzvz što se kolegi forumašu ubacujem u temu.

stekan
28.01.2011, 16:03
Nakon prvih 5 dana ski škole na iznajmljenim skijama, svako bi trebao znati da li ga skijanje interesuje ili ne, tj. da li će skijati ili neće. Ako je odgovor pozitivan, prvo vrijedi razmisliti o kupovini odgovarajućih pancerica, a ako budžet dozvoljava i skije. Osrednji rekreativni modeli su sigurno dovoljno "pitomi" za početnika. Primjer i preporuka: Elan Waveflex 78 (ranije se zvao Magfire 78). Bez dodatka "Ti" u nazivu. Ili od Fischer-a novi Motive 74 ili stari Fuse 70.
Dok skijaš dođe do nivoa da je "prerastao" takve skije proći će od 3 do 5 sezona.

Nivoi skijaša su preko bare standardizovani:
1 - never ever (never skied before)
2 - can stop and learning to turn
3 - wedge turners
4 - wedge christy 1 (wedge turn with a matching of the skis after the fall line)
5 - wedge christy 2 (wedge turn with a matching of the skis roughly at the fall line)
6 - wedge christy 3 (wedge turn with a matching of the skis before the fall line, just to initiate the turn)
7 - open parallel, skiided turns
8 - carved turns, dynamic skiing
9 - double black skiing, bowls, powder, off-piste
10 - extreme skiing

macak011
28.01.2011, 16:14
Posle visegodisnjeg odsustvovanja sa belih staza, vratio sam se ali prethodno nabavio nove skije (budala, pomislio kako najbolje znaju da daju savet u prodavnici) i uzmem elan flow 4.2 cini mi se. Zbunjenog gomilom sarenih skija u rafu, a poznavanjem samo elana, "lenjira" iz davnih vremena, ubedili su me da je to jaca rekreativna skija (ispostavilo se da nije bas tako, upravo suprotno), a moje znanje u tom trenutku o karving skijama zavrsavalo se sa vec davnim elan scx modelom. Elem, kantne sam joj omlatio na prvi kamicak jer kao ti imam oko 100kg zive vage i posle toga sam odlucio da uzmem proverenu marku, ali polovnjake: FISCHER RC4 RACE RC. E to je vec bila daska koja moze da me izdrzi, itekako! Pored toga, nabavio sam i jednog polovnog Rosinjola za dzabe na kraju sezone, 9x oversize Ti, koji ima rental vezove koje je lako podesiti, debljina kantne tu i tamo ok, a skija se fenomenalno vodi u zavoj zbog malog radijusa. Naravno, fischer je neprevazidjen po ledu, mada se i rosinjol pokazao bas ok. Trenutno imam jos jednog fischera, takodje polovnog, ali u bas, bas dobrom stanju, vozen samo desetak dana, rc4 race sc, jer je rosinjol na izdisaju sto se kantni tice...

Dakle, ako zelis svoju skiju samo u napad na neki model vise ili najvise klase bilo kog proizvodjaca i neces pogresiti, polovnu naravno, samo pazi na ocuvanost (debljinu) kantni. Moji favoriti su fischer, dynastar, head, rosinjol, elan..

Od novih skija mislim da bih bez razmisljanja uzeo opet fischer, ali progressor 10+ jer sam imao prilike da ga probam pre dve nedelje u rental varijanti i mogu samo da kazem da je vise nego odlican! Da dodam da po stazi ne skacem niti jurcam, vozim relativno mirno sa vecim karving zaokretima, ponekad sa kracim, brzhim, slalom zavojima. Van staze ne izlazim, samo na "zov prirode", haha, pa deblje daske ne poznajem... Inace, fischer ima vrlo jednostavan sistem podesavanja vezova, pa je pravo uzivanje to raditi sam (mislim na FS10 vez) :)

Dimenzije koje mi najvise odgovaraju za moj stil voznje su da je struk oko 70 i radijus oko 13-17m, duzine 167-175, visok sam 180, tezak 100+...pored toga, vez mi je za srednje tvrdu stazu na 8-8.5 DIN (FS10 fischer), a cipela fischer viron sa flexom 95...

Milanpop
28.01.2011, 19:52
@ Gile
Te skije su takodje za carving kao i 95% skija na trzistu, tog tipa. E sad, posto skijas vec koliko si naveo, trebao bi da razmislis u opste koja te vrsta skije zanima. Da li zelis skiju za slalom, veleslalom ili model za sve. S obzirom na tvoje iskustvo i dane provedene na snegu trebala bi ti ozbiljnija skija, Neko je spomenuo Fishera progresora 10 sto je dobra skija ali nisi dao dovoljne upute za koje si skije zainteresovan a i mene si zbunio sa pitanjem da li je to carving skija ili ne jer sa skoro svim skijama ti mozes da carvujes do mile volje samo ti treba odgovarajuca tehnika i kondicija. Inace ima puno dobrih modela na izboru. Inace Rosignol skija je dobra skija, teziste na sredini skije je uradjeno radi bolje kontrole skije i da bi se lakse dizala na rubove i napomeni do koliko kesa si spreman da ides jel koliko para toliko i muzike :ski:

marko.popovic
28.01.2011, 22:26
@stekan Savrsen odgovor, hvala! Onda ja dalje sa pitanjima: Da budem samokritican i da kazem da je moje skijanje negde na nivou 7, mada sam ocekivao da izmedju mog nivoa skijanja i extreme bude bar 5 kategorija :) E sad, skijanje me itekako interesuje i silno zelim sto pre da napredujem u tim nivoima..Off piste me ne zanima(za sad), powder ne(za sad). Ajde ovako banalno, skijanje kao bolji skijasi iz GSS-a na Kopu, to mi je barem sada cilj. Uzevsi u obzir moje sadasnje znanje,cilj koji imam cinjenicu da cu godisnje moci da odvojim max 10 dana na snegu, koju bi mi skiju preporucili?Hvala

stekan
29.01.2011, 00:10
...koju bi mi skiju preporucili?

Pitanje postavljeno X puta i uvijek isti odgovor: od više stotina mogućih modela navedi 5 do 10 koje možeš nabaviti pa da dajemo preporuke.

jopopo
30.01.2011, 14:59
U Intersportu (Beograd, Niš) kaže mi brat, prodaju neke Fišer skije, crne su sa žutim sitnim linijama. Ne piše ni Progressor ni ništa slično. Da li neko ima ideju o kojoj skiji je reč, koja serija, za koju sezonu itd?

Nisam u BGD da idem da pogledam...

Gile
31.01.2011, 15:49
Skije zam koje sam pitao su Rossignol Alies 166cm R13. Molim za komentar. Hvala.

Milanpop
31.01.2011, 16:58
@jopopo
Te skije nisu Progresor , jesu carving skije kao i sve u Intersportu. Namenjene su srednje i malo naprednijim skijasima, recimo ko skija ne vise od 12 dana godisnje, kantovi solidnii dovoljno prastaju greske. Malo je stariji model ali to nemoj da te brine. Inace cena tih skija varira od akcije do akcij i ume da padne i ispod 20 000 din

Milanpop
31.01.2011, 17:07
@ Gile
Skija za sve uslove i za osrednje skijase, skija se lako predacuje sa ruba na rub, i zahteva malo znanja carving tehnike i samom prilagodjavanju skije sto traje 1 dan

jopopo
31.01.2011, 17:52
@Milanpop
Upravo si opisao kako skija moj brat tako da će mu završiti posao a bolje su sigurno od ovih što ih ima već više od 8 godina. Cena je ako sam ga dobro razumeo sa vezovima oko 23.000 RSD.

Hvala.

stekan
31.01.2011, 18:23
Skije za koje sam pitao su Rossignol Alies 166cm R13. Molim za komentar. Hvala.

Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza?

Gile
31.01.2011, 19:29
Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza?
Bas kao sto sam napisao.

Gile
31.01.2011, 20:32
@ Gile
Te skije su takodje za carving kao i 95% skija na trzistu, tog tipa. E sad, posto skijas vec koliko si naveo, trebao bi da razmislis u opste koja te vrsta skije zanima. Da li zelis skiju za slalom, veleslalom ili model za sve. S obzirom na tvoje iskustvo i dane provedene na snegu trebala bi ti ozbiljnija skija, Neko je spomenuo Fishera progresora 10 sto je dobra skija ali nisi dao dovoljne upute za koje si skije zainteresovan a i mene si zbunio sa pitanjem da li je to carving skija ili ne jer sa skoro svim skijama ti mozes da carvujes do mile volje samo ti treba odgovarajuca tehnika i kondicija. Inace ima puno dobrih modela na izboru. Inace Rosignol skija je dobra skija, teziste na sredini skije je uradjeno radi bolje kontrole skije i da bi se lakse dizala na rubove i napomeni do koliko kesa si spreman da ides jel koliko para toliko i muzike :ski: Vec sam naveo jedne Rossignol skije koje su mi zapale za oko. Voleo bih da skije platim oko 20.000din. Ove su ipak malo skuplje ( preko 30.000din). Nebih da platim nesto sto ce izdrzati 3-4gidine. Ukoliko ima nesto bolje javite.

Gile
31.01.2011, 20:39
Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza? Alias A74, ostalo sam sve napisao. Prihvatam sigestije i savete.

hogar
31.01.2011, 21:20
Alias A74, ostalo sam sve napisao. Prihvatam sigestije i savete.

Možda ti ovo pomogne:
http://www.skijanje.hr/oprema/skije/clanak/rossignol-alias-carbon-10-11?id=22161
http://www.ski-trip.net/rossignol-2010-2011-alias-carbon.html?q=rossignol-2010-2011-alias-carbon.html&atrGrp=rateUsersSneg&atrId=users51063&rating=30
http://www.ski-review.com/ski_reviews/review/rossignol_alias_carbon_2011/

Gile
02.02.2011, 18:52
Salomon H X-Wing L= 163cm ili Rossignol Alias L=166cm? Mekako mi se izbor smanjio na ova dva modela Pomazite, dajte misljenje i preporuku.

Sapa
02.02.2011, 22:35
nemam iskustva ni sa jednom ni sa drugom skijom; ali da sam na tvom mjestu ja bi biro Alias-a, ako ni zbog cega drugog, onda zbog experimenta, jer su ugradili revolucijonarnu tehnologiju u tu 'obicnu'' alround skijicu; dakle pri vrhu skije je ugradjen rocker sistem (kad skijal lezi na ravnom, vrh, tj citav prednji dio skije (a kod nekih modela i rep) je visi od sredine skije)
do sad je ova tehnlologija primjenjivana iskljucivo kod freeride modela, zbog lakseg float-a u dubokom snijegu.
eto sad Rossignol tvrdi da ovaj sistem ima prednosti i na stazi; jer kako oni kazu rocker sistem cini skiju agilnijom pri pravljenju zavoja; princip je jednostavan: kad rocker skiju oboris na kantnu, vrh ''ostaje u vazduhu', samim tim je pritisak po cijeloj duzini kantni manji (jer je samo jedan dio kantne potpuno dodiruje snijeg i samim tim se skijom lakse upravlja. interesantno.

Sapa
02.02.2011, 22:51
a ako se slucajno odlucis za kupovinu bas bas tog Aliasa, trebas da imas na umu, da sa ovakvom skijom na stazi dobijes osjecaj da skijas na kracoj skiji; ovo zbog pomenutog rockera iliti 'early rise' sistema gradnje. znaci onih 166 mozda daje isti osjecaj stabilnosti kao neka klasicna (carve) skija od 160. ovo ne znam, nego pretpostavljam, jer je tako i sa freeride skijama koje imaju ugradjen rocker. ako si visok 180 ili vise onda mozda ipak da razmislis o 176cm. na kraju krajeva procesljaj google i provjeri sta kazu recenzije.

Gile
03.02.2011, 13:15
Visok sam 180cm i tezak 92+kg, pravi rekreativac sa tendencijom napredovanja. Voleo bih da kupim skije koje ce mi posluziti 6-8godina i koje ce me ispratiti u napredovanju tokom tog vremena. Gledao sam i neke Samolon K2 GT Pro i mozda su malo tvrde? MOlim te daj neku preporuku!

Sapa
03.02.2011, 13:28
ma nemogu nista da ti preporucim, tu vrstu skija ne pratim uopste. mozda ce stekan imati nekih korisnih savjeat.
vidim npr u specifikacijama da taj gore rossignol Alias ima drveno jezgro. a to bi trebalo da daje neku garanciju za dugotrajniju upotrebu. ali ko zna. e sad cini se da je alias neki srednji rekreativni model, kolko bi ti takva skija omogucila napredovanje nemam blagog pojma. lose skije se vise ne prave, e sad je jedino pitanje koje uslove tebi treba da zadovolje.

Gile
03.02.2011, 15:21
Da nije Rossignol Actys? I još neki trocifren broj iza?
Po preporuci obracam se tebi. Pitanje je sta izabtati Rossignol Alias L=166cm ili Salomon K24 GT Pro? Visok sam 180cm, tezak 92+kg i rekreativac skijas. Sta je bolje od ovo dve skije ili neki predlog u toj ceni?:dontknow:

stekan
03.02.2011, 21:46
Moj glas za Rossija:
- geometrija mi se više sviđa
- o Rossi (Look, Dynastar) vezovima imam izuzetno dobro mišljenje

Gile
03.02.2011, 23:06
Toma je bio majstor i prodao mi Rossignol Alias! Bravo za Tomu! Mnogo mi je drago da je tako. Vec ujutru ga stavljam na prvi test - idem na Kopaonik. U ponedeljak vam stiza izvestaj.

Sapa
04.02.2011, 11:20
cestitam, nek budu sa srecom barem 5 sezona!
ajde, bas sam znatizeljan kako rocker djeluje na pisti; posto niko ovdje ovako nesto nije vozijo ostali su nam samo testovi sa neta; a ja juce trazeci nesto o rossignolu S7 freeride, naletim na impresije o tom Aliasu, (slucajnost ne postoji ;) )
i kaze neki tip, odlicna skija za ljude koji zele da usavrse carving tehniku, vrlo vrlo vrlo stabilna na pisti, a i preko djombastih terena pegla za 5. kaze dobra za napredne skijse koji zele da se poprave; ali malo premekana za iskusne piste carvere koji voze u visokom ritmu.
ajd bas da cujemo hoce li se tvoja prica poklopit sa tim testom sa neta.
ps
u kojoj duzini si ih uzeo? ipak 166cm?