PDA

Pogledati punu verziju : Treking aplikacije za mobilne uređaje



jopopo
16.01.2011, 16:57
Ne znam kako drugačije da nazovem ovakve aplikacije/programe za praćenje i snimanje stanja nekog kretanja :)

Naime, da li neko ima iskustvo ili koristio neke od aplikacija za iPhone/iPod, Android ili Win Mobile koje služe da preko GPS prate aktivnost na stazi u ovom slučaju skijanje?

Ja koristim, recimo RunKeeper (za Android) i njime merim distancu koju pešačim ili vozim biciklom, utrošene kalorije, prosek za pređenu rutu i slične statistike. Postoje još, da ja znam, i Ski Tracks za iPhone/iPod ali nisam probao. Nalazio sam i slične aplikacije koje učitaju mapu skijališta i prate aktivnost ali većinom nemaju off-line mape već koriste 3G/GPRS za skidanje mapa što verujem nije baš dobra ideja za roming korisnike :)

Znam da postoji SkiData sajt koji beleži aktivnost ski-pasa ali nije to ideja ovog topika. Da li se neko zanimao ovime pa da može da prenese neka iskustva, znači koja aplikacija i za koji uređaj i utisak?

zloglasni
16.01.2011, 18:50
Ja sam probao sledece na Androidu : Alpine Sport,Endomondo Sport,Phresheez i Satski.Ni jedna ne radi savrseno tj ili se sama restuje ili izgubi signal ili nesto trece uglavnom rade sat do dva pa se zablentave.Od gore navedenih Phreshezz i satski su se meni pokazale najbolje

chaghaboo
16.01.2011, 22:12
Koristim Cardio Trainer (http://www.worksmartlabs.com/cardiotrainer/about.php) i služi mi ne samo za skijanje već i za vođenje neke vrste fitnes dnevnika.

Za skijanje sam ga prvi put probao ove godine ali nešto tu nije bilo kako treba. Ne znam da li sam ja nešto loše podesio ili je sam program u pitanju. Postoji opcija da mu kažeš koji tip aktivnosti započinješ i da on dalje prati parametre putem GPS-a, međutim to i nije radilo kako treba.

Dobra stvar je što je povezan za Google Health (http://www.google.com/intl/en-US/health/about/index.html) i automatski ga ažurira svakom aktivnosti koju izvedeš, a sam Google Health nudi praćenje raznih parametara uz grafikone što može da bude jako dobar putokaz za postizanje željenih rezultata.

jopopo
16.01.2011, 22:23
Samo mala sugestija iz mog iskustva: pošto GPS prijemnici u mobilnim telefonima nisu velike snage svaka prepreka smeta prijemu pa i odeća. Potrebno je mobilni nositi u gornjem delu odeće, najbolje spoljni džep na rukavu (nadlaktica) ili spoljni džep na grudima. Vozim bajk leti istom rutom i kada je u džepu pantalona gubi se signal i podaci, kada je što "više na telu" uglavnom nema problema.

wlad
16.01.2011, 22:51
Pretpostavljam da misliš na veličinu antene pošto kod GPSa nema "snage" (ništa se ne odašilje) nego "osetljivosti" (pošto uređaj samo prima signal(e)).. Koristim ponekad (ređe u poslednje vreme) GPS (Garmin Colorado - ručni) da se beleži tracklog, držim ga u džepu od jakne donjem normalnom i to savršeno funkcioniše. Kod mobilnih je problematična baterija pa se često "uspavaju" ili sl. "optimizacije" potrošnje baterije. Kod "pravih" ručnih GPSova to nije problem, radi po 15h bez problema, i redi perfektno posao, jedini je problem što je to dodatni uređaj koji treba da se nosi u džepu - zato ga ne nosim, tj. jako retko na skijanje (osim za turno skijanje kada je neophodan).

Idealno bi bilo da postoji neki jako mali uređaj (valjda ga i ima Garmin - ali nisam gledao detalje) koji bi samo beležio tracklog i ništa više - ali da bude tanak i da se "ne oseti" u đepu.

Brat je probao nedavno onaj Garmin sat (koji koristi za trčanje) ali se na velikoj hladnoći ponekad "zaglupi" (bili smo na -15/-20c), da se ne zaglupljuje to bi isto bilo odlično rešenje :).

Igi
16.01.2011, 23:27
Na iPhone koristim aplikaciju GPS MotionX... Mjeri prosjecnu brzinu, max. brzinu, predjeni put, vrijeme... Ako snimite usput i neku fotku, oznaci na mapi odakle je fotka uzeta... Mozete da pustate muziku i iz te aplikacije (iPod liste koristi)... Najveci problem je sto JEDE bateriju... Ove godine jos nisam testirao novu verziju, ali prosle godine je cijelu bateriju ispraznila za neka 4h...

jopopo
17.01.2011, 00:37
@wlad
Mislio sam na konvertor i pojačivač koji malo troše (to znači male snage) da ne bi opterećivali bateriju a samim tim i ne pojačavaju slabe signale (pa je i manja osetljivost kako kažeš) koje primi antena što dovodi do gubitka podataka. Ali nema veze elektronika sa ovim :)

Slažem se za Garmin uređaje, ali drugi smisao sam hteo da dam ovom pitanju. Kao što @chaghaboo reče postoje zanimljive aplikacije za telefone (koje uglavnom svi nose sa sobom dok skijaju) koji beleže aktivnosti a zatim iste aktivnosti možeš kasnije usnimiti na neki "cloud" server i pregledati, obraditi, voditi statistiku, publikovati i sl. Naravno da je potrošnja baterije izražena ali ja nisam imao problema da mi se telefon zaglupi (recimo sa RunKeeper programom) pa zato i pitam da podelimo iskustva.

wlad
17.01.2011, 13:01
Da, da, slažem se.

Na mob. moraju više da "paze" na bateriju zato što mnogo više stvari mora da radi ("radio" deo, BT, wifi, gps i sl.) i generalno (mnogo) više "troši" od običnog GPSa (koji ako je u "tracklog" modu / ne prikazuje mape - troši jako malo).

Idealno bi bilo kao što kažeš kada bi neka mob aplikacija mogla da pravi tracklog (po 8h ili više) i uploaduje na neki sajt, neka javi neko ako mu je to uspelo :).

volcom
22.01.2011, 14:49
Evo ja imam dobra iskustva sa sports tracker programom koji je napravljen za symbian .
Sto se tice baterije , u mom iskustvu ceo dan voznje +mp3 slusanje i onda posle 22 casa prazna baterija i onda se puni celu noc i tako sve dane dok sam na planini {5800 nokia Navigation edition }.Posle moze da se uploaduje na njihov site i da se vidi detaljna statistika.
http://www.sports-tracker.com/

barrcode
23.01.2011, 10:18
jedan + za aplikaciju/sajt sporttracker.
Jedina mana je što GPS čip u bilo kom mobilnom nema ni blizu kvalitet onog u pravom/ručnom Garmin GPS uređaju, odnosno nema tu preciznost/osetljivosst.
jutros mi je recimo baš dosta dodao na (snežnom :) ) trčanju - umesto 8km piše mi da sam pretrčao 10km.
prava stvar je znači neki od Garmin proizvoda (ili neki od Suunto satova sa GPSom, mada njih još nisam probao).
Stavim u ranac moj Summit HC, on sve lepo zabeleži (pređeni put, denivelaciju). Posle skijanja prebacim trek na kompjuter i onda imam u metar preciznu statistiku, a interesantne deonice (offpiste ili onpiste) save-ujem kao POI (da bih mogao da ih ponovo eventualno obiđem).
varijanta bez ranca je da se kupi neka varijanta GPS sata : garmin Forerunner ili neki od Suunto proizvoda.

chaghaboo
23.01.2011, 12:07
Pitanje za vas koji ste uspešno nekom mobilnom aplikacijom uspeli da pribeležite skijanje u toku dana.

Da li i kako te aplikacije znaju da ne treba da beleže put koji se pređe žičarom? Da ne bude po aplikaciji odskijanih 60km, a ono pola od toga bili usponi žicama.

A da rešenje problema ne bude to da posle svakog uspona žicom izvadim mobilni i kažem mu "e vidiš sad se spuštam, sad beleži", i tako za svaki spust.

oggy
23.01.2011, 16:42
Ja nisam probao te aplikacije, ali mi se cini da bi rjesenje moglo da ima veze sa tim da se obicno skija nizbrdo.

wlad
23.01.2011, 16:51
:D oggy ti je odgovorio :)

Inače čitao sam da su Garmin satovi mnogo bolji od Suunto što se tiče brzine update i preciznosti - da li je to staro ne znam. Ono što znam je da se garmin sat u FR na -20c zaglupio par puta - u prevodu ne valja ničemu - za trčanje je odličan.
(radi se o Garmin Forerunner 405)

chaghaboo
23.01.2011, 17:28
A vi koji ste to probali u praksi jel dobro radi i na stazi ili samo u teoriji?

Pitam upravo zbog toga što je meni moja aplikacija nešto potpuno konfuzno beležila. Mada to može da ima veze i sa prijemom signala i nekim drugim stvarima.

wlad
23.01.2011, 17:38
Pa ne mora to da ti radi aplikacija, ono što nama skijašima treba je da prosto samo beleži tracklog. A posle to možeš da učitaš u bilo koji program i/ili sajt i da ti on analizira podatke. Ja sam koristio Garmin Colorado za beleženje trackloga i to funkcioniše perfektno - jedina mana je da zauzima prostor u džepu - a za mob. aplikacija (iPhone) pojede bateriju tako da mi to ne treba ništa ;), a i iPhone 3 ima dosta neprecizan GPS (čip). Kada analiziraš podatke on će ti ispisati koliko si prešao uzbrdo (žica), nizbrdo (skijanje), brzine, koliko si vremenski skijao, koliko odmarao i sl. statistike.

chaghaboo
23.01.2011, 20:30
Ok, hvala na pojašnjenju, to sam hteo da čujem.

jopopo
23.01.2011, 21:51
Postoje lagovi u aplikacijama zbog grešaka u radu GPS kada se javljaju nenormalni parametri. To je do aplikacije i do njene izrade, treba da predupredi takve stvari tj da greške utiču na rezultat.

Sada za vikend probao par njih na Android platformi i nisam pronašao aplikaciju koja ne registruje vožnju žicom. Ručno sam uključivao i isključivao snimanje. Jedina opcija bi bila da program ne registruje prilikom skijanja određenu minimalnu brzinu koja odgovara brzini žice ali je teško pretpostaviti da se svi kreću brže od žice, ima i početnika :) ili kretanje uzbrdo kao što je pomenuto gore.

Naravno da postoji analiza u smislu šematskog prikaza brzine, tempa i sl. ali samo na telefonu pa ne mogu da vam pokažem ovde.
Evo kako se prikazuju rezultati na mapi.

http://usnimi.me/thumbs/runkeeper.png (http://usnimi.me/?v=runkeeper.png)(RunKeeper)
http://usnimi.me/thumbs/worksmartc.png (http://usnimi.me/?v=worksmartc.png)(CardioTrainer, vidi se i vožnja žicom, plave tačke na sredini staze su registrovana pauza)

chaghaboo
22.02.2011, 15:59
Evo i ja se vratio sa skijanja gde sam malo testirao par aplikacija na nekoliko različitih uređaja. Konkretno MyTracks za Android (na Huawei U8110 i HTC Tatoo) i Sports Tracker za Symbian (na Nokia 5800 Express Music i Nokia N78).

Oba programa imaju prilično jasan i jednostavan interfejs, pri čemu je interfejs Sports Tracker-a vizuelno dopadljiviji i bogatiji funkcijama. Oba beleže osnovne podatke zanimljive za kasniju analizu i prikazuju ih grafički, ali je Sports Tracker bogatiji opcijama, kao što je na primer fotografisanje ili snimanje videa sa geo tagingom. Međutim, za razliku od Sports Tracker-a MyTracks je otvorenog koda i posetivši njihov sajt video sam da se intenzivno radi na dodavanju novih opcija i uklanjanju uočenih problema što u nekom kratkom vremenskom periodu može izbaciti MyTracks na vrh po svim kriterijumima.

Sports Tracker poseduje specijalizovani sajt na koji se snimljeni podaci pohranjuju i prikazi na njemu su fenomenalni i jednostavni za analizu i poređenje. Za razliku od njega MyTracks podatke izvozi u Google Docs tabelu i Google Fusion Tables odakle se može dobiti vizuelizacija u vidu mape i ostali podaci, ali to sve izgleda dosta siromašno i ograničeno. Oba programa imaju opciju da izvezu podatke u različitim formatima koji se mogu zatim učitati u druge specijalizovane programe ili sajtove.

Iako prikupljeni podaci (MyTracks vs. Sports Tracker) nisu bili identični nisu se ni puno razlikovali. Razlika je bila minimalna tako da može da se kaže da je preciznost svih uređaja/aplikacija bila uporediva. Međutim dešavalo se da Sport Tracker na obe Nokije ne pribeleži intervale od 30tak minuta a nekada i po čitavih 2 sata, a takođe su davali i neka čudna očitavanja. Na primer oba uređaja su mi u par navrata očitali max brzinu od 84, 101 ili 111 km/h. Tih nekoliko vrednosti su jednostavno odskakale od ostalih pribeleženih vrednosti ali i od vrednosti koje je zabeležio MyTracks, sem toga znam sigurno da toliko brzo nisam išao :ski: Da li zbog gubitka signala ili je sama aplikacija u pitanju ne znam ali simptomi su identični na obe Nokie. Za razliku od njih oba Androida su konstantno beležila podatke bez ikakvih "rupa" i nisu imali čudna očitavanja.

Što se tiče baterije ni jedan od telefona nije imao problema da sačuva bateriju tokom celodnevnog skijanja. Uključivao sam aplikacija po dolasku na staze i isključivao ih na kraju dana, uz zaustavljanje/pauziranje tokom pauze za čaj.

Za sada definitivno ostajem uz MyTracker prvobitno zbog toga što koristim Android ali i zbog toga što mislim da ima veliki potencijal koji će tek ispoljiti u bliskoj budućnosti. Ako neko uradi poređenje nekih drugih aplikcija neka napiše utiske, a evo kako izgleda Google Fusion tabela (kada se klikne na krajnu tačku dobija se statistika):

http://www.google.com/fusiontables/DataSource?snapid=140025

trendo
22.02.2011, 20:00
Evo i ja se vratio sa skijanja gde sam malo testirao par aplikacija na nekoliko različitih uređaja. Konkretno MyTracks za Android (na Huawei U8110 i HTC Tatoo) i Sports Tracker za Symbian (na Nokia 5800 Express Music i Nokia N78).

Oba programa imaju prilično jasan i jednostavan interfejs, pri čemu je interfejs Sports Tracker-a vizuelno dopadljiviji i bogatiji funkcijama. Oba beleže osnovne podatke zanimljive za kasniju analizu i prikazuju ih grafički, ali je Sports Tracker bogatiji opcijama, kao što je na primer fotografisanje ili snimanje videa sa geo tagingom. Međutim, za razliku od Sports Tracker-a MyTracks je otvorenog koda i posetivši njihov sajt video sam da se intenzivno radi na dodavanju novih opcija i uklanjanju uočenih problema što u nekom kratkom vremenskom periodu može izbaciti MyTracks na vrh po svim kriterijumima.

Sports Tracker poseduje specijalizovani sajt na koji se snimljeni podaci pohranjuju i prikazi na njemu su fenomenalni i jednostavni za analizu i poređenje. Za razliku od njega MyTracks podatke izvozi u Google Docs tabelu i Google Fusion Tables odakle se može dobiti vizuelizacija u vidu mape i ostali podaci, ali to sve izgleda dosta siromašno i ograničeno. Oba programa imaju opciju da izvezu podatke u različitim formatima koji se mogu zatim učitati u druge specijalizovane programe ili sajtove.

Iako prikupljeni podaci (MyTracks vs. Sports Tracker) nisu bili identični nisu se ni puno razlikovali. Razlika je bila minimalna tako da može da se kaže da je preciznost svih uređaja/aplikacija bila uporediva. Međutim dešavalo se da Sport Tracker na obe Nokije ne pribeleži intervale od 30tak minuta a nekada i po čitavih 2 sata, a takođe su davali i neka čudna očitavanja. Na primer oba uređaja su mi u par navrata očitali max brzinu od 84, 101 ili 111 km/h. Tih nekoliko vrednosti su jednostavno odskakale od ostalih pribeleženih vrednosti ali i od vrednosti koje je zabeležio MyTracks, sem toga znam sigurno da toliko brzo nisam išao :ski: Da li zbog gubitka signala ili je sama aplikacija u pitanju ne znam ali simptomi su identični na obe Nokie. Za razliku od njih oba Androida su konstantno beležila podatke bez ikakvih "rupa" i nisu imali čudna očitavanja.

Što se tiče baterije ni jedan od telefona nije imao problema da sačuva bateriju tokom celodnevnog skijanja. Uključivao sam aplikacija po dolasku na staze i isključivao ih na kraju dana, uz zaustavljanje/pauziranje tokom pauze za čaj.

Za sada definitivno ostajem uz MyTracker prvobitno zbog toga što koristim Android ali i zbog toga što mislim da ima veliki potencijal koji će tek ispoljiti u bliskoj budućnosti. Ako neko uradi poređenje nekih drugih aplikcija neka napiše utiske, a evo kako izgleda Google Fusion tabela (kada se klikne na krajnu tačku dobija se statistika):

http://www.google.com/fusiontables/DataSource?snapid=140025

Dali na MyTracker moze da se vidi i u 3D posto kod Sports Tracker moze, i kada bih hteo otstampati istu dali moram otici u neki drugi sajt ili mogu sa 'lice mesta'.
I molimte (ne moras ovde, moze u theard Bansko) objasni onaj spojni put od Siligarnika do Calin vilog - preko Strazite, sto se vidi ovde na linku sto si dao, mada se vidi i na ski mapi. Nazalost prosle godine nije se moglo tamo, bar ne u Januaru.

(javascript: leoHighlightsIFrameClose();)

chaghaboo
22.02.2011, 20:37
Nema trendo na MyTracks 3D kao na Sports Trackeru, pored da pogledaš svoju putanju na Google Maps evenutalno možeš još da je pogledaš u Google Earth, ali mislim da se opet ne dobija 3D kao u Sports Trackeru.
U temi Bansko ti pišem za onaj put do Chalin Valog.

Danas sam pogledao još dve aplikacije za tracking. Alpine Sport, ne izgleda loše, zanimljiva je jer meri i G silu i Sports Tracker za Android. Ovaj Sports Tracker za Android izgleda dosta zanimljivo, nadam se da ću onaj tamo vikend na skijanje pa ću probati i ova dva, a ako je neko u mogućnosti neka ih proba i pre pa neka javi utiske.

wlad
22.02.2011, 21:04
Pošto možeš da izvezeš u KML možeš i da ga prikažeš u Google Earth-u u "3D" (GE-u nije bitna visina - pošto "zna" da projektuje tracklog na površinu terena).

Top
23.02.2011, 07:13
A ima li neka slicna aplikacija Windows mobile, da ispobam

chaghaboo
24.02.2011, 13:06
@Top

Probaj Sporty Pal, pa javi kako ti se čini
> http://www.sportypal.com/

ivancar
24.02.2011, 22:06
@ chaghaboo (http://www.skijanje.co.rs/forum/member.php?u=3370)
Sad sam instalirao Sports Tracker, pa me interesuje kako da ga podesim. Jedino što razumem je Activity i Live Sharing. Ali ove ostale opcije šta tu (trenutno mi piše "none")

Top
25.02.2011, 07:11
@Top

Probaj Sporty Pal, pa javi kako ti se čini
> http://www.sportypal.com/

Sutra sam na skijanju pa cu je isprobati. Hvala na aplikaciji.:)

chaghaboo
25.02.2011, 09:53
@ivancar
Ako je u pitanju aplikacija za Symbian (Nokia), treba da se registruješ na njihovom sajtu i nakon toga ćeš imati pun pristup svim opcijama. Opcije za koje ne znaš šta su najbolje da ostaviš na podrazumevanim podešavanjima, ako se na primer igraš sa podešavanjem intervala u kojem GPS beleži tvoju putanju ili preciznosti koja je potrebna da bi aplikacija beležila može ti se desiti da ne pribeleži sve što treba.

Inače ne koristim Nokiju već sam na skijanju igrom slučajeva imao priliku da isprobam treking na ta dva telefona pa ne znam sad napamet kako izgleda intefejs i podešavanja.

ivancar
25.02.2011, 23:13
@ chaghaboo (http://www.skijanje.co.rs/forum/member.php?u=3370)

Jeste za Symbian je. Sad sam se registrovao. Da li on svaki put pri pokretanju programa, traži konekciju sa interentom (GPRS) ili samo traži GPS signal?

chaghaboo
26.02.2011, 12:38
Mislim da traži i GPRS ali da nije neophodan, GPS je naravno neophodan i uvek ga traži. Ako je dostupna neka internet konekcija aplikacija će pokušati da skine Google mapu mesta gde se nalaziš, a ako nije jednostavno će samo praviti tracklog, beležiti koordinate staza kojima se krećeš, pa ćeš ih naknadno, kada budeš imao pristup netu sa mobilnog ili budeš podigao mape na njihov sajt, moći da vidiš na mapi.

ivancar
26.02.2011, 22:09
OK, hvala na odgovorima. Sutra idem na skijanje pa ću malo testirati ovu aplikaciju.

Top
28.02.2011, 07:24
Evo ja sam testirao sportypal za win mobile i koristio sam je sat vremena, ovo su rezultati, nadam se da cete ih moci vidjeti http://sportypal.com/Workouts/Details/940467

chaghaboo
28.02.2011, 10:36
Prilično je dobra ova interaktivna mapa i dosta ima detalja o samoj aktivnosti. Postoje standardna verzija koja je besplatna i Pro verzija koja se plaća. Nemam sad vremena da ih poredim ali za vikend palim na Kopaonik pa ću se potruditi da ih uporedim, jer ovako na prvi pogled se aplikacija čini dosta dobra.

miko
28.02.2011, 16:10
Интересантно е то да сте споменули SportyPal, Ја радим за овог фирму, и је из Македонија.
Користим је на мој Android телефон када одем на скијање, најбоља ствар је да када аплоудирате трака рачунава посебно делове где се возити по жичара или ски-лифта, и да их вади од статистици, тако да можете видети тачно колико времена сте скијале / бордале са коју брзином, време, надморска висина ...
Ево неких примера када сам користио,
од Попова Шапка пред две недеље:
http://sportypal.com/Workouts/Details/894868
и јуче на Кожуф: http://sportypal.com/Workouts/Details/941480

Така да ако имете некоја идеја или поплака во врска со SportyPal, слободно пратете ми порака.

п.с.
Извинете за мојот Српски, не е баш најдобар

Поздрав

trendo
28.02.2011, 16:44
Izvini miko na srpski
sta su te crvene linije, isto sam primetio i kod Top-a, a i kod drugara ima isto tako
inaci mi koristimo za planinarenje i smatram da je ok, ali mozemo kontaktirati za bolje snaodzenje u aplikacii
poz

chaghaboo
28.02.2011, 17:06
miko, jel program automatski izbacuje vožnju skiliftom iz statistike kada je u ski modu ili se to mora ručno (manuelno) uraditi?

akole
28.02.2011, 21:04
Koliko ova aplikacija i gps srču bateriju?
Koristim htc hd2.
Ima neko iskustva sa htcom i ovom aplikacijom.

Top
01.03.2011, 07:08
Kod mene je htc hd2 i potrosio mi je oko 10 % za sat vremena.

miko
01.03.2011, 09:52
Izvini miko na srpski
sta su te crvene linije, isto sam primetio i kod Top-a, a i kod drugara ima isto tako
inaci mi koristimo za planinarenje i smatram da je ok, ali mozemo kontaktirati za bolje snaodzenje u aplikacii
poz

Crvene linije su gde si postigao maximalna brzina


miko, jel program automatski izbacuje vožnju skiliftom iz statistike kada je u ski modu ili se to mora ručno (manuelno) uraditi?

Kada je u ski/snowboard mode, nakon upload na www.sportypal.com
voznju sa skilift/zichara se izbacuje iz statistike (to su oni zelene linie na mapu) (se vodi kao na pauza).Primer:
Nakon voznja celi dan na telefonu ti pise da si izvozio 50km, no nakon upload, svi zichare i ski-lifta bichu izbaceni, i ondak mozesh da vidisj koliko si stvarno izvozeo. :dziveli:


Koliko ova aplikacija i gps srču bateriju?
Koristim htc hd2.
Ima neko iskustva sa htcom i ovom aplikacijom.
Paso HTC je ok, maximum moze da prezivi oko 8-10 sati

chaghaboo
01.03.2011, 15:34
Kada je u ski/snowboard mode, nakon upload na www.sportypal.com
voznju sa skilift/zichara se izbacuje iz statistike (to su oni zelene linie na mapu) (se vodi kao na pauza).Primer:
Nakon voznja celi dan na telefonu ti pise da si izvozio 50km, no nakon upload, svi zichare i ski-lifta bichu izbaceni, i ondak mozesh da vidisj koliko si stvarno izvozeo. :dziveli:


Svaka čast! A kako ste rešenje primenili da ne beleži žičare? Koji parametar ste uzeli u obzir da bi se u statistici izbacila vožnja žičarom? Konstantna brzina ili možda prepozna kada je u pitanju uspon ili pak nešto treće?

akole
01.03.2011, 20:43
Paso HTC je ok, maximum moze da prezivi oko 8-10 sati

Ako prezivi 8 h to je dovoljno za jedan dan skijanja...

miko
02.03.2011, 10:32
Svaka čast! A kako ste rešenje primenili da ne beleži žičare? Koji parametar ste uzeli u obzir da bi se u statistici izbacila vožnja žičarom? Konstantna brzina ili možda prepozna kada je u pitanju uspon ili pak nešto treće?

Zimamo uspon kako parametar pri ovo

chaghaboo
02.03.2011, 12:20
Ok, hvala na pojašnjenju miko.

oggy
02.03.2011, 23:29
Ja sam po preporuci sa foruma probao Phresheez na ZTE Blade (Android), telefon je brez problema durao cijeli dan skijanja i trackinga (znalo mi je ostati gotovo 50% baterije). Doduse, trebalo bi napomenuti da je aplikacija bila podesena za cuvanje baterije (tj. najvecu "granularnost" snimka), a da je vrijeme bilo izuzetno toplo, temperature su isle skoro do +10. Na -20 sam siguran da bi bila sasvim druga prica...

Uglavnom aplikacija dobro radi, jedini problem je sto je interfejs (bar meni) malo konfuzan, nekako sticem utisak da je pravljena pod pretpostavkom stalnog internet pristupa, sto bas i nije realno ako skijate vani.

chaghaboo
04.03.2011, 09:07
Zaposleni iz Googla, koji su ujedno i strastveni skijaši, su pomoću MyTracks beležili svoj track log, a zatim ga uvezli u Google Earth, evo kako to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=GednPbAMjZo

ski&sun
10.03.2011, 17:05
Evo i ja konacno da se javim posle instaliranja Sports Tracker-a na Nok E72.
Program je fantastican, ponekad mu treba malo duze (2-3 min) da se poveze sa satelitom, ali radi fantasticno. Testirao sam ga u kolima i odstupanja su minimalna. Vozio sam 60 km/h, a mob je pokazivao 58 km/h.
Sutra cu upload-ovati screenshoot-ove, inace maksimalna brzina koju sam postigao je 84.8 km/h na crvenoj dubokoj, stil veleslalom, dakle nije bilo spusta :)
Jedino sto me interesuje je koliko kredita skida ova aplikacija, tj koliki ce me dodatno kostati na postpadi-u?!
Pozdrav i topla preporuka za Symbian user-e.

akole
10.03.2011, 21:11
Dužina konektovanja sa satelitima uglavnom zavisi od samog prijemnika i antene u uređaju. Naravno telefonima nije primarna stavka GPS pa samim tim tu ne postižu baš neke rezultate. Meni kod N79 je trebalo takođe dosta i teže se snalazio u samoj zgradi, bez obzira koja je aplikacija bila u pitanju dok na HD2 je prosto munja na tu temu u samim zgradama brzo nalazi satelite. Ima neke druge nedostatke :glavaozid
GPS ne bi trebalo da "troši" kredit međutim Synbian je rešio da nadomesti lošiji prijem i ubrza stvari pa pomoć dobija od lokacija samih baznih stanica, u dosluhu je sa bar tri, pa tako zna gde je telefon i bez gps-a. E ta asistencija tosi kredit.
Na HTC imam malu aplikaciju koja je onemogućava korišćenje mobilnog interneta bez dozvole i ovaj program je prozvan samo kod uploada podataka.

Kolima sam probao Sports Tracker i baš je precizan, imam utisak da je Google map preciznijia nego Google Earth (ovo je Google lepo naplatio zar ne), sve se lepo exportuje i radi i na Google Earth.
Pogram je opasan ako se objave javno brzine tu se vide prekoračenja :sm022:

E sada ostaje da se vidi kao će HTC da prezivi skijaški dan pa vam se javljam ako ne budem brao ljubičice sledeće nedelje a to je onda šetanje :hair:

akole
10.03.2011, 22:21
Kolima sam probao Sports Tracker i baš je precizan, imam utisak da je Google map preciznijia nego Google Earth (ovo je Google lepo naplatio zar ne), sve se lepo exportuje i radi i na Google Earth.


Mislo sam na SportyPal Copy/Paste

Izvinjenje

ski&sun
11.03.2011, 19:16
Evo ga mali upload, konacno sam skinuo slike sa telefona:

http://www.dodaj.rs/t/I/jO/2SmtV34n/stscreenshot.jpg (http://www.dodaj.rs/?I/jO/2SmtV34n/stscreenshot.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/1u/xr/3w6gRMnq/stscreenshot1.jpg (http://www.dodaj.rs/?1u/xr/3w6gRMnq/stscreenshot1.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/3l/M2/3J1daVLQ/stscreenshot2.jpg (http://www.dodaj.rs/?3l/M2/3J1daVLQ/stscreenshot2.jpg)

chaghaboo
13.03.2011, 13:13
Pošto očigledno ima dosta aplikacija ovog tipa evo i tabele sa izlistanim svim aplikacijama za mobilne telefone koje smo spominjali. U tabeli se nalaze sajtovi aplikacija, platforme koje su podržane i informacija da li je aplikacija besplatna ili ne. Ovako možemo lakše da ispratimo šta je sve to prisutno na tržištu, a tabela je otvorena tako da svako može da doda nove informacije ili modifikuje već postojeće.

Treking aplikacije za mobilni (https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AlcGOkCnXlEgdG5Pc05zSUNUb1dzWXhWRXJob3lNb 2c&hl=en_GB&authkey=CK30jeoG)

jopopo
13.03.2011, 15:12
Pošto očigledno ima dosta aplikacija ovog tipa evo i tabele sa izlistanim svim aplikacijama za mobilne telefone koje smo spominjali. U tabeli se nalaze sajtovi aplikacija, platforme koje su podržane i informacija da li je aplikacija besplatna ili ne. Ovako možemo lakše da ispratimo šta je sve to prisutno na tržištu, a tabela je otvorena tako da svako može da doda nove informacije ili modifikuje već postojeće.

Treking aplikacije za mobilni (https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AlcGOkCnXlEgdG5Pc05zSUNUb1dzWXhWRXJob3lNb 2c&hl=en_GB&authkey=CK30jeoG)

Ej bravo!!! Baš sam imao nameru da sažmem informacije u tabelu ali ti su preduzimljiviji :) Super. Da li možeš samo da Platfome razdeliš u posebne kolone i staviš čekere (ili X), mislim da je preglednije? Znači posebne kolone za Android, iPhone, Nokia, Blackberry, WP. Šta ti je WP? Windows Mobile možda?

chaghaboo
13.03.2011, 16:27
Evo razdelio sam kolone za svaku platformu i stvarno je dosta preglednije sada :ok:, a podržane platforme sam obeležio sa +. E sad, da tabela ne bi plus shvatila kao formulu već ga prikazala kao plus potrebno je ispred njega staviti gornje navodnike: ' A može i da se jednostavno kopira iz nekog polja gde već postoji. Ili da zaobiđemo tu peripetiju i lepo da udaramo X, iako mi ovo + lepše izgleda?

WP sam stavio za Windows Phone što je kao naslednik Win Mobile OS-a, međutim kako ne koristim telefon sa Win operativnim sistemom ne znam da li su ta dva kompatibilna. Odnosno da li program koji radi pod Win Mobile radi i pod WP7 i obratno? I da li je možda zbog toga potrebno da imamo odvojene kolone za ta dva ili ne?

Top
14.03.2011, 07:05
Mislim da nisu kompatipilni Wm 6.x i Wp 7.

chaghaboo
02.04.2011, 14:39
Evo i izazova u vezi sa ovom temom ;)
http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=56821&postcount=115

Poruka je u temi Šta radite kada ne skijate? (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3594)

dzoninho
28.11.2012, 10:46
Ja koristim MzTrack i prezadovoljan sam...

ibane
23.01.2015, 13:29
Koja je najbolja treking aplikacija za Kopaonik?
Prijatelji treba da idu a ne poznaju planinu. Bilo bi im jako od pomoci neka aplikacija sa mapom i gps pozicioniranjem gde se nalaze da mogu da se lakse krecu po stazama i planini.

Sinisha
23.01.2015, 14:28
Zvanicna app skijalista srbije nema opciju gps pozicioniranja na ski mapi. To bi trebali da naprave cim pre.
Ipak Kop je prilicno dobro obelezen i klasicna ski mapa zavrsava posao.
Sem toga ko pita ne skita, na svakoj zici mogu dobiti uputstva gde, kako, itd.

@ Dzoni
I ja koristim google My Tracks, ono najjednostavnija app koja se lako sinhronizuje.
Kapiram da se moze koristiti i kao ski mapa na stranim skijalistima jer su cesto staze obelezene na google maps.

Eto ideje, ako bi se preko google maps mapirale staze na kopu, navigacija bi bila prelaka koristeci bilo koji google servis. Pre su google mape mogle da se edituju od strane google maps zajednice, ne znam kako to ide danas...

zlitic
23.01.2015, 14:42
Maprika je isto interesantna

Sinisha
27.01.2015, 22:17
Eto ideje, ako bi se preko google maps mapirale staze na kopu, navigacija bi bila prelaka koristeci bilo koji google servis. Pre su google mape mogle da se edituju od strane google maps zajednice, ne znam kako to ide danas...
Ova diskusija nije ostala na ovome, otisao sam na:

(http://www.skijanje.rs/forum/www.google.rs/mapmaker)www.google.rs/ (http://www.skijanje.rs/forum/www.google.rs/mapmaker)mapmaker (http://www.skijanje.rs/forum/www.google.rs/mapmaker)

Putem mapmakera mozete editovati google maps.
Saznao sam da ucrtavanje staza na skijalistu nije moguce, jer je to bila pilot opcija koja je ugasena.

Ipak odlucio sam da ucrtam stazu 4b na Kopu kao
Tип путањеСтаза
Za bicikliste i pesake.



Google mapmaker urednik nije dozvolio ovu izmenu mape, ali smo posle diskusije i objasnjenja da se radi o ski stazi prosli ponovo proceduru recenzije kod stranog urednika i voila :) na google mapama se nalazi po prvi put ucrtana ski staza na Kopu, ja sam autor krivulje :).

Pa vas pozivam da nastavimo ucrtavanje staza preko google map makera. Krenite sa nastavljanjem na 4b, dakle da postoji kontinuitet staza.

ibane
27.01.2015, 22:51
Imala je ranije aplikacija sa stazama, secam se. A mislim da je to ovo:

http://www.maprika.com/maplink.php?id=1722

@Sinisa na tvoju veliku zalost ali nisi prvi ;).
Ja sam bas zbog toga i pitao da li neko ima iskustva i kakva sa trecking aplikacijama za Kopaonik.

ibane
27.01.2015, 22:57
A ovo je mislim prva aplikacija sa mapama samo za garmin:

http://www.skidea.com/resort/10

Mozes odatle @Sinisa da iskopiras.

Sinisha
27.01.2015, 23:18
Sigurno se nisam prvi setio :), ali pre nego sto sam ja ucrtao 4b nije bilo ni jedne staze. Ne zato sto se niko nije setio, vec zato sto ne postoji opcija da se u google maps dodaju ski staze, tj. ta opcija je odavno ukinuta, a kada je postojala nije bila javno dostupna.

Ipak kroz diskusiju dozvolili su da staza koju sam ucrtao ostane iako je isprva bila obrisana jer to nije staza za pesake i bicikliste, mada moze da bude ;). Nadam se da ce sada na istu moci da se nastave i ostale staze.

Google maps su najrasprostranjenija GPS mapa na svetu koju svako ima na telefonu. Ako u google mape ubacimo staze, prica o navigaciji po Kopu je zavrsena.

A staze moze da ucrtava bilo ko, iskreno ja i nemam vremena da sve ucrtam, google mapmaker je projekat u kome svi kao zajednica ucestvuju.