PDA

Pogledati punu verziju : Borovec ?????



Grazer
18.01.2006, 14:29
Pitanje,nisam nikada skijao van bih(jahorina,vlasic) i SCG(kopaonik),cujem samo pozitivne stvari o borovecu.prvo dali je to istina,da li je stvarno toliko dobro??? Sad ako jeste isao bih rado pa ma zanima koji hotel biste mi preporucili(zelim nesto sto je na stazi,dobra hrana(obavezno)i da je nocni zivot dobar.Drugo,kakve su cene tamo(u eurima)koliko otprlike kosta 7PP,7skipass,pica u kaficima,uopste sve,voleo bih da neko ko je to iskusio kaze nesto o tome.kakvo je stanje s zicarama,stazama,kakvo je obicno vreme tamo u periodu februara(jel bolje od naseg),ma uopste sve. Unapred hvala

ski dude
18.01.2006, 15:22
Borovec pre svega ima fantastican nocni zivot:ok: ,cene su dosta jeftine(bar pre 2 god. ne znam sada).Staze su strmije nego na primer kopaoniku.
Uredjivanje staza je solidno(umeju i oni da zabusavaju):( ,zicare su gondola,4 ili 5 cetvoroseda(ne znam tacno).Predlazem ti hotel Rila 4* ili hotel Samokov 3*.U februaru ima dosta snega ali sam doziveo pre 3 godine da je bilo +15c:hair: pa se skoro sav sneg i otpio:mad: .

adwarf
18.01.2006, 21:05
Procitaj utiske sa zimovanja prethodnih sezona. Imas na glavnoj strani. Tamo se dosta pisalo o Borovecu i Banskom.
Mislim da je Bansko mozda bolje resenje, ali ove godine je Borovec dobio 2 nova high speed 4seda i kazu da je to mnogo uticalo na kvalitet skijanja. Pa proveri, ali ne verujem da ces pogresiti sta god da odaberes.
Pozdrav!

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:16
Na bugarskom sajtu www.banskoski.com su mi rekli da je Bansko mnogo mnogo bolje:ski: :ski: :ski: :ski: :ski:

Milan NS
19.01.2006, 08:59
Baš čudno da ti na sajzu o Banskom ne kažu da je Borovec bolji, pa da lete s posle :ok:

Grazer
23.01.2006, 13:55
pa dobro borba konkurencije,znaci Borovec najbolji izbor,za 400 eura moze covek da se iskija i provede kao bog!!!

adwarf
23.01.2006, 20:04
Tako nekako, mada, vec sam ti rekao, sto se kvaliteta skijanja tice, kazu da je Bansko ipak bolja solucija. Ali Borovec deluje kao BEST BUY, odnos kvaliteta i cene mislim da je zavidan
Aj uzdravlje

iskra
25.01.2006, 14:29
pa dobro borba konkurencije,znaci Borovec najbolji izbor,za 400 eura moze covek da se iskija i provede kao bog!!!

Cao Grazer!
Evo ja sam bila u Borovecu ove zime, tj. vratila sam se za Bozic, pa mogu da ti prenesem svoje utiske.
Prvo, staze su mnogo duze nego na Kopu:ski: , odrzavane su dobro, planina je mnogo mirnija, guzvi na zicama takoreci nije ni bilo, iako je bio spic sezone (nova godina ), jer imaju nekoliko cetvrosedeznica, kao i gondolu, naravno.
Ski pas se kupuje preko agencije (ja sam isla preko Kon Tikija), i vazi za 6 dana, a ako hoces i za sedmi dan, mozes da dokupis (kosta 25EUR).
Bila sam u Hotelu Olimp, koji se nalazi na stazi, i sasvim je ok, tj. ima ono sto je najbitnije (lepe, ciste sobe i odlicnu hranu), ima i bazen i saunu, ali ipak u rangu hotela sa 3 zvezde. Ako se za njega odlucis, predlazem lux sobe, jer su mnogo komfornije nego obicne, a razlika u ceni je mala.
Cene po kaficima i restoranima su kao u Beogradu. Ima dosta pabova jer ima puno Engleza. U sustini, sto se tice tog van-ski sadrzaja, mislim da im fali malo sminke da postanu pravi evropski ski centar (ipak je to Bugarska), ali ok je :yay: .
Jedina mana je put autobusom koji traje verovali ili ne 11 sati od Beograda, tako da definitivno treba ici kolima (mislim da vise nema nikakvih frka po putevima).
Eto, to bi bilo ukratko :)

Grazer
25.01.2006, 15:07
sto se tice hotela treba birati izmedju olimpa ili rila pa da covek bude zadovoljan??

ski dude
25.01.2006, 16:07
sto se tice hotela treba birati izmedju olimpa ili rila pa da covek bude zadovoljan??

jeli to pitanje, ili zakljucak:dontknow:

Grazer
25.01.2006, 17:42
zaljucak pa pitanje

ski dude
25.01.2006, 19:33
sto se tice hotela treba birati izmedju olimpa ili rila pa da covek bude zadovoljan??

Rila i Olimp imaju pre svega najbolji odnos kvalitet-cena:yay: i lokacija im je super,ne kazem da su ostali hoteli losiji ali ova dva su po meni najbolja:ok:

Grazer
25.01.2006, 20:13
ma ja sam primetio da ko god je bio u borovecu spominje samo ova dva hotela pa naravno sledi da se za njih i odlucim,ako neko ima nesto drugo za preporuciti,Slusam!!

Grazer
25.01.2006, 20:19
kakvo je stanje s bungalovima,kako se krecu cene hrane po trgovinama?

ski dude
25.01.2006, 20:59
kakvo je stanje s bungalovima,kako se krecu cene hrane po trgovinama?

za bungalove ne znam,ali oni koji su bili kazu da je super varijanta ali da nije na kraju sela:kez: ,sto se tice trgovine cene su dosta niske:) ,ne deru kao na primer na kop-u:mad:

Milan NS
26.01.2006, 13:46
ma ja sam primetio da ko god je bio u borovecu spominje samo ova dva hotela pa naravno sledi da se za njih i odlucim,ako neko ima nesto drugo za preporuciti,Slusam!!

Samokov je isto O.K. hotel.
Hrana ODLIČNA.
Grejanje O.K.
U centru.
Bliži gondoli od Rile :ok:
Preporuka :deal:

Grazer
27.01.2006, 13:11
pitanje za one koji su bili??? I koliko vam je love trebalo sve ukupno(smestaj,pass,poneti,sve ukupno)???

ski dude
27.01.2006, 16:36
pitanje za one koji su bili??? I koliko vam je love trebalo sve ukupno(smestaj,pass,poneti,sve ukupno)???

za nas cetvoro oko 1500eura(bilo pre dve god.):ski:

kuka loznica
28.01.2006, 19:18
Ako izaberes Borovec neces pogresiti................hotel OLIMP izvaredan i na boljem mestu nego svi ostali dole ...Zasto? ....... zato sto ispred hotela stanes na skije i spustis se do lifta ,a sa staze vratis se u hotel na skijama.........Hrana izvaredna (svedski sto) ..preporucujem ti da recimo veceru uyplatis u hotelu na licu mesta i tako ustedis na dve osobe oko 90 evra......Put do Boroveca dobar..........Staze izvaredne u nedostatku snega rade topovi,staze su veoma dobro uredjene strmije nego na KOPU veruj pravo je uzivanje skijati tamo.Liftovi rade nema zastoja ...... nema cekanja i nerviranja hoce li lift stati ili dali ce proraditi.Osoblje na liftovima veoma ljubazno.Preko dana skijas na temperaturi + 7-8 stepeni ,nocu pada na -5-6 stepeni.Nocni zivot izvaredan dosta lokala sa Srpskom muzikom.....cene kao kod nas..........sem cigareta koje se prodaju u centru 28 evra box Malboro.....zato na granici kupis i obezbedis se...........Ski pass koji je 120 evra za sest dana vredi platiti naskijas se covece do besvesti a to ti obezbedjuje vodic agencije preko koje ides.......imas priliku da se popnes na vrh skakaonice.........inace Borovec je konkurisao za Olimpijadu ali neznam koje god...........kazu da imaju najbolju ski-skolu na balkanu.........jedino sto moze da te iznervira su Englezi kojih ima 70 % na borovecu.......... Posto svake godine skijam na razlicitim mestima i zemljama veruj mi u Borovec se vracam sigurno ponovo.........JA SAM ODUSEVLJEN

Loznicanin......................pozdrav nadam se da sam ti pomogao

kuka loznica
28.01.2006, 19:25
BOROVEC
http://www.photoposting.net/pics/sport/38721.2177466667-m.jpg

kuka loznica
28.01.2006, 19:28
http://www.photoposting.net/pics/sport/38721.2151593171-m.jpg
http://www.photoposting.net/pics/sport/38721.2165955903-m.jpg

Grazer
29.01.2006, 14:11
ok,znaci necu pogresiti koji god hotel izaberem a i skijaliste samo po sebi je super,jel pricaju bugari nas ili se prica s njima na engleskom?

ski dude
29.01.2006, 15:55
ok,znaci necu pogresiti koji god hotel izaberem a i skijaliste samo po sebi je super,jel pricaju bugari nas ili se prica s njima na engleskom?

ma bolje ce te razumeti ako pricas srpski(istina):D ,engleski upotrebljavaj u english pab-ovima:smoke:

Milan NS
30.01.2006, 11:30
Govori SR"B"SKI da te ceo svet razume

ai_ski
30.01.2006, 12:19
.......inace Borovec je konkurisao za Olimpijadu ali neznam koje god.......


Je konkurisao 1984... Al Sarajevo je dobilo...:obrvajedn

kuka loznica
30.01.2006, 12:37
NA SRPSKOM CE DA TE RAZUMEJU DOSTA JE SLICAN NASEM............takodje ako ides autom nemas problema postoje parkinzi hotela koji su zatvoreni,imaju rampe na ulazima i cuvara........ da pazi gde novac menjas ne trci na razna mesta najbolje je u hotelu jer u menjacnicama stavljaju vecu valutu a isplacuju manje,tek kad ti isplati vidis i poturi ti neku kursnu listu za taj dan......vodi racuna kad ides gondolom mozda ces trebati izaci na pola puta t.j. na prvoj stanici posto na vrhu zna da duva i staze su zatvorene,pa moze da te snadje kao mene da se raspremis i uzivas u voznji kad ono moras sici.......ma sigurno neces pogresiti ipak bih ti predlozio OLIMP nekako je na pravom mestu za skijase......svaka cas KOPU kao nasoj najboljoj planini ali ono sto tamo dozivis pocevsi od usluge uredjenosti staza i ostalog...nece ti pasti na pamet vise Kopaonik......uostalom kad se vratis stavi na forum kako je bilo i videces da nisam pogresio.

wlad
30.01.2006, 12:38
2014, Bugarska (kandidat):

http://www.bulgariaski.com/bansko/articles/olympics_2014_en.html

Grazer
30.01.2006, 14:40
kada covek procita sve ove tekstove stekne utisak da je u Bugarskoj tako dobro da necu vise nikada skijati kod nas(iste cene a usluga neuporedivo bolja)

topp
30.01.2006, 21:37
dakle drustvo ko pali za bugarsku u petak, like me?! da odmah formiramo ski wild group, ne treba traciti vreme kad je perverzija poput besomucnog skijanja day&night na jos perverznijoj cuki u pitanju!!!!!!!!!???????
aj da vidimo koliko nas je, javnite se!!!
ZZOP
:ski: :ok: :cool:

Grazer
10.02.2006, 00:57
Ikakvih svezih vesti iz borovetza,zna li iko da li planiraju kakvu gradnju za sledecu sezonu(nova zica ili slicno)???

Grazer
21.02.2006, 23:19
:confused: niko nista???

ski dude
01.04.2006, 15:18
jel bio neko ove god. u borovecu,kakvi su novi liftovi i staze:dziveli:

ghost
03.04.2006, 10:01
bio sam ove godine u februaru. Staze su dobre, nema reda na zicama, ceka se max 5 min. Ima dosta staza, dve planine u obliku slova "V". Jedna je kod hotela sa 10ak staza (na oko 1950m) i druga - visa (penje se na 2500 metara), na nju ides gondolom koja polazi iz centra mesta. Gore su staze jos bolje, dugacke, sredjene.
Treba otici u svakom slucaju, neces pogresiti mada mislim da je Bansko za skijase za nijansu bolje. :ski:

Grazer
30.04.2006, 17:21
Ljudi hajde ako neko moze da preporuci neke dobre agencije preko kojih bi se moglo ici u borovec,znaci neke povoljne a dobre agencije,Hvala

Grazer
12.10.2006, 10:00
Ljudi,ovaj moj post stoji od prosle god.Evo pitanje za Beogradjene bzw.Srbijance.Treba mi par brojeva od Beogradskih Agencija koje su imalo onako vredne poverenja,isao bi preko njih u Borovec a primetio sam neka zaljenja na pojedine Agencije pa zato pitam.Hajde braco skijasi,pomozite :)

Mr.Lord
12.10.2006, 14:56
Probaj sa Filipom, meni su oni bili ok imaš na sajtu link

vampire
12.10.2006, 16:15
evo, mozhda ce ti ovi linkovi pomoci

http://www.krstarica.com/lat/katalog/Turizam_i_putovanja/Agencije/
http://www.putovanja.info/turisticke_agencije
http://www.yuta.co.yu/

Grazer
12.10.2006, 19:03
ok je ovo,spisak agencija i brojevi telefona ali mene interesuje iz vaseg licnog iskustva kojoj agenciji bo trebao da se obratim,imam ja brojeve od jedno 30tak agencija ali otkud ja znam koja je dobra,zato pitam vas.Zanima me koju biste mi preporucili???

wlad
12.10.2006, 19:45
Probaj sa Filipom, meni su oni bili ok imaš na sajtu link

Evo kaže čovek da je njemu Filip bio OK :):

http://www.filip.co.yu/

Jana
13.10.2006, 09:48
Mi smo 2005. isli sa Jolly-em, i super smo prosli. Jeste da su malo skuplji, ali vredi. Ove godine smo isli preko Kompasa u Bansko - sve je bilo super, dok nije doslo vreme povratka. Umesto u 4, minibus je po nas dosao oko 7. I jos se ispostavilo da je to Jolly-jev minibus koji je dovezao njihovu smenu, pa ga ovi iz Kompasa uhvatili da vrati i nas. Zato ove godine zaobilazimo Kompas.

Grazer
13.10.2006, 14:46
Sta mislite o hotelu Lion?.Gledam nesto cene i daleko je najjeftini,pogotovo u periodu kad bi ja isao(januar).Jel bio iko u tom hotelu??

Jana
14.10.2006, 12:28
Ja sam bila u Lionu u Borovecu i bilo nam je super. U Banskom nisam bila, ali poznajem vise ljudi koji jesu i misljenja su podeljenja. Neki su bili zadovoljni, neki ne. Najtoplije preporucujem Katarino Spa. Mozda je malo skuplji, ali vredi svaku paru. Stvarno je extra. Cak i ako, ne daj boze, ne moze da se skija zbog vremena, u hotelu imas super spa centar, tako da ne moze da ti bude dosadno.

Jana
14.10.2006, 12:33
Uuups, tek sada vidim da je tema u stvari Borovec:-). Kao sto rekoh, bili smo zadovoljni Lionom prosle godine. Udaljen je 2 km od skijalista, to mu je jedina mana. Hotelski bus vozi besplatno, mislim da je na svakih pola sata. Mi smo isli pesaka, posto smo opremu iznajmljivali na skijalistu. Prosle godine je hotel bio tek otvoren, pa nije radio bazen, trebalo bi da ove godine radi. Ako zelis mogu da ti posaljem fotke na e-mail.

Grazer
14.10.2006, 22:17
moze posalji fotke molim te,poslacu ti mail na pp

D.I.M.
16.10.2006, 23:36
Sta mislite o hotelu Lion?.Gledam nesto cene i daleko je najjeftini,pogotovo u periodu kad bi ja isao(januar).Jel bio iko u tom hotelu??
I mi smo bili u Lionu prosle godine u januaru preko Argus tursa (cini mi se da rezervacija preko emaila je jako prosta). Hotel je tek bio otvoren, druga nedelja rada. Nama je bazen radio i posebno se placao. Savetujem da se uzmu deluxe dvokrevetne sobe, jer je razlika u ceni mala a komfor mnnogo veci. Hotel i sve oko njega je za preporuku da se proba. Ali malo secanje. Kada smo se vratili bili smo jako zadovoljni. Pitali su nas da li bi ponovo isli na Borovec, odgovor je, probali bi nesto drugo.

Jana
17.10.2006, 13:23
I mi smo bili u Lionu prosle godine u januaru preko Argus tursa (cini mi se da rezervacija preko emaila je jako prosta). Hotel je tek bio otvoren, druga nedelja rada. Nama je bazen radio i posebno se placao. Savetujem da se uzmu deluxe dvokrevetne sobe, jer je razlika u ceni mala a komfor mnnogo veci. Hotel i sve oko njega je za preporuku da se proba. Ali malo secanje. Kada smo se vratili bili smo jako zadovoljni. Pitali su nas da li bi ponovo isli na Borovec, odgovor je, probali bi nesto drugo.

Cudno, mi smo bili u februaru, a u agenciji i u hotelu nam je receno da bazen NIJE ZAVRSEN. Placala se sauna, masaze, itd, a bazen uoste nije bio u ponudi.
Po meni je apsolutno normalno probati nesto drugo. Mi smo do sada, srecom, uvek bili zadovoljni izabranim hotelima (posto pazljivo biramo), bilo da smo isli na zimovanje ili na letovanje, ali svake naredne godine idemo na druga mesta, uvek. Doduse, Lion je bio izuzetak, njega nismo mi birali, vec je samo tu bilo mesta, ali smo ipak bili jako zadovoljni. Uvek treba imati na umu odnos cena- kvalitet.

Grazer
17.10.2006, 13:41
Znaci Lion je super hotel samo mana je sto je malo dalji od zicara.Ok,recite a kakve su sobe,mislim kupatila,grijanje,ima li tv,telefon i kakva je hrana kada se uzme pp.

D.I.M.
18.10.2006, 00:39
Znaci Lion je super hotel samo mana je sto je malo dalji od zicara.Ok,recite a kakve su sobe,mislim kupatila,grijanje,ima li tv,telefon i kakva je hrana kada se uzme pp.
Kao sto vam rekoh bolje su skuplje dvokrevetne sobe jer su mnogo vece i imaju mogucnost koriscenja treceg lezaja. Hotel je nov te su oprema i ostali delovi enterijera potpuno novi. Mi smo imali nocenje sa doruckom, koji je svedski sto, vrlo raznovrstan. Uvece po povratku sa skijanja isli smo u hotelsku mehanu ili nacionalni restoran i uzivali u izboru jela i ambijentu. Cene u restoranu su pristojne i ne velike. Grejanje dobro, sobe sa tv, telefonom, internet nismo koristili te ne znamo da li ga ima. Jedan lep i nov hotel sa cetiri zvezdice. A sto se tice udaljenja od skijalista samo 4-5 -6 hotela su u blizini staza. Svi ostali su udaljeni. U ovom prevoz funkcionise besprekorno, a uvece vam savetujem setnju do centra, tj hotela Rile, Samokova i mnogobrojnih restorana. Po meni taj deo centra i nije nesto. Pravi BG vasar. Sretno skijanje.

Grazer
21.11.2006, 15:09
Evo ovako,posto planiram na skijanje tek u prvoj sedmici marta ali jos nisam odlucio gde bi isao(u ovom slucaju kop ili borovetz) zamolio bi ljude s iskustvom da mi kazu kako izgleda borovetz u prvoj sedmici marta tj. ima li kakvih problema s snegom ili nesto tako,mislim bojim se da nije kasno da me ne uhvati lose skijasko vreme.

petra
21.11.2006, 22:43
Da li je neko bio u hotelu Ela?

luxi
23.11.2006, 09:34
:sm018: vidim da puno pricate kdje je jeftinije i to ali nigdje nema konkretnih cjena,dal ima neko da jih napise mozda! hvala

D.I.M.
23.11.2006, 10:36
Filip travel, Argus turs, su jedne od mnogih agencija gde mozete saznati cene. Naravno i link BG skijanja je tu http://www.bulgariaski.com/ (http://www.http://www.bulgariaski.com/)

petra
23.11.2006, 18:12
Da li neko ima iskustva sa agencijom Magic holidays?

oddball
23.11.2006, 20:58
probajte sa agencijom Follow Me.
uzeo sam ponude od nekoliko agencija i ispostavilo se da je Follow Me najpovoljnija.

petra
23.11.2006, 23:32
I ja sam uzela ponudu u agenciji Follow me, i jos mnogih agencija. Za koji hotel ti se cini da je povoljno? Na zalost, ona ima malo hotela u ponudi. Jel si mozda video neke ponude za hotel Ela.Meni se cini kao sasvim pristojan hotel, ali mi je cudno da od svih agencija u kojima sam bila(10ak) jedino Magic Holiday ima ovaj hotel u ponudi. Prosle godine sam bila preko Argusa u Olimpu i bilo je ok, ali sad trazim nesto "nize", a Ela je bas u centru i prilicno je povoljna - Od 20. i 27. januara je 199 evra. Mada deru za ski pas-120 evra:sm006::)

Milan NS
24.11.2006, 11:39
Moja preporuka je Hotel LION (BANSKO)... nije skup - potpuno nov-bespaltan spa centar - odlična hrana ...
Agencija - svejedno koja ali moje iskustvo je JOLLY i to mini busom sa kuće adrese

johnynovak
24.11.2006, 23:50
Milan NS je u pravu za hotel Lion, odlican je, u principu koji god Lion da odaberete, tj gde god da ga odaberete odlican je hotel. njih ima u svakom bugarskom zimovalistu tako da necete pogresiti, mada moja preporuka bansko, kolima, i naci privatni smestaj
http://www.banskoapartments.com/
http://www.banskoski.com/
i naravno
www.bulgariaski.com (http://www.bulgariaski.com)
pogledajte malo te sajtove i videcete slike nekih smestaja i cene koje su otprilike, a od nasih agencija mogu da preporucim argus, jolly, kon tiki, samo treba malo bunariti i naci cete nesto povoljno. u borovecu sam bio u naselju "jagoda" (u argusu najpoboljnije-provereno) a u banskom u apartmani JIK, ili na bugarskom ЖИК, koje ujedno i preporucujem, ako nekom treba imam i njihov telefon

luxi
25.11.2006, 09:52
Citam da si bio sa svojim kolima, pa me zanima koliko jos ima od BG do Banskog, kako je zbog kraje, dal si ih parkirao u garazi ili sta.???

petra
25.11.2006, 22:58
Zasto na podforumu "Borovec", u temi "Borovec" pricate o Banskom???:confused::confused::confused:

Milan NS
27.11.2006, 12:33
Slučajno.
Izvinjavam se.

johnynovak
27.11.2006, 14:04
Citam da si bio sa svojim kolima, pa me zanima koliko jos ima od BG do Banskog, kako je zbog kraje, dal si ih parkirao u garazi ili sta.???

nisam bio svojim kolima, ali video sam dosta nasih koji jesu i upoznao sam neke, u hotelu Lion imas obezbedjen parking ispred hotela, nema cuvara napolju ali imaju kamere, imaju i dobro obezbedjenje u hotelu, uglavnom svaki veci hotel ima svoj parking koji je obezbedjen i samo je za goste hotela. u ovom pansionu gde sam ja bio ima dvoriste gde mozes da parkiras koje je ogradjeno sa dva metra visokim zidom tako da ni tu ne mora da se brine. i na borovecu je slicna situacija kao i u banskom.
inace imas od BG do Banskog 540-550km zavisi iz kog dela grada kreces, veci deo puta je odlican osim oko sofije i na jednom delu od sofije do banskog gde je auto put u izgradnji, ali se brzo stize u svakom slucaju.

a petra izvini malo smo se zaneli

oddball
27.11.2006, 15:24
@ petra:
ski pass je 105 evra kada se kupuje tamo, mozda agencija zeli da uzme procenat.
follow me mi se cini kao najpovoljnija agencija od onoga sto sam video, i ti hoteli koje nude cini se da uopste nisu losi. planiram sa drustvom da ove zime odemo u borovec da vidimo kako je. u banskom smo bili 3 puta i super je. ako priblizno bude i u borovecu bicu zadovoljan.
ako je neko bio neka ostavi neke utiske, kakve su staze, da li ih ratrakuju redovno, da li je guzva na njima...

plageton
27.11.2006, 21:41
Da li neko ima iskustva sa agencijom Magic holidays?

Isao sam u februaru sa agencijom Magic u Bansko (valjda je to isto sto i Magic holidays?). Putovanje (znaci autobus tamo-ovamo) je fenomenalno organizovano i superkomforno, ali organizacija "na terenu" im i nije bogznasta. Ako se desi bilo kakav problem u Bugarskoj, imaju neke ovlascene zastupnike Bugare koji su ljudi poluprofesionalci. Obrati paznju na osiguranje, nece te upozoriti da osiguranje za slucaj udesa na stazi NE POKRIVA usluge Gorske sluzbe spasavnja, a ta ne daj boze usluga je preskupa, dok je samo osiguranje neka beznacajna doplata.

petra
28.11.2006, 00:31
@ petra:
ski pass je 105 evra kada se kupuje tamo, mozda agencija zeli da uzme procenat.
follow me mi se cini kao najpovoljnija agencija od onoga sto sam video, i ti hoteli koje nude cini se da uopste nisu losi. planiram sa drustvom da ove zime odemo u borovec da vidimo kako je. u banskom smo bili 3 puta i super je. ako priblizno bude i u borovecu bicu zadovoljan.
ako je neko bio neka ostavi neke utiske, kakve su staze, da li ih ratrakuju redovno, da li je guzva na njima...


Jel to 105 evra kad kupuju stranci ili za Bugare? Pretpostavljam da je to cena od prosle godine iz Banskog?Verovatno nema neke vece razlike za Borovec.U Argusu npr. je ski pas za 6 dana 105 evra, u Magic-u 120, a u Kontikiju 135:sm006:
Ja sam bila prosle godine u Borovecu, u hotelu Olimp, preko Argusa. Hotel je Ok, ima veliki bazen, sobe nisu nista posebno, al meni je najbitnije bilo da su ciste.Jedino sto me je nerviralo je sto u kupatilu nije bilo tus-kade, nego slivnik.Sitnica al :glavaozid Ove godine jos ne znam u koji cu hotel, mozda Ela, mozda Mura a mozda i vila Alpin, a ne znam ni preko koje agencije da idem.Zato "skupljam" iskustva po netu) Ti hoteli su u samom centru, dok je Olimp malo iznad, pa dok se popnes iz centra u hotel :eek:. Mada, pretpostavljam da je to za vas skijase macji kasalj:) Sto se staza tice, ja kao ne-skijas mogu da ti kazem da su svako vece prelazili sa necim ogromnim preko njih(izvinjavam se, al nisam upucena u tu terminologiju), a sto se guzve tice, reda za zicaru nikad nije bilo, jedino su se ogromni redovi pravili ispred onog sto te vuce. Hmm, nadam se da cu na ovom zimovanju savladati sve te izraze:)

petra
28.11.2006, 00:33
Isao sam u februaru sa agencijom Magic u Bansko (valjda je to isto sto i Magic holidays?). Putovanje (znaci autobus tamo-ovamo) je fenomenalno organizovano i superkomforno, ali organizacija "na terenu" im i nije bogznasta. Ako se desi bilo kakav problem u Bugarskoj, imaju neke ovlascene zastupnike Bugare koji su ljudi poluprofesionalci. Obrati paznju na osiguranje, nece te upozoriti da osiguranje za slucaj udesa na stazi NE POKRIVA usluge Gorske sluzbe spasavnja, a ta ne daj boze usluga je preskupa, dok je samo osiguranje neka beznacajna doplata.


Hvala ti na komentaru. Samo ako mozes da mi objasnis sta je bilo organizovano i superkomforno?Jel mislis na njihovu ljubaznost, ili sta? Posto nisam dobro razumela jer kazes da ni autobusi nisu bili nesto(jel su makar visokopodni?) a ni organizacija. Super sto si mi rekao to za osiguranje, obraticu paznju!

johnynovak
28.11.2006, 00:59
probajte sa argusom, ja sam isao i na zimovanje i na letovanje sa njima i bilo mi je odlicno, odlicna je bila organizacija pogotovo zimus kad sam isao u bansko. inace svi da znate osiguranje koje ovde uplacujete u agenciji je cisto ski osiguranje koje pokriva samo medicinske usluge ali ne i gorsku sluzbu, osiguranje u gorskoj sluzbi se uplacuje direktno i licno kad se stigne tamo, mislim da ne postoji mogucnost da se uplati ovde u agenciji ali opet nije lepo od njih sto to ne napomenu pri uplati aranzmana. kosta nekih 5e ili 5 leva za tih par dana, smesna cifra a nemate pojma koliko moze da znaci jer se desavaju nesrece, na svu srecu ne teske ali se opet desavaju. ali to ne znaci da ne treba da uplatite ono zdravstveno osiguranje ovde jer i to nije naivno jer ne daj boze da vam zafali nesto. najbolje kada stignete tamo na onom koktelu dobrodoslice (koji argus organizuje za svoje putnike, ne znam za ostale agencije) da pitate naseg predstavnika (opet argus ima svog coveka koji je svo vreme sa vama) sta sve i kako i gde i sve ce vam lepo objasniti.
moja preporuka, idite u argus i pitajte gde su ove zime vodici Toma i Ivana, u kom mestu i idite tamo gde su oni.

oddball
28.11.2006, 23:34
@ petra:
nisam skijaš, vozim bord :ok:
ski pass treba da bude za sve 105 evra, bugarin ili stranac.
koliko sam video na netu magic hollydays je skuplji od pojedinih agencija. uostalom surfuj netom pa vidi, zato je i google tu da ti pomogne. adresa agencije follow me je www.followme.co.yu pa baci pogled. koliko sam primetio nešto su povoljniji čak i od argus-a. ako se odlučim da idem preko agencije oni će biti moj izbor, osim u slučaju da nađem nešto povoljnije. ako se to desi - postujem čim pre :ok:
možeš li mi reći nešto o težini staza u borovecu, recimo u odnosu na kopaonik? koliko su strme, široke, kakvo je noćno skijanje itd...

petra
29.11.2006, 00:54
Ako vozis bord ondasigurno znas i da skijas:ok:Po onome sto sam gledala cini mi se da je mnogo teze voziti bord nego skijati.Mozda se i varam.
To za ski pas mislim da nisi u pravu, jer za Bugare je mnogo jeftiniji, zato su neki nasi pokusavali da uzmu bugarski, pa posle dobijali kao neku zabranu skijanja.O tome sam citala samo, tako da ne mogu da tvrdim. Inace, sto se agencija tice, izgooglala sam sve sto se izgooglati moglo:jester: Preko follow me necu ici jer oni nemaju u ponudi hotele koji mene interesuju. Koji hotel je tebi "privlacan"?
Za staze mogu da ti kazem ono sto sam videla, jer isprobala na zalost nisam ni jednu:( Ima jedna staza koja nije strma i koliko sam primetila tu su uglavnom pocetnici, tu se uci skijanje, to je staza uz koju nema zicare nego ono sto vuce. Ima jos nekoliko staza koje su prilicno siroke, za moje pojmove.I jedna bas bas bas strma. Dok su drugi skijali, ja sam po njoj planinarila:)) I na tim stazama nikad nije bilo guzve, recimo da se istovremeno spustalo 4-5 skijasa. I ja sa sankama:sm019:Sa Kopaonikom ne mogu da ti poredim jer nisam tamo bila. Ako zelis mogu da ti posaljem neke slike da vidis staze jer sam dosta slikala, mada to verovatno sve imas i na netu. Nocnog skijanja nije bilo, jer sam bila u vreme kad se sve tek zahuktavalo(31.12-7.1).

plageton
29.11.2006, 01:09
Hvala ti na komentaru. Samo ako mozes da mi objasnis sta je bilo organizovano i superkomforno?Jel mislis na njihovu ljubaznost, ili sta? Posto nisam dobro razumela jer kazes da ni autobusi nisu bili nesto(jel su makar visokopodni?) a ni organizacija. Super sto si mi rekao to za osiguranje, obraticu paznju!

Znaci autobusi su veliki i stvarno udobni, brzi. I osoblje je bilo ljubazno. Sto je najvaznije, busevi nisu bili natrpani i cak mislim da je za svakog bilo po dva sedista. Ono tamo-ovamo te je verovatno zbunilo, hteo sam da kazem tour-retour, znaci od Bgd. i nazad.
U principu, mislim da ako se odabere dobar hotel nista ne bi trebalo da krene naopako, a u manjim hotelima zna da bude natezanja oko dorucka, prevoza itd. Ovo je, naravno, moj utisak o Magicu vezan za Bansko, a znam da je tema Borovec.

petra
29.11.2006, 01:15
Super, sad je jasno. Hvala ti na komentarima. Po tvojoj prici izgleda prilicno OK agencija. Imam nekoliko u opticaju, pa cu da vikam sta sam odlucila:sm018:

oddball
29.11.2006, 09:22
u svakom slucaju datum odlaska je 17.02. a ako se odlucim za borovec definitivno uplaćujem smeštaj u hotelu čamkorija.
http://www.motoroads.com/hotels/ ( /borovets, /chamkoria)
najbitnije je da ima bazen, koliki-toliki, kako bih mogao posle bordanja da opustim mišiće. za polu pansion sa prevozom do skijališta i nazad, i uračunatim korišćenjem bazena 162 evra zaista nije mnogo.
na skije sam poslednji put stao pre 15 godina tako da nisam baš merodavan da upoređujem, ali ima na forumu ljudi koji su i skijali i bordali pa je možda najbolje da se kod njih posavetuješ. meni su pričali da se bord lakše nauči a teže usavrši, dok je kod skija obrnuto. koliko je to tačno - ne znam, ali siguran sam da ćeš lako naučiti i jedno i drugo ako zaista želiš.

pendo
29.11.2006, 21:43
mislim da zbog prijema bugarske u eu nema vise stranci - domaci ida je cena za sve ista.jedina razlika je kod nasih agencija,koje nas plase raznim situacijama,a sve zbog vlastitog interesa..

petra
30.11.2006, 19:34
u svakom slucaju datum odlaska je 17.02. a ako se odlucim za borovec definitivno uplaćujem smeštaj u hotelu čamkorija.
http://www.motoroads.com/hotels/ ( /borovets, /chamkoria)
najbitnije je da ima bazen, koliki-toliki, kako bih mogao posle bordanja da opustim mišiće. za polu pansion sa prevozom do skijališta i nazad, i uračunatim korišćenjem bazena 162 evra zaista nije mnogo.
na skije sam poslednji put stao pre 15 godina tako da nisam baš merodavan da upoređujem, ali ima na forumu ljudi koji su i skijali i bordali pa je možda najbolje da se kod njih posavetuješ. meni su pričali da se bord lakše nauči a teže usavrši, dok je kod skija obrnuto. koliko je to tačno - ne znam, ali siguran sam da ćeš lako naučiti i jedno i drugo ako zaista želiš.


Da, to jeste povoljno, ali mislila sam da pricas o hotelima u centru kad si rekao da je povoljna ponuda. Mada prosle godine kada sam isla sa Argusom, dva momka su stvarno lose prosla u tom hotelu, ali to je verovatno do agencije. Sve u svemu, koji god hotel izabrao, ako se odlucis za Borovec neces pogresiti:ok:

oddball
30.11.2006, 20:29
znaš li gde je tačno taj hotel, i koje su to neprijatnosti imali ti momci?

petra
30.11.2006, 23:41
Camokorija je oko kilometar i po (10-ak minuta autobusom) nizbrdo od centra, oko hotela nema nicega, hotel je bukvalno u sumi. Momci su imali problema jer je Argus prvi put imao taj hotel u ponudi i ta dva momka su uplatili normalnu sobu a bili smesteni u vlaznom podrumu koji je smrdeo na mokracu(citiram njihove reci). Tu su bili 3 dana dok je neki tip iz Argusa pokusavao da se dogovori sa direktorom. Cetvrtog dana su dobili delux sobu. To je to sto smo mi culi po njihovoj prici u autobusu, a zasto bi lagali. Ali to naravno ne mora da bude merilo, najbolje da se raspitas u agenciji da li su vec imali aranzmane za taj hotel, jer ako jesu verovatno da ce sve biti ok.

johnynovak
01.12.2006, 00:59
Da, to jeste povoljno, ali mislila sam da pricas o hotelima u centru kad si rekao da je povoljna ponuda. Mada prosle godine kada sam isla sa Argusom, dva momka su stvarno lose prosla u tom hotelu, ali to je verovatno do agencije. Sve u svemu, koji god hotel izabrao, ako se odlucis za Borovec neces pogresiti:ok:

nemojte pogresno da me shvatite(ne branim agenciju) ali nekad ne moze sve da bude do agencije sa kojom putujete, jer kao sto znate da tamo se ne brine o vama nasa agencija vec bugarska, a i kao sto znate sa bugarima se cesto desavaju problemi bez obzira preko koje agencije idete.
a cak skoro sve nase agencije saradjuju sa istom bugarskom agencijom.
inace nikad nisam imao problema ni sa jednom agencijom, cak ni sa argusom, mada sam isto cuo da su neki imali nekih problema. sto se tice dogovora oko soba koje ce se izdati njihovim putnicima ugovara agencija a bugari cesto pokusaju da zavrnu goste kada stignu u nadi da se nece buniti.

oddball
01.12.2006, 13:01
u pravu si, ali ja plaćam našoj agenciji i ne bi trebalo da me brine kako funkcioniše bugarska agencija, zar ne?! svi mi plaćamo aranžmane i normalno je da očekujemo adekvatan smeštaj. to je čist posao. uostalom, zmano da 8 dana na snegu nikako nije dovoljno i zašto bismo dolazili u razne neprijatnosti i gubili živce kada smo već otišli da se odmaramo.

johnynovak
02.12.2006, 03:12
slazem se ja sa tobom, nije to sporno samo sam naveo zasto se tako nesto dogadja, a nasi su naravno duzni da se pobrinu da se sve dobije sto smo platili. mada sam cuo da od nekih agencija ne ostaje vodic u mestu sa gostima, a kod nekih cak je gore sva tri meseca sezone

branamaj
19.01.2007, 14:43
Bio sam na Borovecu, hotel Chamkoria, vratio se pre neki dan. 05.01./13.01
Prvi put u Bugarskoj. Ovo su moji utisci: negde sam na ovom forumu procitao Borovec da, samo ne u Chamkoriju. Mi nismo imali izbora, jer nigde drugde nije bilo mesta, ali mi nije bilo jasno sta ovo znaci. Chamkoria izgleda kao banka, ruzan hotel, klopa solidna, bazen mali i neupotrebljiv, jakuzi se dodatno placa, kao 4 zvezdice, a ne vredi ni 2. Sobarice su katastrofa. Mi smo bili na prvom spratu, usli smo u sobu ne u 13h, kako je trebalo, vec tek uvece.... navodno, sobarica nije stigla pre da spremi.... za sve to vreme, ona nije ni spremala, vec pila kafu u prizemlju. Sobu je spremila katastrofa> dlake na sve strane, ulepljeni sto, dlake u kupatilu, krevet nenamesten.... ovo smo mi cekali nekoliko sati..... do kraja zimovanja, nije jednu jedinu dlaku obrisala..... ne kradu, to je dobro.... sobe se dobro greju, ali nema tople vode... moras da intervenises, a onda te prozivaju i prevrcu ocima... znam ljude koji celo zimovanje nisu imali tople vode..... Ipak, sobarice na trecem spratu su potpuno drugacije i te sobe su OK.... inace, nasa odvratna soba je bila de luxe.... kakve su tek obicne? Da, i ne koristite frizider iz sobe.... cene na njemu su jedno, ali kad na kraju placate, bugari vas kradu sve za po euro/dva.... Hotel jeste na 25 min peske od centra... ali samo kad se vracate... nizbrdo.... kada iz njega idete u centar, mnogo je duze od 25 min.

Blizu njega je hotel LION... on isto ima 4 zvezdice, ali je potpuno druga prica... divan hotel, i gle cuda... jeftiniji..!!! Moja preporuka.

Snega je bilo, staze dobre, najam opreme 60-75eura.... moja preporuka SLS Rossignol gde za 60eura dobijate nove modele.

Na gondoli, gore... nema snega od kraja gondole pa narednih 50 metara...??? To se nije desilo u zadnjih 30 godina, kazu ljudi... mogu postaviti slike da vidite kolicinu snega.

Velika mana: tanjiri na crnim i crvenim stazama na Makurdziku!!!! Ko je jos video tanjir na crnoj stazi..... vozim crnu stazu, butine mi odpadnu od napora, i kad se spustim, umesto da sednem na sedesnicu i odmorim do vrha, ja sednem na tanjir, bez pauze, i onda me bole noge do vrha... pa u krug.....

Toliko za pocetak.... ali sve u svemu, Borovec je mnogo bolji od svih nasih staza zajedno.... samo izbegnite Chamkoriju.

KOP_MANIA
19.01.2007, 15:42
Velika mana: tanjiri na crnim i crvenim stazama na Makurdziku!!!! Ko je jos video tanjir na crnoj stazi..... vozim crnu stazu, butine mi odpadnu od napora, i kad se spustim, umesto da sednem na sedesnicu i odmorim do vrha, ja sednem na tanjir, bez pauze, i onda me bole noge do vrha... pa u krug.....


Duobaka I bivsa :D

petra
19.01.2007, 20:34
Bio sam na Borovecu, hotel Chamkoria, vratio se pre neki dan. 05.01./13.01
Prvi put u Bugarskoj. Ovo su moji utisci: negde sam na ovom forumu procitao Borovec da, samo ne u Chamkoriju. Mi nismo imali izbora, jer nigde drugde nije bilo mesta, ali mi nije bilo jasno sta ovo znaci. Chamkoria izgleda kao banka, ruzan hotel, klopa solidna, bazen mali i neupotrebljiv, jakuzi se dodatno placa, kao 4 zvezdice, a ne vredi ni 2. Sobarice su katastrofa. Mi smo bili na prvom spratu, usli smo u sobu ne u 13h, kako je trebalo, vec tek uvece.... navodno, sobarica nije stigla pre da spremi.... za sve to vreme, ona nije ni spremala, vec pila kafu u prizemlju. Sobu je spremila katastrofa> dlake na sve strane, ulepljeni sto, dlake u kupatilu, krevet nenamesten.... ovo smo mi cekali nekoliko sati..... do kraja zimovanja, nije jednu jedinu dlaku obrisala..... ne kradu, to je dobro.... sobe se dobro greju, ali nema tople vode... moras da intervenises, a onda te prozivaju i prevrcu ocima... znam ljude koji celo zimovanje nisu imali tople vode..... Ipak, sobarice na trecem spratu su potpuno drugacije i te sobe su OK.... inace, nasa odvratna soba je bila de luxe.... kakve su tek obicne? Da, i ne koristite frizider iz sobe.... cene na njemu su jedno, ali kad na kraju placate, bugari vas kradu sve za po euro/dva.... Hotel jeste na 25 min peske od centra... ali samo kad se vracate... nizbrdo.... kada iz njega idete u centar, mnogo je duze od 25 min.

Blizu njega je hotel LION... on isto ima 4 zvezdice, ali je potpuno druga prica... divan hotel, i gle cuda... jeftiniji..!!! Moja preporuka.

Snega je bilo, staze dobre, najam opreme 60-75eura.... moja preporuka SLS Rossignol gde za 60eura dobijate nove modele.

Na gondoli, gore... nema snega od kraja gondole pa narednih 50 metara...??? To se nije desilo u zadnjih 30 godina, kazu ljudi... mogu postaviti slike da vidite kolicinu snega.

Velika mana: tanjiri na crnim i crvenim stazama na Makurdziku!!!! Ko je jos video tanjir na crnoj stazi..... vozim crnu stazu, butine mi odpadnu od napora, i kad se spustim, umesto da sednem na sedesnicu i odmorim do vrha, ja sednem na tanjir, bez pauze, i onda me bole noge do vrha... pa u krug.....

Toliko za pocetak.... ali sve u svemu, Borovec je mnogo bolji od svih nasih staza zajedno.... samo izbegnite Chamkoriju.


Hvala ti na detaljnom izvestaju i zao mi je sto si tako lose prosao sa hotelom. Ja sam pisala o losem iskustvu momaka koje sam upoznala prosle godine u Borovecu, sa hotelom Camkoria, ali kad sam videla slike na sajtu stekla sam utisak da je hotel extra. Ajde postavi slike da vidimo koliko ima snega.
Moja preporuka je hotel Olimp-topla voda, ciste sobe, cistacice ljubazne(nama su usle u sobu ujutru dok smo jos bili u krevetu i izvinjavale se pola sata:)), peskiri se menjaju svaki dan, hrana je super, i jedina zamerka je sto u kupatilu nema tus kade, nego samo slivnik:( Ni u jednom hotelu u kom sam bila nisam tako nesto videla pa sam odmah po ulasku u kupatilo otisla do momka i devojke u susednoj sobi da ih pitam da li oni mozda imaju kadu u kupatilu(mislila sam da je nasa "nestala"):sm022:

SpongeBob
19.01.2007, 23:13
Uh sta reci posle ovakvog izvestaja :eek: :hair:.

Mi smo prosle godine prosli savrseno i ove godine opet idemo u Alpin. :sm019::yay:


A bas je neko postovao oglas za Chamkoriu :couto:

oddball
20.01.2007, 10:44
ja, i izgleda da sam se gadno zeznuo.

Z_L_I
20.01.2007, 22:26
Citam ovo i ne mogu da verujem da ima toliko ljudi kojima je hotel toliko bitan kao i to dal ima neka dlaka ili nema...
Ja ih imam kolko `oces i vidim da se niko/"nika" ne zali...
Za ljude koji prvi put idu na Borovec je najbitnije reci:
Staze nisu strmije nego na Kopu (ima par delova koji jesu strmi) nego je bitnije to da su duge i super konfigurisane.
Ali postoji jedan big problemos:Kad na Borovecu iole pocne da duva malo ozbiljniji vetar(znaci nista u odnosu na one na Kopu) onda mozes da se skijas na sopstvenom ..... jer KABINKATA NJET RABOTAT...(ruski+blg).
Isto tako bugari znaju da bez razloga ne pustaju Jastrebec staze...
Ali Kop ima mnogo veci izbor staza u svakom pogledu...
U svakom slucaju ja sam uvek za varijantu da covek vidi sto vise centara moze...

oddball
21.01.2007, 10:40
hotel i nije toliko bitan koliko topla voda da se istusiras posle celodnevnog skijanja/bordovanja, a koliko ljudi ovde postuju i to je bio jedan od problema.

SpongeBob
22.01.2007, 12:11
Citam ovo i ne mogu da verujem da ima toliko ljudi kojima je hotel toliko bitan kao i to dal ima neka dlaka ili nema...
Ja ih imam kolko `oces i vidim da se niko/"nika" ne zali...
Za ljude koji prvi put idu na Borovec je najbitnije reci:
Staze nisu strmije nego na Kopu (ima par delova koji jesu strmi) nego je bitnije to da su duge i super konfigurisane.
Ali postoji jedan big problemos:Kad na Borovecu iole pocne da duva malo ozbiljniji vetar(znaci nista u odnosu na one na Kopu) onda mozes da se skijas na sopstvenom ..... jer KABINKATA NJET RABOTAT...(ruski+blg).
Isto tako bugari znaju da bez razloga ne pustaju Jastrebec staze...
Ali Kop ima mnogo veci izbor staza u svakom pogledu...
U svakom slucaju ja sam uvek za varijantu da covek vidi sto vise centara moze...

Bas kao sto oddball kaze, zamisli da ne mozes da se istusiras 7 dana kod kuce a kamoli na skijanju!!! :glavaozid :couto: :hair:
Meni je jako bitno da se posle celog dana napolju i na nekoj zimi vratim u toplo i cisto a ne da razmisljam koliko dugo neko nije cistio moj apartman ili tako nesto.
Ja mislim da to nije luksuz nego samo osnovna ljudska potreba.

Oliver
22.01.2007, 15:50
Na osnovu visegodisnjeg iskustva preporucujem svima:
SKI AKCIJA: BOROVEC OD 23.02.-03.03.2007.
CENA: 240 € (bus + 7 PP u hotelu***lux)
ORGANIZATOR: PK "Visokogorci Srbije"
INFORMACIJE: www.klubvg.org
(Oliver 063 701 777 3)

branamaj
23.01.2007, 15:02
naravno da dlake nisu najvaznije. Lose sam pisao o Chamkoriji, jer mislim da zasluzuje, a bio sam objektivan. Ipak, i u takvoj Chamkoriji, meni je ovo zimovanje ostalo u jako lepom secanju. Skijanje je pre svega, bilo divno. Tacno je za gondolu, kad vetar duva, ona ne radi..... mi smo imali srece, pa se to nije desilo. Skijali smo po snegu i suncu.... Ipak, recimo, Bansko ima jos veci problem sa gondolama, jer kad tamo vetar duva, ne mozes da skijas, jer gondola te vodi na sve staze. Na borovecu, gondola ide samo na Makurdzik.
Slazem se sa Zlim za Kop... a i za Jastrebec. Mi nismo skijali po onim lepim crvenim stazama na Jastrebecu.... zato sto zica nije radila!!!!!!! A bilo je svih uslova da radi.

matt
05.02.2008, 10:08
bio sam na borovecu,krajem proslog meseca....
sta reci...lepa je planina,neki je porede sa kopaonikom ali to je totalna greska....borovec je mmnnooogooo bolji po samim terenima na kojima se skija...ali,po ski liftovima...mislim da je jedan od najgorih SC evrope....
gondola koja vas vozi na Jastrebac,vozi odprilike oko 35min...(veoma je spora..ja mislim da je to model iz 92-93...)dok svi ski liftovi koji su iznad jasebca su toliko losi,da morate da cuvate **** kada vas vozi...hehe
takodje i ratrazi im nisu nista noviji(od gondole)jedan deo staze mogu da srede dok drugi deo ne mogu...
sve u svemu...ceo SC se moze odvozati za jedan dan....staze imaju duzinu...ali je priroda prelepa....

evo ako nekog interesuju slike...>>>>> (http://skimanijaci.com/component/option,com_gallery2/Itemid,26/?g2_itemId=44641&g2_GALLERYSID=a5090b8d4af8659be294ebe95d9f677b)

filip181
05.02.2008, 23:41
matt, u kom si hotelu bio?
Kakvo je bilo vreme, koliko stepeni? I kakva je situacija bila sa snegom, vidim po slikama da ga bas i nije bilo:-(
Vidim da ste isli na nocno skijanje, jel to u centru ili negde iznad? Koliko naplacuju?

yves
06.02.2008, 11:43
zar je moguce da u borovecu nema snega, a u banskom ga ima preko 2 m?

ekozelj
06.02.2008, 13:53
A ko kaze da u Borovecu nema snega :sm006:

Evo ti link na webcam: http://www.bulgariaski.com/webcam.php?resort=Borovets&lang=en

Edo jos jedan: http://www.webcam.skidvd.co.uk/webcam/webcam.htm

A evo i prognoze: http://www.snow-forecast.com/resorts/Borovets/6day/mid

A evo i moje supruge u akciji pa sam vidi kako su staze pripremljene: http://www.youtube.com/watch?v=zPUarbv-yic

Pozdrav
Edi

matt
06.02.2008, 14:32
ne bas nasuprot.....bilo ga je oko 160cm...nego tamo teren nije uradjen dobro..nisu skinuli sve kele i borice...i onda malo izviruju...
spavao sam u sofiji posto sam bio tamo samo na 1 dan..inace spavanje u hiltonu,sa doruckom,internetom,izadje oko =210leva...sto je po tadasnjem kursu bilo 105e....
ski pass(jednodnevni)je 37(18.50e)
sto se tice vremena...uhvatili smo fantasticno vreme...bilo je oko 0...staze su bile tvrde,ali jednim delom veome ne uredjene....
samo ako ides tamo,i ides kolima...NEMOJ ODA ZABORAVIS SAOBRACAJNU...

filip181
06.02.2008, 14:44
matt, nisi mi napisao za nocno skijanje...

Sto se snega tice, ja svaki dan gledam webcam na bulgariaski i ni jedan dan jos nisam uhvatila da pada sneg, pa i na ovoj slici sto je postavio ekozelj se vidi sneg samo na stazi a drvece zeleno... Pre dve godine kad sam bio sve se belelo. Gde to ima metar i po snega? Mozda negde skroz gore ali ovde kod centra meni ne izgleda kao da ga ima. :sm008: I na drugom sajtu sto si postavio, ulica je totalno bez snega, ima samo blata i ponegde ostataka snega:-(

matt
06.02.2008, 14:50
fitjo.....snega ima...nemas da se brines....
a sto se tice nocnog....nisam uspeo da peglam nogu posto samo zurili nazad u bg...
elem,koliko sam video,ima samo jedna staza koja je osvetljena....i koja je odprilike kao D2...ali stvarno neznam dal radi

wlad
06.02.2008, 15:11
samo ako ides tamo,i ides kolima...NEMOJ ODA ZABORAVIS SAOBRACAJNU...

:sm023: ali saobraćajnu ne treba da zaboraviš ni kada ideš u prodavnicu, a ne u inostranstvo ;).

matt
06.02.2008, 15:31
jbg...mi zaboravili i onda su nas ovi iz ambasade preveli!tako da......

diplomata
05.12.2008, 18:39
Narode pocinje nova ski sezona! Ima li kakvih novih predloga za Borovec?
Uplatio sam danas, odosmo krajem januara, hotel Lion 4* (bio neko?)
Ski pass u agenciji 140 evra kazu i gore je po istoj ceni, kupiti u Beogradu ili gore?

bancho
06.12.2008, 23:25
Hotel Lion je udaljen od centra nekih 15-tak minuta hoda, lep hotel sa bazenom, odlicnom klopom i prevozom do gondole na svakih 10-15 minuta. Ski-pas kupujem vec tri godine u agenciji i koliko sam upoznat nema vise privilegija za Bugare. Ja konkretno idem u htl Flora, bio tamo dva puta i ove godine se vracam u isti hotel.

diplomata
07.12.2008, 15:33
kakav je borovec za skijanje?
moze li poredjenje sa kopaonikom?!

D.I.M.
07.12.2008, 21:35
Narode pocinje nova ski sezona! Ima li kakvih novih predloga za Borovec?
Uplatio sam danas, odosmo krajem januara, hotel Lion 4* (bio neko?)
Ski pass u agenciji 140 evra kazu i gore je po istoj ceni, kupiti u Beogradu ili gore?
Nisi uopste pogresio sto si uplatio hotel Lion. Dobre su im velike sobe koje gledaju na parking, bazen dobar, hrana takodje, enterijer hotela vrlo prijatan, lobi i bar opustajuci, organizovan prevoz do gondole traje par minuta, sve u svemu vrlo lep. Prijatan odmor.

alexaski
08.12.2008, 13:04
Ja sam pre neki dan uplatio aranzman na Borovecu u vili Yagoda od 21. februara. Da li je neko bio u njoj, kakva su iskustva? Svaka informacija bi mi znacila.

alexaski
08.12.2008, 13:07
kakav je borovec za skijanje?
moze li poredjenje sa kopaonikom?!
skijao sam i prosle godine na borovecu, a preprosle na kopu. Staze su neuporedivo uredjenije, a i generalno kvalitetnije. pretezno su srednje tezine, mada ima i par crnih. nema guzvi na zicarama, osim ujutru na gondoli, ali ni to nije strasno. sve u svemu, opsti utisak o borovecu je bolji nego o kopu.

petra
15.12.2008, 02:21
Ja sam pre neki dan uplatio aranzman na Borovecu u vili Yagoda od 21. februara. Da li je neko bio u njoj, kakva su iskustva? Svaka informacija bi mi znacila.

Znam samo da je udaljena 2 km od hotela:sm008:

alexaski
11.02.2009, 02:41
Da li neko ima sveze informacije sa Boroveca? Kakva je situacija sa snegom? Polazim 21., bilo koja informacija iz prve ruke bi mi znacila, pozzz

petra
11.02.2009, 13:00
http://www.bulgariaski.com/snow.php a svakodnevno stavljaju i slike, situacija sa snegom i nije neka ali mozda jos padne... Preko koje agencije ides?

alexaski
11.02.2009, 16:32
ma super su ove prognoze, ali informacija iz prve ruke ( sa lica mesta:) ) je najbolja. Imas i onaj sajt http://www.snow-forecast.com/resorts/Borovets/ . Idem preko Aerodrom Tursa iz Nisha. Ti?

ekozelj
11.02.2009, 17:41
Evo sajta Bugarskog GSS-a sa stanjem na Borovecu: http://www.pss.bg/vremeto/region.php?region_id=2
Svaki dan se update-uje i informacije su tacne.

Pozdrav
Edi

petra
12.02.2009, 12:35
ma super su ove prognoze, ali informacija iz prve ruke ( sa lica mesta:) ) je najbolja. Imas i onaj sajt http://www.snow-forecast.com/resorts/Borovets/ . Idem preko Aerodrom Tursa iz Nisha. Ti?

Preko Argusa, 20.2. Kolko vidim na bulgariaski, vise snega je palo u BGu nego tamo:glavaozid Nadam se da ce i tamo biti snega u naredne bar dve nedelje:)

petra
12.02.2009, 12:36
Evo sajta Bugarskog GSS-a sa stanjem na Borovecu: http://www.pss.bg/vremeto/region.php?region_id=2
Svaki dan se update-uje i informacije su tacne.

Pozdrav
Edi

MEni nece da otvori ne jednu sliku...:dontknow:

vlada n
21.11.2009, 08:14
Da li je neko bio u hotelu Ice Angels u Borovecu?

sashatod
22.11.2009, 21:27
Da li neko moze da mi objani kako preci sa staza Jastrebac na Markudjik?. Nije mi bas najasnije po mapama. Deluje kao nemoguca mislija jer se cetvorosedeznica Jastrebac zavrsava dosta ispod krajnje stanice gondole (1.5km pesacenja uzbrdo nije opcija).

ekozelj
22.11.2009, 23:40
Tako sto se spustis do medjustanice gondole pa gondolom do vrha. Pesice ne moze bas nikako.

Pozdrav
Edi

bancho
23.11.2009, 11:43
Koja izgleda ovako

sashatod
23.11.2009, 18:47
A jel problem sa mestima, posto je verovatno puna na pocetnoj stanici a retko ko izlazi na medjustanici?

Nesto sam se smorio sad citajuci katastrofalne komentare o Borovecu na ovom forumu http://www.j2ski.com/ski-chat-forum/posts/list/4851.page.

Nadam se da nije ovako crno posto sam uplatio aranzman u terminu 30.01.2010.

ekozelj
23.11.2009, 20:53
Ma nije problem jer ma kolika gužva bila uvek ima po neko mesto u gondoli pošto ne uđe u svaku po šest ljudi koliki je kapacitet.

Što se tiče foruma kao i na svakom forumu, razni ljudi, ponekad i zlonamerno, pišu razne stvari koje baš i ne moraju da budu tačne :dontknow:. Pošto si već uplatio ne opterećuj se više čitanjem nego se raduj odlasku. Što više čitaš više ćes da se smoriš. Jedina stvar o kojoj možeš da razmišljaš ali ne možeš na nju da utičeš je eventualni nedostatak snega na nižim stazama, mada sam ja tamo bio pet puta u otprilike tom terminu i uvek ga je bilo i više nego dovoljno a od prošle godine je Jastrebec pokriven topovima. Markudžik je visoko i tamo uvek ima snega i skijanje je kvalitetno.


Evo par klipova da stekneš predstavu kako to tamo izgleda:

-Start je na izlaznoj stanici gondole a kraj klipa malo iznad izlaza sa Jastrebec četvoroseda (to je onaj deo za koji si pitao dali može da se premosti bez gondole): http://www.youtube.com/watch?v=zPUarbv-yic

-Start je na izlaznoj stanici gondole a kraj klipa na dnu tanjira Markudžik 1: http://www.youtube.com/watch?v=7W_0Ixv9jQ0

-Nastavak predhodnog klipa (tanjir Markudžik 1 i spust niz istoimenu stazu ali zaobilazno gde idu početnici. Pri kraju se vidi i sama staza kojom se inače skija: http://www.youtube.com/watch?v=CkZojdkibnQ


Obrati pažnju da se svaki dan neki od liftova servisira po unapred određenom rasporedu pa tako i ne radi taj dan. O tome se kad počne sezona informiši na sajtu firme koja gazduje liftovima: http://www.borovets-bg.com

Ako te još nešto interesuje slobodno pitaj.

Pozdrav
Edi

ekozelj
23.11.2009, 20:55
Evo par slika sa Jastrebeca gde se u podnožju vidi sam Borovec:

sashatod
24.11.2009, 12:50
Hvala puno na informacijama. Meni ovo deluje odlicno gledajuci snimke i fotke.

Jel ovo na Jastrebcu niko ne skija sem tebe :). Kakvo je vreme pocetkom februara? Jel ima magle i mecave? Kolko cesto se zatvaraju liftovi i staze? (Sve ovo naravno statisticki gledano, da li je to pitoma planina?)

Cini mi se da ne postoji najnovija ski mapa Borovetca sa novim cetvorosedom na Markudžik 2 stazi.

plageton
24.11.2009, 16:55
A jel problem sa mestima, posto je verovatno puna na pocetnoj stanici a retko ko izlazi na medjustanici?

Nesto sam se smorio sad citajuci katastrofalne komentare o Borovecu na ovom forumu http://www.j2ski.com/ski-chat-forum/posts/list/4851.page.

Nadam se da nije ovako crno posto sam uplatio aranzman u terminu 30.01.2010.



Koliko sam ja prostudirao, glavni problem su prostitutke koje vise na recepciji. Pa, to valjda nije najgora stvar koja coveku moze da se desi. :smoke:

bancho
25.11.2009, 10:52
Guzve na stazama na Jastrebecu uglavnom nema, sto se tice vetra prosle godine sam bio od 24.1. i bilo je i vetra i mecave, ali nisu zatvarali gondolu. Bio je dan sa tako jakim vetrom da je u gondoli na onom delu pre zadnje stanice (oni koji su bili znaju o kom delu pricam) bilo stasno neprijatno, jer je vetar fijukao i zanosio gondolu, posebno ako ste sami unutra. Za zadnjih tri godine koliko skijam tamo nikada nisam video da su zatvorili zicu zbog remonta. Mozda taj dan kada je pregled, ujutru malo sporije se stize na red, ali nista vise od toga. To za prostituke nisam bas siguran, jer otkad su Rusi preuzeli neke hotele, oni su to iskorenili. Na medjustanici uvek moze da se nadje mesto, jer uvek ima jedno ili dva mesta u gondoli.

sunCica
26.03.2010, 08:29
Kakvi su komentari,mislim da ću sledeće godine tamo!!!

goranvu
28.03.2010, 17:32
Sinoc stigao, prvi put u zivotu, odvezao se po mraku da vidim kako to izgleda. Snega samo ponešto na stazama. Jutros ustajem, dolazim na skijalište, počinje da pada ozbiljan sneg koji pokriva staze Jastrebec 2 i 3 na kojima se vidi uzasan led, najvise na vrhu. Nije hladno, ali duva uzasan vetar na vrhu i sneg sve jace pada, tako da oko 14h vec ima oko 20cm novog snega i moze da se skija bez previse muke sa ledom. Medjutim, naravno od tabanja nema ništa već je skijanje po puderu. Ljudi maltene da i nema. Neke staze koje su već dve nedelje zatvorene, sad otvaraju. Medjutim, gondola Jastrebec prestaje da radi zbog jakog vetra vec oko 14h. Takodje, najmanje sat vremena ranije nego sto bi trebalo gase Jastrebec cetvorosed kao zbog jakog vetra, mada uopste nije toliko jak bio da bi zici smetao, ali bilo je nas oko 10 skijasa i bordera, pa se osoblju izgleda nije tu sedelo zbog nas. Trebalo bi jos sutra da pada sneg, a onda prekosutra ce valjda biti jako lepo, pod pretpostavkom da srede staze. Sneg sa sedista osoblju ne pada na pamet da cisti, a na Kopu ga ciste. Bugarski skijasi i borderi gotovo redom ljubazni i kolegijalni. Svi rado govore engleski, lakse je nego da masemo rukama sa srpskim. U Samokovu (10 km) pre Boroveca ima diskont DIS, cene uglavnom kao kod nas, a dosta stvari i nijansu jeftinije. Kucam iz kola, jedva nadjoh nezakljucan wifi, mada je mesto krcato signalima. Ima pumpa sa autogasom, cena 1.05 leva, dakle kao i kod nas. Skipass za pola dana se prodaje tek koji minut pre 12h. U centru svugde platen parking. Nisam hteo da rizikujem (jer mi ne pada na pamet da dajem 10 leva za nista) pa sam otisao do Jatrebec zice, tamo se kola ostavljaju kraj puta, 100m od zice, kazu da nema opasnosti od pauka. Iako je nedelja, i malo je ljudi, jedna menjacnica je otvorena i kurs je korektan 1:1.92. Inace, ovde je skipass jeftiniji vikendom, sto svako moze da vidi sa njihovog sajta.
Ako sneg opstane, otvorice se verovatno sve staze, do sada Sitnjakovi nisu radile.

Najbolje moguce mesto da vidite kakva je situacija na Jastrebcu - http://www.bulgaria-hotels.com/en/borovets_webcam.html

goranvu
29.03.2010, 21:11
Borovec - dan drugi.
Ustajem u praskozorje, ne mogu više da spavam. Gledam iz Samokova prema Jastrepcu i vidim snažan reflektor ratraka koji taba staze. Polako svice i dan obecava, izgleda da ce biti suncano, sa povremenom naoblakom. Stizem tacno u 8.30h prvi na donju stanicu cetvoroseda Jastrebec express, i kupujem skipass za jedan dan, samo za tu zicu, i to me kosta 20 leva, to je cena radnim danom. Sedam na taj stari Doppelmayr, a on duplo brzi nego dan pre. Danas sam merio, ide 3.5 m/s, tj. oko 12 km/h. Kad sam stigao na vrh, srce je pocelo da mi lupa, staze savrseno ispeglane, sunce sija, nema vetra, nema hladnoce. U toku dana na celoj stazi u istom trenutku nije bilo vise od 15 ljudi. Borovec mi ostaje u prelepom secanju, sigurno cu se vratiti.

clive
22.09.2013, 17:56
Planiramo skijanje u Borovecu. Bili u Banskom 2 puta u hotelu Lion, prezadovoljni, Teško da Lion u Borovecu može biti lošiji tako da izbor hotela nije tema.

Pretražio forum ali nisam našao detaljniji opis skijališta a da ne potiče od agencija.

Pošto imamo troje dece, zanima me da li se na skijanje mora gondolom? Vidim da ima i staza u blizini hotela Rila...

Da li je gužva na gondoli? Reper je Bansko.

Kakve su staze za decu?

Da li ima mesta za sankanje za najmladju članicu porodice?

bancho
22.09.2013, 21:45
Ne mora na skijanje gondolom, ima staza koje zadovoljavaju sve ukuse u blizini hotela
guzva na gondoli moze da bude, nikad duze od 30min nisam cekao
mesta za sankanje ima
predlog hotela Flora, Lion je na nekih 20tak minuta pesice od centra

clive
23.09.2013, 08:57
Hvala.

Gde je Flora u odnosu na staze?

bancho
23.09.2013, 20:03
Flora je nekih 150m od pocetne stanice gondole, a do prve staze i zice je 100tinak metara

ski-shkomi
17.12.2013, 09:43
Interesuje me da li se isplati otici do Boroveca na pruduzeni vikend 2-3 danai kakva je situacija sa smestajem... gledam neke ponude deluje primamljivo ali ne znam da li ima nesto u privatnom smestaju.... ?

alexapi32
21.12.2013, 13:52
Isplati se itekako, pogotovo nama koji nismo tako daleko do Bugarske.
Skijaliste je tata za Kopaonik.
Bio sam feb 2012 na 4 dana i bilo je odlicno, smestaj je bio hotelski odmah do staze.

ski-shkomi
21.12.2013, 19:20
Nasao sam neke hotele na net... nije tako skupo a i sto je najbitnije,izgleda da nije obavezno da je aranzman 7 dana i vise... uglavnom svi koji su bili su zaista odusevljeni... kako cujem ne vrti se sve oko gondole,dobro rade i ove staze kod hotela RILA

dedinac
21.12.2013, 20:56
Ako ides svojim prevozom sobe i apartmani u Samokovu su dzab dzabe,klopa u LIDlu takodje.Samokov je 11km ispod Boroveca,a put je super.To je njjeftinija varijanta.Meni licno vise lezi Borovec od Banskog.

trendo
17.03.2014, 21:50
BOROVEC...vise puta sam nameravao i... u cetvrtak pala odluka, vikend Borovec.
Pisem mail u vila Ipar (pronasao na booking.com) i dobijem odgovor, nocenje za jednu noc za troje u apartmanu sa doruckom 50eura. Prihvatljivo i rezervisano za subota 15.03.
Krecemo ujutro u subotu sa namerom da skijamo poludnevni od 12.00sati i uz dobru voznju od 3.13 sati i 235km stizemo pred hotelcic. Predam kljuc gospodzi a ja i cerka odma na stazi, par minuta od vile. Posle skijanja tusiranje vecera spavanje, ustajanje i jedan veliki zajeb od genijalca big dady koi nije podesio telefon da sam pomera vremensku zonu pa se ustalo sat kasnije. No, dorucak pa staza opet poludnevni do 12.30 sati, tusiranje mlakom vodom pakovanje i kuci u Skoplju oko 17.00sati. Vreme putovanja skraceno za 5min. Nedelja manje vozila na putu.
Vila Ibar sasvim ok osim male zabeleske oko tople vode i pritisak na toplu vodu. Dorucak sasvim dovoljno obilan tako da se nikom nije rucalo, pa smo resili da rucamo kuci, slane i blage gricke usput.
Sve u svemu 150eura, put, smestaj i dva poludnevna ski bileta.
Toliko o ovome, ostalo naredni post

alexapi32
17.03.2014, 22:07
Mi smo rezervisali za vikend koji ide (23.3), apartman u hotelu Flora.
Idemo drugi put tamo, pouceni dobrim iskustvom 2012-te. :)

ibane
17.03.2014, 23:08
@trendo utisci sa skijanja, slike, koliko je staza radilo, kakve su bile staze...

trendo
18.03.2014, 00:25
Skijanje u Borovcu...

Borovets ski centar kao sto se moze videti na mapi je podejlen na tri zasebna dela, Sitnikovo (najnizi), Jastrebac (najduzi) i Markudzik (najvislji ali i najkrace staze) na koje je moguce preci sa jednog dela na drugi na skijama cak i preko asfalta.
U Sitnikovo deo ima dva cetvoroseda i to Sitnikovo ekspres koi je isklopliv i solidne brzine kao i Martinovi baraki (MB) koi nije isklopliv i koi jako udara ako niste pazliv. Tu ima i cetiri tanjirica koi su za decu ili bas za pocetnike. Od staza u gornjem delu su Sitnikovo 1,2 i 3 od koih na S1 nisam isao jer nisam nasao poentu da posle nje idem na ski put na koga treba i malo veslati ali je dobra za pocetnike, pa S2 koje ide ispod gornjeg dela cetvoroseda Sitnikovo ekspres i ista je bila neuredzena i zatvorena ali samo za disciplinovane a ja bas i nisam bio disciplinovan. Kako i da je staza je bila u uzasnom stanju ali vise no dobra za testirati svoje sposobnosti, ili jednostavno preziveti, i S3 koje u sustini i nije staza nego poveznica do izlaza iz cetvoroseda MB a isti opsluzuje cetiri staze MB1 (Crveno zname), 2, 3 i 4. MB2 i 3 su crvene klasifikacije i prepune skijaca u napretku, a MB1 i 4 crne klasifikacije. MB1 (crveno zname) je isto tako bila zatvorena i neuredzena ali samo za one disciplinovane. Nisu kaznjavali nedisciplinovane, provereno, a ista isto tako kao i Sitnikovo 2 mislim da se i ne uredzuju. Naime na Crveno zname nisam primetio da ima topova a ista da bi bila uredzena treba dosta snega. Neko ko je bio raniih godina moze potvrditi ili demantirati. Na MB 2,3 i 4 ima topova i dobro se uredzuju (dok se ne rasture). Vredno je napomenuti da na MB 2 i 3 ima nocno skijanje. Srecom na MB 4 zbog strmine ide malo ljudi a staza je bas ok mada ne vidim da je mnogo strmija od MB 2 i 3. Od kraja MB4 produzava se na blagu stazicu Rotata ali na kraj MB4 i pre Rotate ima ostro skretanje u levo i isti put ide uz malo veslanja (ako se ne zaletite dobro ili je snag mnogo vlazan) na asfaltni put pa preko njega (nabacuju sneg na put) i produzava na donju stanicu gondole. Ne postoi oznaka za to skretanje, tacnije samo ovde nema oznake, svugde ski centar je dobro obelezan oznakama.
Jastrebac deo ima jedan cetvorosed Jastrebac ekspres koi je bas ekspres i isti opsluzuje tri dosta dugacke staze Jastrebac1, Jastrebac2 (Popangelov) i Jastrebac 3. Meni se najvise svedela J2, J3 ima tri prelomnice, a cerka daje glas za J1 koja ima dva skretanja u levo da bi dosli na Jastrebac ekspres. Kod drugog skretanja u levo, na istom mestu ima i skretanje u desno koi vas vodi na poveznicu koja vas spaja sa Muslenskom patekom i istom mozete na kraju u levo pa preko asfaltnog puta opet na gondolku ili desno dolazite na to spajanje MB4 i Rotate a odatle na cetvorosed MB. Kada idete niz Jastrebac1 i promasite ova skretanja, nema problema pravo zavrsavate na donju stanicu gondole koje je sestosedna stara i malo klaustofobicna, no ja nisam imao te probleme, moj problem su bile moje dugacke noge. Gondolo izlazite na vrh Jastrebac i istom mozete se vratiti nazad kroz Jastrebac deo ili produziti pravo na Markudzik deo. Skijama naravno. Ako se vracate na Jastrebac pre izlazne stanice Jastrebac ekspres imate skretanje u desno na stazu Fonfon crne markacije, kratke i njom dolazite na medzustanicu gondole. Ja nisam prosao ovom stazom jer nisam nasao poentu zasto bih, jer bih onda morao cekati mesto u nekoj gondoli ili produziti pravo na J1.
Markudzik deo ima jedan cetvorosed neisklopliv sa podviznom trakom, i tri tanjirica od koih Markudzik 1 su u stvari dva tanjirica jedan do drugog od koih vredi napomenuti da je levi bio brzi od desnog i to je bio najbolji tajnir na koi sam se ja ikad vozio.
Tanjir Markudzik 3 nije radio a Markudzik0 postoi zbog necega.
Samo skijanje na borovets je promenljivo i to zavisno gde se vozite jer se centar prostire od 1350m do 2550m (okvirno) pa u subotu je bilo za ocekivati da staze budu vodnjaste u donjem delu, nista neobicno, i isto tako dosta razvaljene kako u donjem tako i u gornjem delu (Markudzik), ipak je to bilo popodne, no na Markudziku je bilo i dosta dece i pocetnika pa dosta problema na cetvorosedu, malomalo pa uspori ili stane, pa svega na stazi i zato smo brzo pobegli na Jastrebac gde osetno dolaze bolji sikjaci. Merili smo i za jedan krug na Jastrebcu, od ulaska na zicaru pa spust nazad do zicare trebalo nam je (tacnije mojoj cerci) 20minuta, sto reci za jedan sat prodzes ceo Jastrebac deo. Za nedelju je bilo ocekivati da bude hladnije, znaci bolje staze a i prepodne, i vetrovitije sto je i bilo pa radi toga Markudzik deo nije radio a i gondola je isla samo do medzustanice za sta je bilo uredno obavestenje na kasi na polaznoj stanici gondole, a ja nisam primetio, ali je primetila cerka. Iz tog razloga na Jastrebac ekspres sam udario u zid od velike mase ljudi koi cekaju na red i pomislio da cu cekati oko 40 min na red ali ekspres je stvarno bio ekspres pa smo na red dosli za 15 minuta. Inace u nedelju zbog boljeg kvaliteta staza za jedan krug nam je trebalo umesto 20, 15 minuta, ali cekalo se na red, tacnije oba dana samo se ovde cekalo na red. Na cetvorosed MB se ne seka na red jer su vecina skijaca na stazi a ne na zici :).
Suma sumaru ceo ski centar se moze izvoziti za maksimum 3 sata, sto reci poludnevni je sasvim ok varijanta. Odnosno na ovu vikend varijantu se moze dodati jos jedan dan izmedzu sto bi bilo vise no dovoljno a da ne bude previse povtaranja i dosadno. U slucaju na dan vise onda bi to bilo uspon na vrv Musala.

trendo
18.03.2014, 00:38
Kada pisem o Borovets red je da napisem rec dve o samom turistickom naselju.
Naime naselje uopste nije ono sto bi trebalo da bude, mondensko, najstarija turisticka zimska destinacija od vremena cara Borisa, a ono obicna kanaba, dosta prljava i...mnogo toga.
Ima mnogo toga reci ali cu ja samo izdvojiti jedno.
U tom monednskom europskom centru u europskoj drzavi nigde ne mozete platiti plateznom karticom je nigde nema terminala za placanje, ili bar kazu da nemaju.
Mi smo seli u jednom restoranu u kome su nam rekli da imaju terminal idkako smo narucili, meni doneli rakiicu koju nisam ni probao i sopsku i ja proverim jos jedanput za karicu , kad ono sipak, bas su taj dan promenili banku pa cekaju da im sutra stigne novi terminal.
Luti zbog obmane smo otkazali veceru i otisli iz restorana.
Vecerali u restoran vile gde smo odseli i isti ima 20% jeftinije cene.
Da ne bih bio pogresno shvacen vizavi "one rasprave" vecera za nas troje uz nekoliko salata dve rakiice par piva je izasla 62leva ili oko 30eura sto je sasvim prihvatljivo.
A da i fiskalni racun je mislovna imenica.
Moram da kazem da u MK fiskalni racun i placanje karticom je skoro pa nezamislivo. Nije da je 100% tako ali 90% jeste.

alexapi32
20.12.2014, 00:59
Ide neko pocetkom januara mozda?

Dule.
15.09.2016, 09:15
Veliki pozdrav svim skijašima.Zamolio bih za neke informacije o Borovecu.Da li se isplati rentirati opremu u samom Borovecu,skije,štapove i pancerice?Verovatno bih išao preko agencije krajem februara ili početkom marta 2017. ali postoji mogućnost da odem i samostalno.Da li je neko možda išao busem od Sofije do Boroveca i da li uopšte postoji ta redovna linija u sezoni?Postoji mogućnost da završim i u Banskom,ali bi mi više prijao Borovec na osnovu svega što sam čuo do sada.Ako još neko planira tamo,možemo se organizovati i ići eventualno zajedno.

nvelja
25.10.2016, 11:12
Rentiranje opreme zanima i mene.
Da li uplatiti ovde (koristili bi full pakete, sa opremom, ski pass, instruktor) ili uplatiti na licu mesta, obzirom da hotel ima svoju skijašnicu.
Razmišljam da bi bugari dali neki popust na rentu za goste hotela?

Ima li neko konkretno iskustvo?

dedinac
25.10.2016, 22:11
Ful paket(ski pas,oprema i ski škola) ti je najjeftinija i najbolja opcija. Na licu mesta je skuplje.

Marteen
20.11.2016, 23:19
Imam par pitanja u vezi Borovetsa, pa ako neko ima odgovore, bio bih mu zahvalan. :) 1. Da li je u cenu dnevnog ski passa uracunato i nocno skijanje, ili se nocno placa zasebno 20tak leva? 2. Zna li neko da li postoji opcija kupovine ski passa samo za jednu zicaru, jer planiram da ucim curu da vozi, pa gledam da ne kupujem full ski pass za te dane, jer sigurno necemo odma na sve staze. :) 3. Kakva je situacija sa snegom/stazama pocetkom Januara? 4. kakav im je snowpark i da li krece sa radom kad i ostale staze ili i on kasni? 5. da li ima preprodavaca ski passa, kako to kod njih ide, i da li se uopste isplati? 6. Koliko su rigorozni redari na stazi, i da li proveravaju ski passove na polaznim stanicama, tjst ima li problema ako je ski pass na tudje ime, ili samo skeniranje i to je to? Hvala unapred na odgovorima. :)

flopo
09.12.2016, 00:27
Marteen evo ti odgovore:

1. Ne. nocno je 22lv (~11 eur)
2. Nema opcija za 1 zicara, najmanja opcija je poludnevni ski pass 38 lv (~20 eur)
3. Ima sistem vestackog osnezivanje , tako da snega za skijanje ima.
4.
5. Nema opcija za preprodaje ski pass, t.e ako te uhvate uzimaju pass > pogledaj video ovo je sistem :) ( https://www.youtube.com/watch?v=ojDsr7iTI9U)
6. Pogledaj pod 5.

pozdrav i sretno.

Marteen
13.12.2016, 09:20
Ok, hvala na odgovoru... :) Pozdrav.

Ikar
30.01.2017, 16:44
da li kod polazne stanice Jastrebac Express-a postoji uređen parking ili je parkiranje pored puta? da li se parking naplaćuje? da li postoji parking koji se naplaćuje u okviru hotela Jastrebac?
hvala unapred na odgovorima.

dodatno. da li u centru kod hotela Samokov i Rila postoji uređen parking?

flopo
30.01.2017, 23:49
parking ima mislim da se nenaplacuje ali je mali i generalno kole su parkirane pored puta. Ima isto jedan mali parking kod gondole i parking koji se naplacuje odma do H. Samokov. Imash free kombi prevoz ispred gondole koji vozi do yastrebec express, a mozesh i taxiem ( 10lv)

pozdrav

Moca
31.10.2017, 20:46
Uplatili smo Borovec tri dana za Sretenje.
Kakva je situacija sa najmom skija tj kakve su cene?
Rezervisali smo Forest Star hotel koji se nalazi bukvalno ispod jedne zice tako da nam je lakse za ustajanje ujutro. Da li je neko bio u ovom hotelu i kakva su iskustva?

Moca
12.02.2018, 20:29
Drugari prekosutra krecem za Borovec, kojim putem da idem? Isao neko ove zime? Da li ici do Dupnice pa dalje ili nekim drugim putem?

markoko
12.02.2018, 21:05
Ides do sofije na obilazni put oko sofije pratis tablu Boyana i tada si na obilaznom putu kojo se siri na vise traka, prolazis pored Ikea kada se ponovo vrati na dve trake ides desno gde pise Samokov. Odatle jos oko 1h voznje i stigao si.
Preko Dupnice je dalje i nije dobra opcija bar tako kazu lokalci.

Moca
12.02.2018, 21:22
Aha. Vidim preko Dupnice tj do Dupnice je autoput ali posle od nje do Boroveca los?

trendo
12.02.2018, 23:43
nije los...tacnije ok e put od Dupnice do Samokova, ali je duze i u km i u vremenu...racunaj da treba da sidzes sa autoputa do Dupnice i snadzes se na okolni put da se uklucis za Samokov...
pretpostavljam da racunas iz pravca Srbije...bolje je preko Sofiju...pogledaj alternativu severne obikolnice oko Sofije koja ide iznad aerodroma...
a mozda gore opisana ruta je najbolja

lexinho021
05.12.2020, 09:13
Moze li se stici za 6h od bg do boroveca? Koliko okvirno treba?

MadMike82
05.12.2020, 19:57
I za manje...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201205/ab51bd643caa1069f5f7a806dfc818d7.jpg

lexinho021
05.12.2020, 21:08
To videh i ja, al reko mozda gmaps ne uracuna zimske uslove puta itd. pa me zanimalo necije iskustvo iz prve ruke sto se kaze :)

MadMike82
06.12.2020, 21:53
Ti onda nagari ovamo gde je suvo, pa anuliraj [emoji41]

lexinho021
08.12.2020, 18:14
:D
Kakvo je stanje sa parkingom u samom mestu? Nisam uspeo da pronadjem da li ima nekih vecih parkinga, koliko se placa, da li hoteli uopste nude parking mesta? Imate li kakvih informacija na tu temu :)

lexinho021
11.12.2020, 14:47
Da doprinesem forumu i odg sam sebi 😏
Hotel semakov ima besplatan parking, a nude i garazu po ceni 7e dan, to sam saznao za sad 🙂

saula goran
04.01.2021, 14:52
Hoteli uglavnom imaju svoj parking i ako si gost besplatno je. U centru se parkiranje placa, kad stanes negde dodje ti inkasant, prosle godine je bilo 5 eur na dan, verovatno se mozes dogovoriti ako ostajes duze.

Ramon Kotta
03.11.2021, 20:52
Kakva je situacija sa snegom bila prethodnih godina,u periodu oko i posle nove godine?

Swiper
06.12.2021, 08:41
Kakav je Botovec za pocetnike? Isao bih sa suprugom i cerkom od 8god koja je prosle zime stala na skije i spustila se par puta sa Pancica npr.. Gledali smo preko agencije hotel Iceberg, nadam se da nije mnogo daleko od staza i da ne moraju mnogo da se nose skije :)