PDA

Pogledati punu verziju : Kopaonik-lanci za sneg



boris
17.01.2006, 18:44
U nedelju sa porodicom putujem na Kopaonik.Interesuje me stanje na putu
i na pravcu preko Jošaničke Banje i preko Brzeća.Da li su neophodni lanci za sneg?:ski:

Misko
17.01.2006, 18:58
U nedelju sa porodicom putujem na Kopaonik.Interesuje me stanje na putu
i na pravcu preko Jošaničke Banje i preko Brzeća.Da li su neophodni lanci za sneg?:ski:

Ja se ne bih zezao i kretao bez lanaca u gepeku, pogotovo sto si sa porodicom (pretpostavljam da idu i deca)

Stevs
17.01.2006, 22:21
Zadnje nedelje decmbra izašao sam bez lanca bez ikakvih problema. Sve zavisi u kakvom je stanju put mada je vrlo moguće da kod kapije stoje panduri i prisiljavaju da se stave lanci...

ski dude
17.01.2006, 22:22
ili lesinari koji ti se bacaju pod tockove da bi ti objasnili da ne mozes bez lanaca:D

jovanitZa
17.01.2006, 22:27
nemojte se zezati ljudi i nosite lance...na planinama su obavezni,ako ne budete morali da ih stavljate cool...na kopu se vreme brzo menja i odjednom moze da zaveje i sta ce te onda?tako da pamet u glavu a lance u gepek za svaki slucaj

mar1u5
17.01.2006, 22:44
Ja sam bio pre ned dana gore i nisam mogao da se popnem bez lance.Sva srece sto sam ih nosio u gepeku!

wlad
17.01.2006, 23:09
Ja sam ipak Borisovu poruku shvatio drugačije, shvatio sam da se raspituje da li može da se dodje bez lanaca, a ne da li da nosi lance (pošto se podrazumeva da nosi lance na planinu).

Stevs
17.01.2006, 23:21
Ma koliko se činilio da je lakše voziti sa lancima imajte u vidu da je auto sa lancima na pogonskim točkovima jako "nestabilan". Zamislite da su točkovi na kojima su lanci igla od šestara, a nepogonski točkovi drugi deo šestara koji pravi lukove. Baš tako će da Vam se i ponašati auto. Zato pamet u glavu i ne oduzimajte naglo gas u krivinama...

CrazyKong
18.01.2006, 09:06
Mislim da ako su ti gume dobre (letnje za kisu, a pogotovu zimske) i ako nista ne pada mozes bez problema da izadjes gore. Naravno ako pada sneg i duva na potezu Rendara-Jaram kako god da ga ciste ce biti do 0,5 m snega na putu tako da su lanci neophodni.

boris
18.01.2006, 09:09
Naravno,lanci su u gepeku!Ali sam mislio da izbegnem maltretiranje postavljanja istih.Svih ovih godina koliko skijam na Jahorini,čak i prošle godine kada je bilo 2,50 m na skijalištu,nisam ih stavljao.
Hvala svima na savetima!
Vidimo se gore od 22.01. :dziveli:

YIBLEX
18.01.2006, 09:16
Mislim da mozes opusteno bez lanaca ako imas ok kola.Jos sa dve zimske...bog da te vidi

Misko
18.01.2006, 11:51
Naravno,lanci su u gepeku!Ali sam mislio da izbegnem maltretiranje postavljanja istih.Svih ovih godina koliko skijam na Jahorini,čak i prošle godine kada je bilo 2,50 m na skijalištu,nisam ih stavljao.
Hvala svima na savetima!
Vidimo se gore od 22.01. :dziveli:

Da ali jahorina ima bolji (laksi) prilaz.

ThE_MaN
18.01.2006, 16:13
Samo sa zimskim gumama vrlo izvodljivo. Ja i ortaci imamo iskustvo sa TRAYAL t-200 izlazili smo na vrh sa sledećim automobilima bez lanaca zastava 101, BMW 316i, fiat tempra, volvo s40. zanči nije bitno koja je vuča samo dobre zimske gume i održavanje konstantne brzine. Ukoliko vam se desi da morate da se zaustavite pa ne možete da krenete smotate volan pun levi i čim auto krene ispavite i teraj.

Postoji još jedan metod koji Skandinavci primenjuju naime u gumama se spusti pritisak na otprilike 1bar a može i manje. Stim što morate da pazite da ne preterate sa smanjivanjem pritiska jer može da se desi da guma ispadne iz felne. Mada i za to postoji rešenje ali da ne dužim. Ako nekog interesuje objasniću i to.

ThE_MaN
18.01.2006, 16:18
NAPOMENA sve ovo gore je izvodljivo samo ako ste iskusan vozač i ako je težina pravilno raspoređena u autu. Naravno i da je bar malo više opterećena vučna osovina mada i ne mora, nesme se preopteretiti suprotan kraj u odnosu na vučnu osovinu.

KOP_MANIA
18.01.2006, 21:14
Ja mislim da se ne treba zezati sa tim:o treba uvek staviti lance za svaki slucaj:) . Mozda dok si gore napada puno snega pa ti stvarno zatrebaju lanci a ne mozes da ih nataknes zbog dubokog snega..

Ja bih preporucio STAVITE LANCE:ok: :ok: :ok:

Bata Bane
21.01.2006, 02:45
Po zakonu o bezbednosti saobracaja u zimskom periodu od Novembra do kraja Februara, lanci spadaju u opremu vozila, tako da te policija moze zaustaviti i ako nemas lance u planinskim predelima moze iskljuciti iz saobracaja. Mi smo isli pe oko mesec dana i bila je mecava na Jarmu ali smo izasli bez stavljanja istih.

CrazyKong
23.01.2006, 10:45
Mislim, da kod nas lanci zimi NISU obavezna oprema, za razliku od ostalih zapadnih zemalja.
Mislim da policija,ili ko vec, u zavisnosti od vremenskih (ne)prilika proglasava gde se ne sme voziti bez zimske opreme i\ili lanaca.
Inace "Zimska operema" znaci zimske gume ili letnje gume + lanci na na pogonskim tockovima

Milan NS
23.01.2006, 13:17
4 x 4 i nema frke oko lanaca :ok: