PDA

Pogledati punu verziju : Kako znati koju duzinu skija uzeti?



duda
17.01.2006, 17:34
Kupila sam HEAD Cool thang skije. Uzela sam duzinu 156cm a visoka sam 174cm. Jos ih nisam isprobala na stazi, ali se pitam jesam li uzela odgovarajucu duzinu?!?

ISIA_extreme_carver
19.01.2006, 22:12
Nije ti bitna visina skije, nego radijus, dobro za žene su to uglavnom slalom skije jer su uvijek manje i u pravilu je radijus isto mali, recimo skija za slalom nemogu biti visine 180, kao što ni skija za spust nemože biti visine 160cm. Uglavnom, ne brini se, visina ti je dobra.
Neznam kakva si skijašica i koliko dugo skijaš, ali HEAD Cool thang skije spadaju u niže rekreativne modele, tj modele za početnike i za one koji još lagano uče skijati!

valerian
21.01.2006, 13:22
Meni su rekli da duzina skije treba da buder u visini brade

daki
21.01.2006, 19:51
Meni su rekli da duzina skije treba da buder u visini brade
Da za tzv. ALLROUND skije:ok:

duda
21.01.2006, 20:52
Neznam kakva si skijašica i koliko dugo skijaš, ali HEAD Cool thang skije spadaju u niže rekreativne modele, tj modele za početnike i za one koji još lagano uče skijati!
Nisam loš skijaš. Skijam od svoje 8 godine al sam pravila pre godinu dana jednu dužu pauzu od 5 godina ne skijanja. Kada sam donosila odluku koju skiju da uzmem, pomogao mi je HEAD-ov sajt, koji mi je rekao da za Advanced skijanje za žensko, baš ta skija odgovara, naravno u to je ulazila brzina skijanja kao i tip staze. Na oba tipa staze koji sam ja izabrala, jedna baš oštra i jedna srednja više za vele-slalom, uvek mi je izbacio tu skiju, i onda je odluka pala baš na tu.
Drugačije nisam znala kako proceniti koju skiju, jer tek od prošle godine skijam na karving skiji i veoma sam brzo savladala(mada, tu nema šta da se savladava jer je dosta dosta lakše nego na starijim modelima)
http://www.head.com/ski/products.php?region=eu&tag=women&id=245

wlad
21.01.2006, 21:55
Meni su rekli da duzina skije treba da buder u visini brade

Na nekom Bosanskom sajtu je pomenuto tako nešto (što je tačno generalno) pa je odgovor bio u stilu: da to važi, osim za neke stanovnike Republike Srpske :D :D :D.

stekan
22.01.2006, 12:23
Na nekom Bosanskom sajtu je pomenuto tako nešto (što je tačno generalno) pa je odgovor bio u stilu: da to važi, osim za neke stanovnike Republike Srpske :D :D :D.
Osjećam se prozvanim :). Prema spomenutom pravilu, meni trebaju skije od 180cm, a modeli koji mene interesuju se rade do 170 ili 175cm.

wlad
22.01.2006, 23:28
Pa onda nemoj da se briješ, nego puštaj bradu :D :D.