PDA

Pogledati punu verziju : Jaram Vile...



pailhead
15.01.2011, 08:49
Jel ima neko mozda fotografiju kako ovo izgleda uzivo?

jopopo
15.01.2011, 09:45
Guglaj malo :)

http://www.svetisimeon.com/vile/vile/status.html

pailhead
15.01.2011, 10:51
uzas i katastrofa

misaamerika
15.01.2011, 15:33
Bio na licu mesta, video gledao, super izgleda, druga stvar sto su usli na pola karamana .,..a

pailhead
17.01.2011, 01:14
super izgleda?!

jopopo
17.01.2011, 09:02
Pa vidi, po master planu proširenja su predviđena za severozapad Kopaonika. Onda ova lokacija je sasvim primerena a pošto je i prevoj u pitanju moguće je lakše graditi. I onako je sve po planu prema tome nema tu dileme, svi koji skijaju laganije biće im odlična lokacija. Zamisli da svi iz "centra" pohrle preko Karamana i Jarma na nove staze (kad ih bude, za 5 godina ali će ih biti) pa biće veći kolaps nego na Gazeli. Mora se voditi računa i o komunalnim stvarima (struja, voda, otpadne vode i sl.) a veliki je problem izmestiti naselje van svake logike i povećavati troškove gradnje i održavanja.

U ostalom, svaki novi objekat je dobrodošao jer samim tim veća konkurencija obara i cenu smeštaja.

pailhead
17.01.2011, 10:32
Zar ove jaram vile imaju veze sa turistima i iznajmljivanjem? Mislio sam da su to ekskluzivni apartmani/vile koji se iskljucivo prodaju. Mislim da ima jos zgodnih mesta po kopaoniku, samo treba iseci neku sumu, ili mozda promeniti staze da zaobidju jos koju ekskluzivnu lokaciju. Samo ko da vise.

jopopo
17.01.2011, 12:37
Pa prodaju se, ali zar bi neko kupio vilu da živi 24x7 gore? Kupiće firme ili privatna lica da bi iznajmljivali kasnije.

pailhead
17.01.2011, 13:18
Iskreno sam misli oda bi neko kupio samo radi prestiza i da bi imao gde da ode par nedelja tokom zime. Ali u pravu si ovo mozda ima vise smisla.

misaamerika
20.01.2011, 13:49
super izgleda?!
A sta mu fali? Mada uklapa ti se u celu pricu da nista ne valja na kopaoniku pa ne valja ni ovo ...

pailhead
20.01.2011, 15:24
Za pocetak na sred ulice je.

wlad
20.01.2011, 18:19
Kakve ulice? :) Taj "kompleks" je napravljen pored magistralnog puta na Jarmu gde je nekada bila kafana i ista je izmeštena sa druge strane staze Karaman. Ja zaista ne vidim problem što se pravi nešto sa strane Brusa, pravi se uz put dakle ne smeta nikome i izgleda sasvim OK. Tebi bi valjda više odgovaralo da se pravi negde u šumi?? :)

Kada se za prošlu sezonu pravio dodatni hotel nebeske stolice (3) koji se nalazi na sred staze u srcu planine niko se nije javio da to kritikuje, a kada se pravi pored magistrale na mestu na kojem je to predviđeno po master planu razvoja Kopaonika onda to "smeta"?

pailhead
20.01.2011, 22:28
Ja mislim da ne sme nista da se gradi u nacionalnom parku. Mislim da bi celi suncani vrhovi trebalo da se sruse, a centar bi trebalo da bude u brzecu.

wlad
20.01.2011, 22:39
Mda ;), deluje kao racionalna ideja :D. Ne znam da li znaš ali većina skijališta (ne kod nas, nego u svetu) se nalaze u nacionalnim parkovima, pa se u njima čak grade i one odvratne zgrade od 10 spratova sa apartmanima, milion žičara, brane i hidrocentrale za struju koja će ta čuda da pogone. Da ne pričamo da topovi koji rade na skijalištima zuje kao avioni - verujem da ptice i ostala živa stvorenja uživaju uz tu "muziku" za njihove uši. A NPovi tu postoje samo formalno da država može da kaže / da se zalaže za očuvanje prirode.

Ako ćemo pravo - da bi se stvarno zaštitila priroda svi treba da pređemo u turne skijaše, nordijce i planinare - a da sve ski centre poruše, dalekovode i brane takođe. Kod nas još uvek možeš da se šetaš po planini i da vidiš nešto netaknuto - u zabiti, napolje svuda redom imaju neke dalekovode (elektrifikacija + industtrijalizacija = progres :sm022:) - i tamo ima - ali isto u zabitima ;).

Ali realnost je daleko od toga.... I mislim da tu nisu krive Jaram Vile, pa na Kopaoniku nemaju kanalizaciju a mi pričamo o NP (vikend naselje ima kanalizaciju koja ide uzbrdo :eek:).