PDA

Pogledati punu verziju : Put do Stare planine



Strane : 1 [2]

Danilo26
22.02.2013, 21:26
Za dobar auto to nije neka brzina, bezbednost je sasvim u redu ako put nije opterećen a obično se zna kada je opterećen. Stalno putujem autoputevima raznim i tempomat mi je uvek između 150 i 160.

@Danilo26
Što ne može brže od 60-70 po suvom bez snega? :)
Ima rupa na 15 od 30km, ostalih 15 je pristojno. Pogledaj pre par stranica sliku koju sam postavio po snegu i baci pogled na brzinomer :)

@macak011
Mi ne koristimo alternativne aka "macak road" tako da magle, klizavog kolovoza i slično nemamo :) Sledeći put te ja vozim na SP pa da mi kažeš jednom kada se osetiš nesigurno i ja ću onda da priznam da sam lud :hair: :sm022:

ako cemo sad realno, ujutro mi je 3 puta ove godine kad sam isao na skijanje bilo vedro, realno 170-180, a u povratku stvarno umoran po mraku 140 je sasvim ok i nekako ima i vise saobracaja, narocito nedeljom predveche

Danilo26
22.02.2013, 21:31
Izgleda da nas dvojica vozimo skroz drugačije, mada je vreme tu negde ;).

Ja BG do ispred Pirota (skretanje za Temsku) vozim 2h30-2h40min (moja garaža-pomenuta raskrsnica). Od raskrsnice do Kalne, slažem se, treba tačno 35min (kada nema snega na putu).

Od Kalne do parkinga Konjarnika meni treba 20min, možda 25 sa sve parkiranjem (takođe ako nema snega na putu).

Do Kopa, treba mi tačno 3h15min (moja garaža-Marine vode sa sve parkiranjem), tj. oko 2.50h do Brzeća. Opet je ovo bez snega bar do Brzeća. Ako nema snega do gore, možda je oko 5-10min brže.

Dakle, prilično uporedivo po vremenu trajanja, ali mi je put do Kopa neuporedivo lakši i redovno vozim posle celog dana skijanja.

pa ja ti kazzem BG-skretanje za temsku 1h45+40=2h25

a od kalne do gore moze za 25 al da se stisne, al imam malo dete koje je sklono povracanju pa ne smem da ga gazim po krivinama (meni lakse da razvucem po autoputu), jbg ipak ima 25km nije to malo, ima i krivina, pa onih uskih delova, pa imas jos onaj kataklizma razrovan deo od odvajanja za konjarnik prema falkenst

Roman
23.02.2013, 01:26
Izvinite sto se javljam ovako kasno, ujutru idem na BZ pa sam se malo pakovao :ski:... Jeste da je off ali hajde da pojasnim... Ono 300+ u stvari je Audi S2, napravljen sa Porsche-ovim motorom, trapovima, kocnicama. Sto je najludje to je karavan, ali da se razumemo, TO ne ide, TO SKACE!!! :sm017: Rekao sam da je vrlo neprijatno iskustvo, tim pre sto nije vozio neki majstor volana nego je covek jednostavno hteo da se pohvali autom. Secam se da je pre OMV-a, posle Naisa, trazio da mu kazemo gde je tabla OMV( do pumpe 5km), dovoljno je bio pametan da tu pusti gas... Desavanje je 02h izjutra...

Roman
23.02.2013, 01:42
@macak011 kilimaker@
Evo objasnjenja i za preostala dva slucaja. Napomenuo sam da nije vozeno po autoputu :ok:, u stvari nije bilo obicnog saobracaja, a ono sto nisam spomenuo to su uslovi voznje :sm004:... Fica je 785ccm gr.A, konkretno vozeno na "Beranovcu"-Kraljevo. Posle tornja ide duuugacak pravac NIZBRDO pre boxa i S-ova i upravo tu se postizu ekstremne brzine (boze mili, brisaci stoje na sred sofersajbne). Inace, koliko se secam, najveca brzina izmerena Fici je 177 km/h - zvanicno... A nezvanicni rekord je bas na auto putu... doduse pokvarenog Cofija je slepovao ni manje ni vise Ferari te je vozac Ferarija zaboravio... da slepuje Ficu :yay:

Roman
23.02.2013, 01:58
@macak011@
Na slici su Yugici klase hobi, a to je do 1600ccm sa vrlo liberalnim propisima oko pripreme automobila... Elem, kada sam pricao o Yugu imao sam na umu gr. N, tj. prakticno auto kakav bi trebalo da izadje iz fabrike. I opet uslovi voznje :sm004: ... Konkretno, nema saobracaja, okolina Kragujevca tacnije Pcelice, duuugacak pravac, naravno nizbrdica (a nizbrdo se i g..na kotrljaju), dugacak prenos(17/64), 8000 o/min i to je ... opet vrlo neprijatan osecaj :hair:, prosto imas osecaj da se prednji kraj auta podigao i da bas ne vladas situacijon i samo treba da istrci neki ker i da UZLETIS!!!
Ali ovo stvarno ide u off te necemo vise...

macak011
23.02.2013, 02:04
@Roman

sve jasno, pretpostavio sam da je tako nesto, sem sto sam pod jedan tipovao na motor. Palo mi na pamet da je mozda stara Lotus Omega, mada je to matoro zlo retkost kod nas...

Necemo vise off, resili smo dileme. :D

Roman
23.02.2013, 02:27
:ski: Sutra pisem sa licima mesta :bootyshak

mazzystar
25.02.2013, 12:41
svaka cast onima koji su u stanju da od skretanja za Temsku do Kalne stignu za 35 minuta ...... nama je trebalo vise, ne racunajuci kratku pauzu ispred Bigrenih vodopada

sev
25.02.2013, 12:56
svaka cast onima koji su u stanju da od skretanja za Temsku do Kalne stignu za 35 minuta ...... nama je trebalo vise, ne racunajuci kratku pauzu ispred Bigrenih vodopada
Apsolutno opušteno moguće, bilo kojim autom (naravno, bez snega na kolovozu). Dokazano više puta. To je inače tačno 29km, dakle ni 50kmh u proseku.

Inače, od Kalne do parkinga na Konjarniku je tačno 21km, a put je dobar (na 2/3 i odličan) - to je dodatnih 20-25 min (opet kada nema snega na kolovozu).

mazzystar
25.02.2013, 13:06
ima jedno parce puta pre i nakon Bigrenih vodopada, sa par krivina i krpljenih delova puta (neko je ovde vec ranije opsao tu deonicu puta do perfekcije, ali ne mogu da se setim naziva sela), gde je mimoilazenje 2 automobila jako komplikovano ......... takodje prva 2-3 km od skretanja sa magistralnog puta ka Temni je bas lose i ne moze bas da se juri ........ tu bez veceg rizika ne moze da se ide vise od 40-50 km .......
Mi smo u povratku isli putem od Kalne prema Knjazevcu (ima delova puta gde se preporucuje ne vise do 50 km, uz kraci obilazak ovog simpaticnog gradica), pa onda preko Tresibaba do Svrljiga (dosta dobar deo puta, sem poslednjih par km pre Svrljiga, ali je bilo magle, pa se opet nije moglo brze). Sve u svemu , kada se sve sabere i oduzme, mislim da je odlazak prema Pirotu (iskljucenje kod skretanja za Temnu), iako nesto duzi, manje zahtevan, cak i kada ima nesto snega na putu.

jopopo
25.02.2013, 15:28
Sve u svemu , kada se sve sabere i oduzme, mislim da je odlazak prema Pirotu (iskljucenje kod skretanja za Temnu), iako nesto duzi, manje zahtevan, cak i kada ima nesto snega na putu.
Duži je oko 10km ali je 2/3 puta kvalitetnije i mnogo bolje što se tiče trase.
:ok:

Danilo26
27.02.2013, 13:35
moram da dodam da sam na izlazu iz kalne prema temskoj vedo odvajanje za svrljig preko jalovik izvora, u tom momentu je put kojim sam isao za temsku bio potpuno suv i cist, znaci nigde snega, a ovo prema svrljigu odvajanje ni po kome kriterijumu se ne moze nazvati putem, opisao bih kao podlogu sacinjenu od blata i vode, bez ikakvih odlika cak i makadamskog puta, u tome momentu skrenuo bih tamo jedino u opciji da imam ladu nivu, znaci recimo da je to kao neki sumski put recimo

macak011
27.02.2013, 14:26
moram da dodam da sam na izlazu iz kalne prema temskoj vedo odvajanje za svrljig preko jalovik izvora, u tom momentu je put kojim sam isao za temsku bio potpuno suv i cist, znaci nigde snega, a ovo prema svrljigu odvajanje ni po kome kriterijumu se ne moze nazvati putem, opisao bih kao podlogu sacinjenu od blata i vode, bez ikakvih odlika cak i makadamskog puta, u tome momentu skrenuo bih tamo jedino u opciji da imam ladu nivu, znaci recimo da je to kao neki sumski put recimo

da, to je to! :ok: :sm011: :sm011:

bokyn
02.03.2013, 22:34
Sutra prvi put idemo na Staru preko Temske. http://www.viamichelin.com kaze 92 km, preko Knjazevca 86... Razlika je beznacajna, probamo da vidimo kakav je utisak. Javljam uvece.

ibane
02.03.2013, 22:45
Ako probaj. Ja sam isao preko Knjazevca danas na tamo jer smo svracali nesto u Knjazevac a povratak direktno Kalna - Svrljig. Od hotela do ulaza u Nis za nekih sat i po vremena u povratku. Ne znam da li je to zato sto je nizbrdo :). Od samog odvajanja za Svrljig nema asvalta ali je suvo i tvrda podloga tako da polako i prodje se nekako, nije blato kao sto se desavalo da bude. Bili su neki kamioni i ljudi na tom delu puta sto ukazuje da su poceli ponovo da rade taj put. Sta tacno rade ne znam. Ja sad znam od prilike gde su lose deonice pa tu povedem racuna da izbegnem rupe koiko moze da se izbegne. Tako da takva je trenutna situacija na tom putu. Sutra idem ponovo i verovatno ista deonica. Videcemo ujutru.

bokyn
02.03.2013, 23:06
Auuuuu, skroz pogresan pristup :) Povratak ide preko Knjazevca... Da ne bude reklama, ali ne treba propustiti kafane u Knjazevcu. Em jeftino, em kvalitetno... I nije ono - "Pa gde to ima?" - "Nema nigde ali lepo zvuci!":)

Stvarno ima! Ako moderatori misle da je reklama, neka brisu... Prva kafana se zove "Sport" i nalazi se na ulazu u Knjazevac, sa leve strane 200-ak metara pre raskrnice Nis-Zajecar.
Druga je Picerija "Pariz". Ne znam da li imaju pice, ali rostilj je odlican, posebna preporuka za "carsko meso". A ima i pikanterija - pohovani skembici, šuš-muš (ko ne zna - čorba sa škembićima) itsl...
Cene... heh, za one koji su navikli na bgd cene, stvarno za smejanje. Sacuvao sam racun od pre neki dan, pa cu sa zadovoljstvom da ga postujem ovde.
Do ove kafane stizete tako sto na jedinom semaforu iz pravca Zajecara skrenete desno, pa prva levo i pravo mozda 150m do bloka zgrada. Kafana se nalazi u prizemlju zgrade sa leve strane. Jedina je, necete pogresiti.

P.S. Ako je u smeni konobar Rade, obavezno ga oslovljavati sa "dete" :)

bokyn
02.03.2013, 23:10
Izgleda da se ne vidi dobro. Bas me mrzi da sve kucam detaljno, nabrojacu na brzinu:
2 rakije, bob, kiseo kupus, mineralna voda, 3 piva, punjena vesalica, carska vesalica, pileca dzigerica, lepinje, kupus salata, belo vino 0.5, kafa...
2.720,00 dinara...

ibane
02.03.2013, 23:32
Ako vec svracas u Knjazevac a imas malo dete ili vise njih svrati u bivsu fabriku Leda a sada se zove Naturino patofne su 1000 dinara, cipelice 1500 dinara a drug uzeo patike za sebe za 3000 dinara. U krugu fabrike je prodavnica.

bokyn
04.03.2013, 15:31
Juce isli preko Temske. U odlasku 1h 45min... Preporuka!

Roman
04.03.2013, 17:30
Mi se juce vratismo preko macak road-a. Objektino put je u losem stanju, na pocetku nije ni put... ali jbg, mi smo juce imali srece :ok:, ono blato na pocetku je bilo fino utabano tako da nigde nismo stali. Od Kalne do Svrljiga trebalo nam je 40-tak minuta lagane voznje. Ustedeli smo malo vremena a i goriva. A brate mili lepo je i proci tuda makar i po rupama...:yay:

ibane
04.03.2013, 19:01
Upoznaj domovinu da bi je vise voleo :sm021:. I ja sam se vracao tim putem s'tim sto sam zveknuo u neku rupu bas ispred Srljiga i izasao "samo" klobuk sa strane na gumi. Pukla mreza unutra. Osetio sam odmah da nesto nije u redu ali ajde kotrlja se. Da je ispustila ili nesto drugo drugacije bi pokazalo. Dosao do Nisa i tek sam danas primetio. Sva sreca pa imam 2 zimske i odmah otisao da iz zamenim. A i ta je bila za menjanje ali sam mislio da ih se otarasim kada stavim letnje.
Inace selo J. Izvor u koje se ulazi kad predjes na asvaltni deo puta iz pravca Kalne je kao da je vreme stalo u proslom veku ne ovom. Mislim da sam video samo na jednoj kuci dim iz odzaka. I usput retko gde moze da se vidi svetlo u nekoj kuci.
Nadajmo se da ce do sledece skijaske sezone makar dobar deo puta da srede ako ne i ceo.

Roman
04.03.2013, 23:29
Da, apsolutno si u pravu :ok:. Na jednoj kuci lepo pise godina izgradnje... 1938. E, sada kada si pomenuo ,,kao da je vreme stalo", u sred tog sela mimoilazim se sa Mercedes dzipom, ogroman, silver-metalik, cak sam zapamtio i tablice NS 00-00... otprilike je medju tim trosnim kucama izgledao kao leteci tanjir :sm021:. Kao da se vremeplovom prebacio u XIX vek :sm004:.

ibane
05.03.2013, 00:22
Mogu samo da zamislim prizor :hair:

macak011
05.03.2013, 00:43
Cek, cek jel ste vi to macak-roadom isli? :D

Roman
05.03.2013, 01:12
Pa naravno :yay:. Eno objasnjenja na predhodnoj strani :sm011:.

vlada019
05.03.2013, 15:46
Na našem današnjem inicijativnom sastanku sa Načelnikom Policijske stanice u Knjaževcu, obećano nam je da će Mup dati zvanične odgovore na sva vaša pitanja oko problema na deonici puta Kalna - Stara planina.Konferencija za štampu se očekuje početkom naredne nedelje..u međuvremenu spremite pitanja i dostavite ih našoj redakciji ....

ibane
05.03.2013, 22:05
To je relativno dobra deonica. Ima par problema: kuca na sred puta, neasvaltirana deonica ispred hotela tj. deonica od Konjarnika do hotela, krivina i most gde je bugarin preleteo most u subotu i eventualno prosirenje tog dela puta kao i postavljanje mreza na mestima gde se desavaju odroni i kamenje na putu. Ako se setim jos nesto pisacu. Za sada mi ne pada na pamet.
A mislim da ovo nije bilo ovde:

http://knjazevackevesti.blogspot.com/2013/03/knjazevac-opomena-za-bugarskog-vozaca.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+knjazevackevesti+%28Knja%C5%B Eeva%C4%8Dke+vesti%29

Ja ga video u subotu kad sam bio. Kao sto pise, selo Janja, preleteo most i u reku. Kad sam se vracao video sam da su ga stavili na kamion. Nadam se da nema povredjenih. Nista ne pise u tekstu. Ali ko ne zna zeznuta krivina. Sa druge strane pitanje je sta se tu desilo cim su mu pisali opomenu za neprilagodjenu brzinu.

trendo
06.03.2013, 01:16
GRADI SE PUT OD PIROTA

DO Jabučkog ravništa i Babinog zuba, sada se stiže iz jedinog mogućeg pravca Kalne. Pre tri godine počela je izgradnja puta iz pravca Pirota, tačnije od sela Cerova. Završetkom ove saobraćajnice, turistički centar koji je atraktivan i tokom leta biće znatno bliži Piroćancima, Nišlijama, Leskovčanima ali i turistima iz okoline Sofije i gostima južno od bugarske prestionice.

izvor http://www.staraplanina-babinzub.info/stara-planina-skijanje-do-durdevdana-gradi-se-put-od-pirota/

ibane
06.03.2013, 23:57
Jel to put koji treba da povezuje Koridor 10 tj. auto put Nis - Sofija ili je to put od Pirota preko jezera sto se spominje ovde na forumu? Ili je to neki treci put?

jopopo
07.03.2013, 09:03
Piše "od sela Cerova", to je put koji ide preko Temske, ovaj koji trenutno koristimo.

ibane
07.03.2013, 20:29
Zavisi kako ko koristi, ja nisam isao nikad tim putem pa zato ne znam gde je selo Cerova. Pogledao sam malo kartu. Sada se ide preko tog sela do Kalne i onda daje na BZ sto je veliko zaobilazenje. Od sela Cerova gde treba dalje da se gradi taj put? Direktno na BZ ili do Custice pa dalje ili ....? Posto negde je bila i ta prica da treba od Balte Berilovca preko Custice da se pravi put koji bi skratio sadasnji put od Balte Berilovca do Konjarnika za 7 ili koliko vec kilometara pa reko da se ne spajaju mozda ti putevi?

vlada019
07.03.2013, 22:22
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/03/Janski-most-Stara-planina-300x176.jpg

Za sutra u 10 časova u Policijskoj stnici Knjaževac zakazana je redova konferencija za štampu.
Na inicijativu naše redakcije komadir PS. Knjaževac odgovaraće na brojna pitanja koja su građani postavili preko našeg informativnog sajta.

Pitanja se odnose na bezbednosti deonice puta koja vodi ka turističkom centru na Staroj planini , saobraćajnos signalizaciji, nadležnosti, postupcima Mup-a prilikom soabraćajnih nezgoda i sl…

detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/mup-o-bezbednosti-puta-i-turista-na-staroj-planini/)

Roman
15.03.2013, 14:22
Sinoc smo prvi put isli preko Sopotske petlje, Temske itd. Sta ja znam, put je ravniji nego preko tresibaba, malo bolji ali mislim da je brze preko Tresibabe. Ali meni je najlepse direktno Svrljig,Kalna. Naravno sve zavisi od afiniteta sofera ali macak road rules...

macak011
15.03.2013, 15:22
Tako je, tako je! I meni bre najlepsi - bilo je lepo i kad je dan i kad je noc i kad je suvo i kad je zavejano...najjaci put! E, jedva cekam dan kad tu bude nov novcat asfalt citavom duiznom, ravan ko pista.. :D

kilimaker
15.03.2013, 19:17
Bice ,za sledecu sezonu ,najverovatnije ,nova trasa i kompletno novi prilaz skijalistu, sa pirotske strane.

ibane
15.03.2013, 22:32
Za sutra u 10 časova u Policijskoj stnici Knjaževac zakazana je redova konferencija za štampu.
Na inicijativu naše redakcije komadir PS. Knjaževac odgovaraće na brojna pitanja koja su građani postavili preko našeg informativnog sajta.

Pitanja se odnose na bezbednosti deonice puta koja vodi ka turističkom centru na Staroj planini , saobraćajnos signalizaciji, nadležnosti, postupcima Mup-a prilikom soabraćajnih nezgoda i sl…

detaljnije (http://www.staraplanina-babinzub.info/mup-o-bezbednosti-puta-i-turista-na-staroj-planini/)


I sta je bilo na konferenciji za stampu?


Bice ,za sledecu sezonu ,najverovatnije ,nova trasa i kompletno novi prilaz skijalistu, sa pirotske strane.

Nadajmo se. A takodje i ovaj pravac Svrjig - Kalna da srede koliko toliko, bare ono sto su zapoceli da zavrse i ono sto je planirano. Skeptik sam s'obzirom kako rade Koridor 10. Sta onda da mislim za regionalne i lokalne puteve?

kilimaker
15.03.2013, 23:21
Ovde su manje kradje ,mozda bude brze.

jopopo
17.03.2013, 17:25
Sinoc smo prvi put isli preko Sopotske petlje, Temske itd. Sta ja znam, put je ravniji nego preko tresibaba, malo bolji ali mislim da je brze preko Tresibabe. Ali meni je najlepse direktno Svrljig,Kalna. Naravno sve zavisi od afiniteta sofera ali macak road rules...
Naravno da je ravniji put ;)

Ako si vozio od Sopotske petlje do Niša 80 i 60 kolika su ograničenja na pojedinim mestima onda ništa nisi dobio na vremenu :) Poenta je da je taj pravac sa odličnim asfaltom i može da se vozi baš lepo :)

Roman
19.03.2013, 00:34
macak road rules...

A evo i zasto... :sm004:

Ovde je vrema stalo...

Negde sredinom XIX veka...

Nisam sreo zive duse od Kalne do Svrljiga...

Roman
19.03.2013, 00:48
"Vremeplov"...

Svaki put se odusevim... :)

Zaboravim na sve rupe... :sm022:

Samo vam mogu reci da je nocu sablasno...

Ali ja ovuda,...

Roman
19.03.2013, 01:05
Zaista volim da prodjem... :sm011:

Roman
19.03.2013, 01:10
I na kraju, jako mi je zao sto nije uspela fotografija kuce na kojoj se jasno vidi godina izgradnje (1938)... Da li kamerman nije bio spreman ili sam upao u neku rupu, nedoumica ostaje, u svakom slucaju pokusao sam da docaram lepotu ovoga kraja... :dontknow:

kilimaker
19.03.2013, 16:46
Zaista je zanimljivo ,mada je ceo jugoistok Srbije takav.Savetujem dublji obilazak staroplaninskih sela koja se uglavnom nalaze u pirotskoj i dimitrovgradskoj opstini .Sela ciji broj stanovnika se broji na prstima jedne ruke.Mnogobrojne su kuce pre ovog datuma ,o sablasnosti da i ne pricam.

ibane
19.03.2013, 21:49
Selo se zove Jalovik Izvor a na ulasku u selo pise J.Izvor i nikako nismo mogli da provalimo sta je J. :). Evo malo inforacija i sa wikipedia-e:

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%88%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA_%D0%98% D0%B7%D0%B2%D0%BE%D1%80

Godine 2002 je imalo selo 239 stanovnika. Ima jedna kuca sa crvenom fasadom koju ne mozemo da provalimo od cega je. Evo i slike pa ako neko zna neka napise:

http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=508&with_photo_id=28191345&order=date_desc&user=626983

Roman
20.03.2013, 00:37
@ibame@
To je kuca sa moje (po redu) seste fotografije, bas smo "tandrkali" od cega je fasada, i naravno nismo nasli logican odgovor. Inace ima jos jedna napravljena od istog materijala...

crni82
19.11.2013, 13:59
yna lis e oce li biti otovren put svrljig kalna pre pocetka ske sezone sad 12 decembra 2013

Cobra
19.11.2013, 18:57
Prije mjesec dana sam prosao tom deonicom. Za sad je veci dio puta u katastrofalnom stanju. Dio od Svrljiga je nov i nekoliko kilometara prije raskrsnice za Pirot blizu Kalne. Nisam optimista da ce ovim tempom biti zavrsen i za pet godina.

vuca
20.11.2013, 00:24
Selo se zove Jalovik Izvor a na ulasku u selo pise J.Izvor i nikako nismo mogli da provalimo sta je J. :). Evo malo inforacija i sa wikipedia-e:

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%88%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA_%D0%98% D0%B7%D0%B2%D0%BE%D1%80

Godine 2002 je imalo selo 239 stanovnika. Ima jedna kuca sa crvenom fasadom koju ne mozemo da provalimo od cega je. Evo i slike pa ako neko zna neka napise:

http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=508&with_photo_id=28191345&order=date_desc&user=626983


Ne smem da tvrdim, ali mislim da je fasada pravljena od crepa ili cigle, tj od parcica cigle, verovatno lomljenih parcica kasnije lepo redjanih i slaganih u "mozaik".

Kazem, ne smem da tvrdim jer je to moja slobodna procena. Nikad cak nisam ni zastao da potanko to izbliza pogledam, sve sam to video u prolazu. Ima puno takvih kuca, tj na puno kuca ima takvih mozaika ...

vlada019
28.11.2013, 13:59
Ne smem da tvrdim, ali mislim da je fasada pravljena od crepa ili cigle, tj od parcica cigle, verovatno lomljenih parcica kasnije lepo redjanih i slaganih u "mozaik".

Kazem, ne smem da tvrdim jer je to moja slobodna procena. Nikad cak nisam ni zastao da potanko to izbliza pogledam, sve sam to video u prolazu. Ima puno takvih kuca, tj na puno kuca ima takvih mozaika ...

To je takozvana gradnja kuće od ,,čepića,, vrlo praktikovana u ranijem periodu gradnje, pokazala se kao vrlo postojana i efektna ..

vlada019
28.11.2013, 14:01
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2013/11/Janski-most.jpg

Javno preduzeće „Direkcija za razvoj, urbanizam i izgradnju“ Knjaževac i JP za razvoj planinskog turizma „STARA PLANINA raspisalo je 21.novembra 2013 godine Javnu nabavku JN br. 449/1-13 je USLUGA- Zimsko održavanje lokalnog puta L-16 u opštini Knjaževac, sezona 2013/2014.

Opis predmeta nabavke: Predmet javne nabavke je USLUGA- Zimsko
održavanje lokalnog puta L-16 u opštini Knjaževac, sezona 2013/2014 – Zimsko održavanje lokalnog puta L-16 uređuje se Programom zimskog održavanja koji se dostavlja preduzeću sa kojim naručioci JP „Direkcija za razvoj,urbanizam i izgradnju opštine Knjaževac“ i JP za razvoj planinskog turizma

„STARA PLANINA“, sklope ugovor o zimskom održavanju lokalnog puta L-16 u

opštini Knjaževac, koji obuhvata lokalni put L-16 ( od Janjskog mosta do „doma na

Babinom zubu“) sa pristupnim saobraćajnicama i parkingom do hotela na Jabučkom

ravništu i pristupnom saobraćajnicom i parkingom na Konjarniku. http://www.staraplanina-babinzub.info/raspisan-tender-za-zimsko-odrzavanje-puta-l16-janski-most-babin-zub/

alexapi32
01.12.2013, 14:05
Ako neko vozi iz Pirot-a ka Babinom Zubu a treba mu drustvo neka me iscima na PM.
Ili ako neko ide od Kalne ka Zubu, da nekako skocim autobuscicem sto ide Pi - Kalna (mislim da ima linija koja je tamo u 7:00 i 8:15) pa da se nadjemo.
Dosta sam zagrizen skijas ali cesto nemam prevoz, a zelja jaka :)

ski-shkomi
09.12.2013, 23:02
Kakva je situacija na putu SVRLJIG-J,IZVOR-KALNA. planiram sad u petak na opening,znam da se put nesto sredjuje i da povremeno zatvaraju neku deonicu na tom putu.... ako neko ima tacnije informacija bio bih mu zahvalan....

alexapi32
10.12.2013, 00:37
Stavljen je nov asfalt na zavrsnom delu te deonice (do Kalne).
Nisam prolazio ali sam video na tom odvajanju od Kalne prema Svrljigu da ide nov asfalt koji su postavili jos letos sto znaci da je put boljem stanju nego prosle godine.

ski-shkomi
10.12.2013, 10:07
hvala za info. bilo je na nekoj emisiji da jos uvek traju radovi pa ne znam da li sada zbog loseg vremena mozda ne obustavljaju saobracaj....

Roman
10.12.2013, 23:19
Evo ovako... relativno cesto idem tim putem tako da znam svaku rupu, a ima ih :sm004: Od Svrljiga prema Kalni se nastavlja odlican put u duzini nekih desetak km i onda se naglo prekida i prelazi u ruinu. Takodje je asfaltirano od sela Jalovik Izvor pa do Kalne u duzini nekih pet km, mozda malo vise, sto znaci da ti u sredini ostaje nekih 30-35 km poprilicno loseg puta. Tu deonicu cesto zovemo Macak road. Mnogo je lepo proci tuda bez obzira na rupe ali zimi zna da bude nezgodno, pogotovo sto nemas signal na telefonu za ne daj boze :sm022: U isto vreme imas put od Pirotske strane prema Kalni koji je samo par km duzi i neuporedivo bolji samim tim i brzi :sm021:

ski-shkomi
11.12.2013, 09:24
Hvala puno Roman.... sutra bi trebalo da idemo gore na otvaranje pa ne bih bas da rizikujem ako je takvo stanje na tom putu.... mnogo je krace ali....

IvanQ
11.12.2013, 09:31
Mislim da se ne isplati iako je znatno krace.

macak011
11.12.2013, 10:10
@Roman: haha, ako mi asfaltiraju i tu deonicu, bice guzva u saobracaju... :sm011:
@ivanQ: ako je relativno suvo, bez padavina i vetra (!), itekako se isplati :cool:

ski-shkomi
11.12.2013, 10:31
pa sad je suvo... narednih 5-6 dana ne najavljuju nikakve padavine.... evo naso sam neki klip sa te deonice... ovo je valjda preko leta snimano
http://www.youtube.com/watch?v=ZOjqtSYjSBI

macak011
11.12.2013, 10:49
Upravo tako. Na snimku se lepo moze videti zasto je deonica opasna zimi kada ima jakih padavina i jakog vetra - put je na vecem delu opasne deonice u ravni sa okolnim livadama i za par minuta vetar napravi nanose od snega i prosto je nemoguce razlikovati put od ivice istog, pa je vrlo lako sleteti sa njega, a onda nema nazad..

Roman
11.12.2013, 16:09
Hvala puno Roman.... sutra bi trebalo da idemo gore na otvaranje pa ne bih bas da rizikujem ako je takvo stanje na tom putu.... mnogo je krace ali....
O tome ti i pricam, nije mnogo krace. Razlika je samo nekih desetak km i manje. :sm004:

alexapi32
11.12.2013, 17:39
Mada nemoj da ocekujes poeziju sa ove strane, put kad se odvojis ka Kalni od magistrale (kod Sopotske petlje) je bolji ali pre svega u smislu da nema toliko udarnih rupa.
Razlika je oko 30km.

IvanQ
11.12.2013, 17:47
Ja se nekako uvek odlucim za Knjazevac, tu mi deluje da je put najbolji i da cu imati najmanje cimanja.

ninic
11.12.2013, 18:10
isao sam na skijanje iz svih pravaca,najjednostavnije je ici preko Knjazevca,ne znam zasto toliko hvalite put iz pravca Pirota,nije bas pesma,jeste bolji nego Svrljig-Kalna ali ovaj pravac je katastrofalan van svake konkurencije !!!
mada,ja najcesce idem tim putem jer vozim sluzbeni auto,privatni je u garazi:sm021:

ski-shkomi
11.12.2013, 19:08
sta je tu je,ovo je ipak srbija a svi znamo kakvi su putevi u njoj.... sto se tice puta preko pirota tu opciju nisam razmatrao,mislim da su i tu bili neki radovi skoro i da je bila neka obustava saobracaja povremeno....

jopopo
11.12.2013, 21:55
isao sam na skijanje iz svih pravaca,najjednostavnije je ici preko Knjazevca,ne znam zasto toliko hvalite put iz pravca Pirota,nije bas pesma,jeste bolji nego Svrljig-Kalna ali ovaj pravac je katastrofalan van svake konkurencije !!!
mada,ja najcesce idem tim putem jer vozim sluzbeni auto,privatni je u garazi:sm021:
Put preko Pirota nema uspona kakav je Tresibaba i nije opterećen teretnim vozilima. Do Sopotske petlje se vozi magistralnim putem koji je i više nego ravan a od petlje do Kalne je isti kao od Knjaževca do Kalne (čak i ona mala klisura Korenatac ume da bude puna odrona) pa prema tome dovoljno razloga da se hvali :)

alexapi32
11.12.2013, 23:02
Znam u prst deonicu Pirot - Kalna (tu mi je cesto trening biciklom pa ga znam i vise nego sto treba :) ) i mogu vam reci da je najveci uspon iznad sela Cerova nadmorske visine od 658m i ta deonica ima nov asfalt pa se prakticno i ne primeti kolima.

Milos011
12.12.2013, 12:30
Najjača tema na forumu idalje...

...već je neko pominjao... 32 strane napisane, a sutra da krenem put Stare planine ne bih znao kojim putem da idem.

Legendarno.

Grimani
12.12.2013, 13:02
Da odem i ja u off....nikada nisam bio na staroj a planirao sam sutra do jahorine mada sad sam u dilemi gde da idem i koje je manje zlo...ove staze 7abc bla vrede li sta i isplati li se ici na to?

ibane
12.12.2013, 13:50
Najjača tema na forumu idalje...

...već je neko pominjao... 32 strane napisane, a sutra da krenem put Stare planine ne bih znao kojim putem da idem.

Legendarno.

Kad budu napravili jedan put da je dobar i ova tema ima da se zatvori :sm004:

ibane
12.12.2013, 13:57
Da odem i ja u off....nikada nisam bio na staroj a planirao sam sutra do jahorine mada sad sam u dilemi gde da idem i koje je manje zlo...ove staze 7abc bla vrede li sta i isplati li se ici na to?

Evo ti odgovor sa druge teme:


naravno samo ne ovog vikenda gde rade one smesne staze sa gondolom....ne idem da ucim da skijam vec da skijam a to jedino mogu na suncanoj pocetak Konjarnika i onoj stazi paralelno sa Konjarnikom :) a za 2000 dinara puntom dodjemo cetvoro iz Zajecara :)

ski-shkomi
12.12.2013, 20:05
malopre sam stigao sa stare planine. isli smo pute svrljig -kalna(macak road) i nisam se pokajao.stvari stoje ovako:
Leskovac-svrljig-kalna-jabucko ravniste= 130km 2 sata i 20 min
Leskovac- nis autoput,putarina 190 din.ne ulaziti u nis,vec odvajanje za sofiju,autoput sve je full.zatinm do svrljiga odlican put. e sad deo od svrljiga je asfaltiran i deo kod kalne je sredjen,rupa ima,put jeste los ali je kraci,povoljniji,ekonomicniji pogotovo kad je suvo kao danas... svrljig kalna je tacno 30km,uz opreznu voznju moze se preci za 40-45min. priroda je neopisiva i ako se ne zurite vredi ici zaista ovim putem.... kalna jabucko ravniste,suvo,ocesceno ,pristupacno,bez ikakvih problema......

ski-shkomi
12.12.2013, 20:19
cuvena kuca na ovoj deonici......
http://www.dodaj.rs/t/v/LS/2mCLL5Sy/dsc09747.jpg (http://www.dodaj.rs/?v/LS/2mCLL5Sy/dsc09747.jpg)

ski-shkomi
12.12.2013, 20:22
nova deonica ispred kalne... uradjeno je oko 4-5 km
http://www.dodaj.rs/t/2W/Mt/1Ig4CgZt/dsc09751.jpg (http://www.dodaj.rs/?2W/Mt/1Ig4CgZt/dsc09751.jpg)

alexapi32
12.12.2013, 20:33
Taj deo su pustili krajem leta ove godine.

ski-shkomi
12.12.2013, 20:36
ne znam u zimskim uslovima ali kada je vreme ok kao danas,definitivno se isplati ici ovim putem...preko knjazevca je i skuplje i duze... ako stignem posle ubacicu i klip

Roman
14.12.2013, 12:13
Sada ti je jasno zasto rasprava traje ovoliko dugo... :sm022::bootyshak:sm019:

jopopo
14.12.2013, 16:10
Definitivno:

1. Kada NEMA TEŠKIH padavina, lepo vreme - Niš - Sopot (Pirot) - Kalna - 80KM - NAJDUŽI PUT SA NAJMANJE USPONA I PREVOJA, NAJBOLJI KVALITET KOLOVOZA (u proseku)
2. Kada je LOŠE vreme i uslovi puta - Niš - Knjaževac - Kalna - 73KM - PUT SREDNJE DUŽINE, NAJVIŠE PREVOJA I USPONA, DOBAR KVALITET KOLOVOZA - Uštedi se do 50 dinara u odnosu na broj 1.
3. Kada NEMA padavina, magle, dan je i kolovoz je suv - Niš - Svrljig - Kalna - 54KM - NAJKRAĆI PUT SA LOŠIM KVALITETOM KOLOVOZA - Uštedi se do 250 dinara u odnosu na br. 2

Preporučena brzina vožnje je relativna stvar u zavisnosti ko vozi, koga vozi i šta vozi :)

random8
14.12.2013, 17:29
Evo ja danas dosao na S.planinu putem Svrljig - Kalna ... prvih 5km Odlicno, narednih 5-6 solidno, 5-6 katastrofa morao sam par puta stati da ne iskrivim felne, i zadnjih 5-6km odlicno.

U slucaju padavina ( kisha, sneg ) ovaj put ZAOBICI u sirokom luku, ima previshe udarnih rupa.

Roman
15.12.2013, 00:13
@ jopopo @
Definitivno :sm019::yay::sm019:

Roman
15.12.2013, 00:18
@ random8 @
Kada napada sneg, rupe su manji problem. Mnogo veci problem je sto po snegu ne razlikujes sta je put a sta njiva... Ali svodi se na isto, po snegu ga treba izbegavati a najbolje je ici preko Tresibabe na Knjazevac. :sm011::sm011::sm011:

ski-shkomi
15.12.2013, 22:19
http://www.dodaj.rs/f/46/ZL/3w1OpYWm/nmnn.jpg
NAREDNIH DANA NAJVLJUJU I DALJE SUVO VREME PA KO SE UPUTI NA STARU,NAJBOLJE SVRLJIG-KALNA, EVO MU SLIKOVITO UPUTSTVO.... HAHAHAH,MORA SE ZAPOSLIM U AMSS

Lazaar
17.12.2013, 18:34
Evo kako izgleda put preko Svrljiga do Kalne, video je ubrzan 6 puta

http://www.youtube.com/watch?v=KceYJw5-hTQ

random8
17.12.2013, 19:47
Steta je sto put Svrljig Kalna nije u planu za komplet rekonstrukciju... koliko sam video ostalo je nekih 20ak km loseg puta, a usteda u vremenu i benzinu bi bila velika. Cija je to nadleznost? Koje opstine?

Ukoliko u sezoni 2014/2015 budem isao na Staru planinu biram put Nis - Pirot - Kalna. Do Pirota ce biti autoput, a put Pirot Kalna je slican putu Kalna Knjazevac.

Buda
18.12.2013, 00:46
Nije mi jasno da mnogi koji dolaze sa severa zaobilaze put Paraćin-Zaječar-Knjaževac koji je možda i najbolja opcija ako uzmemo sve parametre u obzir.

random8
18.12.2013, 09:58
Poslednji put sam putem Paracin Zajecar isao 2010te do Rtnja ... ne znam kakav je kvalitet sada, ali tada mi se cinilo da vozim po mesecu.... moze li neki update?

jopopo
18.12.2013, 13:24
Poslednji put sam putem Paracin Zajecar isao 2010te do Rtnja ... ne znam kakav je kvalitet sada, ali tada mi se cinilo da vozim po mesecu.... moze li neki update?
Od Paraćina do Zaječara (preko Čestobrodice) put je 90% rekonstruisan u prethodnih par godina. Od Zaječara do Knjaževca sam čuo da "nije loš". Vremenski se ne dobija ništa jer se prolazi kroz naseljena mesta a i "šleperijada" je po nekada neizbežna.

Preko preče, naokolo bliže :)

Z_L_I
18.12.2013, 17:48
put Paracin-Zajecar je sada - ODLICAN, da ne kazem VRHUNSKI.
put Zajecar-Knjazevac - DOBAR.
put Knjazevac-Kalna - ZAISTA PROBLEM.
put Kalna-Babin Zub - DOBAR.

ibane
18.12.2013, 22:49
Naravucenije svi prilazi Kalni su losi :glavaozid

kilimaker
19.12.2013, 00:34
Mislim da svako ko pogleda kartu ,vidi koliko je ustvari Babin Zub blizu magistrale Nis -Pirot i buduceg auto puta,pa on se odlicno vidi dok se vozite ovim putem. Resenje je sasvim jasno bez obzira ko ima kakve zelje.Nema brzeg i kvalitetnijeg resenja osim razvoja puta koji ce povezati auto put sa skijalistem.Osim toga najblizi grad je Pirot,koji nazalost nije dovoljno zainteresovan za razvoj ove planine koja maltene kompletna lezi na teritoriji opstine Pirot.

ski-shkomi
19.12.2013, 09:49
Svakako da je najbolje povezati taj autoput tkzv E-80 sa starom planinom ali mislim da ce se on graditi do 2016,do tada je valjda rok za zavrsetak. Da su bar u mogucnosti ovi iz Pirota da za to vreme sredjuju polako put od tog autoputa prema planini,stvari bi izgledale sasvim drugacije.....

random8
19.12.2013, 10:04
Деоница Просек - Црвена Река Л=22,5 км
Извођач радова Subterra A.S. уведен је у посао 15. марта 2012. године са роком завршетка од 720 дана.

Деоница Црвена Река – Чифлик Л= 12,7 км
Извођач радова AKTOR S.A. је уведен у посао 10.10.2011. Рок завршетка изградње: средина 2014.године.

Деоница Станичење – Пирот исток Л= 16,64 км
Потписан уговор са извођачем Aktor S.A. Почетак радова – грађевинска сезона 2013


Izgleda da ce autoput biti spreman za sezonu 2014/2015.

U oktobru sam prosao putem Kalna - Pirot i nisam odusevljen kvalitetom. Habajuci sloj asfalta je najlakse zameniti, ali sta sa sirinom puta i krivinama.

jopopo
19.12.2013, 11:00
Od Proseka (gde se završava obilaznica oko Niša) do Sopotske petlje (skretanje za Kalnu) ima valjda 52km. Trenutnim magistralnim putem (koji je odličan) ta deonica se prigodnom vožnom prelazi za 35-40 minuta. Kada bude auto-put izgrađen, deonica će biti nešto duža (jer auto-put do Crvene reke ne prati trasu trenutnog magistralnog puta), valjda oko 58km što nekom prigodnom vožnjom izađe oko 25-30 minuta. Znači auto-putem ćemo dobiti jedva 10 minuta uštede u vremenu.

kilimaker
20.12.2013, 00:24
Do skora je bilo prilicno izvesno da ce se odraditi novo trasirani put koji prilazi sa juzne strane planine i dolazi direktno na jabucko ravniste i gde se uopste ne ide na kalnu i selo crni vrh i ne koristi severni prilaz planini.Usteda u kilometrima je znatna ,relacija je kraca znatno.Osim toga postojii i dalje prica za pristup iz selaTopli do ,preko zavojskog jezera.Valjda je neko i primetio koliko Bugara zeli da ostavi nesto para na staroj planini...

ski-shkomi
20.12.2013, 09:52
Bilo je na nekom sajtu ta informacija da ima sanse da se sredi taj put koji direktno ide ka Jabuckom ravnistu.... opet se vracamo na stari problem-novac... svakako da je taj put itekako potreban a i kao sto kazes Bugari su se dosta navukli na staru planinu....

random8
20.12.2013, 10:57
Pirot Kalna = 30ak km. Nisu to neke pare, cak i kad bi se put kompletno rekonstruisao, ispravio, izravnao, prosirio.... problem je u nedostatku vizije celnika opstina koje okruzuju Staru planinu...


Neko rece da autoput ubrzava samo 10ak min...

1. Na autoputu kamioni i spora vozila ( yugo, zastava 101,... ) nisu problem.
2. Na magistrali retko kad predjem 100km/h, na autoputu brzina je izmedju 130 i 150km/h.
3. Manje je naporno voziti na autoputu... ovo je i najbitnije!
4. Na autoputu nema policije koja hvata za +5km/h prekoracenja. Presretaci tolerisu brzinu do 150km/h.

Elem, Beograd Pirot autoput, Pirot Kalna rekonstruisana magistrala, Kalna Faleknstajer odlican put = 3h voznje... savrsheno!!!

alexapi32
20.12.2013, 11:15
Pitanje je kako i da li ce da ispune rokove koji su im dati za zavrsenje te deonice, zna se vec sta se radi sa rokovima u Srbiji.

random8
20.12.2013, 13:33
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=489142&page=256

Za sada solidno napreduju... ja sam optimista za sezonu 2014/15

ibane
20.12.2013, 23:37
Деоница Просек - Црвена Река Л=22,5 км
Извођач радова Subterra A.S. уведен је у посао 15. марта 2012. године са роком завршетка од 720 дана.

Деоница Црвена Река – Чифлик Л= 12,7 км
Извођач радова AKTOR S.A. је уведен у посао 10.10.2011. Рок завршетка изградње: средина 2014.године.

Деоница Станичење – Пирот исток Л= 16,64 км
Потписан уговор са извођачем Aktor S.A. Почетак радова – грађевинска сезона 2013


Izgleda da ce autoput biti spreman za sezonu 2014/2015.

U oktobru sam prosao putem Kalna - Pirot i nisam odusevljen kvalitetom. Habajuci sloj asfalta je najlakse zameniti, ali sta sa sirinom puta i krivinama.

Fali ti ovaj deo:

Деоница Чифлик – Станичење Л= 12,07 км
Извођење радова финансира EIB.
Потписан уговор са извођачем Consstructiones Rubau. Почетак радова – грађевинска сезона 2013.

Ne pise koliko ce da traje :glavaozid. Ispred toga ima i ovo:

Паралелни некомерцијални пут Бела Паланка – Пирот (запад)
Преговори са EBRD око финансирања су у току.
Дана 17.01. одржан је предтендерски сасанак. Рок за достављање понуда је 8.07.2013.

Nije auto put ali je vezano za izgradnju istog i bez njega nece pustiti autoput.
Sve u svemu tu je najtezi deo deonica kroz Sicevacku klisuru gde ima dosta tunela i mostova a za to treba dosta vremena. Sicevacka je odmah iza Nisa tako da pretpostaljam da ce taj deo zadnji da puste. Voleo bih i ja da bude sledece godine ali me nesto ne greje sunce da ce to tad da bude.

mickeu
21.12.2013, 09:42
koliko ja znam, a i koliko sam video u oktobru, auto put nece ici kroz Sicevacku klisuru, tj kroz deonicu gde sada ide put. on je izmesten iz trase sadasnjeg puta i vec se radi na toj deonici. trasa se negde kod Crvene reke priblizava postojecem putu, odnosno juzno od sadasnjeg puta. Auto put kod Crvene reke ide paralelno sa sadasnjim putem, a posle Crvene reke prelazi sadasnji put...

jopopo
21.12.2013, 15:42
koliko ja znam, a i koliko sam video u oktobru, auto put nece ici kroz Sicevacku klisuru, tj kroz deonicu gde sada ide put. on je izmesten iz trase sadasnjeg puta i vec se radi na toj deonici. trasa se negde kod Crvene reke priblizava postojecem putu, odnosno juzno od sadasnjeg puta. Auto put kod Crvene reke ide paralelno sa sadasnjim putem, a posle Crvene reke prelazi sadasnji put...
Tako je, trasa auto-puta od Proseka do Crvene reke ide preko Ploča (kroz Bancarevo i Glogovac mislim), delom prati lokalni put.

nemanja1
23.12.2013, 22:16
kolko je km otprilike deonica sa rupama od ukupne duzine. vidim da je jedan deo zakrpljen a jedan, doduse kraci potpuno nov

nemanja1
23.12.2013, 22:17
mislim na put svrljig kalna

ski-shkomi
23.12.2013, 22:44
otprilike desetak km su kriticni.... tu nisu zakrpljene rupe ali malo sporija voznja i nece biti problema kad je put suv

nemanja1
23.12.2013, 22:55
to i nije tako strasno. prosao sam tuda pre par godina i tad sam rekao sebi dok ne cujem da je put kompletno srednjen ne idem tuda, vreme prodje i evo sad ponovo razmisljam o tome. Ne znam da li mi skracenje od 25 km u jednom pravcu bas tolko znaci

jopopo
24.12.2013, 00:49
to i nije tako strasno. prosao sam tuda pre par godina i tad sam rekao sebi dok ne cujem da je put kompletno srednjen ne idem tuda, vreme prodje i evo sad ponovo razmisljam o tome. Ne znam da li mi skracenje od 25 km u jednom pravcu bas tolko znaci
Pa ti kreni jednim putem, vrati se drugim, izmeri vreme i prenesi nam utiske :)

ski-shkomi
24.12.2013, 08:31
Kad je suv put isplati se definitivno i finansijski i vremenski....

misa2
24.12.2013, 10:20
Prošle nedelje (15.12) sam išao u oba pravca deonicom Niš-Svrljig-Kalna. Zaključio da ne treba uništavati kola, pa sam ovog vikenda išao deonicom Niš-Temska-Kalna. Svi smo se smorili, a naročito deca, pošto je put sigurno pola sata duži. Vraćao se ponovo deonicom Kalna-Svrljig...

Pozdrav,
Miša :)

mickeu
24.12.2013, 12:19
prosle godine sam isao putem nis-svrljig-kalna. bilo je tada bas puno snega i nisu rupe bile vidljive, jer preko njih bio sneg. mali problem jeste sto mobilni nema signal i sto put nije bas preterano obelezen, ali to je u celoj zemlji....

Lazaar
03.01.2014, 17:05
Deo sa rupama na relaciji Svrljig-Kalna je saniran, tj.zakrpljene su rupe, juce sam tamo prosao.

rocktheroad
04.01.2014, 21:55
Totalno sam se pogubio oko svih opcija puta do Stare Planine. Idem iz Beograda, koji je najbolji put, sa sto manje rupa, i sa sto manje krivina... Duzina je manje bitna, klinci slabije podnose put...

Znaci koja mesta treba da prodjem, tj unesem u navigaciju?

Hvala.

random8
04.01.2014, 22:11
Danas sam prosao putem Svrljig - Kalna i pohvala za putare. Onih 8km kriticnih su pokrpili. Kolovoz je slabijeg kvaliteta, ali nema vishe udarnih rupa.

Moja preporuka za GPS je Beograd - Svrljig - Kalna - Babin zub. 30km krace, nema uspona/silazenja, nema guzve.

HEROES
05.01.2014, 00:00
Srecom sto sad imamo ove GPS-ove,inace da je ski centar SP,otvoren pre 15-tak godine,tesko da bi je pronasli u Srbiji.

kilimaker
08.01.2014, 23:08
Nasmejalo me ovo ,mada je ustvari tuzno...

random8
10.01.2014, 10:39
Citam komentare za Falekenstajner i 99% minusa koje je hotel dobio poticu od loseg puta... Ukoliko neko iz opstinske vlasti Pirota cita ovaj forum neka pod hitno uradi nesto po pitanju puta Pirot - Temska - Kalna

Nakon zavrshetka autoputa Nis - Sofija to ce biti glavni putni pravac za sve nas koji dolazimo iz severne, zapadne i juzne Srbije + Bugari i Makedonci.

kilimaker
10.01.2014, 22:39
Nece biti Kalna ,nego kraca relacija,za 15 km...

rocktheroad
13.01.2014, 19:07
Preko Pirota
13007

Preko Knjaževca
13008

Meni se vise svideo put preko Pirota, manje prevoja i krivina. Mada na jednoj deonici je prilicno losiji put od dela Kalna - Knjazevac.

E sad, verovatno neko brze vozi po krivinama ja zbog klinaca moram da idem sporije. Verovatno je zbog toga najveća razlika.

Roman
16.01.2014, 18:59
Da li je proverena informacija da su pokrpljene rupe na deonici Svrljig - Kalna? Sutra idem put planine poprilicno pun...

ibane
16.01.2014, 21:26
Da li je proverena informacija da su pokrpljene rupe na deonici Svrljig - Kalna? Sutra idem put planine poprilicno pun...

Popunjene su rupe ali je taj deo i dalje neravan. Jedan deo iza Svrljiga i jedan deo ispred Kalne su renovirani.

random8
16.01.2014, 21:51
Za sve koji dolaze iz Beograda ... razmotrite put Paracin Zajecar Knjazevac... deo do Zajecara je odlican. Sirok, prav, obelezen, na usponima po dve trake za preticanje, bez problema sam vozio 80-120

Roman
17.01.2014, 00:59
Hvala na informacijama. Samo da su rupe popunjene i svaka dilema je otklonjena :yay:
@random8@
U pravu si, Cestobrodica je komplet renovirana ali je preko Zajecara dosta duze nego preko Svrljiga :sm004:
U svakom slucaju hvala svima na informacijama iz prve ruke :sm021:

nemanja1
17.01.2014, 12:47
Javi kako je da znamo

jopopo
17.01.2014, 23:19
Od Svrljiga 6km je odlično i isped Kalne 5km, ostalih 21km je nikakvo i to je put preko brda sa prevojima i dosta nepreglednih krivina. Kada je suvo, može da prođe, ako se rupe napune vodom, teško da bi se ikada rešio da idem tuda.

Buda
18.01.2014, 04:36
Za sve koji dolaze iz Beograda ... razmotrite put Paracin Zajecar Knjazevac... deo do Zajecara je odlican. Sirok, prav, obelezen, na usponima po dve trake za preticanje, bez problema sam vozio 80-120


Nije mi jasno da mnogi koji dolaze sa severa zaobilaze put Paraćin-Zaječar-Knjaževac koji je možda i najbolja opcija ako uzmemo sve parametre u obzir.
Kao neko ko živi u tom kraju dadoh savet ali se većina uhvatila za najdalje tj. najlošije solucije i o tome uveliko raspravljaju kao najbolje opcije ali ....:sm022:

nemanja1
18.01.2014, 14:24
Mene intersuje da li su kompletno popunjene rupe od svrljiga do kalne

jopopo
18.01.2014, 17:20
Pa nisu, napisao sam iznad, preporuka je da se vozi kada je suvo i kada se vide. Juče sam prošao tamo.

nemanja1
18.01.2014, 18:13
Deo sa rupama na relaciji Svrljig-Kalna je saniran, tj.zakrpljene su rupe, juce sam tamo prosao.

Zbog ove poruke sam pitao da li su zakrpljene rupe.

Lazaar
21.01.2014, 10:03
Ajmo ponovo, deo sa rupama je popunjen, sto ne znaci da je put u idealnom stanju, ali moze da se vozi nekom pristojnom brzinom 40-50km/h u kontinuitetu bez kocenja i izbegavanja dosadasnjih rupa. Prosao sam tamo 2-og januara, jedino ako su uspele za dve nedelje da se naprave nove rupe.

jopopo
21.01.2014, 17:16
Ajmo ponovo, deo sa rupama je popunjen, sto ne znaci da je put u idealnom stanju, ali moze da se vozi nekom pristojnom brzinom 40-50km/h u kontinuitetu bez kocenja i izbegavanja dosadasnjih rupa. Prosao sam tamo 2-og januara, jedino ako su uspele za dve nedelje da se naprave nove rupe.
A jesi li odgledao video koji sam postavio? Ako koza laže... :sm021:

Lazaar
21.01.2014, 18:17
Imas nazad u postovima video koji sam ja postavio sredinom decembra u kakvom je stanju tada bio put pa uporedi razliku, koliko je tada bilo rupa i koliko ih je bilo nemoguce zaobici, ako postoji po neka, to je nista u odnosu na to koliko ih je bilo.

Roman
21.01.2014, 19:13
Evo ja u petak prodjoh tim putem i mogu da kazem da u zadnjih pet godina nikad nije bio bolji. Sve rupe jesu pokrpljene, dakle nije idealan, i moze da se vozi bez ikakvog zastajkivanja. Ako ga neko poznaje vrlo brzo se stize do Kalne...

vlada019
01.02.2014, 16:46
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/stara-planina-put.jpg


Prema informacijama iz Policijske Uprave iz Zaječara u periodu od 06,00 sati, 31.01.2014. godine do 06,00 sati, 01.02.2014.
godine, na području koje pokriva PU Zaječar, saobraćajnih nezgoda nije
bilo.
Na području PS u Sokobanji vreme je oblačno, pada slab sneg, duva jak
vetar koji stvara nanose. Kolovozi su očišćeni i uglavnom suvi, dok na
većim nadmorskim visinama ima ugaženog snega do 5cm, saobraćaj se odvija

otežano.
Na području PS u Knjaževcu kolovozi su prekriveni utabanim snegom i
mestimično ledom. Na prevoju „Tresibaba“ ima magle, vidljivost je
smanjena na oko 100 metara.


Na području PS u Boljevcu na državnom putu Paraćin-Zaječar, vreme je
oblačno, pada sneh, preko prevoja Čestobrodica duva vetar tako da stvara
male snežne nanose na deonici od prevoja Čestobrodica ka krivovirskom
brdu i saobraćaj se odvija otežano.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stanje-i-prohodnost-puteva-u-timockoj-krajini-knjazevac-i-stara-planina/)

ibane
01.02.2014, 23:43
Jutros smo isli preko Knjazevca i put je bio prohodan i cist. Trebalo nam je nekih 2 sata od Nisa. Tamo smo sreli neke ljude iz Nisa oji su dosli putem Svrljig - Kalna pa smo se odlucili da idemo tim putem posto ovaj drug nije nikad bio pa da vidi. Put je prohodan. Nema nanosa na putu. Na samom putu veci deo puta je bio pod snegom tj. ne vidi asvalt sto je i dobro jer sve one neravnine su pokrivene snegom. Samo dobre zimske gume i nema problema. Povratak je bio za nekih 1.5 sat.
Sto se nezgoda tice nije tacno da nije bilo. Kada smo se vracali, vec sada cuveni most na lakat krivini(ne secam se u kojem selu je), jedan auto nislih tablica je ispravio krivinu i umesto da skrene desno na most on nastavio pravo i sleteo u potok. Mi smo prosi kada su ga vadili. Nadam se da nema povredjenih. Prosle godiie je jedan bugarin odvalio ogradu i preskocio reku sa kolima koliko jako udario i brzo vozio. Kad smo isli na tamo bas sam upozorio druga na tu krivinu posto sam primetio da je zaboravio posto nije bio skoro. Mislim, u stvari 99.9% sam siguran da tu ne postoji ni jedan znak koji upozorava na opasnu krivinu. Nadam se da ako ne postoji znak da ga uskoro postave da se ne bi vise desavale ovakve stvari.

vlada019
02.02.2014, 12:35
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Stara-planina-put.jpg

U periodu od 07,00 sati, 01.02.2014. godine do 07,00 sati, 02.02.2014. godine, na području koje pokriva PU Zaječar, dogodila se 1 saobraćajna nezgoda sa manjom materijalnom štetom.

Put do Stare planine je prohodan, magle ima samo oko sela Crni vrh.Na samim
stazama sve je odlično ,temperatura se kreće od -3°C do + 1°C, brzina vetra 5-9 metara u sekundi .Trenutno je oblacno i
bez magle na samom skijalistu. Rade sledeće ski staze : staza na Jabučkom ravnistu sa
pripadajucim stazama kao i Babin zub sa veznim liftom Rudine !
Na području PS u Sokobanji nije bilo padavina, duvao je jak vetar koji
stvara nanose. Kolovozi su očišćeni i uglavnom suvi, dok na većim
nadmorskim visinama ima ugaženog snega i leda debljine do 5cm i tu se
saobraćaj odvija otežano.
Na području PS u Knjaževcu kolovozi su prekriveni utabanim snegom i
mestimično ledom. Na prevoju „Tresibaba“ ima magle, vidljivost je
smanjena na oko 100 metara.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stanje-na-putevima-u-timockoj-krajini-i-staroj-planini-02-02-2014/)

jopopo
02.02.2014, 12:46
Kad smo isli na tamo bas sam upozorio druga na tu krivinu posto sam primetio da je zaboravio posto nije bio skoro. Mislim, u stvari 99.9% sam siguran da tu ne postoji ni jedan znak koji upozorava na opasnu krivinu. Nadam se da ako ne postoji znak da ga uskoro postave da se ne bi vise desavale ovakve stvari.
To nije krivina već raskrsnica i skretanje. A problem je upravo u tome što svi vide znak i misle da je krivina a ne skretanje. Postoji samo znak za ski centar Stara planina sa strelicom udesno. Znači, kao što ste učili kod instruktora, prebacite u drugu i lagano skrenete desno :ok:

vlada019
02.02.2014, 13:02
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/SAT-Patrola-do-Stare-planine.jpg


I ove nedelje „SAT“ vodi gledaoce na zimsku patrolu. Očekuje ih detaljan izveštaj sa trase koja od Beograda, preko Niša, Svrljiga i Knjaževca vodi do Stare planine.

Ekipa SAT-a zabeležila je sve zanimljivosti na ovom putu. Kakva je snabdevenost gorivom, koje pumpe toče TNG, da li putari dobro obavljaju posao, gde treba obratiti pažnju na kvalitet kolovoza, koje opasnosti krije prevoj Tresibaba…


Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/ne-propustite-sat-patrola-do-stare-planine/)

alexapi32
02.02.2014, 16:56
I mi smo prolazili tu kada su vadili tog tipa sa golfom 4 iz potoka, to je bilo oko 11:15 mislim.

ibane
03.02.2014, 00:20
To nije krivina već raskrsnica i skretanje. A problem je upravo u tome što svi vide znak i misle da je krivina a ne skretanje. Postoji samo znak za ski centar Stara planina sa strelicom udesno. Znači, kao što ste učili kod instruktora, prebacite u drugu i lagano skrenete desno :ok:

Teoriski si u pravu ali prakticno ne :sm006:. Zasto :dontknow:? Zato sto tu pravo nastavlja makadamski put koji se ne cisti i kada padne sneg tu se ne vidi uospte da ima put pa ispada da je ovo krivina a ne skretanje. U svakom slucaju, bez obzira dali je krivina ili sretanje, treba obeleziti i upozoriti ljude da se ne bi dogadjale takve stvari. Ja sam samo video prosle i ove godine 2 puta izletanje na tom mestu a pitanje je koliko ih je bilo posto ja ne idem bas tako cesto gore. I Alvirovic je u emisiji SAT upozorio na to sretanje. Ljudi koji su bili gore par puta su zapamtili ali ima dosta njih koji idu prvi put pa ne znaju. Posebno sto ima puno stranaca. Bilo je vec standardno puno komsija Bugara ali i sto je mene prijatno iznenadilo bilo je i dosta Rumuna.

Roman
03.02.2014, 00:27
To nije krivina već raskrsnica i skretanje. A problem je upravo u tome što svi vide znak i misle da je krivina a ne skretanje. Postoji samo znak za ski centar Stara planina sa strelicom udesno. Znači, kao što ste učili kod instruktora, prebacite u drugu i lagano skrenete desno :ok:
U stvari ima znak... glupo postavljen sa desne strane, a mislim da stoji bukvalno ispod grana od nekog drveta, bas ne privlaci paznju a isuvise je blizu krivini pa ako neko ne zna put ostaje mu vrlo malo vremena da reaguje :hair:, a u isto vreme i taj putokaz za hotel. Nezgodno je sto pre toga ide par otvorenih krivina pa se covek zaleti... :sm022: Inace na tom mestu postoji i put, bukvalno pravo, pa ako se i zaletis ne skreci!!! U panici je tesko videti da mozes da prodjes bez ogrebotine ...

Roman
03.02.2014, 00:34
Ha ha, ibane i ja smo prakticno pisali u isto vreme :yay: Inace gledao sam Sat danas i mislim da je g. Alvirovic prilicno aljkavo odradio posao pritom lupetajuci gluposti kao i u vecini emisija. Siguran sam da je lazirao upravo taj mostic montirajuci ga negde na deonicu izmedju Knjazevca i Kalne :confused: eto cisto da bi povecao dramu :sm004:

jopopo
03.02.2014, 19:44
Mirku veruju samo oni koji putuju autom jednom, eventualno dva puta, godišnje.

@roman, ibane
Kako da obeležiš drugačije od već postojećeg obeležavanja ako ljudi ne razlikuju znak za krivinu od znaka raskrsnicu? Jedino semafor da se postavi :) Ili neka svetleća upozorenja (koja opet mogu da ometaju). To da li je pravo (za Janju) makadamski put ili ne, nema veze, na tom mestu se jasno skreće, znači daje se pokazivač pravca i skrene. Ne kažem da ne treba pokušati ali je uvek lakše prebacivati odgovornost na druge umesto krenuti od sebe.

kilimaker
03.02.2014, 19:55
Definitivno je obelezeno lose !
Znate li koliko je njih do sada sletelo na tom mestu,a tek koliko je njih bilo koji su se snasli i nastavili pravo ,medju njima i ja ,pre 3-4 god,jednog dana sa mecavom...Potrebno je staviti jos neko upozorenje , tipa znaka >crna tacka< ili >opasnost na putu/tzv uzvicnik<

ibane
03.02.2014, 21:08
Kao sto bi Bora Corba rekao: teoretski ljubav lepo zvuci, malcice je drugacije u praksi ;). Moze i drugacije da se sagleda situacija tj. da se postavi pitanje: zasto bas na tom mestu se desavaju takve stvari a na drugima ne? Definitvno postoji problem koji treba da se resi. A kako ce da se resi trebalo bi da odluce putari tj. strucnjaci koji se bave tom problematikom a na nama da skrenemo paznju da postoji problem. Po mom nekom skromnom misljenju a i po misljenju @kilimaker mislim da je lose obelezeno. Postoji znak ali je mali i tek je na mostu. Ispred je znak za SS i Staru planinu pa se i od njega ne vidi bas najbolje a i ima neko siprazje i nisko drvece. Mislim da bi bilo bolje da se stavi veci znak za skretnje i to ispred table za SS i Staru planinu. Osim toga pise Pl.dom B.Zub i strelica sto je po meni malo nesretno obelezeno. Mozda je bolje staviti skijaliste Stara planina ili Hotel Stara planina ili Jabucko ravniste .... Jeste da je gore planinarski dom ali retko ko ide do njega i retko ko zna gde je pa zna i to da zbuni.

Roman
03.02.2014, 23:20
Ma definitivno je lose obelezeno... ja znam gde je pa mi nije problem ali me je interesovalo kako je moguce da ne postoji znak upozorenja. Tek sa proslog proleca skapirao da znak postoji ali je nekako sakriven u tom granju. Takvo mesto treba obeleziti malko uocljivije...

mickeu
04.02.2014, 10:59
da li je neko skoro prosao putem svrljig kalna?
trebao bi u petak sa klincima na bz, a ne bi da idem okolo naokolo.....

ibane
04.02.2014, 12:50
Imas na prethodnoj strani ja sam pisao da sam prosao tim putem u subotu.

vlada019
17.02.2014, 20:27
http://www.staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2014/02/Put-Knja%C5%BEevac-Kalna-300x185.jpg

Zbog velikog interesovanja domaćih , a sve više i stranih turista za stanje puta ka ski centru Stara planina, novinarska ekipa redakcije Stara planina INfo odlučila je da snimi celu deonicu puta ka ski centru Stara planina.

Turisti će od sada moći da vide kako izgleda put iz pravca Knjaževca i Svrljiga do Kalne, kao i put od Kalne do Ski centra na Staroj planini.

Nakon što pregledate sve snimke možete se odlučiti kojim putem želite na Staru planinu.Takođe možete videti eventualna kritična mesta, rupe i potencijalno opasne krivine i sli.

Snimanje smo počeli od raskrsnice (Kružnog toka ) u Knjaževcu.Izabrali smo ovo mesto jer je to ukrštanje puta kojima najćešće dolaze turisti , iz pravca Sokobanje i Niša.Nešto niže je druga raskrsnica odakle se uključuju putnici iz pravca Zaječara odnosno putnog pravca Paraćin.Deonica puta Knjaževac Kalna iznosi nešto manje od 30 km, a ako vozite propisanom brzinom i poštujete uslove puta do Kalne Vam treba nesto više od 30 minuta.Poseban savet vozačima iz Vojvodine i onima koji nisu navikli na krivine, da je deo puta kroz klisuru Korenatac (na 25 minutu snimka) pun veoma uzak i pun oštrih krivina, a zbog nepostojanje zaštitne mreže veoma su česti odroni na putu.Vozaćima se savetuje da poštuju signalizaciju i posebno obrate pažnju na sporedne puteve iz kojih veoma ćesto izleti neki neosvetlejn ili neobeležnem kamion ili traktor sa peskom ili drvima.

U nastavku teksta pogledajte Stanje puta Knjaževac Kalna, a sutra Vas očekuje snimak puta Svrljig Kalna.Narednih dana možete pogledati i snimak deonice puta Kalna – Stara planina.

Detaljnije ... (http://www.staraplanina-babinzub.info/stanje-puta-knjazevac-kalna/)

random8
22.10.2014, 20:09
Dragi skijasi,

Kako se nova sezona blizi red je da postavimo i mozda najbitnije pitanje. Da li je nesto uradjeno po pitanju putne infrastrukture?

Iskustvo od prosle godine:
1. Pirot - Kalna prosecno lose, ali podnosljivo i po snegu.
2. Svrljig Kalna po snegu ni u ludilu, po suvom je ok. Znam da su tamo blizu Kalne napravili dosta dobar put, rupe su pokrpljene.
3. Knjazevac - Kalna moj izbor ukoliko bude snega.

Any news?

CLAMER
23.10.2014, 00:38
Samo se drzi puta Paracin-Zajecar-Knjazevac-Kalna pa na gore.Nemas boljeg puta ako ne ides iz Juzne Srbije.A ako ides onda Nis-Svrljig-Knjazevac-Kalna pa na gore.
Ovde svako postavlja komentare iz svog ugla pa ljudima iz Centralne i Zapadne Srbije preporucuju razne puteve.A kada se onda uleti u nedodjiju kukanje.
Pravac PR-ZA-KNJ se redovno cisti i put je uradjen nov sve do Zajecara a na dalje nije nov ali je ok.Sto je bitnije pokriven je svim mobilnim mrezama,pa i ako dodje do problema lako se resi.
E sad ko to nezna ili ne ume da vozi van auto-puta ide do Nis-a a onda neka mu je Bog u pomoci......

random8
23.10.2014, 16:34
Hvala na odgovorima. Video sam da je put Paracin - Rtanj odlican, kao da nisam u Srbiji, ali nisam znao da je zavrshen skroz do Zajecara. Odlicno! Sve pohvale!

Jos jednom, moj izbor za put do Stare planine iz Beograda za ski opening 2014
Po snegu/padavinama: BGD - PN - ZA - Knjazevac - Kalna
Po lepom vremenu: BGD - Nis - Svrljig - Kalna

mazzystar
28.11.2014, 16:01
Jel tacna informacija koju sam juce cuo od jednog coveka na sajmu zimske opreme, da je onaj put od Svrljiga do Kalne (tacnije onih 10-tak km loseg puta) konacno zavrsen?
Ima li nekog da iz prve ruke potvrdi ili demantuje ovu informaciju?
Hvala unapred

Roman
01.12.2014, 01:13
Prosao sam tim putem 16. 11. 2014. god. i definitivno nije zavrsen. Sem ako ga nisu zavrsili u ove dve nedelje, sto je nemoguce...
Da se razumemo, sve rupe su pokrpljene i put je u pristojnom stanju ali nije zavrsen.
Ako ides iz pravca Beograda, bar sto se mene tice, definitivno je po snegu najbolje ici Paracin-Zajecar (preko Cestobrodice)-Knjazevac-Kalna pa uzbrdo na SP.

mickeu
01.12.2014, 09:28
Ako su rupe zakrpljene, onda to i nije tako los put. Ja iz Beograda idem ti putem. Mislim da je on najbrzi, jer dobru deonicu puta je auto put. A i usput su i Kamiondzije, tako da je to spoj lepog i korisnog:)

random8
01.12.2014, 15:54
Ako su rupe zakrpljene, onda to i nije tako los put. Ja iz Beograda idem ti putem. Mislim da je on najbrzi, jer dobru deonicu puta je auto put. A i usput su i Kamiondzije, tako da je to spoj lepog i korisnog:)

Ukoliko putujes po snegu savetujem ne ides tim pute. Asfalt ( ili ono sto lici na asfalt je ) u nivou okoline i moze se desiti da te Vucic spashava iz smetova ;)

Inace, o kakvom mi razvoju turizma u istocnoj SRbiji govorimo kad nam je glavni problem "kako doci do turistickog centra" :(

Pitanje: Kakva je prognoza za ski opening?

wlad
01.12.2014, 17:09
Inace, o kakvom mi razvoju turizma u istocnoj SRbiji govorimo kad nam je glavni problem "kako doci do turistickog centra" :(

Dovoljno govori i informacija da tema "Put do Stare planine" ima 41 stranicu :sm022:

Milos011
02.12.2014, 09:21
Dovoljno govori i informacija da tema "Put do Stare planine" ima 41 stranicu :sm022:

A da idalje ne znamo kuda je najbolje...

mazzystar
02.12.2014, 14:06
Prosao sam tim putem 16. 11. 2014. god. i definitivno nije zavrsen. Sem ako ga nisu zavrsili u ove dve nedelje, sto je nemoguce...
Da se razumemo, sve rupe su pokrpljene i put je u pristojnom stanju ali nije zavrsen.
Ako ides iz pravca Beograda, bar sto se mene tice, definitivno je po snegu najbolje ici Paracin-Zajecar (preko Cestobrodice)-Knjazevac-Kalna pa uzbrdo na SP.

Tako sam i mislio. Dzabe sam se ponadao :sm006::
Hvala na informaciji.

Roman
02.12.2014, 20:56
Nemoj to da te sekira. Ja sam negde u glavi drzao da je put preko Zajecara najduzi, kao sto i jeste. Ali je neko to napisao kao najbrzu alternativu. I logicno je Cestobrodica je sada kao autoput, imas jedan ostar ali kratak uspon i posle je pa skoro sve ravno do Zajeca. A put je bukvalno nov, a i putarina je jeftinija...

mickeu
03.12.2014, 07:10
od beograda imas autoputem 170km, jedno 1:15 do 1:30 voznje. paracin zajecar 80km, 1sat voznje u idealnim uslovima. zajecar knjazevac 40km, 30min voznje. i dalje ne znam tacno, retko sam isao ovim putem, mada sam rodom iz zajecara

ski-shkomi
08.12.2014, 09:58
Kakva je situacija na putu SVRLJIG-KALNA,nisu li tamo ove ledene kise oborile drvece i slicno...... mislim da je ROMAN najupuceniji sto se tog puta tice...hvala unapred ako ima neki info.... planiramo u cetvrtak na staru pa mi je taj put najblizi i najefikasniji ukoliko led nije i tamo napravio haos....

Roman
08.12.2014, 22:57
Pa jeste, u tom kraju je pala ta ledena kisa. Za drvece ne znam ali neki dalekovodi jesu pali. Inace na Staroj planini nije bio taj kijamet konkretno u selu Crni vrh je redovno stanje, jeste bilo kise ali od snega ni traga a i temperatura je u plusu. Takodje struja nije u prekidu. Ovo su informacije od juce...

ski-shkomi
08.12.2014, 23:14
Hvala puno.... videcemo vec kuda da krenemo ali mi je tu najblize definitivno,preko knjazevca mi se bas oduzi put nekako....

Roman
10.12.2014, 00:01
Ako ides iz pravca Beograda prema Nisu definitivno ce ti najbrze biti preko Cestobrodice. Ponavljam Cestobrodica je kao auto put, moze brzo da se tera. A ima i precica kod sela Zvezdan da bi zaobisao Zajecar :-) Naravno ovo vazi samo kada je kijamet, po lepom vremenu nema lepseg puta nego Svrljig - Kalna. Sta god da odlucis zelim ti sretan put i lep provod.

mickeu
10.12.2014, 17:08
Cestobrodica jeste sredjena i to prilicno dobro. ali na putu paracin zajecar, nije samo cestobrodica problam. prolazi se kroz mnogo sela i tih 80 km tesko da moze da se prodje za manje od 50min, uz iole postovanja propisa, po lepo vremenu. s druge strane, cestobrodica je prevoj sa prilicnim usponom, pa i tu ne moze da se ide brze od 60-80km. ja sam ipak put bgd-nis-svrljig-kalna

Roman
10.12.2014, 17:29
Govorimo o kijametu. Na Cestobrodici mozes da imas problem u prvih 20 min dok ne dodje mehanizacija. A prilicno su brzi i verzirani. Sa druge strane deonica Svrljig Kalna je problematicna jer ako krenes po snegu mozes mnogo duze da ostanes od jednog sata. Koliko ja znam taj put se jako retko cisti, ako se uopste cisti.

random8
11.12.2014, 10:57
Kakva je situacija sa stazama na SP? Hoce li biti skiopeninga? Osnezavanje?

Ukoliko propadne skijanje ima li zainteresovanih za uspon na Midzor?

mickeu
11.12.2014, 22:03
Po kijametu je glupo ici bilo kojim putem. Pre par i vise godina, krenuo sam iz zajecara za kop, dan posle kijameta. Cestobordica i Valakonjsko brdo su bili fenomenalno ociscene, bez snega na kolovozu. ali je zato ostatak puta bio sa snegom. put svrljig kalna se cisti i odrzava redovno. kada je lose vreme, pozovem policiju u svrljigu i pitam da li je put prohodan. inace, o stanju na putevima uvek pitam saobracajnu policiju, nikako ams.

rocktheroad
06.01.2015, 11:37
Beograd - Nis - Knjazevac - Stara Planina... Ovo je od nedelje snimak, pola sata pre nego je neki kombi uspeo da se zaglavi i napravi kolonu. Razumljivo ljudi su poceli da pljuju zato sto su cekali, ali ako je pola sata pre toga put bio apsolutno prohodan, znaci nije do zimske sluzbe... naravno da nisu mogli da ciste dok je kolona stajala... Mimoisao sam tri slepera cistaca...

Put Beograd - Stara Planina (http://youtu.be/gvBnLBGAmYU)

mickeu
06.01.2015, 15:40
moje misljenje je da je snimak previse brz. pustio bih ga od svrljiga pa nadalje. na ovoj kombinaciji puta je najinteresantniji deo svrljig knjazevac, jer se prelazi preko tresibabe, koja zna zimi da bude malo gadna.

random8
06.01.2015, 21:05
Danas iz Nisa otisao do Sp i nazad. Put do vrha Tresibabe odlicno ociscen, pohvale. Od vrha tresibabe do Trgovista sneg na putu. Od Kalne do vrha kao i u svakom zimskom centru.

U povratku je sve bilo cisto... a verujem da ce tako biti i narednih dana, jer nema u najavi ozbiljnih padavima.

Sto se skijanja tice, snaze solidne, ali vetar na -14 na vrhu ubija.

ski-shkomi
06.01.2015, 22:16
SNIMAK JE FULL..... ceo put deluje dosta ok mada se svi generalno plase tresibabe,ume da bude nezgodna u toku vejavica i jakog vetra.....

erp
15.01.2015, 20:38
Sutra krećem za SP, jel zna neko kakav je put Svrljig-Kalna?

ibane
15.01.2015, 20:50
Moj drug se bas danas vratio tim putem. Bas me zvao da me pita da nije promasio put. Kaze da je prohodan i suv put ali da je onaj deo koji nije rekonstruisan da je pun rupa i kaze da je od hotela do Svrljiga stigao za nekih 1:15.

erp
15.01.2015, 20:51
Hvala na informacijama!

mickeu
12.02.2015, 14:11
moram da priznam da me obradovala informacija da na putu svrljig kalna, mobilni ima domet celim putem. ja u subotu ujutru idem tuda:)

sunCica
12.02.2015, 22:55
Idem i ja tim putem u subotu ujtru,ako je za 1:15 stigao to je fenomenalno,onda stizem iz Bg gore za oko 4 sata. Moci cu da uhvatim koju zicu,pa to je sjajno!!!

macak011
12.02.2015, 23:34
eh, sad kad ima dometa nije vise zanimljivo! :sm021:

mickeu
13.02.2015, 08:23
macak, mozda si i u pravu. moracemo da smislimo neki drugi put gde nema dometa. zamisli vozic po selima, a prijem pun:(
ja sutra planiram da poranim, ako izbudimo decu, krenucemo oko 6, 6:30.
ako vidite crnog grand scenic-a sa thule koferom, javite se:)

sunCica
13.02.2015, 11:47
Mi krećemo tek kasnije, ako saputnici ne budu kasnili i krenemo di 08:00 biće super, planiramo jedno stajanje, znači tamo smo oko 13:00. Biće lep dan i ići ćemo preko Niša, Svrljiga,Jalovnik izvora, Kalne, a povratak možda preko Čestobrodice (da mi Roman nije rekao da je to planina ne selo, pojma ne bih imala i hvala mu).

mickeu
13.02.2015, 12:06
pa nije bas planina, vise bi se reklo prevoj. posto sam rodom iz zajecara i tim putem prosao sto puta, povratak isto preko svrljiga. malo je, kako bi mladi rekli, smaranje tim putem. treba stici do knjazevca 50km, pa knjazevac zajecar 40km, pola sata, zajecar paracin 80km, 1 sat, tesko manje, a od paracina do beograda 154km, 1 i 15min...

sunCica
13.02.2015, 15:17
Ok, znači Kalna - Knjaževac - Zaječar i kako dalje, meni je čestobrodica kao geografski pojsam skroz nepoznata, jel bi mogao neko da opiše taj put, od kog do kog mesta se tamo ide? Knjaževac - Vučje - Dobro polje - Boljevac - Paraćin? Ne mogu nikako tu Čestobrodicu da našem na karti?

mickeu
13.02.2015, 21:05
Čestobrodica je manja reka (http://sh.wikipedia.org/wiki/Reka) i prevoj u istočnoj Srbiji (http://sh.wikipedia.org/wiki/Srbija), leva sastavnica Grze (http://sh.wikipedia.org/wiki/Grza). Njena dolina odvaja planinu Samanjac (http://sh.wikipedia.org/w/index.php?title=Samanjac&action=edit&redlink=1) od Kučaja (http://sh.wikipedia.org/w/index.php?title=Ku%C4%8Daj&action=edit&redlink=1), praveći široki prevoj Stolice, koji je najpovoljnija veza između moravske udoline i Crnorečke (http://sh.wikipedia.org/w/index.php?title=Crna_reka&action=edit&redlink=1) i Timočke (http://sh.wikipedia.org/wiki/Timok) kotline. Kroz dolinu Čestobrodice i preko prevoja vodi magistralni put (http://sh.wikipedia.org/w/index.php?title=Magistralni_put&action=edit&redlink=1) koji povezuje Pomoravlje (http://sh.wikipedia.org/wiki/Pomoravlje) i dolinu Timoka (http://sh.wikipedia.org/wiki/Timok). Dužina doline (klisure) Velike Čestobrodice je 5 -{km}-, a dubina oko 250 -{m}

mickeu
13.02.2015, 21:21
put od kalne do knjazevca. od knjazevca imas par sela do zajecara, gornje i donje zunice, minicevo, mali izvor, vratarnica i grljan. od zajecara do paracina, takodje par sela i varosica, gamzigradska banja. savinac, boljevac, lukovo(gastarbajtersko selo), krivi vir (sa leve strane). posle krivom vira nailazi cestobrodica. posle cestobrodice, izvor i donja mutnica, glavica i najzad paracin:)
moj predlog, posle boljevca, sa desne strane ima benziska pumpa i restoran Rtanj, Balasevic. obavezno svratiti i uzeti domacu gibanicu, a drugu i nemaju, i kiselo mleko, koje slobodno mozes da okrenes naopako, nece da ispadne iz solje...

kilimaker
13.02.2015, 21:22
Izgleda da ce biti opasna guzva ovih dana.

mickeu
13.02.2015, 21:22
inace, za kraj, cestobrodicu treba proci s proleca ili leti. put sredjen, a okolo puno suma. da covek pomisli da nije u zemlji srbiji... zimi, cestobrodica nije ono pravo:(

mickeu
13.02.2015, 21:24
guzva? mislim preterana. bice problem parkirati se kod gondole...

sunCica
17.02.2015, 12:11
Na sp smo vozili BG-NIS-SVRLJIG-KALNA put nije tako los,nema guzve,ali zato ima rupa. Sp je super planina,vreme nas je bas posluzilo,staze dobro utegnute,divno je,dosla bih vrlo rado ponovo! I doci cu!!!

mickeu
19.02.2015, 15:16
a da li ste se vracali preko cestobrodice?

sunCica
19.02.2015, 17:19
Nismo se vraćali preko Čestobrodice, jer smo hteli da odemo u kafanu "Kamiondžije" u Svrljigu. Kafana je stvarno dobra, imaju nešto što oni zovu povoljni meni i to je

250gr mesa (pljeka, vešalica, batak, ali stvarno meso 100%:ok:)
Kupus salata
Pomfrit
Lepinja vruća

Cene pića normalne, od sada OBVZ idem preko Svrljiga, osim ako ne preporučite nešto jednako dobro za pojesti kad se ide preko čestoprodice :sm023:

Roman
19.02.2015, 18:29
Vec su napisali...kafana odmah ispod Rtnja.

mickeu
20.02.2015, 08:01
kamiondzije su pravi izbor. ja sam prvi put kod njih jeo mislim 1984, cini mi se.
oduvek su drzali kvalitet i normalne cene. pre dve godine, nas cetvoro je uzelo jedno mesano meso, najeli se i jos poneli. pre naplatne rampe kod nisa, ima sa desne strane iz pravca beograda, selo Drazevac i kafana kod Marjana. coveku nisu dali da o svom trosku napravi izlaz sa auto puta. parkiras se u zaustavnoj traci i preskocis ogradu i pravac kafana. treba se posetiti.

sunCica
20.02.2015, 12:14
Mene interesuje neka kafana koja je na putu kad se ide preko Čestobrodice, ali dajte mi naziv ili link do sajta kafane, a ne ono treći oštri zavoj ulevo posle srušenog znaka.

Max
20.02.2015, 12:29
Na tom putu imas vec spomenutog Balasevica http://www.hotelrtanj.centarbalasevic.rs/ Poslednji put sam tamo svracao pre par godina i bili su u odnosu na kafane i restorane u tom delu Srbije dosta skuplji. Kiselo mleko jeste odlicno, ostali meni je standardan i nije bolji nego u prethodno spomenutim restoranima.

sunCica
20.02.2015, 12:41
Znaci tamo na dorucak

mickeu
20.02.2015, 13:13
ili na veceru:)

salemfk
21.02.2015, 09:43
pre naplatne rampe kod nisa, ima sa desne strane iz pravca beograda, selo Drazevac i kafana kod Marjana. coveku nisu dali da o svom trosku napravi izlaz sa auto puta. parkiras se u zaustavnoj traci i preskocis ogradu i pravac kafana. treba se posetiti.
Kod Marjana je uvek dobra klopa i normalne cene. Samo kratka napomena: pre par meseci je bila akcija policije gde su jurili kamione koji stoje u zaustavnoj traci, jer nisu u kvaru vec u kafani, jer je bas i krivina kod kafane. Kako je sada nemam info, treba se raspitati u kafani kada se svrati da ne bude mnogo skuplja klopa :)

bokyn
21.02.2015, 18:13
Kafana Sport u Knjazevcu, sa leve strane puta oko 1 km po ulasku u Knjazevac, odnosno, oko 300m pre T raskrsnice na kojoj se skrece levo za Nis, a desno za Zajecar. Kafana sa dugogodisnjom tradicijom, sa skromnim enterijerom i ne bas sjajnom ponudom kvalitetnog pica, ali zato sa izuzetnim rostiljem sa vrlo prihvatljivim cenama. Preporuka za kare u skrami. Preljskavice i cevapi najbolji u gradu. Za one koji su navikli na bgd cene, moze se reci da su cene smesne. Svakako vredi probati.
Druga opcija u Knjazevcu je kafana "Kod Sase", sa desne strane puta oko 100m pre drugog semafora kad idete prema Nisu. Pored dobrog rostilja (malo je bolji onaj u Sportu), imate odlicne škembiće i svinjske kolenice. Cene takodje vrlo prihvatljive. Ne radi nedeljom.
Treca odlicna opcija u Knjazevcu je kafana Pariz - na drugom semaforu desno do prve raskrnice, na toj raskrsnici levo do prvog bloka stambenih zgrada, u prizemlju jedne od njih je kafana, ne moze se promasiti. Odlican rostilji, posebna preporuka za carsko dimljeno. Cene slicne kao i kod prethodnih.
Primer - za tri osobe - 3 rakije, 3 salate, 3 porcije rostilja (dovoljno da se najede gladan skijas od 100kg) i litar vina od 2500 - 3000 dinara, u zavisnosti od vrste rostilja i vina.

Nisam favorizovao nijednu kafanu posebno, nabrajao sam ih redom kojim na njih nailazite vracajuci se sa planine.

Svaka preporuka i za kafanu Kruna na samom ulazu u Svrljig sa desne strane puta. Rostilj kao u Kamiondzijama, a cene znacajno niže, posebno cene salata i pića.

sunCica
21.02.2015, 19:12
@bokyn Hvala ti puno, volim ovako kad mi daju ljudi preciyna uputstva. Meni ne toliko, ali mom mužu je na staroj bilo toliko dobro (ski početnik), da možda ponovo odemo tamo ove zime. Kad se preračunamo čak nam dođe povoljnije nego KOP.

ninic
21.02.2015, 22:00
Kod Marjana je uvek dobra klopa i normalne cene. Samo kratka napomena: pre par meseci je bila akcija policije gde su jurili kamione koji stoje u zaustavnoj traci, jer nisu u kvaru vec u kafani, jer je bas i krivina kod kafane. Kako je sada nemam info, treba se raspitati u kafani kada se svrati da ne bude mnogo skuplja klopa :)

Marjan nema kvalitet,cena jeste povoljna ali o kvalitetu ne mozemo govoriti,bar sa moje tacke gledista. Vecina kioska u Nisu prodaje bolju hranu.

alexapi32
22.02.2015, 14:41
Jos jedna preporuka za kafanu "Sport" u Knjazevcu. Kome jos uvek nije jasno, ona se nalazi sa leve strane kada idete iz smera Kalne na ulazu u Knjazevac.
Bio sam i kod Marjana, cena/kvalitet je za svaku pohvalu po meni...

random8
29.06.2015, 12:17
Da malo ozivim ovu temu. Za vikend isao na SP putem Svrljig - Knjazevac Kalna, a vratio se preko Pirota. Nista se nije promenilo od zimus, cak je jos i gore.

Koliko sam video autoput Nis - Pirot nece biti do ove zimske sezone otvoren.

Ima li neko informacije da li se nesto radilo na putu Svrljig Kalna?

alexapi32
01.08.2015, 16:32
Zaboravih ovamo da napisem novost za trasu Pirot - Kalna.
Naime, postavljena je nova deonica - kompletan nov asfalt od mostica gde pocinje opstina Knjazevac do 2km ispred Kalne. Put je nov i obelezen, milina je bila proci biciklom tu.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11796185_10205030853237135_7841807284629202160_n.j pg?oh=614dcbaf20c8fb0b311acc91f2726cd1&oe=5656C605

draganpantic87
26.11.2015, 14:27
knjazevac kalna je bolji put

ioannes65
01.12.2015, 09:09
https://www.facebook.com/kafanaromansakalna.kalna?fref=ts
Probajte ovde hranu , kvalitetna ,obilna i jeftina , 80 metara od racve puta ka Pirotu kad idete sa planine u Kalni

kombi prevoz
30.11.2016, 13:38
Put iz Svrljiga do Kalne-ocaj,mozda je malo blize,al ipak je bolje ici na Knjazevac pa za Kalnu.Ovaj drugi putni pravac je u malo boljem stanju od prvog,al generalno putna infrastruktura ka Staroj planini je jaako losa. oba puta su po meni najbolja kad su prekrivena snegom i ledom :)I da,kojom god stranom da krenete,ocekuje vas rutinska policiska kontrola(valjda zbog migranata).
Pozdrav,Igor

alexapi32
18.12.2016, 17:27
Ove godine su zavrsili deonicu Pirot - Kalna (Jalovik Izvor).
Presvucen je put kompletno novim asfaltom ali je i dalje iste sirine, znaci uzak.

vlada019
20.12.2016, 01:06
http://staraplanina-babinzub.info/wp-content/uploads/2016/12/PREVOZ-copy.jpg


Nakon par neuspelih pokušaja da se godinama unazad organizuje stalni dnevni prevoz do Stare planine, danas je Turistička agencija iz Knjaževca Nikistef Travel -DOO u saradnji sa redakcijom Stara planina info uspešno krenula sa pružanjem usluge organizovanog prevoza putnika do smeštajnih objekata na Staroj planini. Prevoz će se u početku vršiti registovanim i konfornim kombi vozilom Ford Tranzit u kome postoje 8 mesta za sedenje i velikim prostorom za prtljag , skije, bordove i sl.
Cena prevoza u jednom pravcu na relaciji Knjaževca Stara planina (Planinarski dom, Hotel Stara planina …) iznosi 10 evra dok povratna karta iznosi svega 15 evra u dinarskoj protivrednosti.
-Polazak iz Knjaževca u 08 h povratak nakon zatvaranja Ski staza ili po dogovoru sa organizatorima.Organizovani polasci i odlasci su mogući i iz drugih gradova širom Srbije i inostranstva po dogovoru.
Za sada se očekuje najviše gostiju iz Niša, Knjaževa i Svrljiga, ali i iz drugih gradova.Organizatori se nadaju da će organizovani prevoz registrovanim prevoznicima omogućiti msovniju posetu Staroj planini kao i ugodno putovanje ne samo do ski staza već i do brojnih smeštajnih objekata na Staroj planini u privatnom i Javnom vlasništvu (Etno selo Srna, Hotel Stara planina, Planinarski dom….)
Rezervacije prevoza 019 734 041 060 478 57 91 ili lično Branka Radičevića 14 lokal 6 (Tržni centar)
Moguća rezervacija putem meila staraplanina.babinzub@gmail.com ili kontakt forme (http://staraplanina-babinzub.info/prevoz-stara-planina/) na sajtu Stara planina Info

Ovom prilikom pozivmo sve naše klijente i saradnike da iskoriste pogodnosti koje nam pruža za sada jedini Prevoznik do Stare planine kao i jedini informativni sajt o Staroj planini Stara planina info.
U nastavku teksta možete videti kako izgleda dotični prevoz.


http://staraplanina-babinzub.info/startovao-prevoz-do-stare-planine/

erp
21.01.2017, 18:25
Krećem na BZ sutra ujutru iz NS, koji put se preporučuje?

mickeu
22.01.2017, 13:03
Verovatno je sada vec kasno, ali ja idem preko Nisa, Svrljiga, Kalne. Nije lose ni preko Pirota. Ostale ne bih preporucio

erp
02.02.2017, 19:44
Verovatno je sada vec kasno, ali ja idem preko Nisa, Svrljiga, Kalne. Nije lose ni preko Pirota. Ostale ne bih preporucio



Išao sam na Svrljog-Knjaževac pa BZ, nisam se usudio zbog malog deteta da idem direktno iz Svrljiga za Kalnu mada sam pričao sa ljudima gore koji su išli tim putem i kažu da je prohodno, ali naravno, daleko od normalnog.

mickeu
02.02.2017, 22:43
daleko od normalnog? nije bas tako. ja planiram u subotu svrljig - kalna. ima jedan deo los, krivine i rupe, ali nije toliko los.
kada ides na knjazevac, treba preci Tresibabu, a ona zna da bude gadna, plus kamiona, autobusa i slicno.
videcemo kako cu proci ove godine, pisem...

ski-shkomi
03.02.2017, 10:23
SlAZEM SE,PUT NIJE TAKO KRITICAN KAO STO IZGLEDA. Srednja deonica je nezgodna zbog onih rupa ali tu svakako mozete sporije voziti.
Prosto receno,dok na tom putu budete stigli do Kalne,ovamo bi ste tek bili u Knjazevcu i morali takodje da se mucite na deonici Knjazevac-Kalna.
Isao sam u sve tri varijante i direktan put SVRLJIG-KALNA je najbolje resenje(osim kada su padavine u toku,vejavice i slicno).
Preko Temske je put presvucen i sada dosta korektan ali zavisi iz kog pravca dolazite. Sto bi neki rekli imate tri resenja,pa ko voli nek izvoli :yay:

Milos011
03.02.2017, 13:05
I posle 47 strana, ja sutra da krenem ne bih znao kuda da idem.

mickeu
03.02.2017, 13:26
Kreni sa nama....
Krecemo ujutru

A.M.
03.02.2017, 15:14
Iz Beograda, ka Staroj Planini obično idem: autoput - odvajanje kod Paraćina-Zaječar-Knjaževac-Kalna-Jabučko ravnište. Potrebno vreme oko 4h 40min, bez stajanja. Na putu je prevoj Čestobrodica.
Kad se vraćam idem: Jabučko ravnište - Kalna - Knjaževac - Svrljig - autoput - Beograd. Potrebno vreme oko 4h, bez stajanja. Na putu je prevoj Tresibaba.

Deonica Knjaževac - Kalna je loša, ostalo je dobro.

Put Svrljig - Kalna nisam vozio.

alexapi32
03.02.2017, 19:17
Trenutno najbolji put, gotovo bez vece rupe, je da se vozi Beograd - Nis - (iskljucenje za Temsku) - Kalna - Jabucko Ravniste.
Autoput je gotovo sve do iskljucenja za Temsku, samo Sicevo nije pusteno.
A posle toga je sve nov asfalt do Kalne.
Ukupno ima 355km, mislim da ne bi trebalo duze od 4 sata, zavisi.

Ako bi ste isli od Nisa ka Svrljigu izlazi na 323km, ali je put neuporedivo losiji (deonica Nis - Kalna).
Trenutno tu ima novog asfalta ali u duzini od nekih 5-6km, odmah ispred Jalovik Izvora i kroz njega.

Najkraca opcija je da se od autoputa iskljuci za Paracin pa preko Boljevca do Knjazevca - 305km.
Ali nisam siguran tacno kakav je asfalt tu.

Put BG - Nis - Svrljig - Knjazevac - Kalna - J.R. = 345km

mickeu
05.02.2017, 07:52
Samo jedna primedba, mislio si put Beograd - Pirot, iskljucenje za Temsku...

alexapi32
06.02.2017, 18:53
Mislio sam na put prema Pirotu, da.
Iskljucenje za Temsku je na 8km od Pirota tako da se ne ulazi u Pirot uopste.

ski-shkomi
17.12.2017, 18:30
Posle ovoliko diskusije i polemike na ovu temu mislim da je sad put Svrljig -Kalna najbolja opcija.(za one koji idu iz Nisa tj koridora 10)
Onog dana smo isli,tih 6-7 kilometara koji je ostao neuradjen ipak malo kvare utisak ali se stize brzo i korektno.
Svi gosti i televizije koji su bili gore za openning su dosli tim putem.
Ima par opasnijih krivina ali nista strasno,podloga je izvanredna.
STO SE MENE TICE PREPORUCUJEM SVIMA DA KORISTE TAJ PUT.
1631616317

brembo
27.01.2018, 17:10
Ma Svrljig-Kalna je relativno dosta bolje ali ima deonica puta gde je veoma los put nekih 7 8 kilometara. Putevi su veoma prohodni i skijanje na zavidnom nivou u odnosu na to da je ovo srbija :) srecan put ko ide I NEMOJ TE JESTI U KOLIBICI NA STAZI!!!

markoko
28.01.2018, 14:51
Znaci autoputem do Nisa pa posle Svljig Kalna. A sta je sa kolibom?

antiR3ality
02.02.2018, 10:38
Stvarno, zanima i mene šta si mislio sa kolibom ? Mi baš često svraćamo. Osim što je onaj jedan konobar malo čudan, i čeka se dugo kad je gužva - hrana je skroz ok. Doduše, u Plaži je bolja i jeftinija hrana čini mi se , ali ne nešto značajno.

Crni
21.02.2018, 14:25
Razmišljam o nekom vikend skijanju u martu na SP, ali što napisa Milos011 na prethodnoj strani: pročitao sam dobar deo ove teme, i opet nemam predstavu kojim putem je najbolje ići (krećem iz Beograda, i nisam nikad pre išao gore), neki kažu jedno, drugi drugo... Ovako nekom logikom da što duže vremena idem dobrim putem, makar i po cenu da put malo duže traje, čini mi se da je najbolja opcija da se ide prema Pirotu, sa isključenjem kod Temske. Google Maps kaže da je tako samo nekih 15 minuta duže nego preko Svrljiga - ima li to smisla, kakav je put od Temske do vrha? Treba li, bez obzira na varijantu kojom se putuje, za svaki slučaj nositi lance?

ski-shkomi
22.02.2018, 20:42
Ove godine primetno manje je diskusije i informacija sa stare planine bar ovde na forumu
Kako stvari stoje sa lica mesta ,gore ima dosta snega,praznicne guzve su prosle tako da ce biti pravi skijaski dani
Cak je i RTS poceo redovno da javlja o visini snega,samo neka potraje
ako je neko sa foruma gore neka okaci i neku fotku,ne bi bilo lose
uzivajte ljudi i spremajte se za martovsko skijanje :yay:

dedinac
26.02.2018, 00:28
Sad smo isli preko Svrljiga do Kalne. Ostalo 7-8 km loseg puta ali se isplati jer skracujemo pola sata. Od sad samo tim putem. I naravno u povratku u kafanu Kruna u Svrljigu. Danas je vise snega bilo na auto putu nego na tom pravcu.

mickeu
26.02.2018, 07:49
ja sam ipak za varijantu preko Temske. kako nam obecavaju, a i realno je, sledece godine bice autoputa do Pirota, odnosno skretanja za Temsku.
jeste da posle od Temske ima jos sat vremena voznje , ali je bar to tamo ok put.

Crni
04.03.2018, 20:56
Evo sad iz prve ruke oko puta:

Iz Beograda, preko Svrljiga i Kalne, 310km, 3h 30min (od mog polazišta do Mostarske petlje je 6-7 min). Deonica od Svrljiga do Kalne je vrlo solidna, osim tih nekoliko kilometara koji su ostali da se presvuku novim asfaltom, od početka opštine Knjaževac. Juče je bilo ostataka leda na toj deonici, kao i na potezima od Inova do Balte Berilovca, te od odvajanja za stazu Konjarnik, pa do hotela Stara planina. Takođe, na celom potezu od Svrljiga do Kalne ima jako puno rizle po putu, očigledno su obilato posipali.

Sa Stare planine, preko Temske, 340km, 3h 45min. Danas nije bilo leda više nigde, ali dosta sitnih odrona i vode po putu. Lep vodopad sa desne strane ubrzo nakon skretanja za Pirot nakon Kalne, sad mi je žao što se nismo tu malo zaustavili. Deonica do Temske je dobrim delom presvučena novim asfaltom, ali ima i pojedinih segmenata koji nisu u najboljem stanju. Takođe, tu je i deo kroz Sićevačku klisuru koji je, iako je magistrala u pitanju, naporan.

Što se mene tiče, za ubuduće je jasno - na Svrljig, i onda direktno na Kalnu. Ako završe tokom leta i ovu preostalu deonicu, onda će sve do Kalne biti sasvim dobar put, ostaje od Kalne do vrha nekoliko nezgodnih segmenata.

Za vremena koja sam pomenuo: uzeti u obzir da je meni po autoputu tempomat skoro celo vreme podešen na 130km/h.

Milan9
11.11.2018, 12:46
Zavrsena deonica preko Svrrljiga
https://www.facebook.com/mileticmilija/videos/1753331568120545/

Ridji
20.11.2018, 15:11
Odlicno, dodatni razlog da se ove zime vise preselimo sa Kopa na Babin Zub