PDA

Pogledati punu verziju : Les Orres



Druid-K2
10.01.2011, 23:48
Poštovani članovi i posetioci foruma, prvo želim da vas pozdravim.
Ja sam se skoro učlanio u forum, tako da želim da iskoristij još jednu priliku da vas sve pozdravim.

Sad kad sam završio sa formalnostima, da malo pričam o putu sa kog sam se vratio danas.

Ja sam sa turističkom agencijom skifun (ne znam da li se piše velikim ili malim slovima) išao na skijanje.
Ovako, kratak info o planini, ima 88km staza, 23 žičare i ralika u visini (ili šta već) je od 2720-1550m. Bio sam lociran u Le Parc apartmanima (kad sam čuo ime prvo što mi je palo na pamet je bila ljuljaška). Polazak je bio a vratio sam se jutros.

Putovanje autobusom-Imali smo malih probblema što agencija je često menjala vreme polaska autobusa, prvo je bila info. da idemo oko 16h, da bi nam dva dana pred put javili da idemo u 15:15 a okupljanje u 14:30. Ja sam stigao u 14:25, a autobus je stigao u 14;37, što nije bio problem, jedino što je moj drug došao u 15:10, na šta je vodja izjavila da je autobus zadržan samo zbog njega. Sve bi to bilo ok, da kad smo ušli u Sloveniju nismo malo kružili autobusom pa imali sat vremena pauzu da bi na nekom mestu u Ljubljani sačekali drugi autobus iz koga su neki prešli u naš autobus. I da da spomenem, do Ljubljane smo jurcali a posle dmo na 2-3h pravili pauze od po sat vremena......:dontknow::glavaozid Neću ništa više da kažem što jadni smajliji nisu rekli... I mi smo se u jednom trenutku izgubili u odlasku,. Povratak je bio sličan samo bez gubljenja... I da, opet su tempirali da u Ljubljanu stignemo do 24h...Da i bila je zanimljiva jedna pauza gde su stali u povratku u tržni centar (nedelja oko podneva) i naravno ništa nije radilo, ali smo ipak tu imali pauzu od sat vremena...:eek:

O planini i smeštaju- planina je jako lepa, sviđaju mi se staze ima dosta crvenih koje nisu zahtevne, ima i dosta off piste, i koju malo zahtevniju stazu. Na žalost nisam uspeo da okupim društvo inače su imali u ponudi i helio skijanje ( iskakanje iz helikoptera)... Kad smo stigli u sobi koju su nam dodelili su bili neki ljudi, pa su nakon desetak napetih minuta za nas troje dali šestokrevetni apartman. Koliko sam primetio, za 3-4 osobe je taj njihov 6.-to krevetni apartman komotan, 5-6 bi se guralo.. Lepo su izrađeni apartmani, sve u drvetu, i topli su. Prva dva dana nam je bilo sunčano, a onda došli neki oblaci, četvrtog dana je padao vlažan sneg i naravno sa topovima su nabacivali sneg, jer je petog temperatura prešla u plus, i polako rasla do kraja našeg boravka. Ma koliko se trudili, ujutro bi staze bile sa isitnjenim ledom koji bi oko 12h počeo da se topi da bi do dva na nekim mestima bila bljuzga… Priroda je prelepa, i vazduh čist, skoro sladak.. Malo je francuska prodavnica Sherpa skuplja nego Bg, ali šta je tu je. Nismo imali uračunat Tv( što nas je jako pogodilo…;P) ni posteljinu, tako da smo to nosili sa sobom, ali smo imali uključen bazen I saunu( koji rade do 19h, tako da ih je bilo teško uloviti). Doduše imali smo i otvoren bazen ali se nisam usudio kročiti u njega. Što se večernjih izlazaka tiče, nisam se mnogo trudio, poneo sam bio karte, domine i tridesetak filmova... Moj drug je arhitekta i ako on kaže da su pri vrhu planine staze imale oko 100m širinu verovaću mu, kao i da su pri dnu imale oko 50.-tak metara širinu.. Izuzetak su bile 2-3 staze koje su bile između 3-6m širine u nekim delovima..

Toliko za sada, pitajte ako vas nešto zanima, a videću i da sredim slike, a i imam i neke filmiće, pa kad sve sredim postovaću na forum..
Pozz.:dziveli:
P.S.:Zaključak, ako možete bolje idite kolima.:sm018:

ftj
03.02.2011, 21:13
i de su slike?? ima li nekih mesta za izaći uveče i ima li mladih ljudi?