PDA

Pogledati punu verziju : Dugacke gace i gace



pailhead
10.01.2011, 19:59
Kupio sam ovo (http://www.dogfunk.com/dakine-torque-long-underwear-bottom-mens?CMP_SKU=DAK1717&MER=0406&CMP_ID=SH_FRO003&mv_pc=r126&mr:trackingCode=56A09AAC-95D7-DF11-8F9A-001B2163195C&mr:referralID=NA)cudo za ovu sezonu i smrzao se u njemu. Mnogo tanji par, koji je uzi i elasticniji, bio je mnogo topliji i prilicno sam se iznenadio.

Sta nosite ispod pantalona, i da li ista nosite? Cuo sam i za medju sloj, nesto sto se nosi iznad prvog i skoljke, ali ne mogu da zamislim kako to izgleda i koliko je covek pokretan sa tri para pantalona.

gevara
10.01.2011, 21:27
Nemam baš mnogo iskustva, ali nisam se smrzavao noseći samo pantalone (Thermosoft Insulation). Dosta pomažu i namjenske čarape, koje pokrivaju čitavu potkoljenicu.
No, u rezervi imam nešto od "Nike"-a, pa ako ustreba...
Pristalica "slojevitog" oblačenja, ali skromnog uvjerenje sam da je toliko slojeva na nogama suvišno.
Pozdrav.

pailhead
10.01.2011, 22:08
Zaboravih da pitam u prvoj poruci, da li neko nosi obicne... gace, ali da nisu od pamuka?

jopopo
10.01.2011, 22:16
Ja nosim bokserice 85% pamuk, 10% sintetika i 5% elastin. One su uz telo. Mislim, to mi je običan veš, nosim svaki dan, ništa specijalno za SKI.

Inače, ispod pantalona ništa, čak su mi ventilacioni otvori uvek na pola, toplo mi je dok skijam, rade kvadricepsi :)

trendo
10.01.2011, 22:32
Zaboravih da pitam u prvoj poruci, da li neko nosi obicne... gace, ali da nisu od pamuka?

Da, i iste su poliesterske sa odredzenim procentom elastina, naravno kada temperatura nije tako niska, odnosno nosim ili dugacke ili kratke zavisno od temperature, ne nosim oba para zajedno

wlad
10.01.2011, 22:37
Dosta zavisi od čoveka do čoveka, nekome je toplije, nekome nije. Npr. meni se nikada ne znoje noge, dok poznajem ljude kojima moraju otvori na nogama da su stalno otvoreni.

Ja uglavnom nosim neke Bula donji deo (duge) - malo su deblje i skroz elastične (crveno-crne boje) i super su, a ispod nosim standardno kao i po gradu :).

pailhead
10.01.2011, 22:49
Te obicne sa 85% pamuka su i dalje prilicno pamucne, odnosno mislim da se mogu dobro natopiti. Ja se jako puno znojim, ali mnogo vise gore nego po nogoma.

ExBaker
10.01.2011, 22:54
Ja nisam neka smrzotina i ne trpam se garderobom previse. Na debelom minusu sam nosio i one obične pamučne gaće, ali u njima se oznojiš i nisu prijatne ako duže vremena provodiš mirujući, tj vozeći se na žičari. Imam colmar tanke gaće i ok su, nemaju pamuk već neki vještački materijal, elastični. Ove godine sam kupio na nekom popustu za 15€ tresspass gaće i mogu ti reći da su sasvim u redu jer sam u srijedu bio na -15 na Ključu na Bjelasici, tako da bih ti preporučio jer su skoro džabe.

trendo
10.01.2011, 22:57
Te obicne sa 85% pamuka su i dalje prilicno pamucne, odnosno mislim da se mogu dobro natopiti. Ja se jako puno znojim, ali mnogo vise gore nego po nogoma.

Mislim da u BG treba imati nesto od ovoga

http://www.underarmour.com/shop/us/en/ua-underwear?iid=125|Home|Swf-Top-3-Middle-4-Bottom|bottom_01|underwear_fw10_octoberupdate_prod uct_1208013_1209291_updated_4|MWB|Underwear|C (http://www.underarmour.com/shop/us/en/ua-underwear?iid=125%7CHome%7CSwf-Top-3-Middle-4-Bottom%7Cbottom_01%7Cunderwear_fw10_octoberupdate_ product_1208013_1209291_updated_4%7CMWB%7CUnderwea r%7CC)

naravno ima i drugih opcija, milim drugih proizvodzaca

pailhead
10.01.2011, 23:09
UA je odlicna firma, ali koliki budzet trebas da imas za ove gace :D ja imam 2-3 para ovih dugackih, i nosim ih po vise dana.

trendo
10.01.2011, 23:14
UA je odlicna firma, ali koliki budzet trebas da imas za ove gace :D ja imam 2-3 para ovih dugackih, i nosim ih po vise dana.
imas i jeftinije opcije ako potrazis nemoras UA,
inace cena ovakivih kratkih gaca u SK je 20 eura,
verujem da je i u BG tu negde
ja koristim jeftinije varijante (nebrendirane) i one su ok

jopopo
10.01.2011, 23:15
Te obicne sa 85% pamuka su i dalje prilicno pamucne, odnosno mislim da se mogu dobro natopiti. Ja se jako puno znojim, ali mnogo vise gore nego po nogoma.

U pravu si, i kao što kažeš, ja se ne znojim u tom predelu, uglavnom sam suv, meni je bitno da greju solidno. Ja se najviše znojim ispod ruku i oko stomaka (tu je najdeblje) :)

Jedino je smor što kada krenem na zimovanje jedan kofer nam je samo za veš, sada samo fale "specijalne" gaće i to 7 komada (svaki dan po jedne) da upotpunim kolekciju!

pailhead
10.01.2011, 23:16
Meni se ove obicne natope doduse, pa bude malo neprijatno. Mozda se ne znojim dole jer aktivne dugacke rade svoj posao pa ni ne znam.

trendo
10.01.2011, 23:23
Meni se ove obicne natope doduse, pa bude malo neprijatno. Mozda se ne znojim dole jer aktivne dugacke rade svoj posao pa ni ne znam.

pailhead-e nesto mi nije jasno,
obicne i aktivni ves ne idu zajedno
aktivni ves je ves isto sto i obicni,
tojest ves ko ves, razlika je u materijalu
e sad ili nosis kratke ili duge, zasto bi nosio
i kratke i duge???

skiman
11.01.2011, 06:59
Nosim ovo....prezadovoljan ima dva kompleta i to je to...

Sapa
11.01.2011, 11:14
Nosim ovo....prezadovoljan ima dva kompleta i to je to...
Pa mozes, kad imas torzo ko maneken; sta ce ovi skijasi sto imaju shlaufe oko pasa :dontknow:

skiman
11.01.2011, 11:19
Pa mozes, kad imas torzo ko maneken; sta ce ovi skijasi sto imaju shlaufe oko pasa :dontknow:

Ajoj Sapo...bilo to davno tamo neke 1995, kad sam još aktivno igrao fudbal u Austriji.....sada imam nekih 10 kg više, tako da ima i šlauha okolo, ali radi se na tome da se smanje....

chmix
11.01.2011, 11:25
A kupace gace?

skiman
11.01.2011, 12:22
A kupace gace?

Zna se......minimalke su zakon..:smoke::ok::sm017:

hehehe
11.01.2011, 16:26
Speedo kupaće (starinski minimalistički i tanki)+letnje biciklističke 3 frtaljke (tanke skroz)+ pantalone (8000/10000)... nema znojenja... nema zime... extra kombinacija, bar za mene :)

pailhead
11.01.2011, 16:39
pailhead-e nesto mi nije jasno,
obicne i aktivni ves ne idu zajedno
aktivni ves je ves isto sto i obicni,
tojest ves ko ves, razlika je u materijalu
e sad ili nosis kratke ili duge, zasto bi nosio
i kratke i duge???

Zar nije aktivni ves sve sto se ne natopi i propusta vlagu/paru? Kratke nosim zato sto mogu ozbiljnije da ih operem, i zato sto ih imam mnogo vise od ovih dugackih. Pre sam nosio i jedan gornji prvi sloj po nedelju dana... nije bas prijatno, ali bolje nego biti mokar.

trendo
11.01.2011, 21:13
Zar nije aktivni ves sve sto se ne natopi i propusta vlagu/paru? Kratke nosim zato sto mogu ozbiljnije da ih operem, i zato sto ih imam mnogo vise od ovih dugackih. Pre sam nosio i jedan gornji prvi sloj po nedelju dana... nije bas prijatno, ali bolje nego biti mokar.

Naravno da se i 'aktivni' ves natopi, jer gde ce znoj, ali taj 'aktivni' propusti vlagu na spoljnu stranu, sto znaci da ti je telo suvo i isti se brzo susi a susi se tako sto telo greje (izvor topline) i susi materijal i do deset puta brze no na primer pamuk, i zato ti u pamucnom vesu hladno jer isti telo ne moze da osusi tako brzo. Odnosno pre pamucni ves ohladi telo nego sto telo osusi pamucni ves. Zato pamuk nije preporucliv, ni kao drugi sloj.
A sto se tice pranja i to nije neki problem, jer se aktivni ves pere na ne vecoj temperaturi od 30 stepena, dok pamucni na preko 80 stepena, tako da se sa lakocom rucno opere u umivaoniku i isti se do ujuto osusi na radijatoru (rekao sam da se brzo susi).
Pogledaj sta skiman nosi i to su ako se ne varam Briko kompleti (naravno to je skuplja varijanta) ili ono sto hehehe nosi i to je jeftinija varijanta.

oggy
12.01.2011, 00:15
Moguce moja najbolja skijaska investicija svih vremena - aktivne gace :) slip bokserice, upijaju mnogo manje vlage od obicnih, tako da guzi nije 'ladno. 100% poliester. Preko samo skijaske hlace, ali "izolirane". Jedino sto se smrznem je kad pada jak snijeg, ali kad je powder day covjek nekako lakse istrpi stosta.

barrcode
12.01.2011, 07:01
dole:
http://www.thenorthface.com/catalog/sc-gear/mens-hybrid-tights.html
gore:
http://www.thenorthface.com/catalog/sc-gear/mens-shirts-sweaters-filter-category-baselayers/mens-hybrid-zip-neck.html
=
bolje nema.

gevara
12.01.2011, 17:44
Uzmi u obzir i proizvode od "Northland"-a. Primijećivao sam ih i po pristojnoj cijeni.
Čak i od koje "Intersport" marke, "rade" i njihove :-))))

Poz...

pailhead
12.01.2011, 21:23
i ispod ovog ne nosite obicne?

hehehe
12.01.2011, 22:42
Ja sa ovim nisam nikad ni nazeb'o nit se pregrej'o.

Majica:
http://tiny.cc/j3cyi
Kad je napolju veliki minus (ispod -10) obučem preko još jednu rolku sa rajsferšlusom (neka Active iz Metro-a od pre par godina)

Poluduge gaće:
http://tiny.cc/pevz6

Do guzice ide speedo kupaći slip.

Majice sam kupovao u Fitexu preko puta Arene za 9€, a ćega u Intersportu u KG-u, 12€ po komaTu.

jopopo
12.01.2011, 22:58
Imate jako jeftin i dobro urađen domaći (srpski) veš. Unutra je sintetika uz telo a spolja pamuk da se vlaga ne bi prenosila na sledeći sloj. Firma je Cherish. Imaju i veb sajt.

Kupio sam prošle sezone 6 majica po ceni koštanja jedne brendirane, bolje da imam za svaki dan nego da pucam lovu i perem :)

pailhead
13.01.2011, 03:10
Mislim da pamuk ne bi trebalo tu da se nadje ni u kom slucaju.

trendo
13.01.2011, 14:06
Unutra je sintetika uz telo a spolja pamuk ... Firma je Cherish. Imaju i veb sajt.
Proverio sam tu firmu na netu i slabi info
Inace imam i jedan takav ski komplet od TCM i isti je u kombinacii pamuk i najlon, ali nema tu spolja i iznutra, jednostavno kada je materijal tkajen tako je tkajen da to dodze kao jedno planto koje se kroji i sije.
Isti je isproban posebno na mnogo nizim temperaturama i meni je dobar, a verujem da ce biti dobar i onima koi se ne znoje previse ili tacnije se malo znoje.
Inace takav materijal u kombinacii pamuk i sintetika se najvise upotrebljava kod takticke (voeno-policiske) odece i sl.
Isti je namenjen za one koje se bave fizickim aktivnostima, navarno na otvoreno, a manje onima koi se bave aerobno-sportskim aktivnostima kao skijanje, turno-nordisko skijanje, trcanje i sl.
Za ove druge ipak je poliester zakon

jopopo
13.01.2011, 14:23
Inace takav materijal u kombinacii pamuk i sintetika se najvise upotrebljava kod takticke (voeno-policiske) odece i sl.

To ti kažem, nosio u vojsci ceo vojni rok podpancirnu majcu od tog materijala, dobili test opremu od Norvežana. Svi 'teli kući da nose kol'ko je dobra bila :)

DRAGON
15.01.2011, 16:41
U ovim Kappa pantalonama mi je retko kad hladno. Mora bas da bude malo jaci minus. Za tu priliku imam Matrix i Tresspas dugacke gace i nisu lose.

Sad mi je zena poklonila za Novu godinu i North Face Hybrid kao sto ima barrcode. Moram da priznam da izgledaju odlicno. Ja ne znam da li bih dao 50 evra za gace, a sad jedva cekam da ih probam.