PDA

Pogledati punu verziju : Noćni provod na Kopu



braneso
09.01.2011, 23:31
Hmmm... Pomislih da bi ova tema bila zanimljiva... Ideja je da ljudi napišu gde su bili u noćnom provodu na Kopu, gde su se dobro, a gde loše proveli, šta zameraju a šta hvale kod ljudi koji se bave ovim poslom. Možda će neko od njih i čitati ove postove pa nešto i unaprediti...

Ja sam ovih dana bio u klubu Žica i provod nije bio loš, samo je utisak pokvario jedan konobar koji nas je služio... Naime lik je iz novčanika izbacio novčanice od 10, 20 i 50 din. Pogađate, da je čovek jako "pametan" i da je nemilice brutalno uzimao bakšiš. Primer dva piva koštaju 440 din a on naplati 500 i kaže nemam u novčaniku gore pomenute novčanice. E sad, mi smo obrtali minimano 4 ture za veče i uvek je radio istu stvar. Više se nije ni pravdao već je sam brutalno zakidao kusur koji je hteo... Nisam ovo napisao što je to sad neki veliki novac, ali ovakvo ponašanje konobara vređa goste i ruši renome caffe-u... Kažem možda gazda caffe-a ovo i pročita...

Kakva su vaša iskustva?

Tadija_91
10.01.2011, 00:11
najbolji nocni provod-u vucijoj stazi :D
recept: zadnjom zicom se popeti na karaman greben a onda popiti koju vrucu u gore spomenutom lokalu. Moze i da se jede ako je neko gladan. Kad bude fajront(a tad je vec noc) napustiti objekat i onda sledi nocno skijanje. Do tad je ratrak vec obradio stazu tako da nema potrebe da se pazi na oranje(a i ne vidi se nista pogotovu ako stavite naocare :D )
ps ovo radite na sopstvenu odgovornost, ali je provod odlican ;)

pailhead
10.01.2011, 03:25
jednom sam pokusao da izadjem uvece ali nisam izdrzao ni pola sata te sam se vratio da spavam

Za ovaj kafic, mislim da si trebao da potrazis gazdu i to da prijavis.

chaghaboo
10.01.2011, 10:43
Moja preporuka ove godine ide Kolibi, na pola Malog Jezera. Dobra atmosfera, dobra klopa a sve to uz noćno skijanje (ili bolje reći glupiranje po stazi).

Mnogi su čak dovodili i klince da se skijaju/sankaju dok su oni u kafani, pa klinci svrate na čaj da se malo ugreju.

P.S. Obavezno probajte pitu sa borovnicama!

braneso
10.01.2011, 18:40
Za ovaj kafic, mislim da si trebao da potrazis gazdu i to da prijavis.

Razmišljao sam o tome, ali nisam hteo da pravim scene... Ali sledeći put kad odem i doživim takvu brutalnost sigurno hoću. Da čovek i razume kad nema novčanice od 10 i 20 din ali od 50 to je malo previše... i možda me i ne bi "bolelo" da je to jednom uradio i ljubazno mi se izvinuo ili bar pokušao da vrati koliko ima, nego svaku turu navuče namrgođen pogled i u fazonu "ko te j**e"... Verujem da je svima koje je služio to radio...

ogi86
16.01.2011, 15:37
Meni najbolji nocni izlasci na Kopu su definitivno u Nasoj Kuci i u Kamin sali Rtnja!!!

@braneso ja sa takvim konobarima resavam problem tako sto mu sledeci put ne platim dok ne nadje kusur ili jos bolje porucujem na sanku!

-Miki-
16.01.2011, 16:45
+1 za kamin salu Rtanj uvek je bila extra atmosfera i ok narod

wlad
16.01.2011, 20:46
Izgleda da je Naša Kuća menjala kuvara - u odnosu na prošle godine hrana je osetno lošija - bio sam na jednoj večeri početkom januara i odustao.. Do neke sledeće godine (ne bi da se uče na meni :D).

pailhead
17.01.2011, 01:08
U nasoj kuci sam prvi put u srbiji platio pivo 4 evra :hair:

Jel i dalje tako?

YIBLEX
17.01.2011, 12:39
Meni najbolji nocni izlasci na Kopu su definitivno u Nasoj Kuci i u Kamin sali Rtnja!!!

@braneso ja sa takvim konobarima resavam problem tako sto mu sledeci put ne platim dok ne nadje kusur ili jos bolje porucujem na sanku!

a u ranim jutarnjim casovima umes i sam da se posluzis....:dziveli:
Rtanj je tu jedino normalno mesto, u duhu planine i skijanja!

ski&sun
18.01.2011, 12:05
Zica je odlicno mesto za sve one koji vole zabavnu i narodnu muziku, sto je i super kad se napijes. Ja sam u Zici bio za srpsku NG do 3 i bilo je odlicno, a od 3 u Nasoj kuci gde je non stop tehno/house muzika i to odlicnaaaa. Pre neko vece je bio i DJ sa TDI radija.
@ braneso: Sto se tice konobara iz Zice, jesi mozda zapamtio kako je izgledao? Gazda Zice mi je odlican drugar, pa cu mu rado preneti ovo sto si napisao ovde! A i dobio si veoma dobar savet od ogi-ja86 :-) ne platis dok ne nadje situ za kusur i molim lepo!

braneso
18.01.2011, 14:35
@ braneso: Sto se tice konobara iz Zice, jesi mozda zapamtio kako je izgledao? Gazda Zice mi je odlican drugar, pa cu mu rado preneti ovo sto si napisao ovde! A i dobio si veoma dobar savet od ogi-ja86 :-) ne platis dok ne nadje situ za kusur i molim lepo!

Jesam zapamtio sam ga... Lik je služio u rejonu na ulazu u kafić Žicu. Znači oni separei kad uđeš sa desne strane i onaj mali slepi prostor pravo od ulaza (bilo je 3-4 stola). Ja sam imao sto baš na ulazu u taj mali prostor, tako da sam mogao da imam pogled i na ceo kafić. Lik je smeđ, kratko ošišan, nabijen i visine oko 180cm... To veče kada je klepao (08.01.), je dolazila ona pevaljka Kaja pa je bilo dosta gužve...

Ona lepa mala crna devojka (kažu da je gazdina:sm021:) je služila ispred šanka. Snjom smo se zgotivili pošto je iz naših krajeva (Zapadno Bački okrug) a i visili smo tamo svako veče...

... Hmm tih dana je bila promocija votke pa mi je zapala za oko crna devojka koja je sipala votke za šankom (Tamara):sm011:... pa sad ako znaš gazdu mogao bi da mi se i raspitaš.:sm004:

Pozdravi gazdu, lepo smo se provodili u žici, samo je onaj konobar ostavio loš utisak...(dosta je sebi uzeo bakšiša)... a to da ne platimo u sledećoj turi kao što si me savetovao-nismo hteli da pravimo frku kada je provod bio dobar...ali drugi put hoćemo.

marko.popovic
18.01.2011, 15:24
Iako su pre 3 godine u Kamin sali u Rtnju vrteli samo 2 CD-a, ekipa je uvek bila na nivou! Jos kad puste onaj bolji od ta 2 diska, ih!

baxus
19.01.2011, 11:15
i prosle i ove godine su vrteli samo 2 diska u rtnju

braneso
19.01.2011, 12:07
Bio sam ove godine u Rtnju, ali sam u večernji provod išao u centar... Samo smo posle večere do izlaska u kamin sali pili čaj ili kuvano vino... Malo mi je glupo to što nema konobara da posluži ili obriše sto posle nekoga ko je prosuo piće ili duvan, već moraš ići do šanka pa sam nositi. Kažu propisi su propisi:dontknow::). Inače ambijent je prilično ugodan i domaćinski. Na CD-ove i muziku nisam toliko obraćao pažnju pa sad ako imaju 2 CD sa mp3 (po 100 pesama) nije ni to strašno :sm021:.
U pauzi skijanja nam je bio jako lep ugođaj u Odžakliji na ručku, gde smo pauzirali i po 2 sata :dziveli:.
Rtanj svima ostaje u lepom sećanju po etno ambijentu onom ko svrati i ode, ali verujte kada se duže vreme sedi (svaki dan) na drvenim stolicama bez naslona (tv sala ili kamin sala, odžaklija) nije baš prijatno.:)

marko.popovic
19.01.2011, 13:20
audio CD...2x15ak pesama..meni nije smetao nedostatak ergonomije na klupama, ali se slažem u potpunosti u vezi Odžaklije. NAjbolje mesto za pauzu, uz neki pasulj as rebrima :)

Disco
19.01.2011, 13:22
Ne bi ja menjao kamin salu za 10 mesing-staklo kafica u Konacima...

Disco
19.01.2011, 13:28
I nemojte da preterujete za 2 x 15 pesama i 2 CD-a...

Sedeo sam nekoliko puta u kamin sali iako ove godine prvi put nisam bio smesten u Rtnju, i naslusao sam se raznorazne dobre muzike sa vise od 2 CD-a.
Poseban je ugodjaj kad dodjete u 16h umorni za zice uzmete kuvano vino i krene da se vrti Djelem Djelem u bluz dzez verziji od Sabana Bajramovica.
Bilo je tu i stare dobre domace muzike, ali za mene je hit da su pustali Mulatu Astatke - etiopskog dzez dedu maestra.

A o predvecernjem spontanom preferansu sa nepoznatima da ne pricam...

Ma kao sto rekoh... ne bi ja menjo ambijent tamo ni za karton kuvanog vinjaka

pailhead
19.01.2011, 13:45
Gde njega iskopase,

soulsearching mozda?

pailhead
19.01.2011, 13:49
Mislim da sam ga pomesao sa ovim

http://www.youtube.com/watch?v=YhH41BunZZM&feature=related

Disco
19.01.2011, 14:13
http://www.youtube.com/watch?v=2QmxhNpzDds

eve gi...


A setio sam se i da sam pre par godina donosio svoje diskove na sank i da su vrlo rado pustali..
tako da opusteno sto se tice muzike u Rtnju ;)

marko.popovic
19.01.2011, 15:41
Da se razumemo, ne bih ni ja menjao kamin salu, pa cak iako se ne cimaju bas za muziku...meni su nesto poznate te pesme koje navodis :) Ono sto znam je da sam pre 3 godine bio smesten bas u Rtnju i SVAKO vece sam bio u kamin sali i vrtela su se 2 cd-a.Opet kazem, i pored toga, ne bih menjao kamin salu!

baxus
19.01.2011, 23:51
ja sam bio pre 3 nedelje u rtnju i vrtele su se iste pesme svaki dan.
brzo dosadi, ali i pored toga, "rtanj ima dusu"

sev
20.01.2011, 11:58
Narocito kada si u 10-krevetnoj sobi, gde na 2 takve sobe dodje 1 wc;)).

Ipak je Rtanj max za neko studentsko doba... I to u mnogo dobrom drustvu (pa zaboravis na okolnosti;)).

baxus
20.01.2011, 14:04
rtanj nije dobar zbog luksuznog smestaja, vec zbog atmosfere i cinjenice da je maltene na samoj stazi.
naravno, kad ta staza ne radi, onda je lokacija poprilicno losa.

trendo
20.01.2011, 14:53
Pratim vase diskusije i mislim da Rtanj uporedzujete sa nekim hotelom, restoranom, ili razne vile.
Ma hajde, pa Rtanj je planinarski dom i u planinarskom domu vladaju pravila adekvatna planinarskom domu i to je to.
Sto vise Rtanj je prekrasan planinarski dom, kakvih ima.