PDA

Pogledati punu verziju : Goč - Dobre Vode ili Vrnjačka banja



Stevs
16.01.2006, 17:04
Interesuje me da li je neko bio na nekom od ova dva skijališta. Koliko sam video Dobre Vode imaju jednosedešnicu dok Vrnjačka banja ima jedan ski lift. Ako neko ima nekih iskustava iz prve ruke neka viče :)

Dobre Vode - U turističkom centru se nalaze dve ski staze dužine 300 m sa dva ski lifta za početnike i decu. Na 150 m od hotela nalazi se žičara /jednosedežnica/ dužine 1150 m sa smučarskom stazom dužine 1400 m i visinskom razlikom od 350 m .
Zanimljivo je da je vrh ove jedosedežnice na lokaciji Dovra voda na 920m/nv (u blizini hotela), a da je dno na lokaciji Sokolja na 570 m/nv. Na polovini staze postoji međustanica na ski liftu. Gornji deo staze je blažeg nagiba, pogodna je i za početnike, dok je donji deo staze prilično strm. Iako je staza na relativno maloj nadmorskoj visini, snežni pokrivač se zadržava relativno dugo. Liftovima gazduje pomenuto Planinarsko smučarsko društvo "Goč" iz Kraljeva.

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc.htm


Vrnjačka banja - Novoizgrađena ski staza na Goču (11km od centra banje) privlači veliki broj ljubitelja zimskih sportova kojima konfiguracija terena i dužina staze i te kako prija. Horizontalna dužina trase je 520m koliko su duge i dve uređene ski staze širine oko 60m. Pogonsko zatezna stanica je na nadmorskoj visini 990m, odakle skijaši polaze ka vrhu. Mesto odakle kreću na ski stazu je na 1123m, što znači da je visinska razlika 132 metra. Broj instaliranih vučnih naprava na užetu je 36, a kapacitet je 1195 skijaša na sat. Prosečni uspon ski staze je oko 30 stepeni. Poseban doživljaj je skijanje noću.

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc_vrbanja.htm
http://www.vrnjackabanja.org.yu/SkiStaza/skistaza.htm
http://www.vrnjackabanja.org.yu/SkiStaza/gallery/index.html (galerija slika)

Lord of Sircha
31.01.2006, 12:57
svaki dan sam na dobrim vodama
(past perfect tense)

CrazyKong
31.01.2006, 13:13
e radule radule pa svaki dan sam na dobrim vodama

Pa daj izvestaj, slike....:ski:

pop67
31.01.2006, 14:58
e radule radule pa svaki dan sam na dobrim vodama
Pa sta cekas covece pisi gde mozemo da spavamo i koliko kosta ski pass?

Lord of Sircha
31.01.2006, 16:11
ski pas na dobrim vodama kosta 500 din. ali radi samo nedeljom
a na vrnjackoj strani kosta 300 kinti radi vikendom ali moguce je da radi i ostalim danima kada se skupi preko 10 skijasa

staza na vrnjackoj strani je ok tabaju je redovno dok je staza na dobrim vodama sam vrh vrhova (1800m) ali taba se samo prvi blazi deo dok drugi deo SOKOLJA(pakleni lonac kako je neki zovu) je zarasla i ledena ali prohodna za onaj tip skijasa koji ne vodi puno racuna o daskama

pop67
01.02.2006, 15:09
ski pas na dobrim vodama kosta 500 din. ali radi samo nedeljom
a na vrnjackoj strani kosta 300 kinti radi vikendom ali moguce je da radi i ostalim danima kada se skupi preko 10 skijasa

staza na vrnjackoj strani je ok tabaju je redovno dok je staza na dobrim vodama sam vrh vrhova (1800m) ali taba se samo prvi blazi deo dok drugi deo SOKOLJA(pakleni lonac kako je neki zovu) je zarasla i ledena ali prohodna za onaj tip skijasa koji ne vodi puno racuna o daskama
Majstore mozes li ti da mi posaljes broj telefona hotela u kome bi bili smesteni da ja to izorganizujem,a ti nam daj preporuku gde4 da idemo,tj gde se moze lbolje skijati!Pozdrav,POP!:yay: :dziveli:

Lord of Sircha
02.02.2006, 12:36
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/goc.htm


nemam stvarno nikakve druge informacije iz kraljeva sam pa nikada ne nocim na gocu
ovih dana idem na jahorinu
tako da moram da dam neki ispit ovih dana za dzeparac
Toplo bi vam preporucio Dobre Vode za skijanje :)

jolly
10.02.2006, 22:17
Evo koje slike staze na Goču sa strane Vrnjačke Banje

polaR
11.02.2006, 20:00
IMA LI KO DA PRAVI TURU ZA GOC

Raspolozena sam za takvu turu od par-cak i 3-4 dana ako ima snega-valjda je danas (a mozda ce i nocas) napadati, a uvek VALJDA? mozemo da proverimo preko ski-drustva GOC iz Kraljeva-a mozda i preko pl.drustva Pbeda koje na Dobrim vodama ima svoju kucu-to ja preuzimam na sebe-a vi zovite, ako je ko s kolima spreman da ide tamo

tel 063/235-126

Symon
11.02.2006, 21:45
IMA LI KO DA PRAVI TURU ZA GOC

Raspolozena sam za takvu turu od par-cak i 3-4 dana ako ima snega-valjda je danas (a mozda ce i nocas) napadati, a uvek VALJDA? mozemo da proverimo preko ski-drustva GOC iz Kraljeva-a mozda i preko pl.drustva Pbeda koje na Dobrim vodama ima svoju kucu-to ja preuzimam na sebe-a vi zovite, ako je ko s kolima spreman da ide tamo

tel 063/235-126
S tobom uvek:) . Pozdrav:ok:

polaR
12.02.2006, 10:18
Pa Sta Cekate-javite Se Pa Da Idemo

Stevs
13.02.2006, 15:11
Nas par će verovatno ove nedelje posetiti Goč (Dobre Vode) pa ću Vam preneti iskustva...

polaR
14.02.2006, 10:03
I???
Zna li se sta konacno za Goc? petak, subota i nedelja
U pl domu na Dobrim vodama ima mesta od ove nedelje,700din krevet
Iz V banje vozi bus do skijalista, kao sto lepo pise na njihovom sajtu, a za smestaj -ima li ko povoljnu varijantu?
I ide li ko kolima pa da ima 1 mesto?

polaR
14.02.2006, 10:03
Molim javite na 063/235126

polaR
14.02.2006, 17:14
Dakle, Mene Zanima Vikend Na 1 Od Ova 2 Skijalista, Ako Ima Dosta Snega
Ja Idem Sutra Na Kop, I Ostala Bih Tamo Do Petka, Pa Dosla Do Kraljeva Ako Se Ide Na Dobre Vode Ili Do V. Banje - Ako Neko Iz Ova 2 Mesta Zeli Da Ise Na Skijanje I Da Se Druzimo, Neka Mi Se Javi Na 063/235-126 Sutra Do 16h Najkasnije, Da Znam Gde Da Dodjem Sa Kopa
Liki

Stevs
15.02.2006, 18:29
Danas sam bio na izletu do Belog Izvora tj. skijališta kod Vrnjačke Banje. Evo par informacija. Ski pass staje 300 dinara i koliko sam video niko ne kontroliše, a žica radi od 10h stim što postoji i noćno skijanje. Danas pošto je neradan dan bila je poprilična gužva tako da i nije bilo neko duže skijanje. Iz Kragujevca se stiže za okruglo 1h preko Čukojevca i put je solidan. Postoji sidro dužine 500m i jedan bebi ski lift i dve staze sa leve i desne strane žice i još par putića kroz šumu. Staze bi bile sasvim solidne da se održavaju. Međutim kako sam čuo tabač je u kvaru tako da na najstrmijem delu ima kamenja dok su pri dnu staze malo progledale. Ima ljudi sa svih strana i ogromne nekulture guranja, gaženja, grebanja skija, uskaknja samo da se čovek preksrti i levom i desnom. Sve u svemu srpska posla. Priroda je jako lepa kao i pogled na ravnicu ispod Goča. Sam predeo ima par vrhova koji bi takođe mogli da se proseku za skijalište, a kako sam načuo hotel koji je u blizini je privatizovan pa se očekuje neka investicija u nove žice. Treba otići pogledati mada nažalost ne očekujte ništa posebno.

Stevs
15.02.2006, 19:07
Evo 30tak slika od danas:

http://ept.kg.ac.yu/goc/

target
28.02.2006, 01:24
Pozdrav,ljudi zna li neko dali ima snega na gocu nebitno dali na D.Vodama ili V.Banji samo da moze da se skija?

target
10.03.2006, 18:00
Pozdrav,
U sredu 08.3.06 sam proveo dan na gocu sa strane V.Banje tj. Beli Izvor,priroda je prelepa staze su po meni sasvim dobre jedio sto je problem ratrak se pokvario pre mesec dana a sneg oko 60cm tako da je bilo stasno tesko skijati mada i to neko voli.Zica je sidro i sasvim je ok blizu staze se nalaze privatni pansioni i restoran cene su pristupacne, sve u svemu lepo poveden dan tako da idem opet u nedelju valjda ce do tada da se malo utaba staza.

www.kps-target.org.yu

hehehe
13.03.2006, 08:18
Subota 11.03. Dobre vode...

Vreme: na mahove, oblacno, suncano, maglovito, sve u svemu pretoplo
Staze: radile su obe vucnice na maloj stazi i sedeznica na velikoj
Sneg: u "saradnji" sa temperaturom i kisom predhodne noci izgledao je tako da nije vredan pomena a ni skijanja

Opsti dojam: nista narocito al sneg je sneg i dan na snegu je dan na snegu, iako su cak i dobri skijasi posle par pokusaja (citaj padova zbog loseg snega) na velikoj stazi dolazili na malu (nekim slucajem se sneg na njoj drzao prilicno dobro). Sve u svemu, koliko para, toliko i muzike... al jedna stvar me je licno veoma obradovala: NE STEZU ME NOVE PANCERICEEEEEEEEE!!!!

target
18.03.2006, 21:55
Pozdrav drustvo,
Dali je neko zainteresovan za skijanje na gocu sutra isao bih kolima iz Arandjelovca pa ako ima neko na tom pravcu da se pridruzi javite se na tel 063/8053-056.Od Arandjelovca do staze ima oko 2 sata a mesta u kolima ima za jos troje.

www.kps-target.org.yu (http://www.kps-target.org.yu)

mnicic
31.08.2006, 00:23
Vrnjacka Banja - Moze se nociti u hotelu "Beli izvor" koji se nalazi na Gocu, ili u samoj Vrnjackoj Banji. Sto se cena tice, ima najrazlicitijih.

Branko1
27.12.2006, 13:43
Ima li neko informaciju o debljini sneznog pokrivaca na Gocu. Ima li snega za skijanje?

(ne)skijasi
18.12.2009, 20:43
Da li neko zna za neke apartmane ili neki smestaj na gocu sa kraljevacke strane?? bio bih vam zahvalan

brana
19.12.2009, 16:41
Dragi skijasi,upravo sam se vratio sa Goca sa vrnjacke strane i danas je sezona zvanicno pocela.Kako sam redovan posetilac ove staze,moram primetiti bitan napredak sto se tice novog osoblja,odrzavanja staze i ljubaznosti.Put do same staze ociscen,staze solidno upeglane i duz cele staze postavljeno osvetljenje za nocno skijanje.Cena ski-pasa 400 dinara.Nadam se da ce cele sezone zadrzati ovaj nivo usluge.

Ledeni
21.12.2009, 07:34
Brano hvala na informaciji!
Da li je neko bio na Dobrim vodama? Kako je tamo, ima li snega, ima li staza, ima li Dobrih voda, ima li ljudi? Salim se ali se nigde ne moze naci podatak o visini snega i ski uslovima na Gocu. Evo Brana rece koju, to je za sada maksimum. Ne zove mi se Smucarski klub da ih smaram verovatno bi me udavili da ih pitam kao 2.238.423 zainteresovani. A, uostalom ja bih malo opsirniji opis trenutnog stanja.

Ako ima neki Kraljevcanin nek napise nesto, vi sigurno znate vise od nas iz "centra".

Hvala!:ski::ski::ski::ski::ski:

admin
22.07.2010, 23:24
Juli 2010. - Bilbord u centru Vrnjacke Banje

west76
26.09.2010, 22:36
GOC je skroz OK!

jaojelena
12.10.2013, 08:23
xexexex ovako izgleda staza na kojoj sam naucila da skijam pre 25 godine :)
drago mi9 je da je ponovo vidim:)