PDA

Pogledati punu verziju : Ko sme da drzi casove skijanja/bordanja, na planini?



pailhead
08.01.2011, 02:56
Neko je na infokopu napisao kako je obezbedjenje (ili ko zna koje telo) zaustavilo profesora fizickog koji je doveo decu iz skole na kopaonik, i doslo je do problema.


Ako ja dobro vozim bord, da li smem da pokazem svojoj devojci, ili najboljem drugu kako se vozi? Primera radi, da mu kazem kako da ispravi tehniku, ili kako se radi neki trik?

skiman
08.01.2011, 08:01
Neko je na infokopu napisao kako je obezbedjenje (ili ko zna koje telo) zaustavilo profesora fizickog koji je doveo decu iz skole na kopaonik, i doslo je do problema.


Ako ja dobro vozim bord, da li smem da pokazem svojoj devojci, ili najboljem drugu kako se vozi? Primera radi, da mu kazem kako da ispravi tehniku, ili kako se radi neki trik?

Možeš....ali ne smeš da zato primiš novčanu nadoknadu....ali ako hočeš da učiš grupu početnika, i zato primat neke pare, e onda moraš da budeš učitelj skijanja sa vazečom licencom, koju treba da dokažeš i imat odgovarajuću koncesiju za to, koju ti da upravitlej ski centra (jer znamo da imaju tamo svoje ski škole)....Ako je neko profesor fizičkog ima verovatno urađen tečaj, u sklopu studija, za učitelja skijanja, ali ako nema svake godine urađenu valjanu licancu, onda si sva skupa može okaćit na zdi....

pailhead
08.01.2011, 12:32
Recimo, dosao sam na skijanje sa tri druga, u istom smo apartmanu. Oni ne znaju dobro da voze, ja znam. Izadjemo svi zajedno i ja im nesto pokazujem, to je vec zabranjeno? Ovaj ucitelj ne verujem da je primao pare specificno za to, osim ako mu se ne racuna uciteljska plata.

wlad
08.01.2011, 16:16
Pa ako se pretpostavi da devojci/drugarima ne naplaćuješ časove, onda je to dozvoljeno, da ih učiš da borduju.

Bilo je već duskusije na forumu u vezi tih ograničenja, tj. slučaj da je neko pokušao da "zabrani" da obučava decu svojih prijatelja ili sl. Ali to naravno da ne "pije" vodu, tj. da to ne može niko da ti zabrani.

Naravno ako vodiš 10 ljudi u "zmiji" i/ili ih učiš po stazi teško ćeš da ih ubediš da su to sve tvoji prijatelji ;).

Off-topic: I na Kopaoniku su najzad uveli pravilo da deca do 12 godina moraju da nose kacige, tako da tu pratimo razvijeni zapad. Takođe ski škole su _obavezne_ da pored kacige učenicima "navuku" i flurescentne prsluke. Lično sam video juče gde nekim instruktorima nisu dozvolili da prođu na žicu sa detetom bez kacige.

pailhead
08.01.2011, 21:00
Sta li rade nase agencije kad posalju instruktora sa grupom u inostranstvo?

skiman
08.01.2011, 21:49
Sta li rade nase agencije kad posalju instruktora sa grupom u inostranstvo?

Ako su pametne i staraju se o svojim gostima, onda organizuju to kako valja; to znači da im organizuju učitelja skijanja sa valjanom ISIA licencijom i plate koncesiju upravitelju skijališta u inostranstvu....Instruktor iz Srbije bez valjane licencije ISIA nema šta tražiti i učiti skijanje u inostranstvu-kazne za to su rigorozne......tako i treba, neka se več jednom napravi red od svih ovih "kao" učitelja skijanja, bez licencije, koji su polagali ispite tamo davne 1979.....a u međuvremenu za njih je svet stao....:sm022::sm022::sm022:

ekozelj
09.01.2011, 02:01
..........neka se več jednom napravi red od svih ovih "kao" učitelja skijanja, bez licencije, koji su polagali ispite tamo davne 1979.....a u međuvremenu za njih je svet stao....

Prestupna tehnika forever :sm022::sm022::sm022:
:dziveli: