PDA

Pogledati punu verziju : Majdanpek



CrazyKong
13.01.2006, 11:48
Daklem,
Zna li neko radi li lift i u kakvom je stanju staza ?
Mozda da ih posetimo neki dan....:ski:

Bata Bane
13.01.2006, 18:18
Staza se ne odrzava ali kad ima snega ljudi skijaju, lift ne radi ide se pesaka:mad:

CianiD
15.01.2006, 22:32
Mala ispravka... Lift trenutno ne radi ali kada pocne sezona proradice... Bio sam juce i staza nije utabana ali je zato za board zakon. Snega ima nekih 30ak cm. Ortak i ja napravili skakaonicu i blejali ceo dan na stazi... Do 30.01. bi morala proraditi jer je najavljena akcija "Zlatni gelenderi" u snowboarding parku Majdanpek (koji usput ne postoji :kez: )

A da... Na stazi nije radjeno nista od prosle sezone tako da je nesto uza zbog shiblja koje je nabujalo sa strane (govorim o manje strmoj stazi) ali nista strasno... Na kraju staze ima dva manja kanala koje ce nadam se srediti. Strmija staza je zarasla poprilicno ili jednostavno nema dovoljno snega pa mi se mozda ucinilo... Nisam imao snage da se uz nju penjem...

CrazyKong
16.01.2006, 09:42
@cianid
hvala na obavestenju i javi ako se nesto promeni, ako budes opet isao napravi neke slike pa postuj ovde da vidimo kako izgleda

Znaci nista od Majdanpeka :( do daljnjeg, a ja taman mislio da poteram SKI MANIJAKE na dan dva tamo da vidimo kako je :ski:

CianiD
16.01.2006, 19:06
No problem... Mozda odem ponovo za vikend... Zaboravio sam aparat prosli put. Mozda bude i nekih clip-ova voznje kroz shumu... To je definitivno krem skijanja u Majdanpeku...
Poz...

PaunEsDur
29.01.2006, 18:09
Nisam skijaš, ali sam pešak i ljubitelj šetanja po predivnoj okolini Majdanpeka! Tako sam se u subotu našao i na Rajkovu, gde sam napravio "pola gigabajta" snimaka od kojih sam odvojio pedesetak za ovu stranucu:

http://www.muzej-mpek.org.yu/photo/rajkovo/index.htm

Pozdrav,
Paun

chomy
31.01.2006, 21:23
ATMOSFERA JE BILA DO JAJA KAO I CELO TAKMICENJE ALI IMAM PAR PRIMERKI KAO NPR NIJE BILO OZVUCENJA, A TONA SPONZORA BOXOVI NE KLIZAJU,I CELO TAKMICENJE KOJE JE TRAJALO OKO SAT VREMENA I LOSE OSVETLJANJE EVO I SLIKE.
http://img376.imageshack.us/img376/3125/miljan9jc.jpg (http://imageshack.us)

empresS
05.02.2006, 23:24
e a daj reci nam ko je pobedio?! el su se takmicile neke devojke :P

goranvu
08.03.2006, 01:15
Bio sam u Rajkovu prosle godine. Nisam neki skijas, ali ocekivao sam lakse staze na tako malom i gotovo nepoznatom skijalistu. Naime, jedna staza je bukvalno za "ludake" koji vole akrobacije, toliko je strma da me strah bilo da gledam u tom pravcu i niko nije ni isao tamo da skija. Druga staza je jako blaga u pocetku da sam morao da se odguravam stapovima dok ne dodje deo gde klizi, a onda ima vrlo strmih delova, a problem je sto je sve usko a sa strane siblje, pa nema dovoljno zaustavnog poprecnog puta, dakle opet samo za jako veste skijase. Gledao sam kako ljudi koji su mnogo iskusniji od mene padaju i vrlo oprezno prelaze te strme etape.

Inace, ekipa ljudi koja tamo radi je jako ljubazna, fini ljudi. Prosle godine je ski-pass stajao 200 dinara. Bio sam u petak, i bilo je maksmalno 20 ljudi, nema apsolutno nikakvog cekanja na lift, koji je inace tipa sidro i veliko je zadovoljstvo penjati se njime na najstrmijem delu. Staza je bila dobro utabana. Ovde je opet ogroman problem smestaj, jer privatni prakticno ne postoji, Majdanpek je zaboravljeni rudarski grad, a u njemu ima samo jedan hotel u kom cena i nije bas skromna, ne secam se koliko tacno bese. Kao usputna informacije za one iz Beograda, cene u prodavnicama su vece nego u prestonici, ali je zato daleko jeftinije u pekarama.

goranvu
08.03.2006, 01:17
I jos slika....

goranvu
08.03.2006, 01:19
I jos...............................

ski dude
08.03.2006, 15:46
kolko sam mogao da primetim tamo ne postoji ratak

Misko
08.03.2006, 18:16
lose si primetio:

http://www.muzej-mpek.org.yu/photo/rajkovo/Rajkovo_11_640.jpg

IvanQ
08.03.2006, 18:36
Ljudi, ovo je super sto se ljudi javljaju sa lepim vestima sa lokalnih staza. Lepo je da vecina gradova ima neku svoju stazu gde ljudi za male pare mogu da odu na jednodnevni izlet i da malo skijaju.

Ja nazalost ne mogu da prenesem lepe utiske sa Bojaninih voda kraj nisa. Ove godine je samo za jedan vikend radila staza i ski klub je organizovao prevoz. Barem sam ja tako obavesten. Problem je sto staza leti nije dovoljno dobro pripremljena (dosta kamenja i sl) tako da zbog velikog nagiba jako brzo kamenje izbije na povrsinu, a i sneg se brzo odere jer se ne utaba u startu dobro. Nadam se da ce ove nove padavine omoguciti jos neko skijanje. Zalosno je to sto je lik koji je zakupio planinarski dom zbog nedovoljnog profita i dugova odlucio da zapali isti pa sada nema ni toga gore. Nadam se da ce se ovog leta malo poraditi na tome jer je sama staza super, ima dobar nagib i sirinu. Samo treba da se malo ocisti od kamenja i jos malo poravnja teren i bice extra!
Saljem neke slike ako odem neki put ove godine...

ski dude
08.03.2006, 21:19
lose si primetio:

http://www.muzej-mpek.org.yu/photo/rajkovo/Rajkovo_11_640.jpg

aha dobro:D ,nego mi staze na goranovim slikama nisu izgledale bas kao da je skoro proslo nesto:(

p.s. kako kad radim quote da ne prenosim sliku

IvanQ
08.03.2006, 22:03
lose si primetio:
Evo ovako :D

Dakle, izedituj to sto je quote-ovano, da se tako izrazim...

ski dude
08.03.2006, 22:36
ma kako bre da uklonim sliku iz quote:confused:

Misko
09.03.2006, 01:41
ma kako bre da uklonim sliku iz quote:confused:

izbrises iz quote-a

Tek-FLo_abc
23.03.2006, 17:21
e zdravo aj ako imas slike sa night rail sessiona posalji posto smo se ja i moji ortaci takmicili a nemamo slike..pozdrav

pop67
23.03.2006, 19:20
[QUOTE=goranvu]I jos
Jako su lepe i interesantne slike,pozdrav,POP

CrazyKong
24.03.2006, 08:37
Mi MANIJACI smo ove godine u vise navrata planirali da skoknemo do Rajkova, ali nam je sve nesto drugo bilo prece (doduse jedan deo sabackog ogranka je bio) ...druga stvar kada god smo zvali hotel u Majdanpeku i broj SC koji upravlja skijalistem niko nam se nije javio tako da nismo ni mogli bilo sta da organizujemo....
Izgleda da je za ovu sezonu vec kasno....:(
Ima li neko njihove prave telefone.....zna li neko na sta lici hotel u Majdanpeku...znam spolja :), nego me zanima unutra ?

Symon
24.03.2006, 18:17
Mi MANIJACI smo ove godine u vise navrata planirali da skoknemo do Rajkova, ali nam je sve nesto drugo bilo prece (doduse jedan deo sabackog ogranka je bio) ...druga stvar kada god smo zvali hotel u Majdanpeku i broj SC koji upravlja skijalistem niko nam se nije javio tako da nismo ni mogli bilo sta da organizujemo....
Izgleda da je za ovu sezonu vec kasno....:(
Ima li neko njihove prave telefone.....zna li neko na sta lici hotel u Majdanpeku...znam spolja :), nego me zanima unutra ?
Pozdrav za Crazy-a informacije o skijalistu 030581512 broj recepcije hotela 030581338 ili 388 nocenje s doruckom u dvokrevetnoj 995 dindzi a u trokrevetnoj 955 dindzi nismo ulazili u hotel tako da ne znam kakav je unutra ako sam ti ista pomogao toliko :ok:

dj_iwan
29.12.2006, 18:00
ljudi pozdrav...posto mi je meni najblize skijaliste rajkovo( iz negotina sam) , molio bih za vise informacija o sezoni 2007(ima snega,nema snega,kad radi zica ako radi i to)???
hvala !!!

fuda
10.11.2007, 12:03
Ljudi, ja sam skijas iz Majdanpeka i... daklem ovako:
Ski centar Rajkovo ima velikih problema, jer van sezone lokalno stanovnistvo obavezno razbije i pokrade infrastrukturu sa staza. Narocito im je zanimljivo da kradu delove ski zicare. Pre par godina su krali drva pa je jedno stablo palo preko lifta, cele sezone nas je zezala ta koturaca zbog toga. Znaci nadamo se da ce ove godine sve raditi kako treba. Staze nisu toliko opasne kao sto se prica (procitao sam u nekom od prethodnih postova), cak sta vise super su i multifunkcionalne. Hotel "Golden Inn" je privatizovan i sredjen, ali je veoma velika navala tako da nije sigurno da se moze naci slobodna soba, ali tu je privatni smestaj koga u Majdanpeku ima puno i koji je skoro dzabe!!!
na youtube-u ima snimaka sa ski staza van sezone, na snimku jedan od nasih iz ekipe prica o stazana i iznosi neke tehnicke podatke. Ukucajte samo Majdanpek u sreach box i nacicete lako.
Toliko za sada, pozdrav i pitajte ako Vas jos nesto interesuje, vrlo rado cu Vam odgovoriti obzirom da se trudim da budem u toku.:dziveli:

CianiD
15.11.2007, 12:18
Ima li snega na Rajkovu? Ima li josh onih box-eva na manjoj stazi? Jel su radili neshto u poslednje 2 god tipa krchenja staze i onog shiblja sa strane?

fuda
15.11.2007, 16:04
Ima li snega na Rajkovu? Ima li josh onih box-eva na manjoj stazi? Jel su radili neshto u poslednje 2 god tipa krchenja staze i onog shiblja sa strane?

Nocas je pao sneg ovde kod nas, ali juce sam cuo jednu veoma obeshrabrujucu vest. Naime, neko je ukrao sajlu sa ski lifta :(
Sad nam samo ostaje da se nadamo da nadlezni iz sportskog centra "6. avgust" biti posveceniji svome poslu u odnosu na naredne godine i srediti to. Prica se da zicara koja ne radi godinama na Crnom Vrhu pase original sa ovom nasom i da nije nemoguce da se rezervni delovi uzmu sa nje... pa ako ovi nasi konacno hoce makar nesto da urade.. eto im neka uzmu tu sajlu i neka je montiraju ako nemaju para za novu.

CrazyKong
15.11.2007, 16:40
Nocas je pao sneg ovde kod nas, ali juce sam cuo jednu veoma obeshrabrujucu vest. Naime, neko je ukrao sajlu sa ski lifta :(
Sad nam samo ostaje da se nadamo da nadlezni iz sportskog centra "6. avgust" biti posveceniji svome poslu u odnosu na naredne godine i srediti to. Prica se da zicara koja ne radi godinama na Crnom Vrhu pase original sa ovom nasom i da nije nemoguce da se rezervni delovi uzmu sa nje... pa ako ovi nasi konacno hoce makar nesto da urade.. eto im neka uzmu tu sajlu i neka je montiraju ako nemaju para za novu.

Nek montiraju novu sajlu....taman da obraduju jos nekog iz okoline...eeeee zemljo Srbijo :glavaozid

fuda
15.11.2007, 17:06
Nek montiraju novu sajlu....taman da obraduju jos nekog iz okoline...eeeee zemljo Srbijo :glavaozid

Ma nama ovde je sve jedno, samo da sve radi kako treba i da skijamo brate... U Majdanpeku ima puno skijasa, a i u okolini ovo je najbolje skiajliste... Nemaju svi kintu za Kop.. Ali to ovima iz sportskog centra (da ih ne imenujem) izgleda da ne vredi.

Pada mi napamet ideja da na najposecenijem javnom forumu majdanpeka postavimo temu Ski centar Rajkovo i da svi vrsimo non stpo pritisak preko sajta na direktora sportskog centra, mozda to upali... obzirom da je forum zaista posecen i da ce on to cuti sigurno

Ili ne znam sta vec da radimo, aj dajte neki predlog:sm017:

D.I.M.
15.11.2007, 22:14
Pare su čudo.

dj_iwan
16.11.2007, 18:36
pozdrav svima...hvala fuda za informacije...iz negotina sam i veoma se nadam da ce biti snega i skijanja ove zime u rajkovu i da ce nekako skijaliste proraditi...
a bio sam pre dve nedelje na stazi i sajla bese tamo...:(
bilo bi lepo otvoriti forum na ili na bilo koji nacin izvrsiti pritisak na nadlezne...
pozdrav...do skorog vidjenja!!!!

fuda
16.11.2007, 20:42
pozdrav svima...hvala fuda za informacije...iz negotina sam i veoma se nadam da ce biti snega i skijanja ove zime u rajkovu i da ce nekako skijaliste proraditi...
a bio sam pre dve nedelje na stazi i sajla bese tamo...:(
bilo bi lepo otvoriti forum na ili na bilo koji nacin izvrsiti pritisak na nadlezne...
pozdrav...do skorog vidjenja!!!!

A u najgorem slucaju, cuo sam da su zajecarci organizovali nekakvo skijanje na Kraljevici. Kazu da je staza oko 400 m, vrlo kratko ali kad nema snega dobar je i led... Pa ako nista ovi nasi ne urade moracemo tamo za prvu pomoc. :dontknow:

kop
18.11.2007, 22:03
Nije mi jasno zasto Skijalista Srbije primenjuju zakon selektivno, tj. svi tereni za skijanje treba da budu u njihovoj nadleznosti, a oni probrali samo ski centre koji im odgovaraju...

wlad
18.11.2007, 22:31
Verovatno SS ne mogu da "uzimaju" ski centre. Vlasnici žičara su "razno razne" organizacije, neke su u vlasništu države, neke u vlasništvu opština a neka skijališta operišu u sklopu drugih kompanija.

Najbolje se vidi na primeru Divčibara, nova žičara koju je napravila SS je u sastavu SS, stara je u sastavu kompanije (koja je sada privatna) i samim tim nije u sastavu SS. I naravno ne postoji mogućnost ni da postane osim ako je SS ne "otkupi".

Verujem da je sličan slučaj i sa ostalim žičarama, da sa njima ne raspolaže vlada/država pa samim tim ih ne mogu "pripojiti" SSu....

dj_iwan
25.11.2007, 12:23
ima li sta novo sto se tice skijalista na rajkovu? ...ako neko zna....pa napadao je sneg...sta sad???

kop
25.11.2007, 20:36
Pa ukrali su im sajlu sa zicare... Ako uopste budu stavili novu sajlu sumnjam da ce biti nesto pre januara :dontknow:

svetskigigacar
26.11.2007, 22:57
Skijao sam kao klinac na Rajkovu... Moram priznati da su te dve stazice sasvim OK i kad bi se malo SS pobrinula o Rajkovu, malo doradili, sredili, moglo bi tu sasvim lepo da se skija... Cini mi se da su se i takmicenja za cicibane odrzavala na toj stazi pre par godina dok je SK "Starica" Majdanpek nesto i radio... Dobra strana svega je sto u Majdanpeku i okolini uvek ima dosta snega.

A to za sajlu... Srpska posla :sm022:

fuda
26.11.2007, 23:08
Skijao sam kao klinac na Rajkovu... Moram priznati da su te dve stazice sasvim OK i kad bi se malo SS pobrinula o Rajkovu, malo doradili, sredili, moglo bi tu sasvim lepo da se skija... Cini mi se da su se i takmicenja za cicibane odrzavala na toj stazi pre par godina dok je SK "Starica" Majdanpek nesto i radio... Dobra strana svega je sto u Majdanpeku i okolini uvek ima dosta snega.

A to za sajlu... Srpska posla :sm022:

Snega ima na pretek... staze su odlicne... sve je super... samo nadlezni ne vide interesa da u Majdanpeku barem nesto sto vredi preko zime radi (mislim na Rajkovo)

svetskigigacar
26.11.2007, 23:42
Ma znam covek, cesto ja tamo boravim, posto imam rodbinu u Mpeku. I mnogo mi je zao, jer potencijal je ogroman, a niko nista ne radi!

dj_iwan
28.11.2007, 15:36
dal je moguce da nece biti skijanja ove zime u rajkovu?????!!!!
...pa prosale godine im je bio izgovor da nema snega....doduse,tako i bi....a sad snega ima,staze odlicne i sta sad...jer stvarno nema sanse da ista bude????
...molio bih za neki broj telefona, kako bi mogao da se cujem s nekim ako nesto bude u zadnjem trenutku...

beerfest
25.12.2007, 10:59
Da li je neko upucen sta se desava sa stazom na majdanpeku, taman sam ove godine nasao nekog kod koga bih mogao da se uvalim da spavam kad cujem da su pokrali motore i jos neke delove sa zicare

dezareo
08.01.2008, 15:55
Jebi ga ljudi, sta da vam kazem, propustamo jos jednu sezonu zato sto odgovorni ljudi beze od posla za koji si postavljeni da rade.
Jos se borimo da pokrenemo nesto ali sve to tesko ide

dj_iwan
09.01.2008, 22:45
neverovatno! ...prosle zime kao sve stima ali nema snega...dok nije pao sneg pricali bice 100%...pao sneg i sta sad....uzas!!!!

dj_iwan
17.12.2008, 22:23
eh,ja svake godine sa istim pitanjem...ima li sta novo na rajkovu...zna li ko?
...citali u novinama kao neke pare i to...kao neki ljudi tamo nesto rade...
hvala!

CianiD
18.12.2008, 06:30
Staze su sredjivane neshto a mislim da je i lift popravljen... Ali josh uvek je neizvesno hoce li raditi...

dj_iwan
18.12.2008, 21:42
CianiD brate,aj ti budi drug pa cim nesto saznas ti pljuni ovde!
hvala!

CianiD
09.01.2009, 00:44
Pala bukva na zicharu :D Chini mi se da neko to namerno radi... I sad ne mogu da je pomere jer nemaju mehanizaciju... Lakrndija... Chim budem bio u mpeku idem ja sa sekirom da im popravim zicharu... :D

underbass
17.02.2009, 21:52
Ljudi jer ste vi svesni da u Majdanpeku ima skoro oko 80 cm snega u "gradu", a na Rajkovu mnogo, mnogo vise...
Smetovi pored puta su od 100 - 200 cm, a putevi iz oba pravca nisu bili prohodni pa autobusi za Beograd i okolna mesta nisu isli 2-3 dana!!!

Trenutno tamo tako veje da ne mozes da izadjes iz zgrade,a keva mi je rekla da dodjem sto pre, dok jos idu autobusi..:)))

Pazi sad!!!
Celo leto su sredjivali dve staze na Rajkovu, platili ljudima sto su radili, a sada nece da puste zicaru, S-T-R-A-S-N-O!!!

Devedesetih godina, za vreme vladavine Slobodana Milosevica, Majdanpek je imao Sve kategorije u Fudbalskom klubu, pocev od petlica pa do prvog tima, sve kategorije kosarkasa i kosarkasica, sve kategorije rukometasa, odbojkasa, dva karate kluba, jedan streljacki klub i jedan SKI klub!!!

Danas imamo samo prvi tim Fudbalera koji se takmici u najnizem rangu i prvi tim rukometasa i odbojkasica!!! VISE NE POSTOJI NIJEDNA SPORTSKA OMLADINSKA SKOLA U OVOM GRADU, TO JE NESTO NAJSTRASNIJE!!!

SADA NAM KAZU DA JE KRIZA I DA NEMAJU USLOVA DA NAM OMOGUCE SKIJANJE, KOJE MI MAJDANPECANI TOLIKO VOLIMO!!!
PA MI SMO I ZA VREME NAJGORE INFLACIJE SKIJALI, A GORA KRIZA OD TAKVE NE POSTOJI!!!

DOKLE BRE VISE MAJKU VAM J....!!!

underbass
19.02.2009, 21:41
A danas ima citavih 150 cm snega u gradu!!!
Automobili se vise ne vide, to su sada samo kuce od snega..:)))
Smetovi su od 150 do 300 cm. a negde i veci..:))
Toliko ima snega da ceo dan ciste bagerima..:)))

Ljudi ovo nikad neije bilo ovako, pada vec nedelju dana bez prestanka...poslednji put je ovako bilo 1995 godine..:))

2d2f
19.02.2009, 21:59
Jel znash ti Danijela Durlica? :)

underbass
25.02.2009, 14:21
Jel znash ti Danijela Durlica? :)


Verovatno ga znam, Majdanpek je mali gradic tako da se uglavnom svi znamo :)

admin
03.03.2009, 19:48
Na nedavno zavrsenom Sajmu Trurizma u Beogradu, razgovarao sam sa predstavnicima iz Majdanpeka i zakljucio da osnovnio problem za skijaliste Rajkovo u blizini ovog grada su nereseni imovinski odnosi....
Naime:
- Vlasnik zemljista na kome je staza i zicara su Srbija Sume
- Vlasnik zicare je Rudnik Majdanpek
- Radnici koji upravljaju skijalistem su zaposleni Opstine Majdanpek odnosno mozda Sportskog centra ci je osnivac Opstina.
I logicno je da Opstina bude nosilac posla oko skijalista, ali ocigledno dok se ne prebaci sva imovina na nju, od skijanja nema nista.

Tako da, kada sve ovo bude u vlasnistvu jednog gazde mozda ce i biti skijanja... A dotle???
Steta, a svi preduslovi su tu: Snega puno, Zicara zahteva neke minimalne popravke... Poseduju i tabac...

Da se ipak ogradiom podaci su nezvanicni, i sve je zakljucak jednog neformalnog razgovora...

dj_iwan
18.12.2009, 22:37
nesto spektakularno novo za ovu zimu u majdanpeku??????

CianiD
24.12.2009, 04:06
Na zalost ni ove godine nishta od skijanja u Majdanpeku i ako snega ima vishe nego dovoljno. Lift najverovatnije ispravan (ovo sa sigurnoshcu ne znaju ni direktno odgovorni za njegovo odrzavanje) ali su na zalost staze u uzasnom stanju. Proshle godine se neshto kao radilo na njima ali se to vec ove ne primecuje. Obe staze su jako zarasle i nemoguce je skijati na njima. Oni kontejneri izgledaju kao da je horda besnih huna proshla preko njih. Sve je izlomljeno pochupano oderano razbijeno. Slika je stvarno tuzna... Chak se po gradu pricha da su biseri hteli da poklone tabach i da razmontiraju lift. :awm2:Te priche oko ne rashchishcenih pravno imovinskih odnosa su samo izgovor za nesposobnost i lenjost nadleznih. U ovom gradu bilo kakve akcije iz kojih odredjena interesna grupa ne moze da skine kajmak automacki se odbacuju i pripisuje im se status IMPOSSIBLE. No da ne bude sve loshe, Majdanpek je posle par godina pauze ponovo dobio svoj ski klub... Grupa entuzijasta se sakupila i ponovo ozivela ski klub "Starica". Ponovnim osnivanjem ski/snowboard kluba Starica stvari ce nadajmo se krenuti na bolje. Ekipa koja se okupila oko toga izgleda odluchno u nameri da se ski centar "Rajkovo" ponovo postavi na noge. Nadajmo se da ce tako i nastaviti...

dj_iwan
24.12.2009, 18:39
padrska za ski klub "satrica"! :dziveli:
...nadamo se i mi da ce krenuti na bolje...u rajkovu smo naucili prve ski korake pa nas ubi nostalgija,ocemo opet!

Friky
19.09.2010, 21:17
Dali neko zna sta se desava sa rajkovom?????
Dali ce biti skijanja ili ne....???? :dontknow:

underbass
25.09.2010, 05:31
Pozdrav svima!

Sve informacije o desavanjima oko SC Rajkovo mozete procitati na stranicama SK Starica iz Majdanpeka, kao i na nasoj stranici na Facebook-u!

http://starica.dezareo.com/

http://www.facebook.com/group.php?gid=36525544577&ref=ts

underbass
25.09.2010, 06:17
Ljudi iz skijaskog kluba rade punom parom tako da smo konacno krenuli sa mrtve tacke! 23.09.2010 od strane strucnog lica izvrsena je procena stanja zicare i postojece mehanizacije. U razgovoru sa covekom koji je uradio procenu dobili smo informaciju da je za sredjivanje ski zicare potrebno 4.000.000,00 dinara ili preracunato u evre 38.000 evra. Inace covek je iz firme koja je postavljala zicaru na Kraljevici u Zajecaru!

Svi smo ostali zateceni cifrom, pa takva polovna zicara u nekoj austriskoj zabiti ne kosta ni 20.000, a ovi za remont traze skoro 40.000 eura! Ali ako se uzme u obzir da je opstina izgradila jedan neprofitabilan sportski teren sa betonskom tribinom koji je kostao 9.000.000 dinara, onda je za nesto sto donosi dobar profit 4.000.000 dinara prihvatljiva cifra!

Postoji tu jos jedna mogucnos u koju svi mi verujemo!!!

Odlukom o uvođenju samodoprinosa na teritoriji Gradske mesne zajednice Majdanpek za period od 2006. do 2011. godine planirano je da se prikupi ukupno 31.402.500,00 dinara. GMZ Majdanpek je planirani iznos ostvarila krajem 2008. godine! Danas, GMZ Majdanpek duguje građanima oko 30 miliona dinara, jer je toliko prikupljeno više od onoga što je planirano.

Na osnovu informacija koje smo dobili od finansijsko-stručne službe GMZ Majdanpek, odnosno Odluka o usvajanju godišnjih finansijskih izveštaja o realizaciji finansijskog plana GMZ Majdanpek, od uvođenja samodoprinosa (2006. god.) do juna 2010. godine, na osnovu prihoda od samodoprinosa prikupljeno je oko 60 miliona dinara.

Znaci da 30.000.000 dinara narodnih para zvrji na racunu, i samo ceka da neko da znak da se mali deo novca preusmeri u budzet za remont zicare i minimalno sredjivanje staza!

Ljudi ako neko ima uticaja u skijaskom savezu, politickim krugovima i sl, neka bar sponeme veliki trud ovih mladih ljudi koje ocigledno nema ko da saslusa!

Posetite obavezno nase stranice na netu i ukljucite se malo, jer savet od dobrog ceveka je uvek dobrodosao!

SKIJASKI POZDRAV!

stekan
25.09.2010, 08:05
Riječ "samodoprinis" nisam čuo (ni pročitao) bar 20 godina.

underbass
25.09.2010, 21:26
Riječ "samodoprinis" nisam čuo (ni pročitao) bar 20 godina.

Znam da to smesno zvuci, ali mi jos uvek mali procenat od svojih zarada odvajamo za samodopronos! Nama kao pojedincima taj mali procenat ne znaci mnogo, ali zato kada se skupi na gomilu ima veliku vrednost! Od 2006 pa do danas, skupljeno je 60 miliona dinara ili oko 60.000 eura, 30.000 eura vise nego sto je bilo planirano. Ovo je izgleda poslednji put da ce gradjani odvajati svoj novac za samodoprinos, jer vlast u Majdanpeku ne zeli da organizuje javne rasprave na kojima bi gradjani odlucili u sta treba uloziti njihov novac!
Samim tim su obmanuti jer nemaju uvid u potrosnju tih sredstava!

Tako ti je to kod nas!

wlad
25.09.2010, 21:52
60 miliona je oko 600.000EUR

underbass
01.10.2010, 05:03
60 miliona je oko 600.000EUR

U pravu si wlad, ostvareni iznos je oko 600.000eura,:sm022: odnosno 300.000eura vise nego sto je bilo planirano!

macak011
11.11.2010, 13:43
Bas steta za Majdanpek i Rajkovo, pamtim divno skijanje tamo - i tabanje staza nocu! Sa zeljom da sledece sezone ozivi sidro! :)

wlad
11.11.2010, 13:59
Ni ove zime neće biti skijanja na Rajkovu (http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_majdanpek.htm)

Prema informaciji iz Sportsko-rekreativnog centra "6.avgust" u Majdanpeku, ni ove zime neće biti skijaške sezone na Rajkovu.
Kako navodi Miomir Marić, direktor ovog sportskog objekta, nedavno je skijalište "Rajkovo" obišla ekipa stručnjaka koji su procenili da bi za osposobljavanje ovog skijališta bilo neophodno oko 40.000 evra. S obzirom da do početka sezone nije moguće obezbediti potrebna sredstva, a uz to još uvek nisu rešeni ni imovinsko pravni odnosi sa JP "Srbijašume", na nivou lokalne samouprave, kaže Marić, dogovoreno je da se svi poslovi vezani za skijalište "Rajkovo" završe do početka naredne sezone.

admin
18.07.2011, 03:34
Najpre jedna starija vest iz Aprila 2011:



15.04.2011. MAJDANPEK - Igra mačke i miša oko zemljišta ski centra

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Majdanpek/Rajkovo_05_300.jpg Vođena pritiskom građana, lokalna opštinska vlast 13.08.2010. godine obratila se Javnom preduzeću za gazdovanje šumama „Srbijašume“ sa zahtevom odnosno molbom za prenos prava korišćenja na katastarskim parcelama u GJ „Mali Pek“, KO Majdanpek, za izgradnju industrijske zone i SKI centra „Rajkovo“.

Rešenjem direktora Š.G. „Severni Kučaj“ imenovana je komisija kojoj je pridodat i predstavnik Opštine Majdanpek sa zadatkom da utvrdi postojeću dokumentaciju i katastarske parcele koje bi trebalo ustupiti Opštini Majdanpek. Komisija je dana 05.11.2010. godine izašla na teren i utvrdila o kojim se parcelama radi, sastavila Zapisnik i isti prosledila Upravnom odboru JP „Srbijašume“ u Beogradu radi daljeg odlučivanja.

Tvojglas se zahtevom za dostavu informacije od javnog značaja 07.03.2011. godine obratio JP „Srbijašume“ zahtevajući dostavu pomenutog zapisnika Komisije i informaciju dokle se stiglo sa procesom prenosa prava korišćenja zemljišta.
Na naše iznenađenje od strane predstavnika ovog republičkog javnog preduzeća dobili smo odgovor „da naš zahtev ne sadrži precizniji opis informacija koje tražimo a ni druge podatke koji bi omogućili pronalaženje tražene informacije“...

Nemoćni pred ovakvim ponašanjem predstavnika jednog javnog preduzeća, koje bi trebalo da se u svom radu pre svega pridržava načela transparentnosti i javnosti rada, obratili smo se Opštini Majdanpek sa molbom da nam dostave pomenuti zapisnik komisije. Inače iz Opštine su nas informisali da je zapisnik već prosleđen UO JP „Srbijašume“ kao i da se još uvek čeka odluka tog organa.

08. aprila ove godine ponovili smo zahtev Javnom preduzeću za gazdovanje šumama „Srbijašume“, s tim što smo im uz zahtev dostavili i zapisnik Komisije i upozorili ih na zakonske posledice neodgovaranja na isti.

Kako je i građanima Majdanpeka a posebno neposredno zainteresovanim skijašima jasno da se radi o igri mačke i miša, to su se rodile nove ideje poput one o reaktiviranju skijališta u gornjem delu grada na brdu zvanom „Veksel“.

Podsećanja radi, "Veksel" je nekada bila solidna ski staza sa mini žičarom. Ono što je bitno kada se o ovoj lokaciji radi je da je to da pravo korišćenja nad zemljištem ima Opština Majdanpek. Međutim ono što bi moglo da predstavlja problem jesu bašte i salaši naših sugrađana izgrađeni na ovoj lokaciji još od nesretnih ’90-tih, te se postavlja pitanje da li je opština spremna da se upušta u sukob sa jednim građanima da bi udovoljila potrebe drugih?

Bilo kako bilo iza nas je još jedna sezona bez skijanja u gradu a nova već polako kuca na vrata...
Izvor: www.tvojglas.rs (http://www.tvojglas.rs/)

admin
18.07.2011, 03:36
27.06.2011. - MAJDANPEK - Čišćenje skijališta Rajkovo

Radovi sa čišćenjem Rajkova uveliko traju. Za koji dan biće mesec dana radova na skijalištu i situacija nije uopšte zadovoljavajuća. Posao jako sporo napreduje a radnici koji se nalaze na Rajkovu nemaju svu potrebnu opremu za rad. Pre svega nedostaju trimeri za sečenje rastinja i trave, sa njima bi posao išao svakako brže.


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Majdanpek/rajkovo_radovi_jun2011_12_640.jpg



Čišćenje skijališta na Rajkovu je organizovano od strane skijaškog kluba i Sportskog saveza opštine Majdanpek (Vladimir Božić je nesebično pružio svu neophodnu pomoć, pošto je i sam sproveo akciju osposobljenja trim staze kod bivšeg lovačkog doma u Majdanpeku prošle godine). Kao izvođač radova se sada javio Javno preduzeće Putevi iz Majdanpeka i cela stvar je pokrenuta sa mrtve tačke. Na akciji čišćenja je trenutno angažovano 6 radnika koji polako privode prvi mesec čišćenja kraju.

Članovi skijaškog kluba su trenuno u akciji pronalaženja trimera i motorne testere koje su neophodne radi ubrzavanja radova na čišćenju i podizanju kvaliteta istog. Dobili smo obećanja da će nam biti odobrena novčana sredstva kojim će biti kupljeno gorivo za trimere.


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Majdanpek/rajkovo_radovi_jun2011_16_640.jpg



Garaža u kojoj se nalazi tabač je u izuzetno lošem stanju. U Petak 24.06.2011. godine smo imali razgovor sa direktorom Sportskog centra “6. avgusti” i došli smo do kompromisnog rešenja da je najbolje da se tabač skloni iz garaže i premesti u dvorište servisa lakih vozila kod Fabrike Cevi. Tamo bi tabač bio remontovan a takođe servis lakih vozila ima i čuvara koji bi vodio računa da ne dođe do krađe ili neke diverzije na samom tabaču. Direktor Marić je danas trebao da ima razgovor u RBM-u sa nadležnim organom pa ćemo videti da li je to urodilo plodom.


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Majdanpek/rajkovo_radovi_jun2011_26_640.jpg



U sredu 29.06.2011. godine je zakazan dolazak predstavnika firm TechnoAlpin iz Italije. Mladen Đurić član skijaškog kluba “Starica” Majdanpek je uspeo da stupi u kontakt sa predstavnicima ove firme koja se bavi veštačkim osnežavanjem ski staza i da dogovori njihov dolazak u Majdanpek. U planu je da se uradi Master plan osnežavanja skijališta na Rajkovu. Realna situacija je da to ne može da se uradi ove godine ali svakako Master plan je nešto što bi moglo da se sprovede u nekoj od narednih godina donacijama Vlade Republike Srbije ili neke druge državne organizacije. Nadamo se da će naši političari i sve privredne i društvene organizacije videti šansu u ovom skijalištu i da će se uključiti u njegovo osposobljavanje. Predstavnici firme TechnoAlpin će posetiti skijalište Rajkovo i prikupiti sve potrebne podatke za izradu Master plana. Takođe, predstavnici ove kuće će zajedno sa članovima ski kluba će održati sastanak sa predstavnicima opštinske vlasti i dogovoriti najbolje rešenje u vezi realizacije Master plana osnežavanja skijališta Rajkovo u Majdanpeku.


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Majdanpek/rajkovo_radovi_jun2011_30_640.jpg


Kako je strana SKI CENTRA RAJKOVO (http://www.facebook.com/groups/36525544577) jako aktivna ovih dana, možete se uključiti u raspravu i tako doprineti svojim komentarima i mišljenjima kako bi naše skijalište što pre osposobili i omogućili njegov rad.



Izvor: starica.dezareo.com (http://starica.dezareo.com/)



(http://starica.dezareo.com/)
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/srbija/Majdanpek/rajkovo_radovi_jun2011_3.jpg

macak011
19.07.2011, 17:50
Ako se ne varam, Rajkovo je imalo FIS homologaciju za slalom? Staze su valjda '84 ili koju god ranije pustene u rad, jel zna neko tacno? Inace, svaka cast svima na borbi za ovaj centar, on zaista vredi paznje! Doduse, sa vestackim osnezavanjem mislim da bi tamo skijanje potrajalo prilicno dugo iako je Majdanpek uvek imao snega do kolena - pa i preko glave :)

admin
29.07.2011, 21:08
MAJDANPEK - Isčekivanje i neizvesnost po pitanju skijanja na Rajkovu

http://www.skijanje.rs/forum/../Takmicenja/klubovi/sk_starica_logo_100.jpg U cetvrtak, 28.7.2011. god., nekoliko najaktivnijih članova i predstavnika Ski kluba "Starica", obavilo je razgovor sa Predsednikom Opštine Majdanpek, Draganom Popovićem, a u vezu sa sanacijom žičare i revitalizacijom ski centra "Rajkovo".

Stvari za sada nisu idealne, ali ima pomaka.

Staze - Čišćenje koje je započeto na inicijativu majdanpečkog ski kluba, za sada ide korektno. Nakon sumnje u kvalitet radova i sumnje u uspešan završetak radova po pitanju čišćenja, članovi ski kluba su obavili razgovore sa predstavnicima JP "Za puteve i gradjevinsko zemljiste Opstine Majdanpek", i došli smo do zajedničkog rešenja da je momcima koji učestvuju u sprovođenju "Javnih radova" potrebna pomoć, kako bi radovi bili kvalitetno odrađeni.

Naišli smo na spremnost i saradnju od strane funkcionera pomenutog predizeća, i nakon neophodne finasijske injekcije od strane Predsednika Opštine, obezbeđen je novac za gorivo i ulje za trimere i motorne testere kojima ce raditi radnici JP "Za puteve i gradjevisko zemljiste Opstine Majdanpek". Radnici ovog predizeća će raditi, tj. rade trimerima, a radnici upošljeni preko "Javnih radova" ce asistirati.

Ovom prilikom se zahvaljujem Predsedniku Opštine Majdanpek - Draganu Popoviću, Ivanu Nikoliću, i ljudima iz lokalnog ogranka JP "Srbijašume" koji su se nesebično uključili u ovaj proces.

Ratrak trenutno nije u funkcionalnom stanju, poslednji put je "radio" 2007. godine. Garaža u kojoj se nalazi je u dosta lošem stanju. Prema nezvaničnim informacijama, Rudnik Bakra Majdanpek je voljan da pomogne sanaciju ratraka.

Žičara je u ovom trenutku najbolnije pitanje.
Prema proceni firme Sam ing iz Bora, koja se bavi sanacijom i montažom ski liftova i ostalih transportnih sistema, za sanaciju majdanpečkog "sidraša" je potrebno oko 4 miliona dinara. Prema rečima Predsednika, Opština trenutno nije u mogućnosti da majdanpečkim skijašima izađe u susret, jer je u obavezi da učestvuje u sanaciji najveće ulice u Majdanpeku, i u izgradnji fiskulturne sale u selu Rudna Glava, opština Majdanpek.
Ali, Predsednik Opstine je obećao da će razgovarati sa generalnim direktorom Rudarsko-topioničarskog basena Bor, u čijem je sastavu i majdanpečki rudnik.

U međuvremenu iz ski kluba se kontaktiralo sa ministrom Oliverom Dulićem, koji je obećao da će rešiti proces prenošenja vlasništva nad zemljištem, sa JP "Srbijašume" na lokalnu samoupravu...

Isčekivanje i neizvesnost po pitanju skijanja u Majdanpeku se, nazalost, nastavljaju.

http://www.skijanje.rs/Index/utisci/utisci_majdanpek.htm

admin
10.10.2011, 13:37
U petak 07.10.2011. tridesetak ljudi je uzelo učešće u dobrovoljnoj akciji za uređenje i osposobljavanje staza na skijalištu Rajkovo za predstojeću zimsku sezonu. Akciji su se priključili i radnici iz Rudne Glave i iz Majdanpeka.
Čestitamo skijašima Majdanpeka na entuzijazmu u želji da osposobe svoje skijalište i želimo im da reše glavni problem - remont ski lifta i ratraka...

http://skijanje.rs/assets/Vesti/rajkovo0710201120.jpg

admin
25.04.2012, 02:02
Radovi na sanaciji ski lifta na skijalištu Rajkovo kod Majdanpeka se privode kraju. Danas, 24.04.2012. je uže nabačeno na koturne baterije. Narednih dana se na koturne baterije postavljaju mikroprekidači koji kontrolišu da je uže na mestu i u slucaju spadanja užeta automatski isključuju pogon ski lifta.

- Problem sa napajanjem lifta strujom će biti rešen do kraja nedelje - izjavio je za ovaj portal Miomir Marić, direktor SRC "6.Avgust" iz Majdanpeka, preduzeća u čijoj nadležnosti je skjalište Rajkovo.

U pitanju je podzemno postavljanje 10 m kabla kojim će biti spojena trafostanica sa kontejnerom u kome su komande ski lifta. Svi dosadašnji radovi i testiranja na žičari su vršeni uz pomoć agregata i manjeg pomoćnog revizionog motora. Tek sa dovođenjem potrebnog napona moćiće da se testira glavni, veliki motor, ali se tu ne očekuju problemi. Stari kontejner u kome su smeštemne komande ski lifta je saniran, sređen pa će i dalje da služi taj nameni.

- Očekuje se da do 15. maja 2012. čitav posao oko remonta i sanacije ski lifta bude završen - istakao je direktor Marić - ali to nije kraj, i tokom leta će se nastaviti sa daljim pripremama skijališta kako bi spremno dočekalo narednu zimu.

Počeće radovi na remontu starog ratraka. Ratrak je u lošem stanju, ali procena je da je to za sada jedina realna opcija, pošto nema mogućnosti za nabavku drugog.

Novi, veliki kontejner koji je Ski klub dobio od Zlatare će biti dopremljen na skijalište, i uz još jedan sličan koji se tamo već nalazi biće iskorišćeni kao društveni prostor - ski bife za potrebe skijaša.

Vučne naprave lifta - sidra su servisirana, nalaze se u prostorijama preduzeća. Biće postavljene tek pred početak naredne ski sezone. U odnosu na vučnu snagu - kapacitet lifta, vučnih naprava ima malo, 30-tak - a moglo bi da ih se postavi još 50. U tom smislu zatražena je, a i obećana pomoć od JP Skijališta Srbije koje bi trebalo da ustupi jedan broj vućnih naprava.

Obzirom da se trasa ski lifta prostire najvećim delom kroz šumu, od JP Srbija šume je zatraženo da se sva stabla duž trase provere i da se ona sklona padu poruše kako njihovim padom nebi došlo do oštećenja užeta (sajle).

Aktivisti Ski kluba su uključeni u čitav proces. Od Telekoma je traženo da se gore vrati fiksni telefon (+adsl) kako bi popstavili video nadzor, pri cemu bi uživo slika sa Rajkova bila preneta internetom. - Treba raditi na tome da se sanirano sačuva. Mnogo nas posla čeka ako želimo da skijamo - istuču skijaši iz Majdanpeka.

admin
23.08.2012, 13:16
Za ljubitelje skijanja dobra vest iz Majdanpeka. Biće učinjeno sve da ove sezone skijalište na Rajkovu proradi. Sa reputacijom čoveka koji je mnogo doprineo da se naša skijališta revitalizuju, u Majdanpeku je boravio Jurica Stanković, magistar skijanja i jedan od najtrofejnijih zimskih sportista Srbije.

http://www.skijanje.rs/assets/Vesti/rtb2.jpg

- "Meni je veliko zadovoljstvo da svojim prijateljima, skijaškim kolegama i tako dalje a naravno i žiteljima Opštine Majdanpek, krenemo u jednu rekonstrukciju skijališta da eto svoje iskustvo i svoje znanje upotrebim i u svojoj zemlji za dobrobit našeg naroda i ljudi koji žive ovde. Vi imate predivno mesto, prelep potencijal za razvoj skijaškog i snowboard sporta i uopšte tih zimskih sportova".
Pred investiciona studija koju je Jurica Stanković uradio ukazuje da bi trebalo uložiti nekih 8,5 miliona dinara kako bi skijalište Rajkovo spremno dočekalo početak sezone. Da to nebi smelo da bude problem potvrdio je i predsednik opštine Dragan Popović, a Milica Jasenski predsednica Skupštine opštine Majdanpek je pojasnila da je u završnoj fazi remont ski lifta ali da to nije sve.+

http://www.skijanje.rs/assets/Vesti/rtb6.jpg

- "U završnim smo pregovorima oko angažovanja stručnjaka koji će lift i skijalište kompletno dovesti u funkciju. Što znači da očekujemo da će mo tokom ove skijaške sezone imati skijalište koje će raditi ne samo za građane opštine Majdanpek, već da će mo tokom skijaške sezone zainteresovati skijaše van opštine da dođu i ovde koriste svoje slobodno vreme".

Ovo prakrtično znači da bi investicija vrlo brzo mogla da se isplati i kroz efekte u turizmu, budući da staze na Rajkovu mnogi skijaši imaju u najboljem sećanju. Najviše će međutim značiti ljubiteljima skijanja u Majdanpeku.

http://www.skijanje.rs/vesti/rajkovo-bice-ucinjeno-sve-da-ove-sezone-skijaliste-proradi/

http://www.skijanje.rs/assets/Vesti/rtb8.jpg

underbass
27.08.2012, 16:00
Ovako se magistarski sredjuju staze na Rajkovu... Ugovor o javnim radovima istice za par dana, a skoro da se i ne primecuje napredak u smislu profesionalnog sredjivanja ski terena... Slike su od pre dva dana... ZAKLJUCITE SAMI DA LI OPSTINA CINI SVE DA SE SKIJALISTE OSPOSOBI!?

http://www.dodaj.rs/f/3Q/zD/3WUhDOmF/dscf4910.jpg

http://www.dodaj.rs/f/B/Mq/1TxS4yZF/dscf4913.jpg

http://www.dodaj.rs/f/0/be/44AlR7i/dscf4915.jpg

HAMAN
14.12.2012, 15:02
Kako napreduje magistar sa sredjivanjem.Dali ce biti skijanja ove godine.http://www.skijanje.rs/forum/images/smilies/ski.gif ili http://www.skijanje.rs/forum/images/smilies/glavaozid.gif

d.stole
19.01.2013, 04:55
Pocistili dzepove sirotinje, umesto skijalista. Nego je angazovao greskom kosače.:awm2:

d.stole
19.01.2013, 05:03
Ljudi jer ste vi svesni da u Majdanpeku ima skoro oko 80 cm snega u "gradu", a na Rajkovu mnogo, mnogo vise...
Smetovi pored puta su od 100 - 200 cm, a putevi iz oba pravca nisu bili prohodni pa autobusi za Beograd i okolna mesta nisu isli 2-3 dana!!!

Trenutno tamo tako veje da ne mozes da izadjes iz zgrade,a keva mi je rekla da dodjem sto pre, dok jos idu autobusi..:)))

Pazi sad!!!
Celo leto su sredjivali dve staze na Rajkovu, platili ljudima sto su radili, a sada nece da puste zicaru, S-T-R-A-S-N-O!!!

Devedesetih godina, za vreme vladavine Slobodana Milosevica, Majdanpek je imao Sve kategorije u Fudbalskom klubu, pocev od petlica pa do prvog tima, sve kategorije kosarkasa i kosarkasica, sve kategorije rukometasa, odbojkasa, dva karate kluba, jedan streljacki klub i jedan SKI klub!!!

Danas imamo samo prvi tim Fudbalera koji se takmici u najnizem rangu i prvi tim rukometasa i odbojkasica!!! VISE NE POSTOJI NIJEDNA SPORTSKA OMLADINSKA SKOLA U OVOM GRADU, TO JE NESTO NAJSTRASNIJE!!!

SADA NAM KAZU DA JE KRIZA I DA NEMAJU USLOVA DA NAM OMOGUCE SKIJANJE, KOJE MI MAJDANPECANI TOLIKO VOLIMO!!!
PA MI SMO I ZA VREME NAJGORE INFLACIJE SKIJALI, A GORA KRIZA OD TAKVE NE POSTOJI!!!

DOKLE BRE VISE MAJKU VAM J....!!!

Citajuci ovaj post kazem sebi...Prica se poklapa, jer nije ni cudo sto u gradicu ima vise narkosa nego ovih drugih.:couto:

macak011
21.01.2013, 05:10
Ja sam sinoc dobio neproverenu informaciju da je ski lift na Rajkovu sredjen, da RADI i da se ocekuje pustanje skijalista za neki dan?!? Jel moze neko da potvrdi ovu info? Ako je tacno, eto mene vrlo brzo kod vas... :yay:

macak011
21.01.2013, 05:46
evo ga Rajkovo, juce..
http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.280053475453488&type=1
:ski:

SRB_PI
27.01.2013, 18:11
Поправљају и ратрак :)

macak011
27.01.2013, 20:47
Tako je... navijamo za Rajkovo, ajde bre vise, jedva cekam da dodjem na crni FIS iz 1984! :)

SRB_PI
27.01.2013, 22:06
Сад причам с кумицом: ова сезона тешко. Боже, здравље, од следећу :)

macak011
11.02.2013, 10:50
Ski lift na Rajkovu pusten u probni rad:

http://rajkovo.com/probno-pustanje-ski-lifta/

"U nedelju, 10.2.2012., nakon sitnih intervencija i podešavanja koturnih baterija, ski-lift na ski centru Rajkovo pušten je u rad preko snažnijeg motora, čime je proces sanacije ski-lifta priveden kraju.
Snega ima dovoljno, ako bude srece da se i ostale stvari reše, nismo daleko od činjenice da je na ski centru Rajkovo posle dosta izgubljenih sezona moguće skijati.

Kao prvi sledeći veliki korak postavlja se sanacija tabača koji se trenutno nalazi u servisu rbm-a. Prema poslednjim informacijama koje posedujemo, vebasto grejanje i elektro-opremu ce izfinansirati SO Majdanpek, koja je inače pomogla i sanaciju lifta, a elektro-oprema tabača i vebasto grejanje će biti instalirana od strane stručnih službi rudnika bakra majdanpek.

Toliko za sada, pozdrav do novih informacija"

Eto.. lepo, lepo, svaka cast! :sm019: :yay: :dziveli:

admin
10.09.2013, 23:19
U sredu 04.septembra 2013. je u Opštinu Majdanpek stigao Ugovor o donaciji vučnih naprava za ski lift na majdanpečkom skijalištu Rajkovo od strane JP Skijališta Srbije.
Ovih dana se očekuju novi konkretni koraci u organizacija preuzimanja ovih vučnih naprava tipa sidro sa Kopaonika. Volonteri iz Majdanpeka se već spremaju i organizuju za utovar i istovar.
I ne samo to, oni već danima unazad organizuju dobrovoljne ekcije na uređenju svog skijališta. Polazna stanica ski lifta je zaštićena od korozije i ofarbana. Radi se na zaštiti dva stara kontejnera koji će biti namenjena za rad pratećih službi na skijalištu. Predhodno je već ofarbana i zaštićena drvena oplata kontejnera u kom su smeštemi komandni uredjaji ski lifta. Ovih dana se postavlja i dodatna toplotna izolacija na sva tri kontejnera.

Mladi volonteri su okupljeni oko projekta "Pokrenimo Rajkovo (https://www.facebook.com/groups/200918520075080/)", a u okviru akcije "Mladi su zakon (https://www.facebook.com/MladiSuZakonBorskiOkrug?fref=ts)".

Očekuju se i nove dobre vesti sa Rajkova jer ima naznaka da će ubrzo doći do rešenja za nabavku polovnog tabača senga iz Austrije.

U planu je i velika akcija čišćenja staza u kojoj će učešće uzeti i članovi Opštinskog veća Majdanpeka i tom prilikom se bolje upoznali sa svim problemima i detaljima rada skijališta. Pored njih tu će biti i volonteri grupe "Pokrenimo Rajkovo (https://www.facebook.com/groups/200918520075080/)", kao i svi građani zainteresovani da pomognu u uređenju Rajkova.


http://www.skijanje.rs/vesti/rajkovo-stigao-ugovor-o-donaciji-vucnih-naprava/

admin
12.10.2013, 01:46
10.Oktobra 2013. godine, nakon nešto više od mesec dana od potpisa Ugovora o donaciji vučnih naprava za ski centar Rajkovo od strane JP Skijališta Srbije, izvršena je primopredaja istih čime je kapacitet majdanpečkog ski lifta povećan na 60 od ukupno 87 vučnih jedinica.

Ovo je veliki pomak za ski centar Rajkovo, koji je u svojoj poslednjoj radnoj sezoni (2005/06.) funkcionisao sa svega 27 vučnih naprava, što je sve kao rezultat stvaralo veliki zastoj u blizini pogonske stanice, odnosno veliki broj skijaša koji su sa nestrpljenjem čekali u redu ne bi li "uzeli" popularno "sidro". Sa kapacitetom koji čini dodatnih 30 vučnih naprava, ovaj problem će u velikoj meri biti rešen.

U proteklih nekoliko dana, na ski centru Rajkovo, rešen je i deo drenažnih problema, čime je napravljen dodatni korak ka konačnom cilju - Ski centar Rajkovo koji nakon 8 godina ponovo uspešno funkcioniše.

Prvi naredni prioritet je svakako rešenje pitanja tabača. U ovom trenutku, razmatra se nekoliko opcija radi rešavanja problema deficita ove mašine. Jedna od mera je svakako i namera o uspostavljanju bliskije saradnje sa lokalnim privrednicima i hotelijerima. Ostaje da se vidi šta će vreme koje je pred nama doneti.

underbass
09.02.2015, 16:00
Sve je spremno za skijanje, tabac, sanke, zicara...samo Miomir Maric nije.

Peticija za smenu direktora SC 6 Avgust. Popunite kratak formular i pomozete nam da ozivimo skijanje u nasem gradu. Omladina Majdanpeka

http://www.peticije24.com/ostavka_direktora_src_6avgust_majdanpekmiomira_mar ica

admin
20.10.2016, 10:50
I pored toga što su na ski centru Rajkovo kod Majdanpeka poslednjih godina napravljeni krupni koraci u obnovi zapuštenog skijališta, nikako da se desi skijaška sezona, odnosno da skijalište spremno dočeka zimu.

Stalno se kasni sa košenjem i uređenjem ski staza, kasni se sa remontom ski lifta ili tabača, vučne naprave se na kraju sezone ne skijadi sa sajle, problem sa uklanjanjem rizičnih stabala koja prete da oštete ski lift, obezbeđenje prevoza radnika do skijališta, problem sa zimskim održavanjem prilaznog puta, promlem sa strujom zbog neplaćenjih računa, nabavkom goriva, ...

Svi ovi problemi potiču zbog godinama neadekvatnog upravljanja skijalištem, i me samo njime, već i ostalim sportskim objektima u Majdanpeku kojima upravlja Preduzeće "6.Avgust" u sastavu Rudnika bakra Majdanpek.

Vest koju prenosi internet portal "tvojglas.rs" uliva mnogo više nade za sportske objekte u Majdanpeku pa i skijalište Rajkovo: Uskoro osnivanje nove javne ustanove

Detalnije na: http://www.skijanje.rs/vesti/rajkovo-nova-nada-za-skijaliste-iznad-majdanpeka/

admin
01.02.2017, 01:18
Nakon otklonjenih kvarova na ski liftu, skijalište je počelo sa radom 29. januara 2017.
Sluzbeni broj rukovodioca Sportskog (i ski) centra: 060 37 12 102
1595515956

wlad
15.08.2019, 11:24
IMA NADE ZA SKIJALIŠTE KOD MAJDANPEKA

17253

Već smo pisali da je u Majdanpeku ispravljena jedna velika nelogičnost. Sportski centar "6. Avgust" više nije imovina Rudnika bakra Majdanpek, već je vlasništvo preneto na opštinu Majdanpek, a upravljanje Sportskim centrom je povereno Sportskom savezu Opštine Majdanpek - SSOM.

Na taj način i skijalište Rajkovo kao deo Sportskog centra je pod novom upravom Sportskog saveza.

Pozvali smo Ivana Đorđevića, generalnog sekretara Sportskog saveza Opštine Majdanpek i pitali da li će i na Rajkovu biti nekih aktivnosti na pripremi i uređenju skijališta?

On je za Ski portal Skijanje.rs naveo da za skijalište imaju velike ambicije da bude spremno do početka predstojeće zimske sezone.

Odmah po preuzimanju Sportskog centa trudili su se da što pre tokom ove letnje sezone osposobe bazen za korišćenje. To je i učinjemo... U Majdanpeku je u ponedeljak, 14. avgusta 2019. bazen Sportsko rekracionog centra „6.avgust“ otvorio vrata za prve kupače. Tako je konačno počela ova sezona rada Gradskog bazena protiv koje je u startu bilo određenih objektivnih i nepremostivih teškoća.

Što se tiče Rajkova, planiraju da već od septembra veliku pažnju posvete pripremi skijališta... Ono prvo što ih najpre čeka je uređenje i košenje ski staza, a najveća nepoznanica je tabač snega. Pored već poznatog problema sa kočnicama, izgleda da natabaču ima još nekih kvarova... Kao za letnje sadržaje sportskog centra, u Sportskom savezu očekuju da će i za pripremu skijališta imati potrebnu podršku Opštine Majdanpek.

Dobra vest je i da su počeli radovi na rekonstrukciji, sanaciji i uređenju puta Majdanpek – Kučevo. Najvažnija saobraćajnica za stanovnike i privredu ove opštine dobiće pre kraja leta novo i što je važnije kvalitetnije izdanje u dužini od 21 kilometra (izvor: timocke.rs). Ovo je bila jako loša deonica puta, ali njegovom rekonstrukcijom Majdanpek vise nije daleko ni od Pozarevca, ni od Smedereva, pa ni od Beograda. Za očekivati je da će se iz Beograda do Majdanpeka stizati za 2 do 2,5 sata vožnje. Ovim će skijalište Rajkovo biti lekše i brže dostupno i skijašima iz okolnih gradova, samim tim je za očekivati mnogo veću posetu skijaša.

Predhodno je potrebno da se završe sve pripreme za ski sezonu. Ski portal Skijanje.rs će nastaviti da prati sva dešavanja na skijalištu Rajkovo.

https://www.skijanje.rs/vesti/rajkovo-ima-nade-za-skijaliste-kod-majdanpeka/

admin
10.11.2019, 16:16
Predsednik opstine Dragan Popović Pop i predsednik opštinskog odbora SNS-a, Branislav Tomić (i direktor rudnika), iz nekog razloga ne žele skijalište Rajkovo u Majdanpeku...

17357

Već nekoliko godina u nazad skijalište Rajkovo ostaje na korak da se i konačno na njemu desi skijaška sezona, ali ona nekako na kraju ipak izostane. Po svemu sudeći, tako će biti i ove godine.
Objektivnu nadu u bolje dane za Rajkovo imali smo tokom ovog leta kada je vlasništvo nad Sportskim centrom u Majdanpeku (time i nad skijalištem Rajkovo) preneto sa Rudnika na Opštinu Majdanpek i dato na upravljanje opštinskom Sportskom savezu.
U Sportskom savezu Majdanpek su odmah iskazali volju i spremnost da već početkom jeseni krenu sa pripremama na skijalištu. Uz neophodnu finansijsku i svaku drugu podršku Opštine brzo i efikano su rešeni svi, pa i na izgled nepremostivi, problemi na osposobljavanju gradskog bazena. Nadali su se da će taj zamah i podršku imati i u pripremi skijališta na Rajkovu, ali ta podrška je izostala.

Proteklih nekoliko godina iz Opštine je u skijalište uloženo 4 milion dinara za sanaciju zapuštenog ski lifta, i još oko 2 miliona u kupovinu polovnog tabača... I sada kada je potrebno obezbediti tehničku proveru finkcionalnosti tabača i ski lifta, pokositi ski staze, podrška iz vrha Opštine izostaje.

Predsednik opstine Dragan Popović Pop i predsednik opštinskog odbora SNS-a, Branislav Tomić (i direktor rudnika), očigledno iz nekog razloga ne žele skijalište Rajkovo, ne žele da podrže da se na Rajkovu i konačno desi ski sezona.

Kada bi bilo želje, možda još nije kasno...


https://www.skijanje.rs/vesti/rajkovo-majdanpek-ne-zeli-svoje-skijaliste/

admin
03.02.2021, 00:18
Opština Majdanpek i dalje protiv skijanja na Rajkovu

Grad Majdanpek bi trebao biti jedan od tri skijaški srećna grada u Srbiji, pored Nove Varoši i Zaječara, jer u neposrednoj blizini ima skijalište Rajkovo.
Ali da li je tako...?

Detaljnije
https://www.skijanje.rs/vesti/rajkovo-opstina-majdanpek-protiv-skijanja-na-rajkovu/

admin
21.01.2023, 18:39
Skijalište Rajkovo - Majdanpek, snimk iz vazduha...

Pogledaj video: https://fb.watch/ibSEPO9kaN/

18224