PDA

Pogledati punu verziju : Krvavec - Skibus ski vikendi



graovic
26.12.2010, 18:07
Pozdrav,
da pitam ide li jos neko na skijanje u ovom periodu? Sta mislite kako li ce vreme biti. Meni deluje da je tamo magla non stop :(

skiman
26.12.2010, 18:53
Pozdrav,
da pitam ide li jos neko na skijanje u ovom periodu? Sta mislite kako li ce vreme biti. Meni deluje da je tamo magla non stop :(

Pa o ćemu ti prićaš??:dontknow::smoke:

graovic
26.12.2010, 20:10
Pa o ćemu ti prićaš??:dontknow::smoke:

Deluje mi kao da je zadnjih 10 dana non stop neka magla, nisam video ni jednom na live webcam-u vedro vremen :)

sas35bgd
26.12.2010, 21:52
Nazalost, magla isto, sneg napadao tokom noci pola metra, i padao i dalje, tako da smo na skijalistu bila nas desetak ukupno. Ove godine opet idemo i spavamo 7/8 januar u hotelu http://www.hotel-silvester.com/uk/index.php pa nastavljamo za Solden .
PS: Najneinventnije pitanje je-" Kakvo vreme ce biti 8. januara?" Ko moze da ti to kaze, i ako neko moze onda moze vremenska prognoza :dziveli:

brod
06.01.2011, 11:34
Ako je neko bio 2-4. neka napise neko slovo, kako je bilo kavi su utisci

sunCica
14.01.2011, 09:18
Ja bih tamo za Sretenje otišla! Mislim da je ponuda skibusa dobra, a i hotel je sa bazenom te to ne bi valjalo propustiti.

skiman
14.01.2011, 10:34
Ja bih tamo za Sretenje otišla! Mislim da je ponuda skibusa dobra, a i hotel je sa bazenom te to ne bi valjalo propustiti.

Bazen znači imate u termama Snovik, što je najmanje 30-45 minuta od donje postaje gondole:sm008:...samo toliko da znate....ali su terme nove i dosta dobro sređene...:sm017:

sunCica
25.01.2011, 18:14
Znam, ali to je ok, jer ipak posle celog dana skijanja i saune neke diskoteke i kafići je stvarno previše, blejaža po sobama je zakon (ja sam u tome apsolutni ŠAMPION). Samo alkohol moramo da nosimo sa sobom, hehe i to sam pitala!!! Evo i dokaza da i tamo može da bude sunčano: http://www.snow-forecast.com/resorts/Krvavec/6day/mid

Rossignol 8s
26.01.2011, 09:59
Isao sam preko Ski busa 7-9.jan na Krvavec. Nazalost vreme je bilo ocajno, magla, susnezica, mekan sneg. Slovenci su dali sve od sebe da srede staze, koje su bile sasvim dobro uredjene za tadasnje vremenske uslove. Kada je lepo vreme, Krvavec je sasvim ok. Strme i relativno siroke staze, nekoliko kafica na stazi...
Terme Snovik razbijaju :). Super su sredjene, imaju sjajan bazen sa vodom od 36-40c koji je ukljucen u cenu, apartmani su moderni, čisti, topli. Dorucak je 5e a vecera 7e tako da savetujem da to uplatite, jer je hrana fenomenalna. Malo dalje od apartmana, nekih 500m je selo u kome ima fin restoran. Nas 10 je popilo ukupno 20 pića (15 piva, koka kola, 2 rakije i viski) i racun je bio neverovatnih 35 evra. Čak smo od gazde dobili gratis orahovaču. Strahopoštovanje! Tako da ako hoćete, možete da ne uplatite jednu večeru u termama i odete u restoran, videli smo po parkingu da je restoran na glasu, a cene sasvim pristojne.

Rossignol 8s
26.01.2011, 10:02
to sto su Terme 40 min od gondole, realno nije problem jer vas Skibus vozi do tamo. Taman dremka u povratku ;)
Alkohol kupite u Kamniku, jer blizu Termi nema prodavnica, ali to ce vam vodič oblasniti...

skiman
26.01.2011, 12:50
to sto su Terme 40 min od gondole, realno nije problem jer vas Skibus vozi do tamo. Taman dremka u povratku ;)
Alkohol kupite u Kamniku, jer blizu Termi nema prodavnica, ali to ce vam vodič oblasniti...
Bilo rečeno informativno:smoke:

sunCica
30.01.2011, 18:53
Samo još par stvari da sredim, da se izdogovaram sa ekipom i palim gore. Imam samo još edno pitanjce- Gge je bolje ići na izlet u Kranj ili Ljubljanu? Ja sam dete iz one male YU nemam ja pojma šta tamo ima, a po vikipediji meni to slično izgleda.

skiman
30.01.2011, 21:06
Samo još par stvari da sredim, da se izdogovaram sa ekipom i palim gore. Imam samo još edno pitanjce- Gge je bolje ići na izlet u Kranj ili Ljubljanu? Ja sam dete iz one male YU nemam ja pojma šta tamo ima, a po vikipediji meni to slično izgleda.


Ajde raspitaj se i kod ćika Google-a...ti bi sad u par rečenica, da ti objasnim šta se može videti u Kranju, a šta u LJ, jeli?? Onako instant, kako je moderno u ova doba interneta?? Samo toliko, da znaš....Ljubljana je glavni grad...pa sad ti razmislil, gde bi valjalo nešto pogledati ili eventualeno izaći...:bootyshak

sunCica
30.01.2011, 21:33
Pa i meni je ligičnije bilo da oddem u Ljubljanu, o njoj ima više na netu, ali znaš i sam jedno je net i google drugo je uživo i stvarno činjenično stanje ... nemam pojma konsultovaću se sa svojom lepšom polovinom ...

Krecha_86
09.02.2011, 16:04
Nas 20-ak će biti u Kranju za Sretenje pa se javite ;) Pitanje za skiman-a, da li zna neku dobru kafanu?

Bax
09.02.2011, 17:22
A koja je fora da se odsedne u Kranju, pa da se ide ide na skijanje, koja su skijalista u blizini, ima li neko predstavu o ciframa.
Ne ide mi se nesto sa ski busom, pre bi kolima.
Pa malo da blejim uvece po gradu, kakve su tu opcije?

Krecha_86
09.02.2011, 23:23
Mi smo uzeli hotel u Kranju, ici cemo svako jutro nasim mini-busom do Cerklja odnosno pocetne stanice gondole koja vuce na Krvavec.

skiman
10.02.2011, 07:43
A koja je fora da se odsedne u Kranju, pa da se ide ide na skijanje, koja su skijalista u blizini, ima li neko predstavu o ciframa.
Ne ide mi se nesto sa ski busom, pre bi kolima.
Pa malo da blejim uvece po gradu, kakve su tu opcije?

Imaš tu blizu Krvavec, imaš Kranjsku Goru, imaš Stari vrh i imaš Cerkno....za kafane u Kranju ne znam jer mi je to 150 km od kuče....a zato znam za Maribor:sm011:

Sapa
10.02.2011, 22:04
Imaš tu blizu Krvavec, imaš Kranjsku Goru, imaš Stari vrh i imaš Cerkno...

Dosta, sta ce ti vise; ljubljana nista spec, sve sami mi bosanci. :sm022:

prodjiras od tromostovlja do tivloske ceste i to bi ti bilo to, onda gajbu piva, litar vina i bacit cevape na rostilj u tivoliju.
ma salim se ljubljana mi je nostalgija; izlazak za vikend lafo u ajdovscinu, a u stvari bjezanija u ljubljanu, pa sutra ujutro preko zice nazad u spavaonu, eh to su bili podvizi iz jna. :sm011:

sunCica
11.02.2011, 17:58
Jedva čekam!!! Da vidim malo i kako to naša braća u deželi rade.

skiman
12.02.2011, 12:59
Jedva čekam!!! Da vidim malo i kako to naša braća u deželi rade. Kad se vratiš nadam se, da češ nam dati neko objašnjenje...:sm011:

sunCica
16.02.2011, 10:43
Krvavec 12.02-15.02.2011. - SKI BUS

Hotel Terme Snovik u kom smo bili je odličan. Sobe su stvarno baš velike, nove, kreveti udobni, kuhinja dobro opremljena (sve šerpe i tiganj imaju duplo dno), kupatilo isto novo i lepo. Samo su malo štekali sa grejanjem u sobama samo, ali bio je načina da se i to prevaziđe. Bazen je veliki, voda topla i ima izdvojen jedan deo sa pumpicama koji je kao jacuzzi. Bacili smo i pogled na cene, boravak u termama snovik je po njihovom cenovniku duplo skuplji od onoga to smo mi platili u busu, a još smo dobili i ski pas :sm021: Ispod termi je neko malo selo (na jedno 500m putem) gde ima par kafanica gde može da se klopa, ali nismo tamo išlo, nije bilo ni potrebe, jer je klopa u snovku odlična.

Do skijališta vodi gondola. Krvavec je dobar mali ski centar, staze su dugačke, ima crnih, ali su baš vrlo široke (šire nego u Francuskoj kažu mnogi), dobro pripremljene svakog dana. Jednom smo ostali do kraja rada žičara i videli kako odmah kreću u akciju sa 5 velikih ratraka i jednom malim. Karta na krvavecu nije od velike pomoći, jer na karti je jedno, ali mnoge staze ne postoje ili ih mi nismo našli, jer je slabo obeležen. Samo prvog dana je radila žica koja nas penje na najviši vrh na Zvoh, ostalih dana zbog magle ta žica nije radila. Skijali smo po magli 4 dana, uvek bežali na najniži vrh i tanjir Križišče gde je bilo manje magle. :yay: Vidim i ovde se ljudi žale na maglu na Krvavecu, moždaje takva i mikroklima pa je često u magli?:confused: Ima starih žica (jednosed i nekoliko dvoseda), ali i brzi šestosed kojim smo se i najviše vozili. Sneg je padao tek trećeg dana, ali opet premalo. Veštak je činio staze i to je bilo skroz ok.

Sve i svemu jako lep ski odmor, jer je to bio benjski&ski odmor u jednom. Više se ni ne sećam koliko nam je vremena bilo potrebno dok smo putovali tamo, ali vratili smo se za 8 sati, u odlasku više naravno. Moram da pohvalim gostoprimstvo domaćina, stvarno su bili vrlo ljubazni i u Snoviku i u svim kafićima na stazi, radnici na žicama, svi su bili baš ljubazni. Kad nešto ne razumemo iz prve baš su se trudili da nam objasne npr. šta je Dunajski Šnicel, svi su bili vrlo ljubazni i baš smo se lepo osećali. Cene su slične kao i na Kopu, klopa na stazi je recimo bečka šnicla sa pomfritom je 9E, pomfrit i pola hrenovke 3,5E, kafa s mlekom 1,4e.


SVE U SVEMU JA SAM JAKO ZADOVOLJNA
Moram da pohvalim i našeg vođu puta Bronsona koji je bio sjajan kao i u Isoli. :sm018:

skiman
16.02.2011, 12:22
Krvavec 12.02-15.02.2011. - SKI BUS

Hotel Terme Snovik u kom smo bili je odličan. Sobe su stvarno baš velike, nove, kreveti udobni, kuhinja dobro opremljena (sve šerpe i tiganj imaju duplo dno), kupatilo isto novo i lepo. Samo su malo štekali sa grejanjem u sobama samo, ali bio je načina da se i to prevaziđe. Bazen je veliki, voda topla i ima izdvojen jedan deo sa pumpicama koji je kao jacuzzi. Bacili smo i pogled na cene, boravak u termama snovik je po njihovom cenovniku duplo skuplji od onoga to smo mi platili u busu, a još smo dobili i ski pas Ispod termi je neko malo selo (na jedno 500m putem) gde ima par kafanica gde može da se klopa, ali nismo tamo išlo, nije bilo ni potrebe, jer je klopa u snovku odlična.

Do skijališta vodi gondola. Krvavec je dobar mali ski centar, staze su dugačke, ima crnih, ali su baš vrlo široke (šire nego u Francuskoj kažu mnogi), dobro pripremljene svakog dana. Jednom smo ostali do kraja rada žičara i videli kako odmah kreću u akciju sa 5 velikih ratraka i jednom malim. Karta na krvavecu nije od velike pomoći, jer na karti je jedno, ali mnoge staze ne postoje ili ih mi nismo našli, jer je slabo obeležen. Samo prvog dana je radila žica koja nas penje na najviši vrh na Zvoh, ostalih dana zbog magle ta žica nije radila. Skijali smo po magli 4 dana, uvek bežali na najniži vrh i tanjir Križišče gde je bilo manje magle. Vidim i ovde se ljudi žale na maglu na Krvavecu, moždaje takva i mikroklima pa je često u magli? Ima starih žica (jednosed i nekoliko dvoseda), ali i brzi šestosed kojim smo se i najviše vozili. Sneg je padao tek trećeg dana, ali opet premalo. Veštak je činio staze i to je bilo skroz ok.

Sve i svemu jako lep ski odmor, jer je to bio benjski&ski odmor u jednom. Više se ni ne sećam koliko nam je vremena bilo potrebno dok smo putovali tamo, ali vratili smo se za 8 sati, u odlasku više naravno. Moram da pohvalim gostoprimstvo domaćina, stvarno su bili vrlo ljubazni i u Snoviku i u svim kafićima na stazi, radnici na žicama, svi su bili baš ljubazni. Kad nešto ne razumemo iz prve baš su se trudili da nam objasne npr. šta je Dunajski Šnicel, svi su bili vrlo ljubazni i baš smo se lepo osećali. Cene su slične kao i na Kopu, klopa na stazi je recimo bečka šnicla sa pomfritom je 9E, pomfrit i pola hrenovke 3,5E, kafa s mlekom 1,4e.


SVE U SVEMU JA SAM JAKO ZADOVOLJNA
Moram da pohvalim i našeg vođu puta Bronsona koji je bio sjajan kao i u Isoli.

Znaći da nismo bezveze braća:smoke:...lepo, lepo...samo da vam je bilo OK i da ste bili zadovoljni.....a što se magle tiće...tako je to na Krvavcu, ali kad ubodeš dan sa suncem...eh, druga je to prića...:sm011: Ma dobro da se nisi raspitala šta je to krajnska klobasa.....da ti šapnem: prava je ko Karađorđeva šnicla= devojački san....:sm019::sm011:

sunCica
16.02.2011, 13:47
....:sm019::sm011:

Bilo je sjajno!!! Svakome bi preporučila Krvavec za produženi vikend, 7 dana je mnogo, nema Krvavec tu kilometražu, ali za produženi vikend idealna destinacija. Staze široke, opeglane dobro! :ski:

U kafiću "Plaža" na stazi imali su uživo neki bend u subotu kad je bilo sunčano. Muzika, sunce, zezanje, đuskanje. Svirali neke domaće, ali za nas i neke EX-YU hitove, bilo je to odlično šankanje (glagol izveden od reči ŠANK).:dziveli:

skiman
16.02.2011, 14:17
Bilo je sjajno!!! Svakome bi preporučila Krvavec za produženi vikend, 7 dana je mnogo, nema Krvavec tu kilometražu, ali za produženi vikend idealna destinacija. Staze široke, opeglane dobro! :ski:

U kafiću "Plaža" na stazi imali su uživo neki bend u subotu kad je bilo sunčano. Muzika, sunce, zezanje, đuskanje. Svirali neke domaće, ali za nas i neke EX-YU hitove, bilo je to odlično šankanje (glagol izveden od reči ŠANK).:dziveli:

Zanći probala si slovenački nacionalni sport....ŠANKIRANJE (šankanje nije pravilno)...svaka čast...

plageton
16.02.2011, 16:23
Krvavec 12.02-15.02.2011. - SKI BUS
Sve i svemu jako lep ski odmor, jer je to bio benjski&ski odmor u jednom. Više se ni ne sećam koliko nam je vremena bilo potrebno dok smo putovali tamo, ali vratili smo se za 8 sati, u odlasku više naravno. Moram da pohvalim gostoprimstvo domaćina, stvarno su bili vrlo ljubazni i u Snoviku i u svim kafićima na stazi, radnici na žicama, svi su bili baš ljubazni. Kad nešto ne razumemo iz prve baš su se trudili da nam objasne npr. šta je Dunajski Šnicel, svi su bili vrlo ljubazni i baš smo se lepo osećali. Cene su slične kao i na Kopu, klopa na stazi je recimo bečka šnicla sa pomfritom je 9E, pomfrit i pola hrenovke 3,5E, kafa s mlekom 1,4e.



E SunCice pa kako da se ne sretnemo? :)

U svakom sluačju lep opis.

A dunajski nije šnicel nego zrezek. :)

sunCica
16.02.2011, 19:42
E SunCice nije šnicel nego zrezek. :)

Jes vala zrezek!!!:ok:

sas35bgd
17.02.2011, 13:07
Alkotest na skijalištima Slovenije

Ako dežurni policajac na skijalištu primijeti da se netko sumnjivo ponaša ili skrivi nezgodu, može napraviti alkotest ili test na drogu. Ako se test pokaže pozitivnim, krivac će biti kažnjen s 200 eura, a prag tolerancije je isti kao i na cestama - 0,5 promila alkohola u krvi.

Izvor: Jutarnji.hr


http://www.skijanje.rs/news/pics/2011/02/3547092274d5d043e0e28f200550248_200x100.jpg

Slovenski policajci u iduća će dva tjedna pojačano testirati skijaše na alkohol i drogu.

U Sloveniji su u tom razdoblju školski praznici, pa se na skijalištima očekuje veći broj djece. Ravnatelj policije Janko Goršek stoga poziva sve da se drže zakona o sigurnosti na skijalištima koji predviđa i sankcioniranje skijaša pod utjecajem alkohola ili droge.

Ako dežurni policajac na skijalištu primijeti da se netko sumnjivo ponaša ili skrivi nezgodu, može napraviti alkotest ili test na drogu. Ako se test pokaže pozitivnim, krivac će biti kažnjen s 200 eura, a prag tolerancije je isti kao i na cestama - 0,5 promila alkohola u krvi.

Proteklih su godina na slovenskim skijalištima prosječno poginule dvije osobe u svakoj sezoni, uglavnom kao posljedica nepažnje ili neodgovarajuće opreme.

marko.popovic
18.02.2011, 13:50
Eee, gde je ta ski policija u Bugarskoj kad pijani i (verovatno) drogirani Britanci u majcama opale spust u blagom plugu?
Oni vam dodju kao sledeci korak, ako vam nije dovoljno adrenalina skijati po crnim stazama.

jopopo
18.02.2011, 14:30
Eee, gde je ta ski policija u Bugarskoj kad pijani i (verovatno) drogirani Britanci u majcama opale spust u blagom plugu?
Oni vam dodju kao sledeci korak, ako vam nije dovoljno adrenalina skijati po crnim stazama.

:yay: Oni dođu kao pokretne kapije za veleslalom :ski:

sunCica
23.02.2011, 07:54
E sad, što se staza tiče, na Krvavecu sve izleda ok. Meni je izgledalo sve super, ali moja podloga nije izgledala super kad sam došla, bilo je par brazdica (uglavnom manjih) i rupica. Ne znam kako se to desilo? Baš sam u bedaku :(.

Tadija_91
23.02.2011, 16:25
Pa nisu skije tebe kupile nego ti njih ;)
Hocu reci, sve se da popraviti

sunCica
23.02.2011, 16:33
Pa jeste, ali nije mi lako. Evo ostavila sam ih u saltu u nadam se da će ih dobro popraviti.

Bax
23.02.2011, 16:39
Ma kompletna se ta podloga menja po potrebi, samo teraj dalje, nece im nista faliti :)

sunCica
23.02.2011, 16:43
Ali ja ne znam odakle te rupe? Ja skijam samo po stazi. Na Krvavcu ne bi trebalo da bude kamenja, ipak je to SLO skijalište. Mada bilo je dosta onih ledenica po stazi od veštaka, jel može od toga da bude? Neke staze su bile skroz u tim ledenicama i uopšte nisu bile prijatne za vožnju!

dzoni_ski
23.02.2011, 18:07
Na Krvavcu ne bi trebalo da bude kamenja, ipak je to SLO skijalište.
Hahahahah pa kamenja ima i po Francuskoj a kamoli po Sloveniji:sm022:

sunCica
23.02.2011, 18:12
Onda bih samo dodala da ipak na Krvavecu ima onako ne baš tako malo kamenja (ako skijaš laže skija ne laže).

wlad
23.02.2011, 19:03
Opusti se, pa nećeš te skije voziti 20 godina pa da ih paziš toliko :). Veruj mi da njih nije ništa bolelo, tj. sigurno manje nego tebe koliko se brineš za njih (k'o da je kućni ljubimac :D)...

oggy
23.02.2011, 20:34
Uostalom, nisi ostetila farbu nego podlogu, to se ne vidi... :D

sunCica
23.02.2011, 20:51
(k'o da je kućni ljubimac :D)...
Mnogo više od kućnog ljubimca ... :sm011: Napred sam ih malo ogrebala, ali dobro to je valjda normalno? Ma, da me služe i da mi budu lepe još 2 god., a onda nadam se da ću dorasti onom headu (nije nemoguće, ako svake godine budem skijala po 30 dana) :D uz korkcije od strane boljih i iskusnijih skijaša.

wlad
23.02.2011, 21:17
svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Ne brini se, 2 godine će da ti traju skije i ako skijaš bez snega po kamenolomu :D

A za 2-3 godine "uz korekcije od strane boljih i iskusnijih skijaša" nećeš više birati skije po izgledu :ok:

Milanpop
01.03.2011, 20:02
Odlicna ponuda Ski busa zbog osalih propratnih aktivnosti, testi skija u prvom redu a pritom obuka sa Demo timom Slovenije. Jedva cekam da cujem utiske. Ne mogu ici zbog posla a takobih rado isao :sm022:

montoya
01.10.2011, 21:28
Može li neko da mi kaže koliko traje ta vožnja do početka gondole? Unapred hvala

sunCica
01.10.2011, 22:17
Može li neko da mi kaže koliko traje ta vožnja do početka gondole? Unapred hvala

Mislim da je bilo okok 30min

montoya
03.10.2011, 09:19
:glavaozid U svakom slučaju hvala.

chaghaboo
03.10.2011, 17:41
Na sajtu im piše da su prošle ski sezone (2010/11) žice radile od nekih 8.15 do 13, nešto mi je to kratko. Jel stvarno tako ili...?

Tadija_91
03.10.2011, 19:10
Pise ti na vrhu da ovo radno vreme vazi od 1. aprila pa do kraja ski sezone ;)

sunCica
03.10.2011, 22:27
Krvavec - evo ovako ... ima par bržih novijih žica na frekventnim stazama, ali i nekih starijih žica ne jednom delu (čuveni asocijalni jednosed). Staze su za klasu jače od kopaoničkih i dugačke, ako se vozi sa vrha može da se sklopi ugodnih 20 min. dobre vožnje . Jeste većina staza po svim kriterijumima u rangu crnih staza, ali staze su široke pa i početnicimi mogu da se snađu. Radno vreme žičara kad smo mi bili u februaru (sretenje) je bilo od 9 do 16 ili 17, znam uvek je bila frka stići na večeru. Tamo kad padne magla krajem dana je mogla nožem da se seče pa su pogasili sve žice, radila je samo jedna centralna.

Od hotela do skijališta se putuje oko 30min. Na stazi ima kafića gde može lepo da se klopa po cenama ne višim od kopaoničkih, mada kao članovi skibusa smo imali dobar popust na najprometnijim mestima.

Ako idete preko skibusa u hotel "Terme Snovik" oduševićete se. Hotel je stvarno super, jeste da okolo nema ničega, ali ima dovoljno sadržaja da se upotpuni dan. Bazen je stvarno veliki sa raznim fontanama, vodopadima i tim glupostima, sobe su nove i vrlo velike, kreveti takođe (nikad nisam spavala na udobnijem)!!! Imaju i sto za pingić ko voli nek ponese reket, mada imaju i tamo. Kad se izađe iz hotela blizu je neko selo i tu ima par mesta gde se može klopati, ali u hotelu je klopa zaista obilna i za svaku preporuku.

Sve u svemu Krvavec pruža ne samo solidno, čak izvanredno skijanje za produženi vikend!

sunCica
03.10.2011, 22:39
Evo i malo slika:

chaghaboo
04.10.2011, 09:21
Pise ti na vrhu da ovo radno vreme vazi od 1. aprila pa do kraja ski sezone ;) :glavaozid

:dziveli:

chaghaboo
04.10.2011, 09:27
Hvala SunCice na dodatnim informacijama. 99€ za 3 dana je stvarno izuzetno povoljno pa se ozbiljno razmišljam da na Krvavecu započnem ovu sezonu.

Grimani
04.10.2011, 11:55
Hvala Suncice (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=2410) na informacijama iz prve ruke, otklonila si neke sumnje. Ja sa ekipom definitivno otvaram sezonu tamo :sm021:

sunCica
24.10.2011, 15:06
Klopa u hodelu je extra, po principu "jedi kolko možeš" aka. "švedskog stola", bazen, a tek kreveti, što reče moj drug "jesmo spavali nas dvojaca zajedno, mogli bi nas ljudi sad nazvati pederima, ali onaj krevet vredi".

andrijapajic
26.10.2011, 01:35
E, mene su bas naplasili da je Slovenije skupa za klopu i piche (doduse, isto pricaju i za Kop, a nije skuplji od Beograda), bilo bi lepo znati neke cene konkretno, da znam koliko brinuti...

admin
26.10.2011, 02:28
Dorucak 5 eur, vecera 7 eur. Uplacuje se na licu mesta na recepciji, sta hoces i koliko dana hoces...

Prema informaciji iz skibusa, Terme su skoro popunjene. Dalje ce biti u ponudi smestaj u hotelu u Kranju.

milos__
31.10.2011, 16:33
Gde mogu da se prijavim za Krvavec?

chaghaboo
31.10.2011, 16:35
Gde mogu da se prijavim za Krvavec?

> http://www.skibus.rs/kontakt/

milos__
31.10.2011, 16:46
Hvala puno :)

sunCica
31.10.2011, 17:23
Krvavec bez Termi :P

djolea
03.11.2011, 01:16
SunCice, lepa ti je ta slika gore desno. Gde si navatala tog manekena za slikanje, lepo ti se slaže uz odelo...i osmeh:)

montoya
06.12.2011, 17:44
Piče topovi to mi se sviđa, jako mi se to sviđa.
:ok:
Biće skijanja.:yay:

andrijapajic
07.12.2011, 02:17
Nestrpljenje se povecava...

admin
08.12.2011, 02:58
Fotografije od utorka 06.12.2011

http://www.skijanje.rs/vesti/krvavec-slo-pripreme-za-ski-opening/
http://www.skijanje.rs/assets/Vesti/prvi-dnevi-zasneevanja-11-12-006.jpg
.

Grimani
09.12.2011, 13:33
http://en.hribi.net/webcam/krvavec/33
7935

chaghaboo
12.12.2011, 17:31
Još par dana i krećemo put Slovenije, nadam se da je prognoza (http://www.snow-forecast.com/resorts/Krvavec/6day/mid) dobra i da neće biti neophodno ali ipak nije na odmet da prizovemo sneg (http://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE) :ski:

Grimani
13.12.2011, 09:22
http://en.hribi.net/webcam/krvavec/33
7952

7953

7954

chaghaboo
13.12.2011, 10:11
Evo zvaničnog saopštenja sa njihovog sajta:

ZAČETEK LETOŠNJE SMUČARSKE SEZONE V PETEK, 16.12. Letošnjo smučarsko sezono začenjamo v petek, 16.12.. Kljub izredno visokim temperaturam smo ob začetku sezone uspeli pripraviti smučarski progi št. 1 in 6, v petek bo obratovala štirisedežnica Tiha dolina. Ob pomoči nekaj naravnega snega v četrtek upamo, da bi za petek lahko za obratovanje pripravili enosedežnico Gospinca in vlečnico Luža ter pripadajoče smučarske proge št. 2 in 5. Ob ugodnem nadaljnem razvoju temperatur in padavin si želimo čim prej pripraviti smučarske proge, pripadajoče šestsedežnici Vrh Krvavca, morda že v soboto, 17.12.. Naredili bomo vse, kar je v naši moči, da v najkrajšem času ustrezno pripravimo in odpremo čim več smučarskih površin.

Borsalino
13.12.2011, 11:34
Ako sam dobro razumeo u petak ce raditi samo 2 staze?

Grimani
13.12.2011, 11:39
Evo zvaničnog saopštenja sa njihovog sajta:

ZAČETEK LETOŠNJE SMUČARSKE SEZONE V PETEK, 16.12. Letošnjo smučarsko sezono začenjamo v petek, 16.12.. Kljub izredno visokim temperaturam smo ob začetku sezone uspeli pripraviti smučarski progi št. 1 in 6, v petek bo obratovala štirisedežnica Tiha dolina. Ob pomoči nekaj naravnega snega v četrtek upamo, da bi za petek lahko za obratovanje pripravili enosedežnico Gospinca in vlečnico Luža ter pripadajoče smučarske proge št. 2 in 5. Ob ugodnem nadaljnem razvoju temperatur in padavin si želimo čim prej pripraviti smučarske proge, pripadajoče šestsedežnici Vrh Krvavca, morda že v soboto, 17.12.. Naredili bomo vse, kar je v naši moči, da v najkrajšem času ustrezno pripravimo in odpremo čim več smučarskih površin.
Koji je ovo sajt? Od kada je ovo saopstenje?
izgleda 4 staze 1, 6, i ove dve ukoliko padne u cetvrtak 2, 5A a za subotu mozda i sestosed sto vodi na vrh Krvavec 1853...

chaghaboo
13.12.2011, 11:50
Prevod:
Ovogodišnju skijašku sezonu započinjemo u petak 16.12. Uprkos izuzetno visokim temperaturama na početku sezone uspeli smo da pripremimo staze 1 i 6, koje pripadaju četvorosedu Tiha Dolina, a koji će biti u funkciji u petak. Uz pomoć padavina najavljenih za četvrtak očekujemo da ćemo u petak pustiti u pogon i jednosed Gospnica i lift Luža i pripadajuće im staze 2 i 5. Ukoliko to temperatura i padavine dozvole planiramo da pustimo i šestosed Vrh Krvavca, možda već u subotu 17.12. Činićemo sve što je u našoj moći da pripremimo i aktiviramo što više staza.

@Grimani
http://www.rtc-krvavec.si/en/winter/webcam/ skroluj do dna i tu imaš i njihov pisani izveštaj o stanju na skijalištu. Ovaj je od pre par dana, pratio sam i ranije ta obaveštenja pa odatle znam da je svež.

Borsalino
13.12.2011, 13:45
Recimo da kazemo da sam laik sto se pripremanja staza tice, ali potpuno mi je nelogično da osposobljavaju prvo staze sa nižom nadmorskom visinom pa tek onda eventualno vrh Krvavca. Po live streamu sa vrha deluje da tamo ima ima dovoljno snega. Takođe, ako je verovati vremenskoj prognozi u sredu se očekuje kiša u donjim delovima skijališta... Ne želim da mračim ali sam svakako sam očekivao više od 2 (ili 4) staze na otvaranju..

skiman
13.12.2011, 14:01
Pa laik si, kao što si rekao:smoke:....vjerujte, da če ljudi na Krvavcu učinit sve da naprave što više staza....i nemojte se zamarat time šta je logično i šta nije...oni su profesionalci i znaju svoj zanat....BTW @chagaboo: dobar prevod....ako si ga sam uradio...:sm018: PS na vidiku je oko 30 cm snega i zahlađenje od subote....tako da mislim, da če topovi radit punom snagom...ako bude sve po planu, startamo sledeči vikend i na Pohorju....:yay:

chaghaboo
13.12.2011, 14:11
@chagaboo: dobar prevod....ako si ga sam uradio...:sm018:

Sam preveo skimane, ali nije da stvarno znam, nego imam prijatelje slovence pa eto za toliko razumem. Malo razumem, malo pretpostavim i eto sklopi se nekako prevod :sm018:.
I moram da priznam kada je na papiru i mogu da razumem, ali kada dođe do konverzacije mnogo mi slabije ide.

Pridruži nam se na Krvavecu ako možeš, barem na po jedno ladno :cug:

skiman
14.12.2011, 06:50
Sam preveo skimane, ali nije da stvarno znam, nego imam prijatelje slovence pa eto za toliko razumem. Malo razumem, malo pretpostavim i eto sklopi se nekako prevod :sm018:.
I moram da priznam kada je na papiru i mogu da razumem, ali kada dođe do konverzacije mnogo mi slabije ide.

Pridruži nam se na Krvavecu ako možeš, barem na po jedno ladno :cug:

Lokalni sam patriota, pa tako svaku sezonu otvorim na domačem brdu...Krvavec je za Ljubljančane:bootyshak:sm021: BTW: eto vidiš, sve se može kad je interesa za to...

Tadija_91
14.12.2011, 14:23
aj lep provod zelim svima koji putuju sad za vikend, ne sumnjam da ce biti veselo
http://www.snow-forecast.com/resorts/Krvavec/6day/mid

chaghaboo
14.12.2011, 14:29
aj lep provod zelim svima koji putuju sad za vikend, ne sumnjam da ce biti veselo
http://www.snow-forecast.com/resorts/Krvavec/6day/mid

Snega će i biti, koliko toliko, nego gledam danas kamere gore magluština nožem da je sečeš, valjda ćemo imati malo sreće i sa vremenom, nisam baš poklonik spa turizma :bootyshak

:dziveli: Tadija

Grimani
14.12.2011, 18:13
Bice veselo ali samo na par staza :D chaghaboo realno nismo mi josh za spa turizam a sto se druzenja tice i toga ima pregrsht.
Ovako bi trebalo
1, 6, 5 staze
B, C, D zice
to ce biti sigurno u petak a za subotu ukoliko bude najavljenih padavina otvorice zicu E koja ide na vrh Krvavec.

Zvoh otpada sigurno za ovaj vikend...
Informacije su od jutros, izvor rtc-krvavec(telefonski poziv)

MAPA SKIJALISTA (http://www.myslopes.com/images/en/piste-map-krvavec-a501.jpg)

EDIT
pored magle za koju nznm da li ce biti izgleda ce biti konstantnih padavina (http://www.bergfex.com/gorenjska/wetter/schneevorhersage/?t=24_48):D


(http://www.myslopes.com/images/en/piste-map-krvavec-a501.jpg)

andrijapajic
20.12.2011, 13:58
Izgleda da se svi jos odmaraju...
Dakle prvi dan na Krvavecu magla, kasnije i kisica, radio je cetvrorsed i staza od oko 600m, i radio je poligon. Po magli se makar nije videlo koliko je staza kratka :) Ja sam veci deo dana proveo pokusavajuci da kumu objasnim kako da se snadje na snowboardu, pa mi ovo i nije narocito tesko palo, bilo mi je svejedno, spustio sam se desetak puta.
Drugi dan iste staze, ali vreme mnogo lepse. Preko noci je napadao i sneg, tako da je bilo ugodnije za voznju. Na stazici i brzi spustasi i oni koji tek uce, nema se gde. Kum uci malo od mene, malo se sam tumba po stazi, ja malo s njim, malo kroz sumicu, prodje dan.
Treci dan, puste nsestosed na vrh Krvaveca. Spustam se i cudim se jesam li ja stvarno tako dobar, kad oko mene od 3 troje ljudi dvoje padaju, a ja se spsustam i ide mi. Onda shvatam da vidim ljude koji su se jedva snalazili i na maloj stazi, nekoliko bordera prepoznajem odmah, i skijasa. Na strmoj zaledjenoj stazi koja postaje jos strmija, pokusavaku da se spuste u plugu. Ne mogu da ustanu. Mislim da su se neki spustali i dobrih sat vremena. Kurs prezivljavanja. Valjda su, ne razmisljajuci, svi pohrlili gore da isprobaju novu stazu, sa sve rekreativnim rentiranim skijama, ili jos gore nenaostrenim i nepripremljenim od prosle sezone. Rascistilo se to pa je bilo lepo, ova stazavec ima smisla pogotov sto se mala nastavlja na nju. Pa jos kad iz tunela izadjem bordom u sumicu, pa stazom za skidoo oko onog hotelcica, a dan suncan, kakav se pozeleti moze, za slikanje. Na maloj stazi hupseri, taman da skijasi imaju na sta da kukaju, pa se posle zalite na Kop.
Bili smo smesteni u hotelu Creina u Kranju, lep hotel ali ne bas prilagodjen za skijase, vecera je u vecernjem terminu, klopu nismo uzimali u hotelu po ranije dobijenim savetima da je u Sloveniji hrana skupa a porcije slabe, tako da smo nesto poneli iz Bg, a ponesto kupili i Merkatoru. Prednost smestaja u gradu.
Cene picha su ujednacene, i nisu velike za beogradske pojmove. Kafe su 1,2-2 eur, pivo (0,33-0,5) 2-3 eur, i voda je skuplja od piva (0,25 = 2,5 eur). Pljeskavica u fastfoodu je 5 eur, lepa izdaleka, daleko od lepog.
Sistem odlaska na staze je alpski, busom do gondole, gondolom do skijalista. Lepo mi je bilo, ali daleko sam od odusevljenja, sto se mene tice, u odnosu na ovo, Kop je zakon!

SnowBeliever
20.12.2011, 14:29
Svaka cast...bas detaljan opis...

sasakv
20.12.2011, 16:57
Da, baš kako Andrija kaže, prvi dan mučenje, drugi dan priprema za uživanje koje je bilo rezervisano za nedelju. Ono što još treba dodati je da su cene na stazi jako umerene ako imate u vidu da ste na skijalištu. Sa skibus popustom od 20% kuvano vino (belo za promenu) košta 1.6e a solidna klopa u istom restoranu je nešto preko 5e. Sa popustom, naravno. E, sada o Snoviku: jedna reč: fantastično. Neprilagođeno skijašima, ali uz malu taktiku oko kartice koja omogućava konstantno grejanje, i taj problem je mogao biti rešen. Bazenski kompleks (da ne kažem spa centar) je fantastičan i za oko i za uživanje u njemu. Ako dodam da su se pored nas brčkale i dve devojke i to u strastvenom zagrljaju... (no comment). Hrana u restoranu vredna tih dodatnih 5e za doručaki 7 za večeru. Ako imate sreće da večerate u sali koju od bazena odvaja samo staklo... Opet komentar nije potreban. A u sredini bazena đakuzi (ili što bi moja petogodišnja sugrađanka rekla, kada je mama uvela u njega: kuvalo za babe)... Apartmani su zapravo mali stanovi, prelepi, konforni, kreveti udobni...
Da se vratimo onoj jednoj reči:fantastično. Za nas matore sasvim dovoljno da zanemarimo kišovito magloviti petak. U mislima mi je još i ono more oblaka koje nam je od prvog minuta bilo pod nogama i privlačilo poglede i punilo dušu nekim novim mirom i davalo motiv da savladamo one ledene delove na vrhu Krvaveca.
I sve bi bilo idealno te nedelje da mi nije nestao fotoaparat. A samo mesec dana ranije sam ga kupio ćerki za rođendan (naravno, po mom ukusu, ne po njenom) i uz silne muke i ubeđivanja sam uspeo da ga dobijem, uz obećanje da ću ga čuvati. Pa, ako neko nešto zna o dotičnom pronađenom aparatu, javite mi, poštedećete me svakodnevnih gnevnih pogleda i komentara tipa: a rekla sam da kupiš jeftiniji aparat kako ga dete ne bi izgubilo, a ti si, matora konjino, gori nego ona... Hvala unapred poštenom pronalazaču!

Tucko
20.12.2011, 23:18
Hvala na detaljnom opisu, zao mi je zbog aparata ali takve se stvari desavaju, ajde malo pojasni onu pricu o "taktici sa karticom koja omogucava konstantno grejanje". Nije mi bas najjasnije ali slutim da si hteo da kazes da grejanje nije celodnevno ?!? Sve ovo me zanima zato sto idem tamo za Sretenje naravno preko SkiBus-a.

sunCica
21.12.2011, 00:46
Ono što još treba dodati je da su cene na stazi jako umerene ako imate u vidu da ste na skijalištu. Sa skibus popustom od 20% ...
E, sada o Snoviku: jedna reč: fantastično. Neprilagođeno skijašima, ali uz malu taktiku oko kartice koja omogućava konstantno grejanje, i taj problem je mogao biti rešen. Bazenski kompleks (da ne kažem spa centar) je fantastičan i za oko i za uživanje u njemu. ... Hrana u restoranu vredna tih dodatnih 5e za doručaki 7 za večeru.

Vaistinu!!! U glavnom kafiću na stazi koji se zove "plaža" kad se uračuna skibus popust može da se prezalogaji nešto, da se čovel založi malo po recimo pristojnim cenama. Klopa je jako dobra u plaži, a porcije su solidne (makar je tako bilo za sretenje 2010. godine). Terme Snovik zaista se može jednom reči opisati: FANTASTIČNO. Sobe prostrane, nove, udobne, bazen isto tako. Fora sa karticom je u tome što se kad napustite sobu sve gasi struja, svetlo, ali i grejanje :sm008:. Dakle kada ponesete karticu koja vam služi kao ključ i koju stavljate u da se uključi struja, grejanje staje. Da vam sobe ne bi bile ladne kad se vratite ostavite umesto kartice od vrata bilo koju drugu karticu (stari kop ski pass, karticu za gradski prevoz, bilo koju plastificiranu, isprobajte mislim da sve rade) I PROBLEM LADNE SOBE JE REŠEN!!! :ok:

Baš mi je drago što ste se lepo proveli na Krvavecu!!! :ski:

SnowBeliever
21.12.2011, 01:31
...pa onda nije pravilno resen sistem sa karticom...kartica gasi kompletnu struju ali obicno bi trebalo da ostane da radi grejanje i na primer bojler, ako nije centralni...mislim nema silsa na planini da ne radi grejanje dok nisi u apartmanu...

Grimani
21.12.2011, 09:08
......mislim nema silsa na planini da ne radi grejanje dok nisi u apartmanu...
Pogotovo ukoliko dolazish pokisao sa staze i tada shvatish za to grejanje. PROBLEM NE MOZE DA SE RESHI!
pre ovog iznenadjenja donji deo busa je odlucio da se ne zaustavljamo u supermarketu tako da se nismo se opskrbili namirnicama(shecer, chaj etc. sve sto je potrebno nazeblim likovima)
Drugi dan kad smo krenuli polumokri skontali smo u busu da su se svi grejali na ringle... to jutro smo isli do prodavnice koja je 3-4km udaljena od Termi. Ne postoji bus prevoz a ni taksi prevoz, odvezao nas je neki lik i nije hteo da nam naplati, sto je ispalo kul....
Isto jutro sam zaboravio ski pass koji je ostao na sushenju i na srecu Vlada i Marko(Ski Bus) bez problema uspeli su da mi iscimaju na blagajni jednodnevni ski pass... Preostali deo dana je bio savrshen!
Krevet nisam probao, spavao sam na nekoj ugaonoj garnituri na izvlachenje koja i nije bash preterano shiroka za dvoje ljudi.
Mi smo konkretno najvishe problema imali sa grejanjem jer zbog alergijske reakcije nismo mogli da palimo klimu a radijator i nije nesto radio. gasili su ih oko 00h a palili nakon 7h.
cene pica na stazi, bazen necu ni da komentarishem jer sam zbog skijanja otisao tamo a cinilo mi se sto je ispalo kul zbog guzvi da je veciina ljudi utehu nalazila u chashi na stazi...
Ski rental. Licno nisam nista iznajmljivao ali dvoje je iz moje ekipe. za 15 jura to bi bilo to. dosta krsh skija uz par solidnih modela tipa Elan SLX...korektni ljudi sto rade i u sustini OK.

Kartica je idiotluk totalni pogotovo ako je ekipa u 2 nazovimo apartmana kao sto smo mi bili i sad da bi ovi iz drugog u kojem nema kuhinja usli i blejali kod nas moraju da ponesu karticu ili da zaglave vrata sa nekom papucom ili nesto(deshavalo se i par puta da ostane kartica ili se razmagnetishe pa mora da se ide do recepcije).Ona brava je cist promashaj...
To sto je put trajao nekada i sat vremena do gondole nekako smo podneli ali i nije bash korektno. Dacemo drugu shansu Krvavecu da ga vidimo u boljem svetlu kapiram da je bilo vishe snega/staza bilo bi i manje zamerki(a nisam ih naveo sve). U sustini bilo je OK, sto je najvaznije stao sam na svoje skije nakon 7 meseci! Poslednji dan kad sam uspeo da vidim manje vishe ski centar ne mogu se sloziti sa ostalima niti ga porediti sa Kopom jer meni izgleda mnogo bolje od istog. Jeste manji ski centar ali pruza dosta mogucnosti. Prva dva dana dok je radila ta mala staza od 600m skontali smo da se nigde i nikada u zivotu nismo bolje zezali na tako maloj stazi(ustvari van te staze :D)

Grimani
21.12.2011, 09:24
PRIJATNE SMUKO !!!
ne stigoh da editujem u ovih 10 dozvoljenih minuta
8054
find your smile :D

sasakv
21.12.2011, 13:38
Vidite, Snovik nije pravljen za skijaše i zato nije podređen skijaškim (ne)prilikama. Zato su ti problermi sa hladnim sobama, a rešenje za vas koji opet idete smo izneli (tačnije, koleginica Sunčica ga je opisala pre mene). Osim što nije građen za nas skijaše (to je ipak BANJA) građen je u eko stilu i ima za cilj uštedu energije, pa je i to razlog što kada otvorite prozor grejanje prestaje da radi, a kada izvadite karticu nestaje struje u celom apartmanu. Složio bih se da je tip sa otvaranjem vrata karticama budalast, jer smo i mi postavljali obuću da nam se vrata ne bi zatvorila kada odemo u komšiluk, ali verovatno ima veze sa bezbednošću.

andrijapajic
21.12.2011, 16:58
To sa vratima ima veze i sa navikama. Po evropi su svugde ulazna vrata takva da se spolja uglavnom samo kljucem otvaraju, i tamo vec imaju izgradjen refleks da ne izlaze bez kljuca. Mi nemamo, neko se mozda i ne seca kada je zakljucavalo kucu, jer uvek ima nekoga, i onda lako zaboravljamo na cinjenicu da vrata ne mogu da se otvore spolja na kvaku.

skiman
22.12.2011, 09:47
PRIJATNE SMUKO !!!
ne stigoh da editujem u ovih 10 dozvoljenih minuta
8054
find your smile :D

PRIJETNO SMUKO:sm018::sm011:

Grimani
22.12.2011, 10:20
Hvala lektoru Mr. Skimanu i izvinjavam se zbog brzopletosti:D. Pored PRIJETNO SMUKO tri dana se provlacila jedna pesmica kroz nashe umove a poneli smo je iz Srbije.
Ubitacna kombinacija ;D

Mayer Hawthorne - Maybe So Maybe No

(http://youtu.be/mpfcydeSGeo)evo josh par slicica (http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.207951199289275&type=1)

skiman
22.12.2011, 10:51
Nema na čemu.....važno je da ste se lepo proveli....a mi startamo ovog vikenda na domačem brdu.....ohyeah:sm011:

admin
23.12.2011, 01:18
Krvavec 18.12.2011.
http://vimeo.com/34070779

skiman
23.12.2011, 06:51
Lepo, lepo.....BTW ovaj film snimio prvi čovek SLO DEMO TEAMA....:smoke:

StaracFoco
03.01.2012, 17:39
Evo jos jedan snimak sa tog vikenda ;)

http://www.youtube.com/watch?v=QlLfQm2PzuI

Mladen
08.03.2012, 14:39
Aranžman Skibusa za Krvavec je super. Bio sam na produženom promo ski vikendu od 2. do 4 marta 2012. i za 99€ smo dobili mnogo više od onoga što smo objektivno platili. Staze na Krvavecu su zahtevne, ima 2-3 plave od oko 10-tak staza. Vikend, tj 3 dana skijanja na Krvavecu za dobre skijaše je prava mera da se lepo naskijaju i da im ne bude dosadno. Imali smo sreće sa vremenom, bilo je sunčano ali i relativno toplo. Ipak, staze su bile dobre bar pre podne, a snega dovoljno. Apartmani u termama Snovik su komforni tj prostrani, čisti, novi, sve je od drveta, kuhinja kompletno opremljena. Večera za 7 € u Termi Snovik vredi svaki cent :). Bili smo u prilici da jednom kupimo hranu u nekom supermarketu/hipermarketu i cene su vrlo pristojne. Jogurt 500g 0,59€, 10 jaja 1,25€, 1l mleko 0,57 € itd. Mislim da je čak nešto jeftinije nego u Srbiji. Osoblje u hotelu je krajnje ljubazno i što je najbolje bazen sa masažerima je svakodnevno besplatno na raspolaganju. Doplata za saunu je 8€ za ceo dan.U svakom slučaju, sve pohvale Skibusu kao organizatoru i ljudima iz termi Snovik. Tako visok nivo usluge za te pare je nemoguće dobiti. Samo ski pas za 3 dana je 76€, a mi smo za 100€ dobili još smeštaj u apartmanima sa 4 zvezdice i prevoz iz Beograda.

Mladen
08.03.2012, 15:17
... staze su vrlo široke i dobro održavane tih dana.

ski2ski
01.12.2012, 12:36
Ide li neko? Ima li snega trenutno?

sunCica
01.12.2012, 12:39
Juče sam čula od druga koji ide tamo na otvaranje da je počeo neki snegić da pada i da su uključili topove. Kad sam ja išla tamo pre par godina na Sretenje, pored staze su nicale visibabe, ali staza je bila vrlo dobro urađena i utegnuta.

ski2ski
01.12.2012, 12:41
Ja sam uplatio na razik. Miriše da će biti snega. Kako je u odnosu na Kop?

zverko 77
02.12.2012, 10:59
Ja sam bio prošle godine i bilo je dobro,bio sam smešten u Snoviku,sve je super počev od apartmana,restorana i naravno bazena i spa centar koji nam je bio dostupan.Ja sam se hranio u restoranu jer sam išao bez porodice i bilo je više nego odlično,švedski sto je i doručak i večera,12 eura su doručak i večera i ima svega.Bazen je odličan,voda je 32 stepena ima nekih vodopada,tunela,masažera itd.
Ono najvažnije i zbog čega svi idemo je skijanje.Staze su dobre ali ih ima malo,sve je pokriveno veštačkim snegom.Prošle godine su prvi dan pustili samo jednu stazu pa je bilo gužve,ali snega je bilo na svim stazama.Drugi dan su pustili još jednu stazu ali je jednosed nekoliko puta stajao i ljudi su visili u korpama po nekih desetak minuta.Treći dan je bio extra putili su čak tri staze,mada smo prolazili ispod trake i išli još jednom stazom koja je bila zatvorena i opominjali su nas ali smo išli.Sve u svemu skijanje je bilo dobro,provod je bio dobar.
Imali smo dve opcije što se izlazaka tiče,išlo se u kupovinu u Intersport u Kranju i neka diskoteka takodje u Kranju.Ja sam išao u Intersport i obilazak Kranja,imali smo popust na sve artikle i povraćaj pdv-a.Moji cimeri su bili u diskoteci i bilo im je super došli su u četiri ujutru,ali nisu mogli da ustanu za skijanje.
Sve u svemu utisak je odličan,tri puna dana skijanja za 100 evra nigde nema i još onakav smeštaj i korišćenje spa centra,nemam reči.
Što se tiče razlike Kopaonika i Krvavec razlika je ogromna,na Kopaoniku ima daleko više staza i smestaj je u ski centru dok u Krvavecu ima samo jedan hotel na stazi a ostali smeštaj je u podnožju planine i dalje,mi smo bili udaljeni od staze nekih tridesetak kilometara.Svako jutro bus nas je vozio do podnožja planine,tu se presvučemo u busu i idemo na početnu stanicu gondole,gondolom izlazimo na početne stanice ostalog transporta.
Sve ovo ponavljam i ove godine ali vodim suprugu i ćerku,tako da se vidimo tamo.

ski2ski
02.12.2012, 12:56
Nadam se da će ove godine biti više staza u funkciji. Hvala na iscrpnom odgovoru! Još samo jedno pitanje. Kakva je bila oprema koju ste iznajmili?

zverko 77
02.12.2012, 16:25
Ja nisam iznajmljivao opremu,ali je ekipa koja je bila sa nama u busu iznajmila opremu i bili su zadovoljni.Nama su rekli da ćemo moći da koristimo ski depo na polaznoj stanici četvoroseda,ali od toga nije bilo ništa.Malo je zamorno nosati opremu sa sobom gore dole,mi smo imali sreće da je majstor parkirao bus blizu stepenica pa nije bilo tako strašno,ali oni koji su malo duže spavali i krenu kasnije parkiraju se podaleko od stepenica pa je malo naporno nositi skije i hodati u pancericama uzbrdo po klizavom asfaltu.

U svakom slučaju sve je to ok kad se stigne na stazu.Ako možeš da biraš smeštaj biraj Snovik,jeste malo dalje od skijališta ali je odlično.

Cobra
02.12.2012, 22:12
Тренутно се налазим седам километара јужно од Крвавеца. На 360 метара има 5 цм снијега а на 1470 гдје почиње скијалиште мора га имати више. Сутра ћу провјерити какво је стање горе и кад ће почети скијање. Оно што знам је да топови раде.

100jan
04.12.2012, 08:47
http://www.rtc-krvavec.si/en/winter/webcam/

Cobra
04.12.2012, 19:04
Данас је добро падало, топови раде а скијање почиње у суботу.

То јест у петак

ski2ski
17.12.2012, 12:22
Evo utisci sa vikenda (Snovik):

1. Put dugačak, nepotrebno zadržavanje na granici (MUP, provera, skidanje sa autobusa). Kada smo stigli, vreme katastrofa, magla. Doduše za prvi dan zagrevanje, tako da nije bilo strašno. Skijali ceo dan pola staze, nemajući pojma šta skijamo, više onako na osećaj. Uveče večera (vredi svaki euro), pa nakon toga bazen, da odmorimo živce.

2. Drugi dan, pojavili se na stazi, dan katastrofa, magla, kišta. Posle dve žice, spakovali se sa staze i nazad u hotel, ponovo u bazen, ovog puta ceo dan. Kada nema skijanja dobro je i kupanje.

3. Treći dan je nadoknadio sve što smo propustili prva dva. Divno vreme, rade tri žice (šestosed, četvorosed i dvosed do vrha), savršeno skijanje. Svi su skijali do iznemoglosti. Deluje mi da je na kraju većina ipak bila zadovoljna i da bi ponovo pošli na vikend. U povratku do hotela ekipa pod gasom igra kolo od sreće, ali ne treba im uzeti za zlo.

Sve u svemu za prvo skijanje u sezoni, u kombinaciji sa SPA centrom nije loše, da ne kažem (zahvaljujući nedelji) odlično. Imali smo dvoje lakše povređenih, želim im brz oporavak.

Da se skijalo sva tri dana, sve bi bilo pun pogodak. Preporučujem za vikend varijantu.